MAANDAG 16 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT 1WEEDE BLAD. PAG. 6 Holland-België in het water Onze Zuiderburen winnen den polo-wedstrijd, de onzen de estafette In de haven van Edam, voor het Strand bad, waar een speciaal voor dit doel ge bouwde tribune naar schatting ongeveer duizend belangstellenden bevatte, waaron der burgemeester Th, van Kolfschoten, werden gisterenmiddag internationale iwemwedstrijden gehouden in verband met den landen wedstrijd NederlandBelgië op estafette en waterpologebied. Om met hert, belangrijkste te beginnen: de waterpolo wedstrijd werd gewonnen door de Belgen en wel met 03. Dit was ver diend, hoewel onze spelers althans één te- genpunt wel verdiend hadden. De landenestafette werd met by na 10 6econden voorsprong door onze nationale ploeg gewonnen, zij het slechts op de laat ste baan van 200 Meter, toen Mooi den Belg Blitz eruit zwom. Er waren banen van 50 meter uitgezet, maar zooals het in den regel gaat, werden er in dit open water geen records verbeterd. De uitslagen waren: Vrije slag, nationaal 100 meter seniores (dames): 1. Mej. R. Mastenbroek (ODZ) 1 min. 9 sec. 2 .mej. M. C. Helms (Het IJ) 1 min. 14 sec., 3. mej. N. Mudde (ODZ) I min. 14 2/5 sec. Estafette 4 maal 200 meter vTije slag (heeren) NederlandBelgië: 1. Nederland in 10 min. 22 4/5 sec. met de zwemmers J. Scheffer, C. v. Aelst, G. Rcgter en B. Mooi. 2. België in 10 min. 32 2/5 sec. Rugslag 100 M. (dames) seniores, natio naal: 1. mej. N. Senff (ADZ) 1 min. 23 4/5 sec.; 2. mej. B. Martin (ODZ) 1 min. 26 1/5 sec.; 3. mej. P. Oversloot (ODZ) 1 min. 27 2/5 sec. Schoolslag 100 M. heeren, seniores, natio naal: 1. A. v. Kalker (DHK) 1 min. 23 2/5 sec.; 2. H. Poerl (Het IJ) 1 min. 25 3/5 sec. Rugslag 100 M. heeren seniores, natio naal: 1. J. C. Soheffer (DJK) 1 min. 18 2/5 6cc.2. J. P. Senff (DJK) 1 min. 19 sec.; 3. P. Terpstra (Zw. Zuiderbad) 1 min. 22 1/5 sec. Schoolslag 200 M. dames, seniores, na tionaal: 1. F. Hessel (Het IJ) 3 min. 21 2/5 scc.; 2. J. Stroomberg (Het IJ) 3 min. 22 3/5 sec.; 3. R. de Graaf (ODZ) 3 min. 29 1/5 sec. (A. Kruis 3 min. 26 sec. gedis kwalificeerd). Estafette 5 maal 50 meter vrije slag da mes, nationaal: 1. Het LJ, 2 min. 55 2/5 sec. met de zwemsters N. Helms, M. Vierdag, T. Wagner, W. Spangerdt, F. Hessel. 2. Am- stcrdamsche Dames Zwem club, 2 min. 55 4/5 sec. 3. Inter No6 3 min. 20 4/5 sec. De ODZ die buiten mededinging mede zwom, maakte een tyd van 2 min. 55 4/5 sec. Wisselslag estafette heeren 3 x 50 M., nationaal: 1. DJK, 2 min. 42 sec. met de zwemmers J. C. Scheffer, A. van Kalker, F. Winckel. 2. Het IJ 2 min. 44 3/5 sec. Wisselslag estafette dames 3 x 50 M. na tionaal: 1. ODZ 2 min. 55 2/5 sec. met de zwemsters P. Oversloot, A. Kruis, R. Mas tenbroek. 2. Het IJ, 2 min. 57 sec. 3. ODZ II 2 min. 57 3/5 sec. Waterpolo NederlandBelgië 03 (Rust 0—2). NEDERLANDBELG IE 0—3. De landenwedstryd NederlandBelgië Is door Nederland verloren. Nadat de volles- liederen gespeeld waren, gingen onder lei ding van den Duitscher J. Hoffmann, de leider van de Duitsche Waterpoloploeg, als eoheidsrechter, de volgende zeventallen te water: Nederland: A. Veenstra, doel. G. van Zeist, A. J. Braam en J. van Oostrom Soe- de, (achter); J. Rekkers, G. J. v. d. Kamp en J. W. Daatselaar (voor). Belgie: Disy, doel. G. Blitz, van Gheen en Lsfelee, (achter); Depouw, Casteleyns en G. N. Blitz (voor). Do eerste kans was voor de Belgen, maar Veenstra stopte het schot. Een vol gende aanval der Belgen bracht meer suc ces, want door een fout van Van Daatse laar kwam G. N. Blitz vrij te liggen en België had de leiding met 01. Toen kwam er wat meer actie in de Hollandsche aan val, maar een schot van Rekkers werd ge stopt, waarna even later dezelfde speler een opgelegde kans kreeg, maar het le der naast schoot. Steeds weer komen de Belgen aanvallend opzetten. Hun plaatsen was zeer goed en toen G. N. Blitz de bal weer naar den vrijliggenden Depouw speelde, kon België de leiding tot 02 ver- grooten. Een schermutseling voor het Belgische doel had tengevolge, dat van de Kamp en Isselee door den scheidsrechter, die streng maar zeer correct optrad, het water wer den uitgezonden. Nog juist voor de rust zag Daatselaar kans een vrij zeker doelpunt met een schot tegen de bovenlat te beëindigen, waarna gepauseerd werd (02). De tweede helft begon derhalve met twee zestallen omdat de twee uitgezette spelers nog niet tot het spel konden wor den toegelaten. Hoewel de Belgen weer het eerst by den bal waren, na den uitworp, kreeg Daatselaar toch de eerste kans uit een voorzet van Braam, Hoewel hij naar den vrijliggenden Rekkers had behoor en te plaatsen, probeerde hij het zelf, maar het schot faalde, waarmede weer een kans om een tegenpunt te maken verloren was. Ook het plaatsen van Daatselaar was zeer 6lecht, in het geheele spel. Een schot ach terwaarts van G. Blitz werd door Veenstra goed gestopt, waarna een schot van Van Oostrom Soede door den Belgischen doel wachter onschadelijk gemaakt werd. In een zeer vreemde opstelling kwam tenslotte het derde Belgische doelpunt. De Belg Caste- leyn was vrygelaten en lag alleen voor het ATHLETIEK Brunhilde (Gr.) wint den Prinses Juliana-belcer Dames-clubkampioenschappen Op het A.S.C.-terrein te Leiden Op hert A.S.C.-terrein te Leiden werden gisteren voor het eerst de wedstrijden ge houden om den Juliania-beker, een beker door Prinses Juliana geschonken, voor onze daimesathleten als tegenhanger van den Prins Hendrikbeker voor heeren. Het begin was indrukwekkend. Opmarsch der dames tot voor de tribune. Een kort woord van den megafonist, den heer Mon- zert, aan de nagedachtenas van Prins Hen drik. En daarna een minuut van ademlooze stilte, waarbij het, ondanks den regen, nog talrijke publiek, zich van zijn zitplaatsen had verheven. In enkele uren is een omvangrijk en aar dig programma afgewerkt, dank zij een vlotte organisatie. Terrein- en weersom standigheden waren niet geschikt tot het leveren van topprestaties, maar er was in enkele nummers bij herhaling spanning, ook al stond na de eerste beslissingen vrij wel vast, dat de Juliana-beker dezen eer sten keer in Groningen zou terecht komen. De dames van het Groningsche Brunhilde waren vooral in de loopnummers zeer sterk en alleen A.D.A. uit Amsterdam kon mee. Slechts in twee nummers, het hoogsprin gen en het speerwerpen, kwamen anderen er aan te pas. In beide nummers won P. Dieben van Brunhilde te Leiden. Na afloop heeft de K.N.A.U.-voorzdtter, de heer A. J. G. StrerughoLt, boker en ver dere prijzen uitgereikt, waarbij hij gele genheid had te gewagen van de dankbaar heid der unie tegenover Prinses Juliana. De uitslagen luiden: 100 M. nieuwelingen: 1. G. Mengerink (Brunhilde Gr.) 13.9 sec.; 2. B. Mulder (Brunhilde L.) 14.4 sec.; 3. G. Jansen (Gita) 14.5 sec. 200 M. dames: le halve beslissing: 1. G. Voldman (Brunhilde Gr.) 28.4 sec.; 2. T. Holloboek (A.D.A.) 28.5 sec.; 3. E. Krythe (BrunihiLde Gr.) 27.8 sec.; 4. Koster (Nieuw Brunhilde) 28.6 sec. 2e halve beslissing: 1. A. Koeman (A.D.A.) 29.6 sec.; 2. A. Harwimg (Brun hilde L.) 29.7; 3. J. Stam (Gita) 31.3; 4. W. Groot (Gita) 31.3 sec. Beslissing: 1. E. Krythe (Brunhilde Gr.) 27.5 sec.; 2. G. Voldman (Brunhilde Gr.) 28.4 sec.; 3. T. Hollebeek (A.D.A.) 28.5 sec.; 4. B. Kuster (Nieuw Brunhilde) 28.6 sec.; 5. A. Harting (Brunhilde L.); 6. A. Koeman (A.D.A.). Hoogspringen: 1. P. Dieben (Brunhilde L.) 1.45 M.; 2. L. Hensema (Brunhilde Gr.) 1.45 M.;) 3. L. Schreiber (Brunhilde Gr.) 1.45 M.; 4. A. Koeman (A.D.A.) 1.40 M.; 5. U. Bacher (Nieuw Brunhilde) 1.40 M.; 6. A. de Bruyn (Nieuw Brunhilde) 1.40 M. 100 M. dames: 1. J. Dalmollen (Brunhil de Gr.) 12.9 sec.; 2. N. de Winter (Brun hilde Gr.) 13.4 sec.; 3. A. de Vries (A.D.A.) 13.4 sec.; 4. M. van den Berg (A.D.A.) 14.4 sec.; 5. A. Snel (Brunhilde L.) 4 maal 60 M. estafette-meisjes: 1. Nieuw Brunhilde, 35 sec.; 2. Brunhilde, Leiden 35 sec. Kogelstooten: 1. D. Munnekes (A.D.A.) 9.55 M.; 2. A. Doorgeest (A.D.A.) 9.21 M.; 3. E. Krythe (Brunhilde Gr.) 8.935 M.; 4. L. Schreiber (Brunhilde Gr.) 8.075 M.; 5. R. Kooyman (Gita) 7.99 M.; 6. B. Barre- veld (Olympia) 7.83 M. 4 Maal 100 M. estafette dames: 1. Brun hilde Gr. 52.3 sec.; 2. A.D.A.; 3. Nieuw Brunhilde. Discuswerpen: 1. C. Pels (A.D.A.) 37.32 M.; 2. D. Munnekes (A.D.A.) 31.08 M.; 3. U. Backer (Nieuw Brunhilde) 28.14 M.; 4. P. Edzes (Brunhilde Gr.) 27.34 M. Vèrspringen: 1. A. Dorregeest (A.D.A.) 5 05 M.; 2. E. Krythe (Brunhilde Gr.) 4.76 M.; 3. A. Vos (Brunhilde Gr.) 4.68 M.; 4. A. Kellenaers (Brunhilde L.) 4.61 M.; 5. H. Stouten (Gita) 4.47 M.; 6. A. de Bruyn (Nieuw Brunhilde) 4.51 M. 80 M. horden dames: 1. A. Doorgeest (A.D.A) 13.8 sec.; 2. L. Hensema (Brun hilde Gr.) 13.9 sec.; 3. P. Edzes (Brunhilde Gr.) 14 sec.; 4. T. Hertroys (A.D.A.); 5. P. Dieben (Brunhilde L.). 60 M. meisjes: 1. I. van Lith (Olympia) 8.7 sec.; 2. G. Kantebeen (Nieuw Brunhil de) 8.8 sec.; 3. L. Hartevelt (Brunhilde L.) 8.8. sec.; 4. I. Groot (Gita); 5. D. Ridderhoff (Nieuw Brunhilde); 6. F. Huter (Nieuw Brunhilde). Speerwerpen: 1. P. Diebcn (Brunhilde L.) 32.75 M.; 2. N. Winter (Brunhilde Gr.) 32.50 M.; 3. M. van den Berg (A.D.A.) 29.68 M.; 4. R. Kooyman (Gita) 25.18 M.; 5. A. Vos (Brunhilde Gr.) 24.55 M.; 6. D. Munnd- kes (A.D.A.) 24.47 M. Relay-races: 1. Brunhilde Gr. 1 min. 8.5 sec.; 2. A.D.A. 1 min. 10 sec.; 3. Brunhilde L.; 4. Hoilandia; 5. Nieuw Brunhilde; 6. Gita. Totaal puntentelling voor den Prinses Juniana-beker: 1. Brunhilde, Groningen 79 punten: 2. A.D.A., Amsterdam 66 pnt.; 3. Brunhilde, Leiden 27 pnt.: 4. Nieuw Brun hilde, Leiden 18 pnt.; 5. Gita, Haarlem 10 pnt.; 6. Hodlandia, Rotterdam 6 pnt.; 7. Olympia, Den Haag 3 pnt. Nederlandsche doel en toen hij de bal kreeg was het Veenstra onmogelijk om het ge vaar te keeren (03). Wij kunnen, hoewel onze Nederlandsche spelers af en toe onfortuinlijk geweest zijn, geen optimistische klanken doen hooreri over onze nationale poloploeg. Het plaatsen vooral laat zeer te wenschen over en wij achten de plaatsen van v. d. Kamp en Braam allerminst gelukkig gekozen. Bo vendien faalde onze voorhoede bij het schieten. In deze opstelling voorspellen wij onze poloploeg op de Europcesche kam pioenschappen eea absoluut falen. DE ENGELSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. De Nederlanders falen. Zaterdag werden de Engelsche kampioen schappen in het White City Stadion voort gezet. Aanvankelijk was de belangstelling niet zoo groot, doch later op den middag werd deze grooter en sloegen ongeveer 20.000 toe schouwers de wedstrijden gade. Onze landgenooten waren gisteren blijk baar niet zoo goed op dreef en boekten niet zulke fraaie successen ails Zaterdag. Nadat Berger in zijn serie in het nummer 100 yards tweede was geworden en zich in de tweede ronde had geplaatst en later ook in de finale, moest hy zich hier met de derde plaats tevreden stellen. Winnaar werd hier de Hongaar Sir met een tyd van 9 9 sec. Onze overige landgenooten van Be- veren, Jansen en Houtman werden reeds in hun serie's uitgesloten, terwijl Osen- darp niet aan de start verscheen. Wim Kaan werd in zijn serie op de 120 yards horden gedisqualificeerd en zoodoen de van verdere deelneming uitgesloten. Ook onze estafetteploeg was niet bijzon der gelukkig. Zij werd bij de 4 x 100 yards in de finale derde achter de Hongaarsche ploeg, die won in den tijd van 43 sec. en den Duitsohen ploeg, die van Preussen 1895 die met 1/4 M. achterstand tweede werd. LAWNTENNIS T enniskampioenschappen te INoordwijk Mej. Rollin Couquerque drievoudig kampioene Het tournooi te Noordwijk om de inter nationale kampioenschappen van Neder land is wel door zeer goed weer begun stigd. Even dreigde het zoowel Zaterdag als gisteren in de ochtenduren mis te loopen door den regen, maar in den middag kwam de zon telkens weer doorbreken en prach tig op tijd heeft men zoo het tournooi kun nen beëindigen. Eegonnen werd gisteren met den eind strijd in het heeren-dubbelspel tusschen Van KehrlingTimmer en Metaxa, een in den beginne traag partijtje, waarin de Oostenrijkers na 56 met 86 de eerste set uit het vuur sleepten. De strijd werd toen levendiger, doch Artens en von Me taxa vormden een iets betere combinatie, die het vooral ook won in tempo. Met 64, 64 was ook de tweede en derde set en daarmede de partij voor hen. Mej. Rollin Couquerque bracht in het dames-enkelspel mevr. Wheatcroft volko men van de wys door haar snelheid, haar vaart en haar schitterende volleeren aan het net. Met 63, 64 triomfeerde zij zon der een oogenblik werkelyk te zijn be dreigd. Nog meerdere spanning was er in het da mes-dubbelspel, waar mej. Rollin Cou querque en mevr. Wheatercroft een klasse beter waren dan de combinatie: mej. van Lindonkmej. A. Kerckhoff, waarin laatst genoemde heel zwak was. Het spel kwam nimmer op een hoog peil, omdat de factor stTyd ontbrak. Het slot was 63, 6—3. De Italiaan de Stefani speelde in de fi nale van het heeren-enkelspel tegen Ar tens, die nog vermoeid bleek van het hee ren-dubbelspel en kansloos was. De Ste fani was prachtig in vorm, had een veel zijdig repertoire van slagen en haalde in korten tijd twee sets met 63, 61. Op 3—0 in de derde scheen Artens zich te herstellen en op 3—4 behield hij een leans om de set te winnen. Even bleef de span ning: leuce en advantage voor Artens, maar een volley en een onhoudbare drive van De Stefani beslisten toen met 64 het pleit! Het weinig verheffende slot dezer inter nationale kampioenschappen was een spel van kat en muis in het gemengd dubbel spel tuseChen mej. Rollin Couquerque Timmer en mej. A. KerckhoffJ. Knotten belt. Het werd 61, 60 voor eerstge- noemden. De uitslagen der finales zijn: Heeren-enkelspel: De Stefani sl. Artens 6—3, 6—1, 6—4. Dames-enkelspel: mej. Rollin Couqueque sl. mevr. Wheatcroft 6-—3, 64. Heeren-dubbelspel: Artens en von Me taxa sl. von Kehrling en Timmer 86, 64 6—4. Dames-dubelspel: mej. Rollin Conquer- que en mevr. Wheatcroft sl. mej. Van Lin donk en mej. A. Kerckhoff 63, 63. Gemengd-dubbelspel: mej. Rollin Cou querque en Timmer sl. A. Kerckhoff en J. Knottenbelt 61, 60. De uitslagen van Zaterdag waren: Heeren-enkelspel, halve beslissing: Ar tens sl. Timmer 64, 63, 97. De Stefani sl. Ellmer 7—9, 7—5, 10—8, 6—2. Dam es-dubbelspel, halve beslissingen: mej. van Lindonk en mej. A. Kerckhoff sl. mevr. Boutmy en mevr. Jonquiere 46, 6—4, 6—3. Heeren-dubbelspel, halve beslissing: Van Kehrling en Timmer sl. Marinkelle en Feith 6—3, 62, 3—6; Artens en von Me taxa sl. Kleinschrith en De Stefani 810, 6—3, 6—3. 2—6, 6—4. Gemengd dubelspel, kwart beslissing: mej. A. Kerckhoff en J. Knottenbelt w.o. (mevr. Jonquiere en Artens). Halve beslissing: mej. Rollin Conquerque en Timmer sl. mrs. en mr. Wheatcroft 6—3, 6—0. OM DEN DAVIS CUP. Australië winnaar Eur. zóne. Zaterdagmiddag werden te Praag de wed strijden in den eindstrijd om den Davis- Beker tusschen Tsjecho Slowakije en Australië voortgezet met het dubbelspel. Er waren ongeveer 5000 toeschouwers. Het spel duurde nauwelijks een uur. De cijfers waren als volgt: Crawford en Quist (Australië) sl. Rode- nioh Menzel en Hecht met 64, 63, 64. De stand was hierdoor 21 in het voor deel van Australië. Onder groote belangstelling werden gis teren de wedstrijden voortgezet. Roderich Menzel (Tsjecho Slowakije) speelde een partij alsof zijn leven er van af hing en won van Crawford. Hij was zoo vermoeid, dat hij na afloop van zijn partij in elkaar zakte. Hij had den stand nu op 22 ge bracht. De laatste partij tusschen Hecht en Mc. Grath moest dus de beslissing brengen. Na dat hij zijn eersten set verloren had, won de nog jeugdige Australiër deze partij. Met deze overwinning was het pleit dus beslecht en was Australië dus winnaar in de Europeesche zóne. De Australiërs zullen nu tegen de Ameri kanen uit moeten komen. De cijfers waren als Volgt: Roderich Menzel sl. Crawford met 64, 6—4, 2—6, 8—6. Mc. Grath sl. Hecht met 3—6, 6—2, 6—1, 7—5. VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. VERLENGING KAMPIOENSCHAPS COMPETITIE NOODZAKELIJK. Drie clubs eindigen gelijk. Door de overwinning van Lillem II op KFC beëindigen drie clubs, n.l. Ajax, Wil lem II en KFC met een gelijk aantal pun ten de kampioenscompetitie. Een halve beslisingscompetitie is dus noodzakelijk.. Voor deze drie wedstrijden zyn dus weer drie weken noodig en aange nomen, dat men au de Zondagen gaat spe len is de kampioen van Nederland 1934 op 5 Augustus a.s. bekend. En als er dan weer twee clubs b.v. ge lijk eindigen? zal men vragen. Neen, be- slissingswedstrenden worden er daarna niet meer gespeeld en het doelgemiddelde van de nu afgeloopen kampioenscompetitie is dan beslissend. Met 5 Augustus is dus het einde definitief in zicht. Eigenlijk jammer, zoo gauw al! Elkeen had gehoopt gisteren het einde te beleven. Het heeft niet zoo mogen zijn. In alle landen van Europa zijn de kampioe nen bekend, zelfs in Duitschland, dat een buitengewoon zware oompetitie kent, is enkele weken geleden de beslissing geval len. Maar in Nederland knoopen wij er nog eenige weken aan vast. En dan te bedenken, dat er nog menschen zijn, die voor hun pleizier voetballen.in den zomer. De stand is nu: gesp. gew. gei. veri. v.t. pnt. Ajax 8 4 2 2 21—8 10 K. F. C. 8 4 2 2 16—7 10 Willem II 8 4 2 2 16—17 10 Heracles 8 4 4 15—20 8 Velocitas 8 1 7 9—26 2 DE PROMOTIE-COMPETITIE. Z. A. C. eerste klasser. In het Oosten is eindelijk ook de beslis sing gevallen en Z. A. C. zal dus weer de oude plaats in de eerste klasse hernemen. Met 83 werd N. E. C. weer voor een jaar naar de tweede klasse teruggezonden. De laatste ontmoeting tusschen N. E. C. en Hengelo is nu zonder eenig belang ge worden: De stand is hier: Z. A. C. 4 3 1 18—0 7 Hengelo 3 1— 2 5—11 2 N. E, C. 3—12 7—13 1 LEIDSCH K. N. V. B. XI—OUD INTERNATIONALS 2—6. Zaterdagavond speelde op het Lugdu- numterrein een Leidsch K. N. V. B. XI een wedstrijd tegen een elftal, samengesteld uit spelers, die eens of meerdere malen de Oranjetrui hadden gedragen. Deze wed strijd is op overtuigende wijze door de oude garde gewonnen. Mogen de heeren dan iets van hun snelheid verloren hebben hun plaatsen en opstellen is af. Daar kun nen de Leidsche spelers nog heel veel van leeren. Deze stelden daar tegenover een peuterig kort samenspel, hetwelk een kolfje naar de hand was van v. Dijke en de Bruin, die daar geheel op ingespeeld zijn. Bij zulk een verdediging is de beste methode open spel met de halflinie achter de voorhoede aan. Maar aangezien deze linie steeds een verdedigende houding aannam, werd de voorhoede meestal aan haar lot overgelaten en kon de tegenpartij steeds tijdig ingrij pen. De beste speler der Leidenaren was Freyser de A. S. C. keeper. Hij heeft het elftal voor een debacle behoed. De zes doelpunten waren volkomen onhoudbaar. Bij de oud-internationals speelden allen een goede partij met als uitblinkers Dijke (Feijenoord) en Kluin (A.G.O.V.V.), Bij de gasten waren nog eenige verande ringen aangebracht. Het elftal stelde zich als volgt op: H. W. C0LLEE - Oegstgeest II Alleenverkoop van voetbal merk „ZIMBAL" (veterlooze I patentbal) voor Z.-Holland No. 5 a 19.-, No. 4 a f 8.25 Doel: De Boer (Ajax). Achter: v. Dijke (Feijenoord) ep De Bruin (HJD.V.S.). Midden: Krom (R. C. H.), Grijsseels (V. U. C.) en Breitner A. D. O.). Voor: v, d. Griend (H. D. V. S.), Forme- noy (Sparta), Kluin (A. G. O. V. V.), Landaal (A. G. O. V. V.) en Petterson (Feijenoord). De spelers komen in het veld door een haag van Lugdunum, junioren, die daarna als ballenjongens langs de lijnen plaats na men. Leiden speelde in het wit met rooden broek, de gasten in oranje met witten broek Nadat een minuut stilte in acht was geno men, ter nagedachtenis van wijlen Prins Hendrik, trapt Leiden af. Ze gaan meteen ten aanval besloten met een kopbal van den linksbuiten, welke wordt gestopt. De oranjehemden oefenen weldra een overwicht uit, hetgeen aldra blijkt als bij een hard schot van den links buiten Freijser ternauwernood kan stop pen. Toch weten de gasten hun meerderheid in een doelpunt uit te drukken als Kluin handig de verdediging passeert en met een hard schuin schot den keeper passeert (01). Het Leidsche elftal komt er voor- loopig nog niet aan te pas. Na 10 minuten wordt een keurige aanval der oranjehem den besloten met een prachtschot van For- menoy, hetwelk de keeper te machtig blijkt (02). Het plaatsen bij de Leidsche spelers laat veel te wenschen over. Bijna hadden de gasten den voorsprong vergroot, maar het schot wordt keurig door Freyser gestopt. Aan de andere zijde noteeren wij een schot van v. Leeuwen, hetwelk in het zijnet terecht komt. Een hard schot, door v. d. Griend gelost, ketst van den binnen kant der paal terug en de bal wordt door de Leidsche backs weggewerkt. Eindelijk weet Leiden een tegenpunt te maken, als bij den eersten goeden open aanval van Leeuwen (L. F. C.) een knal lost, dat via de handen van de Boer in het net verdwijnt (12). Leiden komt er nu iets beter in, het vlot beter in de voorhoede. Toch komt suc ces aan de overzijde als de bal van voet tot voet gaat en zonder dat de Leidsche verde diging kans krijgt in te grijpen, doelpunt Kluin tenslotte onhoudbaar (1—3). Nadat aan beide zyden nog eenige kansen gemist zijn komt de rust met een verdiende 13 voorsprong voor de gasten. Na half time zijn de oud-internationals weer het eerst in den aanval maar de bal wordt weggewerkt. Vanaf den uittrap komt de bal bij Nagtegeller, doch deze ziet kans om op een meter voor open doel ver naast te schieten. Een harde schuiver van Kluin aan de overzijde wordt subliem ge stopt. Het spel golft nu op en neer. Een hard schot van v. Leeuwen wordt wegge werkt, terwijl aan den anderen kant een kopbal onschadelijk wordt gemaakt. Bij een aanval van Leiden gebeurt er schijnbaar iets verkeerd, waarvoor de scheidsrechter een penalty toekent, welke zacht op den keeper geschoten wordt. De uittrap wordt Leiden bijna noodlottig, maar buitenspel onderbreekt dezen aanval. Bij de Leidsche spelers wil het maar niet goed lukken. De bal moest eerst goed ge legd worden, maar dan is de kans alweer verkeken. Een corner wordt den gastheeren tenslotte noodlottig. Petterson zet prachtig voor en Formenoy kopt den bal onhoud baar in (14). De oude garde is dan niet meer te hou den. Kluin los een keihard schot, juist te gen het hoofd van den keeper. Er moet dan even gestopt worden, maar het blijkt niet van ernstigen aard. De Leidsche aan vallen stranden allen op v. Dijke, die een eminente partij staat te backen. Als Nag tegeller is doorgebroken, tellen wij al een doelpunt, maar de keeper grabbelt den bal uit den bovenhoek. De oranjehemden trek ken daarna weer ten aanval en Kluin lost van 20 meter zulk een hard schot, dat de bal niet te volgen was, de keeper greep er maar niet naar, 't was een pracht doel punt (1—5), Dat wordt Leiden te bar. Vanaf den af trap nemen zij den bal mee en zij smaken het genoegen door Weerlee (Lugd.) den achterstand te verkleinen (25). De oud-internationals willen echter het half dozijn vol hebben. Als Petterson weer een afgepasten voorzet geeft aan Landaal maakt deze er 26 van. By een volgenden aanval maakt de Leidsche defensie hands, maar de toegestane strafschop wenschen de heeren niet te benutten, het gaat toch wel, De Leidsche aanval verknoeit de een voudigste kansen. Het is hopeloos. Een hard schot van Kluin wordt corner ge werkt, welke niets oplevert. Leiden zet er alles op om de zekere nederlaag zoo klein mogelijk te maken, maar de verdediging blijft den toestand meester. En als de goed leidende scheidsrechter A. Lissauer einde blaast, gaat het publiek dankbaar voor het genotene tevreden naar huis. Bodegraven IAmersfoortsche Boys I 85 Ook in deze derde ontmoeting van de Nederlaagserie der V. V. Bodegraven heeft de thuisclub vrijwel van begin tot einde den toon aangegeven. De pas gepromo veerde derde klasser uit Amersfoort mag met den 85 uitslag, welke tevens tot nu toe de beste prestatie van de drie gespeel de wedstrijden inhoudt, meer dan tevreden zyn. Verdere uitslagen zyn: Bodegraven ni Bosk Boys 46; Bodegraven F/—Stolwijk Hl 0—8. QOS05 VSGSil IlüSNGSÏI V/SLYAAi*T W

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6