DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DINSDAG 24 JULI 1934 LIE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 SCHERMEN KERKNIEUWS De Kaagweek. P. Schieffer over boord bij Nathan; G. de Vries Lentsch aan den grond. De sterren der Pampusklasse I) - !'l" K i I i- r.in. gisteren ten ui ig zeker als een xier beat ge slaagde tot duaver genoemd worden. Wel leek het des morgens, of we regen zouden krijgen, maar de wind behield de overhand en zorgde ervoor, dat de zeilers hun harten konden ophalen. Des middags nam de wind nog in kracht toe, maar dit bracht tevens mee, dat de lucht fota M Sta de Kaag dag nog in zonneschijn beëindigde. Dc zeilers en do belangstellenden hebben op dezen dag bovendien volop genoten van interessante wedstrijden. We hebben gisteren reeds den Holland- Friesland Regenboogwedstrijd, de team- Si ru p.'-. <ti dei .lollen on der dc loupe genomen. In de Pampusklasse A.. welke we verder volgden, kwamen weer de bekende zeilers naar voren. We noemen: mr. Zweep, Wil lem de Vries Lentsch, jhr. van Benthcm v. d. Berg en v. d. Steur. Deze laatste had aan vankelijk niet zoo'n goede plaats, maar hij kwam hoe langer hoe meer naar voren om P d plaat; te eindigen. Toch lijkt het ons toe, gehoord de verschil lende uitlatingen der zeilen, dat men over deze nieuwe kle e niet zoo enthouilMt ia. Uit het schip ls niet te halen wat er bijv. uit een Regenboog te halen is. Het zou ons dan ook niet verwonderen, of een v. d. Steur zou nog wel eens tot z'n oude liefde terugkomen. In de Rcgenboogklasse C onderscheidde mej. Tine van der Meij zich weer bijzonder. Toen deze klasse op het water was, stond er 'n stevige wind, maar alsof zij een A- klasser was, stuurde zij haar Regenboog door de hol staande golven, vergrootte ge leidelijk haar voorsprong en kwam met 'n straattlcngte voorsprong als eerste aan, voor dc derde maal in successie. Dat betee- kent drie eeiste prijzen tegen ztilera be haald. 7. i een waardig opvolger van haar vader en de leer inge kan hier mogelijk den meester nog overtreffen. In d«' A-klajse immers bracht Willem van der Meij het dezen keer niet zoover. Hij kwam zelfs niet in de prijzen. De Friezen daarentegen maakten dezen keer een goede bturl ui h«i i telden zich van de tot nu toe geleden nederlagen. Vooral Dirk Oppen- huizen toonde zich ditmaal van zijn beste zijde dooi als aerate te eindigen. Slechts Nathan van de Hollandsere zeilers hield zich goed en w ist op de tweede plaats te eindigen. Dc drie overige dagprijzen wer den genomen door dc Friezen Hendriks, Vrolyk en Kuipers. In d«* damcsjollenklasse legde mej. van dor Stadt beslag op de eerste plaats voor Gerarda Oud> hoorn, terwijl mej. van Mee toren in de 13-klasse als eerste aankwam vóór mej. Ykcma. n B lor. Ltrijd werd die der Zes- metcrklas. e Na een goeden start ging het weer voor den wind naar het Zwciland, waar G. de Vries Lentsch de leiding had voor Hans Nathan. De Belg Fridt en Kalis bezetten de twee laatste plaatsen. Hans Nathan maakte bij het opkruiscn naar Nor- remecr twee goede slagen en wist fraai aan den kop te komen. Met flink onderling verschil werd de boei op het Norremeer gerond door Nathan, dc Vries Lentsch, Ka lis en Fridt en heen naar cn terug van Die- perpoel leverde de race niets bijzonders op, zoodat we dachten, dat de beslissing reeds gevallen was. Zoover waren we ech ter nog niet, want toen Nathan op het Nor remeer terug was, schoot plotseling P. Schieffer, die deel uitmaakte van de beman ning van de Lou overboord. Nathan aarzel de geen oogcnblik, doch wendde het stuur, draaide bij en was in enkele seconden weer hij de drenkeling terug, die zich met een flinkcn zwaai dadelijk weer aan boord hcesch. Nathan had door deze manoeuvre de leiding aan de Vries Lentsch verspeeld, doch de twee anderen was hij nog voorge bleven, wel een bewijs hoever hy voor was. Nauwelijks waren we deze sensatie te boven, of zij werd door een tweede gevolg-J. want «en minuut lattr liep de Ruyter van de Vri Lentsch aan den grond. Achter de persboot werd hij vlot gesleept en het schip was uit den strijd. Nathans herkreeg dus wel vrij onverwacht de leiding, welke j ni meer afstond. Du 'ollcnklassen, die vervolgens het wed- strydprogram be. .-u. leverden den zei- 1 ondanks den str gen wind geen moei- 1 :j (den op en deze wedstryden vormden n mooi slo* van den vierden dag. De uitslagen luiden als volgt: Pampusklasse A: 1. Pluvier, stuurm. mr. E. R. Zweep. 2. De steur, stuurm. L. van der Steur, 3. Pampus, stuurm. W. de Vries Lentsch, 4 Wervelwind, stuurm. jhr. mr. E. G. van Benthcm van den Berg, 5. Stern, stuurman K. Rol. Pampusklasse B: 1. Knoopschoentje. stuurm. N.N.. 2. Norremeer, stuurm. ir. J. C. Hofkes, 3. Fuut II, stuurm. W. van Hat- tom. 12 V o d «ollenklasse voor dames, klasse B: 1. Kwikdruppel, stuurvr. mej. T. van Mcetcrcn, 2. Ducky, stuurvr. mej. T. Yke- 12 Voctsjollenklasse voor dames, klasse A: 1. Schuif, stuurvr. mej. M. J. van de Stadt, 2. Dobbertjj, stuurvr. mej. G. Ouds hoorn, 3. Jolijt, stuurvr. mej. M. A. Broer. B. M.-klasse: 1. Wetterwillc. stuurm. H. van Eyck, 2. Mop. stuurm. H. Bollemeyer, 3. Kameleon, stuurm. J. Boomstra, 4. Jutter stuurm. P. W. Bot, 5. Ronny stuurm. F. Overmaas. Regenboogklasse A: 1. Windekind, st D. Oppenbuizen, 2. Brsassemermeor. stuurm Hans Nathan. 3. Hennis, stuurm. M. Hen driks, 4. Dolfijn, stuurm. K. Vrolijk, 5. Wa terrot, stuurm. S. Kuypers. 12 M2. klasse A: 1. Windekind, stuurm. .T. Maas, 2. Abha, stuurm. R. Nolles, 3. Tri- nil, stuurm. L. V. Arnold, 4. Flevo. stuurm. A. E. Dudok van He:l, 5. Dinges, stuurm. H. W. J. H. Nauta. Handicapklasse D: 1. Narmada, stuurm. H. H. Tieleman, 2. Zwerver II, stuurm. R. van Oldenburgh. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, stuurm. J. Dorsman, 2. Thedo, stuurm. A. Carpcn- ticr. Intern. Zcsmotcrklasse: 1. Lou, stuurm. H. Nathan, 2. Edith, stuurm. E. D. Kalis, 3. Uilenspiegel, stuurm. A. Fridt. Regenboogklasse C.: 1. De Lcede III, stuurvr. mej. T. van der Mey, 2. Etta stuurm. H. A. H. Sijthoff. 12 Voetsjollenklasse A: 1. de Glipper, stuurm. D. Kagchelland, 2. Daphnia, stuur man P. H. R. Borgerhoff Mulder, 3. Bem, stuurm. B Maas, 4. Hunter, stuurm. G. F. Bohré, 5. Noname, stuurm. J. H. van de Stadt. 12 Voctsjollenklasse B: 1. Cheerio, stuur man C. Quispel, 2. Schuift, stuurm. H. van de Stadt, 3. Windekind II, stuurm. H. Evers, 4. Elf, stuurm. E. de Visser, 5. Good Luck, stuurm. J. L. van Wermeskerken. 12 Voctsjollenklasse C.: 1. Dr. Knok, stuurm. Rinie Kagchelland, 2. Dim. stuurm. K. Marlet, 3. Alvertje, stuurm E J. Coster Jr.. 4. V. Castaban, stuurm. P. Robertson, 5 Lucky Rascal, stuurm. L. D. van Eek, 6. Sterntje, stuurm. H. W. Kalis. ZWEMMEN VOLKS- EN SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL." Morgenavond aanvang 7 uur vinden bo venstaande wedstrijden plaats in de Zwem- Inrochting „De Zijl". Na afloop wordt gespeeld de derde ne der laag wedstrijd: De Zijl I—D. W. R. 1 (2e klas K. N. Z. B,, Haarlem). EUROPEESCIIE KAMPIOENSCHAPPEN MAAGDENBURG. Deelneming van Nederlandsche polo-ploeg. Naar wij vernemen is door den Konink lijken Nederlandschen Zwembond besloten een polo-ploeg naar Maagdenburg te zen den voor deelname aan de Europeesche kampioenschappen, welke daar in Augus tus worden gehouden. De Waterpolo-commissie van dc K. N. Z B. heeft van dc organisatoren vernomen, dat niet volgens afvalsysteem zal worden gespeeld maar in elk geval volgens e?n competitie. Het is dus niet mogelijk dat de Nederlandsche Poloclub reeds in de eerste ronde uitgeschakeld kan worden. Zeker drie wedstrijden zouden worden gespeeld, waardoor men deelname gerecht vaard u i acht in verband met dc uitstekende oefe ning legen buitenlandsche poloteams. WATERPOLO POELMEER I—DE GOUWE I 5—0, Deze wedstrijd, die alle belangrijkheid miste, is door Poelmeer met groote cijfers gewonnen. Dc thuisclub verschijnt met en kele invallers maar is direct sterker. Als de keeper der gasten eenmaal goed heeft gered, wordt de corner door den rechtsvoor benut (10), terwijl even later door een foute in de achterhoede'de stand reeds 20 is. Een kleine omzetting bij de Gouwe geeft wat meer leven en enkele goede kansen worden op even onbenullige wyze ver knoeid. Westen heeft dan met enkele goede harde schoten succes en nog voor rust, is de stand reeds 40. Ook in de tweede helft denken wij aan veel doelpunten maar nu blykt de Gouwe beter te kunnen verdedi gen. Wel maakt Poelmeer nog 50 maar dan is het gedaan en opnieuw zien wij heel aardig opgezette aanvallen der gas ten. Een behoorlijk schot wordt er echter niet gelost, waardoor een doelpunt uit blijft en het einde komt met een verdiende 50 overwinning voor Poelmeer. WANDELSPORT DE INTERNATIONALE VIERDAAGSCIIE AFSTANDSMARSCIIEN. Dc aankomst der deelnemers. Wanneer men in de morgenuren binnen kwam dan zag men reeds dadelyk dat er iets bijzonders gaande was. Dit was ook zoo. Het was heden de dag van aankomst van de deelnemers aan de Vierdaagsche Afstandsmarschen. Op het Stationsplein stonden zeer velen de aankomst der deelnemers gade te slaan, die uit alle deelen des lands arriveerden, hieronder waren zoowel burgers als mili tairen, politiemannen, militaire politie, ma rechaussee, rijks veld wacht enz. Het aantal deelnemers is dit jaar veel grooter dan ooit tevoren, or zyn meer dan 3000 In schrijvers. Ook het buitenland is weer ver tegenwoordigd, nl. door eenige Belgen, eenigc Duitschers, een Zwitsersche dame. een groep Franschcn en 'n groep van Road Walking Association. In den loop van den dag kreeg ieder zün startnummer. Behalve in dc kazerne van de koloniale reserve en de militairen in een tentenkamp waren dit jaar ook een groot aantal burgers ingekwartierd buiten de kazerne. Onder de deelnemers bevinden zich vele oude bekenden. Des middags vond op het z.g. Molenveld dc gebruikelijke vlaggenparade plaats. Alvorens over te gaan tot het spelen der volksliederen had een kleine plechtigheid plaats. Aan de voorzitter van de N. B. L. O., Jhr. von Weiier, werd het eere-metaal verbonden aan het eere-lidmaatschap van dc Ror.d Walking Association, aangeboden. Vervolgens werden achtereenvolgens de volksliederen van België, Duitschland, En geland, Frankrijk, Zwitserland en Neder land gespeeld. Hierna werden kransen ge legd op het graf van den verleden jaar tij dens dc marschen overleden Engelschen journalist Wallace, die te Nijmegen is be graven. Morgenochtend zullen de deelne mers starten. Het is te hopen dat de tem peratuur niet zoo warm is als het vorig jaar. WIELRENNEN PAILLARD STAYERSKAMPIOEN VAN FRANKRIJK. Paillard en Lacquehaye naar Leipzig. De Zondag tengevolge van den regen uit gestelde 1ÜÜ km. wedstrijd achter groote motoren om het stayerskampioenschap van Frankryk ls Maandagavond verreden. De nog eenige weken geleden als onover winnelijk beschouwde wereldkampioen Charles Lacquehaye stelde teleur en moest zich met de derde plaats tevreden stellen. Georges Paillard had gedurende den ge- heelen wedstrijd de leiding, en maakte over de 100 km. een tijd van 1 uur, 19 min. 17 seconden, met een voorsprong van 854 me ter op Georges Wambst, en daarachter Lacquehaye, tusschen welke laatsten nog een feilen strijd om de tweede plaats werd gestreden, waarin Wambst tenslotte over winnaar bleef. Paillard behaalde voor de zesde maal het nationale kampioenschap van Frankryk. Te zamen met Lacquehaye zal-hij Frankryk vertegenwoordigen op de wereldkampioen schappen te Leipzig. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Vietto wint de achttiende étappe. Gisteren is de achttiende étappe van de Tour de France verreden, loopende van Tarbes naar Pau, het laatste stuk door de Pyreneeen, afstand 172 km. Er moesten nog eenige hooge bergen worden genomen, nl. de Col du Tourmalet (2122 meter) en de Col d'Aubisque (1748 meter), die heel wat moeilijkheden opleverden. De bergbeklimmers waren wederom in de gelegenheid hun capaciteiten te toonen en hun prestaties gaven reden tot voldoening. De kleine Franschman Vietto, tot dusver de trouwe helper en kameraad van zyn landgenoot Antonin Magne, die in het al gemeen klassement de leiding heeft, ging er ditmaal op eigen houtje vandoor en slaagde er in den afzonderlijken wedstrijd voor den besten klimmer te winnen. Bijna op het geheel parcours lag hij alleen aan den kop en passeerde ook als nummer een de beide hoogste toppen met een klein tijd verschil. In den tijd van 6 uur 32 min. 1 sec. arriveerde hij geheel alleen te Pau, waar hij door een geestdriftig jubelende menigte werd ontvarfgen. Voor zijn grandiose prestatie kreeg de Franschman, die de jongste deelnemer aan den Tour is. 6 min. 17 sec. cadeau! Ongeveer drie minuten later arriveerde Lapcbie in den Lip&ven 6 uur 34 min. 58 sec. Daarop volgdëh Martano en Gestri. Maes en Stoepcl. Op korten afstand achter c ncn v volgens binnen Canar- do, Vervaecke, Herkenrath, Geyer en True- ba. Magne kreeg tegen Martano een achter stand van zeven minuten. Onderweg had hij een defect te maken, zoodat hij zijn strijdmakker Vietto erg miste. In den tyd van 6 uur 37 min. II sec bezette Magne de veertiende plaats. De Duitsche ploeg heeft op deze etappe een van haar beste renners verloren, nl. Buse, wiens maag reeds gisteren van streek was. Hij reed vandaag tot de Col du Tour malet mede en gaf toen, gelijktijdig met den Belg De Caluwe op. De Duitsche equiqe bestaat nu nog slechts uit vier man; de Belgen ryden nog maar met hun tweeën en kunnen daardoor niet in het landenklasse- ment worden opgenomen. Het resultaat van heden luidde als volgt: Achttiende etappe van Tarbes naar Pau (172 km.): 1. Vietto 6 uur 32 min. 1 sec.; 2. Lapebie 6 uur 34 min. 58 sec., 3. Martano; 4. Gestri; 5. S. Maes (eerste individueel) 6 uur 37 min. 51 sec.; 6. Stoepel 6 uur 37 min. 58 sec.; 7. Canardo (gering verschil); 8. Vervaecke 6 uur 38 min. 1 sec.; 9. Her kenrath 6 uur 38 min. 9 sec. 10. Geyer; 11. Trueba (gering verschil) 12. Morelli 6 uur 39 min. 11 sec.; 13. Gotti; 14. A. Magne; 15. Vignoli (gering verschil) 16. Louviot 6 uur 45 min. 36 sec. Het totaal-klassement luidt: 1. A. Magne 111 uur 52 min. 31 sec.; 2. Martano 112 uur 1 min. 40 sec.; 3. Vietto 112 uur 29 min. 11 sec.; 4. Vervaecke (eer- te individueel) 112 uur 33 min. 54 sec.; 5. Lepebie 112 uur 35 min. 33 sec.; 6. Mo relli 112 uur 42 min. 32 sec.; 7. Geyer 112 uur 51 min. 57 sec.; 8. Canardo 112 uur 57 min. 3 sec. HET INTERNATIONALE TOURNOOI TE OOSTENDE. België wint van Nederland. Het was gister de laatste dag van het internationale schermtournooi. De individueele wedstrijd op degen voor heeren werd gewonnen door Delporte (Brussel) met negen overwinningen. De equipe wedstrijd om den Grooten Prijs der Stad Oostende tusschen België en Nederland werd door de Belgen gewon nen met 21 tegen 4 overwinningen (21 ont vangen treffers tegen 45 ontvangen tref fers). De gedetaileerde cyfers waren: België: Belporte 3 overw., 6 ontv. tr.; Servais 4 overw. en 5 ontv. tr.; Debeur 5 overw. en 3 ontv. tre.; Heyn 5 overw. en 2 ontv. tr. Booy 0 overw. en 2 ontv. tr.; Bocke 0 overw. en 2 ontv. tr.; Lugchetti 2 overw. en 7 ontv. tr.; Van Hilgen 2 overw. en 8 ontv tr.; v. d. Berg 2 overw. 2 ontv. tr. POSTDUIVEN „De Vriendenclub", (Leiden). Gehouden wedvlucht met jonge duiven vanaf Roosendaal. De vogels werden om 9 uur gelost met Z.W.-wind en door iedA een jonge vogel geconstateerd. De uitslag is aldus: 1. S. N. van Leeuwen 9 uur 59 min. 15 sec.; 2. W. Varkevisser 95927; 3. Joh. Vogelenzang 95944: 4. G. T. v. Dorp 1045; 5. Chr. v. d. Pluym 105 —23, 6. G. A. S. v. d. Reyden 10—5—31; 7. S. Singeling 1060; 8. Joh. Korenhof 10—6—21; 9. G. F. Fisseur 10—11—44; 10. A. N. Erades 101228; 11 J. Philippo 101235. A.s. Vrijdag inkorven voor het eerste buitenlandsche station. De leden worden er aan herinnerd, dat ieder 3 vogels boven aan zijn inkorfstaat zet voor de aangewezen prijs. Onze eerste kampioen G. A. L. v. d. Reijden is ook nu weder als eerste uit den strijd gekomen van de stedelijke Bordeaux- vlucht, uitgeschreven door de L. P. C. en klokte de ecsste duif Zondagmorgen om 11 uur 11 min. 11 sec. Van de 28 prijswinnaars waren er Maandagavond slechts 22 prijzen verdiend. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hield de P. V. De Gevleugelde Vrienden alhier eene wedvlucht met jonge duiven vanuit Roosendaal afstand ruim 68 km. Ih concours 260 duiven. De duiven wer den in vrijheid gesteld te 9 uur. De eerste vogel bereikte het hok te 9 uur 58 min. 37 sec. De laatste prijswinnende vogel te 10 uur 10 min. 45 sec. De eerste duif had een gemiddelde snelheid gemaakt van 1179.5 meter per minuut de laatste 964.26 m. per minuut. De uitslag was: 1, 4. 5. 6. 7, 27. 33, 34 en 37 J. L. dc Groot, 2. 8. 15. 16. 41, 43 en 44 A. G. Visser; 3 en 5 K. I. Waasdorp; 9. 11, 12, 30, 36. en 51 L. H. de Kleine: 10, 22 en 23 J. P. Brederode; 13, 19, 20. 31. 32, 38, 39, 47 48 en 49 K. Sche. 'er; 14, 21 en 40 W. Florusse, 17, 18 en 25 R. van Troost; 24, 26 en 52 C. Versteeg: 28, 45 en 46 J. Brouwer, 29 en 35 L. J. Raaphorst. Gelijktijdig liep nog het concours met oude duiven vanuit Bordeaux afstand 892 km. Hiervan waren de duiven des Zater dags gelos te 3 uur in den middag. De eerste duif bereikte het hok Zondag te 1 uur 40 min. en 18 sec. eig. J. H. Groeneveld ter wijl de heer K. I. Waasdorp de tweede duif constateerde en hierdoor het kampioen schap met glans won over de afdeeling lange afstanden. Zondag wordt er een onderling concours gehouden waarvan de baten komen van de T. B. C. bestrijding. De kosten per duif die hieraan deelnemen zijn aanmerkelijk ver hoogd. Als eersten p-ijs staat er een zilve ren wisselbeker en daarnaast kunnen di verse eere-prijzen worden verdiend. Bedrie gen de voorteekenen niet dan is er voor de zen wedvlucht veel animo. RECHTZAKEN VEEDIEF VEROORDEELD. Een jaar gevangenisstraf voor elke koe. De schoenmaker A. H. H. uit Gulpen, thans gedetineerd, die drie koeien had ge stolen uit een weide te Cadier en Keer en ze in 's-Hertogenbosch deed verkoopen, is Zaterdag door de Maastrichtsche Recht bank wegens diefstal van vee uit de weide veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, benevens tot een schadevergoeding varn 150 te betalen aan den eigenaar der koeien. REGENT VAN HAGEVELD. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Regent van het Klein seminarie „Hageveld" te Heemstede den Zeereerw. Zeergel. heer N. L. A. Ammer- laan, thans Subregent van hetzelfde Se minarie. en tot Rector van het St. Josephsgesticht te Bloemendaal den Hoogeerw. heer M. W. A. Wijtenburg, vroeger Regent van het Seminarie „Hageveld" te Heemstede. De hoogeerw. heer Kanunnik M. W. A. Wytenburg, wiens aftreden als regent van „Hageveld" velen met teleurstelling zullen vernemen, bekleedde deze functie sinds 1928. Voor hy tot deze functie geroepen werd, was hij hoogleeraar in de Liturgie aan het Seminarie te Warmond, en daarna Deken en Pastoor van Hoorn. De Zeereerw. heer A. L. N. Ammerlaan, die than^ tot regent van „Hageveld" is be noemd, is reeds sinds 1921 aan het Klein seminarie verbonden, in welk jaar hij tot leeraar werd benoemd. Na enkele jaren verwisselde hij dit ambt met dat van sub regent aan hetzelfde Seminarie. PATERS MINDERBROEDERS UIT BRAZILIë TE WEERT. Gisteren arriveerde de hoogeerw. pater Paulus Stein O.F.M., Commissaris Prov. in Brazilië, te Weert. Zijn Hoogeerw. moet het kapittel bijwonen, dat begin September zal gehouden worden. Tevens kwamen uit Brazilië terug pa ter Franciscus Stienen O.F.M. en Broeder Christinus Uijlenbroek O.F.M. Pastoor C. J. v. d. Valk O.F.M. De Zeereerw. heer C. J. v. d. Valk O.F.M. die onlangs na terugkomst van een reis uit Oberammergau te Venlo ernstig ziek werd, zal naar wij vernemen, waarschijn lijk niet meer in zijn bediening van pas toor der H. Hartkerk te Haarlem, terug- keeren. Benoeming in het Aartsbisdom. Z.H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Deken van het Dekenaat Amersfoort den zeereerw. heer C. Hartman, pastoor te Amersfoort (H. Franc. Xav.). - WILT U IETS WETEN? Vraag: Is het in strijd met één van de bepalingen van de Auteurswet, wanneer een boek, waarvan de schrijfster overle den is, en de uitgeefster niet meer bestaat, wordt omgewerkt tot hoorspel of tooneel- spcl? Mag op bestaande muziek Hollandsche woorden worden gemaakt en in 't open baar worden gezongen zonder in 't gedrang te komen met de Auteurswet? Antwoord: In beide gevallen komt men in conflict met de Auteurswet Het auteursrecht vervalt 50 jaren na den dood van den schrijver of schrijfster; vóór dien tijd kunnen de erfgenamen aanspraak ma ken op het auteursrecht. Gean Toeg« wijn- flesschen, me- Man, wij drin ken nooit wtjn- Geef me dan meneer maar even; dio had wH w\jn- fJeaschen, toen U cr niet was, verleden week» n !■- 131. Oo een goede dag kwam er een meneer naar Drein en Piet toe met een papegaai. Dag heeren, zei de meneer, ik moet voor een paar dagen op reis, willen jullie die papegaai zoolang voor me bewaren? Ik zal je goed betalen, maar denk eraan, dat je hem geen leelyke woorden leert Komt in orde meneer, zei Drein. 132. Nog diezelfde middag kwam er bij de zwervers een heer op bezoek, die erg ontevreden was, omdat ze hem voor de gek hadden gehouden. Ik zal jullie wel krijgen, leelyke boeven, riep de meneer uit. Pas op, zei Drein, als de pape gaai het hoort, krijgen we er last mee.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10