DE COMMUNISTISCHE WOELINGEN DUREN VOORT DINSDAG 10 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 le omdat er uitsluitend geschoold personeel gebruikt moet worden, en 2e omdat het ver keer een spoedige afwerking eischt. Spr. dient een motie in, om uit te spreken, dat dit werk als normaal werk zal worden uit gevoerd. De heer Wilbrink (C.H.) verklaart zich tegen de baatbelasting, subsidiair wil hij zeker de industrieën vrijstellen. De dem ping van het Levundaal is van groote be teeken is voor heel Leiden en het gaat niet aan om een bepaalde categorie daarvoor te laten betalen. De bewoners van het Leven daal betalen toch ook belasting, en mogen verwachten, dat dan ook voor hun belangen wordt gezorgd. Spr. herinnert de S.D.A.P. er aan, dat zij vóór werkverschaffing was bij den aanleg van Fruinstraat en Cobetstraat, maar dat was tegen normaal loon. De heer v. S t r a 1 e n (S.D.A.P.)O, maar dan zijn wij ook voor werkverschaffing. De heer Wilbrink (C.H.): Ja, maar ik heb voorspeld, dat dit tot lage loonen moest leiden. Spr. geeft toe dat er enkele vakarbeiders zijn, die vakarbeid zullen moeten verrichten tegen te laag loon, maar daarnaast staan tientallen, die snakken naar dat werk. Om wille van hen zullen wij die mogelijkheid van werk niet mogen afwijzen. De heer Koole (S.D.) protesteert tegen de insinuatie van wethouder Goslinga. dat de S.D.A.P. tegenstemt, omdat zij weet, dat het voorstel toch aangenomen wordt. Als dat waar was, had spr. direct zijn zetel ter beschikking gesteld, hij zou aan huichel- politiek niet mee willen doen. Spr. wenscht voortaan een dergelijke beleediging van zijn fractie niet meer mee te maken. De heer V e r w e ij (S.D.) verdedigt de baatbelasting, omdat de belendende per-' ceelen in waarde zullen blijven. Spr. be strijdt speciaal het voorstel, om bepaalde panden als fabrieksgebouwen vrij te stel len, daar dit voorstel tot consequenties aan leiding zal geven. Als het voorstel-Wilmer wordt aangenomen, zal spr. tegen de baat belasting stemmen. De heer Groeneveld (S.D.) komt ook op tegen de insinuatie van den heer Goslinga. Spr. protesteert er tegen, dat de voorzitter niet heeft ingegrepen en consta teert partijdigheid. De heer Goslinga mag niet insinueeren terwijl hij niet bewijst en niet bewijzen kan. Wethouder Goslinga: Dat doet gij zelf voortdurend. De heer Groeneveld zou het ge- wenscht vinden, om op het gedempte Le vendaal een dubbele tramlijn te laten loopen. De tram moet van de Hoogewoerd af. Spr. hoopt, dat de verdere demping van het Levendaal niet aan een kapstok is op gehangen. Spr. sluit zich aan bij den heer Manders wat betreft de Oegstgeesterlaan. Verder bespreekt spr. nog de werkverschaf fing en acht de werkverschaffing zooals hier voorgesteld, in strijd met programma's van de verschillende partijen o.a. de R. K. Staatspartij. De heer v. Stralen (S.D.) dient twee voorstellen in: le om bij Levendaal-dem ping en verbreeding Oegstgeesterlaan aan geschoolde arbeiders het contractloon uit te keeren; 2e om de Utrechtsohe brug niet in werkverschaffing te doen uitvoeren. Wethouder Splinter (C.H.) verde digt nogmaals de doortrekking van de Oegstgeesterlaan op 15 Meter. Wethouder R o m ij n (V.B.) wijst er op, dat het college er de voorkeur aan geeft, om de Utrechtsche brug als normaal werk te doen uitvoeren. Daarom heeft spr. geen bezwaar tegen de motie-Elkerbout. De baat belasting acht spr. een essentiëel deel van het voorgestelde plan; verwerping brengt mee, dat aan het plan vóorloopig geen uit voering kan worden gegeven. Wethouder Goslinga A.R.) verde digt nogmaals de baat-belasting. Er is een circulaire van Ged. Staten, waarbij gewe zen wordt op de mogelijkheid, om deze be lasting te heffen. Spr. heeft de S.D .AP. openlijk beschul digd; hij heeft niet geïnsinueerd. In andere plaatsen, waar de S.D.A.P. het heft in han den heeft, is zij voor werkverschaffing. Als de S.D.A.P. eerlijk,verklaard, dat zij dem ping van Levendaal wil verworpen zien, dan neemt spr. de beschuldiging terug. Maar de S.D.A.P. moet openlijk terugnemen, wat zij eens van spr. openlijk heeft beweerd, n.l. dat hij de grootste ploert is, die er in Leiden op twee been en rondloopt. De S.D.A.P. houdt er geen rekening mee, dat er crisis is; vandaar hun oppositie. De raad moet eieren voor zijn geld kie zen. B. en W. ontraden ten stelligste het amendement-Wilmer, omdat het de zaak in gevaar brengt. De heer v. d. R e ij d e n (C.H.) zal, om het voorstel niet in gevaar te brengen, voor het voorstel stemmen. De heer Bosman (V.B.) verklaart na der, dat hij voor de baatbelasting wel een rechtsgrond aanwezig oordeelt. De heer Vos (V.D.). heeft den indruk, dat van het heele plan niets komt, als eenig onderdeel wordt verworpen. Spr. vraagt of dit juist is. De voorzitter antwoordt, dat de mo gelijkheid bestaat, dat B. en W. bij aanne ming van eenig voorstel schorsing der be raadslagingen zal aanvragen. Spr. merkt tegenover den heer Groene veld op, dat hij van zich afwijst de beschul diging, dat hij bij de leiding met twee ma ten meet. Het verwijt van den heer Gos linga was niet feller, dan de verwijten, die de S.D.A.P. vaak uit. Alsnu wordt overgegaan tot de stemmin gen. Stemmingen. Voorstel Manders om de Oegstgeesterlaan ook verder op 25 M. breedte te houden en niet tot 15 M. terug te brengen. Verworpen met 2012. Voor de S.D.A.P. en de heeren Coster en Manders. Voorstel-v. Stralen om werken Leven daal en Oegstgeesterlaan op gewone wijze aan te besteden. Verworpen met 2012. Voor de S.D.A.P. en de heeren Manders en Vos. Voorstel-v. Stralen om geschoolden ar- Na Amsterdam thans ook. Rotterdam en andere plaatsen DE ONLUSTEN IN DE HOOFDSTAD. Twee agenten aangevallen in de Borgcr- straat. De hoofddader door revolverschot gewond. Ondanks de volstrekt gunstige wending, welke met betrekking tot de ongeregeld heden in de hoofdstad sinds Zondag te constateeren valt en die mede geleid heeft tot het vertrek van het bataljon Grena diers en Jagers, laat de algeheele terug keer tot normale toestanden nog op zich wachten. In bepaalde volkswijken, waar toe vooral, wat de Eilanden betreft, Wit- tenburg gerekend moet worden en in wei nig minder ernstige mate, het complex van straten en straatjes met bloemennamen aan de Overzijde van het IJ, blijft een groot deel der bewoners een terroriseeren- de houding aannemen, welke zich uit in het opbreken van het plaveisel, in vernie ling en plundering. Maar ook in andere stadsgedeelten blijkt de toestand nog niet zuiver te zyn; zoo heeft in den namiddag de Borgerstraat tus- schen Overtoom en Kinkerstraat, welk ge bied in den afgeloopen week mede een be- ruchten naam heeft gekregen, weer van zich doen spreken. Te vijf uur heeft in deze straat een naar schatting 34-jarige werklooze surveilleerende agenten aange vallen. De man kreeg onmiddellijk hulp van een aantal kornuiten, met het gevolg, dat de beide politiemannen van alle kan ten besprongen werden en met de straat- steenen kennis maakten. Een der agenten slaagde erin zijn revolver te trekken en een schot te lossen, dat den hoofddader in de zijde trof. Terwijl van alle kanten poli- tiehulp kwam toeschieten vluchtten de an deren in wanorde, zoodat geen arrestaties konden worden verricht. De Geneeskundi ge Dienst heeft het slachtoffer, dat ernstig gewond was, naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. In den namiddag hebben in de Derde Wittenburgerdwarsstraat en op Oosten burg troepen opgeschoten kwajongens wan ordelijkheden veroorzaakt. Van zes uur af werd in dit gebied weer gepatrouilleerd door marechaussee's, terwijl te acht uur ook een aantal mariniers het machtsappa raat kwam versterken. In de Houthaven, waar gistermorgen het werk was hervat, is in den middag weer, naar aanleiding van een aan een arbeider gegeven ontslag, staking uitgebroken. De Marechaussee en het detachement extra militaire politie blijven nog in de hoofdstad. Nieuwe wanordelijkheden in den Jordaan. Wittenburg afgezet. Politie, marechaussee en mariniers heb ben in den loop van den avond de Groo te Wittenburgerstraat, alsmede de drie Wittenburgerdwarsstraten, in verband met de dreigende houding der bewoners aldaar, volledig afgezet. Aan het consigne: „Ramen dicht!" en „In de huizen blijven!" werd wederom streng de hand gehouden. Toen enkele onwilligen de ramen niet wil den sluiten knalden er schoten; niemand werd echter getroffen. Tot gisteravond tien uur hebben zich in deze wijk geen ernstige incidenten voorgedaan. Omstreeks dit tijdstip kwamen er ook uit den Jordaan alarmeerende berichten. Zoo moest o.a. de overvalauto worden ge dirigeerd naar de Willemstraat en omge ving, waar het verzet opnieuw was losge broken. De politie blijft op alle gebeur lijkheden voorbereid. Ook in de Tollensstraat en de Nicolaas Beetsstraat was het vrij rumoerig. beiders bij voornoemde werken het con tractloon uit te keeren. Verworpen met 2012. Voor de S.D.A.P. en de heeren Man ders en Vos. Voorstel-v. Stralen om Utrechtsche brug op gewone wijze aan te besteden. Verwor pen met 1913. Voor de S.D.A.P. en de heeren Manders, Tobé en Vos. Aangenomen wordt z.h.s. een motie-El kerbout, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, om indien het geheele plan daardoor niet in gevaar wordt gebracht, de Utrechtsche brug op gewone wijze aan te besteden. In stemming komt het voorstel van B. cn W. inzake demping Levendaal en doortrek king Oegstgeesterlaan, enz. Aangenomen met 2210 stemmen. Tegen de S.D.A.P. Voorstel-v. Weizen om voor huizen a~an gedempte Levend aal huishuur-verhooging te verhinderen. Verworpen met 2210 st. Voor de S.D.A.P. In stemming komt het voorstel Baat belasting Levendaal. Aangenomen met 26 tegen 6 stemmen. Tegen de heeren Bergers, j Wilmer, Lombert, Coster, Wilbrink en de Reede. Het voorstel van de heeren Wilmer, Wilbrink en Bergers om fabrieken van baat belasting vrij te stellen, zoolang zij niet van bestemming veranderen, wordt verworpen met 24 tegen 8 stemmen. Voor de heeren Meijnen, Bergers, Wilmer. Manders, Lom- bert, Coster, Tobé en Wilbrink. Hierna wordt de vergadering te plm. 12.30 gesloten. (De heer Schüller was afwezig wegens ziekte; de communist dc heer v. Weizen is 's middags aanwezig geweest en 's avonds slechts even. We vernemen, dat hij telegra- phisch opgeroepen was, om in Amsterdam te komen). Het verzet in den Jordaan. Wanordelijk heden in den Vogelbuurt aan de Overzijde van Het IJ. Uitrukpatrouilles van politie, marechaus see en militaire politie hebben tusschen 10 en 11 uur in den Jordaan, waar in de Willemstraat, Palmstraat, alsmede Palm- gracht en omgeving de straten weer wer den opgebroken en eenige lantaarns er aan moesten gelooven, door snel en krachtda dig optreden het weer oplaaiende verzet gebroken. Er is daarby van de vuurwape nen gebruik gemaakt, waardoor twee per sonen zijn getroffen. De eerste kreeg in de Palmdwarsstraat bij de Willemstraat een schot in den buik. Hij is door den G.G.D. naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. De tweede kreeg een schot in den wang, doch behoefde niet te worden opgenomen. Op de Eilanden was de volledige afzet ting van Wittenburg te middernacht nog gehandhaafd. Ook in de Kleine Kattenbur gerstraat was het rumoerig. Er zyn daar eenige lantaarns stuk geslagen. De Vogelbuurt bij de Meeuwenlaan, aan de overzijde van het IJ, waar tot nu toe nog weinig wanordelijkheden waren voorgeko men, zijn gisteravond na elf uur in de Lange Vogelstraat de straten opgebroken en lantaarns ingegooid. Ook werden in deze straat de brandkranen vernield, terwijl kort daarna de geheeel buurt in het don ker werd gezet. Politie en militairen heb ben hier verscheidene schoten gelost. De uitwerking hiervan is nog niet bekend. Een rustige nacht. Ondanks de moeilijkheden, die de poli tie aan den Overkant van het IJ en op de Eilanden voor middernacht nog heeft ge had, is de nacht in het algemeen rustig ver- loopen. In de Vogelbuurt in Noord kon tegen twaalf uur een gedeelte der straatverlich ting hersteld worden. Eenige straten moesten tot het daglicht erweer was, in opgebroken staat blijven liggen. In enkele straten hadden de oproerlingen kopspij kers gestrooid. Er werd gepatrouilleerd door rijwielpatrouilles van politie en mi litaire politie en tot wanordelijkheden is het niet meer gekomen. Op Wittenburg bleef de gedwongen rust heerschen, die geforceerd werd door de af zetting van de Wittenburgerstraat met zy- straten door politie en mariniers. Te ruim elf uur is in de Borgerstraat nog een poging tot plundering van een kruidenierswinkel gedaan. De politie kon hier echter spoedig ingrijpen; er werden verscheidene schoten gelost, waarbij voor zoover viel na te gaan echter niemand ge wond werd. ONRUST IN ROTTERDAM. Vier bestuursleden der O.S.P. te Rotterdam naar het Huis van Bewaring. Gistermorgen is in de haven te Rotter dam een staking uitgebroken, welke be doeld is als protest tegen de steunverlaging en het optreden van de politie bij relletjes. Deze staking omvat 200 losse arbeiders. Het werk in de haven ondervindt geen noe- menswaardigen hinder van deze staking. Incidenten kwamen nog voor in verschil lende straten aan den Linker Maasoever, waar pogingen in het werk gesteld werden om tot een huurstaking te komen. In som mige straten werd gistermorgen geweigerd te betalen, in andere straten werd een gul den afgehouden. Zaterdag en Zondag zijn de exemplaren van de „Tribune", die de politie nog kon achterhalen, in beslaggenomen. In verband met het colporteeren met de „Tribune" wer den eenige mannen aangehouden, die later weer in vrijheid zijn gesteld. De politie is er toe overgegaan om Zon dagavond en gisteren het geheele bestuur van de Federatie Rotterdam van de O.S.P. te arresteeren. In totaal werden tien per sonen gearresteerd. Dit geschiedde in ver band met het doen verspreiden van pam fletten van opruienden aard. Vier van de aangehoudenen zijn naar het Huis van Be waring overgebracht, onder wie de voor zitter van de O.S.P. te Rotterdam, G. A. van O. De andere zes zijn weer in vrijheid ge steld. Ook bestuursleden van de C.P.H. gearresteerd. Na de aanhouding van het bestuur van de O.S.P. in Rotterdam is den Centrale Recherche er ook toe overgegaan om be stuursleden van de C.P.H. te arresteeren in verband met het verspreiden van de „Maas Echo", waarin opruiende artikelen voor kwamen. Ongeregeldhelen in de Crooswijkbuurt. Gisteravond is het op twee plaatsen in Rotterdam zeer rumoerig geweest. Met strooibiljetten waren de werkloozcn opgeroepen om te demonstreeren in de Crooswijk-buurt. Vooral na het vallen van de duisternis zijn hier geruimen tijd vrij erntige ongeregeldheden voorgevallen. De zijstraten, die uitkwamen op den Crooswijkschqweg werden op verschillen de plaatsen opengebroken en de lantaarn stuk geworpen. Eerst heeft de politie een groot aantal charges uitgevoerd en daarna den Crooswijkscheweg afgezet. De politie is daarna langen tijd bezig geweest met het zuiveren van de zijstraten, waarbij van op auto's geplaatste zoeklichten gebruik werd gemaakt. Een groot aantal revolverschoten is gelost. In een van de zystraten van den Crooswijkscheweg werd de politic ontvan gen met een serie voetzoekers. Op den Linker Maasoever is het later op den avond in de Oleanderbuurt herhaalde malen zeer rumoerig geweest. De politie moest ook hier van de vuurwapenen ge bruik maken. Voor zoover tot nog toe be kend is zijn er geen gewonden te betreuren. Eenige gewonden. Nader wordt nog gemeld, dat bij een charge in de Crooswijkbuurt een 16-jarige jongen in het dybeen is geraakt. Hy is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Op den Linker Maasoever heeft de poli tie de Stokroosstraat afgezet. Er is hier ook geruimen tijd geschoten. Naar verluidt zou den twee personen gewond zyn, waarvan één in het been. Ook in de binnenstad was het geruimen tijd zeer rumoerig. Tot na middernacht duurden in verschillende buurten de onge regeldheden nog voort. Na middernacht laaide het verzet weer op. Na twaalf uur is het verzet in de Croos wijkbuurt opnieuw opgelaaid. De straten waarin de lantaarns vernield waren, wer den met politiezoeklichten verlicht. Er werd naar de politie gejoeld en een groot, aantal agenten chargeerde in de verschillende zijstraten van den Crooswijkscheweg, waar- by weer geregeld geschoten werd. Vast is komen te staan, dat in de Pleret- straat en in de Marniksstraat op de poli tie is geschoten. Van de daken werden her haaldelijk steenen en dakpannen naar de agenten gegooid. Een paard van een politie- majoor werd door een schot uit een der duistere panden zoodanig in den hals ge troffen, dat het dier naar het abattoir moest worden vervoerd om afgemaakt te worden. Een inspecteur van politie te paard, die zich om een rakelings langs hem heen suizend groot brok steen te ontwyken, op zij liet vallen, viel van zijn paard, doch werd daarbij niet gewond. Ook in de Van Meekerenstraat is op de politie geschoten. Geen der politiemannen werd echter gewond. Te 1 uur des nachts was de politie nog met een groote macht aanwezig. Zoodra iemand op de daken werd waargenomen, werd van de vuurwa pens gebruik gemaakt. ONGEREGELDHEDEN TE ENSCHEDE. Ook in Enschede hebben gisteravond on geregeldheden plaats gehad, die echter niet van ernstigen aard waren. In de stadswijk Laresch werd de politie herhaaldelijk uit gejouwd, zoodat zij zich genoodzaakt zag de menigte, die op enkele plaatsen de 6traat had opgebroken en met steenen naar de politie gooide, van de straten te drijven. Te Glanerbrug, waar het ook woelig was, is een man gearresteerd die met een roode vlag met sikkel en hamer op straat rond liep. OOK ONGEREGELDHEDEN TE ZUILEN. Zaterdag werd te Zuilen een bekend communist gearresteerd wegens opruiing. Dit heeft aanleiding gegeven om gister avond eenige relletjes uit te lokken. Daar toe werd de jeugd gebruikt die van eenige in aanleg zijnde straten het plaveisel op brak en daar barricaden vormden, terwijl daarna de straatlantaarns werden stuk ge gooid. Toen het zoover gekomen was, kwa men ook de ouderen naar buiten. De politie kwam ter plaatse en ging optreden. Zij werd echter niet vriendelijk ontvangen en met steenen bekogeld. Een inspecteur van politie kreeg een vuistslag in het gelaat. De politie voerde charges uit en loste schoten in de lucht. Daar de onlusten zich ook tot enkele straten op Utrechtsch gebied uit strekten werd de hulp van de politie aldaar ingeroepen. Deze verscheen met een twin tigtal manschappen, terwijl later ook de motorbrigade er aan te pas kwam. Na een kort maar krachtig optreden van de politie, waarbij van de vuurwapenen gebruik ge maakt werd, keerde de rust spoedig weer terug. Tegen middernacht was het overal weer rustig. Voor zoover bekend, zijn er geen gewonden te betreuren en zyn geen arrestaties verricht. EEN SLACHTOFFER TE SCHIEDAM. Een bejaarde vrouw, die Vrijdagavond tijdens de relletjes te Schiedam een klap met een gummistok had gekregen, is Zater dagnacht tengevolge van een hartverlam ming overleden. Ik heb ow allerlief ste teedere doehtertjo lief. Dat argelooze teer hartige meisje zou juist een rrouw Toor m(j *Ün. Zoobedoelt U myn dochter? Weet u 't wel zeker? Of ver gist U zich niet in het haisnammer. GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Motorrijder door den trein gegrepen en gedood. Gistermiddag is aan den onbewaakten overweg te Beek (gemeente Princenha- ge), de 22-jarige V.. wonende N. Koogdijk te Breda, terwijl hy den overweg wilde oversteken om naar Breda terug te kee ren, door den van Breda komenden trein van kwart voor twaalf gegrepen en op slag gedood. De motor werd een 7-tal Meters meegesleurd, terwijl hot slachtoffer onge veer 30 Meter voorby den overweg werd teruggevonden. V. reod, zooals ooggetuigen gezien heb ben, zeer kalm en heeft, lettend op de lin kerzijde van de spoorbaan, den van Breda komenden trein niet opgemerkt. De ma chinist van den trein, die het ongeluk zag aankomen, remde geducht doch kon het ongeluk niet voorkomen. Dr. v. d. Kar cn de pastoor uit Beek waren spoedig ter plaatse. Dr. v. d. Kar kon slechts den dood constateeren. Het slachtoffer was vreese- lijk verminkt. WIELRIJDER OVERREDEN. Zondagavond te half negen heeft te Kruisland onder de gemeente Steenbergen een aanrijding met doodelijken afloop plaats gehad. De auto van een broodhan delaar uit Roosendaal wilde een groepje fietsers passceren en gaf daarbij de noo- d.ige signalen. Plotseling echter stak dc laatste van het groepje den weg over om een zijweg in te rijden. Een «aanrijding was onvermijdelijk, hoe krachtig de chauffeur van dc auto ook remde. De wielrijder werd op slag gedood. ZWEMSTER VERDRONKEN. Zondagmorgen omstreeks zes uur Is bij het stille strand nabij Kijkduin een jeug dige baadster te ver in zee afgedreven. Een agent van politie, die in de omgeving langs het strand surveilleerde, begaf zich zwemmende naar de drenkelinge toe en wist haar na veel moeite op het droge te brengen, doch zij gaf toen geen teeken van leven meer. Gedurende anderhalf uur heb ben daarop drie agenten getracht door toe passing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, helaas even wel zonder resultaat. Een medicus van den G.G.D. kon slechts den dood constateeren. DOODELIJK ONGEVAL. De bijna 69-jarige landbouwer van Wcsch te Mierlo (N. B.) is gistermiddag achterover van een hooikar gevallen. De man brak een halswervel en was onmid dellijk dood. VERKEERSONGELUKKEN TE HARDERWIJK. Op den nieuwen betonweg te Harderwijk heeft gistermiddag tusschen twee uur en half vier een drietal verkeersongelukken plaats gehad. Op den hoek van dezen weg en den Zandweg botste eerst een motor fiets, afkomstig uit de provincie Limburg tegen een vrachtauto uit Elspeet. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Kort daarna scheelde het weinig of er ont stond een aanrijding tusschen een vracht auto van de firma van Asselt u-it Elspeet en een personenauto, waarin de pastoor van Vecnhuizen en een jonge dame waren ge zeten. De pastoor, die laatstgenoemden wa gen bestuurde, gooide om een botsing te voorkomen, plotseling het stuur om, waardoor de auto van den weg af reed, tegen een hek terecht kwam, dat afknap te en vervolgens in een bouwland beland de, waar het voertuig op de zijde bleef liggen. De pastoor had een ernstige snij- wond aan een der armen bekomen cn is naar het Piusgesticht te Harderwijk ver voerd. Hij zou waarschijnlijk nog gister avond het ziekenhuis weer verlaten. De jonge dame bleef ongedeerd. Ten slotte had een aanrijding plaats tus schen een motorrijwiel uit Amersfoort cn een auto uit Harderwijk, waarbij het mo torrijwiel geheel werd vernield. Er werd echter niemand gewond. Ook bij dc eerst genoemde botsing hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. DOOR VALLENDE STEENEN ERNSTIG GEWOND. Zaterdagavond zat P. S. wonende W. Smedenstraat 6 te Maastricht, rustig op straat zijn courant te lezen, niets vermoe dende van het hem dreigende gevaar. Op een der daken van 5t belendende huis was men n.l. bezig een antenne te span nen en daartoe werd de draad vastgckopl pcld aan een der schoorsleenen. Deze kon de spanning niet houden cn viel omver. De steenen rolden van het dak en trof fen S. op het hoofd, waardoor hij een sche delfractuur en een lichte hersenschudding opliep. Per auto van den G. G. D. werd het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. GROOTE BOSCHBRAND IN NOORD LIMBURG. Door onbekende oorzaak is gistermiddag een hevige boschbrand uitgebroken in dc bosschen langs den weg tusschen dc Noord-Limburgsche plaatsen Helden cn Kessel. Ofschoon terstond alle mogelijke pogingen tot blusschcn in het werk gesteld werden, kon men niet verhinderen dat een boechoppervlaktc van ongeveer 100 H.A., toebehoorende aan de families Haffmans en Esser uit Heklcn door hot vuur werd vernield.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7