DE KRO-VLOOT VAART UIT MAANDAG 23 JULI 193* DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 12 Rond het land van IJsselmonde, EEN BEMANNING VAN 9000 KOPPEN. In drommen zijn ze naar Rotterdam ge trokken de K. R. O.-luisteraars en -enthou siasten uit alle deelen des lands en zij heb ben gistehen met K. R. O.-vlaggen, met K. R. O.-vaandels en mei tallooze andere K. R. O.-attributen Rotterdam overstroomd. Het was de groote K. R. O.-vloot die gis teren voor de tweede maal uitvoer en waarvoor negenduizend K. R. O.-enthou- siastcn uit alle deelen van het land naar Rotterdam waren samengestroomd. Vanaf den vroegen morgen voerden autobussen en lange extra-treinen de op varenden aan uit het centrum van het land, maar ook uit VILssingen en Zwolle, uit Middelburg en Roermond, uit Nijme gen en Roosendaal, uiit Den Bosch en Den Helder. En heel die groote stroom van men schen trok naar het lange terrein naast de goederenloodsen van het Maasstation, waar aan het einde een altaar was opge slagen, gebouwd en versierd door de Rot- terdamsche K. J. M. V. Aan de andere zijde van het terrein was een lange goe derentrein gezet om zoo ook aan dezen kant het terrein te begrenzen. De R.-K. Verkenners handhaafden hier de orde en hielden in het midden een pad vry, waarlangs de genoodigden zich naar het altaar konden begeven. Stil en ingetogen waren al deze men- schen, toen om kwart over elf de bonds- adviseur, de weleerw. heer H. de Greeve, de H. Mis voor deze negenduizend deelne mers opdroeg. Het zangkoor van de Boechjeskerk voerde tijdens de H. Mis meerstemmige ge zangen uit onder leiding van den heer Schulte. Eerbiedig werd door allen het H. Mis offer bijgewoond. Na afloop daarvan begaven allen zich naar het achter het Maasstation gelegen Oude Hoofd, waar de 22 booten gemeerd Jagen. Maar eerst had nog de groote vlaggen- wedstrijd plaats, een van de vele wedstrij den, die door het vlootcomité waren uitge schreven. Door 70 deelnemers, die zich van te voren hadden opgeven, waren K. R. O.-vlaggen vervaardigd en deze deel nemers defileerden nu op het terrein langs het comité, dat de vlaggen keurde. De eerste prijs, een rijwiel, verkreeg de heer J. G. Schrijvers te Oegstgeest, de tweede prijs de heer Jac. Wijnhoven te Eindhoven en de derde prijs mevr. de Bruyn te Amsterdam. Aan twee dochtertjes van den heer Jac. Jonkers te Tilburg, die in aardige K. R. O - jurkjes waren uitgedoscht werd een troost prijs toegekend. Hierna begon de aanmonstering. Het duurde vanzelfsprekend eenigen tijd, voor al de 22 booten bemand waren. Het weer was niet zoo stralend en zonnig als verleden jaar, toen de vloottocht over de Kagcr- en Brasemermeren ging. Toen scheen de zon en viel in duizend kleuren op de wijde plassen. Nu hing een donkere hemel over de Maas, wolken zeilden door de lucht, maar de stemming was zoo, dat daarover niet gerept werd, geen wind en zelfs geen regen zou de prachtige K. R. O - stemming, die er heerschte, kunnen verja gen. Om een uur waren de booten bemand. Aan het Oude Hoofd bestond van de zijde der Rotterdammers veel belangstelling en onder luide toejuichingen en terwijl de dui- zende serpentines en kleurige linten de schepen nog met den vasten wal verbon den werden de trossen los gesmeten. De fluiten gierden, de muziekkapellen speelden, de menschen jubelden en met het vlagge schip de „Pauline" voorop voer een statige reeks van welbemande sche pen de Oude Maas op. De stemming zat er in. Van het land van IJselmonde Klinkt een vrooljjk geluid Zang en lach waait in het ronde Want de K. R. O.-vloot vaart uit. Dit klonk door de lucht. Dit was een van de liederen, die Jac. v. Tol voor deze gelegenheid gedicht had en die van alle booten rolden over het woe lige water. Op het Vlaggeschip No. 1 hadden de ge noodigden plaats genomen. Hier waren o.a. Pastoor L. H. Perquin O.P., Pater Lector P. Dito OP., de weleerw. heer H. de Greeve, het dagelijksch bestuur van den R.-K. Ra diohond in het bisdom Haarlem, de heeren Jansen, van Essen en Valk, de heer Kamp- schör en het Tweede Kamerlid Henri Her mans, vertegenwoordigers van de besturen der R.-K. Radiobonden in de andere bis dommen, verschillende geestelijke advi seurs enz. Een speciale Missieboot. „De Maasbode" had voor een bijzondere en zeer aardige attractie gezorgd. Niet alleen was een speciale vlootkrant uitgegeven, die aan boord aan de opvaren den werd uitgereikt, maar ook had de „Maasbode" voor een eigen boot gezorgd., ten dienste van de Missie. Het voerde een wimpel van de „Maas bode" in top en droeg aan de kanten een groot transparant, waarop stond: „Gedenkt het Missiejubileumfonds!" Dit schip was bemand met R.-K. Mari niers uit Rotterdam. Iedere boot der K. R. O.-vloot, werd op den tocht geënterd. De R.-K. Mariniers gingen dan op de geën terde boot over om gewapend met collec tebussen een collecte te houden voor het Indische Missiefonds. Natuurlijk werd deze Missie-boot overal met gejuich begroet en juist in verband met de K. R. O.-werelduitzending voor de Missie was de uitvoering van dit mooie idee wel zeer geslaagd. Op de Maasbode- Missieboot waren o.a. aanwezig Mgr. P. C. Groenen, dr. Witlox, hoofdredacteur en de heer H. Kuipers, directeur van „De Maas bode". Spoedig na de afvaart werd door den weleerw. heer H. de Greeve aan den voor zitter, den heer Jansen, de admiraalspet overhandigd. Geleidelijk hadden ook de aangekondig de wedstrijd plaats. Een K.L.M. toestel, ge merkt PH. O.F.O., vloog boven het wijde water en zou op een gegeven oogenblik de K.R.O.-vlag ontplooien. Op dat oogenblik zouden de deelnemers de hoogte van het vliegtuig moeten schat ten. Lang scheerde het vliegtuig boven de K.R.O.-viloat en zelfs vloog het soms angstig laag over het Vlaggeschip. Later had ook de aangekondigde zang wedstrijd plaats. De tocht over de wateren. De tocht over de wateren is Intussehen van bijzondere bekoring. Wanneer de vloot even het Maasstation is gepasseerd ziet men ter rechterzijde de uit monding van deze Koningshaven in de ri vier en daarachter het stalen monument van Nederlandschen bruggebouw, de Hef- brug, met haar imposante torens. De brug, die Ivens de inspiratie gaf voor een film; die den moest nuchteren Rotterdammer wel eens tot een zwak oogenblik van chauvi nisme heeft verleid; die als de stalen arm van een reus uitsteekt boven de stad, ten groet aan die haar nadert over het vlakke land. Ter Linker zijdt ligt nu schuin voor u uit de „Oude Plantage" het meest natuurlijke van Rotterdams parken, met droomstille wandelwegen, waar vele Rotterdamsche harten elkander vonden.... Als een baken daar boven uit staat de massieve toren der Rotterdamsche drinkwater leiding. Rechts passeert u de scheepswerf Fe ij en- oord, de eerste van de lange reeks werven, die hierna volgen zal. Als merkwaardigheid ziet u onmiddellijk twee lange, zeer smalle loodsen. Hier zijn voor ongeveer twee jaren de jongste aanwinsten onzer oorlogsvloot gebouwd, moderne onderzeeërs, die tijdens den bouw schuil gingen achter een veilige sohubting tegen al te nieuwsgierige oogen. Thans Ligt de smalle helling zichtbaar aan de rivierzijde open, want ook hier is het werk bijna stil gevallen. De werf is sedert enkele maanden een onderdeel geworden van Wilton. Even verder vragen op den linker oever zonderlinge sohoorsteenen de aandacht, een restanten-complex va<n een oud kadk-oven- bedrijf, dat hier eenmaal bloeide. Rechts vaart de vloot voorbij aan de „Steenplaat" waar meestal lange rijen Rijnaken, diep met kolen geladen, wachten op de aankomst der zeeschepen. Van hier worden zij dan naar de havens gebracht waar de transito- ladingen in de zeeschepen worden overge tapt. Dan maakt de rivier een ruime bocht, langs de werven van Smit Jr. en Burger hout, die op den rechter oever liggen. Links passeert de vloot Kralingsche Veer, aan de rechterzijde het dorpje IJsselmonde. De commentaar op Kralingsche Veer is misschien een kleine bekoring tot een culi naire uitbundigheidHier had men vroe ger de grootste zalmvisscherij e n van het land, die meestal van de overzijde van den stroom uit werden ondernomen. Kraling sche Veer heeft er niet veel anders meer van over dan de herinnering, die nog voort leeft in een restaurant aan de waterzijde, waar „men" pleegt zalm te gaan eten. Voort gaat het nu naar Slikkerveer en daarna varen we de Noord op naar Krim pen aan de Lek. Overal zien wij fabrlekswerven nu stal en.roestig. Er liggen oude groote booten te wach ten te wachten. Ge ziet: alles is in de nabijheid, opbouw van nieuw, afbraak van oud, stilte door de crisis, levendigheid voor de betere toe komst. In de verte doemt Dordrecht reeds op; de geknotte toren van de groote Kerk staat als een massief baken boven het groene land, en de huizenrij aan den Waterkant staat als een zwarte wal tegen de lichte lucht. Recht over den boeg van het schip bemerkt U het groene dak van de Groote Hoofdpoort, een der relicten van het oud ste stadsdeel, thans als museum ingericht. Dordrecht, de aloude stichting van Dirk de Derde in 1015. Hier meerde het Vlaggeschip een oogen blik aan de Merwekadc, waar de bekende radio-reporter Paul de Waart met de mi crofoon op de wal stond om de duizenden luisteraai-s in den lande te vertellen van deze prachtige tocht langs een zoo karak teristiek gedeelte van het Hollandsche land. Hier spraken natuurlijk ook de leden van het bestuur en Pastoor Perquin en Pater Dito een ge woorden door de microfoon. In wijden kring toonden hier de Dordte- naren hun belangstelling. Trouwens over belangstelling hadden de K.R.O.-vaarders niet te klagen: overal standen belangstellenden te juichen en te zwaaien, op booten, langs de oevers, op booten, die gepavoiseerd en wel de K.R.O.- vloot tegemoet voeren en overal aan de oevers van dit nijvere land, dat ruig lag onder de zeilende wolken. Hier zagen we de geest en voelden wij de sfeer van de nijvere havenstad. Wij zagen de hefbruggen van Spijkenisse en Barendrecht gericht naar den hemel, won deren van staal. Wy zagen de tallooze scheepskranen, de scheepswerven en dan GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP Vrijdagavond vergaderde de Raad de zer gemeente, waarbij ontbrak met ken nisgeving wethouder P. Augustinus. Na opening en gebed deelde de voorzit ter een en ander mede over de nieuw te maken vaart, waarin nu gang begint te komen, legde over de rekening van den vlecschkeuringsdienst, welke een batig saldo aangaf van ƒ216, waarmede de ge bruikelijke „ingekomen stukken en mede- deelingen" reeds waren afgedaan en aan de agenda begonnen kon worden. Afwijking rooilijn. Het eerste punt betrof een verzoek van N. Bodegraven, om voor het bouwen van een villa te mogen afwijken van de rooi lijn, hetgeen tot sRaads competentie be hoort. Alle bouwterreinen liggen hier scheef voor den weg en oudtijds bouwde men in den vorm van het terrein, met het gevolg, dat alle gebouwen schots en scheef door elkaar staan, waar onze aloude dorpstoren in de hoogte al dapper aan meedeed. Deze is in 1928 rechtgezet en mogelijk wel onder den invloed- daarvan, besloot de Raad op 23 April 1930 bij nieuw bouw te eischen, dat alle huizen recht voor de straat of den weg geplaatst zouden worden, waardoor Nieuwkoop inderdaad in die jaren een veel fraaier aanzien is gaan krijgen. In verband met zijn terrein en met een daarnaast gelegen vaart, in verband ook met den vorm van het gebouw en de ach ter waartsche ligging vraagt nu de heer Bodegraven 2 meter gedraaid te mogen bouwen, waartegen B. en W., mede voor gelicht door den gemeente-opzichter in dit bijzonder geval, geen overwegend be zwaar gevoelen. De heer Stam zegt op verzoek van den voorzitter op het terrein te zijn gaan kij ken en meent, dat met een draaiing van 90 cM. zeer goed volstaan kan worden, wat B. en W. echter ontraden, omdat alsdan elke richtlijn gaat ontbreken. De heer Zwart gaat met het voorstel geheel ac- coord en zegt overtuigd te zijn, dat aldus het gebouw veel fraaier zal voorkomen, dan op welke andere wijze ook. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Stam en Mourits. De gemeente-rekening over 1933 wordt aangeboden en tot leden van de commis sie van onderzoek worden benoemd de heeren A. van Wijngaarden, S. Splinter en A. van Houten. Baggeren door werkloozen. Aan de orde komt nu een voorstel van B. en W. en de Commissie voor het Ont- ginningsbedrijf en de Werkverschaffing om de werkloozen in de gelegenheid te stellen te baggeren. De voorz. licht dit plan uit voerig toe, wat zeer de aandacht had van den Raad en dat ook naar onze meening in groote lijn bekeken en in de gegeven omstandigheden veel aantrekkelijks biedt en ruime perspectieven heeft. In de vergadering van 26 Juli j.l. had de heer A. van Houten reeds in die rich- tng een vraag gesteld, wat trouwens ook al reeds vroeger gedaan was door den heer P. Stam. B .en W. hoopten echter steeds, dat een verbetering in de werkloosheid zou komen tot de ervaring van dezen zo mer elke verwachting te niet doet. Het plan ziet er als volgt uit. In het water, be- hoorende by het Ontginningsbedrijf, is voldoende bagger aanwezig, land om het op te slaan eveneens, terwijl het toezicht gevoeglijk kan uitgeoefend worden door den arbeider van het bedrijf. B. en W. willen voor proef beginnen met 8 werkloozen op 4 bokken en voorloo- pig geen pressie uitoefenen. De arbeiders zijn vrij in het komen en gaan, terwijl bij verlet geen steungeld wordt uitbetaald. Het loon zal zijn 15 cents per ton natte weer het ruige grasland, waartusschen wij voeren op het woelige water. Zoo ging de tocht rond het land van IJs selmonde, langs Oude Maas en Nieuwe Maas, totdat om ongeveer half zes Rotter dam weer werd bereikt. Het eenigste incident had plaats te Dor drecht, waar, nadat reeds 19 booten de brug waren gepasseerd, een defect aan de brug oorzaak werd, dat de drie laatste schepen niet meer konden passeeren en deze op eigen gelegenheid.... langs een anderen weg naar huis moesten terug- keeren. Maar aan de goede stemming kon ook dit incidenit geen afbreuk doen en nog lang klonken in Rotterdam de liederen van den KRO. Wij vermelden tenslotte dat door het coniité de volgende telegrammen werden verzonden: Aan Z. H. Excellentie den Bisschop van Haarlem. Negenduizend K.R.O.-Luisteraars, opva renden van den K.R.O.-vloot, welke heden uitvoer, groeten Uwe Excellentie en betui gen eerbiedige hulde. Jansen, voorzitter. Van Essen, secretaris. Aan den Burgemeester van Rotterdam. De negenduizend koppen tellende K.R.O.- vlootbemanning, varende rond IJsselmonde brengt vanaf de Nieuw Maas een groet aan de bevolking van Rotterdam. Jansen, voorzitter. Van Essen, secretaris. Na den tocht vereenigden in hotel Coo- mans te Rotterdam bestuur en genoodigden zich aan een maaltijd, waar veel hartelijke dankwoorden werden gesproken en waar nog eens duidelijk tot uiting kwam he* prachtige succes van de K.R.O.-vloot in de tocht rond het land van Ueselmonde. bagger, plus 2 ets. voor vaartuig en gereed schappen. Het risico is gelegen in de af zet mogelijkheid en de koopkracht, doch hiervoor zal eerst een quantum aanwezig moeten zijn. De hoop is vooral ook ge steld op een afname voor de kweekerijen in Boskoop, waarvoor contact is gezocht en verkregen met den Rijkstuinbouwcon- sulent. Zoodra blijkt dat er voldoende af name is, zal de tewerkstelling worden uit gebreid. De uitvoering wordt geheel in handen gesteld van het Ontginningsbedrijf derhalve ook de financiering, terwijl het risico mede voor rekening blijft van het bedrijf. Alle leden juichen het plan toe. De heer Baas zou in de plaats van 15 ets., 16 ets. willen geven, anders zullen zy slechts bij hard werken f 13.50 kunnen verdienen. De voorz. zegt, dat men geen werkloo- 7ijn mag kweeken cn alleen dan iets ge daan zou kunnen worden, wanneer de af zet en verkoopprijs dit toelaten. Het voorstel wordt vervolgens met alge- mecne stemmen aangenomen. Pensiocnspremie-verhaal. Sedert 1 Juli moeten alle ambtenaren 10 pet. pensioenspremie betalen en de mi nister wil, dat deze premie op het loon gelegd wordt, wat de gemeente geen geld kost, het is 'n eenvoudige overheveling. In de vorige vergadering is een en ander geregeld voor den burgemeester, secreta ris en ontvanger en thans gaat het over de overige ambtenaren. Bij B. en W. is geen eenstemmig voor stel verkregen. De meerderheid, bestaan de uit de wethouders, wil het verhaal toe passen zonder meer, wat voor een tweetal practisch een verlaging beteekent van 10 procent, de minderheid bestaande uit den voorzitter, wil de premie op het loon leg gen en daarna voor allen een korting toe passen van 5 procent. De veldwachters zijn reeds met 5 pet. gekort, derhalve wordt dit voor hen bestendigd. Voor den ambtenaar ter secretarie wil de voorzitter eveneens een gelijken maatstaf aanleg gen, doch zegt bij de begrooting voor hem een voorstel te willen bevorderen, waarbij zijn salaris herzien wordt. De voorz. verdedigt zijn minderheids- voorstel zeer uitvoerig en met talent op basis van allen over één kam scheren met de ambtenaren van het electrisch be drijf is dit op gelijken voet geregeld waarbij de vrijdom van het pensioensver- haal geacht wordt een deel uit te maken van het salaris, terwijl wethouder den Hartog opkomt voor het meerderheids- voorstel, waarbij de vrijdom van pen- sioensverhaal geacht wordt een douceur te hebben uitgemaakt. Lang wordt hierover gediscussieerd, tot een stemming daaraan een eind maakte. Het meerderheidsvoorstel verwierf alleen de stem van wethouder den Hartog, terwijl de heer Stam zich van stemming onthield. Daarna werd het min- derheidsvoorstel aangenomen met 8 tegen 1 stem in gelijke verhouding. De voorz. legt nu over de begrooting van den vleeschkeuringsdienst voor 1935 met daarnaast een wijziging van de in structie voor den keuringsveearts en den hulpkeurmeester. Deze wijziging betreft eveneens het pensioensverhaal en wordt voorgesteld op gelijken voet te regelen als thans hier is geschied. Dit wordt goed gekeurd met dien verstande, dat de Raad zijn meening voorbehoudt over de motor toelage voor den hulpkeurmeester van ƒ300, waarover nog een onderzoek gaan de is. Bij de rondvraag informeert de heer Zwart of iets bekend is omtrent een even- tueele opheffing van de spoorlijn, waar op de voorzitter ontkennend antwoordt. De heer Van Wijngaarden vraagt of een huurder vervolgbaar is voor nalatige beta ling van het waterleidingstarief. Uit de bespreking kan worden afgeleid, dat de deurwaarder een eerste aanschrijving zond zoo,wel aan den verhuurder als aan den huurder .terwijl de dagvaarding ge zonden wordt aan den eigenaar. De heer Zwart vraagt of een aangeslo tene bij de waterleiding water mag ver- koópen of om niet afstaan aan bewoners van niet-aangesloten perceelen, hetgeen zou voorkomen. De voorz. zegt, dat dit niet geoorloofd is. De heer Stam vraagt of al een onder zoek is ingesteld over de verleende mu- ziekvergunningen op Zondag. De voorz. zegt, dat bij onderzoek de klachten nog al meevielen, doch zegt op aandrang van den heer Stam bereid te zijn, daar nog eens meer aandacht aan te schenken. De heer Baas vraagt of al reeds de toe gezegde bespreking plaats had van B. en W. met de Commissie over het verleenen van een vaste aanstelling aan den arbei der van het Ontginningsbedrijf. De voorz. zegt, dat hieromtrent nog geen overeen stemming is bereikt, doch wil wel bevor deren, dat in de volgende raadsvergade ring een voorstel aanwezig komt. De heer Baas zou graag zien, dat hem een vaste aanstelling gegeven kon worden, hetgeen ook is geschied ten aanzien van een be ambte van het electrisch bedrijf en als de betrokkene goed is kan daar ook niets te gen zijn, dan is de gemeente by eventueel overlijden gewaarborgd tegenover 't gezin. Hierna sluiting. HAZERSH'OUDE. Rijwiclplaatjes. Tot het aanvragen van een gratis Rijwielbelastingmerk wordt door den dienstgeleider in de Torenstraat no. 7 gelegenheid geboden op Dinsdag 24 en W< nsdag 25 Juli des avonds van 7 tot 9 uur z. L Gewapende dienst. De langs de huizen gehouden collecte voor het fonds Gewa pende Dienst heeft in deze gemeente opge bracht 14.25. SPORT VOETBAL DIOC. HAARI. VOETBALBOND R.K. Sport ver. „Van Nispen" Bij niet al te warm zomerweer had gis termiddag op het V. N.-terrein de ontmoe ting plaats tusschen de Van Nispen-N.V.C. combinatie en Teijlingen I van Sassenheim Jammer was wel, dat de Sassenheimer6 met ongeveer 5 invallers uitkwamen, het geen echter nog geenszins wil zeggen, dat het elftal zwak was, hetgeen wel bleek uit het feit, dat de combinatie alle zeilen by moest zetten om tot slot met 41 te win nen. Als te omstreeks 3 uur scheidsrechter Smit beginnen blaast, wordt om beurten een bezoek aan beide doelen gebracht en weet Caspers reeds direct fraai in te schieten, hetgeen echter zonder succes blijft. Wanneer bij een aanval der com binatie de backs in het nauw gedreven worden, schiet Hoogeveen in eigen doel (10), met welken stand rust ingaat. Na rust heeft T. haar opstelling gewijzigd, maar heeft zij hiermede ook nu geen suc ces, daar Theo van Maris (V. N.) uit een fraai aangegeven bal de score verhoogt (2 0), direct daarop gevolgd door een mooi doelpunt van P. Klinkenberg (V.N.), na fraai combinatiespel met Sijsener (N.V.C.) (30). Dan gaat T. er een schepje op gooien en heeft zij tenslotte, na een fer- men doorbraak, het genoegen de eer te redden door een fraai doelpunt van Hoo geveen (31). Bij de comb, wordt van Maris vervan gen door A. Klinkenberg en het is laatst genoemde die door een kogel hard schot de stand voor de comb, brengt op 41, waar na spoedig het eindsignaal klinkt, van deze zeer vriendschappelijke, tot ieders genoe gen geleid wordende, wedstrijd. Na deze ontmoeting speelde V. N. III te gen K.R.V. III van Katwijk, in welken strijd de kleine Katwijkers steeds de V.N.- menschen te vlug afwaren. Voor rust had K.R.V. reeds een 3I- voorsprong mede, door twee*mooie doel punten van midvoor Lambooy, waartegen V. N. een penalty in een doelpunt om zette. Na rust zijn wij den tel kwijt go- raakt. Ook deze wedstrijd werd zeer ver dienstelijk door C. van Elk geleid. R.K. Sportver. „S.M.C." Het eerste elftal trok met eenige inval lers naar Voorhout, om daar een medaille wedstrijd te spelen tegen Foreholte I. Na dat om half vier getosst is trapt Foreholte tegen wind af. S.M.C. neemt spoedig da leiding door den midvoor, even later ge volgd door no. 2 door den rechtsbinnen uit een voorzet van links. Daarna is het Fore holte, die de achterstand verkleint door het verkeerd uitloopen van den keeper van S.M.C. Foreholte maakt dan spoedig gelijk alweer door een fout van den keeper. Plot seling trekt de S.M.C.-voorhoede er weer van door met als gevolg een kopbal van den midvoor op doel, die den keeper ta machtig is. Spoedig hierna is het rusten. Als weer wordt afgetrapt is het Foreholte die het eerst ten aanval gaat, maar deze komen niet verder dan de backs, die den bal retour zenden. Intussehen zit S.M.C. ook niet stil, de voorhoede werd aan het werk gezet met als gevolg een doelpunt van den midvoor, dus 42 voor S.M.C. Spoedig maakt Foreholte weer een doel punt in zuiver buitenspelpositie, dat da scheidsrechter echter toekent.. De Junioren speelden thuis tegen A.S.C. A uit Zoeterwoude en speelden gelijk met 44. na voorgestaan te hebben met 31. A.S.C. maakte gelijk uit een penalty. A s. Donderdag speelt een S B.C.-combl- natie om 7.45 tegen een Warmondscha combinatie. R. K. Sportver. „K. R. V." Over de uitslagen van gisteren kun nen wij zeer tevreden zijn. Alle wedstrijden werden door onze elftallen gewonnen. De wedstrijd K. R. V. aBlauw Zwart a ging met rust nog met blanken stand in. In de tweede helft toonde K. R. V. haar meerderheid door 3 maal te scoren, waar tegen de gasten slechts de eer wisten te redden (31). R. R. V. b boekte eveneens een 31 over winning op het elftal uit Wassenaar. Kranig werk was dit van ons geheel vernieuwde tweede junioren-elftal! K. R. V. III ontmoette in de Zilk Van Nispen III, welke wedstrijd door K. R. V. met 63 gewonnen werd. WILT U IETS WETEN? Vraag. Verleden jaar heb ik snybiet geweckt (als spinazie) en als ik nu de flesch open ruikt het zoo sterk als gas- lucht. Kan u my hiervan de oorzaak opgeven, en zeggen of 't nog te gebruiken is. Als 't eenige tijd open staat, trekt die sterke lucht er af. Antwoord. Alleen door een deskun dige zal uit te maken zijn of dë inhoud al of niet schadelijk is. Zeker kan men hier om rent zóó niets zeggen. Om kans op scha delijkheid te voorkomen liever de inhoud niet gebruiken. Ook omtrent de oorzaak is moeilijk iets te zeggen, als u tenminste de gewone wijze van steriliseeren hebt toe gepast. Soms wordt denzelfden onaange- namen reuk waargenomen als de groen ten geteeld zyn op grond die met kunst mest gemest is. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur voor abonné's kostelooze gelegen heid tot het bekomen van mondelinge in lichtingen op rechtskundig gebied.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12