DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DONDERDAG 12 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 OP AUTO CESCnOTEN. Gistermiddag tegen half 4 reed een dame uit Amsterdam met haar auto in de Ge neraal Cronjéstraat te Haarlem, toen plot seling een schot klonk. Een kogel drong door de voorruit van de auto, links van de bestuurster en kwam in den wagen te recht. De ontstelde autorijdster stopte on middellijk, waarna weldra twee manschap pen van de militaire politie ter plaatse wa ren, die op den hoek van de straat hadden gestaan. De kogel is vermoedelijk voor hen bestemd geweest. Er viel niet onmiddel lijk na te gaan van waar de kogel geko men was. De polite stelt echter een onder zoek in. Het was tijdens dit incident in de Generaal Cronjéstraat volkomen rus tig. VIER CHAUFFEURS GEARRESTEERD. Ze waren over de Duitsche grens gegaan. Dinsdag heeft een viertal chauffeurs uit Winschoten en omgeving, die geregeld de tewerkgestelden naar .en van het werk verschaffingsterrein te Jipsinghuizen ver voeren, een kort bezoek over de grens ge bracht. Zij werden aangehouden en door de grenswachten gearresteerd. Hierbij bleek, dat een der chauffeurs in het bezit was van een exemplaar van het communistisch dagblad „De Tribune". Alle vier zijn naar een gevangenis te Papenburg overgebracht. „Msbd." GESTOORDE NACHTRUST. Dc kerkklok begon midden in den nacht te luiden. In den voornacht van Maandag werden de bewoners van Wij he wakker door zwaar klokgelui van de katholieke kerk. De pas toor had onder zijn slaapvertrek verdachte bewegingen gehoord en naar buiten kij kende, zag hij twee menschen om het kerk gebouw zwalken. Beducht voor de kerke lijke kostbaarheden, bracht hij direct het klokkenspel in beweging en binnen en kele oogenblikken kwam het volk van alle kanten opzetten. Vanzelfsprekend was de politiemacht sterk vertegenwoordigd. Achteraf beschouwd berustte deze al- armbeweging op een vergissing, aldus ver telt „Het Volk". Twee studenten, die bij den hervormden predikant wilden over nachten, hadden de laatste reisgelegenheid gemist en zich met een taxi naar Wijhe laten brengen. Door een misverstand bracht de chauffeur de heeren naar de pastorie der katholieke kerk. Daar zij alle pogingen deden om binnen te komen, was de pas toor door het lawaai verontrust. Na opheldering dezer kwestie lachten de menschen hartelijk en begaven zich maar gauw weer ter ruste. SPORT ZEILEN DE NATIONALE WEDSTRIJDEN DER „BRAASSEMERMEER". Zaterdag en Zondag a.s. De Zeilvereemging „Braassemermeer", weike Zaterdag en Zondag haar nationale wedstrijden houdt. heeft dit jaar over de deelname alweer n:et te klagen. Blijkens de ongeveer honderd inschrij vingen krijgen we een interessant program ma te aanschouwen, al zal als altijd het weer, speciaal de wind, 'n factor van betee- kci is blijven voor het al of niet slagen. Daarom ter wille van de actieve organi serende vereeniging het beste hopend, richten we ons voor heden alleen naar de binnengekomen inschrijvingen en deze zijn dezen keer weer heel wat talrijker dan liet vorig jaar. Van ruim zestig is dit aantal thans tot diep in de negentig geklommen, wel een bewijs, dat het werk der vereeni- ging op prijs gesteld wordt. Verschillende klassen toonen elk jaar zoo ongeveer hetzelfde beeld. Dit is in de eerste plaats het geval met dc 45 M2. Kruiserklasse. De oude bekenden: Walta (C. A. Vermaat), Benati II (B. Fe- nenga), Coppelstock (J. H. C. Sieverts) en Boekanier (Warners) zijn ook nu weer van de partij. De Regenboogklasse, vorig jaar tien deel nemers tellend in één afdccling, lelt nu der tien inschrijvingen, waarvan acht in de A- afdeeling en vijf in de B-afdeeling. Die scheiding valt ten zeerste te loven, want de matadoren in de A-afdeeling, als Hans Nathan, Cor van Staveren, Willem v. d. Mcy, F, P. Bos en nog enkele anderen zijn voor de mindere goden ongenaakbaar. Bil lijk is het dus, dat deze ook een kans tegen elkaar maken in een lagere afdeeling, gelijk dit in andere sporten geschiedt. Onder hen zien we o. m. Gerard de Vries Lcntsch, R. van Drecht en dr. Kreukniet, terwijl we nog wel enkele laatkomers verwachten. De klasse der Sharpies (12 M2. klasse) heeft gelukkig nog niet veel concurrentie te verduren van de nieuwe Pampusklasse. Er zyn dit jaar weer dertien van die ranke scheepjes (vorig jaar tien), met tal van bekende en gelukkig ook verscheidene nieuwe, namen. De B. M.-klasse ,Bergumermeer) is dit maal ook al gescheiden en wel in gewone B. M.-klasse en vergroote B. M.-klasse, te zamen evenwel slechts twee deelnemers méér tellend dan vorig seizoen. Dc deelnemers in de 12-Voetsjollenklasse, vorig jaar twintig in totaal, zijn nu 28 scheepjes sterk. In de A-klasse zal de strijd weer sterk zijn. Namen als v. Helvert, Bor- gerhoff Mulder, Kagchelland, Mej. Ouds hoorn, Van Tienhoven Jr. e. a. z(jn daar borg voor. In de B-klasse eveneens weer veel onbe kenden en in dc dames-afdeeling mej. Ykema en mej. F. Leenen. Daar zullen er wel meer moeten komen, wil hier stryd ge leverd worden! De Pampusklasse tenslotte, vorig jaar nog niet bekend, telt nu reeds 18 inschrij vingen. Een veelbelovende inzet! Moge het sportief resultaat er evenredig aan zijn, dan is de „Braassemermeer" bij voorbaat van succes verzekerd. De inschrijvingen luiden als volgt: C-klasse: „Noordster", stuurm. G. Doek- sen; Hollandia IV, stuurm. L. Sillevis. 45 M2. klasse: Boekanier V, stuurm. Warners en Ketelaar; Benati II, stuurm. B. Fenenga; Walta, stuurm. C. A. Vermaat; „Coppelstock", stuurm. J. H. C. Sieverts. Regenboogklasse A: stuurm. H. Veld huizen; Hollandia, stuurm. C. van Staveren Nimf, stuurm. M. G. Brand; Braassemer meer, stuurm. H. Nathan; Duke, stuurm. J. C. v. d. Velde; de Leede III, stuurm. W. v. d. Mey; Saenden, stuurm. L. de Wit; Holland II, stuurm. F. P. Bos. Regenboogklasse B.: Pieterke, stuurm. G. de Vries Lentsch, Vennemeer, stuurm. J. C. van Klinge; Meteor, stuurm. II. Mul ler; Bruintje Beer, stuurm. R. van Drecht; Bris, stuurm. Dr. P. P. Kreukniet. D-klasse: Narmada, stuurm. H. H. Tiele- man; Zwerver II, stuurm. R. v. Oldenborgh. Treubklasse 16 M2.: Treub VI, stuurm. R. Ph. Keegstra. 12 M2. klasse (Sharpi): Klaas Compaen, stuurm. H. van Suylekom; War-day, stuur man R. Lemstra; Twente, stuurvr. Mej. E. Cohen; Skiroon, stuurm. M. K. Palano; Esi-Tesi, stuurm. W. A. Bos; Toy, stuurm. I. G. ten Sijthoff; Ree, stuurrm. P. J. E. Simonis; Koh-I-Noor, stuurm. Ted Rol; Slabbia, stuurm. G. A. M. Saraber; Quick, stuurm. J. L. van Dieten; Bita Maersk, stuurm. M. C. van Breda; Sirius, sluurtm. Brasem, stuurm. D. C. v. d. Heuvel. Vergroote B. M. klasse: Flottant, stuurm. J. E. Jaspers, Swanneblom, stuurm. R. Reitsma; „9 Juni", stuurm. J. v. d. Hoek; Wetterwille, stuurm. R. Jellema; Snoekie, stuurm. J. F. Weverink. B. M. klasse: Capi, stuurm. C. Breiten- stein; Westeinder, J. Boelhouwer, Ader, stuurm. P. Leewis; Hilda II, stuurm. C. van Schelven; Ans III, stuurm. P. Simons jr.; Swealtsje, stuurm. G. W. Draaisman; Wetterhintje, stuurm. J. Stap. 12 Voetsjollenklasse A: Jager, stuurm. G. van Lynen Noomen; Ideaal II, stuurm. I N. Karreman; Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder; Good Luck, stuurm. J. L. van Wermeskerken; Dobbertje, stuurvr, mej. G. C. H. Oudshoorn; Marionet, stuur man R. Venema; Vagebond, stuurm. Th. v. Helvert; de Glipper stuurm. D. Kagchel land; Cupido, stuurm. K. H. Pott; L'Artag- nan, stuurm. Wim v. d. Valk Jr.; Hans, stuurm. A. H. van Vliet; It Sweltsje II, stuurm. A. A. van Tienhoven Jr.; Thor, stuurman C. Th. Gülcher; Mikie, stuurm. Jan Simonsz. 12 Voetsjollenklasse B.: Ukkie, stuurm. H. G. v. d. Heuvel; Rana stuurm. Rud Zadoks; Windekind II, sttrarm. H. Evers; Doppie, stuurman P. Couwenhoven; Jolijt, stuurvr. mej. M. A. Broer; Alvertje stuur man E. J. Coster Jr.; Radetiske, stuurm. A. lc Poole; Tierelier, R. J. van Ginkel; Wig, stuurm. A. K. H. Minderhoud; Borreltje, stuurm. A. D. H. Coops; Hot Toddy, stuur man H. Flu; Dr. Knok, stuurm. Rinie Kag chelland. 12 Voetsjollenklasse dames: Duckey, stuurvr. mej. IJkema, Reveller, stuurvr. mej. F. A. C. Leenen. Pampusklasse: Knooplaarsje, stuurvr. mej. G. N. Knoops; Fuut II, stuurm. W. van Hattem; Windveer, stuurm. L. van Essen; De Rekel, stuurm. Tony Verbunt; Snip II stuurm. H. J. Swart; Spriet, stuurm. J. M. G. Schrama; Wervelwind, stuurm. Jhr. Th. E. G. van Benthem v. d. Berg; de Steur, stuurm. L. v. d. Steur; Weerhaan, stuurm. A. J. W. Ypenburg; S. A. S., stuurm. Jan Loopuyt; Komeet, stuurm. C. W. Jonker; Zweiland, stuurm. van Hoof Jzn.; Kievit, stuurm. P. Schoen Pzn.; Pelikaan, stuur man F. Metelerkamp Cappenburg; Stern. Kees Rol; Norremeer, stuurm. Ir. J. C. P. Hofkes, Donderkopje, stuurm. J. P. Damme; Oranje, stuurm. P. Chiefer. WIELRENNEN RONDE VAN FRANKRIJK. Martano wint de achtste etappe. De achtste etappe leidde heden van Gre noble naar Gap, een afstand van „slechts" 102 km. De étappe is echter een van de zwaarste door de Col Bayard, welke met een hoogte van 1200 meter genomen moet worden. Eerst te ruim 2 uur werd het start schot gelost. De temperatuur was zeer warm. Eerste werd de Italiaan Martano in 3 uur 28 min. 16 sec. met 7 sec. voorsprong op den drager van het gele shirt Antoine Magne. Derde werd de Franschman Vietto, winnaar van de 7e etappe en daarop volg de F. Vervaecke, de moedige Belgische in dividueel. Magne is nog steeds leider in het alge meen klassement, al heeft Martano een flink stuk van zijn achterstand ingeloopen. Frankrijk is nog onbedreigd aan het hoofd in het landenklassement. Reeds na eenige km. van den start, die om kwart over twee in den middag plaats vond in een smoorheete temperatuur, begon de klimpartij. In den kopgroep zaten dade lijk Martano, Magne, Molinar en de Duit- scher Geyer. Steeds ging het toen bergop, bergaf, en weldra lag het peleton totaal uit elkaar. Het beklimmen van steile bergen met ter afwisseling kort snelle dalingen stelde de hoogste eischen aan de renners. Kort voor Gap moest nog de steile Col Bayard overwonnen worden, 1200 meter hoog. Van de Bayard ging het sterk dalend naar de finish.. Een peleton van elf ren ners beklom gezamenlijk de Bayard. Mar tano nam de leiding, vergrootte zijn voqr- sprong en hij passeerde met flinken afstand op zijn naaste concurrenten het hoogste punt. Zy voorsprong was voldoende om in het nu volgende eenige kilometers lange traject naar Gap te kunnen winnen, alhoe wel Magne zich bijzonder inspande het ver schil zoo klein mogelijk te doen worden. Ook deze étappe heeft zijn slachtoffers gevraagd. De individueel Viratelle gaf den strijd op, evenals de gebroeders Wolke (Duitschland). Nog 44 renners zijn er overgebleven en dat na acht van de 23 etappes. Heden wordt gereden de negende etappe van Gap naar Digne, een afstand van 227 km. Het resultaat van heden luidde: Greno bleGap 102 km.: 1. Martano, Italië, tijd 3 uur 28 min. 16 sec.; 2. A. Magne, Frank rijk, 3 uur 28 min. 23 sec.; 3. Vietto, Frank rijk, 3 uur 28 min. 44 sec.; 4. Felicien Ver vaecke, België, individueel zelfden tijd; 5. Geyer, Duitschland, 3 uur 29 min. 50 sec.; 6. Molinar 3 uur 30 min. 8 sec.; 7. Speicher 3 uur 30 min. 15 sec.; 8. Lapebie, 9. Morelli 10. Sylveer Maes. Algemeen klassement: 1. A. Gane tijd 55 uur 7 min. 57 sec.; 2. Martano tijd 55 uur 14 min. 10 sec.; 3. Lapebie tijd 55 uur 33 min. 13 sec.; 4. Morelli tijd 55 uur 38 mni. 22 sec.; 5. F. Vervaecke individueel 55 uur 39 min. 47 sec.; 6. Louviot tijd 55 uur 43 min. 16 sec.; 7. Buse tijd 55 uur 44 min. 42 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk totaal tijd 166 uur 24 min. 26 sec.; 2. Italië 167 uur 35 min. 7 sec.; 3. Duitschland 167 uur 44 min. 4 sec;. 4. Zwitserland-Spanje 167 uur 48 min. 55 sec.; 5. Belgie 169 uur 1 min. 2 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Junioren Zomer-Compelitic De Veen. De uitslagen van jl. Zondag luiden: Majella a—DOS b 1—5; DES b—ODI a 04; Adolf Kolping aVCH a 42. Programma 15 Juli: 1 uur: DES aAdolf Kolping A; 1 uur: VCH aDES b; 2 uur: DOS bMajella a; 1 uur: ODI aDOS a. H. F. v. RUITEN, compt. leider. AUTOMOBILISME DE K. N. A. C. IN DEN STRIJD TEGEN HET LAWAAI. Een schildje voor anti-lawaai automobilisten. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club heeft reeds sedert eenigen tijd den strijd aangebonden tegen het steeds in omvang toenemende straatlawaai. In de door haar in dag- en weekbladen gepubli ceerde artikelen heeft zij gewezen op de oorzaken welke tot de vermeerdering van het lawaai hebben bijgedragen en er daarbij den nadruk opgelegd, dat verschillende wettelijke bepalingen voor een niet gering deel een verbetering in den toestand in den weg staan. Met vreugde kan daarom worden gecon stateerd, dat blijkens de jongste wijzigin gen van het Motor- en Rijwielreglement .de Wetgever ook zijn aandacht aan dit vraagstuk heeft gewijd door te bepalen, dat het gebruik van een geluidssignaal alleen dan kan worden toegestaan als de nood zaak daartoe dwingt, terwijl onnoodig ge bruik en van strafbaar is gesteld. Zooveel staat wel vast, dat de K. N. A. C. ingezette actie in alle lagen van de Neder landsche bevolkinge weerklank heeft ge vonden en dat men allerwege iedere po ging. welke tot vermindering van het straat lawaai zou kunnen leiden met vreugde zal begroeten. Dat vooral in automobiel- en motorkrin gen deze actie voor meer stilte veler be langstelling heett is begrijpelijk. De toene ming van het lawaai op straten en wegen wordt voor een groot deel toegeschreven aan de automobilisten of motorrijders, die men zij het ook niet geheel ten rechte een te veelvuldig gebruik van claxon of hoorn verwyt, dat hen moet dekken voor de eventueele gevolgen van ongeval len en dergelijke. Aangezien echter in vele gevallen de schuldvraage afhankelijk wordt gesteld van het feit, dat de bestuurder van een motorrijtuig al of niet signalen heeft gegeven, is het anti-élawaai-vraagstuk voor den bestuurder van te meer belang, omdat hij eenerzijds moet trachten zich te vrijwaren voor de nadeelige gevolgen van een te gering gebruik van Claxon of hoorn, maar anderzijds de plicht heeft om alles te vermijden wat het aeutomobilisme en de motorsport bij het groote publiek kan scha den. En zooveel is toch thans wel zeker, dat vooral in de steden de menigte in den auto mobilist en motorrijder den grootsten la waaimaker ziet. Juist daarom is er ook te meer reden om van deze zijde een ver door gevoerde propaganda te doen uitgaan tegen het lawaai. Van dit standpunt uitgaande, heeft de K. N. A. C. thans in overweging genomen om in haar anti-lawaai campagne in de eerste plaats de beide genoemde categorieën te betrekken die met haar van meening zijn, dat zij in dit opzicht een belangrijke en ook opvoedende teaak hebben te vervul len. Een van de middelen in dezen strijd voor meer stilte zal, er is reeds vroeger mede- deeling van gedaan, zijn, het organiseeren van een z.g. anti-lawaai congres, dat zoo mogelijk nog in het komende najaar zal worden gehouden en waarin sprekers van naam het woord zulletn voeren over het on derwerp, dat de belangstelling heeft van alle weldenkende menschen. Daarnaast echter heeft de K. N. A. C. de bedoeling al diegenen, die in het straatla waai een beletsel zien voor de propaganda voor het automobilisme en de motorsport, nauwer in haar actie te betrekken. Zij meent dit doel te kunnen bereiken door middel van de instelling van een speciaal schildje, waarvan de strekking zal zijn er op te wyzen, dat de eigenaar daarvan een voorstander is van meer stilte op den weg. De bedoeling hiervan zal ongetwijfeld ieder duidelijk zijn. Het zal op de een of andere wijze, vermoedelijk aan de achterzijde van het motorrijtuig, duidelijk zichtbaar beves tigd moeten zijn met de bedoeling eener zijds propaganda te maken voor de anti- lawaai gedachte en anderzijds andere weg gebruikers te waarschuwen, dat zij die dit schildje voex*en, zich onthouden van een overmatig gebruik van het geluidssignaal, in de verwachting, dat men daarmede re kening zal willen houden. Op deze wijze zal zich een naar de K. N. A. C. hoopt en verwacht steeds uitbreidend corps van bestuurders van automobielen en motorrijwielen vormen, dat zich ten doel stelt het lawaai op straten en wegen tegen te gaan en door zijn voorbeeld anderen te bewegen hetzelfde te doen. Ter opwekking hiervoor zal dus het ge noemde schildje dienen, dat dus allen zal verbinden die sympathiseeren met de anti- lawaai-actie. Binnenkort hoopt de K. N. A. C. nader te kunnen mededeelen op welke wijze en in weslken vorm dit schildje beschikbaar zal worden gesteld. Zij meent echter zoo spoe dig mogelijk daarmede een begin te moe ten maken, opdat haar actieve actie inzake de vermindering van het straatlawaai, wel ke zij onlangs door middel van het ge schreven woord heeft ingezet, zooveel mo gelijk steun zal ondervinden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg van Voorhout naar Hilversum? En te rug langs een anderen weg? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorhout, Sassenheim, De Leeghwater, Leimuiden, Mijdrecht, Wilnis, Loosdrecht, Hilversum. Afstand 58 K.M. Terug Hilversum, Utrecht, Harmelen, Ka- merik, Woerden, Bodegraven, Alphen, Lei den, Voorhout. Afstand 71 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Alphen aan den Rijn naar Soes- terberg? Antwoord: Alphen, Bodegraven, Woerden, Harmelen, Utreoht, de Bildt, Soesterberg. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per motor van Leiden naar Den Bosch? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Bodegra ven, Woerden, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Culemborg, Geldermalsen, Waar denburg, Tuil, Hedel, 's-Hertogenbosch. Afstand 108 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Hilversum en» van Hilversum naar Waalwijk? Hoeveel K.M.? Antwoord: Het eerste gedeelte uwer vraag vindt u hierboven reeds beantwoord. Afstand LeidenHilversum is 69 K.M. Route naar Waalwijk is als volgt: Hilver sum, Utrecht. Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Culemborg, Geldermalsen, Waardenburg, Tuil, Hedel. 's-Hertogenbosch, Vlijmen, Drunen, Waalwijk. Afstand 87.5 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Zoeterwoude naar Hilversum? Hoeveel K.M.? Antwoord: Zoeterwoude. Koudekerk, Alphen, Woerden, Utrecht, Hilversum. Af stand 68 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Zoeterwoude naar Wychen? Hoe veel K.M.? Antwoord: Zoeterwoude, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg. Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Nijme gen, Wychen. Afstand 137 K.M. Dèèr ligt hij goed uw sigaret; daar doen pijp of si gaar geen kwaad. Maarinhetbosch, iffw op de droge heide.. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Wuestwezel en verder naar Beauraing? Welke zijn de kosten van een fiets over de grens? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Voorburg, Rotterdam, of Zoeterwoude, Zoe- termeer, Bleiswijk, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Breda, Prinsenhage, Zundert, Wuestwezel. Wuest wezel, Brasschaet, Antwerpen, Mechelen, Leuven Jadoigne, Namen, Dinant, Beau raing. Voor België moeten rijwielen voor zien zijn van een plaatje of adreslabel met naam en adres van den eigenaar. Deze adreslabels zijn verkrijgbaar bij den A. N. W. B. te Den Haag, alwaar u ook verdere inlichtingen kimt verkrijgen. Andere vragensteller over reis naar België. Uw vraag is in het boven staande reeds beantwoord. Nog een vragensteller; Reizen per trein kunnen we in deze rubriek on mogelijk opnemen. Dat zou ons veel te ver voeren. Bovendien geven de Spoorwegen uitgebreide gegevens in de spoorgidsen. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur voor abonné's kostelooze gelegen heid tot het bekomen van mondelinge in lichtingen op rechtskundig gebied. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (thuisr.) vertr. 11 Juli van Colombo. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES arr. 11 Juli van Napels te Savona. AJAX vertr. 11 Juli van Bilbao naar Santander. CALYPSO arr. 11 Juli van Genua te Alexandrië. COTTICA (uitr.) vertr. 11 Juli van Dover naar Madera. IRENE arr. 11 Juli van Danzig te Kopen hagen. JUNO vertr. 11 Juli van Gibraltar naar Amsterdam. OBERON arr. 11 Juli van Kopenhagen te Danzig. TELAMON vertr. 10 Juli van Algiers n. Amsterdam. AURORA vertr. 11 Juli van Amsterdam naar Hamburg. BERENICE vertr. 11 Juli van Amster dam naar Kopenhagen. VENEZUELA (thuisr.) vertr. 10 Juli v. Barbados naar Plymouth. VESTA arr. 11 Juli van Kopenhagen te Gothenburg. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. NEBRASKA arr. 11 Juli van Glasgow tee Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA RADJA (uitr.) pass. 11 Juli te Gibraltar. SIBAJAK vertr. 11 Juli van Rotterdam naar Batavia. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. SAWAHLOENTO vertr. 10 Juli van Ta- matave naar Padang. TASMAN vertr, 9 Juli van Port Louis (M.) naar Tamatave. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON, Batavia naar Amsterdam arr. 10 Juli te Suez. MENELAUS, Japan naar Rotterdam arr. 10 Juli te Suez. MYRMIDON, Batavia naar Amsterdam pass. 11 Juli Perim. PHRONTIS, Liverpool-Batavia arr. 10 Juli te Port Said. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART IVftj. Holland-Afrika-Lijn) RANDFONTEIN (uitr.) arr. 11 Juli te Antwerpen. 111. Intusschen was de hoofdbediende snel naar de chauf feur geloopen, die in de garage eveneens zat te lezen. Zeg Jan, zei de hoofdbediende, geef me eens een flinke bus olie, om die paar snuiters er tusschen te nemen. 112. Nou Jan de chauffeur was best voor een grapje te vinden en even later stond de hoofdbediende de stoep van de villa in te smeren met glibberige vette olie. Daar zullen we grappen van beleven, grinnikte hij in zijn eigen. We zul len die twee heeren eens laten zien, hoe wij met spionnen omspringen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10