MAANDAG 16 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. OM DEN LEIDSCHEN COURANT-BEKER A.S.C. ITeylingen EL. Direct na den aanvang van dezen wed strijd om den Leidsche Courant Beker on derneemt A.S.C. een prachtigen aanval, die besloten wordt met een goed schot van den rechtsbuiten, dat door den onderkant van de deklat gekeerd wordt. Teylingen neemt echter het spel over en maakt al gauw door den linksbuiten een goal (01). Door dit succes aangemoedigd, onderneemt Teylin gen nog vele aanvallen, waaruit tenslotte nog een doelpunt gemaakt wordt door den linksbuiten met een onhoudbaar schot (02). Nu komt A.S.C. echter pas los en maakt met een hard schot 12. Dan krijgt A.S.C. de kans van den dag om gelijk te maken door een penalty, diie echter naast geschoten wordt. De moed wordt echter niet door A.S.C. opgegeven, want uit een fout van den keeper van Teylingen maakt de middenvoor van A.S.C. gelijk (22). Spoe dig daarna maakt de rechtsbinnen van Tey lingen gebruik van een fout in de verde diging van A.S.C. (23). Met dezen 6tand gaat de rust in. Na de rust speelt A.S.C. veel beter dan er voor en maakt door den rechtsbinnen na een kwartier wederom gelijk (33). Door dit doelpunt stijgt de spanning en krijgen we een gelijk opgaanden strijd, waaraan echter een ontijdig einde wordt gemaakt door den scheidsrechter. Toen nJ. een spe ler van Teylingen een tegenstander unfair aanviel, werd hij naar de kleedkamer ver wezen. Toen dit niet gauw genoeg gebeur de, vond de scheidsrechter het beter den wedstrijd te staken. De wedstrijd was ove rigens een zeer aangename. KOLPINGS BOTS. Gisteren hadden geen wedstrijden plaats De trainingsavonden zijn thans definitief vastgesteld en wel: op Woensdagavond voor de junioren: leider J. Varkevisser, op Vrijdagavond voor de senioren: leider A. C. Goddijn. Tot nadere aankondiging is de training nog op het terrein aan den Kanaalweg. Het bestuur vertrouwd, dat zoo mogelijk alle leden aan de training zullen deelnemen. De wandelsportclub der Gezellenveree- niging zal binnenkort bij elkaar geroepen worden en aangesloten worden bij Kol- pings Boys. Leden der wandelclub bewer ken dezer dagen hun medegezellen, zoodat, wanneer de oproep verschijnt, èen flink aantal Gezellen aanwezig. Junioren denkt hedenavond aan de con tributiebetaling. R. K. S. V. „D. O. S." De diverse D.O.S.-wedstrijden verliepen alle tamelijk succesvol. D.O.S. I op bezoek bij Teylingen I, wist, al waren ze met 4 invallers, een 41 over winning te behalen. D.O.S. 3 speelde tegen Lisse 4 gelijk. (2—2). D.O.S. 4 had V.C.H. I op bezoek. De Hoogmaders gaven kranig partij, doch wa ren tegen de geroutineerde D.O.S.-men- schen niet bestand. Het 4e scoorde 5 maal, terwijl V.C.H. de eer wist te redden. (51). D.O.S.a klopte Odia met 62 en D.O.S. b won van Majella a met 40. Tenslotte speelde de D.O.S.-veteranen een wedstrijd tegen de Leiden dito's. D.O.S. scoorde 6 maal en Leiden 2 maal. R. K. V. V. „K. R. Y.n De bedde junioren-elft allen van V.V.L. uit Voorschoten waren gisteren op bezoek voor de junioren-nederlaag-wodstrijden. Allereerst speelde K.R.V. b tegen V.V.L.b welke wedstrijden met 30 door de Voor schotenaren werd gewonnen. De nederlaag was dus kleiner dan de eerste, dank zij het goede werk der achterhoede. Als de wedstrijd K.R.V.aV.V.L.a nog maar juist begonnen is, heeft K.R.V. reeds de leiding, welke vóór de rust nog vergroot wordt. Na de thee is V.V.L. er beter in en scoort een verdiende tegenpunt. De gasten wer ken hard voor den gelijkmaker, maar deze laat is zich wachten en, als het einde daar is, staat K.R.V. met 21 voor. De junioren oefenen deze week op Dins dagavond, de senioren op Woensdagavond. TEYLINGEN I—D.O.S. I 1—4. Om 2.30 uur stelden beide elftallen zich op met enkele invallers. Beide partijen spelen een vlug spel, waarbij de doelen nog al eens in gevaar komen. Teylingen is de eerste, die een mooi doelpunt maakt. Het laat zich aanzien, dat het nu niet dadelijk gaat om de doelpunten, doch om het spel zoo goed mogelijk tot zijn recht te doen komen. Verschillenden slagen hierin, en kelen weer niet. Na de thee wordt weer flink aangepakt, waarbij D.O.S. het snelste werk te zien geeft. Dit wordt al spoedig getoond door den gelijkmaker (1—1). Teylingen komt meer in den aanval, doch de voorhoede kon niet op schot komen. D.O.S. daarentegen gaat het beter af door er 21 van te maken. Het spel golft gelijk op en neer, alhoewel de keeper van D.O.S. meer te verwerken krijgt dan de Teylingen-keeper. Toch moet Hom an nog tweemaal zwichten voor de schoten van de D.O.S.-voorhoedc, zoodat de uitslag in het voordeel van D.O.S. eindigde. Wij kunnen ons niet indenken, dat D.O.S. het er zoo minder goed heeft afge bracht in de promotie, daar zij volgens haar spel wel waard is om in 2e klassse I.V.C.B. uit te komen. Het zou voor het Leidsch District ook nog een aanwinst zijn, daar er nog best eenige plaatsen aangevuld kunnen worden! R. K. Sportver. „N. V. C." Gisterenmiddag was er een ontmoeting tusschen N.V.C. en Teylingen. Om 2 uur verschenen de N.V.C.-jun. tegen de Teylingen-jun. Het was een pit tige wedstrijd, waarbij onze jongens nog veel van Teylingen konden leeren. Er werd zeer vriendschappelijk gespeeld en Tey- lingen-jun. wisten met 60 te winnen. Even na 3 uur kregen wij N.V.C. II tegen Teylingen III plus IV. Deze wedstrijd was beslist het aanzien waard, daar er mooi spel werd geleverd. Voor de rust ging het tamelijk gelijk op en neer. N.V.C. II kwam heel goedkoop aan het eerste doelpunt daar Teylingen in eigen doel trapte. Bij de rust was de stand 33. Na de thee schijnt Tey lingen op het zeer gladde veld niet meer thuis te zijn en weet N.V.C. II den stand op te voeren tot 43. De scheidsrechter had een gemakkelijke taak. R. K. Sportver. A.V.V. Gisteren werden de nederlaag wedstrij den van A.V.V. voortgezet. Om 12 uur speelde A.V.V. 3 tegen Oliveo 3 en wist in een aardig gespeelden wed strijd met 51 te winnen. A.V.V. 2 speelde daarna tegen V.V.L. 2 uit Voorschoten en ook hier wisten de A.V.V.-ers te winnen. (10). Ten slotte speelde A.V.V. I tegen V.V.L. I. Er ontwikkelt zich direct een vlug spel en aan beide zijden worden eenige mooie aan vallen opgezet, bij een waarvan V.V.L. in zuivere buitenspel positie doelpunt (01). Deze voorsprong is echter van korten duur, want spoedig maakt A.V.V. gelijk. Even later weet A.V.V. bij een mooien aanval zelfs de leiding te nemen (21). Dan komt V.V.L. wederom opzetten en maakt uit een der aanvallen gelijk (22), met welken stand de rust aanbreekt. Na de rust trekt V.V.L. wederom ten aanval en weet wederom de leiding te nemen (23). A.V.V. zet dan weder eenige aanvallen op. Bij een dezer kan de V.V.L.- back niet goed wegwerken en schiet kei hard in eigen doel (33). A.V.V. wordt sterker en V.V.L. moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen, doch zij kan niet verhinderen, dat A.V.V. wederom de lei ding verovert (43). Dan wordt het spel van enkele V.V.L.-ers te forsch en de scheidsrechter moet telkens tot kalmer spel aanmanen. Ten slotte stuurt de scheids rechter twee spelers uit het veld. De V.V.L.- a an voerder was het hiermede niet eens en treedt tegen den scheidsrechter op, waarna deze het noodig oordeelde den wedstrijd te staken. R. K. S. V. „Van Nispen". Gistermiddag speelde het eerste haar laatsten wedstrijd voor de serie wedstrij d-en van Vogelenzang en wél tegen de ster ke eerste klasser B.S.M. van Bennebroek. Jammer voor v. Nispen is zeker het feit, dat scheidsrechter Weijers haar een twee tal onbetwistbare penaltys niet toekende en dat zij met een invaller speelde voor Opdam. Met dat al heeft v. Nispen een prima partijtje voetbal gespeeld en was met een tikje meer geluk als winnaar uit het strijdperk getreden, al dient toegegeven te worden dat B.S.M. meer samenspel en balcontrole demonstreerde. Als te ongeveer 4.45 uur scheidsrechter Weijers beginnen blaast, ontspint zich di rect een vimnigen strijd en wordt in vlug tempo gespeeld, met B.S.M. een weinig in de meerderheid. Na 20 minuten spelen scoort Timmers voor B.S.M. Van Nispen speelt niet ontmoedigd verder en weet reeds spoedig met een fraai schot van den voet van Theo van Maris gelijk te maken, met welken stand rust intreedt. Na rust wederom een kleine meerderheid van B.S.M., welke door haar in een doel punt wordt uitgedrukt (21). Bij v. Nis pen blinkt nu de halflinie, vooral de kant- halfs uit. Dan een mooi combinatiespel van v. Nispens voorhoede en de partijen staan op gelijken voet (22) met welken stand het eindsignaal klinkt. Door dit gelijk spel heeft v. Nispen den tweeden prijs, zijnde een brons sportbeeld, gewonnen. R. K. S. V. „St. Bcrnardus". Gisteren was voor beide junioren elftal len van St. Bernardus een zegenrijke dag, daar het eerste elftal dér Jun. bezoek had van het Jun. elftal „Trekvogels" uit Bos koop. Deze match wisten de onzen te win nen met 42. Het tweede elftal Jun. speelde eveneens thuis tegen de Jun. van „Meerburg". De thuisclub wist een schitterende overwin ning te behalen van 74. R. K. S. V. „V. E. P." De slotwedstrijden van het seniorentour- nooi zijn ten deele door regen verstoord. Toch werd er met veel animo gespeeld en de wedstrijden waren het aanzien waard. Het terrein bleek niet veel geleden te hebben en was volkomen bespeelbaar. In den eersten wedstrijd: Donk III P.V.C. II wisten de Gouwenaars gemakke lijk te winnen. Technisch waren zij volko men de meerderen en regelmatig werd de stand op 40 gebracht. De finale van afd. 2 bracht de V.E.P.-re- serven tegenover Alphensche Boys I. Deze wedstrijd werd door V.E.P. met 7—1 ver loren. De uitslag zou doen vermoeden, dat de thuisclub geen voet aan den bal heeft gehad. Toch is dit niet juist. In de eerste helft wogen de partijen aardig tegen elkaar op, hoewel de Boys iets beter spoelden. De ruststand was dan ook 20 in hun voor deel. Na rust werd de achterstand tot 21 verkleind. Toen kwam de debacle. De V.E.P.-keeper, die totaal z'n dag niet had, maakte een paar blunders, die doelpunten kostten en toen zakte 't spel van de V.E.P.- ploeg ineen en kon Alphensche Boys den stand regelmatig opvoeren tot 71. Hoe wel de Alphenarcn dus volkomen verdiend gewonnen hebben, is de uitslag toch wel geflatteerd. De finale van afd. 3 bracht D. V. S. U. I uit Utrecht in het veld tegenover DONK III. De Utrechtenaren wonnen verdiend met 42. De Gouwenaars hadden een wed strijd in de beenen en dit was merkbaar van Invloed. Toch gaven zij kranig partij; zoodat D. V. S. U. alle zeilen moest bij zetten om de baas te blijven. Na afloop van de wedstrijden, had in- café Neuf de prijsuitreiking plaats. De voorzitter, de heer Lunenburg, sprak hier bij toepasselijke woorden tot de winnende vereenigingen. De fraaie bekers in afd. 1, 2 en 3 zijn dus resp. als eerste prijs ten deel gevallen aan: Amersfoort, Alphensche Boys en D. V. S. U. V. E. P. II behaalde den 2en prijs in afd. 2. V. E. P. I en V. E. P. III moesten zich met den 3den prijs tevreden stellen. Jammer, dat niet een van de prachtige sportbekers in Woerden kon blijven. Hiermede is dus het seniorentournooi tot 'n goed einde gebracht, al was het jeugd- tournooi een grooter succes. WANDELSPORT L. W. S. V. Gisteren zijn 5 leden der L. W. S. V., nl. J. Hoogervorst, A. Brouwer, B. van Velzen, J. Velthuizen en N. de Jager naar Biltho- ven geweest om bij den W. S. V. Steeds Verder een 40 km. afstandmarsch te loo- pen. Als bijzonderheid zij nog gemeld, dat de leden Zaterdagavond 11 uur per fiets van Leiden zijn vertrokken, en deze tocht zoo wel als de marsch in de beste condities heb ben volbracht. WIELRENNEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Zaterdag zijn ten aanschouwe van slechts zeer weinig kijkers de voorwedstrijden ge houden op de Amsterdamsche Stadionbaan. Er waren niet minder dan 76 ritten noo dig, alvorens uitgemaakt was, welke ren ners in de eindstrijden starten zouden. De volledige resultaten luiden: Kampioenschap amateurs: In den eind strijd der amateurs komen B. Leene (Den Haag) en A. v. d. Linden (Amsterdam). Kampioenschap onafhankelijken: In den eindstrijd komen J. Beukers (Den Haag) en M. P. v.d. Leur (Delft). Kampioenschap professionals; Kawtr fi nales: le rit: J. van Egmond, 2. J. Clignet (niet opgekomen); 2e rit: 1. G. Leene, 2. Willetz; 3e rit: 1. J. v. d. Heuvel, 2. C. Wals (niet opgekomen; 4e rit: 1. J. Pij nenburg, 2. N. Sliphorst. Halve finales: le rit: 1. van Egmond, 2. Pijnenburg (3/4 lengte); 2e rit: 1. Leene, 2. v. d. Heuvel (wieliengte). De regen spelbreker. Dinsdagavond voortzetting. Gisteren, de dag, waarop de finales van de finales zouden worden verreden, was het weer al even weinig florisant als Za terdag. Uit de loodgrijze lucht kletterde de régen bij vlagen neer. Af en toe klaarde de hemel wat op, doch het zou een wel wat al te riskante onderneming zijn, de wedstrijden onder deze omstandigheden te doen doorgaan, weshalve de organisato ren besloten het Dinsdagavohd, acht uur, opnieuw te probeeren. Tot groote teleur stelling van de vele optimisten, die toch nog oen reis naar het Stadion hadden ge waagd en die nog geruimen tijd voor de gesloten hekken bleven samendrommen.. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Vietto etappewinnaar. Na den rustdag van Zaterdag is de Ronde van Frankrijk gisteren voortgezet met de elfde etappe van Nice naar Cannes, een af stand van 126 K.M. Deze etappe werd in de sprint gewonnen door den jeugdigen Franschen renner Vietto voor Martano. Beiden hadden eenige minuten voorsprong op de rest van het peleton. De uitslag was: 1. Vietto (Frankrijk) tijd 4 uur 9 min. 7 sec.; 2. Martano (Italië) 1 lengte; 3. A. Magne (Frankrijk) tijd 4 uur 12 min. 30 sec.; 4. Trueba (Spanje) 1 lengte; 5. Lape- bie (Frankrijk) 4 uur 15 min. 26 sec.; 6. Ver- vaecke (België) in denzelfden tijd; 7. Mei- ni tijd 4 uur 18 min. 47 sec.; 8. Louviet; 9. Morelli; 10. Pastorelli. In het algemeen klassement heeft A. Magne nog steeds den kop met slechts ge ring verschil op Martano. Frankrijk is onbetwist één in het landen klassement. DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. Te middernacht is in de Olympia Hall te Londen de eerste internationale Zesdaag- sche begonnen. Van de 24 renners zijn er niet minder dan zes Nederlanders van wie Piet van Kempen de bekendste is. Verder rijden er Engelschen, Canadeezen, Belgen, Italianen, Franschen, een Zwitser, een Duitscher en een Amerikaan mede. De eerste nacht van den strijd, waarbij vrij veel publiek aanwezig was, gaf goede races te zien, waarbij vooral Piet van Kem pen en zijn koppelgenoot Cozens uitblon ken. Hedenochtend te 8 uur waren de volgen de koppels geplaatst: 1. Piet van Kempen Cozens, 64 punten, 2. LepageAudy 26, 3. BeckumMuller 26, 4. TerryBuhler 24 en 5. PianoGiliberti 23 punten. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. The Gleanor internationaal kampioen van Duindigt. Op Dindigt hebben Zondag rennen en draverijen plaats gehad. Het belangrijk ste nummer was de finale van het inter nationaal kampioenschap van Duindigt, dat werd gewonnen door The Greanor van stal Hilversum, voor Calumet Bastle (eig. G. J. v. d. Elshout) en Diamant Bleu (eig. stal O.). De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Int. kampioenschap v. Duindigt, draverij over 2000 M. le afdeeling: 1. The Gleanor (eig. stal Hilversum). 2. Calumet Bastle (eig. G. J. v. d. Elshout). Demi-finale: 1. Senator Madden (eig. G. Ensing). 2. Epinard ni (eig. stal O.). Finale: 1. The Gleanor (eig. stal Hilver sum). 2. Calumet Bastle (eig. G. J. v. d. Elshout). 3. Dimanat Bleu (eig. stal O.). Imperatorprijs, prijzendraverij 4e klasse over 2040 M.: 1. Weeskind S. W. (eig. J. Korver). 2. Welvaart van Duindal (eig. A. de Vlieger). Isisprijs, ren op de vlakke baan over 2000 M.: 1. Romolette (eig. D. Siem Jr.) 2. Flo- rentin (eig. C. van 't Hoff) Isabellaprijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2040 M.: 1. Weidlooper (eig. F. F. Sormani). 2. Tanny See van Korrigan (Eig. H. L. Nyveld). Indiraprijs ren op de vlakke baan over 1300 Meter1. Elass (eig. M. J. v. d. Vel de). 2. Brohly (eig. H. Hertzberger). Tiende Heerrijdcrsprijs, handicapdraverij le klasse over 2000 M.: 1. Sion Claudy (eig. Stal Oegstgeest). 2. Trpmfkönig (eig. stal B). DAMMEN LEIDSCHE DAM-VEREENIGING. Gisteren werd in Maison Bernsen, Bree- straat 157, de vierde ronde der zomerwed strijden gespeeld. De uitslagen zijn als volgt: Groep A: BernsenJoh. Klinkenberg 02; v. d. WijngaardOptendrees 0—2; J. C. DekkerT. D. v. d. Bosch 02. Groep B.: A. KlinkenbergTeunissen 2—0; J. HuismanA. Sladek 11; Sweris J. Zaalberg 1—1. Groep C.: C. J. RoreeJ. Dreef 11; C. KwaadgrasG. P. Dillen 20. POSTDUIVEN fDe Vriendenclub" (Lelden). Uitslag kampioenschappen. le kampioen korte afstand: G. A. L. v. d. Reijden met 100 punten; 2e Joh. Vogelen zang 77.26 pnt., 3e Chr. v. d. Pluijm 68.12 pnt., le kampioen lange afstand: G. A. L. v. d. Reijden 96.61 pnt., 2e A. N. Erades 67.17 pnt., en 3e Joh. Vogelenzang 65.72 punten. le kampioen korte en lange afstand: G. A. L. v. d. Reijden 196.61 punten; 2e Joh. Vogelenzang 142.98 pnt., 3e Chr. v. d. Pluijm 126.08 punten. Door een abuis is van de vlucht Limoges no. 7 niet vermeld. Deze werd geconsta teerd door den heer S. N. van Leeuwen. De eerste duif van G. A. L. v. d. Reijden was Zondag 9 uur 19 min. en 25 sec. Voor de a s. Boi^leauxvlucht is de inkor- ving bepaald op Dinsdagavond tusschen 8 en 9 uur in het gebouw der L. P. C. Ook Voorschoten kan daar zijn duiven brengen, en natuurlijk komen al de Lei- denaars. Urr DE OMGEVING NOOTDORP. Kostelooze rijwlelmerken. Men dee-lt ons mede, dat kosteloos belast ingmerken worden uitgereikt voor rijwielen, uitslui tend te berijden door hoofden van gezin nen, die voor hun beroep of bedrijf een rijwiel noodig hebben en niet in de Rij ka- in komsten belasting voor het loopende be lastingjaar zijn of worden aangeslagen. Inwoners dezer gemeente kunnen koste looze merken persoonlijk aanvragen bij den dienstgeleider te Pijnacker, die daartoe zitting houdt ten Raadhuize te Pijnacker op Vrijdagen 20 Juli, 27 Juli en 3 Augustus telkens van 7 tot 9 uur des avonds. Ook ten kantore van den ontvanger der invoerrech ten en accijnzen te Delft, Molslaan 33 kun nen aanvragen worden gedaan. SASSENHEIM. Kostelooze rijwielplaatjes. Voor hen, die in aanmerking wenschcn te komen voor een kosteloos rijwielmerk 1934/35 bestaat gelegenheid tot aanmelding op Maandag 23 Juli van 7—9 uur, zij, voor wier naamlet ter begint met A. tot en met G,; op Woensdag 25 Juli van 79 uur voor de letter H. tot en met P. en Maandag 30 Juli van 7 tot 9 uur voor de letters Q. tot Z\ De zitting wordt gehouden ten Raadhuize alhier. Geen Oranjefeest. In verband met het overlijden van Prins Hendrik heeft het Oranje-vcreenigingsbestuur besloten dit jaar geen feestelijkheden te houden op den verjaardag van H.M. de'Koningin. Muziek. Vrijdagavond zal de afdee ling Harmonie en de gemengde zangver. „St. Ambrosius" een* concert geven waar voor behalve de concouranummers der bei de afdcolingon, een mooi program is saam- gesteld. De aanvang is bepaald op half negen. VOORHOUT. Veiling D. V. V. De aanvoer van Don derdag was ook weer goed te noemen. Niet minder dan 54 konijnen werden aan gevoerd. Jonge dieren gingen van 2060 cent en slachtkonijnen van 0.601.25. Kip pen werden verkocht voor 60 ct. Ook voor de vendu waren vele nummers aange voerd. Donderdag as. zal er weer om half ne gen geveild worden in café „Boerhaave". Kleinveever. „Door Veredeling Verbete-- ring." Vrijdagavond vergaderde boven genoemde vereeniging in café „Boerhaave"' Ruim half negen opende de voorzitter de vergadering met den chr. groet. Hij heette de leden van harte welkom en hoopte, dat de besprekingen van deze avond tot groei en bloei van de vereeniging mogen zijn. Tot zijn spijt deelde hij mede, dat de geest, ad viseur wegens ziekte verhinderd was deze vergadering bij te wonen. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorge lezen welke zonder op- of aanmerkingen onder dank werden goedgekeurd. Thans volgde de bespreking tentoonstel ling. Een voorstel van het bestuur werd naar voren gebracht deze te houden zoo als andere jaren n.l. Voorhout en omge ving. Uit de vergadering kwamen andere opinies. Deze wilden een plaatselijke ten toonstelling. Daar 't bestuur echter bang was voor te weinig inzendingen werd beslo ten om eerst een tafelkeuring te houden, waaraan alle leden gratis kunnen deelne men. De datum zal later bekend gemaakt worden. De tentoonstelling is voorloopig vastgesteld op 5 en 6 Januari. Als keur meester voor 't pluimvee zal weer optre den de heer H. J. v. d. Broeke uit Haar lem. Als punt 5 stond op de agonda ver meld bespreking veiling. Daar er den laat sten tijd nog al veel zieke konijnen wor den geveild, werd besloten zulke dieren, waarbij de ziekte duidelijk zichtbaar is, di rect uit het veilingslokaal te verwijderen. Een verslag werd door den penningmees ter uitgebracht van de laatste veilingen, waaruit bleek, dat er tot nu toe nog steeds een kleine winst geboekt werd. Voor de rondvraag werden nog eenige vragen ge steld welke alle op voldoende wijze door den voorzitter werden beantwoord. Voor de verrassing waren 3 papillons aange kocht. Aan 't einde van de rondvraag ge komen dankte de voorzitter de leden voor hun oukomst en sloot deze geanimeerde vergadering met den chr. groet. ZOETERMEER. Kostelooze rijwlelmerken. Zij die te Zoetermeer en Zegwaard wonen en in aan merking komen voor een kosteloos rijwiel- merk kunnen die aanvrage persoonlijk doen bij den dienstgeleider te Zegwaard die daartoe zitting houdt ten Gomeentchulzc Zoetermeer op Vrijdag 20 Juli as. tusschen 7 en 8 uur nam.; Vrijdag 27 Juli as. tus schen 7 en 8 uur nam.; Dinsdag 31 Juli as. tusschen 7 en 8 uur nam.; Dinsdag 7 Aug. tusschen 7 en 8 uur nam. Blijkt na het in te stellen onderzoek dat een belastingmerk kan worden verstrekt, dan kan dit op een der vermelde dagen aan het opgegeven adres worden afgehaald. Opgemerkt wondt dat formulieren uit sluitend op de aangegeven uren en aan vorengenoemd adres verkrijgbaar zijn. INGEZONDEN STUKKEN R. K. Ver. tot bestrijding der Tuberculose „Herwonnen levenskracht" „Comité Leiden". L.S. Zondag. 22 Juli a s. zal ons comité we derom zijn Jaarlijksche Bloemendag hou den. Daarom wenden wij ons ook langs dezen weg tot de Leidsche Katholieke Jongedames met het beleefd doch dringend verzoek ons hieribij te willen helpen. Dankbaar herinneren wij ons, dat wij nimmer tevergeefs een beroep op mede werking hebben gedaan. Steeds bleek een groot aantal dames terston<J bereid hulp te bieden ten bate van de tuberculosebestrij ding door „Herwonnen Levenskracht". Welnu, wij zijn ervan overtuigd, dat die sympathie met ons werk niet zal zijn ver minderd en daarom vragen wi) met een groot vertrouwen: „Dames, helpt ons Zondag as. door u dien dag te willen belasten met den ver koop van onze bekende bloempjes!!" Wij vertrouwen, dat u ons niet zult te leurstellen en met groote offervaardigheid en gaarne aan ons verzoek zult willen vol doen. Wilt wel bedenken, dat het slagen van den Bloempjcsdag geheel van uwe mede werking afhangt! Het zal ons daarom hoogst aangenaam zijn, Indien zeer velen zich spoedig hier voor willen opgeven aan één der onder staande adressen. De bloempjes en busjes kunnen op Za terdag, 21 dezer worden afgehaald aan het Gebouw van den N. R. K. Volksbond, Steenschuur 15, des avonds van 7 tot 9 uur. Jonge dames, stelt ons niet teleur, wij rekenen op u! Bij voorbaat hiervoor onzen oprechten dank. Het bestuur van „Herwonnen Levenskracht", Leiden, H. LOMBERT, voorzitter, Stationsweg 8a, telefoon 3518. C. STREEFLAND, secretaris, dc Genestetstraat 4!). Q. A. DE GRAAF, penningmeester, Julianastraat 39. J. W. VUURPEIL, P. dc la Courtstraat 11. M. v. BRITSUM, Zijlstraat 7. Leiden, 16 Juli 1934.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7