DINSDAG 10 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 BUITENLAND VAN HET VATICAAN. 's-PAUSEN AFREIS NAAR CASTEL GANDOLFO. Wederom, tot eind Juli, uitgesteld. Men meldt uit Rome aan de „Msb.": In welingelichte kringen is bekend ge worden dat de H. Vader zijn reis naar C as tel Gandolfo, welke zooals gemeld, niet voor den 15en Juli zou plaats vinden, op nieuw heeft uitgesteld. De H. Vader heeft dit besluit genomen, omdat op 20 Juli a.s. op het meer bij het pauselijk buitenverblijf een internationale roeiwedstrijd zal worden gehouden. Een gevolg hiervan zal zijn, dat het in het kleine stadje buitengewoon druk zal worden, welke drukte de H. Vader wenscht te vermijden. Het zal thans ongetwijfeld einde Juli worden, voordat de H. Vader den Vaticaan- schen staat zal verlaten, terwijl velen van meening zijn, dat Zijne Heiligheid dit jaar, ondanks de hitte te Rome, zich in het geheel niet meer naar zijn buitenverblijf zal bege ven. Toch is in het Vaticaan alles in gereed heid, zoodat de H. Vader desgewenscht ieder oogenblik kan vertrekken. Zooals be kend, geeft Zijne Heiligheid eerst kort voor een gebeurtenis zijn bevelen, zoodat alles tevoren gereed moet zijn voor een even- tueele afreis. PATER GIANFRANCESCHI. Pater Gianfranceschi, directeur van het Vaticaansche radiostation, is gisteren over leden. Pater Gianfrancesohi S.J., president van de pauselijke academie van wetenschappen, is sedert de oprichting van het Vaticaansche radiostation in 1930 directeur van dit insti tuut geweest. De overledene assisteerde Marconi bij tal van zijn draadlooze experimenten en het was zijn stem, die geregeld via de ultra korte golven van het Vaticaansche station over de geheele wereld weerklonk. Als geestelijke leider der Italiaansche padvinders tot deze organisatie werd ontbonden was hij de vriend van den „Chief Schout", lord Baden Powell. Ook was hij aalmoezenier van den onge- lukkigen Nobile tijdens diens Noordpool expeditie in 1928. Pater Gianfranceschi is gestorven aari' kanker in den slokdarm, aan welke vreese- lijke ziekte hij verscheidene maanden ge leden heeft. DUITSCHLAND. DE REORGANISATIE DER S.A. Een impopulaire maatregel. Naar „United Press" verneemt, zijn de beraadslagingen over de reorganisatie der S. A. thans in vollen gang. Volgens infor maties uit kringen, die in nauw contact staan met de nieuwe S.A.-leiding, bestaat het plan de S.A.-effectieven met rond 70% in te krimpen. De manier waarop de „uitschakeling" zal worden doorgevoerd is nog niet bekend. In nationaal-socialistische kringen is men geneigd om aan te nemen, dat alle S.A.- leden zullen moeten trachten lid der partij te worden en dat diegenen, wier verblijf in de S.A. ongewensoht wordt geacht, niet als lid in de partij zullen worden opgenomen. Door dezen maatregel zouden zij echter ook automatisch uit de S.A. gestooten worden. Deze reorganisatie zal ongetwijfeld bui tengewoon impopulair zijn, doch er is met zekerheid op te rekenen, dat zij zal worden doorgevoerd. Haar noodzakelijkheid is ge legen in omstandigheden van binnen- en buitenlandschen, alsmede van financieel- politieken aard. Ook voor het nationaal-sooialisme is thans het oogenblik gekomen, dat men tot impo pulaire maatregelen zijn toevlucht moet nemen. KERKSTRIJD INI AG RUST NIET VERSTOREN. Decreet van Minister Frick. De Rijksminister van Binnenlandsche Za ken, dr. Frick, heeft het volgende decreet gericht tot de regeeringen der landen: De vrede in de evangelische kerk, waar naar de rijksregeering en het Duitsche volk zoozeer verlangen, ligt helaas nog steeds in de verte. In weerwil van het feit, dat ik herhaalde malen in het openbaar gewezen heb op de noodzakelijkheid van een pacifi catie, wordt de strijd verbitterd voortgezet, waardoor het opbouwwerk van de regeering in gevaar wordt gebraoht. De rijksregee ring houdt er voor en na aan vast, dat het niet tot de taak der staatsautoriteiten be hoort en behooren kan, zich in kerkelijke aangelegenheden te mengen; zij kan ech ter onder geen beding gedoogen, dat door de voortzetting van den kerkelijken strijd haar doel: de vorming van een ware volks gemeenschap, bewust of ongewild onder mijnd wordt. Om redenen van openbare veiligheid, orde en rust verbied ik daarom bij dezen tot nader order zonder uitzondering alle discussies nopens den kerkstrijd, zoowel in openbare vergaderingen, als in de pers, in strooibiljetten en vlugschriften en ik dring er op aan, den in aanmerking komenden instanties onverwijld de noodige instructies te geven ter doorvoering van dit verbod. Officieele proclamaties van den rijksbis schop worden er niet door getroffen. KARD. FAULHABER WIL VERZOENING. De Kerk kan echter geen concessies doen. Naar de „Msbd." uit Munchen verneemt is Zaterdag aldaar een Pontificale Hoog mis gecelebreerd, waaronder Z. H. Em. kardinaal Faulhaber een predikatie heeft gehouden. De kardinaal verklaarde voorstander te zijn van een verzoening met het natio- naal-socialisme, maar kondigde tegelijker tijd* aan, dat van katholieke zijde geen con cessies gedaan zouden worden. Niemand juicht de bevordering van een voud en reinheid door een hooge officieele instantie meer toe dan de Katholieke Kerk en niemand is op dit gebied meer tot sa menwerking bereid. Niemand weet, aldus verklaarde kardi naal Faulhaber, hoezeer de Katholieke Kerk door de nationaal-socialistische be schuldigingen inzake katholieke particula ristische strevingen, belasterd is. Wij moeten krachtens ons geloof onze kinderen er van terughouden, dat zij in dwaling het graf voor hun eigen kinderen .graven. Wij hebben de eer en de trouw gered. Wij hebben de zwakke zielen voor den zelfmoord bewaard en in haar een nieuwe hoop doen opbloeien. De kardinaal voegde hier nog aan toe, dat de Katholieke Kerk geen plaats heeft voor een geestelijkheid, die van de popu lariteit van oogenblikkelijke stroomingen voordeel wil trekken. Aan een processie, die door de straten van Munchen trok, namen vertegenwoor digers deel van alle huizen van den Fran- kischen adel, o.a. de vroegere troonopvol ger van Saksen, prins Friedrich Christian. Ook de rijksweer had een delegatie ge zonden. TER NAGEDACHTENIS VAN KLAUSENER. Rouwdienst te Berlijn. De „Osservatore" bericht, dat in de Hed- wigs-kathedraal te Berlijn een plechtige rouwdienst is gehouden voor de ziole- rust van dr. Heinrich Klausener, welke door Mgr. Bares, bisschop van Berlijn, werd bijgewoond. Een groote menigte volks-en de vereenigingen der Katholieke Actie vulden de kathedraal. Door een opsohrift boven de deuren werden de ge- loovigen opgeroepen, aan de gebeden deel te nemen. In een scherp artikel protesteert de „Os servatore" verder tegen het feit, dat de Duitsche autoriteiten geweigerd hebben, geestelijken bijstand toe te laten tot de personen, die in de bloedige dagen van 30 Juni en 1 Juli zijn terechtgesteld, ofschoon dit van bepaalde zijde was verzocht. De weigering werd gemotiveerd met de op merking, dat de gearresteerden den gees telijken bijstand niet waardig waren. De „Osservatore" noemt dit besluit weerzinwekkend voor alle menschelijk ge voel en godslasterlijk, wijl het gerecht Gods voor wil zijn en vervalschen. Berouw komt te laat. Naar wij vernemen, zou Hitier thans ten zeerste betreuren, dat Goering zoo eigen machtig is opgetreden bij het bepalen welke personen onmiddellijk moesten wor den gefusilleerd. Wij meldden reeds, dat de Duitsche Re geering bij den bisschop van Berlijn haar verontschuldigingen zou hebben aangebo den voor de trechtstelling van dr. Klause ner, den voorzitter van de Katholieke Ac tie te Berlijn, daar de voltrekking van het doodvonnis op een misverstand zou berus ten. In verband met den dood van dr. Klause ner bevat de „Germania" een artikel ter nagedachtenis van den leider der Katho lieke actie, die gestorven is na een leven van liefde en opoffering voor Kerk, volk en vaderland. Ten slotte citeert de „Germania" het slot van de redevoering, die dr. Klausener nog een week voor zijn dood gehouden heeft bij gelegenheid van den Berlijn- sohen Katholiekendag, waaruit duidelijk het groot geloof sprak van dezen voor aanstaanden leider der Berlijnsche Katho lieken. „Iedereen moet dit geloof in zijn hart dra gen, in het leven van iederen dag en het moet tot uiting komen in zijn dagelijksch werk. zelfs waneer het vertrouwen in het geloof moeilijker is geworden door het feit, dat men niet meer tusschen broeders is, die door hetzelfde ideaal geleid wor den. Zelfs de tegenstanders zullen eerbied hebben voor hen, die onverschrokken hun geloof belijden, dezen zullen meer respect afdwingen dan de lafaards, die hun geloof verzaken. Wij, Katholieken, moeten trotsch zijn op ons geloof. De echte Katholiek is even trouw aan zijn vaderland als aan den H. Vader den Paus. Zijn gebed, zelfs zijn ge zangen worden gedragen door vaderlands liefde. Hij is trouw aan den Paus, trouw aan de bisschoppen en trpuw aan zijn ge loof en als het moet, is hij bereid om zijn leven te geven voor zijn geloof". ENGELAND. BEZOEK VAN BARTHOU. Gisteren zijn te Londen de besprekingen tusschen den Franschen minister van Bui- tenlandsohe Zaken Barthou en den Fran schen minister van Marine, Piétri eener- zijds en Baldwin, sir John Simon en Eden anderzijds begonnen.' De besprekingen worden volgens de „Daily Telegraph" gevoerd op nadrukkelij ke voorwaarde, dat Engeland geen nieuwe verplichtingen op zich kan nemen, met be trekking tot het Europeesche continent, hetzij in het Oosten dan wel in het Wes ten. Er kan geen sprake zijn van een allian tie. Verder acht de diplomatieke mede werker van genoemd blad het onwaar schijnlijk, dat de in den laatsten tijd ge dane voorstellen omtrent een „luoht-Lo- carno" of een speciale Britsche verklaring met betrekking tot de onschendbaarheid van het Belgische en Nederlandsche ge bied, ernstig onder de oogen zullen wor den gezien. ITALIË. DOLLFUSS A.S. BEZOEK AAN MUSSOLINI. In politieke kringen te Weenen ver luidt, dat de bijeenkomst tusschen Mus solini en Dollfuss op 29 Juli te Rfccione zal plaats vinden. De bondskanselier is voornemens zich 27 of 28 Juli met zijn gezin naar Italië te be geven, waar hij zioh waarschijnlijk eenige dagen zal ophouden. Het tijdstip van ver trek wordt door de officieele instantie» streng geheim gehouden. In diplomatieke kringen verwacht men algemeen, dat bij deze samenkomst de po litieke toestand in Ooctonrijk en de noo dige maatregelen tot opheldering van de Oostenrijksche kwestie zullen worden be sproken. Het zou nog niet vast staan, of de Oostenrijksche gezant te Rome, dr. Rinte- len, aan de bespreking zal deelnemen. BUITENL. BERICHTEN. VREESELIJKE DOOD. Een werkman van de ijzergieterij „Kro- letska" heeft in aanwezigheid van zijn va der en andere werklieden op vreeselijke wijze zelfmoord gepleegd, door zich in een bak vloeibaar metaal te werpen. Van den ongelukkige werden slechts eenige beenderen teruggevonden. KRUITFABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. Paniek onder de bevolking van Varna. Zaterdagmiddag is de kruitfabriek „Am monal", die op 6 kilometer van de stad Varna aan den oever van een meer onder gebracht was in onderaardsche ruimten, in de lucht gevlogen. Door nog onbekende oorzaak kwamen 3500 kilogram kruit tot ontploffing, waardoor in een omtrek van 15 kilometer, dus ook in de stad Varna zelf, alle vensterruiten sprongen, talrijke muren instortten en vele muren bescha digd werden. Wonder boven wonder zijn geen men- schenlevens verloren gegaan, daar op het oogenblik van de explosie in de fabriek niet gewerkt werd. In Varna ontstond door de geweldige de tonatie, welker oorzaak niemand kende, onder de bevolking een paniek. De men- schen renden in doodsangst de straat op en vluchtten naar buiten. Eerst toen bekend werd, dat de kruit fabriek in de lucht gevlogen was, kalmeer den de gemoederen. FABRIEKSBRAND DOOR MOEDWIL. Te Mussidan in het departement Dor- dogne is een conservenfabriek door brand verwoest. In totaal werden 5000 kisten met 200.000 bussen geconserveerde levensmiddelen door de vlammen vernield. De materieele schade bedraagt een milliocn francs. De brand is opzettelijk gesticht, in ver band waarmede twee arbeiders zijn gear resteerd. Een hunner zou reeds een beken tenis hebben afgelegd. GIFMOORDEN IN HONGARIJE. Twintig slachtoffers in de gemeente Debreczin. De politie te Boedapest is een derde reeks* gifmoorden op het spoor gekomen, welke levendig herinneren aan de zaak van de zoogenaamde „heks" van Theiswin- kel, die eenige jaren geleden zich aan een buitengewoon groot aantal gifmoorden heeft schuldig gemaakt. De politie heeft namelijk in Debreczin een 04-jarige vrouw, Johanna Nagy ge naamd, uil de gemeente Gsökö gearres teerd, onder verdenking in den loop van veertien jaren verscheidene gifmoorden te hebben gepleegd. Op grond van opgravin gen en secties op de lijken werd vastge steld, dat de vrouw haar eersten man, die zich van haar liet scheiden en diens twee de vrouw met arsenicum had vergiftigd. De daad is door haar gepleegd, om zich in het bezit te stellen van de vermogens der vermoorden. Een verder onderzoek heeft uitgewezen, dat in de genoemde gemeente in een reeks van jaren minstens 20 gifmoorden zijn ge pleegd. Onder andere had een vrouw haar man en haar 15-jarige pleegdochter met gif omgebracht, daar zij meende, dat haar echtgenoot verliefd was op haar pleeg dochter. Het onderzoek van de politie wordt voortgezet en men verwacht, dat nog een groot aantal personen, die met de gifmoor den in betrekking staan gearresteerd zal worden. 400 BOEREN VERMOORD? Volgens een bericht van het telegraaf- agentschap „Nippon Dempo" zouden 400 boeren door bandieten in een dorpje nabij de Koreaansche grens zijn vermoord. Het geheele dorp zou leeggeplunderd zijn. ZOON SCHOOT VADER EN MOEDER NEER. Bekentenis na negen jaar. Op 29 Januari 1925 werden de toenmaals 50-jarige landbouwer Sieveking en zijn vrouw in Hille bij Minden doodgeschoten in een groeve gevonden. Het onderzoek naar den moordenaar le verde geen resultaten op. Na negen jaar is thans de moordenaar, een zoon van het vermoorde echtpaar, ge arresteerd. Hij heeft een bekentenis van zijn gruwelijke daad afgelegd en verklaard, dat hij van meening was, door zijn vader te kort gehouden te worden. Toen hij in verband hiermede meel wilde verduiste ren, om aldus aan geld te komen, kwam het tot een woordenwisseling. De vader dreigde hem met een hooivork en de zoon greep een revolver, waarmede hij zijn ouders neerschoot. Om zijn daad te verbergen, sleepte hij de lijken naar de groeve, waar zij later gevonden werden. DRAMA IN D1TLOMATIEKE WERELD VAN BRUSSEL. De tijdelijke zaakgelastigde van Peru te Brussel, Garcia Irigoyen, heeft te Parijs revolverschoten gelost op zijn vrouw cn schoonzuster. Beide vrouwen werden zwaar gewond. Vervolgens richtte de dader het wapen op zichzelf en pleegde zelfmoord. BRUILOFT IN OBERAMMERGAU. Dr. Anton Lang, de zoon van den beken den Christus-vertolker bij de Passiespelen te Oberammergau, die als professor ver bonden is aan de Georgc-town Universi teit in Washington, heeft zich dezer dagen ingescheept om zich naar Europa te bege ven om aldaar in het huwelijk te treden met mejuffrouw Clara Mayr, die dit jaar bij de Passiespelen de rol van Maria Mag- dalena vertolkt. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Bij de Paters van den II. Geest. Naar de Missie van Bagamoyo (B.O.A.) zullen op 4 Oct. a.s. per s.s. „Tanganykn", in gezelschap van Z. H. Exc. Mgr. Hil- horst, de volgende missionarissen vertrek ken: P. H. de Vries uit St. Nicolaasga; P. H. v. Elswijk uit Naaldwijk; P. J. Polman uit Den Haag; P. W. v. d. Heijden uit So meren: Br. Delphlnus Goldenberg uit Lei den; Br. Gordianus Roozen uit Maarheezo; Br. Livinus v. Workum uit Haarlem; Br. Guido v. Midden uit Wijk aan Duin. Naar de Missie van Cubango (Portug. W. Afr.) zullen vertrekken: P. J. Hendrickx uit Weert; P. J. de Lange uit SI. Nico laasga. Verder werden benoemd voor het Missie huis te Gemert: P. J. v. d. Zandt als eco noom; P. J. v. Dongen als professor in de Moraal, en de Eerw. Broeders Bcrnardus en Simplicius. Voor het Missiehuis te Weert: P. J. Strick, P. H. Grimmon, P. G. Bettonvicl, Fr. A. Rijnen, Fr. E. v. Croonenburg, als leeraar, en de Eerw, Broeders Nlcasius cn Remaclus. Tot studieprefect P. J. Strick, Tot prefect der studenten P. P. Schins. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 39) Om u de waarheid te vertellen is die machine van mij heelemaal niet zoo won derlijk. Het is een gewoon vliegtuig iets lichter misschien dan de andere vliegtui gen en de motor is een heel gewone motor. Het geheim schuilt evenwel in de drijf- kraoht van den motor. En ik ben nu maar zoo bang dat Sabatier die formule ont dekt heeft. - Laat dien Samatier er nu buiten. Als uw toestel klaar is aan wie wilde u het dan verkoopen? Aan de Engelsche regeering natuur lijk. Is u al in onderhandeling getreden? Ja, en dat weet nog niemand. Ik ben al in onderhandeling getreden en zoodra mijn vliegtuig gereed is zal het door twee deskundigen aan een onderzoek worden on derworpen. Prachtigdus u heeft eigenlijk niets anders noodig dan een rustig plaatsje om uw machine te voltooien, vóór die an deren er mee klaar zijn. Mijnheer Work man u moet uw machine vannacht nog weghalen van het terrein van Armadale. Vannacht? Ja.... U heeft toch zeker op alle oogenblikken toegang tot het terrein? Inderdaad. Ik heb van Dickie vernomen, dat uw machine licht is en gemaJckelijk te vervoe- Ook dat is waar. Zou zij te vervoeren 'zijn op een groote vrachtauto? Ja, gemakkelijk. Luister. U gaat nu onmiddellijk naar een garage en laat een vrachtauto naar Ai*madale komen. Dat zal u niet zoo heel veel moeite kosten daar het nog betrek kelijk vroeg is, half elf pas. Die auto moet uw werkplaats inrijden en daar moeten u en Dickie met hulp van 'n chauffeur het vliegtuig opladen, waarna u het naar.mijn- heer Waple in Canterbury laat brengen. 1 aurence slaakte een kreet van verwon dering en keek zijn bezoekers vragend aan. Mijnheer Waple blijkt namelijk een groote schuur te bezitten, welke op het oogenblik leeg staat en waar u uw werk rustig zult kunnen voltooien, ging het meisje enthousiast verder. En juffrouw Wraye heeft mij verteld, dat u heelemaal niet bang behoeft te zijn voor ongewenschte bezoekers als u mijnheer Waple van het een en ander op de hoogte brengt. Met een vlugge beweging sprong Lan- rence uit zijn stoel op. Prachtig! Prachtig. Dat is een heel goed idee. Een heel regiment infanterie zou de woning van mijnheer Waple niet voorbij kunnen trekken als hij het niet wilde. Wie is op die gedachte gekomen? Dickie, antwoordde Charity. Ik dacht toevallig aan die schuur, weresprak Dickie bescheiden. Het is een flinke ruimte. En jij bent een beste kerel, dat je daar aan gedacht hebt, antwoordde Laurence lachend. Kom meelaten wij maar zoo vlug mogelijk opschieten. Alles wat wij noodig hebben is een groote vrachtauto en een betrouwbaren chauffeur. Als Dickie mee moet, zei Charity zaillen wij nog moeten zorgen voor een paar warme dekens. En hij zal iets moeten eten. Ja, Dickie, als je het niet doet wordt je -ziek en dan heeft mijnheer Workman niets meer aan je. Uw zuster heeft gelijk, antwoordde Li lian Delomosne. Mijnheer Workman, kan uw hospita niet iets warms voor Dickie klaar maken, terwijl u naar die garage gaat Als u dan terug komt is hij heele maal klaar. Natuurlijk, meende Laurence die al bezig was allerlei papieren en toiletartike len in een valies te bergen. Ik zal haar even bellen en haar opdracht geven een heerlijk soupertje voor hem klaar te ma ken. Eet maar op je gemak Dickie en kom dan maar naar de werkplaats. Charity legde haar hand op zijn arm, toen hij wilde bellen. Doet u het maar niet, zei ze. Ik zal wel even met hem naar huis gaan. Ik weet beter dan iemand anders wat hij noodig heeft. Kom mee Dickie..., en ondanks de protesten van den jongen nam zij hem mee. Ik zal dan wel met u naar die werk plaats gaan, bood Lilian Delomosne aan. U? vroeg hij verwonderd. Ja, waarom niet? Ben ik niet veel sterker dan die jongen met zijn mooie oogen. En als u me daar vertelt wat ik moet doen zult u heelemaal geen last van me hebben. Neen, u behoeft niet bang te zijn, dat men mij zal herkennen. Ik ben nog maar éénmaal op het terrein geweest en zal bovendien een sluier voordoen. Goed, gaat u dan maar mee. Laurence knipte zijn valeis dicht en een oogenblik later verlieten ..zij samen het huis. En de man, die alle bewegingen van het meisje had gadegeslagen van het eer ste oogenblik, dat zij de woning van Lau rence Workman verlaten had, kwam uit de schaduw en begon hen behoedzaam te vol gen. HOOFDSTUK XXV. John Bedford was den volgenden mor gen vroeger dan gewoonlijk op en om 8 uur zat hij reeds aan het ontbijt. Er wa ren dien morgen vrij veel brieven voor hem gekomen maar hen legde ze alle ter zijde en opende alleen een enveloppe welke aan hem geadresseerd was in het forsche handschrift van Paul Sabatier. 'Mijn waarde vriend en collega, luidde het schrijven. Na veel tegenslagen en oponthoud heb ik nu eindelijk zekerheid gekregen dat mijn pogingen binnen zeer korten tijd met succes bekroond zullen worden, mogelijk reeds binnen acht-en- veèrtig uur. Alleen dient u er voor te zor gen, dat in de andere richting het werk geen voortgang kan hebben. Ik heb reeds maatregelen getroffen dat de afgevaar digde van bedoelde regeering overmorgen tot mij komt, als gevolg van het betreu renswaardige ongeluk dat hem is overko men, maar ik men er van overtuigd, dat hij van Belgrado uit onze handelingen zal volgen met de grootste belangstelling. Uw vriend, Paul. Dat is juist iéts voor Sabatier, grom de Bedford. Hij is zeker van zijn suc ces maar stelt de zaak toch weer een paar dagen uit. Wilson ging hij voort, toen zijn nieuwe bediende de kamer binnen trad, ik verwacht iemand die mij tegen half negen een boodschap zou brengen. Laat die persoon maar onmiddellijk bin nen, zal je? Daarna las hij zijn andere brieven en zijn kranten door en precies half negen werd de deur geopend en kondigde zijn bedien de aan: De persoon die u verwacht, mijnheer. Ga zitten! voegde John Bedford den man toe en eenige minuten lang schonk hij hem niet de minste aandacht. De bezoeker keek eerst eens naar John Bedford, dan naar zijn omgeving en een eigenaardige gloed kwam in zijn oogen. Het was een lange knappe man, met een bleek gelaat en een gejaagde uitdrukking in zijn oogen. Hij was keurig gekleed cn goed geschoren. John Bedford scheen ein delijk klaar te zijn met zijn ontbijt cn wendde zich nu tot zijn bezoeker. Wel? vroeg hij eenvoudig. Ik ben haar gevolgd, was het ant woord. En? Zij is daar geweest. Zoo, is zij daar geweest? Hm! Goed. Vertel alles maar op je eigen manier. Hier steek een sigaar op en schenk je zelf maar een kop koffie in als je er trek in hebt. Met een blos van schaamte op het gelaat ving de man de sigaar op welk Bedford hem toewierp, zooals men een hond een been toegooit. Ik ben onmiddellijk naar het adres gegaan, dat u me had opgegeven, begon de man te vertellen. Ik zag haar aanko men toen het donker begon te worden. Even later kwam een slanke, vrij tengere man met een zwarten knevel naar buiten.... Ja, dat is Laurence Workman. Ga verder. Die man verliet het huis. Korten tijd daarna gingen een jonge vrouw en een in valide jongen naar binnen. Die ken ik ook. (Wordt vervolga;.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9