HULP IN NOOD KOOPT PER AUTOMAAT! W.F.00ESWIJK ZATERDAG 21 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIEKUE BLAD. PAG. IS UIT DE OMGEVING AR KA AFD. BLOEMBOLLENSTREEK. Donderdagavond vergaderde de ARKA, afd. Bloembollenstreek in café „De Nag- tegaal", te Noord wij kerhout. Op deze ver gadering hield de heer de Bekker van Voorhout een causerie over de individueele bevoegdheden van raadsleden. Met aan dacht werd deze inleiding gevolgd. Gerui- men tijd werd na de lezing over dit on derwerp gediscussieerd. De voorzitter dankte den heer de Bekker voor zijn inlei ding en wekte de leden op zich voor het inleiden van onderwerpen beschikbaar te 6tellen. Vervolgens werd gesproken over het ma ken van uitstapjes. Contact was gezocht met de afdeelingen Leiden en Haarlem. De afdeeling Haarlem heeft een zeer mooi programma en zal data en kosten van deel neming opgeven. Besloten wordt de leden hiervan kennis te geven opdat ieder, die aan een excursie wil deelnemen, zich daar toe kan opgeven. Na de gebruikelijke punten, beantwoor den en stellen van vragen, sloot de voorzit ter de vergadering met den chr. groet. LISSE. Verkeersongeval. Vrijdagmorgen heeft op den Heereweg, nabij de R. K. kerk, al hier, een botsing plaats gehad tusschen twee personen-auto's, doordat een der auto's de andere wilde passeeren, waarbij een verkeerde zwenking werd gemaakt. Een* dezer auto's reed met een flinke vaart het trottoir op en botste tegen een steenen hek aan. Aangezien op het tijdstip van aanrijding niemand op het trottoir liep bleven persoonlijke ongevallen geluk kig uit, terwijl ook de inzittenden der bei de auto's niet werden gekwetst. Beide auto's bekwamen flinke materieele schade. Per kraanwagen van de firma Cammenga en Co. te Lisse werden zij naar de garage gebracht .De politie, die terstond ter plaat se was, maakte van een en ander proces verbaal op. NOORDWIJKERHOUT. R. K. Middenstandsvereeniging. In café van Paridon vergaderde de R. K. Mid denstandsvereeniging alhier. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat, niettegenstaan de de geringe opkomst der leden, de pun ten van de agenda vlot behandeld zouden ■worden. Hierna volgde voorlezing der no tulen welke onveranderd werden goedge keurd. Daarna installeerde de voorzitter een nieuw lid. In zijn hiervoor gebruike lijke speech sprak hij de hoop uit, dat deze trouw de vergaderingen zal bezoeken en veel succes in zaken mag hebben. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het sub-comité Ziekentransport Haarlem en omstreken om een kleine bij drage Zooals bekend gaat er ook een Noord wij kerhoutsch patiëntje mee naar Lourdes. Gezien het goede doel besloot men een bijdrage te schenken. Voorts was er een schrijven van het Hoofdbestuur over concurrentie, welke de middenstand on dervindt van personeel in overheidsdienst, en gestichten bestuurd door religieusen. Indien leden benadeeld meenen te worden kan dit opgegeven worden. In elk geval moet dan gezorgd worden, dat de inlich tingen betrouwbaar zijn. Besproken werd vervolgens de middenstandstentoonstelling in Amsterdam en de eerstdaags te houden Centrale Raadsvergadering. Getracht zal worden met veel leden hierheen te gaan. Door de vergadering werd er op aange drongen de Centrale te verzoeken om zoo mogelijk bij de regeering er op aan te drin gen op werkverruiming, b.v. werkzaamhe den voornamelijk door werkloozen te laten verrichten, daar zou de geheele midden stand mede gebaat zijn. Daarna kwam in behandeling het punt versiering parochie St. Victor. De voorzitter zegt, dat het jam mer is nu men weet, dat dit punt behandeld wordt, er zoo weinig leden, woonachtig in de St. Victor-parochie, aanwezig zijn. „Zoo men weet", aldus de voorzitter, „wil men gezamenlijk met andere vereenigin- gcn twee eerepoorten zetten met het a.s. Pi-iesterfeest van den Zeereerw. heer Pas toor Waterreus". De voorzitter heeft met andere bestuurders van vereenigingen ver gaderd en stelde nu voor om ook bij te dra gen aan de versiering al is het niet de St. Jozel-parochie, het zou jammer zijn als alle vereenigingen er aan meewerkten en de middenstand niet, daar we toch ook le den uit de St. Victor-parochie hebben. Ge vraagd werd wie de versiering in de kerk zal maken. De voorzitter zegt, dat niet de finitief bekend is wie dit doen zal. De ver gadering besloot bijna eenparig om 10. bij te dragen voor de eerepoort, maar zou gaarne zien, dat het geld wat door diverse vereenigingen enz. wordt bijgedragen, ook in de gemeente besteed zal worden. Hierna volgde de rondvraag. De heer Rodenburg vroeg hoe het thans staat met het doktersfonds voor den Middenstand. De voorzitter zegt, dat men nog niet ver gevorderd is. De vergadering drong op spoedige afwerking aan en benoemde een commissie van drie personen, bestaande uit de heeren H. de Klerk, H. Buschman cn N. Rodenburg. Deze commissie zal zich nogmaals met den plaatselijken arts in ver binding stellen. Reeds kwam van een an deren kant een aanbieding, doch de ver gadering kwam daar niet van in. De heer Smit vroeg nogmaals inlichtin gen over het venten. Nadat door een lid dank werd gebracht voor de bijdrage ge schonken aan het comité autotocht ouden van dagen en gezegd werd, dat binnenkort alle leden zullen worden aangezocht voor het retraitefonds, werd de vergadering door den voorzitter gesloten met den chr. groet. NOORD WIJK-BINNEN. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer J. Marijt, le klerk ten kantore der ge meentebedrijven in den dienst van open bare werken slaagde te 's-Hage voor het „Mercurius"-diploma boekhouden. KOORDWIJK AAN ZEE. Gymnastiek-uitvoering. Door de Gym. vereeniging D. O. S. alhier, zal Woensdag avond te 7.30 uur voor de Ver. v. Vreem delingenverkeer „Noordwijk Vooruit" een gymnastiekdemonstratie worden gegeven in het autopark aan den Noord-Boulevard, waarbij door de damesgymnastiekvereeni- ging „Brunhilde" uit Leiden, zal worden gedemonstreerd met het Rhönrad. De gym.vereeniging vertrekt te 7 uur van het oefenlokaal te Noordwijk Binnen, begeleid door de Harmoniekapel „Crescen do". Na afloop zal de gym.vereeniging op haar terugmarsch weder worden begeleid door de Harmoniekapel „Crescendo". OEGSTGEEST. Uitvoering in „Endegeest". Op uitnoo- diging van den directeur-geneesheer van het gesticht Endegeest gaf de Graal een bonte avond voor de verpleegden. Behalve den directeur-geneesheer merkten we on der de aanwezigen op talrijke assistenten en verpleegsters. Met opmerkelijke aan dacht volgden de toeschouwers de diverse nummers, zoodat de Graal terecht voor een zeer dankbaar publiek optrad. Na een spreekkoor, dat zeer vlot verliep en eenige pianonummertjes kwam de gymnastiek- afdeeling met eenige algemeene vrije oefe ningen, welke bij de aanwezigen wel in de smaak vielen. Hierna volgden eenige vroo- lijke en pittige reidansen onder piano-be geleiding. Met groote aandacht werden de vroolijke passen en sierlijke bewegingen der gecostumeerden gevolgd en het ap plaus was even spontaan als wel gemeend. Na de pauze waarin getracteerd werd op koek en limonade, demonstreerden de da mes der gymnastiekafdeeling eenige num mers rhythmische gymnastiek, waarna de zangafdeeling nog een nummertje gaf. Zoo werkten alle onderafdeelingen mede om de patiënten een gevarieerde avond te bezorgen. Zeer in de smaak viel b.v. de ko mische reidans „marionetten", waarvan de aanwezigen blijk gaven het humoristische wel te waardeeren. Met een opwekkende speech bedankte de directeur-geneesheer allen, die medege werkt hadden deze avond le doen slagen en na een tot weerziens van spr. keerden allen voldaan huistoe. SASSENHELM. Aanrijding. In de Hoofdstraat werd een jongmensch uit Leiden aangereden door een auto, die uit moest wijken voor de tram. Zijn rijwiel werd vernield en hij bekwam eenige licht verwondingen. De auto, G 21183, reed door, doch werd door de politie te Lisse, per telefoon ge waarschuwd, aangehouden. Proces-verba al volgde. VOORSCHOTEN Kosteloos rijwielbclastingmerk. Inge zetenen dezer gemeente, die in aanmerking kunnen komen voor een kosteloos rijwiel- belastingmerk, kunnen ter bekoming en inlevering eener aanvrage daartoe zich persoonlijk vervoegen aan het stempello kaal aan de Voorstraat alhier, alwaar door een ambtenaar der belastingen zitting zal worden gehouden op Maandag 23 en Maandag 30 dezer, alsmede op Dinsdag 14 en Donderdag 16 Aug., telkens des namid dags van 6.308.30 uur. Na behandeling dier aanvragen zullen op de vermeldde tijdstippen ook de bedoelde belastingmer- ken kunnen worden afgehaald. WARMOND. Begrafenis L. J. C. Papót. Onder groo te belangstelling had gisteren alhier de be grafenis plaats van den heer L. J. C. Pa pót, kerk waskaarsenfabrikant alhier en oud Raadslid en oud-wethouder dezer ge meente. De uitvaartdienst werd opgedra gen door Pater Papót, broeders van den overledene, terwijl de absoute werden ver richt door den Pastoor der parochie. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door den Burgemeester, Wethouder Zwet sloot en den gemeente-secretaris, terwijl verschillende raadsleden en oud-raadsle den de plechtigheid bijwoonden. Van de Sociëteit „Amicitia" was een prachtige krans aanwezig. Nieuwe water-attractie. Bij de groote verscheidenheid van booten, die onze plas sen thans bevaren, heeft zich een nieuw vervoermiddel toegevoegd in den vorm van waterfietsen. Een drietal van deze vehi kels „reden" heden door de Leede en had den zeer veel bekyk*. Of zij ook op de plassen, waar het zoo nu en dan duchtig kan spoken, zullen voldoen valt te betwij felen en hier is goed kunnen zwemmen zeer zeker een eerste vereischte. Concert. De Muziek vereeniging „St. Matthias" geeft hedenavond (Zaterdag) om half negen een concert op de gemeen telijke muziektent. Bij deze gelegenheid zullen verschillende nieuwe nummers ten gehoore worden gebracht, terwijl als bij zonderheid kan worden vermeld, dat tevens de eerste uitvoering zal plaats vinden van „De Kaag-Marsch" gecomponeerd door den heer G. Dik, directeur van „St. Matthias", welke marsch is opgedragen aan ir. J. C. Hoolwerff, voorzitter van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag" alhier. Men verwacht voor dit concert, me de met het oog op de reeds begonnen Kaag- week, zeer veel belangstelling. AUTOM AATi Zondagsadres Zondagsadres Zondagsadres UW ADRES voor Vleesch, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak is Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP Industrie- en Huisfotoyraaf J. C. WIJNEN lieimiikoekitr. 4 M Paatiurstr. Van 822 uur te ontbieden bij U thuis, bij Vereenigin gen, Partijen, enz. 1021 Alle fotoartikelen verkrijg baar en films ontwikkelen, afdrukken en vergrooten. 1. GUSSENHOVEN Oude Rijn 2 Telt. 411 Vertche slagroomgebakjes Speciaal watols Geopend van 9'/-t'/j uur verder per Chocolade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Boter. Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8 12 uur NXEUWVKKN DE VERBOUWING VAN „SASSENOORD" Tot stichting voor achterlijke kinderen Inzake de verbouwing van deze buiten plaats. waar, naar verluidt, ongeveer 25.000 mee gemoeid is, vernemen wij na der, dat aan de westzijde een vleugel ter lengte van 30 M. wordt aangebouwd. Hier zal het dagverblijf der kinderen komen, een paviljoen met glazen dak. Aan de oostzijde wordt in het verlengde van de serre een 10 M. lange vleugel aangezet, waarvan de diepte vrijwel zal overeen komen met die van het hoofdgebouw. Deze vleugel zal voor slaapgelegenheid worden ingericht. Het hoofdgebouw zal zoo goed als geen veranderingen ondergaan. Op de bovenste verdieping komt een kapel. In de westelijke toren wordt een lift ge- gemaakt. De sloot achter het huis wordt gedempt. Voor verschillende grondwerkers is dit misschien nog een mooie werkgele genheid. Met de verbouwing, die op 1 No vember gereed moet zijn, zal binnenkort wel begonnen worden. Geves tigd: J. A. Hardes van Heem stede F. W. Nijbakker van Rynzater- woude. G. Schotvanger van Alkmaar. Vertrokken: J. J. Schroeder naar Enschedé D. T. Verboom naar Ensche dé H. Janmaat naar Wassenaar B. v. Veen naar Amsterdam E. Beyer naar Krimpen a. d. IJsel. RIJNSBURG Personalia. Met ingang van 1 Augus tus a.s. wordt de heer A. de Vlieger, amb tenaar der Directe Belastingen en Accijn zen, overgeplaatst naar Maassluis. Bloemenhandel. Het gaat slecht de laatste dagen, 't Is te warm en 't is de tijd dat het als regel niet goed gaat. Een over weldigende aanvoer van snijbloemen is er zoodat er geen voldoende afname kan zijn. De prijzen zijn voormmelijk daardoor, zeer laag. Betaald werd: voor Gladiolussen in vele verscheidenheden van 3050 ct. voor de gewone soorten: extra variteiten bren gen van 0.701.50 op. Alstroemeria 15 30 et., Scabiosa 813 ct., Anjers 1015 ct, Godetia 2550 ct., Galardia 812. Lathy rus 7—10 ct., Convili 2540 ct., Margrie ten 8—12 ct., Dahlia's 0 70—1.30. Anemo nen 713, Pompon-Dahlia's 3550, Zin nia 6090 ct VOORHOUT. Kostelooze rijwielbelastingmerken. Dinsdag 24 en Donderdag 26 Juli a.s., zul len de ass.-dienstgeleidors der Dir. Bel. enz. alhier, zitting houden in het stempellokaal van het Gemeentehuis, om de daarvoor in aanmerking komenden in de gelegenheid te stellen, een kosteloos rijwielmerk te ko men aanvragen. Om half acht wordt het lokaal geopend en om uiterlijk half negen gesloten. ZILK. Begin van duinbrand. Vermoedelijk door het onoplettend wegwerpen van een nog brandende lucifer, geraakte een corar plex duingrond, gelegen aan den „Zwar- tenweg", in brand en sloegen de vlammen, door het droge brandbare duinhelm gevoed, gretig omhoog. Gelukkig werd een en an der tijdig bemerkt door den onb. gemeen teveldwachter K., die, geholpen door den toesnellenden boschwachter D. en eenige wandelaars, na flink blusschen, het genoe gen mochten smaken het vuur, hetwelk reeds een vrij ernstig karakter aannam, geheel te blusschen, zoodat erger werd voorkomen. Vooral met het droge weer is ook in de duinen voorzichtigheid geboden. UIT DE RIJNSTREEK ALPIIEN AAN DEN RIJN Eerste Plechtige H. Missen Onze vroegere plaatsgenoot, de welecrw.- pater B. D. A. Winninghoff, Benediktijnor- monnik van de Abdij St. Matthias te Trier (Duitschland), zal op 29 Juli a.s. de H. Priesterwijding ontvangen in de Dom te Trier. Zijneerw. zal alhier zijn eerste Plechtige H. Mis opdragen. Onze vroegere plaatsgenoot, de wel- eerw. fr. Sebastianus Heyman, Ord. Carm., welke 15 Juli j.l. in de Kloosterkerk van het Carmelcollege te Merkelbeek de H. Priesterwijding ontving, zal 1 Augustus om half tien in dc Parochiekerk van den H. Bonifacius alhier zijn eerste Plechtige H. Mis opdragen. Personalia. Voor het M.U.L.O.-diplo ma A. slaagden onze plaatsgcnootcn M. Stapper en W. Tuil. Oranje Garde. Naar wy vernemen hebben in den Raad van Toezicht van de in deze gemeente in oprichting zijnde Oranje Garde zitting genomecn de volgen de heeren: A. J. Dekker, J. G. Hoogteiling, S. Kal. J. Pilkes, J. B. Samson en W. B. v. Wijk. Concert. De Gemengde Zangvcrecn. „Zanglust" geeft op Dinsdag 24 Juli met medewerking der muziekvereeniging „Cres cendo" in de tent aan de Stationstraat des avonds te 8 uur een concert. BODEGRAVEN Excursie Maandag a.s. gaat de R K. Vrouwenbond per autobus naar dc Sancl- lafabriek; 's middags bezichtiging van een zeeboot. Arrestatie. Deze week is door de po litie zekere v. D. gearresteerd, welk per soon zich meermalen aan diefstal had schuldig gemaakt. Hy werd bij de politie post ingesloten, en legde later een volle dige bekentenis af. Later werd hij voor den officier van justitie geleid. LEIDERDORP. Schietwedstrijden Kring Rijnland-Oost. Op den 18 Juli gehouden schietwedstrijd van den Kring Rynland-Oosi. behaalde in klasse A de burgerwacht van Hazerswoude den len prys, Leiderdorp den 2en pry*. In kl.tsse B Benthuizen den len prijs en Kou dekerk den 2en prys. In klasse C Leider dorp len prijs cn Hazerswoude 2cn prijs. Ook werd er geschoten op dc peiwonccde bar>en. In klasse A behaalden de hier na volgende personen prijzen: 1. C. Vordogaal, 2. J. II. Pels, 3. W. Vrocg- rijk, 4. G. de Braver, 5. A. J. v. Vliet, 6. M. de Boei-, 7. H. Varemeijer, 8. J. M. de Ko ning, 9. G. de Koning J. Mz., 10. A. v. Rem men, 11. J. Dekker. Klasse B: 1. J. Ravcnsbergen. 2. L. dc Wit, 3. A. J. Bennekom, 4. J. M. Varemeyer, 5. Joh. Rijlaarsdam, 6. C. J. de Groot, 7. H. C. v. Teijlingen, 8. J. BI ij leven, 9 J. Rijkaart, 10. J. Bosman, 11. W. Dekker, 12. A. dc Groot, 13. Th. Verklei, 14. Jac. Verbree. 15. W. Hoogendoorn, 16. Joh. Dompel mg, 17. P. Spierenburg, 18. W. Buitenhuis, 10. C. Verklei. 20. W. J. Kaptein. 21. H. Hoogenes, 22. M. Vermeulen, 23. T. Molema Wz. Klasse C: 1. J. M. Straathof, 2. P. Molen kamp, 3. P. de Ruiter, 4. T. Hoogendoorn, 5. F. dc Boer, 6. Joh. Smit, 7. D. v. Dijk, 8. B. Huisman, 10. C. Buitenhuis, 11. A. v. In- gen Schenau, 12. J. Harsefras, 13. II. v. Leeuwen, 14. P. C. Molenkamp, 15. J. Mor bus, 16. D. BoL Vrije baan: 1. L. dc Wit, 2. J. Rijkaart, 3. G. dc Brovcr, 4. C. Verklei. 5. F. de Boer, 6. J. Raversbergen, 7. M. de Boer. 8. A. v. Remmen, 9. J. M. dc Koning. 10. C. Verdc- gaal, 11. Joh. Dompeling, 12. W. Vroegrijk. Dc leiding van dezen schietwedstrijd stond onder don voorzatter, burgemeester K. Brug. Ook is wederom de wissdbeker verschoten, die in 't bezit was van Leider dorp, maar deze burgerwacht moest hem dit jaar afstaan aan de burgerwacht Hazers woude. De voorzitter overhandigde met eenige toepassende woord den beker. Hier mede was men aan 't einde gekomen van dezen dag, waar ook 't woord word gege ven aan burgem. Warnaar van Hazerswou de. Spr. bedankte de bur gewacht voor haar medewerking aan dezen dag. Hij wrcnschte, dat 't nooit noodig mag worden, om werke lijk op te treden tegen onwillige elementen. Spr. was er zeer mee ingenomen de wissel- beker in ontvangst tc kunnen nemen Met een driewerf hoera! voor H. M. de Koningin sloot spreker dezen welgeslaag den dag. Kostelooze rijwielbela.itingmcrkcn. - Zij, die in aanmerking komen voor een kosteloos rijwiclbelastingmerk voor 1934- '35. kunnen zich daartoe vervoegen ten huize van den dienstgclcidcr bij "s Rijks belastingen P. Mcijdum, llooge Rijndijk 39 te Zoeterwoude, op Maandag 23 Juli cn Dinsdag 31 Juli a.s., des avonds van 79 uur. KOUDEKERK. Kostelooze rijwiclplaatje*. Men deelt ons mede, dat voor hen. die in aanmerking wcnschcn te komen voor een ktksteloos ry- wielmerk 1934/35 de gelegenheid bestaat tot aanmelding daarvoor iedere Dinadug- en Woensdagavond na 8 uur, ten huize van den dienstgcleider, dc heer Boa, aan den Hooge Rijndyk. Ook het afhalen van gemelde meiken dient uitsluitend des Dinsdags- cn Woens dagavond le geschieden. NIEUWKOOP De Negerclub komt. Morgenmiddag 2.30 uur zal dc voctbalvcrccniging N.V.V. alhier een wedstrijd spelen met de Ncgcr- tlub „Paramaribo". NOORDEN Propaganda-wedstrijd. Onze voetbnl- vereeniging „Door Sport Vcrcenigd", orga niseert een groote propaganda-wedatrijd en wel op Zondag 29 Juli a s. Om 1 uur (nieuwe tijd) zal D.S.V. I een match spelen tegen E.S.T.O. II uit Bode graven cn om 3 uur zal E.S.T.O. I uit Bo degraven kampen tegen Herta I uit Vinke- vecn. Het geheel wordt opgeluisterd door twee accordeons met slagwerk van de Vroolijke Jongens. ZEVENHOVEN Kosteloos rijwielmerk. Personen, die voor een kosteloos rijwielmerk in aanmer king denken tc komen, kunnen zich aan melden ten huize van den heer K, van der Veen tc Nieuwvcen, en wel ip 21, 28 en 31 Juli, 'aavonds om 89 uur (n. tijd.) ZOETERWOUDE. De Graal. Maandag, na de Congregatie contributie betalen. Dinsdag 7.30 uur gezellige avond voor alle leden in het Graalhuis, te geven door de Leidsche Graalleden. Niemand ont breekt natuurlijk! Woensdag 7.158.15 uur gym. 7.309 uur naaien en knippen. Donderdag 7.158.15 uur gym. 8.30 uur bycenkom..t voor de oudere leden. Vrijdag 7.30 uur charitatieve club. Kostelooze rijwielbelastlngmerken. Zij, die in aanmerking komen voor een kosteloos ry wielbelastingmerk voor 1934- '35. kunnen zich daartoe vervoegen ten huize van den dienstgeleider bij Rijks belastingen P. Mcijdam, llooge Rijndijk 39 alhier, op: Maandag 23 Juli m Dinsdag 31 Juli a.s., des avonds van 79 uur. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL 127. Op zekere Zondag kwam hun buurman, die drie uur verderop woonde, eens een praatje maken. Beleefd ging Drein den buurman tegemoet en stelde zich voor. Ik ben Drein Drentel, zei hij. En ik ben Senor Garcia de Caram- bano, antwoordde de buurman. 123. Zeg Drein Drentel, begon Senor Garcia, je woont hier toch niet alleen? Ik zie je altijd aamen met zoo'n lange. Dat kan wel. zei Drein, die niet kon weerstaan aan de behoefte om op te scheppen. Maar die heeft hier niets te vertellen, ziet U. D:e andere heet Piet Prikkel, maar ik heb hier alleen maar wat in te brengen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15