MAANDAG 16 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 UIT DE RADIOWERELD Frograraraa van Dinsdag 17 Juli. Huizen, 301 M. KRO-Uitzending, 4.00—5.00 HIRO. 8.00 Morgenconcert. 10.Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door Louis Metz en zyn orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoon (3e acte van „Wie Wal- küre). 4.Afgestaan aan de H. I. R. O. 5.10 Gramofoon (Italiaansche muziek). 5.45 L. Abor over „Adam Smith, vader der economische wetenschap", waarna gra mofoon. 6.15 Concert door het K. R. O. orkest o. L v. Pierre Reinards als gastdirigent. 7.15 W. G. T. v. Hoeven over „Steunver- leenint,2 aan werkloozen." 7.40 Het KRO.-orkest. Te 8.15 Vaz Dias. 9.15 Over den Esperanto-cursus. 9.25 Gramofoon. 9.50 Concert door John Smith en zijn Jasz symphonikers, afgewisseld door gramo foon. Te 10.30 uur Vaz Dias. 11.05 Gramofoon. Hilversum 1875 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Vioolrecital B. Lensky. 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Het orkest van het Rembrandt- Theater te Amsterdam. I.45 Gramofoonplaten. 2.30 Zang door Ré Koster. 3.00 Kniples. 3.20 Gramofoonplaten. 4.15 Dito. 4.30 Radio-klnderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 7.30 Gramofoonplaten. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest m. m. van F. Bau- mann 'tenor). 8.45 Gevar. progr. m. m. van Kovacs La- jos en zijn ontest, de „Paradise Gorden Ha- waians", de „Nicholas Melody Makers", het Noverty Quartet en een draaiorgel. II.00 Vaz Dias. 11.IC12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Whitby Sted. Orkest. 1.2, Orge.conccrt. 2.05 Western Studio Orkest. 3.20 Torquay Sted. Orkest. 4.50 Het Macnaghten Strijkkwartet. 5.35 Kinderuur. 6.50 Schotsch Studio Orkest. 7.35 „Summer showers", revue-program ma. M. m. van het Midi. Revue-koor, en -orkest. 8.20 Radio Militair Orkest. 9.45 „Richard Hathaway", apel van Wright. 10.5012.20 Lew Stone en zijn orkest. „Rad! o-P aria, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 PascaLorkest. 8.20 Gevar. Programma. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12 20—2 20 Concert uit rest. ..Rit*". 3.205.10 Concert uit reit. „Wivex". 5.305.50 Amerikaansche en Engelscha liederen. 8.35 Apollo-revue 1934 m. m. van solisten en orkest. 11.0512.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6 45 Orkestconcert. 12.20 Omroepkleinorkest. 1.20 Orkestconcert. 4.20 Kwintetconcert. 7.20 Kinderkoor. 8.30 Omroeporkest. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. 9.05 Gevar. programma of Radiotoneel. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30—2.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Symphonieconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Max Tlexys' orkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Zang en piano. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 8 20 Dito. 8.40 Reportage u. d. Grot van Han, 9.35 Vervolg concert. 10.4011.15 Gramofoonplaten. Deutichlindiendei, 1571 M. 8 30 Concert uit Keulen. 9.10 „Das war Münchhausen", hoorspel. 10.20 Berichten. 10.50 Sportreportage. II.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Concert uit Hamburg. Gemeentelijk Radio Dlatrlbntle bedr^f en de R. O. V. Radio-centrale. (3de Programma). 8.00—12.20 Keulen. 12.2014 20 Brussel VI. 14 2015.20 Londen Reg. 15.2016.20 Kalundborg of Luxemburg. 16.2017.20 Keulen. 17.20—19.20 Brussel VI. 19.2020.20 Luxemburg. 20.20—21 05 Brussel VI. 21.05—afloop Boedapest of Brussel VL (4de Programma). 8 20—8.50 Parijs Radio. 12.2017.35 Daventry. 17.3518.20 Zender Eng. „Natlonal"zen- ders. 18.2019.30 Brussel Fr. 19.3020.Loc. Uitz. Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.0021.20 Daventry. 21.2022.50 Luxemburg. 22.50afloop Daventry. GEMENGDE BERICHTEN BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Elf gewonden. Zaterdagmiddag te zes uur heeft op de Soesterbergschestraat te Soest een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een uit Haar lem afkomstige auto week uit een file van •wagens, die terugkeerden van den vlieg dag te Soesterberg, naar den linkerkant van den weg uit, juist op het oogenblik, dat van de andere zijde ook een auto naderde. De eerste auto reed daarna weer naar rechts terug, met het gevolg, dat zij werd aange reden door een daarachter rijdende auto uit Kortenhoef. Beide auto's sloegen om e;i werden totaal vernield. Alle elf inzittenden der beide auto's wer den gewond. Twee dames uit de voorste auto zijn in bewusteloozen toestand per ziekenauto naar Haarlem vervoerd. De vier andere inzittenden van dezen wagen en de vijf personen die zich in den wagen uit Kortenhoef bevonden, konden, na door den geneesheer van het sanatorium „Zonne gloren" verbonden te zijn, zich in auto's naar hun respectievelijke woonplaatsen be geven. VERKEERSONGELUK ONDER DONGEN Gisterochtend te omstreeks zeven uur heeft aan de Dongenvaart een ernstig on geluk plaats gehad. Een arts, die patiën ten had bezocht, wilde met. zijn auto een drietal fietsers passeeren. Op het laatste oogenblik zwenkte zekere C. V. den ver keerden kant uit. Hij kwam onder de auto terecht. De wagen kwam tegen een lan tarenpaal terecht. C. V., die 70 jaar is, was er slecht aan toe. Hij bekwam een schedelfractuur en een beenbreuk. De arts kwam er met vrij lichte kwetsuren af, doch C. V. is korten tijd later overle den. De auto werd zeer ernstig bescha digd. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS en PERSONENAUTO. Zaterdagmiddag te half een heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een auto bus van de firma De Boer en Zoon te Balk, waarin zich een 20-tal schoolkinde ren bevond, en een personenauto, be stuurd door den heer v. d. W., te Leëu- warden. De personenauto sloeg qver den kop en kwam in het langs den weg loo- pende vaarwater terecht. Toegeschoten hulp bracht den heer W. op het droge. Het bleek dat hij een been had gebroken. Op geneeskundig advies is hij naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. De autobus kwam door de aanrijding tegen een boom terecht. De bus werd echter niet beschadigd en de kinderen kwamen met den schrik vrij. ERNSTIG MOTORFIETSONGELUK. Gistermiddag om drie uur is de motor fietsberijder G. Verschuur uit Alkmaar ter hoogte van het café „De Rustende Ja ger" te Heiloo, met een vaart van ruim zestig K.M. ingereden op de auto van den garagehouder v. d. Kommer, die juist de tegenover dat café gelegen garage wilde inrijden. Het uitzicht van den bestuurder van het motorrijwiel werd belemmerd door een aan den kant van den weg staan de auto. De heer V. kreeg ernstige bloe dende hoofdwonden. De duorijder kwam er met eenige schrammen af. Het motorrij wiel en de auto werden slechts licht be schadigd. Nadat het slachtoffer geneeskun dige hulp en geestelijken bijstand was verleend is het per auto van den Genees kundigen Dienst van Alkmaar in zorg- wekkenden toestand naar het St. Elisa- bethziekenhuis vervoerd. KIND IN EEN EMMER ZEEPWATER VERDRONKEN. Te Zelhem is een een-jarig kind van de familie Let tink gisteren uit de wieg in een emmer zeepwater gevallen en verdronken. VERDRONKEN ÏN ZWEMINRICHTING. Zaterdagmiddag is in het Sportfondsen- bad te Arnhem verdronken de 22-jarige P. Boeker, gewoond hebbende in Ooster beek. De jonge man, die de zwemkunst niet machtig was, blijkt aan de aandacht van het badpersoneel te zijn ontsnapt en zich in het diepe gedeelte begeven te heb ben, waar zijn lichaam werd gevonden. Kunstmatige ademhaling, langdurig toe gepast door een dokter, mocht niet meer baten. PLEIZIERJACHT GEZONKEN OP IJSELMEER. Zes opvarenden gered. Zaterdag werd door beurtschipper Van den Heuvel te Meppel, die met de motor boot „Drentina" van Amsterdam op weg was naar Meppel, tusschen Urk en Mar- kep het jacht „Anna" uit Amsterdam in moeilijke positie aangetroffen. Op verzoek van de opvarenden verleende de „Dren tina" assistentie en nam het vaartuigje op sleeptouw. Het pleiziervaartuig bleek ech ter lek te zijn geslagen en begon vrij snel te zinken. Direct liet kapitein v. d. Heu vel stoppen en draaide langszij van het zinkende vaartuig. Het gelukte hem en zijn personeel de zes opvarenden op de motor boot over te brengen. De pogingen om het jacht te behouden faalden. Het verdween in de golven. De geredde zeilers zijn per trein naar Amsterdam teruggekeerd. „De Crt." GEVOLGEN VAN ONVOORZICHTIG HEID. Op de Laarderhoogt heeft gisteravond een ernstig motorfietsongeluk plaats ge had. De motorrijder, N. J. van der Drift uit Amsterdam, 20 jaar oud, heeft op den Rijksweg nabij Crailoo een automobilist verzocht hem naar Laren te sleepen. Toen op de Laarhoogte de chauffeur plotseling moest remmen, raakte het touw tusschen het stuur en den lamp verward, zoodat de motorfietsrijder de macht over het stuur verloor en kwam te vallen. Doordat de automobilist hiervan niets merkte werd hij twintig meter meegesleurd, voordat het touw brak. De heer v. d. D. kwam er nog betrekkelijk goed af, maar niettemin con stateerde de ontboden geneesheer, dokter Holtman, een groote bloedende hoofd wonde en ernstige verwondingen aan ge laat, handen en beenen. Nadat het slacht offer was verbonden, werd het per auto naar zijn woning te Amsterdam vervoerd. BLAUWE MAZELEN TE RAVENSTEIN. In verband met het voorkomen van blauwe mazelen te Ravenstein zullen de scholen met ingang van Maandag a.s. op last van dr. Sluyters voor den tijd van veertien dagen gesloten worden. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND." Alles een prooi der vlammen. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur brak door onbekende oorzaak brand uit in het dubbele woonhuis, bewoond door de families Nijhof en Langevoort, aan den Eperweg te Vaassen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon ondanks haar krachtdadig optre den niet verhinderen, dat alles tot den grond toe afbrandde. De inboedel van bei de families ging zoo goed als geheel ver loren. De schade wordt door verzekering gedekt. BRAND IN EEN RESTAURANT TE HELMOND. Gisteravond te ongeveer half twaalf is te Helmond brand ontstaan in volksrestau rant „Brabantia" in de Kerkstraat. Ter wijl men aan het bedienen was, bemerkte men plotseling dat aan den achterkant op de bovenverdieping brand was uitgebro ken. Het vuur breidde zich snel uit. Toen de brandweer ter plaatse verscheen stond het achterhuis reeds in vollen vlam. Voor R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verrleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG-en DONDERDAG MIDDAG van 2-4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 zoover het niet uitbrandde liep het restau rant groote waterschade op. De schade, die enkele duizenden guldens bedraagt, wordt door verzekering gedekt. GEVOLGEN VAN DEN ZWAREN REGENVAL. Trein aan groot gevaar ontsnapt. De érein, die om vijf uur uit Leeuwar den naar Heerenveen vertrekt is gister middag aan een groot gevaar ontsnapt. Een veehouder, die zijn vee, dat in de weide langs de spoorlijn Leeuwarden Heerenveen graasde ging melken, ont dekte, dat de spoorlijn verzakt was. On middellijk waarschuwde hij het naastbij- gelegen wachthuisje, dat op zijn beurt het hoofdstation waarschuwde. Bij onderzoek bleek, dat de berm waar de spoorlijn over loopt over een lengte van 2030 Meter was weggezakt door den zwaren regenval. Onder deskundige leiding werd de trein over de gevaarlijke plek gereden, zoodat er geen ongelukken gebeurden. DE GROVELIJKE MOORD TE PRINCENHAGE. De dader ging na zijn afschuwelijke daad rustig naar bed. Omtrent den moord te Princenhage meldt de „Msb." nog het volgende: Het buurtschap Vugtsohoot ligt ongeveer in 't midden van den driehoek Princenhage- Etten-Rijsbergen, behoort tot de gemeen te Princenhage en telt ongeveer een 20-tal woningen, die meerendeels liggen ver spreid. Op de plaats waar de gruwelijke moord is geschied staan een drietal woningen kort bijeen met afstanden van 20 en 50 Meter. Het eene wordt bewoond door het slacht offer C. K. met vrouw en twee kinderen, het tweede door de ouders van den dader, die ongehuwd is, en bij zijn ouders in woont en het derde door M. H. te wiens huize de moord zioh gedeeltelijk afspeelde. Er bestond tusschen genoemde bewoners een goede verhouding oogenschijnlijk. lede ren avond vond men 't drietal bijeen voor ec i avondpraatje. Vrijdagavond ron<| 9 uur is de dader J. O. op 't erf van C. K. gekomen waar 't gewone praatje werd gemaakt, dat eindigde met gekijf, waarna plotseling een revol verschot door J. O. werd gelost, dat C. K. in 't dijbeen trof. Deze vluchtte in de rich ting van de woning van M. H. achtervolgd door J. O. In deze woning heeft de dader zijn slachtoffer, dat op den grond tegen het kabinet lag kermend van pijn met een klomp bewerkt en heeft daarna op nieuw zijn revolver getrokken en wederom een schot gelost op C. K., dat echter miste en in 't kabinet terecht kwam. Door de voordeur heeft de dader hierop het huis verlaten. M. H., die zich op zijn akker bevond, was inmiddels thuis geko men. C. K. riep hem toe, dat J. O. op hem geschoten had. Lachende ontving M. H. deze mededeeling omdat hem dit onbe grijpelijk voorkwam. Toen hij echter van het feit overtuigd was heeft hij K. naar buiten geleid, die zich terug naar zijn woning zou begeven, die ongeveer 20 meter verder lag. M. H. heeft toen de deur gesloten. Kort hierop is J. O. aan de woning gekomen van M. H. om te vragen waar C. K. was. M. H. ant woordde, dat deze naar huis was. O, heeft toen geroepen: hij moet kapot!! O. heeft daarop K. gevonden, hem opnieuw met een vuurwapen bewerkt aan de voordeur van M. H. en heeft hem daarna eenige meters weggesleept tot buiten den tuin van M. H. alwaar h(j zijn slachtoffer met een schop zoodanig op het hoofd heeft geslagen, dat de schedel langs het voorhoofd werd open- gekliefd. De dader is naar zijn woning te ruggekeerd en heeft zich ter ruste bege ven. Hij werd hier door de politie, die in middels gewaarschuwd was, van zijn bed gelicht en gearresteerd. Het lijk werd ter plaatse onder bewaking gesteld en na onderzoek Zaterdagmorgen van het parket naar Breda overgebracht. De zaak is nog in onderzoek en de poli tie wil over de motieven van dezen gru- welijken moord niets uitlaten. Zooals te be grijpen is, heeft deze moord in de zoo rustige, landelijke omgeving geweldige ont steltenis teweeg gebracht. De reputatie van den dader was niet al te best. KNOEIERIJEN BIJ DE VARKENS- CENTRALE. Nieuwe onregelmatigheden In Groningen. Voor de vierde maal binnen enkele maan den is in de provincie Groningen knoeie rij ontdekt, gepleegd door een zaakwaar nemer van de Nederlandsche Varkens Cen trale. Nu betreft het den vertegenwoordi ger dier Centrale te Wirdum, gemeente Loppersum, die, evenals in de andere ge vallen, valsche handteekeningen heeft ge plaatst om daardoor leveringen te kunnen doen door anderen dan de belanghebben den. Ook heeft hjj meer varkens doen op geven aan de Centrale dan de varkenshou ders in werkelijkheid leverden. De zaakwaarnemer, de heer K., is ter beschikking der justitie te Groningen ge steld. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 44) John Bedford las dat bericht nog een paar maal over, vouwde het telegram dan op en stak het in zijn zak. Een oogenblik later keerde hij onder het genot van een heerlijke sigaar naar het hotel terug en begaf zich naar het postkantoor, waar hij een tweetal telegrammen verzond. Het eerste luidde als volgt: Gefeliciteerd. Neem onmiddellijk de proef. Sein mij uitslag hedenmiddag of he denavond naar Star Hotel Canterbury. Van avond steek ik naar Frankrijk over en zal me zoo spoedig mogelijk bij je vervoegen. Bedford. Het tweede, dat gericht was aan Ed wards poste-restante Canterbury, luidde: Wacht je half vijf Star Hotel. Hierna stapte hij weer in zijn wagen en reed naar Canterbury terug. Zijn bekend heid met die streek kwam hem nu goed van pas. Na zijn wagen te hebben onderge bracht in een garage, even buiten de stad bereikte hij langs verschillende verlaten slingerpaadjes en smalle straten de stad en arriveerde in het Stad Hotel, zonder dat iemand hem gezien had. Hij had het zich reeds gemakkelijk gemaakt in één van de gezellige kamers van het hotel, zonder dat iemand iets wist van zijn aanwezigheid be halve de eigenaar natuurlijk. Toch was het zuiver toeval, dat h(j ju frouw Delomosne niet gezien had. Zij stond bij de garage toen hij door den tuin de achterdeur van het hotel naderde en hoewel hij haar niet gezien scheen te heb ben zag zij hem heel goed. Zij trof onmiddellijk haar maatregelen, bracht haar wagen onder in een leegstaand koetshuis, waarvan z(j den sleutel in haar zak stak en zond haar chauffeur naar een ander hotel, met het bevel daar op haar te blijven wachten. Zij sloop door den zij ingang het hotel binnen en besprak even als John Bedford een kamer. Toevallig werden zij door den zelfden kellner bediend en het verwonderde den man niet weinig toen hij van twee kanten dezelfde orders kreeg. Onder geen enkele voorwaarde mochten zij gestoord worden; bij de een zou een dame, bij den andere een heer belet laten vragen en die perso nen moesten onmiddellijk naar de respec tievelijke kamer worden gebracht. De man vroeg zich af, wat dat verstoppertje spelen te beteekenen kon hebben, of zou het mis schien maar een toevallige samenloop van omstandigheden zijn? De kamer van Lilian Delomosne zag uit op de straat en met een paar handige be wegingen schikte zij de gordijnen zoo, dat zij iedereen, die het hotel binnentrad, in het oog kon houden, zonder zelf gezien te worden. Het duurde niet lang of zij zag Penrose uit een zijstraat te voorschijn komen en het hotel binnengaan. Zij herkende hem on middellijk ondanks de vele jaren dat zij hem voor het laatst gezien had. Met eeni ge verwondering keek zij naar zijn keurige kleeding, zijn veerkrachtige stap en zijn vrije, onverschillige houding. Was dat een man die zich schuil hield voor de politie en die op het oogenblik bezig was met een anderen schurk een misdaad te plegen, waarvan zij den aard sledhts kon gissen? Hij had het voorkomen van een beschaafd, ontwikkeld mensch, die een gezonde wan deling achter den rug had. Maar dat zal allemaal wel comedie zijn, dacht zij. Ik zou wel eens willen weten wat zij van plan zijn. Wanneer Lilian Delomosne in staat was geweest het gesprek te beluisteren, dat op eenige meters afstand van haar tusschen John Bedford en Penrose gevoerd werd, zou zij misschien eenig idee gekregen hebben van den aard der misdaad, welke beide mannen beraamden, zou zij hebben ingezien dat het leven van velen die haar lief waren er mee gemoeid was, ook zonder het geheele complot te doorschouwen. Wel? vroeg Bedford, zoodra Penrose de deur achter zich had gesloten. Penrose trok z(jn handschoenen uit en ging zitten. Ik heb de zaak eens van alle kanten bekeken, zei hij, maar ik geloof niet, dat het mogelijk is. Niet mogelijk is een woord, dat ik niet ben. mijnheer Edwars. Drukt u zich een beetje duidelijker uit, als u wilt. Penrose had een vel papier genomen en begon vlug een potloodschets te maken. Kijk dan maar eens. Dit is fiet huis dat zooals u ziet, drie kanten beslaat van een vierhoek. De opening van dien vier hoek wordt aan de vierde zijde afgesloten door het tuinhek. Daarachter ligt de boom gaard en onmiddellijk grenzend aan het tuinhek, dus zoover mogelijk van den weg verwijderd, ligt dit schuur. Om den boom gaard heen staan aan drie kanten hooge heggen, terwijl in elke heg een klein hekje is aangebracht. Nu, dan is die schuur toch gemakke lijk genoeg te bereiken? Ja, inderdaad, als die drie heggen niet dag en nacht door de politie werden be waakt. Wat? Door de politie bewaakt? Nacht en dag? Ja. John Bedford fronste de wenkbrauwen cn keek aandachtig naar de schets. Je zegt dat de schuur onmiddellijk grenst aan het hek van den tuin, dat te vens de vierde kant vormt van dien recht hoek, niet waar? Hoe breed is die tuin en hoe breed schat je de schuur. De tuin zal ongeveer dertig meter breed zijn en de schuur misschien twintig maar de boomgaard is veel breeder. Staan er hekken om den tuin of is 't een heg? Ja, een heg..,, een hooge heg van hagedoorns. Dan zijn wij er al. Is er in dc buurt van die heg niet een plaatsje een dichte struik bijvoorbeeld waar je je schuil kunt houden, totdat het donker geworden is? Daar behoef je den alleen maar te wach ten op een oogenblik, dat de agent aan de anderen kant van den boomgaard is, om de fcom onder de hagedoornheg heen te gooien De afstand naar de schuur is dan ongeveer vijf meter, misschien tien, maar in ieder geval niet te groot te noemen. Ja, daar staan een paar hooge strui ken, antwoordde Penrose. Die zijn ge makkelijk te bereiken langs een smal laan tje, dat achter om den boomgaard heen loopt. Dat is dan in orde. JU met Je schijn baar aangeboren aanleg, om jc schuil te houden, zult niet veel moeite hebben om in het donker die heg te bereiken. Ik heb je toch wel gezegd, dat ik niet in onmoge lijkheden geloofde? Ja, maar ik wist niet, dat de bom nog voldoende uitwerking zou hebben op zoo'n grooten afstand. Al was de afstand ééns zoo groot, dan zou de uitwerking nog voldoende zUn. Maar waar is dat ding? In mUn valies cn dat heb ik aan het station laten staan. Goed. Ga dat valies niet halen, vóór dat het donker is. Ga zitten. Ik zal wel thee laten komen. Je moet maar zoo lang hier blijven. Penrose aarzelde. Je hebt immers gezegd, dat er geen menschenlevens verloren zouden gaan? zei h(j tot Bedford. Verwonderd keek deze hem aan. Wie zegt dan dat dit wel het geval zal zijn? Die mcnschen zyn dag en nacht in die schuur. En die politie-agcnton dan? John Bedford stak zijn handen in den zak en floot zachtjes tusschen zijn tanden. Ja, wat wil je nu eigenlijk? vroeg hij even later. Je vrijheid en oen vrijen overtocht naar Zuid-Amerika of terug naar Dartmoor? Aha, dat dacht ik wel. Jc stil zwijgen zegt mij voldoende. Bel nu even om thee. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9