Maandag 23 juli 1934 de leidsche courant vierde blad. r*u. 11 KERKNIEUWS BUITENLAND REGENT M. W. A. TYIJTENBURG Naar de „Tijd" verneemt, heeft Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem den Hoog- eerw. heer M. W. A. Wytenburg eervol ontslag verleend als regent van het semi narie „Hageveld" te Heemstede. Z. H. Eerw. houdt nog steeds verblijf in Jn de pastorie der R.K. kerk te Bloemen- daal, waarin hij om gezondheidsredenen eenigen tijd geleden zijn intrek nam. Hij bekleedde het regentschap sinds het jaar 1928. YIJTTTG JAREN TRAPPIST Pater Balduïnus van Poppel O.C.R. Huybert Cuypers schrijft in de „Tijd": Morgen viert Pater Balduïnus, in de St Benedictus Abdij van Achel, zijn gouden leest als kloosterling in de strengste orde, die binnen ons land het orare et laborare roemrijk en heldhaftig beoefent. Maar het orare is grootendeels een zingend gebed en dat die zang in Achel geklonken heeft zoo schoon en zuiver, zoo hemelsch en te gelijk natuurlijk als in Europa misschien maar enkele jaren op weinig plaatsen het geval is geweest sinds de Gregoriaansche cantieken uit de Christenheid opbloeiden, dat dankt de Abdij aan het begenadigde talent en de toewijding van den gouden feesteling. Daarom zullen zeker tallooze beoefenaars van den Gregoriaanschen zang, in ons land en in België. Pater Bal duïnus op zijn feest de hartelijkste ge dachten en wenschen wijden. Geboren op 30 Januari 1862 te Luyk- gestel in Noord-Brabant, gekleed te Achel op 24 Juli 1884 en priester gewijd in 1891, werd hij in zijn Abdij belast met de lei ding van den Gregoriaanschen zang en de muzikale opleiding der novicen. Zijn in nige muzikaliteit deed wonderen! Dom Pothier kwam luisteren en liep verrukt door de kloosterkapel :hier was het ideaal bereikt! Snel verbreidde zich Balduïnus' goede faam. Bij het begin dezer eeuw ver telde mij eens een muzikale Vlaamsche kapelaan, dat zijn pastoor hem placht te zeggen: „Van uw muziek wil ik niets zeg gen, maar het Gregoriaansch zingt gij slecht". En hij: „Hoe moet Gregoriaansch dan gezongen worden?" En de pastoor: „Dat weet ik niet, ga maar eens naar de kluis van Achel luisteren, die kuhnen zin gen!" De kapelaan ging en. kwam enthou siast terug. Zoo ging het met honderden, uit Noord en Zuid. Op een groot congres van Belgisch-Limburgsche kerkzangers en orgelisten te Peer, in 1903. vormde Pater Balduïnus opnieuw een schaar van opge togen volgelingen. En toen het motu pro- prio van den grooten Pius X en de uit gave der „Vaticana" (grootendeels Po- thier's werk) waren verschenen, werd de aantrekkingskracht van Achel nog groo- ter; want men wist, hoe hoogelijk Dom Pothier het werk van Balduïnus waar deerde. Juist dertig jaar geleden. In Augustus 1904, werd mijn wensch, de wensch van lederen jongen Gregorianist toentertijd, vervuld: ik kwam in persoonlijk contact met P. Balduïnus. Toen werd namelijk, op initiatief van Mgr. Heylen en in tegen woordigheid o.a. van den charmanten Kardinaal Goossens van Mechelen, Mgr. Drehmans van Roermond en Mgr. Rutten van Luik, het eerste Nederlandsche Con gres ter eere van het H. Sacrament (de benaming van Eucharistisch Congres was toen nog niet officieel) gehouden, in Has selt. Naast den onvergetelijken en snedi- gen Pascal Schmeitz was ik uit Noord-Ne derland genoodigd, om een lezing te hou den over de begeleiding van het Grego riaansch in gekleede jas en met hoo- gen hoed, s'il vous plait! Pater Balduïnüs gaf bij die gelegenheid theorie en practijk der uitvoering van den Gregoriaanschen zang. Ik was op slag gewonnen. En als versche vrienden lieten wij ons in vol or naat vereeuwigen. Sinds dien bleef Achel m|J trekken, Bal duïnus' zangoefeningen waren voorbeeldig, hij liet zijn novicen „treffen", zooals geen tweede die kunst verstond; hij schreef een Gregoriaanschen leergang die m.i. onover troffen is, en hymnen en missen in Gre goriaanschen trant; zij». Gloria, Sanctus en Benedictus bij Hildegardis' Kyrie be- hooron tot het vaste repertoire van het koor der Amsterdamsche Agneskerk. Achel bleef trekken, want Balduïnus zang bleef een wonder niet slechts het zin gen van het puik van zoete keelen dat hij stelde, ook zijn eigen zang; ik hoorde eigenlijk het Gregoriaansch nooit heerlij ker klinken dan uit zijn keel. Men moest wel denken: hij is van het hemelsche ge slacht. En dat werd later bevestigd door zijn ootmoed. Want onder invloed waar schijnlijk van nieuwe theorieën, die de suggestie hadden van groote wetenschap pelijkheid, werd Balduïnus' muzikale taak tijdelijk aan een ander overgedragen. Dat moet een zware slag voor hem zijn ge weest; maar wanneer men er met hem over sprak verried geen woord uit zijn mond eenige bitterheid. En thans. Pater Balduïnus, zjjt ge hoog bejaard. maar niet vergeten. Nog steeds staat gij trouw des nachts om twee uur Jn het koor te midden uwer medebroeders en klinken uit uw mond de eeuwige lof zangen. die het heimwee vertolken der strijdende Kerk. En des dasgs werkt gij in de smidse, gebogen van rug, maar recht van ziel. Gij heb mij, kort na den oorlog, eens een paar rondschriftpennen gemaakt Uit de patroonhulzen, die nog gevonden waren bij de Abdij (want In die buurt, op de grens van België en ons land, was ook geschermutseld); die pennen gebruiken wij nog op ons koor voor het uitschrijven, gij weet wel ,der Gregoriaansche melodieen op groote vellen papier. Zoo hebt gij. als een ware monnik, die alles in het licht der eeuwigheid ziet, mij het hoogste en het simpelste gegeven wat noodig is voor een waardige uitvoe ng van den kerkdijken duitschland. VERANDERINGEN OP TIL? Wat geschiedt met von Papen? Opnieuw hoort men thans in bepaalde kringen verzekeren, aldus meldt United Press, dat het aftreden van von Papen als vice-kanselier weldra een voldongen feit zal kunnen worden genoemd, waarmede dan een einde zou zijn gekomen aan von Papen's politieke loopbaan. Dat de vice- kanselier tot nu toe nog steeds is aange bleven moet, zoo wordt gezegd, worden toegeschreven aan het vertrouwen, dat hij van rijkspresident von Hindenburg genoot. Ofschoon van Papen dit vertrouwen ook thans nog schijnt te bezitten, zou zijn po sitie door de gebeurtenissen van den 30sten Juni toch te zeer geschokt zijn. Verder bestaat de mogelijkheid, dat de Duitsche minister van Verkeerswezen, Elz von Rübenach, zijn ontslag zal nemen, ter wijl ook minister Schimtt niet in het mi nisterie zal blijven. Diens aftreden zou niet alleen aan zijn slechte gezondheid moeten worden geweten, maar ook aan ernstige meeningsverschillen tusschen hem en verschillende vooraanstaande persoon lijkheden. Intusschen hebben, zooals be kend, de meeste ministers Berlijn met va- cantie verlaten. Slechts één persoonlijk heid, die direct of indirect een beslissen- den invloed kan uitoefenen, n.l. minister Goering,% vertoeft nog in Berlyn. Hitier zit op het oogenblik in Zuid-Duitschland en vice-kanselier von Papen houdt even eens ver van Berlijn verblijf, in een on bekende streek, waarschijnlijk in West- Duitschland. De zuivering in de gelederen van de S A. wordt echter vooral te Berlijn, waar vele onbetrouwbare elementen schijnen te schuilen, met groote gestrengheid doorge voerd. Naar verluidt zouden in Berlijn een groot aantal S.A.-mannen zijn gear, resteerd, doch een bevestiging van dit be richt is niet te verkrijgen. „VORST" BORIS I IN AREST. „Vorst" Boris I. graaf van Oranje, enz. enz., de maniak, dia zichzelf heeft uitge roepen tot Vorst dor Valleien van Andorra, het kleine, onder Fransch-Spaansch pro tectoraat staande Pyreneeën-republiekje, is te Seo de Urgel gearresteerd en onder besehuldiging van land vredebreuk naar Barcelona overgebracht. frankrijk. DE DREIGENDE CRISIS. Doumergue komt morgen naar Parijs. Volgens „United Press" is nawelijks voor het midden der volgende week een oplossing van de dreigende Fransche ka binetscrisis te verwachten. De eerstvol gende kabinetszitting zal waarschijnlijk Woensdag, des voormiddags, en wel onder voorzitterschap van president Lebrun, plaats vinden, waarbij tevens minister president Doumergue aanwezig zal zijn. Tijdens deze zitting zal wellicht de be slissing over het lot der regeering vallen. De minister van Justitie, Chéron, is Za terdagnamiddag in het vacantieverblijf van minister-president Doumergue, Tour- nefeuille, aangekomen, waar hij hem van de situatie op de hoogte zal brengen. Dou mergue oordeelt, naar verluidt, zijn aan wezigheid te Parijs met ingang van Dins dag a s. noodzakelijk. De minister-presi dent zal zich dus zeer waarschijnlijk Dinsdag naar Parijs begeven. Woensdag morgen zou dan de ministerraad plaats vinden. Minister Tardieu heeft aan een verte genwoordiger van „United Press" ver klaard. dat hij bereid is uit de regeering te treden indien de minister-president hem, in het belang van de bijlegging van de gerezen geschillen in den boezem van het kabinet daarom zou verzoeken. Anderzijds wordt het in politieke krin gen echter veelal onwaarschijnlijk geacht, dat de minister-president voor de pressie der radicaal-socialisten om den minister van staat, Tardieu, tot aftreden te nopen, zal zwichten. spanje. OPNIEUW AANSLAGEN OP KERKEN De laatste dagen hebben in Spanje we der verscheiden aanslagen plaats gehad op kerkgebouwen en op geestelijken. Zoo hebben te Oviedo tot dusver onbe kende personen een bom tot ontploffing gebracht in de kerk van San Miguel, ten gevolge waarvan een kostbaar altaarstuk en het beeld van den Heilige ernstig wer den beschadigd. Bij de deur van een kloosterkapel te Va lencia werd in den nacht van Woensdag op Donderdag eveneens een bom tot ont ploffing gebracht. De explosie was zoo he vig, dat alle bewoners uit de omgeving uit hun slaap werden gewekt. De deur van de kapel werd beschadigd. In het dorpje Museroe nab(j Valencia zou ongeveer een week geleden de begrafenis plaats hebben van een kind, waarvoor van den gouverneur de noodige machtiging was verkregen. Toen echter de pastoor met den koster zich naar het sterfhuis wilde be geven, werd hij bij het verlaten van de kerk aangevallen door den burgemeester en twee gemeenteraadsleden, die het kruis, dat de koster droeg, met voeten traden. De pastoor zocht ten slotte een toevlucht de kerk en sloot de deuren, welke door de vandalen met steenen werden bekogeld en ernstig besohadigd. De begrafenis kon eerst 's anderen daags onder bescherming van een roep civiele gardisten plaats hebben. zang. En daarom, hoop ik, zal uw beschei denheid het mij niet euvel duiden, dat ik op uw feest voor een keer niet kon, niet mocht zwijgen: om u dank te zeggen en u een glorïeuzen feestdag toe te wen schen! amerika. DE STAKINGEN IN DE V. 8. Ernstige onlusten te Minnespolis. Te Minneapolis is het in verband met de stakingen tot ernstige onlusten gekomen, in het verloop waarvan een persoon gedood en 68 zwaar gewond werden. In verband hiermede heeft de gouver neur van den staat Minnesota aan 3400 man der nationale garde laat gegeven, zich on verwijld naar Minneapolia te begeven. Overwogen wordt, den staat van beleg af te kondigen, Ingeval een algemeene staking wordt uitgeroepen, waarvoor de leiders der stakende chauffeurs thans ageeren. Ook te Portland in den staat Oregon is het nog altijd onrustig. Soldaten moesten gerequireerd worden voor de handhaving der orde, die verstoord dreigt te zullen worden, aangezien de reeders hebben be sloten, de schepen door ongeorganiseerde havenarbeiders te laten lossen. Ook te San Francisco hebben de haven arbeiders het werk nog niet hervat, doch men hoopt, dat over een of twee dagen overeenstemming met de werkgevers zal worden bereikt. In de voorsteden Oakland en Berkeley is de algemeene staking ge ëindigd, doch de vrachtauto-chauffeurs hebben besloten, geen koopmansgoederen te vervoeren, zoolang het conflict met de havenarbeiders niet ia geregeld. KLU KLUX KLAN IN OKLAHOMA HERLEEFT. Tegen bet roode gevaar en fascisme. De Klu Klux Klan, die ongeveer 10 Jaar geleden Oklahoma terroriseerde, heeft we der het hoofd opgestoken. Het doel van den stT(jd ia thanj het ver nietigen van het „roode gevaar", zoo ver klaarde de „Groote Wijze" Hiram Wesley Evans aan het kampvuur op een geheime plaats nabij de stad. De „Groote Draak van Oklahoma" ver klaarde, dat de beweging niet het gods dienstige tintje heeft van de vorige. Men wil thans alleen politieke actie voe ren en is van meening, dat de tegenwoor dige regeering naar een dictatuur zou lei den. De Klu Klux Klan staat pal voor de constitutie, zij wensoht Amerikanisme, gern Sovjetisme, Hitlerisme of Fascisme. Men wil de regeering heatrijden niet met ge weld, doch door het volk op te voeden. In weerwil van de wetten van den staat heb ben de Klanledcn geen afstand gedaan van hun mantels en maskers. De 84 onderafdee- lingen In Oklahoma houden geregeld ver gaderingen op geheime plaatsen bulten de steden. buitenl. berichten. NIEUWE AARDBEVING IN PANAMA. Talrijke dooden en gewonden. Verscheidene dooden en talrijke gewon den zijn te registration als slachtoffers van een aardbeving, wolke om 8 u. 45 Zater dagmorgen woedde te Puerto Armuelle, aan de Pacific-kust van Panama. Een werf werd geheel vernield. Er werd daardoor voor 300.000 dollars schade aan gericht Talrijke huizen stortten in. De staat van beleg is te Puerto Armuella afgekondigd. Andere aardbevingen zijn geregistreerd In verscheidene centra der provincie Chi- rikui. Huizen stortten in en de verschrikte bewoner» kampeeren buiten. Ten gevolge van de aardbeving is het eiland Sevilla, ter hoogte van de kust van Chirique, verdwenen, terwijl ook andere eilanden door de aardbeving geteisterd zyn. THANS OOK WATERSNOOD IN KOREA. Aantal ilaehtofferi zou groot zijn. In het Zuidoosten van Korea zijn uitge strekte gebieden overstroomd, doordat de Ra koe toko buiten haar oevers is getreden. Vijfhonderd huizen zijn door het watsr omringd en honderden woningen verwoest. Het aantal dooden moet zeer groot zijn, docht het is onmogelijk daarover nadere bijzonderheden te ontvangen, daar de te lefonische en telegrafische verbindingen zijn verbroken. Het cijfer van 5000 vermis ten, dat de Japansche bladen vermelden, is vermoedelijk overdreven. Ook Roemenie geteisterd. Groote overstroomïngen zijn voorgeko men in de Boekowina, waardoor een groot gedeelte van den oogst verloren is gegaan. Voor zoover op het oogenblik bekend, zijn 12 personen verdronken. Ook veel vee is omgekomen. HEVIG ONWEER BIJ LENINGRAD. Zes dooden en 18 gewonden. Boven de vroegere residentie Peterahof in de buurt van Leningrad ontlastte zich een buitengewoon zwaar onweer, waardoor zes personen werden gedood en zes zwaar gewond, terwijl tien personen meer of minder ernstige brandwonder opliepen. IN VIER DAGEN 235 DOODEN. Hittegolf in de V. S. houdt aan. De hittegolf in de Verecnigde Staten, die nu al bijna drie weken aanhoudt, heeft in de afgeloopen vier dagen 235 slachtof fer» geeischt. Het zwaarst is Missouri ge troffen, waar het aantal dooden 66 be draagt. in Illinois en Nebraska ia dit eij- fer 53, in Kansas 12, in Ohio 12 en in Iowa 11. Zaterdag bedroeg de temperatuur in St. Louis 113 graden. Cincinnati, de warmste stad ten Oosten van den Mixsissipi, haalde een temperatuur van 105,3 graden, welke in zestig jaar niet werd bereikt. Duizenden New Yorkers worden door de verzengende hitte naar de badplaatsen gedreven. De hitte brengt ook een ontzaglijke scha de aan den oogst; de verliezen worden op het oogenblik reeds op honderden mll- lioenen dollar geschat, speciaal In het mid den-Westen cn het Zuidwesten en die scha de stijgt met den dag. Volgens de door het ministerie van Landbouw ontvangen berichten worden 1224 districten in 22 staten in het bijzonder door de hitte getroffen, zoodat de minister zich genoodzaakt heeft gezien een speciale conferentie te Kansas City bijeen te roe pen ter bespreking van de te nemen maat regelen. Het bureau voor credietverleening aan den landbouw, dat einde Mei zijn werk zaamheden heeft geslaakt, is weer begon nen met het verstrekken van gelden aan de in nood verkeerende boeren. Volgens de berichten, die uit de verschil lende staten worden ontvangen, bedraagt de schade in Nebraska 156 milliocn. Mis souri meldt, dat de haveroogst slechts tien procent, de tarweoogst slechts 15 procent van verleden jaar zal bedragen, terwijl de maïsoogst geheel is mislukt. Een derde ge deelte der boerenbevolking houdt zioh be zig met het aanvoeren van water, dat eoms over 15 K.M. afstsuid moet worden ge transporteerd en in vele districten ge rantsoeneerd is. Men verwacht, dat de oogst in het vrucht bare Minnesota slechts 20 tot 50 procent zal bedragen, in Zuid-lowa is zoo goed als zeker de haver-, maia- en hooioogst mis lukt en zal de productie muechien slechts voldoende zijn voor het benoodigde vee voeder. Negen districten van Oklahoma melden een algeheele mislukking, da an dere 21 districten tien procent van den nor malen oogst. In Arkansas is de toestand al even treurig. In de Westelijke stalen, zooals Idaho, Ca- lifornië, Arizona en Noord-Mexico, waar uitgebreide bevloeiingskanalen rijn, zal de fruit- en groen te noo gat vermoedelijk toch mislukt zijn. NOODLOTTIGE BRAND IN ANTWERPEN Twee brandweerlieden gedood en zes gewond. Zaterdagmiddag ongeveer twee uur Is brand uitgebroken in de opslagplaats van de kaarsenfabriek der firma Roubraix Cou- denhove to Borgerhout nabij Antwerpen. Het vuur vond gretig voedsel in de hoe veelheden olie on vetten, welke daar wa ren opgeslagen. Spoedig stond do opslag plaats m lichter laaie. De brandweer van Borgerhout bestreed met al het materiaal deze vuurzee en moest de assistentie in roepen van de Antwerpeche brandweer. Onverwachts deed zich een ontploffing voor in de opslagplaats, met het gevolg, dat een der gevels instortte. Acht brand weerlieden werden onder het neervallen de puin bedolven. Ijlings schoten burgers en arbeiders van de fabriek toe om de manschappen te be- vi ijden. TOM het opruimingawei <1"> Ml groote moeilijkheden gepaard ging, ver ge noeg gevorderd was. bleek, dat twee brand weerlieden gedood waren, terwijl de ze* anderen zwaar gewond tUn. Vier van deze gewonden ver keer en in hopeloozcn toe stand. Dank zij het krachtig ingrijpen van de brandweer van Antwerpen kon de fabriek zelf behouden blijven. Om zea uur in den avond was de opslagplaats uitgebrand. HEVIGE BRAND IN BERGERAC. Geheele winkelbuurt in vlammen. Zaterdagmorgen vroeg is in Bc-rgorac een brand uitgebroken, welke de geheele win kelbuurt bij de Groote Markt heeft aan getast. De stoomspuit van de kruitfabriek en do plaatselijke brandweer kondon niets uit richten. Derhalve werd de brandweer van Bordeaux tegen de vuurzee gealarmeerd welke twee uren ne het uitbreken van den brand ter plaatae arriveerde. Het gelukte de omliggende blokken hui zen te behouden. De materieele schade Is aanzienlijk. Tijdena den brand ontplofte een gashou der, waardoor een paniek ontstond, tijdens welke eenige personen onder den voet ge- loopen werden en verwondingen bekwa men. AFGRIJSELIJK FAMILIEDRAMA IN MI i RUN, De 39-jarige ivoordraaier E. M. te Meche len heelt Zondagmiddag z'n 38-jarige vrouw M. S. gewurgd. Na deze afschuwe lukc daad heeft hu zichzelf met 'n brood mes van 't leven beroofd. Het was bekend, dst de echtelieden in zeer slechte versland houding met elkaar leefden. HET GRAF VAN ST. FRANCI8CUS XAVERIUS BEROOFD. Grafschenders hebben huis gehouden In den beroemden grafkelder ven Bt Fran- ciscus Xeverius in Goa Portugeeach Ooet Indië) en er voor tienduizenden guldens aan juweelen en edelsteenen geroofd. TREURIGE TOESTANDEN IN EEN „HEILIGE STAD". In een officieel rapport wordt verklaard, dat de sanitaire inrichting van de „Heilige Stad" Benares aan den Ganges boneden elk peil is. Verleden jaer is vastgesteld, dat de gemeenteraad niet competent was voor zyn taak en derhalve werd de stad on der regeer ing» toezicht geplaatst. De Bri'.- sche magistraat heeft thans een rapport gepubliceerd, waarin hij verklaart, dat de rioleering weinig meer dan een modder poel Is. Het grootste gevaar voor de publieke ge zondheid vormen evenwel de duizenden halfverbrande lijken, welke in den Ganges worden geworpen. Hieraan zijn de epide- miën te wijten, welke periodiek onder <le pelgrims, die de Mad bczoekon cn in den „heiligen" Ganges baden, uitbreken. MILLIOENEN MET LACHEN VERDIEND. In California, Is een zekere mr. Smith gestorven, die een vermogen van eenige millioenen, voor een deel in landerijen be legd, heeft nagelaten. De man heeft dit vermogon met lachen verdiend. Hij stamde niet uit Cellfornil, maar uit Berlijn, waar zijn beroep was, iederen avond goed gcklee^ naar het thea ter te gaan om daar de opvoering van een atuk bij te wonen. Zbn taak was, om bU zekere gedeelten te beginnen te lachen. De man kon prachtig lachen, luid en langdurig en, wat dc hoofdzaak was. zijn lach werkte aanstckeluk. Als hij begon te lachen, lachte spoedig het geheels pu bliek mede. ook al was het stuk in wer kelijkheid in het geheel niet geestig. Op deze wijze is dikwuU ook 'n middel matig stuk een aucces geworden. Het pu bliek wist toch niet, dat de man niet om het stuk, doch eigenlijk om het domme pu bliek Lachte. De hoofdzaak was, dat men een prettl- gen avond doorbracht en elkaar na afloop vertelde, hoe koetcluk men zich geamu seerd had. 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel» lete klaue. Htr l(J>« Trekking van Maandac :j Juli 1934 iloogc TrUien f 6000.— 20022 f 2000.— 236IS f 1600.— 60.1» f 1000.— 6166 16761 f 400 4521 7840 19928 t 200.— 1768 f 100.- 2647 8030 4406 6727 10087 12123 13725 14881 PrUten eau ftO— 118 281 401 431 430 431 478 488 130 622 6Z0 661 670 712 783 837 830 |61 963 802 814 1087 1000 1100 1127 1141 1224 1234 1242 1247 1260 1274 1263 1293 1314 1333 1424 1462 1471 1319 1523 1613 1638 1660 1707 1712 1H32 1840 1888 1902 1004 1038 1040 104» 105» 10Ul 2014 2036 2104 3186 21«« 2201 2214 2215 2241 2248 2253 2267 2271 227» 2207 33.18 2386 2396 2168 2618 2661 2673 2046 2714 2790 2805 2847 2903 2060 2DBÖ 3000 3084 3125 3144 3173 3202 3206 3260 3318 3318 3323 3347 3371 3422 3433 3493 3320 3339 3678 374» 3805 3877 3920 3034 390» 4031 4086 4103 4111 416» 4185 4243 «307 4320 4343 4314 44<>6 4303 4610 4617 4628 4371 4634 4646 4768 4806 4861 403» 6026 6146 6164 5222 6286 6360 6392 6396 6411 6421 3436 6326 8574 3691 6632 8638 8700 6719 6730 6736 6811 3892 6933 3039 6906 8009 6015 6076 6079 6088 6106 6132 6170 6171 6391 6336 6343 6336 6374 6(79 6403 64J0 6406 6473 6483 6309 6316 6005 6674 67 48 6781 6769 6818 6828 6911 6960 7017 7040 7072 7084 7108 7129 7174 7188 7101 7216 7230 7262 7275 7313 7214 7322 7375 7398 7446 7451 7455 7610 7618 7641 7710 7701 7704 7616 7830 71)44 700« 7000 8000 B<U3 8042 8128 8244 8251 8204 8370 8300 8484 850» 8572 8181 8633 8640 8639 8714 877'i 8854 8860 8868 bUlA 8923 8024 809» 04)36 9101 9130 9171 9180 9188 9211 0200 «294 0321 9329 «471 9479 9493 9510 9319 0326 9530 0600 0727 9701 9770 0808 0829 0840 0893 0876 9309 0066 10006 10010 10011 10028 10079 10331 10231 10271 10300 10314 1037» 10379 10387 10303 10405 10409 10410 10474 10484 10392 10043 10658 10681 10714 10794 10611 10823 10826 10855 10937 10973 11036 11043 11046 11082 11086 11091 11138 11163 11166 11187 11194 11202 11211 11282 11287 11374 11431 11463 11471 11369 11373 11573 11628 11843 U666 11730 11779 11837 11840 11831 11888 11041 11938 12010 12024 12027 13084 12157 12164 12272 13300 13426 12430 18437 12470 12499 12528 12520 12564 12367 12501 12506 120i)0 12601 12667 12083 12705 13723 13743 13766 13110 12858 12004 13013 13923 1202/ 13020 12062 18033 13051 13007 18102 13134 13153 13223 13244 13273 13275 13311 13314 13371 13388 13380 13431 13460 13464 13403 13523 13593 13691 13700 13704 13/31 13753 13833 13837 13878 13961 14032 14076 14178 14221 14231 14266 14284 14451 14472 14479 1448» 14546 14577 14381 14501 14638 14674 14701 14706 14776 14008 14132 14844 14850 14662 MkW) 14WI 14047 13001 1.3000 13151 15158 15226 13278 132/6 15278 16330 15837 15-56 15368 16405 15426 15428 15440 15462 15470 13517 15M7 l.V>49 15378 1350/ 13903 13621 13622 13137 15764 136»H 15934 1593» 15970 13973 16024 16032 16033 16048 16066 1601» 16008 16000 16138 16108 1610» 18241 18231 16268 16362 16420 16446 16449 16436 16485 18326 16520 16664 16686 16510 16394 18634 16653 16694 18/30 16822 10860 1 0808 16971 16005 17023 1/073 1700') 17121 11157 17187 17238 17242 17285 17200 174U 17474 17521 17526 17758 17663 17672 17686 11706 17808 17813 17870 17012 17060 17080 18ÜO0 18050 18065 18139 18164 18223 18243 18250 18369 1K310 18375 18306 18403 18427 18484 18537 18538 18541 18845 16.56» 18505 18534 16661 18681 11721 10/42 18753 18701 18801 16840 16923 18078 19033 19044 11047 1016» 19109 MMI 19ttf ÏM** tMf 10240 193'-6 19870 1W414 10443 10431 19473 19504 10520 10375 19600 10018 19634 10638 19681 19661 19710 10721 19783 19808 19811 19837 19871 19077 19878 19660 19892 100'1 20004 20024 20047 90030 20079 20085 20112 90101 20143 20150 20182 20183 20258 3021» 20201 20398 20204 20831 20401 30450 20487 20.504 20539 20546 20620 20635 20667 30103 20120 20107 20171 20833 20844 20B48 20837 20878 20879 20890 20925 20089 21009 21016 21032 21040 21067 '-'107 0 21076 21060 21101 21108 21113 21122 21120 21143 21108 21236 21257 21292 21293 21307 21317 21313 21472 21413 21461 21839 21849 21510 21648 21677 21881 2K.I5 31722 31151 21111 21125 31829 21879 21808 21924 21052 21964 21063 21000 22010 22040 22043 22.42 22143 22218 2221» 22247 22211 22314 22379 22J87 22422 224«>8 23551 22122 22160 22169 22906 22818 22821 22837 22837 22887 22008 22028 23063 23177 23180 23281 23298 23300 23318 23333 23344 23362 23366 23489 23706 235.8 23554 23563 28606 23615 21421 23721 2|7»1 23157 23760 23827 23859 23882 23911

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11