DINSDAG 17 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht In den morgen van 17 Juli 1934,- medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.0 te Hannover. Laagste barometerst.: 750.3 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 18 Juli: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Ooste lijke wind, helder tot licht tot half bewolkt droog warm weer behoudens geringe kans op onweer in het Zuiden. Het hooge drukgebied heeft zich nog iets uitgebreid en verplaatst zich Noord- Oostwaarts, en onder zijn invloed melden geheel Frankrijk, West Duitschland en Zwitserland zonnig weer met vrij hooge ochtendtemperatuur. De zeer hooge tempe ratuur duurt in Zuid-Finland voort in het Noorden brachten onweders afkoeling. De Westelijke depressie is naar IJsland getrok ken na in Ierland zware regens gebracht te hebben. (Blacksod 38 m.m.) In Ierland en Schotland valt nog lichte regen. Enge land heeft fraai weer, Noorwegen betrok ken lucht met vrij hooge temperatuur in het Zuiden. Bij de verdere beweging van het hooge drukgebied naar het Noord-Oos ten zijn voorloopig Oostelijke winden met hooge temperaturen te wachten, na enkele dagen wellicht door onweer gevolgd. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur dec middags te half drie 25 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.«. Van Dinsdagnamiddag 9.44 uur tot Woensdagmorgen 4.27 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 18 Juli voorm. 7.20 uur en nam. 7.38 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl"* 7 uur 22 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 24 gr. C. De resultaten van onze Centrale voor hot Ontwikkelingswerk zijn reeds duidelijk zichtbaar. Onze Kunstcommissie is onder de be kwame en ijverige leiding van den beken den heer Anton van Duinkerken opnieuw met haar arbeid begonnen. Concordia, De Centrale Volksbank, De Nederlandsche Arbeidershand. onze druk kerij Lumax, ons dagblad De Volkskrant, onze coöperaties, onze ziekenfondsen, allen geven blijk van opgewekt leven; allen ne men, ondanks crisis, dank zij een uitmun tend beheer, in omvang en beteekenis toe. Door eigen kracht omhoog! Wat we in het belang van de werkne mers zelf kunnen doen, laten wij niet aan anderen over. Onze genoemde instellingen rekenen op den steun van allen binnen onze beweging, in de eerste plaats van hen, die, waar ook, in de beweging een leidende functie be- kleeden of bij de beweging in dienstbetrek king zijn. Vooral in dezen tijd is consequent belijden dikwijls van groot belang. Deze vergadering zal beslissen over het voorstel tot stichting van een priester-stu diefonds, waaruit moge blijken, zooals zulks trouwens ook uit anderen arbeid blijkt, dat onze katholieke arbeidersbeweging, on danks alle materieele zorgen, het geeste lijke, het bovennatuurlijke niet uit het oog verliest. Het ligt in ons voornemen uw goedkeu ring te vragen voor de uitgave van een blad, speciaal voor de geestelijke adviseurs bestemd. In overweging is de vraag of onze ka tholieke arbeidersbeweging nog niet meer dan tot nu toe nut kan trekken door sa menwerking met universitair gevormden. In September zullen onze leiders weder om in de gelegenheid worden gesteld, door alleszins bevoegde sprekers voorgelicht te worden over het zeer gewichtige economi sche en monetaire probleem van dezen tijd, terwijl morgen Prof. Ir. Golissen ecnige economische perspectieven zal openen. Alles bijeen mogen wij zeggen, dat er bin nen onze katholieke arbeidersbeweging een opgewekt leven is. Nauwgezette plichtsbetrachting. Nauwgezette plichtsbetrachting, zich ge heel geven voor elkander, geldt voor ons allen, ln het bijzonder voor hen, die verant woordelijke posten bezetten: voor rust en slapheid is geen plaats nu activiteit, kracht en uithoudingsvermogen om den voorrang dingen. De Verbondsleidi hoopt niet achter te blijven. Vertrouwend op Uw aller zoozeer ge waardeerde medewerking en vriendschap en gedragen door het onontbeerlijke ver trouwen van de massa zer mannen, vrou wen en jeugdigen in het land, zal ons Be stuur naar beste weten trachten alles voor allen te zijn. Met de bede, dat God Uwen en onzen ar beid moge zegenen en vruchtbaar maken, verklair ik de vergadering voor geopend! V Tegen Cumulatie. „Zullen wij niet door den dranig der om standigheden tot de noodzakelijkheid wor den gebracht, de dubbele inkomens, beide of een van beide uit officieele betrekkingen, over de heele linie te verbieden, nu het aan tal werkloozen steeds grooter wordit en voor de „intellectueelen" het uitzicht op een betrekking stellig niet gunstiger is dan voor de handarbeiders?" Deze vraag, welke het „Huisgezin" in een driestar stelt, geeft uitdrukking aan een dringend verlangen, dat bij velen leeft. Ook wij hebben er al meermalen op ge wezen. Doch er gebeurt ten deze nog niets, of niet veel. Minister Marcharvt wil de huwende on derwijzeres uit de school ontslaan, maar: de gehuwde handhaven. Een halve maatregel oonstateert het „Hsgz." terecht. Natuurlijk by het treffen van algemeene regels zouden er ook uitzonderingen móeten eijn. Dat is b.v. duidelijk voor wat betreft den algemeenen regel, dat er geen gehuw de onderwijzeressen in de school mogen zijn. Op zulk een algemeenen regel zouden uitzonderingen moéten zijn. Maar dat we althans beginnen met alge meene regels, die niet reeds op zich halve maatregelen zijn! Door het tegengaan, daadwerkelijk, vam cumulatie in welken vorm dan ook - wordt de werkgelegenheid vergroot. Zeker 't is volksbedrog, als men gouden ber gen als resultaat ervan voorstelt. Zoo bui tengewoon groot en wijd-vertakt is de z.g. cumulatie niet. Maar ook kleinere remedies moeten worden aangewend, om de pijnen der werkloosheid, waaraan de samenleving lijdt, te verzachten. BINNENLAND RIJKSMIDDELEN. OVER DE EERSTE ZES MAANDEN 31 MILLIOEN BENEDEN DE RAMING. De Rijksmiddelen hebben over de afge- loopen maand Juni opgebracht ƒ31.190.074 of 1.019.717 minder dan geraamd was. De opbrengst over Juni 1933 bedroeg 26.239.445, zoodat zij over de zomer maand van dit jaar 4.950.629 hooger is. De opbrengst over de eerste zes maanden van dit jaar is 162.222.036; de raming was 193.258.750, zoodat de opbrengst dus ƒ31.036.714 daar beneden gebleven is. De opbrengst over de eerste zes maan den van '33 was 150.092.178. NEDERLANDSCHE VARKENS CENTRALE. Onder de varkens, welke aan de Neder landsche Varkenscentrale ter levering wor den aangeboden, komen er van tijd tot tijd voor, welke op de huid roode strepen, plek ken of schrammen vertoonen, ontstaan door het slaan, schoppen, bijten of op andere wijze mishandelen van de varkens. De Nederlandsche Varkenscentrale heeft be sloten met ingang van 23 Juli a.s. bij de uitbetaling van deze varkens een korting op de officieele prijzen toe te passen van 3 cent per Kg. Wanneer de beschadiging van ernstigen aard is, zullen de varkens echter gelijk tot heden het geval was uit sluitend voor rekening en risiico van den leverancier worden afgenomen. Deze ont vangt dan een prijs, welke overeenstemt met de werkelijke waarde, die het varken na slachting blijkt te hebben. De korting zal uitsluitend worden toegepast, wanneer de beschadiging bij de ontvangst door den kringzaakvoerder is geconstateerd. Deze zal de varkens niet mogen ontvangen, dan nadat de aanbieder in de boeken van den kringzaakvoerder door onderteekening heeft te kennen gegeven, dat hij erkent, dat de varkens beschadigd zijn. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat het ontstaan van schrammen, aangebracht door het bijten der varkens voorkomen kan worden door bij de varkens de hoektanden te verwijde ren. Dit kan het best geschieden zoo spoe dig mogelijk nadat deze tanden verschenen zijn. Het komt voorts voor, dat varkens, wel ke door de leveranciers niet als zoodanig zijn opgegeven, na slachting zeugen blijken te zijn. Deze varkens zullen in het vervolg worden afgerekend tegen de voor zeugen geldende prijzen. CRISIS-ZUIVEL-CENTR ALE. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 22 Juli tot en met 28 Juli 1934 de prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regee- ringscontract, is bepaald op cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt ver hoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van y% cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. R. K. KAMER-CENTRALE HAARLEM. Zaterdagmiddag hield de R. K. Kamer- Centrale Haarlem haar algemeene jaarver gadering te Haarlem onder voorzitterschap van mr. dr. P. J. Witteman. Deze opende met een inleiding waarin hij wees op den slechten economischen toestand. Juist in dezen tijd moeten de politieke partijen op haar qui-vive zyn, want zij ook hebben 't duur te verantwoorden. Gelukkig is er een nieuwe activiteit in de R. K. Staatspartij ontstaan. Spr. besloot met den wensch, dat de Kamercentrale Haarlem een van de trouwste en krachtigste onderdeelen van de R. K. Staatspartij zal blijven. De R. K. Kiesvereeniging Amstelveen- Buiten had een voorstel ingediend, waar in het bestuur van de R. K. Kamercentrale te Haarlem werd uitgenoodigd aan de R. K. Staatspartij te verzoeken een commis sie te benoemen ter bestudeering van het munt/vraagstuk en zich, bekend met de uit komsten van het deskundig onderzoek, zoo duidelijk mogelijk over de monetaire po litiek uit te spreken. Na uitvoerig debat stelde de voorzitter een amendement voor, n.l. om het partij bestuur te verzoeken den Raad van Studie en Documentatie (de permanente studie commissie van de R. K. Staatspartij) op te dragen het vraagstuk te bestudeeren en een rapport uit te brengen. Een afzonder lijke commissie is dan niet noodig. Het voorstel werd tenslotte aangenomen. Hierna bracht de secretaris, de heer J. J. Brinkman, zijn jaarverslag uit. Spr. herinnerde aan het aftreden van mr. Bomans, die met wys beleid, groote werkkracht en veel nut zijn ambt vervuld heeft. Spr. sprak de beste wenschen voor den nieuwen voorzitter uit. Dan liet spr. de re vue passeeren al 't geen in de Kamercen trale in 't afgeloopen jaar is geschied en wees op de noodzakelijkheid dat iedere afdeeling een goed-geoutilleerde propagan- daclub bezit. De Kamercentrale telt thans 50 afdeelingen, maar het totaal aantal le den is verminderd. Een voorstel van den secretaris-penning meester, den heer Brinkman om de contri butie te verhoogen tot 15 ct. per lid en per jaar in verband met de verhooging van de toelage aan de R. K. Staatspartij werd aan genomen. Bij de bestuursverkiezing werd bij en kele candidaatstelling gekozen de heer Kee te Velsen-Noord in de vacature van den heer J. P. Handgraaf, die gemeend heeft zijn functie aan jongere krachten te moeten afstaan. Mr. Hermans en mevr. Weber- Strik werden met alg. stemmen herkozen. Vervolgens werd behandeld de agenda voor de vergadering van den Partijraad op 20 en 21 Juli a.s. Bij dé rondvraag werd van verschillen de zijden gepleit voor verhooging der steun regeling. Rijkscommissie Werkverruiming. Dezer dagen vergaderde de Rijkscommis sie Werkverruiming te 's Gravenhage. Met voldoening werd er kennis van ge nomen, dat, mede door bemiddeling van den Mijnraad, een belangrijke order door de Staatsmijnen hier te lande was ge plaatst. Medegedeeld werd op welke wijze de Commissie had bevorderd, dat een Neder landsche fabriek naar een belangrijke ma chineorder kon mededingen. Met teleurstelling werd vernomen, dat van het plaatsen van belangrijke indus- trieele opdrachten door Rusland hier te lande nog weinig is gekomen. In overleg met de Commissie is door een electriciteitsbedrijf bevorderd, dat, met het oog op de verdere ontwikkeling van onze eieetro-technische industrie, een bepaalde opdracht zal worden uitgevoerd door een buitenlandsche onderneming in samenwer king met een in Nederland gevestigde on derneming. Door samenwerking van meerdere instan ties was het mogelijk te bereiken, dat aan enkele Nederlandsche soheeps bouwwerven opdracht voor den bouw van schepen voor de internationale binnenvaart konden "wor den verstrekt. Door de Commissie wordt een onderzoek ingesteld naar de vraag of de eischen, wel ke hier te lande aan het gebruik van som mige eleotrische apparaten worden gesteld, al of niet de ontwikkeling van de electro- technische industrie bevorderen. Met groote instemming nam de Commis si e kennis vdn een circulaire van den Mi nister van Waterstaat aan de onder Zijn Departement ressorteerende autoriteiten, houdende mededeeling, dat in het belang van de nationale industrie bestellingen bij de buitenlandsche nijverheid niet zullen worden goedgekeurd, indien niet blijkt, dat de Commissie daarover is gehoord. Voorts wordt een overzicht gegeven van een groot aantal gevallen, waarin de Com missie met meer of minder succes heeft kunnen verkrygen, dat de opdracht aan Nederlandsche industrie wordt verstrekt. Goedkoope trein. Op Dinsdag 24 Juli bestaat gelegenheid voor een goedkoope rondreis naar Nun- speet. Kampen en Urk. Voor verdere bij zonderheden verwijzen wij naar de ad vertentie in dit nummer. Faillissement aangevraagd van de drukkerij „Atalanta". Naar wy vernemen, heeft mr. J. G. Ste- nek er als procureur van den Raad van Ar beid het faillissement aangevraagd van de drukkerij „Atalanta", waar het commu nistische dagblad „De Tribune" gedrukt wordt. Zooals bekend is deze drukkerij een groot bedrag aan premie schuldig ingevol ge de Ongevallen- en Invaliditeitswet. SPORT ATHLETIEK NEDERLANDSCHE DAMES NAAR BELGIE. Voor de groote Internationale Atletiek wedstrijden voor dames welke op Zondag 22 Juli te België (Schaerbeek) zullen plaats vinden heeft de commissie voor Dames Athletiek in de K. N. A. U. de navolgende ploeg vastgesteld: 100 Meter: C. Aalten (T.C.V.) en I. Mar tin (Olympia). 200 Meter: T. Schuurman (KNAU) en I. Martin (Olympia). 80 Meter horden: B. ter Horst (Hercu les) en A. Doorgeest (ADA). Vèrspringen: T. Schuurman (KNAU) en A. Doorgeest (ADA). Hoogspringen: T. Koopmans (Atalanta) en P. Dieben (Brunhilde L.). Kogelstooten: C. de Kok (ATB) en A. Doorgeest (ADA). Discuswerpen: C. Pels (ADA) en T. Koopmans (Atalanta). Speerwerpen: C. de Kok (ATB) en P. Dieben (Brunhilde L.). Etafetteploeg: T. Schuurman, C. Aalten, J. Dalmolen en I. Martin. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. Piet van KempenCozens nog aan den kop. Hoewel de Olympia-Hall nog lang niet uitverkocht was, blijkt er toch veel be langstelling voor deze eerste Zesdaagsche in Londen te zijn. Het vormen van het koppel Piet van Kempen met den Engelsch- man Cozens blijkt een goede gedachte te zijn geweest, daar de Engelschen hun landgenoot dank zij de hulp van Piet van Kempen nog steeds aan den kop zien rij den en kunnen toejuichen. Er waren omstreeks middernacht ruim 5000 toeschouwers en velen van hen ble ven tot des morgens te zes uur bij den aanvang der neutralisatie. Toen er driehonderd mijl gereden was, verloren van KempenCozens de ronde voorsprong, welke zij op alle andere kop pels hadden. Herhaalde malen hebben, vooral direct na de sprints, vannacht jach ten plaats gehad. Toen er 474 mijl gereden was, hedenoch tend bij de neutralisatie was de stand als volgt: 1. Piet van KempenCozens, 2. Bar- tellMalmesi. Op een ronde: 3. KilianVopel, 4. Miethe Vroomen, 5. WinterOttevaire. Op drie ronden: 6. TerryBuhler, 7. BockumMuller, 8. Piano—Giliberti, 9. LepageAudy, 10. ClignetKoomans, 11. AnhesAerts, 12. MarcillacLouet. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Gistermiddag te 5 uur kwam de Raad der gemeente Leiden in het „Nut" bijeen. Voorzitter de burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heer en Ro- irüjn en Schüller. Allereerst wordt aan de orde gesteld: lo. Beëediging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer A. J. Schoneveld. De heer Schoneveld wordt door den se cretaris binnengeleid en legt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter wenscht hem geluk met zijn benoeming en het nieuwe raadslid neemt zyn plaats in bij de leden der A.R. fractie. Vervolgens worden de Ingek. Stukken behandeld, waaronder zich o.a. een ver zoek bevindt van mej. M. H. Nederburgh om ontslag als leerares aan de H.B.S. voor Meisjes. 2o. Voorstel tot aankoop van de percee- len Vischmarkt Nis. 9 en 10 van de N.V. Schlatmann's Confectie- en Manufacturen- handel „de Faam" te Leiden en van de perceelen Vischmarkt Nis. 16 en 17 van de N.V. „de Faam" Maatschappij van Han del in Manufacturen en aanverwante arti kelen te Haarlem, en tot vaststelling van de desbetreffende begrootingsregeling. Goedgekeurd. 3o. Voorstel om ten aanzien van aan de Koenesteeg te bouwen woonhuizen toe stemming te verleenen tot overschrijding van de bij de verordening op het bouwen en sloopen voorgeschreven maximum hoogte. De heer v. E c k wil voor dit geval geen bezwaar maken tegen de gevraagde afwij king, maar hij heeft wel bezwaar tegen de in het plan opgenomen hoogte van 2.50 M. voor de slaapkamers. Wethouder Splinter wijst erop, dat deze hoogte volgens de verordening toe laatbaar is. Daarna z. h. st. goedgekeurd. Van de gelegenheid tot het houden eener rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, zoodat de vergadering na 10 minuten weer gesloten kon worden. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. K. van Wyk en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleeschwaren in het per ceel Nieuwe Beestenmarkt No. 6; b. de N.V. Meelfabriek „De Rijn", voorheen firma Wed. T. J. Bots en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een meelfabriek in het perceel Utrechtsche Jaagpad No. 2; c. de Vereeniging voor Misvormden en rechtver krijgenden tot het uitbreiden van de in richting voor het vervaardigen van ortho- paedische instrumenten in het perceel Meezenstraat No. 2; d. J. M. v. d. Horst en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een verchroominrichting en lakkery in het perceel Rijn- en Schiekade No. 124. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Buitengewone Bestuursraadver gadering R. K. Volksbond, Bonds- gebouw, 8 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, St. Vincentiusvereeniging, 89 uur. Vrijdag. Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", Ledenvergadering, Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 16 tot en met Zondag 22 Juli a.s. waargeno men door de apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, Tel. 807. ST. RAPHAEL. Het bestuur der afd. Leiden vestigt de aandacht op het volgende: Gratis vliegtochten. In opdracht der jaarvergadering en in overleg H.B. „St. Franciscus" is aan de afd. Rotterdam de taak toegewezen een gezel- ligen vacantiedag te organiseeren. Als datum is vastgesteld Maandag 30 Juli. De dagindeeling is als volgt: Ongeveer 11 uur samenkomst Rotter dam D.P., waar gelegenheid is tegen goed koop tarief wat te gebruiken. Tevens zal voor degenen, die dat wenschen een oogen- blik afgezonderd worden om de S. O. V.- cantine te bezoeken. Vandaar gezamenlijk door de stad naar „de Spido", waar de door ons gecharterde pleizierboot gereed ligt. Ongeveer 12.00 uur begint de rondvaart door de Rotter- damsche havens. De rondvaart wordt bij vliegveld „Waalhaven" onderbroken om terrein en hangars te bezichtigen. Twee volle uren zal daar vertoeft worden. Tevens zal gelegenheid tot het maken van vlieg tochten boven de stad worden aangeboden. Als bijzondere attractie heeft elke deel nemer de kans, van een vliegtocht te ge nieten. Die kans bestaat in het door ons uitgaven van loten, welke iedere deelnemer, (ook vrouwen en kinderen) gratis ontvangen. Zoo'n dagje zal heel wat kosten, zult ge vragen. O.i. zijn de kosten wel te dragen. Cm de groote gezinnen tegemoet te komen, en hen niet uit te sluiten, hebben wij de volgende regeling getroffen: Iedere deelnemer betaalt 75 cent met dien verstande, dat het maximum van 1.75 per gezin niet wordt overschreden. Dus man, vrouw uit een gezin ieder 75 cent, 25 cent voor het eerste kind, meerdere kinderen uit hetzelfde gezin kosteloos. Wie er aan dezen vacantiedag deel kun nen r.emen? De geheele Rafaëlfamilie, want vanzelfsprekend is elk St. Franciscuslid ook Raphaëllid. „St. Franciscus" en „St. Raphaël"-vrien- den, neemt spoedig een besluit en vraagt op 30 Juli verlof. Mochten belanghebbenden dienaangaan de inlichtingen wenschen, dan kunnen zy zich schriftelijk vervoegen by de secretaris van de Propaganda-commissie „St. Fran ciscus", J. Machielsen, Manpad 61, Rotter dam Zuid. Eindexamens Kweekschool voor Be waarsc hoolhouderessen. Geslaagd voor het eindexamen de dames W. G. H. G. Klaasen, A. H. J. Susan en A. Vodegel, allen te Leiden; E. J. Maronier, Den Dalder, D. G. Heuff, Leersum, jkvr, C. J. van de Poll, Oegstgeest, H. M. J. van Osselen, Delft, J. M. den Boon,Arnhem, C. J. Nachenius, Heerenveen, G. J. Bis schop, Oude Pekela, H. Stoel, Utrecht, E. IJssennagger, Deventer, C. E. Yungs, Maarssen, J. P. Törch, Den Haag, A. M. Wanschers, Oegstgeest. Drie candidaten moeten herexamen praktijk afleggen. Afgewezen twee candidaten. (Onderstaande berichten worden her plaatst wegens misstelling in ons vorig nummer). R. K. Vakschool voor Meisjes. Geslaagd voor het 2de ged. (praktijk) van het examen akte N VIII, leerares Ko ken en Voedingsleer, de dames C. H. Dijk- sterhuis en G. M. C. Hoevenaars. Zaterdag slaagden voor het examen costumière de dames: A. Pieters, G. v. d. Boog. Katwijk en T. van Son. Eveneens slaagden voor Lingerie de dames: C. Jansen, E. Kriek, H. Klein, G. Rodenburg. M. v. Velsen en C. Nyssen, Voorhout, allen leerlingen van de Eer waarde Zrs. van Liefde Pelikaanstraat al hier.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2