MAANDAG 23 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. t GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG MOTORONGELUK. Gisteravond omstreeks elf irur heeft te Overschie een ernstig motorongeluk plaats gehad. De 21-jarige motorrijder P. S. reed door tot nu toe nog onbekende oorzaak tegen de gesloten tolboom op. Hij werd van zijn motor geslingerd en ernstig gewond. Nadat de eerste hulp verleend was is hy in zorgwekkenden toestand door den be- handelenden geneesheer was een hersen schudding geconstateerd per Roode Kruis-auto naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. KNAAPJE DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Gistermiddag is het twee-jarig zoontje van den heer V. op den Heyendaalschen weg te Nijmegen, toen het plotseling den weg overstak, door een auto van den heer N. uiit Nijmegen gegrepen. Het kind kreeg een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen aan het onderlijf. Het ventje werd naar het Canisiusziekenhuis overge bracht, waar het in den loop van den avond is overleden. NEDERLANDSCHE MATROOS DOODGEVALLEN. Op de Baloeran te Marseille. Woensdag is te Marseille een matroos, be hoor ende tot de Nedenlandsche bemanning van de s.6. „Baloeran" van den Rott. Lloyd, van het eerste klas dek op de haven kade ge slagen. De man is met gespleten schedel op genomen. Het lijk is naar Rotterdam over gebracht. ONGELUK IN CIRCUS. Zondagmiddag tegen half vijf heeft de 18-jarige circus-acrobaat van de Chineesche Aarobatentroep, die in het cabaret op Klein Venetië op de tentoonstelling te Til burg optreedt, een ernstig ongeluk opge- loopen. Vóór iedere voorstelling liet de man zich aan zijn haren langs een kabel van de ten toonstellingstoren naar het attractie-terrein zakken. Gisterenmiddag schijnt de kabel iets gerekt te zijn. De man sloeg in vollen vaart tegen de leuning van <fe brug over de vijver op Klein Venptië. Met een bek- kenfraotuur en een beenbreuk is de man, nadat hem geneeskundige hulp was ver leend, naar het St. ElisabeLhziekenhuiifl overgebracht. DOODELIJKE VAL VAN OUDE VROUW. Zondagavond is de 70-jarige Mej. H. Mid delkoop, wonende aan de Schiekade te Rot terdam, in haar woning van de trap geval len. Met een schedelbreuk is zij naar het Ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. VAN EEN STELLING GEVALLEN. Drie arbeiders gewond. Zaterdagmorgen zijn bij de brug werken aan den Malburgschen oever te Arnhem drie arbeiders van een bouwstelling geval len. In zorgwekkenden toestand zijn zij op genomen en overgebracht naar het St. Eli- sabethgas thuis. Omtrent het ongeval kunnen wij nog het volgende vermelden: Een zestal arbeiders was gistermorgen om 9 uur op een stellage, welke aange bracht is onder het trottoir van de brug in Malburgen, bezig met de laag onder de tegelet uit te breken. Een der dwarsbdken, waarop de plankier der stellage rustte, brak plotseling af. Drie arbeiders vielen van een 7 M. hooge stelling op den grond. Het wa ren de beide broere L. en B. Stegeman en S. Leentjes, allen uit Huissen. Beide broe ders bekwamen ernstige inwendige kneu zingen. De arbeider L. brak een enkel. In zorgelijken toestand werden zij per auto naar het ziekenhuis vervoerd. FEUILLETON. DE UITGEWISCHTE SCHULD Naar het Engelsch van PAUL TRENT. (Nadruk verboden.). 4) „Als een zuster?" vroeg hy zacht. „Neen," en ze verborg haar blozend ge zichtje aan zijn schouder. „Kindlief, ik dank je voor Je vertrou wen. Je hebt me een pak van het hart ge nomen." „Maar Geoff houdt niet van mij." „O ja, dat doet hij wel. Hij weet het al leen nog niet. Mijn jongen moet zyn leven veranderen, dat zal hem niet gemakelijk vallen." „Vader, het spijt me, dat ik het u ver teld heb. Ik schaam me. Geoff heeft er nooit een woord over gezegd. Ik ben zoo maar van ham gaan houden. Hij weet niet, dat ik hij heeft nooit op die manier aan me gedacht." „Geoff moet dadelijk thuiskomen. Ik zal hem vanavond schrijven." „Vaderlief, ik heb een paar nieuwe jur ken noodig. Ik zou graag een dag naar Londen gaan", zei ze onverwacht. „Dat is best, dan kunnen jullie samen te rug komen." „Ik ga morgen met den eersten trein en zal Geoff telegrafeeren, dat hij thuisblijft tot ik kom." „Mooi! Ga dan nu maar. Ik moet een paar brieven schrijven om te begin nen aan mijn notaris. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag is in den Rijn nabij Arn hem, tegenover de stadswaarden bij het zwemmen verdronken, de 14-jarige J. H. Jansen, die de zwemkunst niet machtig was. Na een uur is het gelukt het lijk op te halen. De 26-jarige W. H. Stienstra uit de Klosstraat te Rotterdam, is gisteren by het baden in de Waalhaven verdronken. Het lijk is later opgehaald en naar de woning vervoerd. Gistermiddag is in don IJssel nabij Velp verdronken de 9-jarige F. Schoen makers uit de Groenestxaat te Rheden, die zich tegenover het Velper zwembad te wa ter had begeven, hoewel hij de zwemkunst nieit machtig was. Een broertje van den jongen, die eveneens te water was gegaan en in levensgevaar verkeerde, kon nog bij tijds gered worden. Het lijk van den negenjarige^F. S. is later opgehaald. JONGEN VERDRONKEN IN HET STRANDBAD. In het nieuwe strandbad te Hoorn heeft Zaterdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Het 10-jarig zoontje van den heer Hendriks sprong van den springplank bij den duik laren, waar het water drie meter diep is. Hij verdween in de diepte en kwam niet meer boven. Toen men hem aan wal bracht, bleken de levensgeesten reeds te zijn ge weken. PRIMUSTOESTEL ITT ELKAAR GESPRONGEN. Toen een echtpaar gistermiddag in Bla- ricum aan het pic-nicoen was, in een pri mustoestel uit elkaar gesprongen, met het gevolg, dat een van hun kinderen ernstige brandwonden bekwam. Het werd per auto naar Amsterdam vervoerd, waar het in het Wilhelm ma Gasthuis is opgenomen. STOOMSCHIP BRANDEND TE HOEK VAN HOLLAND BINNEN QELOOPEN LADING LIJNKOEKEN IN BRAND. Zondagmiddag is het Roemeensche stoomschip „Sf. Nicolae" met 'n brandende lading lijnkoeken den Waterweg binnenge- loopen. Het schip is geheel in rook ge huld. De sleepboot „Rozenburg" is ter as sistentie uitgevaren. Nader wordt gemeld: Hei brandende stoomschip de „Sf. Nico lae", is hier Zondagmiddag om tien minu ten voor half vier binnengeloopen. en is tegenover de seinpost voor anker gegaan. Bergingsvaartuigen en sleepbooten zijn in de nabijheid. Men is van plan het schip in den loop van den middag tusschen Vlaardingen en Maassluis aan den grond te zetten. Het schip, dat op weg was van de Roe meensche haven Galatz naar Aarhua in Denemarken, heeft gistermiddag om streeks twaalf uur, toen het zich op de Noordzee, op ongeveer 30 h 40 mijl afstand van den Waterweg bevond, Dirkzwager's Scheepagentuur radio-telegrafisch er van in kennis gesteld, dat het brand aan boord had en op weg was naar Hoek van Hol land. Men heeft toen onmiddellijk maat regelen genomen om bij de aankomst van het 8ohip dadelijk met het blusschingswerk te beginnen. Ter assistentie liggen bij de „Nioolae" de motoreleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst en het bergingsvaartuig „Ram" van Van der Taks Bergings Maatschappij, alsmede nog eenige sleepbooten van Smit en Co. Men zal trachten met de volledige brand- bluschinrichting van de „Zwarte Zee" het vuur meester te worden. Er is nog geen beslissing genomen of het 6chip naar el ders zal worden versleept. Door de dichte rookontwikkeling was het uit de verte niet goed waar te nemen in welk gedeelte van het ruim de brand woedde. Men ver moedt echter, dat de brandende lading zich in het voorschip bevindt. Toen het schip, dat in dichten rook ge huld was, de kust naderde heeft men van Ruth ging naar haar zitkamer en de blos lag nog op haar gezicht. Haar aangeboren oprechtheid had haar gedwongen, Sir James haar liefde voor Geoff te bekennen, en ze schaamde zich er nog over. Gedu rende de laatste twee jaren, nadat Geof frey Oxford verlaten had en in Londen was gaan wonen, had ze zich ongelukkig ge voeld. Ruth was niet oppervlakkig ze vatte het leven en haar plichten ernstig op. Sir James' pachters en bedienden aan baden haar, want ze deed zooveel mogelijk goed aan iedereen. Haar liefde voor Sir James was oprecht en haar heele streven was cr op gericht hem alle verdriet te spa ren. Hoewel ze zich niet kon ontveinzen, dat ze Geoffrey liefhad, onderdrukte ze dat gevoel zooveel mogelijk en drong het op de achtergrond. Sir James had er op gezinspeeld, dat hij een ernstig besluit wilde nemen betreffen de Geoffrey, en ze vroeg zich af, wat zijn plan kon zyn. Ze kende hem en vreesde drastische maatregelen. „Arme Geoff". mompelde ze Ze nam Geoff's laatste portret van de ta fel Het was een goede gelijkenis en ze be schouwde de trekken aandachtig. Zijn oogen waren eerlijk mond en kin wa ren krachtig. Het was een flink gezicht en met een zucht van verlichting zette ze de foto weer neer. „Hij komt er wel", zei ze tot zichzelf. In haar hart gaf ze Sir James de schuld dat hij zijn zoon teveel verwend had. Ze ging naar de schrijftafel en ontsloot een lade, waaruit ze een leeren portefeuille nam. Hierin lag een pakje brieven, sl de brieven, die ze ooit van Geoffrey ontvan gen had. en ze las ze door tot het laat ste. die een week oud was. Den volgenden dag om twaalf uur kwam de zyde van het publiek, dat van alle kanten nieuwsgierig samenstroomde, den eerste hulpdienst gealarmeerd, welke zich direct na de aankomst van het schip, on der leiding van een geneesheer aan boord heeft begeven. Gelukkig bleek, dat zich geen persoonlijke ongelukken hadden voor gedaan. De „Sf. Nioolae" meet ongeveer drie duizend ton. Nader verluidt, dat het schip van de Roemeensche Donauhaven I kwam en dat het behalve lijnkoeken een lading mais aan boord had. De brand is Zaterdagoch tend om tien uur, toen het schip zich in volle zee bevond, uitgebroken in ruim 3. in het achterschip. Men heeft nog getracht het vuur met eigen middelen te blusschen, doch is daar niet in geslaagd. Daarop heeft men het brandende ruim met plan ken. dekkleeden enz. zooveel mogelijk luchtdicht afgedekt, teneinde den brand te kunnen localieeeren. Dit is met groote moeite gelukt. Toen vanmorgen de door de rookont wikkeling ontstane druk te groot werd, zijn de luiken van het brandende ruim ge vlogen. Toen even later de houten schot ten tusschen dit ruim en ruim vier, waarin een lading mais is opgeslagen, vlam vat ten, ontstond een hachelijke situatie. Met vereende krachten wist men het dreigende gevaar echter te bezweren. Door het in werpen van een groote hoeveelheid water heeft men het overslaan van het vuur naar het andere ruim weten te voorkomen. De lading graan bleef onbeschadigd. Door den bergingedienst werd het brandende ruim opnieuw zorgvuldig afgedekt, waar na door een der luiken een gat werd ge boord, waardoor een pijpleiding van de „Zwarte Zee" werd gelegd. De kapitein maakte echter bezwaar tegen het gebruik van bluschwater, omdat hij vreesde, dat de lading graan hierdoor ernstige schade zou oploopen. In den loop van den middag is het schip tot voorby Maassluis opgestoomd. Men zou daar de verdere ontwikkeling van den brand afwachten. Overwogen werd om het schip aan den grond te zetten. Een defi nitieve beslising was des avonds te acht uur nog niet genomen. De rook was op dat tijdstip nagenoeg geheel verdwenen. Men hoopte het vuur spoedig meester te z(Jn. De blussching werd verricht met het schuimbluschapparaat van de „Zwarte Zee", dat uitmuntend functionneerde. Toch geloofde men wel. dat met het blus schingswerk den geheelen nacht gemoeid zou zijn. Te Maassluis heeft de Rijksha venmeester te Rotterdam een onderzoek aan boord ingesteld. Om half negen heeft men besloten de „S. F. Nicolae" te doen meren aan boei 25 op de rivier te Rotter dam, waarheen het schip, geassisteerd door twee sleepbooten op dat tijdstip is ver trokken. Te Rotterdam hebben verschillende auto riteiten, o.m. de wnd. havenmeester en een brandweerdeskundigo. een onderzoek op het schip ingesteld. Als alle vuurverschijn- selen verdwenen zijn, zullen de luiken worden geopend en zal een inspectie in het ruim worden ingesteld. Omtrent de schade kon men ons gisteravond nog geen inlichtingen geven. De oorzaak van den brand moet waar schijnlijk aan broeiing worden toegeschre ven. ZWARE BOSCHBRAND BIJ DOORN. De brandspuit van den ex-kelzer. Ruth in Londen aan. Ze had Geoffrey ge schreven, dat ze bij hem kwam. doch tot haar verrassing wachtte hij haar op het perron. „Zoo, jongedame", luidde 2ljn groet. „Wat een eer. Geoff". zei 2€ opgewekt. „Allee goed thuis. Ruth?" „Ik moet een paar jurken koopen rrtaar dat is bijzaak. Mijn doel was om eens met je te praten." „De rest van den dag sta ik tot je be schikking." Hij keek op zijn horloge. „La ten we naar het Carlton gaan, dan kunnen we in de palmentuin zitten praten, tot het tijd is voor de lunch. Wat zie je er goed uit, een vreugde voor de oogen!" en zijn blik sprak van oprechte bewondering. „Het apyt me. dat ik van jou hetzelfde niet kan zeggen", antwoordde te plotse ling ernstig. Ze stapten in de auto, doch spraken verder niet, voor te in de palmentuin za ten. Geoffrey wenkte een kellner een bestel de twee Martini coctails. „Voor mij niet, Geoff", zei ze snel. „En glas Cherry dan?" „Neen, niets, dank je. Geoff, je moet met me meegaan naar huis." „Wat hapert er aan?" vroeg hU met een vermaakten ghmiich. doch werd ineens ernstig, toen ze zijn lsch niet beantwoord de. „Alles." „Vader?" „Vader?" „Hij is ziek - maar dat niet alleen. Hij is ongerust over Jou." „Dat ia zeker nieuws. Ik was me niet bewust, hem aanleiding tot ongerustheid te hebben gegeven." „Je heele levenswijze dat is de oor zaak." UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 24 Juli. Huizen, 301 M. K. R. O.-Uitzending. 8 00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquln. 12.15 Lunchconcert op gramofoonplaten. 2 00 Vrouwenuurtje, waarna gramofoon. 3.15 Zangrecital door Tosca v. d. Burg alt. 4.15 Tsjecho-Slowaaksche muziek (gra mofoon). 515 Orgelconcert door Alphons Drcissen. 5.45 Spaansche muziek (gramofoon), waarna vervolg orgelconcert. 6.45 Gramofoon. 7.15 Pater dr. H. Heyman O Praem. over het 8ste eeuwfeest van de abdy van Berne, waarna gramofoon. 7.40 A. C. de Bruijn over de toekomst der vakbeweging. 8,— Het K. R. O.-orkest o. 1. v. Pierre Reinards als gast. 8 30 Vat Dias. 8.35 Solistenconcert m. m. v. Jo Juda, viool. 9.15 „Het eiland vin Isis", voordracht door H. v. d. Eerenbee 9.30 Vioolsolo door Jo Juda. 9.45 „De Gen .-Ie" in het cirqjs Royal te Sche\ jningen, aarna vervolg concert. 10.30 Vaz Dias en gramofoon. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgen wijd mg. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Kook- en bnkpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.15 Tuschlnski's Select Salon-orkest. I.45 Gramofoonpl. 2.00 Orgelconcert. 3.004 00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Kind er koorzang. 5.00 Voor kleinere kinderen. 5.30 „De Lepelaars" en Gramofoonpl. 7 40 Mr. K. Jansma: Waarom verdere in poldering der Zuiderzee? 8 00 Vaz Dias. 8.05 Vervolg concert. 9.10 IjoiiIs Nolret in zijn repertoire. 9.30 Uit hot Kurhaus to Scheveningen: Rsidentie-orkost o. 1. v. Schuricht, m. m. v. Janine Weill (piano). 10.30 Gramofoonpl. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en xyn orkest. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12 20 Sted. Orkest Whitby. 1.20 Orgelconcert. 1.50 Cricketverslag. 2.00 Western Studio Orkest. 3.20 Sted. Orkest Torquay. 4.50 Concert Het Grinke-Trio 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.45 Cricketverslag. 6.55 R. King en zijn orkest. 7.50 E. Penville (fluit) en F. Hall (harp). „Waarom heeft hij me dat dan niet ge zegd? Dat leven, waarover je klaagt, leid ik nu al Jaren." „Tot Je groote achande", riep «e, Ineens heftig. „Bedenk je Je niet en neem toch een cocktail?" vroeg hij luchtig, toen de kell ner verscheen. Ruth zei niets, maar keek hem vast aan. „Geoff, je probeert den indruk wekken, dat je egoistisch en oppervlakkig bent, maar ik weet dat het maar schijn is. Wees alsjeblieft een oogonblik ernstig." „Knappe meisjes al* Jij moesten nooit ernstig zijn. Het bederft hun charme „Doe niet idioot", vield ze hem scherp in de rede. „Je vader heeft een ernstige hartkwaal en kan elk oogonblik sterven „Dat geldt voor ons allemaal", begon hij, maar bedwong zich. „Meen Je het heuach, Ruth? Is vader werkelyk ziek?" „Ja, zijn hart is heelemaa! niet In orde Alle kleur week uit Geoffrey's gezicht, en ze zag het met vreugde. Maar hij moest verder .wakker geschud worden. „En hij maakt 2ich zorgen over jou Je leegloopen Je gebrek aan eerzucht de doelloosheid van Je bestaan." „Dank Je." „Is je leven soms niet doelloos?" „Het is het leven, dat ik verkies." „Geoff. ik wil niet kwaad op Je worden. We zijn toch vrienden?" Hij knikte. „Ga met me mee terug naar huis. Wc kunnen den middagtrein halen. Je vader 2ou zoo blij zijn. Je te 2ien. Buiten Londen tul je de dingen ook in een ander licht tien. Nu spreek Ik niet verder." „Gelukkig! Dan gaan we nu lunchen, rk heb honger", zei hy. 8 20 Concert door solisten, koor en or kest. 9 45 Herdenking 400-Jarig bestaan van Canada. 10 45 Voordracht. 10.50—12 20 Lew Stone en zijn orkest. „Radio-Paria. 1648 M. 7 20 en 8.20 Gramofoonpl. 12 20 Pascal-orkest. 8 20 „La cruche", spel van Courteline. 9 45 Concert uit Londsn. 10.50 Dansmuziek. Kilundborg, 1261 M. 12 20—2 20 Strykorkest. 3 50—5 50 L. Preil's instrumentaal e» scmblo. 8 20 Uitzending uit een theater. Keulen, 456 M. 5.50 Gramofoonpl. 6 45 Orkestconcert. 12 20 Gramofoonpl. 1.20 Weragkamerorkest. 4 05 Kwintetconcert. 5 40 Vocaal trioconcert. 7 20 Omroepkoor en solisten. 8 35 Uit Stuttgart: Wondllng-kwartet en solisten. 9 15 Spel met gramofoonplaten. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonpl. 9 05 A. Troster (viool) en O. Puliti-San- toliquido (piano). 10.20 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Max Alexys' orkest. I.30—2.20 Gramofoonpl. 5.20 Max Alexys' orkest, 6.50 Gramofoonpl 8 20 Salonorkeet. 10.30—11.20 Gramofoonpl. 484 M 12.20 Gramofoonpl. 105 Zangvoordracht. 1 302 20 Max Alexys' orkest. 5.20 Radio-Symphome-orkast. 6 35 Gramofoonpl. 6.50 Declamatie en pianoreciUL 8.20 Radio-Symphome-orkest. 10,40 Gramofoonpl. Deutschlandsendei, 1871 M. 8 35 Zie Keulen. 9 15 Sted. Orkest te Wiesbaden 10.20 Berichten. 10.50 Lezing. 1105 Berichten. II.2012.20 Nedersaksisch Kamerorkest. Gemeentelijk Radio Dlstrlbatic-bsdrljf en de K. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8 0012.20 Dcutschljiender. 12 20—14 20 Brussel VI. 14 20—15 20 landen Reg, 15 2017 20 Kalundborg of Luxemburg. 17 20—19 20 Brussel VI. 10 20—22 30 Luxemburg. 22.30afloop Boedapest of Parijs Radii. 4c Programma. 8 20—8,50 Parijs Radio. 12.2014 20 Luxemburg. 14 20—17 35 Daventry. 17.35—18.20 Een der Eng. „National" zen der*. 18.20-19 00 Brussel Fr. 19.00—19 30 Loc. Uitz Tuinprastje door den heer J. Jonker, Chef Afd. Gom. PI. 19 30—21 20 Davantry. 21.20—afloop Londen Reg. Doorn, volgens welke de ex-keizer de brandspuit, waarover hij beschikt, met eenig personeel ter lïeschikklng houdt ven de gemeente, voor het geval dit materieel noodig mocht zijn. Terwijl dus de gemeen telijke brandspuit den boachbrand beatrljdt, is de ex-keizerlijke brandspuit beschikbaar voor evcntueelc andere branden. Nader wordt gemeld: De boöchbrand die Zaterdag te Doom ge woed heeft, la in den loop van den middag bedwongen. Op alle hooge en eenlga/.lna bedreigde punten zijn thana wachtposten neergezet. Dc door hel vuur geteisterde op pervlakte bedraagt 8 H.A., hoofdzakelijk laagbosch. „TW." HOOFDSTUK IV. Toen Geoffrey na de lunch had afgere kend, merkte Ruth luchtig op; „Ik ben be nieuwd, hoe lang het duren zou om te verdienen, wat je Juist hebt uitgegeven." „Gelukkig is het niet noodig, dat ik geld verdien maar ik dacht, dat Jo niet meer preken zou?" „Stel je eens voor, dat vader plotse ling al zijn geld vorloor en jo je kost moest verdienen?" „Rulh, je bent vsndaag werkelijk heel onaangenaam." „Alleen, omdat ik Je tot nadenken wil brengen, Geoff. Ga je vandaag mee naar hula?" Op dat oogenblik bleef er een dame bij hun tafel staan. „Hallo, Geoffrey. Vergeet niet, dat je vanavond bij ons dineert." Zo had een Jong meisje bij zich en Geof frey stond meteen op. „Hoe maakt u het. Lady Shaldon* Wilt u met plaats nemen' Dit Is Juffrouw Wyn ne, mijn aangenomen zuster. Goeden mor gen. Juffrouw Shaldon." Het meisje was nader gekomen, en knik te vriendelijk tegen Blair, maar ze keek naar Rulh ..Ruth, ik heb Je in geen eeuwen ge zien." „Jullie schijnen elkaar te kennen", zei Lady Shaldon, plaats nemend. „Wc waren op dezelfde kostschool", ant woordde Daphne Shaldon en begon ter stond een levendig gesprek met Ruth. (Wordt vervolgdL Een hevige boachbrand is Zaterdagmor gen omstreeks helf twaalf uitgebroken in het bosch van Graaf van Lynden van San- denburg, als gevolg waarvan in enkele uren tijds drie hectaren bosch in vlammen zyn opgegaan. De brandweer, die onmiddellijk ter plaat se was en met behulp van vele burgera ter stond begon met de biusschingswerkzaam heden, werd in haar taak buitengewoon belemmerd door de hevige rookwolken, die het den bluaeehera onmogelijk maakten met elkaar contact te houden. Daarbij kwam. dat de Oostenwind het vuur steeds meer aanwakkerde: hedenmiddag om één uur was men het vuur nog niet meester en i waa vrywel het geheele dorp uitgeioopcn om aan de blussching mede te helpen. Met stokken, schoppen en allerlei andere voor werpen repte men zich naar het terrein van den brand, om het gevaar zooveel docnluk te keeren. De burgemeester en dc wethou der* verschenen eveneens spoedig ter plaat se, om leiding en toezicht te geven bij het blusschingswerk. In verband met de droog te koestert men groote vrees voor uitbrei ding en daarom wordt al het mogelijke ge daan om het vuur te bedwingen. Deze groote boschbrand is in den loop dezer week reeds voorafgegaan door kleinere boechbrandon. Men begrijpt, dat de bevol king van Doorn eenigszins ongerust is. Sedert korten tijd bestaat er een rege ling tusachen den ex-kelzer en de gemeente

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9