MAANDAG 16 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht In den morgen van 18 Juli 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.8 te Le Havre. Laagste barometerst.: 755.7 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 17 Juli: Zwakke tot matige wellicht later toe nemende Zuidelijke tot Westelijke wind, half tot zwaar be wolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Sinds Zaterdag is de luchtdruk overal gestegen, het minst in het Oosten en Wes ten, het meest in Denemarken en Zuid— Scandinavië. Waar Zaterdag een gebied van lagen luchtdruk lag, met vele kleine mini ma, welke plaatselijk zware regens veroor zaakten, ligt nu een rug van hoogen lucht druk, welke de Oostelijke depressie scheidt van de Westelijke. Op het geheele vaste land en op de Britsche Eilanden heerscht mooi weer met aangename temperaturen, in Frankrijk hier en daar onder normaal. Daarentegen heercht groote hitte in het Oosten, meer bepaaldelijk in het Noord- Oosten, zoodat de grootste hitte wordt ge vonden in Finland en een der stations bin nen den Poolcirkel de hoogste temperatuur van het geheele waarnemingsgebied heeft (26 graden Celsius te Sodankyla, 14 gr. te Rennes en Zürich). De hooge bergstations in de Alpen meldden temperaturen om het vriespunt (Zugspitze 0 graden; Jungfrau Joch minus 1 graad Celsius). In Zuid- Duitschland op de Middelgebergten vielen hier en daar onweersregens. Om de Noord zee en in Ierland vielen matige hoeveelhe den. De ontwikkeling van het gebied van hoogen luchtdruk geeft aanleiding tot her stel van het mooie zomerweer op het vas teland van West-Europa. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 22.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 9.45 uur tot Dinsdagmorgen 4.28 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 17 Juli voorin. 6.40 uur en nam. 7.02 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 21.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 23 gr. C. waren, wijdde Rector Kok zijn volle aan dacht aan het Land- en Tuinbouwonder- wys. In 1926 werd hij oprichter en voor zitter van de vereeniging met de ellen lange naam. kortweg genoemd de Onder- wijsvereeniging van den L. T. B. Zijn be doeling was door het aankweeken van vakkundige en dus ontwikkelde menschen tevens goede leiders te vormen voor den L. T. B. Aan zijn onvermoeibaar streven is de oprichting der verschillende scholen in ons Bisdom te danken, t.w. in 1929 de Land- bouwwinterschool te Voorhout, in 1929 de Lagere Tuinbouwschool te Poeldijk, in 1930 eenzelfde school te Grootebroek, in 1931 de Tuinbouwwinterschool te Bever wijk, in 1932 de Lagere Landbouwschool te Spanbroek. Daarnaast hadden de landbouwwinter- cursussen, sociale cursussen enz zijn volle aandacht niet alleen, maar onder vond men allerwege de stuwkracht, die van den Rector uitging. Voor hen, die wegens de kosten het landbouwonderwijs bezwaarlijk konden volgen werd een fonds opgericht, dat prachtig werk kon verrichten, mits de L. T. B.'ers die iets geven kunnen, ook iets in dit fonds storten. Bij al deze werkzaamheden, die ten doel hadden den stervenden L. T. B. nieuw leven in te blazen, heeft Rector Kok zijn geestelijk adviseurschap, zoowel van den L. T. B. als van den Landarbeidersbond St. Deus Dedit niet als een bijkomstigheid beschouwt. Op alle vergaderingen van beide bonden was de Rector steeds pre sent en vaak heeft hij door zijn dik wijls niemand ontziend, maar steeds eer lijk gemeend woord een goede gang van zaken weten te verzekeren. Wat de Rector voor de boeren, tuinders en arbeiders bij de Regeering bereikt heeft weten alleen zij, die achter de schermen kunnen kijken. Wanneer het ging om de belangen van hen, die aan zijn zorgen waren toevertrouwd, kende de Rector geen bescheidenheid en drong hij tot in alle departementen door. In een vergadering, welke kort geleden voor L. T. B.-voorzitters in Amsterdam werd gehouden heeft Rector Kok kort samengevat tot een ,,g e e s te 1 ij k tes tament geschetst, hoe hij zich doel en taak van de toekomst zag. De voornaamste taak van den L. T. B. zag de rector in de medewerking van de organisaties tot een hervorming der maat schappij op Christelijken grondslag; in het afsluiten van collectieve contracten, omdat deze het begin zijn van een bedrijfs organisatie. De Rector noemde een onpar tijdig voorzitter voor den L. T. B. een ze gen en gaf als zijn stellige meening te kennen, dat het aantal vertegenwoordi gers der agrariërs in de Tweede Kamer zijn maximum heeft bereikt, en naar ver grooting van dit aantal niet gestreefd moet worden, wil men de harmonie der stan den niet verstoren. Uit dit „geestelijk testament" blijkt de warme belangstelling van Rector Kok voor de organisaties, waarvan hij adviseur was, doch tevens zijn nuchtere en aller minst bekrompen kijk op de doelstelling dezer vereenigingen. De Rector heeft afscheid genomen; zijn „testament" geschreven. De herinnering aan zijn ontzagwekkende werkzaamheid als opbouwer van den L. T. B. zal blij ven, omstraald door de dankbaarheid van allen, die van zijn levenswerk zullen pro fiteered UIT DE OMGEVING Twee Auto's te water nabij Leidschendam Een der chauffeurs verdronken Zaterdagmiddag heeft aan den West- vlietweg gemeente Stompwijk nabij de Staatsspoor een droevig auto-ongeluk plaats gehad. De 43-jarige scheikundige van de Calvé Fabrieken Ir. dr. v. d. Kooij, wonende te Voorschoten aan de Papelaan reed met matige gang huiswaarts, zooals iederen dag het geval was. Plotseling zagen om standers de wagen rechtuit de Vliet inrij den en in het water verdwijnen, v. d. K. deed alle moeite de ruiten kapot te slaan, waarbij hij zich den pols vrijwel afsneed. Met een bijl heeft men daarna een gat in de kap gehakt, doch slaagde men aan vankelijk niet het slachtoffer te bevrij den, daar diens linkervoet vast zat. Toen men daarin eindelijk geslaagd was, kon den de doktoren Perquin van Stompwijk en Teljeur van Voorburg slechts den dood constateeren. Het slachtoffer laat een vrouw en 2 kinderen na. Ir. dr. v. d. Kooij behoorde tot de A. R. partij, was juist gekozen als lid van den Gemeenteraad van Voorschoten, vacature wijlen den heer Eggink. Op het gebied van land- en tuinbouw-voorlichting was de overledene een zeer gezocht spreker. De auto is door een kraanwagen van de firma v. d. Berg op het droge gebracht. Het lijk is reeds Zaterdagavond door de Justitie vrijgegeven en naar Voorschoten vervoerd. Men deelt ons nog mede, dat de per soon, welke tot redding te water is ge sprongen, is de heer H. Sigle, Van Arem- bergelaan te Voorburg. Zondagavond omstreeks kwart voor ze ven is op den Westvlietweg ten tweeden male binnen vierentwintig uur een auto te water gereden, thans een waarin zich vijf Rotterdammers bevonden. Dank zij de tegenwoordigheid van geest en het onmid dellijk en doortastend ingrijpen van een achter den verongelukten wagen rijden den automobilist, den heer De Kroes uit Voorburg, is het vijftal gered. De auto, afkomstig uit Rotterdam en weer op weg naar de Maasstad, kwam uit het Westeinde, om rechtsaf over den West vlietweg in de richting van de Hoornbrug te gaan. Waarschijnlijk door een defect aan do stuurinrichting heeft de bestuur der bij de Oude Tolbrug de bocht niet kunnen nemen, tengevolge waarvan hij pardoes de berm af het water inreed. Achter dezen wagen reed, eveneens in een auto de heer De Kroes, wonende aan de Prinses Mariannelaan te Voorburg. Deze zag het ongeluk aankomen en, zon der zich te bedenken, sprong de heer De K. uit zijn wagen, den auto achterna. Hij mocht het genoegen smaken, de vijf dren kelingen, door het inslaan van de voorruit uit hun gevaarlijke positie te bevrijden. Door het resolute ingrijpen van den heer De K. zijn de vijf Rotterdammers aan den verdrinkingsdood ontkomen. Het vijftal heeft zich ten huize van den heer Olieman van droge kleeren kunnen voorzien. De auto is in den loop van den avond door den kraanwagen van v. d. Berg ge licht. De auto van den heer De K. is nog een eindje doorgereden en toen tot stil stand gekomen. De Voorburgsche politie was onmiddellijk ter plaatse, doch behoef de geen hulp meer te verleenen. LEIDSCHENDAM. Vechtpartij. Zondagavond ontstond in café „Centraal" aan den Vlietweg een hevige vechtpartij. Zekere U. uit Voorburg die lastig begon te worden, werd uit het café verwijderd. Hij keerde echter terug cn werd door den caféhouder en diens personeel weer buiten de deur ge2et. Bij deze schermutseling bekwam U. twee hoofdwonden, waarna hij in de richting Voorburg vertrok. Het bleef nog geruimen tijd rumoerig in de omgeving. Op stap. Zondagmiddag was het 2K- jarig zoontje van D. aan den Broekweg spoorloos verdwenen. Zonder resultaat werd gezocht, terwijl de gemeentepolitie verschillende slooten afdregde. Na lang zoeken vond men den kleine terug ach teraan in Veur, waarheen de kleine een snoepreisje had gemaakt. Gratis rijwielmerken. Hoofden van gezinnen, die niet in de Rijksinkomsten belasting zijn aangeslagen en voor hun beroep of bedrijf een rijwiel noodig heb ben, kunnen gratis een belastingmerk be komen. Valt het hoofd van het gezin niet in de termen, doch een lid van het gezin wel en voldoet deze aan bovenstaande eischen, dan kan deze het merk gratis bekomen. Voor aanvragen houdt de dienstgeleider zitting ten gemeentehuize op Vrijdag 20, Dinsdag 24, Vrijdag 27, Dinsdag 31 Juli, Vrijdag 3 en Dinsdag 7 Augustus, en tel kens van 7j4—8y, uur des avonds. NOORD WIJK. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Weleerw. heer Jac. v. d. Weijden. Gisteren was het voor Noordwijk's pa rochie wederom een vreugdedag, nu zij weder een barer zonen als priester mocht begroeten. Hoe spontaan de parochianen telkens medeleven bij een dergelijke groo te gebeurtenis, komt wel het beste tot uiting bij den aanblik der vlaggentooi door het geheele dorp. Op het Kerkhofpad, waar de ouders v. d. neomyst wonen, kwam dit dubbel tot uiting door de grootsche ver siering aldaar aangebracht. Zaterdag avond werd de neomyst, vergezeld van ouders en familieleden plechtig de paro chiekerk van St. Jeroen ingeleid, waarna een plechtig Lof plaats vond, waarbij de jonge priester werd geassisteerd door de beide parochie-kapelaans, kap. Meynders en kap. Watervis. Na het Lof wachtte den neomyst nog een groote verrassing want de bewoners van het Kerkhofpad, haalden hierna den jeug digen priester af, met een stoet bruidjes, allen kinderen uit genoemde straat. Bij het huis van den neomyst werd door een tweetal jongedames een samenspraak ge houden en den feesteling een couvert met inhoud aangeboden. Zondagmorgen te 8.30 uur had een plechtige H. Mis plaats, waarbij zijneerw. geassisteerd werd door den hoogeerw. de ken J. H. W. Borsboom, door kap. Meyn ders als diaken, kap. Watervis als sub-dia ken. De feestpredicatie werd gehouden door een neef van den neomyst, pater Hyppoly- tus Spliethof Cap., die als tekst voor zijn toespraak had gekozen: „Gij zijt Priester in eeuwigheid". De gewijde redenaar moest allereerst zijn vreugde uitspreken, dat geheel de pa rochie zoo spontaan in de vreugde van de zen dag opgaat, waaruit spreekt dat in deze parochie nog diepgeloovige menschen wonen, welke de groote verhevenheid van het priesterschap beseffen, hetwelk tegen woordig helaas'niet overal meer het geval is. Zich tot den neomyst wendend, schet ste de gewijde redenaar in korte trekken de instelling van het H. Priesterschap bij het laatste Avondmaal, waarbij Christus de twaalw Galileesche visschers verhief tot de eerste priesters en hen een macht gaf boven de engelen, een macht om hier op aarde op te treden als een andere Christus. Ook gij, jonge priester, aldus spr., zijt uit verkoren om als een andere Christus hier te werken door het opdragen van het H. Misoffer, de vergeving der zonden en de verkondiging van Gods woord. Als allen overtuigd zijn van de grootheid van het Priesterschap kan zijneerw. begrijpen de eerbied en liefde voor de priesters, want als plaatsvervanger van Christus hier op aarde moet men hem beschouwen. Spreker smeekt den bijstand van den H. Maagd af voor den jongen priester tot meerdere glo rie van Hem, die hem heeft uitverkoren tot Priester Gods. Nu gij voort gaat zetten, jonge Priester, besloot spr. het H. Mis offer gedenk ook ons in uwe gebeden, bidt voor deze parochie, bidt voor de priesters, bidt voor ons geheele volk, opdat over ons kome een stroom van genade. Eveneens spoorde de predikant de geloovigen aan veel te bidden met groote vurigheid en hierbij de priesters niet te vergeten, want als wij hebben heilige priesters, zullen wij een heilige wereld krijgen. Hierna zette de neomyst het H. Misoffer voort, waarbij het Parochiaal Zangkoor op zeer verdienste lijke wijze de 4-stemmige Drie-eenheids- Mis van H. Cuypers weergaf, terwijl na de Mis de Cantate van Elb. Vrancken werd uitgevoerd. In den namiddag werd nog een zeer druk bezochte receptie gehouden in het Juve naat, terwijl 's avonds door den neomyst een plechtig Lof met Te Deum werd gece lebreerd, waarbij de belangstelling der ge loovigen eveneens zeer groot was. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Door het verblindend licht eener uit tegenovergestelde riahting ko mende auto kwam in de Wilhelminastraat een autobestuurder uit Amsterdam in bot sing met een andere auto, waardoor deze laatste wagen aanzienlijk werd bescha digd. Concerten. Door de Commissie van Volksconcerten zyn weder de jaarlijksche concerten georganiseerd, te geven in de tent aan de Stationsstraat. Dinsdag 17 Juli heeft een concert plaats, te geven door de Mandolineclub „Excel sior". directeur de heer B. Polak, des avonds van 8 tot 9.30 uur. Woensdag 18 Juli concerteert de Harmo niever. „Crescendo" des avonds 8 uur in de tent. BOSKOOP. Encycliekfeest R. K. Volksbond aid. Boskoop. Op Vrijdag hield de afd. van den R. K. Volksbond een feestavond ter herdenking van de uitvaardiging van de Encycliek Re- rum Novarum door Leo XIII, roemrijker gedachtenis. Deze avond was uitgesteld wegens ernstige ongesteldheid van den Z.eerw. heer Pastoor Daalmans. Door den heer P. v. d. Staak, waarne mend voorzitter, werd de bijeenkomst ge opend met den chr. groet. Spr. heette allen welkom, in het bijzonder den Eerw. advi seur, Kap. Hofstede, Kap. Broerse en den heer Keesen van het hoofdbestuur, die zou spreken op dezen feestavond. Spr. wees verder op de belangrijkheid van den avond, waarop behalve de rede van den heer Kee sen, door de tooneelclub St. Willebrordus het tooneelstuk „Eert uw vader en uw moeder", tooneelspel in drie bedrijven, zou worden opgevoerd, wat zeker in dezen tijd waarin vader en moeder zulke groote zor gen hebben een goede gedachte was. Spre ker deelde mede, dat na het eerste bedrijf de heer Keesen zou oiptreden en verzocht de leden te zingen het Roomsche Blijd schap, wat werd begeleid door mejuffr. Vermeulen, die welwillend haar medewer king verleende en eveneens de verdere avond met pianomuziek opluisterde. Na het zingen was het woord aan de tooneel club. En laat ons zeggen: er werd koste lijk gespeeld. In alle stilte werd het zeer boeiende stuk gevolgd. Het eerste bedrijf had reeds aller harten veroverd. Een har telijk applaus was daarvan het bewijs. Hierna was het woord aan den heer Kee sen. Wij kenden hem en wisten, dat hij zijn toehoorders kon boeien, maar nu heeft hij zich zelf overtroffen. Spreker behandelde: Wat was, wat kwam, en wat is. Allereerst wat was toen Leo XIII zijn zendbrief de wereld inzond. De Paus wees op de rechten en plichten van allen tegenover alle stan den en wekte op tot stichten van organi saties. Wat niet was, kwam n.l.: sociale wetten, sociale verzekering, sociale plich ten voor den Staat en voor allen, en hoewel langzaam, kwamen er betere levensvoor waarden en woningen, kortom wij werden uit den poel van slavernij verlost. Maar niet zóó of het was nog noodig, dat Pius XI zijn zendbrief „Quadragesimo Anno" uitvaardigde, Langzaam kwam ver betering in, zoo was het. Helaas, toen kwam de crisis, die weer veel vernielt van wat was opgebouwd. Verder toonde spreker aan, wat zou zijn geschied, zonder organi satie, Dan was niet verbeterd, wat slecht was; er was niet gekomen wat er is en wat wij nog hebben zou vernietigd worden, in dien wij niet op de bres staan. Onze taak is, dat wij krachtig blijven en pal achter de leiding blijven. De waarnemend voorzitter dankte den heer Keesen voor zijn leerzame en schitte rende rede. Spr. vreesde, dat de tooneel club door deze rede zou op den achter grond raken en meende, dat zij hun best zouden moeten doen om meer succes te hebben dan de heer Keesen. Hierna ging het doek weer open voor de tooneelclub en het moet gezegd: er werd keurig gespeeld. De adviseur dankte al len voor den mooien avond, waarna de voorzitter een collecte verzocht voor Hulp in Nood, welke ruim 5.opbracht. Hierna sluiting met den chr. groet. Geboren: Cornelia, d. van M. v. d. Willik en N. Tol Geertruida Klara, d. van Th. de Wit en C. J. Klaverveld Leo- nardus Anthonius, z. van J. C. van Lint en M. G. C. Heemskerk Willie, d. van N. Paling en K. Slingerland. Getrouwd: J. Verkade 29 j. en C. G. Vogelaar 23 j. J. J. v. Koolbergen 25 j. en M. J. v. d. Stam 24 j. KOUDEKERK. „Kunst na arbeid". A.s. Maandagavond zal het Fanfarecorps „Kunst na arbeid" alhier, een muzikale wandeling houden door het Westelijk deel der gemeente en een gedéelte van den Hooge Rijndijk. Door eenige dames zal dan worden gecollecteei'd ter versterking van de kas. WOERDEN. HET BURGELIJK ARMBESTUUR AFGETREDEN. Wrijving met een wethouder. Naar we vernemen is het Burgerlijk Armbestuur en bloc afgetreden. Deze af treding staat in verband met een in de vorige Raadsvergadering genomen besluit, dat voortaan een der wethouders de ver gaderingen van het B. A. zou kunnen bij wonen. Mede schijnt niet vreemd aan de bestaande oneen igheid tussohen het col lege van B. en W. en het B. A. te zijn een zekere wrijving tusschen een der wethou ders en een lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Naar we uit de stemming in de vorige Raadsvergadering kopden opmaken, zullen waarschijnlijk geen pogingen wor den gedaan het tegenwoordig B. A. op zijn besluit te doen terugkomen, hoewel een eventueele aftreding toen ten zeerste be treurd werd. Personalia. Voor het U.L.O.-examcn slaagden te Utrecht de volgende Candida- ten: C. v. d. Eerden, Utrecht, Joop Bleys Leiden, F. de Mol, Den Haag, Ria Wenne- ker. Utrecht, J. Hendriks, Haag, J. Ammer- laan. Delft, N. Groenendijk, Nieuwkoop, F. v. Soest. Utrecht, J. Verhaak, Zaandam, J. v. d. Bosch, M. v. d. Bosch, Cath. Dijk stra, allen Woerden. Deze candidaten waren leerlingen van het St. Jozef-pensionaat alhier. Geen en kele is afgewezen. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 12 Juli 1934 gehouden uitloting van 50 obli- gatiën ad 1000.— in de 4% geldleening van 1930, groot 2.000.000.— de navolgende obligaiën zijn uitgeloot: de nummers 24, 72, 134, 187, 202, 217, 235, 237, 276, 349, 351, 364, 400, 562, 696, 710, 751, 967, 990, 10 12, 1032, 1055, 1098, 1101, 1120, 1123, 1124, 1201, 1260, 1284, 1289, 1329, 1338, 1416, 1434, 1524, 1590, 1594, 1601, 1700, 1712, 1716, 1727, 1769, 1791, 1856, 1876, 1933, 1952 en 1997. De uitgelote obligatiën zijn betaalbaar: te Leiden bij den Gemeente-Ontvajrger en het bijkantoor van de N.V. de Incasso Bank; te Amsterdam bij de N.V. Ned. Indische Han delsbank en N.V. de Incasso bank, alsmede bij de bijkantoren dezer instellingen in an dere plaats in Nederland. Deze obligatiën worden 1 October 1934 met de tot dien datum verloopen rente, af gelost en houden met dien dag op rente te dragen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Juli 1934. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Buitengewone Bestuursraadver gadering R. K. Volksbond, Bonds- gebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 16 tot en met Zondag 22 Juli a.s. waargeno men door de apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, Tel. 807. NIEUWKOOP. Nijverheidsonderwijs. De Nijverheids avondschool in Woerden vindt in de laat ste jaren alhier beduidend veel belangstel ling. In den afgeloopen winter hebben 17 jongens, waarvan 7 uit Nieuwkoop en 10 uit Noorden gezamenlijk per autobus den cursus gedurende 4 avonden per week ge volgd. De gelegenheid tot aanmelding voor den cursus in het aanstaand winterhalfjaar is thans weder opengesteld tot en met 21 Juli a.s. bij den heer H. A. Otto te Noorden, leeraar aan die school. De aanmelding moet dit jaar zoo vroeg geschieden om de noodige maatregelen voor het gezamelijk vervoer per autobus te kun nen treffen, daar het aanvankelijk hier voor toegekende rijkssubsidie aanmerkelijk is ingekrompen. Geslaagd. Mej. P. M. Groenendijk al hier, leerlinge van het St. Josephpensionaat te Woerden behaalde Vrijdag te Utrecht het diploma voor. M.U.L.O. ZEVENHOVEN. Inenting. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat op Vrijdag 20 Juli a.s. des morgens om 8 uur ten huize van den gemeente-geneesheer gelegenheid be staat voor inenting en herinenting. Ge lieve trouwboekje mede te brengen. Opheffing openbare schoolIn de Vrij dagavond gehouden gemeenteraadszitting werd besloten tot opheffing der O. L. school in het dorp met ingang van 1 Sep tember a.s. UITKEERING VAN HET RIJK AAN DE GEMEENTEN. Wy verwijzen voor het nieuwe wetsont werp inzake uitkeeringen van het Rijk aan de Gemeenten naar het 2de blad. Aan de Bijlage van het wetsontwerp ont- leenen we de volgende vermoedelijke be dragen, welke aan de hieronder genoem de gemeenten voor het jaar 1935/36 zullen worden uitgekeerd: A1 p h e n a. d. R ij n 103.578.12; Gouda ƒ365.236.34; H i 11 e- gom ƒ108.748; Katwijk 101.865.80; Leiden ƒ976.653.22 (Ruim 51.000 gld. minder!) Haarlemmermeer ƒ283.446.67. STADSNIEUWS FEESTAVOND „LEVENDAAL." In verband met de demping van het Le vendaal, waarvoor de bewoners ter plaat se zich slechts kunnen verheugen, heeft zich een comité gevormd, om te trachten dit gemeenteraadsbesluit te herdenken. Reeds eerder, en wel op denzelfden dag, waarop het besluit werd genomen, had men zulks willen doen doch de rouw by het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik stuurde dit plan in de war. Nu is daarvoor de dag van morgen be paald. Het comité vertrouwt, dat het Levendaal morgen in vlaggentooi zal staan, opdat het morgenavond, wanneer de Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" zal komen com- certreeren onder leiding van den heer G. Dik, voor de bewoners een feestavond wor de. Dit concert wordt van 810 uur ge houden. Met ingang van 1 Aug. a.s. wordt de ad junct-commies P. v. d. Voet, van Leiden D. B. le ktr. overgeplaatst naar Zaandam Insp. Inv. en Acc.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2