MAANDAG 30 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 31 Juni. Huiien 301 M. KR O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpiaten 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoonpiaten. 12 30 De KRO-Boys. I.15 Een halfuurtje in de Alpen. (Gramo foonpiaten). 2 00 Vrouwenuurtje. 3.00 Voordrachten door Minny Heyer- mane. afgewisseld door Gramofoonpiaten. 4.00 Heyplaats Kinder- en Meisjeskoor o.l.v. OUo de Vaal. 5 00 Gramofoonpiaten. 6,00 Pater F. Duynstee O E S A. over het as. internationaal Eucharistisch Congree te Buenos Ayres. 6.15 Koor van het Ignatius College te Amsterdam. 7.15 Prof. H. A. Kaag over „Handel en H andolapoi tUek 7,45 G. W. F. v. Hoeven, referendaris aan het departement v. Sociale Zaken, over „Steunverleening aan werklooren". 8.15 Zangrocital door Vera Kor ij n. 8.30 Var Dias en K.R.O.-orkeat. Audnltlng met de Festspiele te Salzburg, concert door de Weensche Phil harmonic o.Lv. prof. dr. Willem Mengel berg. 10^30 Var Diaa en de KRO-Boys. II.20 Gramofoonpiaten. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O,-uitzending. 8.00 Gramofoonpiaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpiaten. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Vervolg concert. 1.00 Gramofoonpiaten. I.30 Het Hofstad strijkkwartet. 2 00 Vooixiracht. 2 30 Vervolg Strijkkwartet. 3.004.00 Gramofoonpiaten. 4.15 dito. 4.30 Radio-kinderkoorzang.. 6 00 Voor kleine kinderen. 5,30 Ui* „HaeckScheveningen: Bela Kiss cn zijn orkest. 6.00 Kovacs Lajoe en zijn orkest. 7.00 Zuid-Amerikaanache gramofoonpl. 7.30 Vioolrecital C. Moermans. 8.00 Vaz Diaa. 8.05 Gramofoonpiaten. 8.35 Uit hot Salzbunger Festapieihaun: De Wiener Philharinoniker o.l.v. Dr. W. Men gelberg. 9.35 Topy Glerum zingt mmv. Th. Tho massen cn P. Palla (aan twee vleugel*»). 9.45 Alfredo Campoli en zijn orkest. In pauze, vervolg van 9 35. II.00 Vaz Dtas. 11.19012.00 Gramofoonpiaten. Daventry, 1500 M. 10 3510.50 Morgenwijding. 12.20 Stad. orkest Whitby. I.20 Orgelconcert. 2.05 Midland Studio-orkest 3.20 Stcd. orkest Torquay. 4 r»<) 1M Sylvan Trio. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6 50 S. Baynes en zijn orkest. 7.50 Hol Ernceci kwintet. 8.20 BBC-orkest. 9 20 Berichten. Causerie. II.0512.20 Lew Stone en zijn band. Radio-Park 1848 M. 7 20 en 8.20 Gramofoonpiaten. 12 20 Pascal orkest. 7 05 Gramofoonpiaten. 8 20 Zang. Hieriw operette-uitzending. 10 50 Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 12 20—2 20 Concert uit Rest. „Rils". 3.00 Pianorecital. 3 20—5.20 Concert uit het Boiievue Strandhotel. 8 35 „Nordens Athen", spel met muziek. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen. 456 M. 5 55 Gramofoonpiaten. 6 45 Concert uit Leipzig. 11.00 Solialcnooncert. 12 20 Gramofoonpiaten. 1 20—3 05 Omrocpklc\norkeet, 4 20 Kurorkest Bad Wtldungen. 5 40 Schumannconcert. 7.20 Populair orkeetconcert. 8 20 Berichten. 8 35 „Die dunklen und die heiteren Lose* Rijkszending. 9 05 Regerconcert, m.m.v. solisten, koor en orkest. 10.20 Berichten. Schaakcursus. Rome. 421 M. 8 20 Berichten. Gramofoonmuzlek. 9 05 Gevarieerd concert en radiotoooeeL 10.2011.20 Dansmuziek. Brussel. 322 en 484 M. 322 M. 12 20 Gramofoonpiaten. 1 30—2 20 Max Alexya' orkest 5.20 Symphonieconcert. 6.50 Gramofoonpiaten. 8.20 Symplton ïeconcort. lü 3ü- 1 20 11: .fi f platen. 484 M. 12 20 Max Alexys' orkest. 1 30— 2.20 Gramofoonpiaten. 5 20 Max Alexys' orkest 6 35 Gramofoonpiaten. fi 50 Chansons. 7 20 en 8 20 Gramofoonpiaten. 8 35 Concert uit het Mozorteum te Salx- bu:g o l.v. Dr, W. Mengelberg. 9 25 Gramofoonpiaten. 9,40 Vervolg concert, 10.3511.20 Gramofoonpiaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8 35 Uit Frankfurt: „Die dunkion und die hciteren Lose", Rykazcnding. 9 05 Orkeetconcert In de pauze: causerie. 10 20 Berichten. 10.50 Ijzing. 11.05 W«'il>cricht. 11.2012 20 Populair concert uit Leipzig. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Lelden. 3e Programma. 800—12 20 Keulen. 12 20—14 2(1 Brussel (FY.) 14.2015 20 loonden Reg. 15 20—17.20 Kalundborg of Luxemburg. 17.20—efloop Brusael (VI 4e Programma. 8 20—12 20 Parijs Radio. 12 20—15 20 Daventry. 15 2017 35 Iyinden Reg. 17.3518.20 Een der Lag. „National"- 18.20-19 30 Brusw-1 (Fr 19.3020.00 Loc. uit*. Kportpraatje door den he«r J. G. A. Jonescn, (journalist). 20 00—20 20 Keulen. 20 20—21 35 Daventry. 21.35- afloop Londen Rog (Wijzigingen voorbehouden). GEMENGDE BERICHTEN FIETSENDE VROUW GESLIPT EN OVERLEDEN. Zaterdagmiddag om half twee reed op de Rozengracht ter hoogte van de Zaaiers- kerk een 29-jarige ongehuwde vrouw op de fiets in de richting van de Prinsengracht. Door de gladheid van den weg slipte zy en kwam te vallen voor een achter haar rij denden wagen van de stadsreiniging, waar door zij werd overreden. Oogenschijnlijk mankeerde zij niets. Zij stond op en liep een eindje, doch zakte toen in elkaar en bleef bewusteloos op straat liggen. De G. G. en G. D. bracht haar naar het binnengasthuis, waar zij kort na aankomst is overleden. Waarschijnlijk had de vrouw zware inwendige kneuzingen opgeloopen. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Eén gewonde. Gistermiddag omstreeks half twee heeft op den Woenselschenstraatweg, nabij Eind hoven, een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Een auto, bestuurd door zekere v. d. Kamp. fabrikant te Sint Oedenrode, waar in mede waren gezeten, de heer v. d. Rijt en een 14-jarig meisje, kwam uit de rich ting Eindhoven gereden. Door onbekende oorzaak slipte de auto en kwam tegen een langs den weg staanden boom terecht. De bestuurder liep eenige ontvellingen op, terwijl het meisje met den schrik vrij kwam. De heer v. d. Rijt, die aannemer is, was er echter ernstiger aan toe. Dr. van Best, die de eerste hulp verleende, consta teerde een ernstige hersenschudding en achtte overbrenging naar een ziekenhuis, in verband met den toestand van v. d. R. niet wenschelijk. De aannemer werd voorloopig een nabij gelegen café binnengedragen. Hij is op me disch advies naar zijn woning vervoerd. De auto is ernstig beschadigd. AUTO GESLIPT. Vier gewonden. Gisteravond omstreeks half elf heeft tus- schen Hedel en Den Bosch een ernstig auto-ongeluk plaats ^gehad. Een auto, ko mende uit Kerkdriel en bestuurd door H. Visser uit Kerkdriel slipte bij het passeeren van een vrachtauto. De auto kwam tegen een langs den weg staande boom terecht. Van de drie inzittenden werd zekere v. d. Pol uit Kerkdriel slechts licht gewond, evenals J. Visser, een broer van den be stuurder. Evenwel werd een 25-jarig meis je, v. d. G. uit Kerkdriel, zwaar gewond. Zij is naar het ziekenhuis in Hedel ver voerd. De chauffeur, H. Visser, kwam met den schrik vrij. De auto is zwaar gehavend. MOTOR GESLIPT. Twee gewonden. Zondagavond omstreeks tien uur had een taxi-chauffeur op de Voorstraat te Utrecht aan de linkerzijde van den weg eenige passagiers ingenomen. Vervolgens was hij den weg weer overgestoken aan de rechterzijde en toen hij zich reeds op het aan dien kant gelegen rechter tramspoor bevond, naderde uit tegenovergestelde richting een motorrijwiel. Vlak bij de auto gekomen slipte dit en sloeg naar links om. De bestuurder van het motorrijwiel, de 22- jarige J. W. en de 38-jarige duo-rijdster, mej. A. J. F., geboren H., beiden woonach tig aan den Waterweg te De Bilt, raakte onder de auto. De motorrijder liep een zware hersenschudding op, te'rwijl de duo rijdster een kaakfractuur en ernstige hoofd wonden bekwam. Beiden waren bewuste loos. Na ter plaatse door een drietal dok toren behandeld te zijn, werden zij per ziekenauto naar het St. Antoniuszieken- huis overgebracht. In verband met hun ernstigen toestand kon nog geen verhoor door de politie plaats vinden. FEUILLETON. DE UITGEWISCHTE SCHULD Naar het Engelsch van PAUL TRENT. 10) Maar zU'rf* vader had hem alles „ver maakt". De brief was slechts een inval, ge schreven op het sterfbed, zonder dat hij de gevolgen geheel kon hebben overzien hield hij zichzelf voor. Het viel Geoffrey echter niet licht, zich zelf te bedotten. Kreunend stond hu op en begon rusteloos heen en weer te loopen. „Vader, ik ga me als een schurk gedra gen". fluisterde hij. „Ik kan het niet helpen. Het is me te machtig. Ik kan niet van alle afstand doen wat het leven de moeite waard maakt. Wat zouden al mijn vrienden er van zeggen? Morgen ls uw testament overal bekend. Wat zouden de menschen zeggen, als ik plotse ling straatarm was? Slechts één ding dat ik iets vreeselijks gedaan moest heb ben en onterfd was. U weet, hoe de men schen kletsen! Bovendien ik zal een ander mensch worden. Ik zal de werf tot bloei brengen ik kan het. Vader, u moet me de kans geven. Ik zal myn leven aan Ruth's geluk wijden. Ik zal u ongehoorzaam zijn, vader, maar ik geloof, dat u het zult be grijpen en vergeven." En zoo kwam Geoffrey Blair tot zijn groote beslissing. En toen het eenmaal ge- Als waarschijnlijk wordt aangenomen, dat de motorrijder de voor hem rijdende auto heeft willen inhalen en daardoor naar links uitgeweken is en toen zonder dat er nog een aanrijding plaats gevonden had on deruit geschoven is. De dame. die vannacht tegen 1 uur tot bewustzijn kwam, is voor zien van de H. Sacramenten der Sterven den. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Plotseling den weg overgestoken. Zaterdagmiddag is te Apeldoorn op den Amersfoortscheweg tusschen Oud- en Nieuw-Millingen een ernstig ongeluk ge beurd. Een auto, bestuurd door den heer B. uit Gouda, komend uit de richting Amersfoort kwam daar in aanrijding met een wielrijder, die plotseling vanuit een voor den automobilist ter linkerzijde ge legen zandpad op den rijweg verscheen. Ondanks krachtig remmen kon de auto mobilist den wielrijder niet ontwijken. Deze werd door de heftige botsing zeer ernstig gewond en was vrijwel op slag dood. fiets werd vernield. Het slachtof fer was de 50-jarige W. Bouwman, uit Kootwijk; hij was gehuwd. Het lijk is onmiddellijk naar het zieken huis te Apeldoorn overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. WIELRIJDER DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Autobestuurder, die de regels van den weg niet kent. Toen de wielrijder L. A. T., uit Bussum Vrijdagavond op het rijwielpad langs den Rijksweg AmsterdamBaarn reed en den Brediusweg in wilde slaan, werd hij gegre pen door een hem achterop rijdende auto, niettegenstaande O. met zijn linkerhand de richting-verandering aangaf. O. werd tegen de voorruit van de auto geslingerd, welke geheel versplinterd werd en vervol gens op den grond geworpen. Dr. Croiset van Uchelen uit Naarden, liet het slachtoffer, dat uit een groote wonde boven zijn rechteroog bloedde en over pijn in zijn beenen klaagde, per zie kenauto naar de St. Gerardus Majella- stichting te Bussum vervoeren. Tegen den bestuurder der auto, de amb tenaar L. H. V. uit Indië, die met verlof in Amsterdam vertoefde, werd proces-verbaal opgemaakt. Hij verklaarde met de regels van het verkeer niet op de hoogte te zijn. MOEDER POOGT HAAR KIND TE REDDEN. Het jongetje verdronken. Een bijzonder tragisch ongeluk heeft gis termorgen in de haven van de Dieze te Den Bosch plaats gehad, aldus de „Mndmrg.". Een zevenjarig knaapje, Jules van Over- looy, dat thuis hoorde op een aldaar ge meerde zandzuiger van de aannemersfirma Breejen Den Bout, was bezig een bus melk per roeiboot naar een ander schip over te brengen, toen de bus melk over boord viel. De jongen wilde de bus nog grijpen, maar viel daarbij te water. De moeder van den knaap, die dit zag gebeuren, sprong onmiddellijk te water, ofschoon zij zelf evenmin zwemmen kon als haar kind. Beiden kwamen aldus in groot levensge vaar. Een voorbijganger, zekere heer Vis ser, begaf zich zonder aanzeling gekleed te water en hij mocht er in slagen zoowel de vrouw als het kind te grijpen. Helaas was het hem onmogelijk om met zijn zwa- ren last den wal te bereiken, en hij was ge dwongen om het kind los te laten. De moe der bracht hij behouden op den kant, maar het jongetje was inmiddels in de diept? verdwenen. Na tien minuten was zijn lichaampje reeds opgehaald en gedurende bijna een uur werd door politie-mannen, onder leiding van de dokters Van Dijk cn Vos kunstmati ge ademhaling toegepast. Dit mocht echter niet baten; het leven was geweken. Per politie-brancard is het lijk naar het Groot-Ziekenhuis overgebracht. nomen was, veranderde zijn geheele hou ding. Hij klopte zijn pijp uit, stapte in bed, en was binnen enkele minuten ingeslapen. Om vijf uur ontwaakte hij. maakte haastig toilet en begaf zich naar de bibliotheek, waar hij den brief in het groote bureau sloot. Daarna wekte hij zijn bediende. „Smithson, kleed je onmiddellijk aan en pak mijn koffer. Roep den chauffeur en zeg hem, over een uur voor te komen", riep hy. Toen ging hij naar Ruth's kamer en klop te aan. „Ruth!" „Ben je daar, Ge.off? Wat is er?" „Ja liefste. Kleed je aan en kom meteen beneden!" „Dadelijk. Is er iets gebeurd?" „Neen, maar ik wilde toch wel graag, dat je gauw kwam." Enkele minuten later vond ze hem in de hall, wachtend. Zwijgend nam hij haar in zyn armen en kuste haar teeder. „Ik vertrek naar Ironport", deelde hij mede. „Waarvoor?" „Om te werken! Ik wil meteen beginnen. Laten we een kop koffie drinken en dan kun je een uurtje met me mee rijden. Een andere auto kan ons volgen en Je terug brengen. Lijkt je dat prettig?" „Eenig", verklaarde ze. Slaperige bedienden brachten hun koffie en om zes uur waren ze klaar. „Ik heb Lady Shaldoen een briefje ge schreven", vertelde Ruth. „Over een paar dagen kom ik wel eens met haar praten", zei Geoffrey. Daarop Rtuh weer. ..Er ls geen enkele reden voor haar om te blijven, wel? Ik mag haar niet." „Je kunt hier niet alleen wonen. Je moet R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavastr. 30 Terleent hulp door gediplomeerde krachten. Geopend eiken DINSDAG-en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenachte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvrageni schriftelijk) adree Boerhaavestr. 30 DOOR EEN GAT GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Bij den verbouw van het gebouw „De Eendracht" gelegen aan het Spaarne te Haarlem, trapt een 19-jarige timmerman J. v. d. H die op dak werkzaamheden ver richtte door een gat dat hij even tevoren voorloopig had dichtgespijkerd. Hij viel van 4 1/2 Meter hoogte en kwam bewusteloos op den grond terecht, Met een zware her senschudding werd hij naar een der zie kenhuizen gebracht waar hij aan de ge volgen is overleden. ERNSTIG ONGELUK AAN DE HEMBRl'G. Mosterdgas over het lichaam gekregen. Een der employé's van het laboratorium van de artillerie-inrichtingen aan de Hem- burg, de heer W. Th. van H., liep Zaterdag met een flesch mosterdgas van het eene lokaal naar het andere. Toen hij een deur opendeed, sloeg deze weer dicht. Het droe vig gevolg hiervan was, dat de flesch brak en de ongelukkige den inhoud over zyn lichaam kreeg. Het mosterdgas is een zeer gevaarlijk gas. Na aanraking daarmede wordt de huid eerst rood en na enkele uren ont staat blaarvorming. Het personeel van het laboratorium vluchtte in paniek weg en liet den getrof fene alleen staan. Spoedig echter snelde een van zijn col lega's het slachtoffer te hulp en hielp hem met de voorhanden zijnde chloorkalk. Bij deze hulpverleening kreeg hij wat mosterd gas aan een der vingers. Van H. is in een der Zaandamsche zie kenhuizen ter verpleging opgenomen. Zyn toestand is bevredigend. TEENEN AFGEKNELD. Per auto van den G. G. en G. D. is naar een der ziekenhuizen te Amsterdam ver voerd een 26-jarig loswerkman, die op het rangeerterrein der Nedcrlandsche Spoor wegen door een rangeerenden trein werd aangereden, tengevolge waarvan twee tee- nen van zyn linkervoet werden afgekneld. VADER STOND OP DEN UITKIJK. En zoonlief stal kippen. De gemeentepolitie te Oss is er in ge slaagd de hand te leggen op de dader van de talrijke kippendiefstallen, die den laatsten tijd in Oss en omgeving werden gepleegd. Het bleken, naar de „Tol." meldt, te zijn een 12-jarige jongen en zijn vader. Zaterdagmorgen deden eenige land bouwers uit Nistelrode bij de gemeente politic aldaar aanRifte, dat op twee plaat sen dien nacht in de landbouwschuren was ingebroken en partyen kippen waren ge stolen. De gemeenteveldwachter van Nis telrode stelde zich terstond in verbinding met den inspecteur van politie te Oss, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in stelde. In de beide boerderijen bleek vol gens dezelfde methode te zijn ingebro ken. Men constateerde, dat de kippendie ven zich hadden laten helpen door een per soon van klein postuur, die door een klein zijraampje in de beide boerderijen moest zijn binnengedrongen, om daarna voor de iemand bij je hebben. Ze is In elk geval een uitstekende chaperonne." „Ik zal doen. wat je verlangt.... Geoff, je ziet er vanmorgen veel gelukkiger uit. Ik ben zoo trotsch op Je dat je zoo flink aanpakt. En vader zou ook trotsch zijn." Ruth, plaats me niet ou een voetstuk. Ik heb te veel fouten." „Niet veel. Er is niets laags in je". „Liefste, Je maakt me beschaamd. Ik ben helaas zwak maar met jouw hulp.... ik vind het ellendig, van je weg tc moe ten. Zullen wc gauw trouwen?" „Neen! In sommige opzichten ben ik ouderwetach. Ten slotte zijn wc belden jong cn kunnen wachten uit eerbied voor vader." „Niet te lang", drong hU aan. „Twaalf maanden." „Twaalf maanden. Een heel jaar?" „Geen dag eerder. Als cr nu een be paalde reden was. maar die is er niet. Geoffrey, we zullen vaders nagedachtenis zooveel mogelijk eerbiedigen." „Maar er is een bepaalde reden ik heb je noodig." „Daar ben ik blij om, jongen. Maar mijn besluit staat vast en in je hart ben je het met me eens. Tusschen haakjes, Lady Shaldon zal op haar neus kijken, aU ze merkt, dat je ontsnapt bent." „Ontsnapt?" „Jullie mannen zijn zoo blind. Ze had jou en je millioenen bestemd voor Daphne. Ze heeft geen flauw idee, dat Jij en ik.... Geoff, laten we het nog aan nie mand vertellen. Laten we het stilhouden." „ZooaU je wilt maar ik heb dit net uit de brandkast gehaald. Het is moeder, verlovingsring, en dacht, dat je die wel graag zou willen hebben." dieven de buit gereed te maken. Het spoor leidde in verband met deze aanwijzingen naar een woning op de Ossche heide, be woond door den kippcnhandelaar van L. Bij een huiszoeking kwamen de gestolen kippen voor den dag. By het verhoor vertelde het 12-Jsrig zoontje van van L., dat hij op last van zijn vader in beide boerderijen wm binnenge klommen, terwyl dc vader Intuiachen op den uitkijk was blijven staan, Ook van L. viel daarop door de mand en bekende aan de diefstallen debet te zijn. Beiden wer den naar het politiebureau overgebracht cn ingesloten. Zij zullm ter beschikking van de Justitie worden gesteld. „O, dolgraag. Maar ik ga hem nog niet dadelijk dragen! Maar zeg. Geoff, ik ben tot nu toe erg zwijgzaam tegen Je ge weest. Het kwam zoo onverwachts, maar ik wil, dat je weet, wat dit voor mij be- teekent. Van het begin af heb Je mijn hee- le hart bezeten. Het was eerst dc aanbid ding van ecg kind, maar het is de diepe liefde van een vrouw geworden. Soms had ik zoo'n verdriet, want ik dacht, dat je nooit van mij zou houden zoosls ik van jou. Vader hoopte, dat we elkaar lief zou den krijgen. Vlak voor z|jn dood maakte hij zich zorgen over je. Ik vreesde, dat hij drastische maatregelen wilde treffen. Leef de hij nu nog maar! Deze plotselinge reU van Je zou hem zooveel genoegen gedaan hebben. Geoff, je bent een man en ik ben trotsch op je." De tranen stonden haar ln dc oogen en ze drukte zich dichter tegen hem aan. Geoffrey wierp een snellen blik op den chauffeur en sloeg toen dc armen om hasr heen. Zijn lippen zochten de hare en von den die in een langen kus. „Ruth. Ik zsl trschten, Je waardig te zjjn", klonk het heesch. „Daar ben ik geen oogenblik bang voor". Er was onwrikbare zekerheid in haar stem. Een oogenblik stond hij op het punt, zyn bedrog te bekennen hij schaamde zich zoo bitter; maar hij gaf den chauffeur een teeken en ze stopten. Geen halve minuut later hield de volgauto naast hen stil. „Adieu kind, ik zal niet lang wegblijven", fluisterde hij en hij installeerde haar in de auto, die haar naar huis zou terugbrengen. Ze drukten elkaar de hand en zagen el kaar in de oogen. „Zul ja me lederen dag achrljven?" vroeg ze. „Ja cn JU?" Een glimlach was hanr antwoord en h|J staarde de auto na, tot die uit het gezicht verdwenen was. Zuchtend nsm hij achter het stuur van zijn eigen wagen plaats. Nog steeds brandde hij van schaamte en met een gemompelde verwenaching wendde hU het stuur cn reed met volle vaart Ruth achterna. „Ik kan het niet doen. Ik moet het haar zeggen Hij verlangde, zoo gauw mogelijk zijn bekentenis achter den rug te hebben. Plot seling een luide knal iun band gespron gen. Hij remde, dc chauffeur stapte uit en begon het re^rvawlel te monteeren. Geof frey hielp werktuigelijk, maar zijn ge dachten waren aiders. Neen, hij durfde niet bekennen. HU was al te ver gegaan. „Haast Je masr niet", richtte hU zich tot den chauffeur cn toen dc auto klaar was, keerde hU opnieuw en ze vervolgden den tocht naar Ironport. Geoffrey's ge zicht was strak en hy hulde zich in zwy- gfn tol ze ergens stilhielden voor de lunch. Doch hij had geen eetlust en de hotelier, die den naam van zUn gast ervaren had, vroeg bezorgd: „Hapert er iets aan de lunch, meneer? AU ik u iets anders..,.' „Aan de lunch hapert niets. Maar aan mij hapert waté', antwoordde Geoffrey met een wrangen lach. (Wrrdi rvolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9