DIOCESANE HAARLEMSCHE VOETBALBOND MAANDAG 23 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. t De verhouding van de K.J.C, tot de D,H.V.B. REORGANISATIEPLANNEN EN LUSTRUMVIERING der was en welke volgorde de Hollanders en Friezen onderling innamen doet eigen lijk weinig terzake. Het voornaamste is echter de totaal-uitslag, die de eerste vier plaatsen aan de Holland-zeilers, Nathan, van der Mcij, Bos en Veldhuizen bracht. Dan volgden Hendriks en Vrolijk van de Friezen, dan weer de laatste Hollander van de Velden en tenslotte Opponhuizen cn Zwart, terwijl S. Kuiper werd uitgc- •lotCB. Door dezen eersten wedstrijd verwierf de Holland-ploeg 38 1 pnt. tegen de Frie zen slechts 16. Maar de Noorderlingen zijn koppige vasthouders, zoodat de twee laatste dagen aan den totaal-uitslag r.og een geheel ander beeld kunnen geven. De teamwedstrijd der Sharpies. Voor den teamwedstrijd in de 12 M2.- klasse stonden niet minder dan acht ver- ecnigingen ingeschreven met elk twee zeilers. Bij het starten bleek echter, dat twee vercenigingen, n 1. de Watersport vereniging Aegir. en de Rotterdamsche Zeilvereniging verstek lieten gaan, zoo dat slechts twaalf zeilers van zes vereni gingen den strijd tegen elkaar aanbonden. De Belg A. Iluybrcchts deed het aan vankelijk niet slecht, wijl hij geruimen tijd de leiding had, maar tenslotte moest hij zwichten voor den Loosdrechtenaar Arnold, die hem vanaf den start tot op den Dieperpoel als een schaduw gevolgd was. Saraber van de Kaag had in den beginne evenmin een slechte positie, doch hij zak te hoe langer hoe meer af, terwijl zijn plaats werd ingenomen door zijn clubge noot Nauta. Daardoor ontging de Kaag de overwinning in dezen wedstrijd en be haalde Loosdrccht tenslotte met 0.1 punt verschil de eerste plaats tegen De Schin kel. die 19 punten veroverde. Dc Kaag eindigde als goede derde met 15 punten, de vereniging Nieuwe Diep bracht het tot 11 cn de Belgische Yachtclub tot 10, terwijl de Braassemcrmeer de rij sloot met slechts drie punten doordat de tweede zeiler dezer vereniging had opgegeven. De teamwedstrijd der 12 Voets- jollcnklassc. Acht deelnemers van vier verenigin gen kwamen in dezen wedstrijd uit cn we hadden aanvankelijk niet gedacht dat dc ontvangende vereeniging tenslotte na den eersten dag reeds de leiding zou hebben genomen. Want haar beide vertegenwoor digers. Theo van Helvei't cn Happie Bor- gerhoff Mulder lagen nu eerst niet zoo mooi in deze race. Kachclland en van der Valk Jr. begonnen niet slecht, want eerst genoemde had geruimen tijd dc leiding en de tweede volgde als eerste in de tweede helft, maar de Rotterdammers werden tenslotte door de „Kaag-bewoners" van Helvert en Borgcrhoff Mulder danig in het nauw gebracht en moesten tenslotte wijken, zoodat van Helvert de eerste cn Borgcrhoff Mulder de derde plaats innam, terwijl Kagchclland met de tweede en van der Valk met dc zesde plaats genoegen moest nemen. Do Zaanlanders on de Aegir-zcilers ontliepen elkaar niet veel cn sloten de tweede helft af. Door deze overwinning heeft de Kaag thans ruim 4 puntcq voorsprong op de Rotterdamsche, terwijl de Zaanlandschc 6, cn Aegir 5 punten hebben. Piet Molenaar wint in de U-klasse. Het moet al heel gok gaan in een Kaag- week. wil dc geroutineerde Zaankanter Piet Molenaar niet een of meer eerste prijzen in de wacht sloepen en lukt dit niet den eersten dag dan komt het toch zoover op den tweeden of een volgenden dag. Vandaag was het 'weer zoo. En niet alleen, dat de Föhn als eerste eindigde, na geruimen tijd de leiding te hebben ge had, hij won ook met heel mooi verschil op de concurrenten. Toch had het zoover niet behoeven te komen, als Vermaat van daag bij het starten 'n tikje voorzichtiger was geweest. Hij lag geheel vrij voor de startlijn met de overige vijf deelnemers op nog behoorlijken afstand, toen hij de lijn van afvaart te vroeg overschreed, zoodat hu werd teruggeroepen en zijn voorsprong reeds dadelijk verloor. Piet Molenaar ging er toen vrij spoedig tus- schen uit en stond de eerste plaats niet meer af. Vermaat slaagde er tenslotte toch nog in den ouden zeilrot Fencnga van do tweede plaats te verdringen, ter wijl Hellema als vierde en Warners als vijfde eindigde. Sieverts had den strijd gestaakt wijl zijn schip ergens aan den grond was gcloopen. Hein Veldhuizen for ever in dc Rcgcnboogklasse. Een prachtstart leverde de Regenboog- klasse A te 12 uur. Met volle zeilen ste vende dc vloot op het Zweiland af en toen we deze wedstrijdgrocp voor den wind zagen aankomen als in slagorde, was het of de Kagerplassen nog duizendmaal mooier waren. Uit deze vloot van vijftien ranke schepen veroverde Leen de Wit zich de leiding cn hij behield deze geruimen tijd, maar Hein Veldhuizen liet hem geen oogenblik los en slaagde er zelfs in, terug komend van het kruisrak Dieperpoel— Norrcmecr hem dc leiding af te dwingen. Maar er wared nog meer concurrenten op dezen mooien wedstrijdmiddag en Leen de Wit zag zich in het verdere verloop hoe langer hoe meer teruggedrongen en moest zich tenslotte met de vijfde plaats tevre den stellen. Een der eersten, die hem na Veldhuizen passeerde was de Fries Hen driks. vervolgens van Staveren en Nathan. De strijd in de Zesmetcr.s voor Hans Nathan. Tegen het uur, dat de Zesmeters weer in den strijd kwamen, haalde dc lucht weer sterk aan, het zonnetje, dat nog niet zoo heel lang vandaag geschenen had. dook weer achter de wolken cn de wind zette flink op, zoodat er in deze klasse gewerkt zou kunnen worden. De start bracht Ka lis," de Vries Lcntsch en den Belg in één groep dicht bij elkaar, terwijl Nathan het hooger aan den wind bij den starttoren probeerde. Veel voordeel leverde hem dit niet op, want op het Zweiland lag hij op de tweede plaats achter Kalis. De Vries Lentsch was derde cn de Belg sloot de rij. Op het Norremeer had Kalis een mooien voorsprong op Nathans veroverd, terwül de Belg op den Dieperpoel de derde plaats op de Vries Lcntsch had weten te bemach tigen. Op den terugweg, een mooi kruis rak, waar veel van de bekwaamheid der stuurlieden gevraagd werd, beging Kalis dc fout over stuurboord te weinig door te leggen, waardoor Nathan zoover inliep, dat hij vrij onder hem door kon gaan, om tenslotte dc leiding over te nemen. Ge rard de Vries Lcntsch had hier ook büna den Belg weer te pakken, toen deze over stuurboord den boei op het Norremeer ging aanleggen, terwijl eerstgenoemde over bakboord aankwam. De Belg hield echter niet af, zoodat hij hier een onregelmatig heid beging, die een protest tengevolge zou kunnen hebben. De eerste ronde le verde tot aan den volgenden boei nog aardigon strijd tusschen Nathan cn Kalis met interessante loefpartijen, waarbij eerstgenoemde echter meester van het terrein bleef en met flinken voorsprong de tweede ronde inging. Veel spanning leverde het verdere ver loop niet meer op, want de volgorde bleef tot het einde ongewijzigd, zoodat de Hol landers thans de twee eerste plaatsen en de vierde bezetten cn dus wel afdoende revanche genomen hadden voor het ver lies op den eersten dag der internationale wedstrijden. Het gebruikelijke slot werd gevormd door de drie jollenklassen, die met den stevigen wind den zeilers handen vol werk gaven. De uitslagen luiden als volgt: HollandFriesland Regenboogwedstrijd: 1. Hans Nathan (Holland), 2. W. Z. van der Mcn (Holland), 3. F. P. Bos (Holland), 4. H. Veldhuizen (Holland), 5. M. Hen driks (Friesland), 6. K. Vrolijk (Friesland), 7. J. C. van de Velde (Holland), 8. D. Op penhuizen (Friesland), 9. Joh. Zwart (Friesland), S. Kuiper (Friesland) uitge sloten. Holland 38.1 punt, Friesland 16 pnt. Teamwedstrijd 12 M2. klasse: 1. L. V. Arnold (Loosdrccht), 2. W. J. H. Nauta (De Kaag), 3. A. Aanstoos (De Schinkel), 4. A. B. Kroger (De Schinkel), 5. A. Huy- brechts (Royal Yachtclub de Belgiquc), 6. A. E. Dudok van Heel (Loosdrecht), 7. G. Nolles (Nieuwe Diep), 8. G. Visser (Nieuwe Diep), 9. G. A. M. Saraber (De Kaag), 10. J. P. Wernink (Braassemer- meer), 11. L. Huybrechts (R. Y. B.). J. van der Mer (Braassemermeer) opgege ven. Waterspoitvereeniging Aegir en Rot terdamsche Zeilvereeniging niet gestart. Totaal puntenaantal: Loosdrecht 19.1 pnt., De Schinkel 19 pnt.. De Kaag 15 pnt., Nieuwe Diep 11 pnt., R. Y. B. 10 pnt., Braassgemermeer 3 pnt. Teamwedstrijd 12 Voetsjollenklasse: 1. Th. van Helvert (De Kaag). 2. D. Kagchel- land (R'damsche Zeilvcr.), 3. P. H. R. Bor- gerhoff Mulder (De Kaag), 4. E. G. van de Stadt (Zaanlandsche Zeilver.), 5. D. J. van Brummelen (Aegir), 6. W. van der Valk Jr. (R. Z. V.), 7. J. Simons Szn. (Zaanlandschc Z. V.), 8, J. Dijkers (Aegir) Totaal puntenaantal: Dc Kaag 14.1 pnt., R. Z. V. 10 pnt., Zaanlandsche Z. V. 6 pnt., Aegir 5 pnt. 45 M2. Kruiscrklassc: 1. Föhn, stuurm. Piet Molenaar, 2 Walta, stuurm. C. A. Vermaat, 3. Benati II, stuurm. B. Fenenga, 4. Boekanier, stuurm. Warners. Coppel- stock opgegeven. Regenboogklasse B: 1. Nimf, stuurm. M. G. Brand, 2. Elf, stuurm. H. J. W. Brou wer, 3. Wetterflinter, stuurm. E. D. de Jong. 12 M2-klasse B: 1. Crabbelcatte, stuurm. de Ridder, 2. Ravode, stuurm. P. Storten beker. 3. Rakker, stuurm. A. Honigh, 4. Hondjes Hofstede, stuurm. P. Bussemaker, 5. Sperwer, stuurm. G. A. S. Jongeneel. 12 M2 klasse C: 1. Da-Da, stuurm. L. P. Vollebregt, 2. Pierewiet, stuurm. P. C. W. Strok, 3. Raket, stuurm. W. F. Leemans. Pampusklasse A: 1. Steur, stuurm. L. van der Steur, 2. Pampus, stuurm. W. de Vries Lentsch, 3. Windveer, stuurm. L. van Essen, 4. Wervelwind, stuurm. jhr. mr. E. G. van Benthem van den Berg. Pampusklasse B: 1. Knoopschoentje, stuurm. N. N.. 2. Fuut II, stuurm. W. van Hattem, 3. Norremeer, stuurm. J. C. P. Hofkcs. 12 Voetsjollenklasse voor dames, klasse B: 1. Kwikdruppel, stuurvr. mej. T. \an Meeteren. B.M.-klasse: 1. Wetterwille, stuurm. H. van Eijck, 2. Kameleon, stuurm. J. Boom stra, 3. Mop, stuurm. N. Bollemeijer, 4. Ronny, stuurm. F. Overmans, 5. Hilde, stuurm. F. van Schelven. Rcgenboogklasse A: 1. Jan, stuurm. H. Veldhuizen, 2. Hennie, stuurm. M. Hen driks. 3. Braassemermer, stuurm. H. Na than, 4. Hollandia, stuurm. C. van Stave ren, 5. Sacnden, stuurm. L. de Wit. 12 M2-klasse A: 1. Trinel, stuurm. L. V. Arnold, 2. Windekind, stuurm. J. Maas, 3. Abha, stuurm. R. Nolles. 4. Atalanta, stuurm. H. H. Dunkcr, 5. Dinges, stuurm. W. J. H. Nauta. 12 Voetsjollenklasse voor dames, klasse A: 1. Ideaal II, stuurvr. mej. E. L. Karre- man, 2."Schuif, stuurvr. M. J. van de Stadt, 3. Wcetiekep. stuurvr. mej. Q. van Dijk. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, stuurm. J. Dorsman, 2. Thedo, stuurm. A. Carpen- tier. Intern. Zesinetcrklasse: 1. Lou. stuurm. Hans Nathan. 2. Edith, stuurm. E. D. Ka lis, 3. Uilenspiegel, stuurm. A. Fridt, 4. de Ruyter, stuurm. G. de Vries Lentsch. Regcnboogklasse C: 1. De Leede III, stuurvr. mej. T. van der Mcij, 2. Titia, stuurm. J. W. Maas Jr., 3. Meteor, stuurm. li. Muller. 12 Voetsjollenklasse A: 1. De Clipper, stuurm. D. Kagchclland, 2. Marionet, stuurm. R. Vencma, 3. Hunter, stuurm. F. G. Bohrc. 4. Daphnia. stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder. 5. d'Artagnan, stuurm. v.' van dar Valk Jr. 12 Voet> dlcnklasse B: 1. My Hobby, Gistermiddag kwamen In groote getale de afgevaardigden der resp. vereenigingon aangesloten bij den D.H.V.B., in dc Kleine Schouwburg aan de Jansstraat te Haarlem, in vergadering bijeen. De groote zaal was tot alle hoeken gevuld toen de voorzitter van den D.H.V.B., Pater F. L. Esser O.E.S.A., de bijeenkomst op gebruikelijke wijze opende. De verschillende afgevaar digden en in het bijzonder de heeren gees telijken heet hij van harte welkom. Voorts deelt hij mede dait bericht van verhinde ring is binnengekomen van den voorzitter der R.K.F., terwijl spr. dank zegt voor de belangstelling bij zijn 12'/8-j£irig priester feest ondervonden. De voorzitter ging daarna over tot het uitspreken van zijn openingsrede. De Sportbeweging in dc bran ding van het heden. Na de onrust en ontevredenheid, onze kerheid en onvastheid in het dagelijksch leven te hebben besproken, zegt spr. dat de sportbeweging in de schaduw van deze al- gemeene verschijnselen loopt. Ook hier gebrek aan tevredenheid; on zekerheid in de dingen, die komen; onrust, die prikkelbaar maakt. De goede wil en eer- gbied voor eLkaar's goede bedoelingen zün noodzakelijke ingrediënten voor 'n ge zonde samenwerking. Alleen bij 'n zuivere lucht kunnen we ver kijken. De voetbalbeweging in dit Bisdom heeft reeds vijftien jaar de schommelingen mode- gemaakt, die van buitenuiit ten vóór- of na- deele op haar inwerkten. De groote veran dering in de jeugd zelf, die als na-oorlog- sche-jeugd 'n ander voorkomen heeft; de welstand op stoffelijk gebied, die de eischen verhoogde cn hoogere verlangens vervuld zag; de daaropvolgende daling, die nog voortduurt en haar weerklank vindt in de magere finantiën der vereenigingen. De laatste jaren verheugde de jeugd zich in 'n bijzondere belangstelling van wege 't oplevend bewustzijn, dat zij veel tekort was gekomen. Opnieuw ontdekte men productieve krachten, die vroeger verwaarloosd waren doch nu bij de hervatting worden aange wend in den vorm van leeken-jeugdleiders. Dit is ongetwijfeld 'n vooruitgang, want niets is nadeeliger dan leiders, die den geest der jeugd niet kennen. Vele takken van jeugdleiding, die voorheen naast elkaar elk 'n gedeelte verzorgden, worden langzamer hand bij elkaar gebracht, om daardoor een harmonisch geheel te krijgen. De sport- jeugd zal ingeschakeld worden in de een heid der beweging die 'n redelijken waar borg biedt voor 'n heilvoller opgroeien. Het experiment van opruimen van hot oude zonder waarborg voor 'n goed-functio- neeren van het nieuwe kan rampzalig zijn. Tot een wijs bestuursbeleid behoort de deugd van voorzichtigheid, die de juiste middelen kiest ter bereiking van 't doel. Zoo middelen zonder voorafgaande proef neming over de geheele lijn worden inge voerd, kan dit meer nadeel aanbrengen dan het bestendigen van den ouden toestand. De verdere vervolmaking der algemeene jeugdbeweging zal niet gebaat zijn met de vereeniging der onderdeelen, zoo voor deze geen aangenaam verblijf wordt geschapen in H geheel met behoud van ieder's eigen aard en natuur. Als de onderdeelen in 't geheel geen rust en tevredenheid vinden, zal de eenheid practisch niet bestaan, en met 'n administratieve eenheid zonder weerspiegeling in de werkelijkheid kan het geheel niet gebaat zijn. Dit sluit niet uit, dat de onderdeelen of fers kunnen brengen voor 't geheel, doch de zwaarte der offers mag niet gaan boven de kracht van den offeraar, want dit zou gelijk zijn aan zelfvernietiging. Evenmin moeten we ons inbeelden, dat een bepaalde methode van opvoeding of leiding-geven bestemd is om eeuwen te trotseeren. De onvolmaakte jeugd zal altijd zeer gevoelig blijven voor den tijdgeest en daarmede zal men rekening moeten hou den. 'n Methode is slechts 'n middel; doch middelen worden onbruikbaar, zoodra ze geen succes meer hebben. De veranderlijke tijdgeest zal andere middelen blijven eischen vanwege zijn ver anderlijkheid. Daarom is 't raadzaam bij het kiezen der middelen rekening te houden met de onvolmaaktheid der jeugd; met den overheerschênden geest in 't bepaalde pe riode der wereldgeschiedenis om zelf vrij te blijven van 't oogenblikkelijk-aanlok- kende van 'n nieuwe strooming. 'n Jeugdleider moet kunnen „wachten", omdat elke overhaastige behandeling van 'n jonge plant den dood ten gevolge kan hebben. Deze gedachten moet U beschouwen als vingerwijzingen voor een vruchtbaar Jeugdapostolaat Bekijkt uw omgeving goed en neemt wat voor U in de gegeven omstandigheden bruikbaar is. stuurm J. Dijkers. 2. Good Luck, stuurm. J. L. van Wermeskerken, 3. Windekind II. stuurm. H. Evern, 4. Borreltje, stuurm. H. Coops. 5. Duikelaartje, stuurvr. mej. F. A. C. Leen en. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Weetiekep, stuurm. K. van Dijk. 2. Spirit, stuurm. W. Daniels. 3. Dr. Knok, stuurm. Rinie Kag- chelland. 4. Castaban. stuurm. P. Robert son. 5. Jolly Joker, stuurm. Th. Beaujean, 6. Hot Toddy, stuurm. H. Flu. Deze rede, welke met groote aandacht werd aanhoord, viel een warm applaus ten deel. De notulen werden na eenige opmerkin gen goedgekeurd. De Jaarverslagen. De Jaarverslagen eischten hierna niet minder dan 4 uur spreektijd. Een 20-tal sprekers gaven zich op, van wie de afge vaardigden van Valkeniers technische aan gelegenheden besprak. De voorzitter van hot Amsterdamsche District, de heer H. Putten besprak den toestand van de D.J.K. (Deutsche Jugendkraft) in Duitschland. Hoe deze zuster-orgamisatie daar gekneveld is, waarna hij wijst op den misdadigen dood van Adelbert Probst, den sympathieken Duitschen jeugdleider. Spr. wilde een mo tie van afkeuring van deze vergadering doen uitgaan en verzocht den voorzitter op deze vergadering om een gebed voor zijn zieleruat en van de andere in Duitschland on^ het leven gebrachte katholieke leiders. Spr. dringt tenslotte aan op meer open baarheid. De afgevaardigde van D.O.S.r sluit zich aan bij de woorden van den heer Putten en keurt de verhouding tusschen de K.J.C. en den D.H.V.B. met goed. De afgevaardigde van het District Lei den meent te moeten opmerken dat zijns inziens de indruk van het jaarverslag goed is, doch wijst er op dat het slechts men- schenwerk is waar tenslotte altijd fouten aan kleven. Wat de finantiën betreft ver zoekt hü zoo n groot bedrag niet zoolang renteloos te laten staan. De afgevaardigde van Leonidas zegt dat, nu de groei van den D.H.V.B. eemgszins tot stilstand gekomen is, het bestuur de grond fouten zal herzien. Tegenover de Missie wedstrijden staat hü eveneens afwüzend. De afgevaardigde van Graaf Willexp vraagt of de tüd niet gekomen is om een bezoldigd functionaris als secretaris-pen ningmeester aan te stellen. Tevens dringt hü er op aan, in verband met het groot aan- teal werkloozen, waarmede de vereenigin gen te kampen hebben, een contributiever laging te overwegen. De afgevaardigde van Wilskracht vraagt nadere gegevens omtrent de Junioren be palingen. Aan Rector Mol vraagt hij een nadere uitspraak over de verselii'lende re gelingen in verband met de K. J. C. De afgevaardigde van Ignatius vraagt om de positieve richtlenen voor de Jeugd leiding nu eens duidelük aan te geven, waarna de adviseur van Ignatius een be schouwing houdt over de verhouding tus schen K. J. C. en D. H. V. B. Ten laatste voert de afgevaarde van Leiden het woord en betoogt dat de groei van den bond slechts in schijn bestaat daar door de activiteit van het juvenaat de le dengroei wordt belemmerd. Uitvoerig gaat spr. op een en ander in, uiteenzettend dat de K. J. C. te Leiden niet in overeen stemming is met de wenschen var Z. Exc. den Bisschop te Haarlem. Mear samenwer king dient er te komen, want als deze toe stand blijft bestendigd is ze op den duur onhoudbaar. Mede dringt hü er op aan. het jaarver slag, in verband met de werkloosheid, in den vervolge te laten drukken of in ande ren zin iets voor de werkloozen te doen. Rector Mol aan 't wooid. Rector Mol neemt dan het woord om zün opinie mede te deelen over de K. J. C., na eerst te hebben medegedeeld, dat thans bü hem en bij den secretaris van den D. H. V. B. een excerpt te verkrijgen is van zün in dertijd te Amsterdam gehouden rede. Spr. begint met te zeggen dat hü de opdracht heeft van Mgr. den Bisschop om het jeugd werk in goed verband te brengen; daarbij wil hü in alles rekening probeer?n te hou den met de geuite wenschen. Een goede vorm van een en ander ligt echter niet voor het grijpen. Voorop staat echter dat de Junioren in Sportvereenigingen thuis be- hooren, doch ook staat vast dat den junio ren moet bügebracht worden godsdienstzin en maatschappelijke ontwikkeling. Daarbü wil hü gaarne erkennen het goed recht van de sportvereenigingen. Verder geeft spr. een uiteenzetting over de technische aangelegenheden, waarna spr. er op wü'st dat elke jongen lid dient te zün van de K. J. C. Er dient meer begrü- pen tot stand te komen. Het gaat hier om het volgen van de leiding van onzen Bis schop. Spr. vertrouwt dat de animositeit over de K. J. C. zal verdwijnen. Het moet anders worden door volledige samenwer king. waarop hij toezegt dit te willen be reiken in prettige verstandhouding. Spr. zegt toe alles met de verschillende instan ties te willen bespreken en dan den juisten weg te kiezen, wat niet anders kan leiden dan tot het algemeen welzün van de R. K. Sportbeweging in zijn geheel. Spr. deelt mede dat voor de senioren geen bepalingen vooralsnog bekend zün, doch als zü komen zegt hü onderling overleg toe. (Applaus). De Voorz. en Secr. doen dan om beurten al het mogelgke om de verschillende spre kers te beantwoorden. In tweede instantie voerden nog verschillende sprekers het woord. Reorganisatie-plannen. Na het K. J. C.-vraagstuk, werd door het bestuur besproken de centralisatie en de centralisatie van het Bondsbureau. Drie moties werden naar aanleiding daarvan door de vergadering ingediend. Over de laatste wenschte het bestuur zich in geheim comité te beraden. De moties werden na dit geheim comité- generaal door het bestuur niet aanvaardt, doch het deelde de vergadering mede be reid te zijn een commissie samen te stellen bestaande uit de heeren: Pater F. L. Esser, G. Kruyver, H. Putter, E. v. d. Born, D. v. d. Broek, B. Lap en J. Leeuwens, die over de geheele reorganisatie een rapport zouden samenstellen. Over drie maanden zal dan wederom een algemeene ledenver gadering worden gehouden, welke daar over haar oordeel kan uitspreken. De ver gadering ging daarmede accoord. De Bestuursverkiezing. Deze had een vlot verloop. De verkiezing van een voorzitter had tot resultaat dat de aftredende voorzitter met groote meerder heid werd herkozen. De heeren F. v. Veen en De Haan werden eveneens herkozen. De kascommissie bracht dank voor het gehouden beheer en verklaarde alles in orde te hebben bevonden. De heer H. N. Smits reikte met eenige toepasselijke woorden de kampioensdiplo ma's uit. De begrooting werd hierna na eenige be sprekingen in zün geheel aangenomen. Het voorstel van Wilskracht inzake con tributieverlaging voor leden van de I. V. C. B. werd teruggenomen, waarna het an dere voorstel behelzende verlaging boete, met overgruote meerderheid van stemmen werd goedgekeurd. De bestuursmededeelingf ging over de derde lustrumviering, waarvan voorloopige mededeelingen werden gedaan. De Lustrumviering. Deze vindt plaats in September. De D. H. V. B. zal een propagandablad uitgeven dat in het geheele Diocees Haarlem aan de kerken zal worden uitgereikt. 4 Sept. wordt te Rotterdam een propa- gandavergadering gehouden met als spre kers kap. Drost en de heer T. N. Smits. 6 Sept. propagandavergadering te Alk maar. Sprekers kap. Haring, Rotterdam, en de heer Stumpel uit Hoorn. 8 Sept. propagandavergadering te Haar lem. Sprekers prof. Alph. Steger en Pater Hub. Braun. Op 11 Aug. a.s. heeft in het K. R. O.- kwartiertje een bespreking van het derde Lustrum van den D. H. V. B. plaats. Terwül pp 2 September de navolgende districtwedstrijden zullen plaats vinden. Gouda: Den HaagRotterdam. Leiden: LeidenGouda. Hoorn: AmsterdamNoord-Holland. Het District Haarlem is vrügeloot. De Finale van dit tournooi zal op een na der te bepalen datum gespeeld worden op het R. K. Sportpark te Heemstede. Voorts zal aan de feestviering een ker kelijke herdenking voorafgaan. De Commissie van Beroep werd in haar geheel herkozen, terwijl de vergoeding voor verplichte afgevaardigde werd gesteld op 1.50 per vereeniging. Na de rondvraag, welke nog geruimen tüd in beslag nam, werd te ruim 7 uur, na ze ven uur vergaderen, deze goed geslaagde vergadering, door den voorzitter met den Christelüken groet gesloten. LAWN-TENNIS TENNISTOURNOOI TE DUSSELDORF. Mej. Rollin Couqucrquc geslagen. In de finale van het dames-enkelspel sloeg Mej. Cilly Aussem gisteren op het tennistournooi van de Rochusclub te Dus- seldorf Mej. Rollin Couquerque met 63, 61. In het damesdubbelspel wonnen de dames Rollin Couquerque en Kerkchoff van de dames von Ende Pflugner en Bartells Kallmeyer met 62 68 64. De Neder- landsche dames komen Maandag uit in de finale tegen de dames Aussem en Schnei derPeitz. De finale heerenenkelspel is gewonnen door Henkei II, die van Goldschmidt (Frankrük) met 61 36 62 ret. won. Door een hevige onweersbui moesten de finales van het heeren-, dames en gemengd dubbelspel tot Maandag worden uitgesteld. HET DAVISBEKER TOURNOOI. PolenBelgië 21. De afgebroken rartü tusschen Tloczynski en Lacroix werd gisteren te Warschau af gespeeld en door Tloczynski mey 63, 63 1210 gewonnen. De stand bü het afbre ken der match was 63 63 66. Hier door was de stand 20 voor Polen gewor den. Op denzelfden dag werd nog het dub belspel gespeeld, dat een succes opleverde voor België. Le croix en de Borman (België) sloegen Hobda en Stolarow (Polen) met 62 64 46 62. Stand 21 voor Polen. SCHERMEN NEDERLANDSCHE OVERWINNING TE OOSTENDE. De Internationale Schermw«ds*rijden op sabel te Oosten-Je hebben een Nederlanl- sche -Pfce gebnent. In de eerste poule won Fraterman (Ned.) met 5 overwinningen en 10 punten. In de tweede poule werd de Nederlander Montfcort de-de met 5 overwinningen en M punten en de Nederlander Van Booken vierde met 4 overwinningen en 8 punten. In de finale werden de eerste en tweede plaats bezet door Montfoort en den Belg Buggenhout, die beide 6 overwinningen be haalden. De barage-partij werd door Mont foort met 50 gewonnen, zoodat hü den eersten prüs won. Fraterman werd in de finale derde met 4 overwinningen en Van Booken zesde met 3 overwinningen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6