DONDERDAG 19 JULI 1934 LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN EEN GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE ROTTERDAM. Drie ernstig: gewonden. Gieteravond fietste de 10-jarige J. Huis man, thuisbehoorende aan boord van het sleepschip „Hendrika", dat in de Coolha- ven ligt, door de Rosestraat te Rotterdam. Toen een vrachtauto hem inhaalde, wilde de jongen zich verder voort laten sleepen, maar de chauffeur wilde dit niet hebben. Om den fietser kwijt te raken, is de chauf feur zig-zag gaan rijden. De fietser moest toen wel los laten, maar hü verloor daar bij de macht over zijn stuur en hij reed daardoor plotseling schuin den rijweg over. Achter hem reeds een motorfiets, welke hem niet meer kon mijden en met groote kracht tegen den fietser op botste. Huisman sloeg tegen de straat en bleef bewusteloos liggen. Ook de motorrijder, de 25-jarige J. Bravenboed, uit de Gaasbeek straat, viel. De duopassagier, de 38-jarige A. Wagenmaker, uit de Putschelaan, schoot over den motorrijder heen en kwam 15 meter verder op het trottoir terecht. Ook hij bleef bewusteloos liggen. Huisman, Bravenboer en Wagenmaker zijn per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar bleek, dat Huisman het linker on derbeen had gebroken, dat Bravenboer schaafwonden had opgeloopen en dat Wa genmaker een zware schedelbreuk had. De toestand van laatstgenoemde is zorgelijk. De drie gewonden zijn in het ziekenhuis opgenomen. TEGEN EEN SLINGERENDE AUTO GEBOTST. Van een motor geslingerd. Disdagmiddag heeft op den Enschede- scheweg op de grensscheiding tusschen Haaksbergen en Enschede een ernstig on geluk plaats gehad. Een personenauto reed slingerend over den weg. De motorrijder Lenstra uit En schede met zijn echtgenoote op de duo. wilde de auto passeeren en kwam daarbij in botsing met den wagen. Beiden werden van de motorfiets geslingerd. De man liep een dubbele beenbreuk op, terwijl de duo-rijdster eveneens een been brak. Het motorrijwiel werd zwaar geha vend, terwijl de auto aan de voorzijde be schadigd werd. Dr. Geselschap uit Haaksbergen en dr. Koek uit Boekelo verleenden de eerste me dische hulp. Daarna zijn beide slachtoffers naar een ziekenhuis in Enschede vervoerd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. DROEVIG ONGEVAL. Roeibootje met vier kinderen omgeslagen twee broertjes verdronken. Woensdagmiddag zijn vier zoontjes van den schipper F. Tichelaar in een roeiboot je gaan waren in de Franeker Vaart te Sneek. Zij grepen een motorboot vast, om zich te laten trekken met het gevolg, dat het roeibootje omsloeg. Alle vier de jon gens geraakten te water. De zevenjarige Piet en de negenjarige Johan Tichelaar verdronken. De beide andere knaapjes konden worden gered. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN MOTORBOOT. Schipper en dekknecht ernstig gewond. Aan boord van de motorboot „Primus", ligplaats hebben aan het terrein van de Stoomvaart Mij. „Nederland" aan de Su- matrakade te Amsterdam, is gistermorgen een luchtkogel, welke zich in de motor kamer bevond, in de lucht gevlogen. De slag was tot in den verren omtrek hoor baar. De schipper en de dekknecht, die zich in de motorkamer bevonden, liepen ern stige verwondingen op. Nadat door de Mij. „Nederland" de eerste hulp was verleend, zijn de slachtoffers, resp. woonachtig te Zaandam en Koog a.d. Zaan, naar het Wil- helmina Gasthuis vervoerd. Naar de oorzaak van het gebeurde wordt een eiderzoek ingesteld. VERDRONKEN. Gisteravond is bij het baden in het Mer- wedekanaal te Gorinchem de 15-jarige J. B. die niet zwemmen kon verdron ken. Anderhalf uur later is het lijk van het slachtoffer opgehaald. ZWARE BRAND TE BEMMEL. Terwijl de eigenaar zich in de achter den boomgaard gelegen woning bevond is Dins dagmorgen omstreeks kwart over elf brand Uitgebroken in een groote schuur van don heer Smulders te Bemmel in de Over-Be- tuwe. De schuur was met riet gedekt en tengevolge van de droogte grepen de vlam men roet razende snelheid om zich heen. In een oogwenk was de geheele schuur één vuurzee en daalde een geweldige vonken regen over den omtrek neer. Stukken bran dend riet werden door den wind medege voerd en leverden een ernstige bedreiging voor de belendende perceelen op. De brand weer was spoedig ter plaatse, doch kon in wijde omgeving geen water vinden, daar de slooten droog stonden. Het duurde dan ook niet lang, of de schuur van den brand- stoffenhandelaar Stoffels, die op een tien tal meters van de brandende schuur stond, vatte eveneens vlam, terwijl kort daarna het woonhuis van den heer Stoffels begon te branden. Ook dit perceel was met riet gedekt en de vlammen vonden in het kurk droge dak gretig voedsel. Aanvankelijk trachtte men nog met behulp van emmers water het vuur te stuiten, maar deze pogin gen moest men weldra opgeven door de verzengende hitte. Na ongeveer 20 minuten was ook de bovenverdieping aangetast en kort daarna sloeg het vuur door naar de benedenvertrekken, zoodat de menschen, die nog pogingen in het werk stelden om den inboedel in veiligheid te brengen, over haast moesten vluchten. Vooral in de groo te voorraden brandstoffen woedde het vuur zeer fel en de vonkenregens leverden nog steeds een bedreiging op voor nog meer in de omgeving staande woningen, waarvan men de daken met behulp van emmers wa ter nat hield. Daardoor kon men verdere uitbreiding van den brand voorkomen. De slachterij, de brandstoffenopslagplaats en het woonhuis brandden tot den grond toe af. Omstreeks kwart voor een was het ge vaar voor uitbreiding van den brand ge weken. In het woonhuis van den heer Stof fels en de brandstoffenopslagplaats woedde het vuur echter nog zeer lang voort, ter wijl ook eenige hooimijten, die vlam gevat hadden, nog uren lang bleven nabranden. De schade, die zeer aanzienlijk was, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. „Msb." HEVIGE ONRUST TE DREUMEL. Thans boerderij en een timmerwerkplaats geheel afgebrand. Gistermiddag circa halftwee woedde op nieuw brand, thans in de kapitale boerde rij met timmerwerkplaats van den heer W. Driesen in de Dorpsstraat. Het vuur was in het achterhuis ont staan, waar het voedsel vond in een groo te partij hooi. Met razende snelheid breid de het vuur zich uit en in een oogwenk stond de hofstede in lichterlaaie. De bewoners slaagden er niet meer in, iets te redden. De vlammen sloegen over naar een belendende schuur, waarin een timmerwerkplaats van een der zoons van Driessen is gevestigd. Het geheele complex stond in lichterlaaie. Circa 10.000 kilogram hooi gingen in volle vlam, terwijl ook de landbouwwerk tuigen, de geheele landbouwvoorraad en de inventaris van de timmerwerkplaats verloren zijn gegaan. Een partij timmer hout heeft het vuur vernield. Vijftig kip pen kwamen in de vlammen om. De dorpsbrandweer beijverde zich om de naburige huizen, die dicht bijeen ctaan en waarvan vele met riet zijn gedekt, te be houden. De oorzaak van den brand is nog niet opgehelderd. De schade wordt door verzekering gedekt. De talrijke branden, die elkaar hier in een anel tempo opvolgen, hebben bij de bevolking groote ongerust heid gewekt. DE INBRAAK ONDER „ZEVENBERGEN" Eén verdachte bekent: In verband met de inbraak in dén nacht van Zaterdag op Zondag bij den caféhou der van Dinther aan den rijksweg Nijme gen's-Hertogenbosch onder gehucht Ze venbergen, waren, zooals wij hebben ge meld, drie verdachten aangehouden, die deel uitmaken van het beruchte „milieu" te Oss. De drie mannen werden in de ma rechausseekazerne opgesloten, doch bleven ontkennen zich aan het misdrijf te hebben schuldig gemaakt, terwijl zij overigens het gebruikelijke hardnekkige stilzwegen in acht namen. De marechaussee zette inmid dels de onderzoekingen voort en slaagde er in, tal van bezwarende aanwijzingen te gen de drie arrestanten te verkrijgen. Te gen het opstapelend bewijsmateriaal is de jongste der drie arrestanten, zekere De Bie, niet bestand gebleken en naar wij verne men heeft hij gistermiddag bekend, zich aan de inbraak bij Van Dinther te heb ben schuldig gemaakt, terwijl hij zijn me dearrestanten als medeplichtingen aan wees. Deze bleven in hun stilzwijgen vol harden. De drie mannen zullen morgen naar 's-Hertogenbosoh worden overgebracht en ter beschikking van de justitie worden gesteld. TWIST OM EEN KLEINIGHEID. Jongen met een zakmes in den rug gestoken. Gisteravond omstreeks half tien zat de 15-jarige loopjongen H. C. Levering uit de Laurierstraat op den stoep van een wo ning aan de Prins Hendrikkade te Rot terdam een sigaret te rooken. De 15-jarige C. J. de Jongen, die passeerde, sloeg hem de sigaret uit den mond. Er ontstond hier op een vechtpartij, waarna L. doorwan delde. De jongen met wien hij twist had gehad, kwam hem echter plotseling weer achterop en stak hem met een zakmes in den rug onder het linker schouderblad. Met een diepe wonde is de jongen daarop naar het politiebureau Nassaukade gegaan, vanwaar hij door den G.G.D. naar het zie kenhuis aan den Coolsingel is overge bracht. De dader is later in zijn woning door de politie gearresteerd. DRONKEMANSRELLETJE TE ARNHEM. Man in de buik geschoten. Gisteravond is te Arnhem een dronke mansrelletje gebeurd, waarbij 1 persoon door een schot, afgevuurd door een agent van politie, in den buik werd getroffen. Een tweetal agenten wilde n.l. in het begin van den avond in Klarendal een dronken man arresteeren, die zich echter hevig verzette. Ook een aantal vrienden van den beschonkene bemoeide zich er mee en verzette zich eveneens tegen de arres tatie. De agenten werden zoodanig in het nauw gedreven, dat een der politiemannen zich genoodzaakt zag zijn revolver te trek ken, waarmee hij een los schot in dc lucht loste. Toen dit niet hielp, heeft hij een scherp schot afgevuurd, dat een der ver- zetplegers, zekeren Smits, ernstig in den buik trof. Het slachtoffer is per zieken auto naar het gemeente-ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is redelijk. Behalve de dronken man werd nog een persoon gearresteerd. DE STEEKPARTIJ TE DINTHER. ZooaLs gemeld, heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag te Dinther een ern stige vechtpartij plaats gehad, waarbij de 24-jarige L. v. Erp door messteken is ge dood. Het parket uit den Bosch kwam gis teravond te Dinther. De drie verdachten UIT DE RADIOWERELD Pi9)gramma's voor Vrijdag 20 Juli. Huizen. 301 M. Algemeen Programma versorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Cellorecital. 12.15 Gramofoinpl. 12.30 Orgelconcert. I.15 Gramofoonpl. 2,30 Chr. Lectuur. 3.00—3.45 Zang. 4.00 Ensemble v. d. Horst en gramofoon- platcn. 6.30 Causerie. 7,00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Orgelconcert. 9.00 Causerie. 930 N.C.R.V.-Klein-orkeet. In dc pauze om 10.00 Vaz Dias. II.0011.30 Gramofoonpl. Hilversum. 1875 M. 8 00 VARA. .12.00 AVRO. 4 00 VARA- 8 00 VPRO en AVRO., 11 00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht. 10.30 Orgelspel. 11.00 Vervolg voordracht. 11.20 Gramofoonpl. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.30 Kniples. 2.50 Gramofoonpl. 3.10 Zang door Buasum's Dameskoor. 3.30 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest. 5.45 Muzikaal allerlei (hawaian gitaar, zang, saxofoon, piano). 6.00 Vervolg orkestconcert. 6.45 Vervolg muzikaal allerlei. 7.00 Orgelspel. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonpl. 7.57 Herh. S.O.S.-berichten. 8.00 Causerie. 8.30 Uit het Kurhaus te Seheveningen: Het Residentie-orkest. In de pauze om c a. 9.00 dr. H. Th. Fischer: De natuurmen- schen en wij. 10.00 Vrijz. Gods. Persbur. 10.05 Vaz Dias. 10.30 Declamatie Ben Royaards en Geor gette Hagedoorn. 11.0012.00 Gramofoonpl. Diventry, 1500 m 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. 1 35 Northern Studio Orkest. In de pauze om 1.50 Sport-rtportage. 2 20 Blaasconcert. 3.20 Gramofoonpl. 3.50 Ch. Manning en zijn orkest. 4.50 Hotel Metropole Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.45 Sportreportage. 6.55 H. Thorpe (tenor) en F. Richardson (bas). 7.20 Western Studio Orkest. 8.20 Pianoductten. 8.35 „Bands across the sea", programma van Egen en Warren. 9,20 Berichten. 9.45 „Ballo delle ingrate", ballet van zijn aan een verhoor onderworpen. Twee van hen, v. H. en v. M. uit Iistclrode, heb ben bekend de doodelijke steken te heb- bentoegebracht. Beiden zijn naar 's-Her togenbosch gebracht. Dc derde verdachte is op vrije voeten gesteld. KANTOORHOUDER VERDWENEN. Uit Aspercn (Z.-H.) is de twee-en-der- tigjarigc houder van het postkantoor al- Tonl. M.m.v. het BBC-orkest. het Omroep koor. Conchita Supervia en solisten. 10.45 Lezing. 10.50—12.20 Harry Roy en zijn orkest. ..Radio-Parit", 1648 M. 7 20 en 8.20 Gramofoonpl. 10.35 Orkestconcert. 12.50 Krettly-orkest. 9.05 Hoorspel. 10.50 Dansmuziek. KaJundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert u. h. Bellevue- Strandhotel. 2.55—4.55 Omroeporkest. 5.11—5.50 Sollstenconcert en gramofoon- platen. 8.20 Russische muziek. 9.20 Hoorspel. 10.35 Kamermuziek door strijkkwartet. 11.10—12 50 Dansmuziek. Keulen. 456 M. 7.05 Gramofoonpl. 12 20 Omroepkieinorkest. I.20 Philh. Orkest. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Zang door W. Strienz. 7.50 Gramofoonpl. 8 33 Zie Deutsehlandsendcr. II.20-12.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonpl. 9 05 „Madame di Tebe", operette van Lombardo. B r u s s e 1 .322 n 484 M. 322. M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Max Alexys' orkest. 5 20 Dansmuziek. 0.20 en 0.50 Gramofoonpl. 8 20 Operette-uitzending. Na afloop tot 11.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Max Alexys orkast. I.302.20 Gramofoonpl. 5.20 Max Alcxy's orkest. 6.35 Gramofoonpl. 7 20 Accordeonmuziek. 8 20 Symphonieconccrt. 10.4011.20 Gramofoonpl. Deutichlandaandar. 1171 14. 8.35 Concert door H. G. Görner (orgel), koor an orkest. 9.20 „Himalaya", hoorspel. 10.20 Politiek overzicht. 10.30 Berichten. 10.50 Causerie. II.05 Weerbericht. 11 2012.20 Populair concert en dansmu ziek. Gemeentelijk Rad.'o-DIstrlbntlebedrQf en de R.O.V. Radio-centrale (3de Programma). 8.00—12 20 Keulen. 12.2014.20 Brussel (VI.). 14 20—15 20 Londen Reg. 15.20—16 20 Kalundborg of Luxemburg. 16.2017.20 Keulen. 17.2019 35 Brussel (Fr.). 19.3521.20 Luxemburg. 21.2022 35 Londen Rcg. 22.35—23 00 Brussel (Fr.). 23.00—Afl. Keulen. (4de Programma.) 8 20—8 50 Parijs Radio. 10.3511.50 Pargs Radio. 12.20—17.35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. „National"» zenders. 18 20—1935 Brussel (VI.) 19.35Afl,: Daventry. daar sinds Zaterdag J.l. spoorloos verdwe nen. Dien dag is hij per auto in de rich ting Utrecht vertrokken. Den laatsten tijd had hij naar uit een door de poat-auto- riteiten ingesteld onderzoek Li gebleken de boeken niet bijgehouden. Wanneer er gelden verduisterd zijn, dan kan dat ech ter alleen maar het geval zijn over de laat ste veertien dagen. Per radio-politiebericht is zijn aanhouding en voorgeleiding ver zocht. FEUILLETON. DE UITGEWISCHTE SCHULD Naar het Engelsch van PAUL TRENT. (Nadruk verboden.). 1) HOOFDSTUK I. Niemand zou Sir James Blair vijfenzestig jaar gegeven hebben, hoewel hij meer dan een halve eeuw lang gewerkt had. Hij was nog vol energie en in zijn hecle leven nog geen week werkelijk ziek geweest. Hij had niet gevraagd om een titel hij hechtte niet aan eerbewijzen maar één was hem gegeven na een koninklijk bezoek. Zijn huwelijk had plaats gevonden toen hij bijna veertig jaar oud was en naam begon te maken. Zijn vrouw wal gestorven bij de geboorte van zijn eenig kind, Geof frey en de eerste tien jaren na haar dood had hij zich geheel aan zijn werk gewijd. Geoffrey was bijna tien jaar oud, voor Blair besefte, dat hij een zoon bezat. Maar op een Zondagmorgen zwierf hij toevallig door de tuinen van zijn kasteel, dat hij slechts zelden bezocht, en ontmoette daar een kleinen jongen, en het waren de oogen van zijn overleden vrouw, die hem aan zagen. Instinctief had hij het kind, dat de moe der het leven gekost had ontweken; maar in een oogwenk sloegen zijn gevoelens om. „Kom eens hier, jongmensch. We moeten elkaar eens nader leeren kennen", zei hij kort. „U bent mijn vader?" Het klonk als een vraag en Blair schaam de zich. „Ja, zullen we kameraden zijn?" „Kameraden?" herhaalde het kind. „Ja, vrienden", antwoordde Blair onge duldig. Geoffrey was anders niet verlegen, maar hij kwam langzaam naderbij, den blik nog steeds op zijn vaders gezicht bevestigd. „Ik vind u aardig." „Daar ben ik blij om", hernam Blair en nam zijn zoon op zijn knie. Nu begon voor Geoffrey een nieuw le ven en misschien ware het beter geweest, als men hem aan zijn gouvernante had over gelaten, want de vader verwende hem hartgrondig. Gelukkig was hij verstandig genoeg, om hem naar kostschool te zenden. Geoffrey deed vrij goed zijn best, hoewel zijn rapporten nu niet altijd schitterend waren. Men kreeg daaruit den indruk, dat hij meer had kunnen bereiken als hij har der gewerkt had. Toen hij de school had doorloopen kwam Geoffrey naar Londen en ging regelrecht naar het huis in Grosvenor Gardens, waar hij zijn vader in de bibliotheek aantrof. Sir James hij was juist in den ridderstand verheven begroette zijn zoon hartelijk. „Blij je te zien, mijn jongen. Je ziet er goed uit. Niet overwerkt, hè?" glimlachte Sir James. „Ik heb niet alléén geluierd", antwoord de Geoffrey kalm. „Niet alleen. Nu, ik hoop niet, dat je een leeglooper zult worden." „Ik dacht er over, naar Oxford te gaan." „Aan wat je daar leert zul je op de werf niet veel hebben." „Vader, ik voel geen roeping om sche pen te bouwen." „Voel je dan roeping tot iets anders?" „Ja voor het oogenblik wil ik zoo veel mogelijk van het leven genieten." „Geen erg waardige roeping. Geoff. Maar ik misgun het je niet. Mijn eigen jeugd is hard genoeg geweest. Je kunt een paar jaar je gang gaan." „U bent een bovenste beste, vader." „Dat weet ik nog zoo net niet.... maar geniet wat je genieten kunt!" „Het is mijn plan om later aan het werk te gaan. Ik zou wel rechten kunnen studee- ren." „En in de politiek gaan. Daar kan ik je bij helpen", zei Sir James met vuur. Eenige dagen later kwam zijn boezem vriend van kostschool. Reynold Hurst, bij hem logeeren. Tot Geoffrey's verbazing mocht zijn vader Hurst blijkbaar niet lij den en stak, toen ze alleen waren, zijn meening niet onder stoelen en banken. ..Wat zie je in dien jongen? Hij lijkt me niet eerlijk", zei Sir James ronduit. „Onzin, vader. Hij is erg populair. Hij speelde in het elftal. Hij is een reuze sportsman en mijn vriend", verklaarde Geoffrey, alsof de zaak daarmee was afge daan. „Wat zijn zijn toekomstplannen?" „Oxford en dc rechten." „Vermogend?" „Dat weet ik niet. Ik heb het hem nooit gevraagd." „Wie betaalt de diners in dc restau rants?" „Ik natuurlijk. Hij is mijn gast." „En de achouwburgkaarten?' „Ik zeg u tooh. dat hij mijn gast is", ant woordde Geoffrey ongeduldig. „Ben je wel eens zijn gast geweest?" vroeg Sir James vcelbeteckenend, maar op die vraag kreeg hij geen antwoord. Een paar dagen voor diens afreis naar Oxford bezorgde Sir Jamer zijn zoon een verrassing, want aan de koffie «telde hij hem voor aan een jong meisje van een jaar of zestien Ruth Wynne. „Ruth komt bij ons wonen. Jaren geleden heeft haar vader me een grooten dienst be wezenen ik vergeet nooit een wel daad", deelde hij Geoffrey mede, toen ze alleen waren. „Hebt u haar geadopteerd?" vroeg Geof frey. „Daar komt het practisch op neer. Ze staat alleen op de wereld en heeft geen geld. Ik hoop niet, dat je er op tegen hebt." „Ik vind het prettig voor haar en voor u ook. Nu zult u niet eenzaam zijn, als ik in Oxford ben. Ik mag haar wel. Het is een heel knap meisje." „En een heel lief meisje", zei Sir James met nadruk. Toevallig dineerde Reynold Hurst bij hen op den eersten avond, dat Ruth cr was, en hij was zichtbaar onder den in druk van haar schoonheid. „Natuurlijk is ze nog maar een bakvisch, maar over een paar jaar zal ze een mooie vrouw zijn. Zei je, dat je vader haar ge adopteerd heeft?" „Ja", gaf Geoffrey aarzelend toe. „Dan zal hij haar natuurlijk een royale bruidschat geven. Deksels, wat een for tuintje voor den een of anderen gelukkige." „Praat geen onzin.. Ze is nog maar een kind." „Minstens zestien, dunkt me." „Laten we niet over haar praten, ik vind he' ongepast." Hurst liet een onaangenaam lachje hoo- ren. „Blair, ik geloof werkelijk, dat je ja- Iocrsch bent." „Klets!Laten we uitgaan naar het Palace." „Best." In dc gang ontmoetten 'ze Sir James en Ruth, de laatste in een amaakvollen avond mantel. „Ik neem Ruth mee naar het Palace. Waar gaan jullie heen, jongens?" vroeg James. „Dat weet ik nog niet", aarzelde Geof frey. „Wc dachten ook het Palace", zei Hurst. „Ga dan maar mee. Wc kunnen met ona vieren in de auto." Er was een loge gereserveerd en Sir Ja mes gaf Ruth een plaats voorin. Hurst zet te zich onmiddellijk bij haar en begon een geanimeerd gesprek. Doch zoodra het gor dijn opging, keek zc naar het tooneel en zweeg. Geoffrey zat achteraan en keek naar het profiel van het meisje, dat zoo onver wachts in zyn leven was getreden. Tot durver had Geoffrey alleen belangstelling voor sport gehad; maar nu voelde hij vang, dat er andere dingen waren. Ruth draaide zich ineens naar hem om. „Is het niet prachtig?" vroeg ze geest driftig. „Wat?" vroeg hij en had zichzelf een trap kunnen geven om die domme vraag. „Pavlova's dansen." „O. ja „Ik geloof, dat je daar niet goed zien kunt. Kom wat dichter naar voren." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9