MAANDAG 23 JULI I9M DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. Pau. j ste v. d. Congr. v. d. H. Catharina van Sië- na, J. A. Mens. wethouder, Th. Noordman, J. J. Smit, hoofd der R. K. Jongensschool, Zr. Gratia, hoofd der R. K. Meisjesschool, en de leden van het Kerkbestuur: H. C. Koot, W. G. Duynisveld. C. Grundeken en P. Koot. De aan te bieden feestgave zal worden bestemd voor het nieuwe altaar in de parochiekerk, waaraan men reeds ge- ruimen tijd werkzaam is. E.HJB.O. Morgen, Dinsdag 24 Juli, 's avonds om 8 uur. zullen op het sport terrein van de R. K. Voetbalvereeniging V.V.L. achter het Raadhuis, dat daartoe ■welwillend ter beschikking is gesteld, de demonstraties worden gegeven van de af- deeling Voorschoten der Ned. Vereeniging EH.B.O. Zooals men zjch zal herinneren werden deze demonstraties plotseling afgelast in verband met het overlijden van wijlen Prins Hendrik der Nederlanden, Bescherm heer der Ned. Vereeniging. De toegang tot het terrein is kosteloos, terwijl men ons nogmaals verzoekt te mel den, dat jeugdige personen, zonder gelei de, niet worden toegelaten. Dit laatste is noodig, opdat beter kan worden verstaan hetgeen door de leiders en hoofdleider wordt gesproken tijdens de behandeling van de gewonden voor de voor te stellen spoorwegramp. KATWIJK. Crisis-Comité. Ten bate van het Cri sis-Comité werd op 17 dezer in deze Ge meente een speldjesverkoopdag gehouden, georganiseerd door Mevrouw Boekhoven alhier. De opbrengst was: voor Katwijk aan den Rijn 31.07voor Katwijk aan Zee 137.86 Totaal 168.94. Concert „Benvenuto". J.l. Vrijdag gaf ■bovengenoemd gezelschap onder uitsteken de leiding van haar Directeur, den heer Bokhove te Den Haag, het aangekondigde concert in de Voorstraat met medewerking van de Ghr. Zang vereeniging ,,De Lofstem Dir. de heer Misee te Leiden. Begunstigd door prachtig weer en zeer groote publieke belangstelling is dit concert voor beide ver- eenigingen een succes geworden, mede dank zij de mooie omgeving. Het zeer mooie programma werd door Benvenuto geopden met een 2-tal nummers gewijd aan de nagedachtenis van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik. Er is door B. uit stekende muziek geleverd. We willen al leen slechts herinneren aan „Soldatleben" van Kèler-Bèla en boven alles a§n de groote Fantasie uit de Opera Frei6chütz van C. M. v. Weber. Dit is muziek van hooger gehalte, waarmee slechts zeer wei nig dilettanten-vereenigingen voor den dag kunnen komen. Dit werk werd zeer muzi kaal en met élan uitgevoerd, een bewijs dat dit corps over zeer goede krachten moet beschikken. Gaarne deze nummers nog eens op een volgend programma. Ook de „Lofstem" maakte met een 4-tal liederen uit „Valerius Gedenckklank een uitnemenden indruk; er werd mooi gezon gen, uitstekende directie, prachtige opvat ting. Gedurende den zomer elke maand een dergelijk concert (opu dit peil) zal het mu zikale leven in Voorschoten zeker ten goede komen, vooral wanneer ook de ouders hun te veel lawaai makende kinderen in deze richting opvoeden. Men geve er zich hier bij rekenschap van dat muziek en zang, zooals hier gehoord werd, onder kunst ge rangschikt mag worden. STOMPWUK. Geboren: Cornelis, zoon van P. D. van Bennekom en M. M. de Jong Hen drik, zoon van J. Harteveld en W. R. Oljans Ondertrouwd: Hendrik Romyn en Martha Barth. VEUR. Geboren: Theodorus, zoon van A. de Korte en A. G. Paardekooper Christina Agatha, dochter van A. Kouwenhoven en G. A. Kuijpers Johanna Petronella Ma ria, dochter van F. J. van Heiningen en E. J. Waaijer. Ondertrouwd: Theodorus Louw en Maria Geertruida Evers Leonardus Ja cobus v. d. Krogt en Agnes Pauline Kopac. RECHTZAKEN DIEFSTAL EN HELING VAN REUKSTOFFEN. Duitsch chemiker en Amsterdamsche fabrikant-koopman door de Amsterdamsche Rechtbank veroordeeld. In de strafzaak van den 35-jarigen Duit- schen chemiker en parfumeur en van den 22-jarigen Amsterdamsohen koopman en fa brikant van parfumerieën, die resp. terecht hebben gestaan wegens diefstal, subsidiair verduistering en wegens heling van reuk stoffen, ten nadcele van een chemische fa briek van synthetische reukstoffen te Am sterdam, terwijl eerstgenoemde mede we derrechtelijke toeëigening van aan ge noemde fabriek toebehoorende karthoteek- kaarten ten laste was gelegd, heeft de Va- cantiekamer der Rechtbank vandaag uit spraak gedaan. De chemiker werd veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf; den koopman-fabrikant werden zes maanden gevangenisstraf opgelegd. De Officier van Justitie had resp. twee jaar en acht maanden gevanigenisstraf ge vorderd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Terecht stond allereerst H. B. melkhan delaar te Zoeterwoude, die ongemeng de boter in voorraad heeft gehad. Als ge tuige werd gehoord c?n ambtenaar der cri- slszuivelwet, die verklaarde dat de boter ter verzending gereed lag en gedeeltelijk in blanco papier verpakt was. Eisch 1 40 sub. 40 dagen hechtenis. Uitspraak 23 sub. 20 dagen. Dezelfde verdachte moest nogmaals te rechtstaan voor hetze1'4 feit op een andere datum gepleegd, waarbij hij wederom bo ter In voorraad heeft gehad, zonder de vercischte con'rolcband en tevens dat zijn boeken niet in orde waren, waarin hij de dagproductie moest bijhouden. Een tweetal controleurs als getuigen ge hoord, verklaarden dat verdachte verschil lende malen gewaarschuwd was. Eisch 2 x 30 sub. 2 x 20 dagen. Uitspraak 2 x 20 sub. 2 x 10 dagen hechtenis. H. J. de L. te L e 1 d e n heeft als bestuur der der eerste hulp-auto op het Kort Ra penburg een man aangereden met een snel heid van pl.m. 50 km. Verdachte verklaarde dat er opgebeld was voor een ernstig geval en dat de au*o van den geneeskundig, dienst altijd snel ler rydt dan voorgeschreven snelheid. Na een groot aantal getuigen gehoord te hebben vroeg h^t O. M. een boete van f 25 sub. 5 dagen. Uitspraak 5 sub. 2 dagen. W. C. H. S., reiziger te Hillegersberg heeft te Zoeterwoude de maximum snelheid overtr ien en daardoor e.n wiel rijder aangereden en diens rijwiel bescha digd. Eisch 25 sub. 20 dagen. Uitspraax 10 sub. 5 dagen met toewijzing van een civizle vordering van 6.80. L. J. van B. te Rotterdam, heeft te V o o - schoten een wielrijder tegen den grond gesmakt door met zijn auto geen voorrang te orleenen. Verdachte die inmiddels de schade reeds heeft vergoed, hoorde een eisch van 25 sub, 10 dagen tegen zich. Uitspraak 10 sub. 5 dagen. M. D., groentcnhandelaar te Oegst- geest heeft 's avonds na bezetten tijd groenten afgeleverd. Verdachte die een heel verhaal ophing van een zieke vrouw, vrijwillige landstorm en burgerwacht, kwam tenslotte hierop neer dat hij de groenten als blijk van dank baarheid present heeft gegeven. Eisch 2 sub. 1 dag. De kantonrechter wilde bij zooveel vrijgevigheid niet achterblijven en sprak verdachte vrij. SPORT De Kaagweek. DE HOLLANDERS VERGROOTEN HUN VOORSPRONG OP DE FRIEZEN. Van Helvert en Borgerhoff Mulder weer één en drie in den teamwedstrijd der jollen Dc Kaag leek vandaag als uitgestorven, vergeleken bij de groote drukte van den Zondag. En het weer was ook lang niet zoo fraai als de eerste dagen. De wind hield het nog droog, maar we vroegen ons af voor hoelang. De zeilers waren alweer vroeg present, want te 9 uur viel het startschot voor den HollandFriesland-wedstrijd der Regen bogen. Weer voerde Hein Veldhuizen hier den boventoon, hij had op den Dieperpoel op fraaie wijze de leiding, maar de Friezen hadden elkaar blijkbaar ook beterschap beloofd, Want zij lagen nu veel beter dan op den eersten dag. Kuipers, Vrolijk en Hendriks kwamen nog voor Nathan en Zwart volgde dan, om drie Hollanders achter zich te laten, terwijl de Fries Op penhuizen de rij sloot. De Hollanders gaven zich echter niet zonder meer gewonnen en allengs kwa men ze naar voren, eerst Nathan, dan v. d. Meij en Bos. Eerstgenoemde zakte ver volgens weer af, rnaar Willem v. d. Meij passeerde steeds meer tegenstanders en eindigde tenslotte nog op de derde plaats na Veldhuizen en Kuipers, die niet meer te benaderen waren. De Hollanders verzamelden door deze race weer een behoorlijk aantal punten, n.l. 30.1 tegen de Friezen 25, zoodat dc voorsprong nog weer aanmerkelijk werd vergroot en gebracht op 63,2 tegen de Friezen 41. Zelfs wanneer de Hollanders morgen de vyf laatste plaatsen bezetten en de Friezen de vijf eerste, zijn ze nog winnaars. In den teamwedstrijd der 12 Voetsjollcn had van Helvert (de Kaag) reeds vrij spoedig de leiding weten te veroveren, maar Kagchelland zat hem steeds dicht op de hielen. De tweede Kaag-vertegenwoor diger, Borgerhoff Mulder, liep van de vijf de naar de vierde en tenslotte naar de derde plaats, zoodat de Kaag met de eer ste en derde plaats opnieuw 14.1 punt in de wacht sleepte en het totaal thans bracht op 28.2. De Rotterdamsche volgde als tweede met 18 pnt., Aegir met 14 en de Zaanlandsche met 11 punten. De teamwedstrijd der Sharpies telde vandaag weer twee delnemers minder, wijl de vertegenwoordigers van de Royal Yachtclub dc Belgique niet opkwamen. Na het eerste kruisvak had Nauta (de Kaag) 'n mooicn voorsprong gekregen door twee welberekende slagen op het rak vanaf het Zweiland. Kröger (De Schinkel) en Nolles (Nieuwe Diep) volg den als tweede en derde. In deze volordc kwam geen verandering meer, terwijl Aanstoot (de Schinkel) en Saraber (de Kaag) door het bezetten van goede plaat sen voor een behoorlijk puntcnaantal voor hun verecnigingen zorgden. De Schinkel heeft hier thans de leiding met 5.1 punt op de Kaag. De laatste wedstrijd zal dus de beslissing moeten brengen. In de 45 M2. .Kruiserklasse dachten we. dat thans Fenenga met de overwinning zou gaan strijken. Hij had, na als tweede volgende op Sieverts bij den boei aan het Zweiland, goed gekruist op het rad naar Norremecr en was aan den kop gekomen en bleef daar ver voor de anderen. Maar datzelfde Norremeer werd Fenenga op den terugweg noodlottig, toen hij met zijn schip aan den grond raakte. Wel slaagde hij erin op eigen kracht vlot te komen, doch alle anderen waren hem reeds ge passeerd. zoodat hij tenslotte de goed be gonnen race als laatste eindigde. Vermaat had nu de leiding gekregen cn eindigde als eerste met Piet Molenaar op de tweede plaats. De uitslagen luiden als volgt: HollandFriesland Regenboogwedstrijd: 1. H. Veldhuizen (Holland), 2. S. Kuipers (Friesland), 3. W. Z. van der Meij (Hol land), 4. F. P. Bos (Holland), 5. M. Hen driks (Friesland), 6. K. Vrolijk (Fries land), 7. H. Nathan (Holland), 8. Joh. Zwart (Friesland), 9. D. Oppenhuizen (Friesland), 10. J. C. van de Velde (Hol land). Puntenaantal: Holland 30.1, Friesland 25 punt. Totaal van twee wedstrijddagen: Holland 68.2, Friesland 41 punten. Teamwedstrijd der 12 Voetsjollenklasse: 1. Th. van Helvert (De Kaag), 2. D. Kag chelland (Rotterdamsche Zeilver.). 3. P. H. R. Borgerhoff Mulder (de Kaag), 4. J. Dijkers (Aegir), 5. J. H. H. J. de Jong (Aegir), 6. J. Simons (Zaanlandsche Zeil- vereen.), 7. E. G. van de Stadt (Zaanl. Zeilver.), 8. W. van der Valk Jr. (Rotter damsche Zeilver.). Puntenaantal: De Kaag 14.1, R. Z. V. 10. Aegir 5, Zaanl. 6. Totaal van twee wed strijddagen: De Kaag 28.2, R. Z. V. 18, Aegir 14 en Zaanl. Zeilver. 11 pnt. Teamwedstrijd der Sharpie-klasse: 1. W. J. H. Nauta (Dc Kaag), 2. A. B. Kröger (De Schinkel), 3. G. Nolles (Nieuwe Diep), 4. L. V. Arnold (Loosdrecht), 5. A. Aan- stoos (De Schinkel), 6. G. Visser (Nieuwe Diep), 7. G. A. M. Saraber (de Kaag), 8. J. P. Wernink (Braassemermeer), 9. J. van der Meer (Braasemermeer). A. E. Du- dok van Heel opgegeven. Puntcnaantal: De Schinkel 15 pnt., De Kaag 14.1 punt, Nieuwe Diep 13 pnt., Loosdrecht 7 pnt., Braassemermeer 8 pnt. Totaal van twee wedstrijddagen: 1. De Schinkel 34 pnt., 2. De Kaag 29.1 pnt., 3. Loosdrecht 26.1 pnt., 4. Nieuwe Diep 24 pnt., 4 R. Y. B. 10 pnt, 5. Braassemer meer 8 pnt. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, stuurm. C. A. Vermaat. 2. Föhn, stuurm. P. Mole naar, 3. Coppelstock, stuurm. J. H. C. Sie verts. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, stuurm. G. de Vries Lentsch Jr., 2. Nimf, stuurm. N. G. Brond, 3 Elf, stuurm. H. J. W. Brou wer. 12 M2-klasse B: 1. Rakker, stuurm. A. Hingh, 2. Nora, stuurm. C. Bronkhorst Jr., 3. Ravode, stuurm. P. Stortenbeker. 4. Sperwer, stuurm. G. A. S. Jongcneel, 5. Rita Maersk, stuurm. M. C. van Breda. 12 M2-klasse C: 1. Raket stuurm. W. F. Leemans, 2. Pierewiet stuurm. P. C. W. Stork, 3. Da-Da, stuurm. L. P. Vollcbregt. VOETBAL BODEGRAVEN—WOERDEN 10—2. Ook de ret urn wedstrijd tusschen dc bei de eerste elftallen van Woerden en Bode graven is op een zware nederlaag voor de blauwwitten uitgeloopen. Met niet minder dan 102 dolven de gasten het onderspit nadat de rust reeds met een 82 voor sprong voor Bodegraven was ingegaan. De gasten hadden twee invallers, terwijl bij Bodegraven de linksback ontbrak. Zoo hebben dan rood-zwart en blauw wit in dit Zomerseizoen elkander zes maal ontmoet en evenzoovele malen hebben de Woerdenaars de vlag moeten strijken. De volgende wedstrijden hebben plaats gehad: Woerden IBodegraven I 19; Bo degraven I—Woerden I 10—2, Bodegr. com binatieWoerden combinatie 5—1; Woer dencombinatieBodegraven combinatie 3 6; Bodegr. Junioren—Woerden Junioren 62; Woerden JuniorenBodegraven Ju- nioren 04. Met zee gespeelde en zes gewonnen wed- strijden en een doelgemiddelde van 40 te- gen 9 wordt de meerderheid van rood-zwart wel overduidelijk aangetoond. LAATSTE BERICHTEN EEN VROUWENVEETE. Poging tot doodslag. Hedenmorgen te omstreeks half zeven heeft in de Gaststraat te Oss de circa 25- jarige vrouw van B. gepoogd twee achoon- zusters van het leven te berooven. Tus schen de drie vrouwen bestond reeds ge- ruimen tijd een veetc, met als gevolg her haaldelijke ruzies. Ook hedenmorgen had den de vrouwen weer ruzie gekregen, wel ke zoo hoog liep, dat van B. plotseling een revolver nam en vier schoten op haar schoonzusters lostte. De vrouwen werden niet geraakt. Een der schoten trof evenwel de 19-jarige jongeman J. v. d. Doelen, het schot ging door de reahterpols. Een ander schot raakte de 50-jarige Wittenberg, wiens jas alleen werd doorboord, doch diezelf geen letsel bekwam. Dr. v. Beek, die onmiddellijk ter plaat se was verleende de getroffen jongeman geneeskundige hulp. De toestand van de jongeman is niet levensgevaarlijk. De schietende vrouw, die nog al overspannen was, is gearresteerd en naar het politie bureau overgebracht. Zij heeft een beken tenis afgelegd. NEDERLANDSCHE KOTTER ZOEK. Twee personen aan boord. Naar wij vernemen bestaat ongerustheid omtrent het lot van den Nederlandschen kotter „Kapoeas**, d:e Donderdag j.l. van Cow es op Wight is vertrokken met bestem ming IJmuiden. Aan boord bevinden zich de hoeren H. C. N. Munnig Schmidt uit Hilversum en zijn vriend, de heer J. Groen hout, eveneens woonachtig te Hilversum. Tot dusver is de „Kapoeas" nog met te LJmuiden aangekomen, terwijl ook elder» in ons land nog geen kotter van dien naam is binnengeioopen. Men doet thans pogin gen de zeilboot op te sporen. De „Kapoeas" is grga geverfd cn heeft een wit zeil. Het scheepje, dat 8»/, Meter lang is, heeft ra dio aan boord en is voorzien van een motor. BRAND TE HILVERSUM. In verband met hooibroei is brand ont staan in de hooimijt van den veehouder Nieuwenhuyzen aan do Gasthuisstraat te Hilversum. Het vuur greep snel om zich heen, waardoor ook een schuur, waarin wagens en landbouwgereedschappen waren geborgen vlam vatte. De Hilversum*che brandweer bestreed krachtig het vuur, al hoewel niet verhinderd kon worden dat de belendende perceelen nan de Havenstraat 32. 34 en 36 brandschade aan de achterzijde bekwamen. Met vier stralen werd de brand gr- bluscht. De schade wordt door verzekering gedekt. DE DOODELIJKE MESSTEEK. Het slot van een woordenwisseling. Gisteravond was te Ruincrwold bij Mep pol tusschen de beide landbouwerszoons, dc 29-jarige P. Stellink en zijn vriend de 27- jarige P. Kooiker een woordenwisseling ontstaan naar aanleiding van een oude rechtzaak, waarin beiden als getuigen wa ren opgetreden. Plotseling greep S. een mes en bracht daarmede K. een diepe won de in de harstreek toe. K. liep nog enkels meters verder en viel toen voorover in het gras. Toen na enkele oogenblikken dc po litie verscheen, leefde hij nog; direct daar op overleed hij. De dader heeft zichzelf bij de politie aangemeld. Hu is naar het politiebureau te Mcppel overgebracht en aldaar ingeslo ten. HET DRAMA AAN DE O.Z.- AOHTUUMMH AL De lezing der politie. Omtrent het drama, dat zich gisteravond aan den O.-Z. Achterburgwal te Amster dam heeft afgespeeld (zie Gem. Bcr.)., heeft de politie ons, bij informatie, de vol gende lozing verstrekt: De 41-jarige bewoner van de tweede ver dieping van perceel 41, die met een schot in het hoofd naar het Binnengasthuis is vervoerd bevond zich te ongeveer kwart voor zeven, ter hoogte van zijn woning, op straat in gezelschap van een vrouw. Hg trad toen, blijkbaar in een overmoedige bui, op beleedigende wijze op tegen twee agenten, die straattdienst verrichtten. Toen de politiemannen proces-verbaal wilden opmaken, liep de man z(jn woning in. Even later viel een bloempot, in de onmid dellijke nabijheid der agenten, op straat aan scherven. De politicmannen, die van mooning waren, dat deze bloempot voor hen bestemd was, drongen het huis bin nen en eischten toegang tot de woonka mer. Een der agenten, die een schot in de lucht had gelost had z(Jn revolver opge borgen; de andere had zijn vuurwapen nog in de hand. Zij troffen den man bij het raam en toen zij hem wilden aanhouden, ontstond een worsteling, waarbij do beide mogelijkheden, dat de revolver per onge luk is afgegaan óf dat de agent bewust op hem heeft geschoten. Hoe 't ook zij: de man viel, door een schot in het hoofd ge troffen, neer. Zijn toestand was gister avond zóó ernstig, dat hij niet kon worden verhoord. Door diepgaand onderzoek zal men trachten uit te maken, wat cr precies In de woning is geschied. TELEGRAMMEN DE BOMAANSLAGEN IN OOSTENRIJK. WEENEN. 23 Juli (V.D.) Zondagavond is in Klagenfurt een amoniakpatroon ont ploft voor het politiegcbouw, waardoor materieele schade word veroorzaakt. Te gelijkertijd ontplofte vóór het gebouw van de landregeering van Karinttiië een bom, waardoor een pilaster werd beschadigd en een groot aantal vensterruiten werd ver nield. Hedenmorgen is voor het Landsgerlcht te Klagenfurt een bom ontploft, die even eens groote materieele schade heeft aange richt. Terzelfder tijd werd een bom gewor pen in den tuin van een pastorie. De bom ontplofte echter niet. ZES MISDADIGERS UIT DE GEVANGENIS ONTSNAPT. HUNTSVILLE, 23 Juli. (V.D.) Bijna op het zelfde oogenblik, dat Dillinger in Chi cago werd doodgeschoten is een der meest gevreesde misdadigers der zuidwestelijke staten, Raymond Hamilton, tezamen met vijf andere bandieten, die tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld waren, uit dc gevangenis alhier ontsnapt. Het gevange nispersoneel, dat onmiddellijk dc achter volging ter hand nam, doodde een der uit brekers, verwondde twee anderen zwaar, terwijl de drie overigen erin slaagden tc ontkomen. TRIBUNE INGESTORT TIJDENS KINDERFEEST. PARIJS, 23 Juli. Bij een kinderfeest in Five», nabij Rijssel is een tribune waar een groot aantal toeschouwers zaten, ingestort. Vier kinderen werden zwaar, twaalf lich ter gewond. Schade In de wijnbergen langs den Rijn. MAINZ. 23 JulL (V.D) Zondagmiddag heeft boven Rhein-Heasen een onweer ge woed, waarbij veel hagel is neergekomen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Géborén: C. Siernt, jm. 27 J. en M. A St urn jd. 22 j. L. H. v. d. Voa jm. 26 j. en E. Poehejoe jd. 20 j. P. v. d. Burg Jm. 26 J. en M. Bochlee Jd. 21 J. Overleden: J. H. Bosman z. 76 J. A. v. Egmond m. 76 j. W. M. Wetten Kalmeijer wed. 88 j. J. B. A. Verwallen m. 58 J. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. Groote schade werd aangericht. Ontzag lijke watermassa's, die lang* dc wijnber gen naar beneden stroomden, zetten do spoordijken onder water en maakten de wegen onbegaanbaar. In Niorstem zgn alle kelders onder ge- loopcn. De in de wijnbergen aangerichte schade is zeer groot MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 23 Juli. Vee. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. 453 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 1ste kwal. 5864, 2do kwal. 5257 cn 3c kwal. 42—50 cent per kg. slachtgc- wicht; 96 melk- cn kalfkoeicn f 170—210 per •tuk, 185 vette kalveren: lc kwaliteit 3842 2e kwal. 32—37 en 3e kwal. 20—30 cent per kg. levend gewicht: 104 nuchtere kalveren 48 per stuk, 64 schapen f 1217 per stuk, 560 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90—110 kg. 37—38 cent zware 36 37 cent cn vette 3536 cent per kg. 48 paar den f 60100 per stuk. Overzicht: Runde- renaanvoer iets grooter, handel stug prijzen als vorige week. Vette kalveren, matige aanvoer cn handel stug. prijzen lager. Nuch tere kalveren, prijshoudend. Schapen ge ringe aanvoer en prijzen lager. Varkens matige aanvoer, handel stug en prijshou dend. VENR, 21 Juli. Groentenvelllng. Eng komkommers le soort 3.00- 3 80, 2c soort 1.30—2 00. 3e soort 1 170—1.0, gele komkommers lc soort 2.803.10, 2e soort 1.20—1.60, 3c soort 0.701.00, kropsla lc soort 0.801.50. peen 3,50—4.60. bloemkool le soort i 3.90—5.50, 2c soort 1.50—2 00, tomaten (mid.) 2.00—2 80. gr. ronden I 2.003.10, 2e soort 1 802 10 3e soort f 1.001.10, bonken 1.50—2.00, rijp f 2.50—3 00. andijvie 0.80—2.70, sps- nazie per 4 kg. 816 cent, pastelen 4.10 5.00, rabarber 23. snijboonen 814 cent apcrciebooncn 915 cent, radijs 1.00 2.00 prei 1.00—1.60. selderie f 0.50—1.10, peu len 4—5, teulnboonen 23. doperwten 4—9, Meloenen 838 cent, druiven 21 23 cent, aardbeien 1720 cent, roode en witte bessen 79 cent. DEN HAAG, 21 Juli. Groailenvelling. Kersen: Meikersen 2236 cent, Volgers 23 48 cent, Zwarte Kersen 1224 cent, zwar te morellen 8—12 cent per kg.; Peren: Krui deniers 511 cent, Zwaanhalsen 68 een*.. Suikerperen 5—7 cent, Carnietperen 4—8 cent, Ooms Kinderen 14 cent per kg.. Jan bazen 3—cent per kg.; Bessen: Roode bes sen 1014 cent, Zwarte Bessen 610 cent, Kruisbessen 412 cent per kg.; Framboo- zen 22—40 cent per kg Pruimen: Blauwe Pruimen 2022 cent, Eldersche Blauwen 2024 cent, Oranjepruimen 28 cent. Kro zen 8—18 cent, Oranje Krozen 16 cent, En- gelsche Krozen 16—16 cent per kg. Appels: Yellows Transpirant 12—17 cent en Zoet zuur 3—5 cent per kg ROSLOFARENDSVEEN. 21 Juli Groenten. Bloemkool 28 per 100 at. Sla 0.50—1.20 per 100 krop, Tomaten: A /2.30, C 1.20 per 100 pond, Snijboonen 1.10—1.20, Snijb. afw 95 ct., Stek 30—35, Prinscboonen 1.60, id. draad 1.65, Dubb. Stamb. 1.20 per 10 K G. Augurken grof 1.651.90, grof afw, 1.30, Bommen 45- 50, Stek 35 ct. per 25 KG, BOSKOOP, 21 Juli Bloemen. Rozen: Golden Ophelia 6—12. Hadlcy 15—25. Cl. Pcrnct 9—15. Columbia 0—14, Butterfly 7- 13. Mac Keiler 10-14. WOh. Kordes 8 -—16, Rosalandia 8—15, Flurex 1018, Phoebe 12—25. Chas. P. Kilham 10—16, Edith Helen 1530, Aug. Noack 1015, Else Poulfcon 2035, Gloria Mundi 15—28, Paul Grampel 1525, Lsing 25—35, Hoo ver 20—15. Steward 10 -ƒ15, Briaircliff 8 14. Dahlia's 10—18, Lathyrus 2—5. Ger- bera 15, Clematis Durandn 25 35, id. Pr. Hendrik 70 -100. id. The President 30—40, Anjers 8—15, Phlox 34, Liguatrum 6—10, Zinnca 5—12, Gladiolen 815. W1SSELNOTEERINGE.N AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 67.571'e Londen 7.4.V- New York 1-47' H Parijs 9 74'/-j Brussel 94.4 Zwitserland 48.20 Milaan 12 681/j Madrid 20.20 Oslo 87.45 Kopenhagen 83.271 /2 Stockholm 38.45 Weenen Praag 6 15 Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3