DINSDAG 24 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAU. ruu. GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG GEVAL VAN SABOTAGE AAN BOORD VAN H.Ms. „NAUTILUS". Zondagmorgen j.l. rezen er vermoedens, dat men aan boord van H. Ms. „Nautilus", ■welk schip in den loop van dien dag, vol gens het vastgestelde reisprogram naar de Noordzee zou vertrekken, ter uitoefening van het toezicht op de visscherij. door ver ontreiniging van de smeerolie had getracht d« hoofdmachine onklaar te maken. Het schip is Zondagmorgen naar zee vertrokken maar moest na korten tijd te- rugkeeren wegens het warmloopen van de hoofdmachine. Het is in de haven van Nieuwediep gesleept, waarna men met de herstelling is begonnen. Een uitgebreid onderzoek naar de ge pleegde sabotage wordt ingesteld. REVOLVER ONTLADEN AAN TAFEL. Tragische dood van een liaagsch meisje te Antwerpen. Te Antwerpen is Zaterdag, naar de „Tel." meldt, een ongeval gebeurd bij het ontla den van een revolver, dat aan een Haagsch meisje het leven heeft gekost. Het jeugdige slachtoffer kreeg een kogel in het voor hoofd en overleed Zondagochtend aan haar ver wondin gen. Het ongeluk geschiedde onder wel zeer droevige omstandigheden. Het meisje, de 13-jarige Marietje v. d. K., vertoefde met eenige familieleden te Antwerpen. Bij een •uitstapje naar het strand te St. Anneke had men een geladen revolver gevonden. Zaterdagavond nu wilde een neef van het meisje de revolver ontladen. Hij verrichtte dit gevaarlijke werk aan tafel, waaraan het geheele uit zes personen bestaande ge zelschap geschaard zat. Reeds waren een paar kogels uit de re volver verwijderd, toen plotseling een scherpe knal weerklonk. Door nog niet op gehelderde oorzaak was het vuurwapen plotseling afgegaan en ongelukkigerwijze was de loop juist op het meisje gericht. De kogel drong haar van dichtbij in het voor hoofd, verliet het hoofd weer aan den ach terkant en sloeg tegen den muur. Groot was de consternatie in het gezel schap. De moeder van het meisje had zich juist even omgedraaid toen het ongeluk ge beurde. Zij hoorde een hart verscheurenden gil en zag. toen zij opkeek, haar dochtertje zwaar gewond neerliggen. Onmiddellijk werd medische hulp ingeroepen en ook de politie werd gewaarschuwd. Zij was spoe dig ter plaatse, doch het duurde anderhalf uur voor een dokter kwam. In zorgwek- kenden toestand werd het meisje naar een ziekenhuis vervoerd waar het Zondagoch tend is overleden. De politie arresteerde den neef en nam de revolver in beslag. Na een langdurig verhoor werd de man, die diep onder den indruk was en wiens zenuwen ernstig ge schokt waren, op vrije voeten gesteld. Het lijk van het meisje zal naar Den Haag worden vervoerd om daar ter aarde te worden besteld. BRAND IN VERFSPUITERIJ. Gisteravond tegen acht uur werd een felle uitslaande brand ontdekt in de Korte Elisabethstraat te Utrecht. De brand was ontstaan in een perceel van de firma C. v. Oostrom, die daar een verfspuiterij heeft. Het aanvankelijk kleine brandje vond gretig voedsel in het aanwezige brandbare materiaal. Het vuur sloeg dan ook weldra hoog uit het dak. De brandweer was spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met twee stralen. Men wist uitbreiding van den brand te voorko men. Tegen negen uur was de brand ge- bluscht. Het pand was toen geheel uitge brand. Verzekering dekt de schade. De burgemeester van Utrecht was op het ter rein van de brand aanwezig. FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM. Aanzienlijke materiecle schade. Gisteravond tusschen kwart over zes en kwart voor zeven heeft in de Kwasten- en Borstelfabriek van de firma J. Jakobs aan den Westvest 2 B, op den hoek van de Nieuwe Haven te Schiedam een hevige brand gewoed, welke het gelykvloersche gedeelte der fabriek nagenoeg geheel heeft verwoest. Door het krachtig ingrijpen van de brandweer kon uitbreiding van het vuur naar de bovenverdieping van het gebouw en de aangrenzende Breeuwwerkfabriek van de firma Joh, Smit, worden voorko men. Door een voorbijganger werd ontdekt, dat uit de naden van de deuren en ramen van de fabriek, rook opsteeg. Hij waar schuwde de politie, die de deuren van het gebouw insloeg. Bij onderzoek bleek toen, dat zich niemand meer in de fabriek be vond en dat het vuur in het gelijkstraat- sche gedeelte woedde in een voorraad kwasten en de opslagplaats van pek en ha ren. De brandweer werd onmiddellijke geal armeerd, die spoedig met twee motorspui ten en dertig man personeel aanwezig was. Met een groot aantal stralen werd het vuur bestreden. Na een half uur was men den brand, die geen enkel oogenblik uitsloeg, reeds meester. De nablusöching heeft nog geruimen tijd in beslag genomen. Zooals gezegd is de benedenverdieping van het pand, waar de opslagplaats ge vestigd was, vrijwel geheel uitgebrand. Het daarboven gelegen gedeelte, waarin zich de werkplaatsen en het kantoor bevinden, bleef gespaard, hoewel het veel waterscha de heeft bekomen. Ook de Breeuwwerkfa briek, die voortdurend werd nat gehou den, kreeg veel waterschade. De firma Jakobs lijdt door dezen brand groote materieele schade. De oorzaak van den brand is tot nu toe onbekend. De arbeiders hadden de fabriek juist verlaten, toen de brand werd ontdekt. Het fabriekscomplex beslaat een opper vlakte van ongeveer driehonderd vierkan te meter. Bij het blusschingswerk heeft de brand weer van rookmaskers gebruik gemaakt. De brand bracht veel menschen op de been. TWEE BOERDERIJEN. EEN DUBBELE WONING EN EEN AARDAPPELSCHLTR TE OUDENHOORN IN DE ASCII GELEGD. Oorzaak hooibroei. Te Oudenhoorn (Eiland Voorne-Putten) is gistermiddag te half twee brand uitge broken in de boerenhofstede van den land bouwer J. van Prooye, midden in de be bouwde kom van het dorp gelegen. Binnen korten tijd stond de geheele boerderij, waarin een groote hoeveelheid hooi was opgeslagen, in lichter laaie. Het vuur, dat door den feilen wind werd aangewakkerd, sloeg over naar de aan de overzijde gelegen dubbele woning van de gebroeders Hogenboom, welke evenals de eerstgenoemde boerderij een prooi der vlammen werd. Een groote aardappelsohuur, waarin dui zend mud versche pootaardappelen lagen opgeslagen, welke een waarde vertegen woordigden van ongeveer 3500 gulden, ging eveneens in de vlanamen op. Ook de boerderij van den heer P. Looy werd door het vuur verwoest. De groote hooivoorraden, die juist van het land waren gehaald, brandden zeer snel. De brandweer was spoedig aanwe zig, doch kon weinig tegen de enorme vuurzee beginnen. De motorspuit van Zuid- land verleende assistentie, doch moest zich beperken tot het nathouden van de belen dende perceelen. De burgemeester van Oudenhoorn en Zuidland, de lieer G. van Andel, leidde persoonlijk het blusschingswerk, dat tot in den laten avond voortduurde. Het gevaar voor uitbreiding van den brand was des middags te kwart vóór vijf geweken. De oorzaak van den brand moet worden gezocht in hooibroei. De schade wordt ge deeltelijk door verzekering gedekt. Van de inboedels kon hoegenaamd niets worden gered. De bewoners konden zich bytyds in veiligheid stellen. De verbrande perceelen waren gedeeltelijk van steen en hout opgetrokken. Uiteraard was er groote belangstelling voor dezen grooten dorps brand. STEEKPARTIJ TE BERGEN OP ZOOM. Door vader van zijn meisje mishandeld. De postbode G. te Bergen op Zoom zag gistermiddag omstreeks twaalf uur voor de deur van de woning van dr. Potter in de Steenbergschestraat een jongeman ba dend in zijn bloed liggen. Het bleek te zijn de 21-jarige v. V., wonende op ,,'t Heikc" onder Halsteren. Direct werd de dokter gewaarschuwd. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, keerde het bewustzijn bij den jongeman terug. Hij gaf een ietwat onsa menhangend relaas, waaruit bleek, dat hy bij een vechtpartij met een mes was gesto ken, waarna hij de vlucht had genomen om zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Voor het huis van dr. Potter ge komen, was hij, na gebeld te hebben, in elkaar gezakt, in welken toestand de post bode hem had aangetroffen. Omtrent de aanleiding van het gebeurde vernemen wij, dat het slachtoffer sinds eenigen tijd omging met do dochter van ze keren v. P., eveneens op „*t Heike" woon achtig. De ouders konden zich daarmee niet vereenigen. Gistermorgen was v. V. nog op bezoek geweest bij het meisje, gedurende welk bezoek omstreeks half twaalf een woorden wisseling moet zijn ontstaan met den va der W. v. P., die ten slotte zoo hoog liep, dat buitenshuis tot handtastelijkheden werd overgegaan. In z^jn woede maakte v. P. van een broodmes gebruik, waarmede hij v. V. te l|jf ging. Ondanks de heft:r;c afweerpogingen, die deze daarop in het werk stelde, kon hy toch niet voorkomen, dat hij een aantal diepe steken bekwam, n,l, twee in den rechterarm en één in het hoofd en het dijbeen. Hoewel hevig bloedend, zag hij nog kans het huis van den dokter te bereiken. Ten gevolge van het bloedverlies zakte hij dan ook in elkaar. Naar wij vernemen laat de toestand van v. V. zich zeer ernstig aan zien. Hij is ter verpleging overgebracht i.aar het Aig. Burgerlijk gasthuis. De ma rechaussee stelt een onderzoek m. „Tel." SPORT VOETBAL DTOC HAAM. VOETBALBOND; R. K. Sportvcr. „Steeds Hooger". Steeds Hooger I moo.st tevreden zijn met een gelijk spel tegen LIssc IV. Voor de rust wogen beide partijen tegen elkaar op, maar konden het niet in doelpunten uitdrukken, doch daar St. Hooger Je wind mee had, was deze iets in de meerderheid. Na de rust werd er al gauw beter aan gepakt. Na circa 10 minuten schiet onze rechtsbuiten de bal in 'a net (10). Lisse is hier niet mee tevreden en zij werken wat ze kunnen en hebben succes. Weldra is het 11. Nu krijgen we een kwartier prachtig spel te zien van St. Hooger, waardoor Lisse bijna niet bestand is en door te forsch spe len van Lisse krijgen wij op 20 meter af stand van het doel een vrije trap die door den linksbinnen onhoudbaar wórdt inge schoten (21). Dit is echter weer van kor ten duur. Een vlugge Lissenaar trapt den bval onder de armen door van den keeper (22). Met dezen stand komt het einde. De leiding was in goede handen. Steeds Hooger II speelde een vriend- schappelijken wedstrijd tegen D O. S. IV en moest met een 9—2 nederlaag naar huis. Steeds Hooger II speelde met 5 invallers. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 25 Juli. Huizen, 30 1M. NCRV-Uitzendlng. fi 00 Schriftlezing en meditatie. 8 159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.0012 00 Concert. 12.15 GramofoonpL en vervolg concert I.30 Ensemble v. d. Horst. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonpl. 4.00 Ensemble v. d. Horst. 5 00 Kinder uur. (5.00 Gramofoonpl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Concert m. m. v. Mandoline-Ensem ble ..Onder Ons". Om 8.15 en 9.00 Lezingen. 9 45 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending. 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Gramofoonpl. 12.15 Klein VAR A-Ensemble. 1 00 De Notenkrakers. 2.15 Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Sportuitzending. 7 20 OrgeJspcl. 7.40 Le/ing. 8 OU SOS-Ber. 8.03 Gramofoonpl. 8 20 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.30 VARA-orkest. 9 10 „Het nieuwe departement", hoor spel. 9.30 VARA-orkest. 10.00 Vaz Dias. 10 10 Concert C. Steyn (accordeon) cn D. Wins (piano). 10.30 Vervolg orkestconcert. II.0012.00 Gramofoonmuziek. D a v e n t r y, 1500 M. 10 35—10.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel. I.05 Western Studioorkest. 2.20 Trocadero Cinema-orkest. 3.20 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.05 Gramofoonpl. fLUtUKlnderinir. 6.20 -Berichten. 6.50 „Holiday Harmony", gevarieerd con cert. 7.20 Het Crook kwintet. 8 20 Het BBC-orkest. 0.20 Berichten. 9.45 „Mr. Pirn passes By", comedie. II.00 Voordracht. 11.05-—12.20 Roy Fox en zijn Band. LAWNTENNIS OM DEN DAVIS-BEKER. De Amerikanen winnen het dubbelspel. De interzoncfinale van het tournooi om den Davis-Beker tusschen Australië en de Vorcenigde Staten is gisteren voortgezet met het dubbelspel. Het Amcrikaansehe duo Lott Stocfcn ver sloeg de Australiërs Crawford en Quist 6l, 64, 26, 64, zoodat Australië nu nog met 21 de leiding heeft. Men is er zoo goed als zeker van dat Australië de eind overwinning zal behalen, daar het nog slechts een punt noodig heeft. Radio-Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 10.35—11.50 Orkestconcert. 12.35 Het Goldy-orkest. 9.db „Die Fledermaus", operette van Strauss. Kalundborg. 1261 M. 12 20 Strijkorkest. 3 20 Gramofoonpl. 3.50 Omroeporkest. 8.20 Omroeporkost. 9 40 Zang. 10.40 Vcrvllg orkestconcert. 11 2512.50 Dansmuziek. K e u 1 e n. 456 M. 5 50 Gramofoonpl. 6.45 Orkestconcert. 12 20 Gramofoonpl. I.20 Blaasconccrt. 2.20 Kwintetconcert. 4.20 Militair concert. 5.40 Henny Schuite-Schmilz (alt) en C. Oltersbach (piano). 7.20 Studentenkoor. 9 20 Omroeporkest 10.5012.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8 30 Gramofoonpl. 9.05 „Ernani", opera van G. Verdi. Brussel. 322 en 484 M. 322 M 12 20 Max Alexys' orkest. 1 302.20 GramofoonpL 5 20 Max Alexys' orkest. 6.20 en 6 50 GramofoonpL 8 20 Symphonieooncert. 10.3011.20 Populair concert. 484 M.: 12 20 Gramofoonpl. 1 30—2.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Blaasconccrt. 8.20 SolistenconcerL 8.50 Radio-tooneel. 10.40—11.20 Populair concert Deutschland sender, 1571 M. 8 30 Uit Frankfurt „Saaroverzicht". 8 50 Orkestconcert 9 55 Voordracht 10.20 Berichten. 10 50 Maandoverzicht. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programiha. 8 00—12 20 Deutschl.sender. 12 2014.20 Luxemburg. 14 2015 20 Londen Reg. 15.2018 35 Kalundborg. of Luxemburg 18 35—21 00 Brus.v-1 VI. 21 00—22 50 Parijs Radio. 22.50—afloop Keulen. 4e. Programma. 8.20—8.50 Parijs Radio. 10.33—11 50 Parijs Radio. 12 2017.35 Daverttry. 17.3518.20 Een der Eng. „National" /re ders. 18 20—19 20 Brussel Fr. I 19.2021.20 Luxemburg 21.20afloop Londen Rcg. PolenBelgië 4—1. Na een onvrijwillige onderbreking tenge volge van den hevigen regen werd de ont moeting PolenBelgië gatoren voortge zet. Het eindresultaat is, dat Polen won met 41. Tloczynskl (Polen) versloeg Naeyaert (België) 64, 108, 8- -8. De afgebroken match tusschen Hcbda (Polen) cn Lacroix (Belgic) werd gemakkelijk door den Pool gewonnen met 60, 6—4, 64. Hiermee heeft Polen in den wedstrijd gewonnen en het zal nu tegen Estland moeten spelen. Deze ontmoeting voor de tweede rondo begint op 19 Augustus a en zal waar schijnlijk te Riga plaats vinden. FEUILLETON. DE UITGEWISCHTE SCHULD Naar het Engelsch van PAUL TRENT. 5) Het was voor Lady Shaldon een heele geruststelling te hooren, dat het mooie meisje, waarmee Geoffrey lunchte, een aangenomen zuster was. De laatste maan den spande ze haar hersens in en ze was ver van dom om van Daphne en Geoffrey een paar te maken en den laat- sten tijd koesterde ze hoop, dat de mil- lionnairszoon verliefde raakte op haar dochter. Ze was de weduwe van een arm edelman, had alle moeite om haar stand op te houden, en een rijk huwelijk van Daphne was de eenige oplossing. „Juffrouw Wynne, het zou me veel ge noegen doen, als u vanavond ook bij ons kw am eten", sprak ze vriendelijk. „Hè, ja, doe dat, Ruth", moedigde Daphe aan. „Ik moet terug naar Granham." ,,En je jurken?" plaagde Geoffrey. „Dat was maar een uitvlucht." „Ik ben niet van plan, je weer uit het oog te verliezen. We moeten eens by el kaar komen. Ik vond jou het aardigste meisje van de school, hoewel je altyd erg teruggetrokken en gereserveerd was. Ik wist niet. dat je bij Sir James Blair woon de. anders had ik je wel eens geschreven", zei Daphne verwijtend. „We leven erg stil, en hebben weinig kennissen, Geoffrey, ik geloof, dat het onze tijd wordt. Aideu!" en ze gaf Lady Shaldon en Daphe een hand. „Je was niet erg hartelijk", merkte Geof frey op, toen ze in de auto zaten. „Ik heb nooit van Daphne Shaldon gehou den. Geoffrey, ga alsjeblieft met me mee." „Maar ik zit vol afspraken. Ik beloof je, dat ik binnen veertinen dagen kom." „Ik wil, dat je dadelijk meegaat." „Er is immers geen enkele reden toe." „Ik vraag het je dringend. Dat geldt toch ook wel een beetje? Ik maak me werkelijk ongerust over vader. Toe, wees lief en ga mee." Geoffrey fronste de wenkbrauwen, doch zweeg. Haar aandringen ergerde hem, en toch wilde hij niet weigeren. Toen ze op zijn kamer kwam bracht Smithson, zijn bediende, hem een telegram waarvan de in houd luidde: „Uw vader gevaarlyk ziek. Kom dadelijk, Granton." Granton was de dokter van het dorp. een verstandig man, die zoo'n telegram niet zou zenden zonder gegronde redenen. Geoffrey liet het Ruth lezen. „Dat geeft de doorslag", zei hy kalm, „Smithson, pak mijn koffer en toilet- necessaire". „Ja meneer." „En als ik weg ben, bel je iedereen op en vertelt de menschen, waarmee ik af spraken had, dat :k plotseling ben wegge roepen." „Ja meneer." „Dan kun je me met den avondtrein na komen." „Best, meneer." Een kwartier later waren Geoffrey en Ruth op weg naar het station. Smithson zou de koffer meenemen, zoodat ze geen ver traging hadden door bagage en, nadat Geoffrey een kaartje gekocht had. gingen ze naar den trein, waar de conducteur het strookje „gereserveerd" op hun coupé plakte. Ze kochten kranten c-n weldra zet te de trein zich in beweging. Ze hadden niet veel gesproken, nu keken ze elkaar aan. „O, Geoff, fluisterde zc wanhopig. ..Denk je hy zweeg. „Het ergste. Vader zei al, dat hij onver wacht zou sterven." „Ik kan het niet gelooven. Ik moet hem nog spreken. Ik heb zooveel uit te leggen. O, aL het maar niet te Iaat i.s!" „We zullen het béste hopen. Maar je moet flinker zijn. Hij hield zooveel van je en wilde zoo graag trotsch op je zijn. Toen ik gisteren bij hem was. zei hij dat hij pJannen voor je toekomst had." „Ruth. dit is een schok voor mé. Als hij gespaard blijft, beloof ik je, dat ik mijn le ven zal veranderen „En anders. Geoff?" „Daar wil ik niet aan denken. Ik voel me zoo'n ellendeling." „Rulh, je moet me precies vertellen, wat er gisteren gebeurd is alles", herhaalde hij nadrukkelijk. Ruth meende al een verandering te zien in den man, dien zc lief had. Zyn houding was meer beslist en zc voldeed aan zijn verzoek. ,,'s Morgens kwam meneer Hursf, be gon ze. „Hurst? Wat moest die op Granham?" „Hij kwam my bezoeken." „Deksels!" „Hij vroeg me ten huwelijk." „Je hebt toch geen ja gezegd", vroeg hy verbaasd. „Neen. Ik houd niet van hem." „De hemel zij dank!" riep hij vurig cn onwillekeurig bekeek hij Ruth met heel an dere oogen. Wat was hij blind geweest! Hij was haar zoetjesaan als een zuster gaan be schouwen, maar was nu blij, dat zc geen familie van hem was.» „Je kunt niet van Hurst houden. Hij is je soort niet", merkte hij peinzend op. Ze wierp hem een «nellen verlegen blik toe. die zijn bloed sneller deed stroomen Ze koerde zich af en ze vervielen in zwij gen. Een tijdje later zei ze met iets droo- mcrigs in haar stem: Ik heb zooveel aan je vader te danken. Nooit zal ik den dag ver geten, dat hij me kwam halen. Ik was zoo alleen mijn vader was juist gestorven. Men wilde mij een betrekking geven als kinderjuffrouw en ik was nog zoo Jong. Maar je vader nam me in zijn armen en kuste me. Al mijn zorgen waren verdwo- H|) varttlde, dat hij altijd naar een dochlpr verlangd had en ik schreide. Eerst stuurde hij me naar een kostschool. Ik denk, dat hij me niet dadelijk naar huis durfde namen uit angst, dat jij jaloerseh zou zijn. Herinner je je nog, dat ik kwam?" „Ja ja." „Je was erg vrtendelyk tegen mc cn ik was je dankbaar, want ik was ook bang, dat je jaloersch zou zijn. Maar toen kende ik je niet, Geoff. Je hebt je fouten, maar je bent niet laag De tranen sprongen haar in de oogen cn hij Kwam naast haar zitter. „Huil maar niet, Ruth. Misschien maken we ons zorgen voor niets. Vader is erg sterk cn hy is nog niet oud." „Ik vrees er voor", zei ze onvast. Eindelijk minderde dc trein vaart cn Geoffrey ging naar het portier. „Dr. Granton staat op het perron", klonk het hccsch. „O. Geoff?!' „Als vader nog leefde, zou htf er dan gtyllf" Nog voor de trein stilstond, sprong Geof frey er uit en snelde op den dokter toe „Mijn arme Jongen!" begroette dr. Gran ton hom. „Zijn we te laat?" „Ja, Geoffrey, hij stierf kort nadat ik dat telegram zond. Hij heeft niet geleden Geoffrey was doodsbleek geworden cn bedwong slechts met inspanning zyn tra nen. Het was het eerste groote verdriet In zijn leven cn dc schok was vreesclijk. Doch zelfs in zijn verdriet dacht hij niet alleen aan zichzelf, want hij ging Rulh tegemoet. „Ruth, kindje, wc zijn te laat." „En ik heb geen afscheid genomen." „En ik ik kon geen vergiffenis vragen. Kom, ga vlug mee." Hij voerde haar naar de auto zij schreide zaoht cn zijn gezicht was strak -- alleen zijn oogen verrieden zijn ellende. HOOFDSTUK V. Het was eenige uren, nadat Ruth rianr Londen vertrokken was, dat Sir James door een hevigen aanval getroffen werd en het duurde ccnigcn tijd vóór dat dr. Granton kwam! „Zeg mc het ergste", verzocht Sir James dêtU l|jk „Uw toestand is zeer ernstig", deelde de dokter hem mede. „Dus stervende hoe lang niet?" „Een paar uur?" „Niet langer?" „Dat is nooit met zekerheid te zeggen." „Telegrafeer dadelijk naar Londen om mijn zoon. Als hij hier nog maar op tyd kan zyn. Ik zou hem voor mijn dood nog graag spreken." (W«""

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9