ZATERDAG 28 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 IMTERPAROCHIEELE UIT DE OMGEVING ONZE BIBLIOTHEEK. Men kan ln nog zooveel dingen van mee ning verschillen, daarover zijn toch allen het eens: een bibliotheek is onmisbaar voor een opvoedkundige organisatie. Voor ons ligt het keurige verslag en wij citeeren: Aantal vaste lozers bedroeg in 't afgeloopcn seizoen 60. Uitgeleend werden 1000 boeken, voornamelijk ontspannings lectuur. Dat is toch de moeite waard. Temeer, daar de bibliotheek der Gez. Ver. alleen is voor de Gezellen en Donateurs der ver- eeniging. 't Kan beter, natuurlijk, maar er is ruimschoots reden tot tevredenheid. De ontspanning blijkt per bock goed te bereikenl Nog steeds is die afdeeling het meest in trek, hetgeen trouwens in iedere bibliotheek het geval is. Toch mag wel meer gestreefd worden naar ontwikkeling en vorming, hetgeen toch behoort tot het Kolpingswcrk. Of loopen mogelijk velen hun bibliotheek voorbij, omdat ze niet we ten wat er alzoo te bekomen is? Snuffel eens in de doozen met brochures, of neem eens een werk van Schaepman, van Mcurs en Guido Gezelle. De kloeke taal en het rechte woord van zoo menig groot dichter Staat er toch niet ala museum-materiaal? Wat een prachtig materiaal is dat b.v. voor de jongere tooncelisten zij toch kun nen zichzelf en anderen erdoor ontwikke len en aldus bijdragen om de schatten van beschaving, gerijpt in ons volk, te brengen tot ons volk. Daarmee toonen zij ook den rijkdom van katholieke cultuur. A propos, ik ben ietwat afgeweken, maar meende toch het bovenstaande te mogen schrijven. Waar een bibliotheek-verslag al niet goed voor is.. SEVEEUS. MEDEDEELINGEN. De bibliotheek wordt weer volledig her steld en aangevuld. Het personeel voor het komende seizoen bestaat uit jongere Ge zellen t.w.: K. Zijlstra, blibliothecaris; G. Bot, assistent; L. Dirkse, J. Ouwcrkcrk en A. Koper, hulpassistcntcn. Het commlssarla.it heeft oen vacature door het bedanken van P. Berbee. Binnen kort zal de Pracses in deze cn nog andere vacatures voorzien. Als afgevaardigden van de Gez. Ver. hebben ziting in de R.K. Commissie voor jongere werkloozen, de hecren P. H. Brou wer, P. Oostdam en St. Menken. De Propaganda-Commlssle voor het Kempermanfonds is als volgt samengesteld Vlce-Praeses. voorzitter; J. Langcveld.sc- cretaris; P. Oosterveer, penningmeester; J. A. Vreeburg, G. Brongecst, P. Brouwer, J. Lamboo, F. de Keuning cn de Senior, le den. Voor één kwartje bezit gU ons mooie Kolpingsvlaggctje. Op de fiets een mooie propaganda voor het Gezcllenwerk. Ver krijgbaar bij den huismeester. De Llcbaard spcldjesverkoop heeft in ons Bisdom ruim 16000.opgebracht. OMSLAG JAARBOEKJE 1934. Wij vestigen de speciale aandacht van le- den-typografen op de prijsvraag voor ons Jaarboekje 1935. uitgeschreven door ons Centraal-Vcrband. In „Kolpingsblad" van 21 Juli 1.1. staat alles duidelijk aangegeven. De omslag van 1933 was van een Leidsch Gezel en.... voldeed best! Wie volgt het goede voorbeeld na? K. V. O. „DE LIEBAARD". Wilt U een heerlijke vacantie? In het mooie Baarn ligt ons vacantiehuis. Opga ven te richten aan pater P. C. Bicsta O.P., Prinses Marielaan 4, Baarn. Zoowel Gezel len als niet-Gezellen kunnen er terecht. KOLPINGS-BOYS. Vorige week Vrijdag ia de training der senioren aangevangen. Een behoorlijk aan tal leden heeft hieraan deelgenomen en de wil en animo om te trainen was er. Nu vol houden Zondag jJ. had op ons terrein oen proef- wedstrijd plaats tuaschcn 2x11 Gezellen uit verschillende vereonjgLngen van Leiden en omstreken die met goedkeuring der D.H.V.B. op de a.s. diaUnotsdag tegen een «terk I.V.C.B. elftal zullen uitkomen. Ook •enige Boys doden daarbij goede dingen. Woensdag j.l. spoelde een combinatie van Kalp. Boys tegen een K.J.M.V.-elftal en leed in een verdienstelijk gespeelden wed strijd oen 10 nederlaag. Voor morgen zijn een tweetal wedstrij den vastgesteld, men zie hiervoor de sport- rubriek. Tenslotte rullen volgende week Zondag beide junioren elftallen de nederlaag- wedstrijden van K.R.V. te Katwijk beslui ten en trachten 1 of 2 medailles te ver overen. Als oefening voor deze wedstrijden worden alle junioren aa. Woensdag pre cies acht uur op het terrein verwacht om een oefenpartytje te spelen, waaruit de defi nitieve elftallen worden samengesteld. Nie mand ontbreke. Gezellen en junioren maakt propaganda voor je olub. Win er een by voor de.... Kolfnngs Boys! ALKEMADE. Geboren: Johannes Petrus z. v. L. J. Kerkvliet. Theodorus Damianus Antho- nius z. v. J. B. A. Leune en M. M. Meijer. Overleden: Antonia Elstgeest 68 J. echtgenoote van G. v. d. Meer. Ondertrouwd: Theodorus Petrus l'Ami en Elisabeth A. B. van Vianen. Atse Lammerts en Paulina Josephina Lae- nens. KATWIJK. BadlIJsten. Op het politiebureau zyn Ingeleverd tot op heden 950 badlijsten met ongeveer 4800 daarop voorkomende namen. Het aantal kampeervergunningen dat tot nu toe is uitgeheikt bedraagt 480. Gevestigd: E. L. Stiel, Drieplaasen- weg. H. M. v. Wolde met gezin, Kerk straat 30a. P. A. Schaap, Valkenburg- sche weg 16. Neeltje Kamper, de Waal Malefijtstraat 85a. M. Kruythof, Zee hospitium. W. Lugthart, Badstraat. Vertrokken: A. v. Ippel naar Assen delft. W. van Beelcn naar Velsen. C. de Pla mett gezin naar Groningen. T. W. Okma naar Zwolle. J. A. Schrijver van Huize Callao naar Sassenheim. E. A. Klinkenberg naar Koog aan de Zaan. Wed. de Graaf naar Leiden. A. van der Luit naar Valkenburg. R. Hamerslag naar Woerden. P. Ouwehand naar Bar- neveld. A. de Baa naar Delft. E. Ra- vonsbergen naar Valkenburg. Q. J. M. Smilt naar Slenake Hoogernts. Wed. C. BakerBroekhuizen naar Noordwjjk. KATWIJK AAN DEN RUN. Kerkdienst. Het blijkt nog geregeld uit de te laat komers, zoo werd ons gemeld, dat die laatkomers de tijden der kerk diensten niet of onvoldoende bekend zijn. De badgasten, die deze dagen in massa komen, zullen daarom dankbaar kennis van dit bericht nemen, dat de Vroegmis in de R.K. kerk is te half 8, de Hoogmis te half 10, en een gelezen Mis te half twaalf. Ook voor de dagjesmenschen zal het zijn nut hebben hiervan nog een* me- dedeeling te doen. Alle plaatsen waarvan men als vreemdeling gebruik kan maken zonder gestoord te worden, zijn aangeduid met een plaatje waarop staat „huurplaats". Men neme dus hiervan goede nota. LEIDSCHENDAM. „St. Cecilia". Zondag 29 Juli a.s. zal dc R. K. Harmonie „St. Cecilia" een concert geven in Café „De Zwaan", NOOTDORP. Steunregeling. Vanwege de belangrijk heid der aangelegenheid hebben Burge meester en Wethouders den Raad een uit voerige nota doen toekomen betreffende de nieuwe steunregeling. De landarbeiders en tuinbouwarbelders gaan in hun steunuitkeeringen, zoolang zij uitgetrokken zyn, over het algemeen be langrijk omhoog, naar gelang van de groot te van het gezin varieerende van 0.20 tot 2.60. De kleine gezinnen met 1 nf 2 kin deren zullen slechts een kleinigheid ver laagd worden. Van de dubbel-uitgetrokkenen uit deze categorie wordt niemand verlaagd en krij gen ook de groote gezinnen weder een be duidende verhooging. In de categorie uitgetrokken bouwvak arbeiders zyn evenwel verlagingen te con- statccren en wel van ƒ0.25 tot 1.25. Wanneer zij eenmaal dubbel-uitgetrok- ken zijn, worden de ook vóór 1 Juli 1934 voor hen geldende uitkeeringen niet ver laagd en gaan de grootste gezinnen onder hen /0.30 in hun steunbedrag vooruit. Burgemeester en Wethouders zijn van meening, dat de nieuwe steunregeling aan vaard dient te worden, omdat de uitkee ringen voor deze gemeente, vooral voor de groote gezinnen der werkloozen, in het algemeen een beduidende verhooging zul len ondergaan. Het college schrijft, dat het zich hierover verheugt. Het getal der werkloozen, dat verlaging ondergaat is verreweg in de min derheid tegenover degenen, die verhooging zullen ontvangen. Burgemeester cn Wet houders stellen het door deze nieuwe re geling hooger vereischt bedrag gaarne ter beschikking. Al zullen de uitkeeringen in verband met den financieelen toestand der publieke kas sen niet in alle opzichten voldoende zijn, bij de beoordeeling hiervan kan toch niet ontkend worden, dat de nieuwe regeling over het algemeen een groote verbetering is en tal van gezinnen van den niet-arbel- denden stand met minder inkomsten vnn den winter rekening zullen moeten hou den. Opening Koelhuis „Arctic". Dinsdag 31 Juli as. half vier zal het geheel ver nieuwde en uitgebreide koelhuis „Arctic" van den heer Joh. A. Post, Kruisweg al hier, geopend worden. De opening, welke een eenigszins feestelijk karakter zal dra gen, wordt verricht door den Burgemees ter, den Edelachtbaren heer H. C. A. M. Schölvinck. die de machineriën, welke bij het bedrijf in gebruik zyn, in werking zal stellen. Naar wij vernemen zal het voltallige col lege van Burgemeester en Wethouders aan wezig zyn, terwijl vele belangstellenden uit het tuinders- cn bloembollenbedrijf worden verwacht Om de lezers eenigszins idee te geven van wat in dit voor onze gemeente zoo belangrijke bedryf omgaat, zy hier slechts vermeld, dat plaats is voor het koelen van 20 millioen bloembollen en daarna gelegen- GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Vrijdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den bur gemeester. Alle leden waren aanwezig. Te ongeveer kwart over zeven opent de voor zitter de vergadering en herdenkt het over lijden van Z.K.H. Prins Hendrik, welke rede door de aanwezigen staande wordt aangehoord. Vervolgens leest de secretaris de notu len der vorige vergadering, die onver anderd worden vastgesteld. Hierna doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. aanneming van diverse com missiebenoemingen, die alle voor kennis geving worden aangenomen. Op een ver zoek van B. te Leiderdorp om ontheffing van schoolgeld wordt afwijzend beschikt. Vervolgens wordt aangeboden de ge meenterekening over 1933 sluitende in den gewonen dienst: in ontvangsten met 131.151.36 en in uitgaven met 129.685.45 en een batig slot van 1465.91 en in den kapitaaldicnst in ontvangsten met ƒ8165.22, in uitgaven met 4565,62 en een batig slot van ƒ3599.60. Tevens wordt aangeboden de exploitatierekening van het waterleiding bedrijf over 1933, die een voordeelige ex ploitatieuitkomst aangeeft van 1252.17, welk bedrag wordt aangewend voor extra afschrijvingen op de bezittingen van het bedrijf. Bij stemming wordt een commis sie van 3 leden benoemd, tot onderzoek dier rekeningen, bestaande uit de heeren A. van Bennekom, W. Wessel en C. J. van Haastregt. Conform het voorstel van B. en W. wordt vervolgens z. h. s. aan de Kath. Kinder uitzending afd. Leiden een subsidie toege kend van ƒ0.75 per dag voor maximum 42 dagen voor de uitzending van een kind naar een vacantiekolonie. Na eenige discussie wordt een voorstel van B. en W. aangenomen om aan de R.K. Sportvereeniging A.S.C. een subsidie te verleenen van 100.voor het geven van gymnastiekonderwijs, aan leerlingen van de bijzondere scholen van Schenkelweg en Zuidbuurt, die zich daartoe aanmelden. Door de heeren Meijdam, Wessel en Paar- dekooper werd gewezen op het feit, dat geen juiste exploitatierekening is overge legd, terwijl de heer Paardekooper er voor pleit om in het vervolg de gevraagde sub sidie ad 150 te verleenen. De begrooting voor 1934 wordt vervol gens gewijzigd conform het voorstel van B. en W., terwijl mede wordt aangenomen een voorstel van B. en W. om over te gaan tot het dempen van de sloot voor het post kantoor, langs de Dorpsstraat, waarvan de kosten worden begroot op 500.en waar in door den heer In 't V. een bedrag van 166.66 zal worden bijgedragen. Na eenige discussie wordt vervolgens be sloten den weg loopende vanaf den Rijks straatweg tot aan de woning van van Vel sen van een nieuw wegdek, teerdek, te voorzien, waarvoor een blanco crediet wordt verleend, terwijl aan B. en W. wordt opgedragen in onderhandeling te treden met de diverse eigenaren om te komen tot verbreeding van den Weipoortschenweg door het wegnemen van bochten, waarna ook tot verbetering van dat wegdek zal worden besloten. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede, dat B. en W. met de Sted. Fabrieken te Leiden zijn overeengekomen, dat de ge meente den grond van de te graven sleu ven voor de gasleiding zal wegvoeren en het benoodigde zand zal leveren voor de vulling voor een som van 1775. Op een vraag van den heer Meydam deelt de voorzitter mede, dat in een vol gende vergadering den Raad een voorstel zal bereiken met betrekking tot de ver lichting van het Jaagpad, zulks in verband met een daartoe ingekomen verzoek. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Paardekooper deelt de voorzit ter mede, dat hij in een vergadering van B. en W. zal bespreken, of het gewenscht is over te gaan tot den aankoop van een auto voor vervoer van de motorspuit, zulks in verband met het feit, dat bij den laatst plaats gehad hebbenden brand het eenigen tijd heeft geduurd voor de motorspuit ter plaatse was. Met betrekking tot een verzoek van den heer van der Krogt om maatregelen te treffen tegen het zwemmen in den Vliet en het zich ontkleeden en niet behoorlijk be kleed begeven op den openbaren weg, deelt de voorzitter mede, dat hij dit onderwerp ter sprake zal brengen in de vergadering van B. en W. Hierna wordt de vergadering te ongeveer half negen gesloten. heid wordt geboden voor het koelen van 20 millioen kisten druiven. Het laden en lossen geschiedt geheel in een overdekte ruimte. Na de opening hopen wij nog met het een en ander over dit bedrijf .terug te l^men. Ballast Sportclub. Door de arbeiders van de Amsterdamsche Ballast Maatschap pij welke maatschappij den aanleg van een gedeelte van den Rijksweg 's-Graven- hageGouda onderhanden heeft is een voetbalclub opgericht, welke de naam van Ballast Sportclub draagt. De club, welke zich onder bij genoemde maatschappij wer kenden in een groote belangstelling mag verheugen, heeft beslag weten te leggen op een terrein aan den Oudweg van den heer L. de Vreede. Men is aanstonds be gonnen het terrein in gereedheid te brengen en reeds as. Zondag wacht ons de ope ningswedstrijd tegen Tonegido uit Voor burg. De Directie heeft van haar belang stelling doen blijken door voor de win naars een fraai kunstvoorwerp ter beschik king te stellen. De toegangsprijs, welke zoo laag mogelyk is gehouden, bedraagt 15 cent, terwyl op het terrein gelegenheid is tot stalling van fietsen a 5 cent. NIEUW VEBN. Geboren: Ida Christina, d. van A. Schaly en L C. Hendrikse Maria Theo dora, d. van W. Mourits en A. C. Ver dam. Getrouwd: Th. Hoogervverf 28 j. tc Wilnia en M. B. van den Helder 24 j. Overleden: P. Groenewoud 53 j. Gevestigd: G. Schotvanger van Alk maar. M. van Leeuwen wed. van P. de Boer van 's-Hage J. van Spengen van Mijdrecht L. C. Mesman van Zoeter- woude. Vertrokken: W. v. Dijk naar Vlaar- dingen M. J. Rekelhof naar Bloemendaal A. Brouwer en A. M. Thomassen naar Wagenborgen A. J. de Nas naar Am sterdam. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagavond om 7 uur in het gemeentehuis. Punten van behande ling. 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mededeelingen. 3. Verzoek van mej. A. K. Krijger, geb. Stoutjesdijk, om ontslag als concierge in het gemeentehuis. 4. Aanbieding gemeenterekening 1933 en rekening grondbedrijf 1933. 5. Goedkeu ring rekening Burgerlijk Armbestuur over 1933. 6. Goedkeuring rekening Heilige Geest Armbestuur over 1933. 7. Vaststel ling begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1935. 8. Vaststelling begrooting Heilige Geest Armbestuur voor 1935. 9. Benoe ming lid commissie van schatters Directe Belastingen vacaturc-Breedyk). 10. Be noeming lid Heilige Geest Armbestuur. 11 Voorstel van B. en W. tot onderhandsche aanbesteding van het maken van wegen voorzien van een deklaag van asphaltbe- ton aan de N V. P. C. Zanen te Haarlem voor 5790. 12. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring van het pand Geversstraat No. 22. 13. Voorstel van B. en W. tot overname van grond aan den Hoo- gen Morsch voor verbetering rioleering. 14. Voorstel van B. en W. tot verhooging van de belooning van de kweekelinge met akte aan de o.l. school aan den Terweeweg met 200.en tot het inrichten van een 8e schoollokaal. 15. Voorstel van B. en W. in zake verhaal van inkoop voor pensioen. 16. Bezwaarschrift van W. J. Woestenburg te gen een aanschrijving tot verbetering van de woningen Abtspoelweg Nos. 5 en 6 met praeadvies van B. en W. 17. School geldreclames. 18. Comptabiliteitsbesluiten. Rondvraag. Brand. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is op het werk van C. en N. brand uitgebroken. Door C. en N. wordt een tunnel gebouwd aan den Rijnzichtweg. Door het aftappen van benzine werd ge bruik gemaakt van een petroleumlamp. Vermoedelijk is een vonk van de petro leumlamp in het vat benzine terecht ge komen met het gevolg dat de houten schuur vlam vatte. Door genoemde brand zijn eenige loodsen afgebrand. H. B. en J. H., die met het aftappen der benzine bezig waren werden aan hun handen en voeten verwond en zijn naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht en na ver bonden te zijn naar hun woning te Leid- schendam overgebracht. De Burgemeester, politie en brandweer waren spoedig op de plaats van den brand aanwezig en het mocht hun gelukken een loods te behouden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Oranjefeesten. Wij kunnen mededee- len, dat de Oranjefeesten dit jaar niet zul len plaats hebben, ook niet op beperkte schaal en zelfs ook geen kinderfeesten. Conecrt. Maandagavond geeft de R.K. Harmonie „Triumph" een concert voor de verpleegden van het Sanatorium „Rhyn- geest". ROELOFARENDSVEEN. Verdronken. Vi ijdagmiddag is het driejarig zoontje van den heer J. D. in een onbewaakt oogen- blik in een achter de woning gelegen sloot gevallen en jammerlijk verdronken. De kleine was om ongeveer 5 uur het laatst ge zien in de naast gelegen bakkerij van den heer Van Pelt en is vermoedelijk by het naar huis terugkeeren van een over de sloot gelegen plank gevallen. 20 minuten later werd het lijkje door een buurvrouw drijvende gevonden. Alle pogingen om de levensgeesten op te wekken bleven vruch teloos. Voor de ouders een zware slag. Ernstig Verkeersongeval door defect aan stuur. DRIE GEWONDEN. Op den Rijksweg vlak bij de plaats, waar woont, reed gisterenavond uw auto. Toen u plotseling sterk moest rem men gebeurde er door een wonder - gelukkig - niets. Maar wanneer u niet onmiddellijk uw auto in orde laat brengen komt er misschien morgen zoo'n bericht als hierboven staat over in de krant l KALENDER DER WEEK EERSTE VRIJDAG. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. De gewone Pre fatie. ZONDAG 29 JulL Tiende Zondag na Pinksteren. Mis: Cum clamarem. 2e gebed v. d. H. Martha; 3e v. d. H.H. Felix n en Gezellen. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drie- eenheid. Laatste Evangelie v. d. H. Martha. Kleur: Groen. Wat wij zijn en hebben danken wij niet, zooals die akelig trotsche Farizeeër meent (Evangelie) aan ons zeiven, maar aan den éénen Geest, Die Zijne gaven uitdeelt, zooals Hij wil (Epistel). Daarom aan God alleen alle eer en glorie (Alleluja-vers). Ons passen de nederige gevoelens van den tollenaar. In het nederig bewustzijn van onze schuld, doch het hart vol vertrouwen opgeheven tot God, moeten wij ons offer brengen (Offertorium). Want dan alleen verwerven wij ons Gods barmhartigheid, maken wij ons deelgenoot aan de hemel- sche goederen (Gebed), geven wy eer en glorie aan Gods H. Naam (Stilgebed) en maken wij ons offer tot een offer van ge rechtigheid, dat God van ons zal aanne men (Communio). Als de tollenaar gaan wij dan gerechtvaardigd naar huia en God zal de afgebeden hulp (Graduale en Post- communio) welke wij iederen dag noodig hebben, ons niet onthouden. MAANDAG 30 Juli. Mis d. H.H. Abdon en Sennen, Martelaren: Intret. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3a naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. DINSDAG 31 JulL Mis v. d. H. Ignatiua, Belijder: In Nomine Jesu. Kleur: Wit. Ignatius, van Spaanschen adel, dienda eerst aan het hof van koning Ferdinand van Arragon, later als bevelhebber in het leger van Karei V. Als zoodanig bij de be legering van Pampeluna ernstig gewond, hield hij zich in de periode van zyn her stel bezig met het lezen van de levens der Heiligen. Dit maakte op Ignatius zulk een indruk, dat hij een verachter werd van alle wereldsche ijdelheid en een streng geestelijk leven begon te leiden. In een grot bij Manresa hield hy zyne geestelijke oefeningen, later dóór hem opgeschreven en de grondslag geworden van de door hem gestichtte Sociëteit van Jesus. Na een le ven „tot meerdere eer en glorie van God" stierf Ignatius in 1556. WOENSDAG 1 Augustus. Mis van SK Petrus' Banden: Nunc sclo. 2e gebed v. d. H. Paulus; 3e v. d. heilige zeven Macha- beesche broeders. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Wit. Vandaag wordt de gedachtenis gevierd van de wijding eener kerk te Rome, toege wijd aan den H. Petrus, waar de boeien, waarmee de heilige Petrus geboeid ge weest is te Rome en te Jeruzalem, bewaard worden. DONDERDAG 2 Augustus. Mis <L H. Alphonsus Marie de Liguori, Bisschop, Be lijder en Kerkleeraar: Spiritus. 2e gebed v. d. H. Stephaus I. Credo. Kleur: Wit. Te Napels geboren, werd de H. Alphon sus, na volbrachte studiën, uit gehoorzaam heid aan zyn vader, advocaat. Om de ge varen, waaraan hij zyne ziel zag blootge steld, onttrok hij zich aan dat beroep, werd priester en stichtte de zoo bekende Con gregatie v. d. Allerheiligste Verlosser (Re demptoristen en Redemptoristinnen). Al phonsus stierf in hoogen ouderdom als bis schop van St. Agatha der Gothen. Om zijne buitengewone verdiensten voor de christe lijke zedenleer verhief Paus Pius IX z.g. hem tot Kerkleeraar. VRIJDAG 3 Augustus. Vinding d. H. Stephanus, eerste Martelaar. Mis: Sederunt. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. Na langen tyd verborgen te zijn geweest werden op goddelijke aanwijzing door een zekeren priester Lucianus nabij Jeruzalem gevonden de lichamen van den H. Stepha nus, eersten Martelaar en tevens van Ga maliel, Nicodemus en Abion. Wegens den le Vrijdag is geoorloofd een gezongen Votiefmis v. h. H. Hart van Je sus: Cogitationes. Gloria. Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 4 Augustus. Mis d. H. Do- mini cus, Belijder: Os Justi. 2e gebed voor den Paus. Kleur: Wit. De H. Dominicus is de Stichter van de Orde der Predikheeren (Dominicanen) wel ke orde de heilige stichtte tot bestrijding der ketterijen van zyn tijd. De H. Domini cus stierf te Bologna in 1221. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. Z.Z. Simon van Lypnica, Petrus van Moliano en Archan gel u* van Calataphino. Belijders: Confl- teanter. 2e gebed v. d. H.H. Abdon en Sen nen; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. DONDERDAG. Wijdingsfeest van de Pa- triarchalc Basiliek v. d. H. Franciscus. Mis: Beatus. 2e gebed v. d. H. Alphonsus; 3e (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Ste phaus. Prefatie van Maria (invullen: En U op het feest). Kleur: Wit. ZATERDAG Mis v. «L H. Vader Daminl- cus: In medio. Sequens. Credo. 1 Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6