VRIJDAG 6 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 11 UH DE OMGEVING SCHOOLARTSENDIENST IN DE BLOEMBOLLENSTREEK Wij ontleenen de volgende gegevens aan het verslag van den schoolartsendienst voor Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noord- wijk, en Noordwijkerhout over het jaar 1033. Met genoegen wordt in het verslag ge wag gemaakt van de prettige samenwer king van den schoolarts met de schoolbe sturen, huisdokters en ouders. Melding wordt gemaakt van de oprichting van een consultatiebureau voor zuigelingen te Noordwijkerhout. Het totaal der onder den schoolartsendienst ressorteerende scho len bleef 49, verdeeld als volgt: 14 kleu terscholen, 28 lagere scholen en 7 ULO.- scholen. Einde 1933 waren op deze kleu terscholen 1714 kindereen, op deze lagere scholen 6677 kinderen en op de ULO.— scholen 410 kinderen, zoodat in totaal 8801 kinderen onder toezicht stonden. Het aan tal van 5 niet aangesloten scholen bleef hetzelfde. Het lichamelijk onderzoek der leerlingen neemt bij deze aantallen kin deren een dusdanige afmeting aan, dat de schoolarts naar eigen overtuiging te wei nig de scholen kan bezoeken. Bezoeken aan de scholen worden dus gebracht naar gebleken behoefte. Het wijzen op tand- verzorging, het wasschen der handen, het goed zitten in de banken, het staan en loo- pen in rechte houding, de nadeelige ge volgen van het rooken en van het over matig voetballen (waar vele moeders over klagen), het wijzen op deze punten moet ten deele aan het onderwijzend' personeel worden overgelaten. Tallooze uitleggingen zijn aan de moeders gegeven betreffende hoofdonrein. Geklaagd wordt over het slecht ventileeren op sommige scholen. Verzocht wordt tijdens het speelkwartier de ramen wijd te openen en als er geen speelkwartier is, toch zeker elk uur gedu rende eenige minuten. Voor systematisch onderzoek waren op geroepen 2675 kinderen, waarvan er 2524 opkwamen en onderzocht werden. Het niet opkomen der kinderen was bijna steeds 'n gevolg van ziekte. Bezwaar tegen het on derzoek hadden er slechts 15. Tot groote tevredenheid stemt het, dat over het ge heel genomen in 95 pet. der gevallen een der ouders aanwezig was. Op verschillen de scholen kwamen zelfs alle moeders mee. Dit is wel een sterk teeken, dat deze schoolartsendienst ingeburgerd raakt en ten hoogste wordt gewaardeerd. Vele kin deren werden naar den huisarts verwezen met een begeleidenden brief. Werden er 2524 kinderen totaal en systematisch on derzocht, bovendien werden nog 1174 kin deren gedeeltelijk onderzocht om ooren, oogen, hoofd enz., waarvan de meeste ter controle op een bij een vorig onderzoek vermoede of nog niet duidelijke afwijking. Gevallen van t.b.c. in de familie kwamen voor bij gemiddeld 13.3 pet. der kinderen. Begin 1934 vertoefden 43 schoolkinderen in een lighal. Uitzending van kinderen naar vacantiekolonies heeft in dit district nog steeds niet plaats. Interessant is wat het verslag vermeldt over den vaccinatie toestand der schoolgaande kinderen, waar uit wel duidelijk blijkt, dat opschuiving van den vaccinatiedwang straks zal lei den tot opheffing der vaccinatie zelf. Het aantal ingeënte kinderen bedroeg over 1931, 1932 en 1933 voor de le klas der la gere scholen'voor Hillegom respectievelijk 61 pet., 40 pet. en 31.5 pct„ voor Lisse resp. 70 pet., 58 pet. en 40 pet., voor Noordwijk resp. 56 pet., 32 pet. en 21 pet., voor Noordwijkerhout resp. 81 pet., 63 pet. en 53 pet. en voor Sassenheim tesp. 44 pet., 26.5 pet. en 18 pet. Gemiddeld voor de 5 gemeenten is dit voor 1931 64 pet., voor 1932 44 pet. en voor 1933 43.1 pet. Een verdeeling naar de verschillende scholengroepen in de 5 gemeenten geeft het volgende overzicht: Ingeënt waren op de protestantsche school groep in 1931 38.5 pet. der kinderen en in 1933 11 pet., op den openbare schoolgroep in 1931 59 pet. der kinderen en in 1933 32 pet., op de katholieke schoolgroep in 1931 71.5 pet. der kinderen en in 1933 43.5 pet., alles voor zoover betreft leerlingen der eerste klas der lagere school. Voor de bewaar schoolkinderen in de verhouding nog on gunstiger. Vergeten mag hierbij niet wor den, dat er bij deze getallen nog kinde ren zijn, die ingeënt zijn in den tijd, toen er nog vaccinatiedwang was. Volgens opgaven zijn er in de eerste klassen van het schooldistrict in totaal 56 achterlijke kinderen. Voorts zijn er nog vele verspreid over de 2e en 3e klassen, zoodat er volgens aanteekeningen van den schoolarts in totaal 114 zouden zijn. Geklaagd wordt over het slaaptekort der kinderen in den zomertijd, zulks in navolging van vroeger verslagen. ALKEMADE Geboren: Helena Jacoba d. van Th. van Ruiten en H. Hoogenboom Huberta Johanna d. van G. W. van Gent ij A. J. van Veen Gerardus Joannes z. van J. G. Casteleyn en M. J. Jansen Johannes Joseph z. van L. J. Zoet en J. C. v. Klink. Getrouwd: G. W. Pauëlsen 37 j. en C. A. Winnubst 28 j. D. de Vries 37 j. en M. van den Berg 38 j. Overleden: Catharina Schrama echt- genoote van N. P. Verkley 70 j. Gevestigd: J. C. van der Pouw Kraan van Woubrugge C. Hoogkamer van Lisse J. M. van Haaster en gezin van Woubrugge J. J. Arbouw en echt- genoote van Leiden H. C. Pouw van Woubrugge M. van der Veer van Ter Aar C. A. Lourier van Boskoop A. M. Tersteeg van Warmond C. C. Borst van Woubrugge F. J. I. Dohmen van Kampen J. C. van der Pouw Kraan van Woubrugge. S. P. Droog van Lisse A. A. M. Dobbe van Woubrugge J. de Haas en gezin van Hillegom G. Krimp van Woubrugge S. P. Hoogenboom van Katwijk. Wed. Ahlers geb. Biermans van Ouder Amstel J. N. Redegeld van Alphen a. d. Rijn C. F. van Haastrecht van Wassenaar T. Hagen van Bode graven A. van der Aar van Voorhout J. Verhorik van Warmond. Vertrokken: H. G. van Wijngaarden naar Rijswijk W. P. van de Schuur naar Amsterdam C. Vlugt naar Sassenheim G. J. Turk naar Woubrugge C. van Hameren naar Woubrugge J. Spek en echtgenoote naar Amsterdam J. M. Claassens naar Nijmegen J. van Eg- mond naar Sassenheim Wed. Hageman naar Egmond Binnen. D. M. G. van der Ploeg naar Voorhout A. Meyering naar Woubrugge J. M. B. van Schijn- del naar Druten N. W. van de Scheur naar De Bilt J. C. Frauenfelder naar Haarlem. P. L. Witteman n. Woubrugge HILLEGOM. De stand van het bloembollengewas. De afd. Hillegom van het Holl. Bloem- bollenkw. Genootschap hield gisteravond een ledenvergadering in Flora. De voorz., de heer D. E. Nieuwenhuis, opent met een woord van welkom, be treurt de slechts matige opkomst en ver trouwt, dat de besprekingen zakelijk en vruchtbaar zullen zijn. Hierop volgden mededeelingen naar aanleiding van de laatst gehouden Alg. vergadering. De uniformiteit van het han delsreglement werd zeer duidelijk door den voorzitter belicht. Vervolgens was aan de orde: Gewas bespreking. De resultaten waren als volgt (uitsluitend bedoeld voor Hillegom): Hya cinthen: Dikke of leverbaar: zeer goed, al is er wel wat van de wortel gegaan; Plantgoed Hyacinthen: best. E. V. T.: stand best, doch veel door den neus ge groeid; bij de Dubbele, het gewas daar van is overigens ook best. Voor late Tul pen mede best, voor de Darwins zeer goed (op de klei vallen ze tegen). Nar cissen worden hier weinig geteeld, gewas over het algemeen middelmatig; de Cro- cussen zijn als soort goed, de gele slechts matig, deze hebben veel van de vorst ge leden. Wijl zoowel Hollandsche als Spaan- sche Irissen hier weinig geteeld worden, bleven zij buiten bespreking. Bij de rondvraag kwamen verschillende belangrijke kwesties naar voren: we noe men de 6 procent veilingskosten voor de regeeringsbollen, de zwarte lijst, de Klein- kweekersbond in verband met de Beurs etc. Van verschillende zijden werden deze zaken breed en zakelijk belicht, zoodat veel leerzaams werd geboden. Te rond half 11 sloot de voorz. met een passend dankwoord deze geanimeerde vergade ring. KATWIJK. EEN LEERZAME WEEK. Tevredenheid over de crisis-maatregelen. Het is een leerzame week geweest voor menig tuinder. Die het nu heeft willen zien, heeft het met eigen oogen kunnen aanschouwen, en zal het ook heden in zijn beurs te zien krijgen, hoe goed de maat regelen, de crisismaatregelen waren ten opzichte van de vroege aardappelenver koop en welke voordeelen de tuinders door die maatregelen hebben verkregen. Niemand kan bewijzen hoe goedkoop exit product deze week zou zijn gegaan zon der de maatregelen, maar algemeen is men van oordeel, dat dit minstens even laag zou zijn geweest als vorig jaar. En het treurig verloop van 1933 kan men zich nog wel herinneren. Thans krijgen de tuinders in ieder geval onmiddellijk de minimumprijs voor een goed product uit betaald, ongeacht of dit voor binnenland gekocht wordt, of dat ze voor export gaan tegen 75 of 80 et. per 100 K.G. Die het dus willen zien kunnen het nu aanschouwen. Doch van het veilingpersoneel worden bijna bovenmenschelijke krachten ge vraagd. Iedere maatregel, iedere verande ring in die regeling, geeft extra werk en het wordt langzaam aan een opeensta peling van voorschriften waarvan de uit voering nauwkeurig dient te geschieden. Tegen volgende week wordt weer een nieuwe regeling verwacht voor vroege aardappelen en Eigenheimers. Het zijn c'e Eigenheimers die de vroege reeds in den weg zitten en waardoor de prijs sterk be- invloed wordt. Vleeschkeuringsdienst. De heer D. v. Gruting, die nog tijdelijk de functie waar nam van hoofd van de Vleeschkeurings dienst, is hiervan thans ontheven. In zijn plaats is hiervoor benoemd de heer C. de Graag, veearts te Noordwijk. Voor de badgasten. Deze dienen er attent op te worden gemaakt dat de Vroeg mis hier is te half 8, de Hoogmis te half 10. Vorige week is overduidelijk gebleken dat hierop de aandacht vestigen niet on dienstig is. Vanaf 15 Juli is er ook nog een gelezen H. Mis te half 12. LISSE. Een boffer. Het Plaatselijk Comité van Herw. Levenskracht verzoekt ons mee te deelen, dat bij den uitslag der 2e Nat. Lo terij voor H. L. onder de door het comité alhier verkochte loten een zeer prachtige en waardevolle prijs ia gevallen en wel een Huis of Slaapkamerameublement op het lot 19697. Een felicitatie aan dat gelukkig adres en bovendien een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt aan den verkoop van de circa 600 alhier geplakte loten is zeker op zijn plaats. Moge het een aanspo ring zijn tot blijvende hulp en steun aan het mooie werk van H.L., dat nog altijd zijn vragende hand uitstrekt tot directe hulp aan haar wachtenden patiënten! Geboren: Mechtelina Aleida, d. v. B. Keijzer en A. M. Hilferink. Helena Sara, d. v. H. J. Elfering en H. S. Wijsman. Getrouwd: H. de Vries te Haarlem mermeer met J. W. Brak te Lisse. Overleden: Aleida Mechtelina Hilfe rink, 29 jaren, echtg. van B. Keijzer. Gevestigd: F. C. v. d. Heijden uit Breda; J. van 't Wout, uit Zevenhoven; H. F. Zonneveld uit Bloemendaal; J. Kam per uit Haarlemmermeer; Th. J. van Leeu wen en gezin uit Magalang. Vertrokken: A. Möllers naax Epe; E. Broddin naar Bottrop Duitschland; E. A. Groene veld naar Sassenheim; J. C. Preijde en gezin naar Heemstede; R. Roodenburg en gezin naar Haarlemmermeer; Wed. G. Postma en gezin naar Amsterdam; A. Augustinus naar Wassenaar; L. Schalk, naar Amsterdam; A. v. d. Laan naar Hillegom. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 7 Juli Huizen, 301 M. NCRV.-ultzending 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Gods. halfuur, 12.15 Gramofoonpl en Schlagermuziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Kinderuur.. 4.00 HIRO. 5.00 Cursus. 5.20 Koor- en orkestconcert 6.20 Lezingen en Gramofoonpl. 7.40 Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gramofoonpl. 8.45 Orkestconcert. 9.00 Gramofoonpl. 9.30 Schlagermuziek. 10.20 Gramofoonpl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Schlagermuziek. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 M. ,i... VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 De Notenkrakers. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr. 12.00 Klein VARA-Ensemble en Gramo foonpl. 2 .00 Dr. M. Euwe: Het wereldkampioen schap schaken. 2.20 VARA-Mandoline-Ensemble. 3.00 Orgelspel. 3.30 Vervolg orgelspel. 3.45 Pauze. 4.00 Causerie. 4.20 Gramofoonpl. 5.00 De Flierefluiters. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Vervolg Flierefluiters, 6.30 Gramofoonpl. 7.00 VRO. 8.00 S.O.S.-berichten. 8.03 Gramofoonpl. 8.20 Mannenkoor „Kunst en Vriend schap". 8.45 Toespraak. 9.00 VARA-orkest. 9.30 „Ik heb gehoord, dat....", spel van F. v. Duin. 9.45 Vervolg orkestconcert 10.15 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.30 Vervolg concert 11.00 Gramofoonpl. 11.15 Vervolg concert 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Western Studio-orkest. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Dansmuziek. 2.50 Het Belfaster Omroeporkest. 3.50 S. Baynes' licht orkest 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.45 Cricketverslag. 6.55 Sportpraatje. 7.10 Welsch intermezzo. 7.25 Het orkest van H. M.Irish Guards. 8.05 Gramofoonpl. 8.35 Jack Hylton en zijn orkest 9.20 Berichten. 9.45 Het BBC.-Theater-orkest. 10.50 Voordracht 10.5512.20 Ambrose en zijn orkest SASSENHEIM. Speldjesdag. Zaterdag zal de comm. van Herw. Levenskracht haar jaarlijkeche collecte houden. Het bestuur vertrouwt, dat als de dames hun bloempje komen aanbie den, dat zooals altijd, zij niet voor niets komen. Geboren: Ineke, d. v. J. C. Klaveren en N. J. van Hensbargen. Pa/uhia Jose- phlna, z. v. P. J. G. van der Plas en J. A. Remmers waal. Getrouwd: J. W. Bruinsma 38 j en C. Bosma 34 j. „Radio-Paris". 1648 M. 7.20 cn 8.20 Gramofoonpl. 10.35 Orkestconcert 12.20 Het Goldy-orkest. 8.20 Calvet-kwartet en Yvonne Brothier (zang). 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20220 Concert u. h. Bellovue- J^trandhotel. 3.20 Omroeporkest. 5.205.50 Gramofoonpl. 8.35 Zie Daventry. 9.20 Reportage. 0.50 Omroeporkest 11.05 Piano-recital. 11.2012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.20 Gramofoonpl 7.20 Blaasconcert. 12.20 Akensch strijkorkest. 2.20 Gramofoonpl. 4.20 Concert. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Wedstrijd voor Omroepers en bonte avond. 11.101.20 Vervolg bonte avond. 8.35 Gramofoonpl. 9.05 „La conquista dl New York", spel van Nizza en Morbelli. Muziek van Dax. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.302.20 Max Alexys' orkest 5.20 en 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Concert (zang, viool en piano). 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Cabaret-programma. 10.3012.20 Dansmuziek. 4.84 M.: 12.20 Max Alexys' orkest I.302.20 Gramofoonpl. 5.20 Max Alexys' orkest 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Salon-orkest. 9.05 Gramofoonpl. 9.20 Salon-orkest. 10.3012.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. .8.30 „Wir suchen den besten Rundfunk- spvecher", radio-wedstrijd en bonte avond 10.20 en 11.05 Berichten. II.20 Feestuurtje v. d. Hitler-jeugd. 12.0512.20 Vervolg v. d. Bonte avond Gemeentelijk Radlo-Dlstrlbntfebedrtyf en de R. O. V. Radio-centrale. Derde programma: 8 00—15.50 Keulen. 15.5018.00 Kalundborg of Luxemburg. 18.00—19.20 Brussel (VI.) 19.2023.00 Luxemburg. 23.00—afl. Keulen. Vierde programma: 8.208.60 Parijs Radio. 10.35—11.50 ParUs Radio, 12.2017.20 Daventry. 17.20—19.60 Brussel (Fr.). 19.50afl. Boedapest of Daventry. HERDENKING VOOR DE KRO-MICROFOON Zondag, 8 Juli, wijdt de KRO. tijdens zijn middagprogramma twee voordrachten aan de nagedachtenis van Z. K. H. Prins Hendrik. J. F. Kenens, oud-redacteur van „De Tijd" en Mr. Dr. F. W. Donker Curtius, Secr.-Gen. van het Nederlandsche Roodc Kruis spreken respectievelijk om 3.05 uur en 3.50 uur. Ingekomen: N. Noppen, J. P. Gouver neurlaan 58, van Leiden; W. S. de Jongh, Teijlingerlaan 3, van Leiden; M. L. Damen, Rusthofflaan 47, van Bussum; J. van Eg- mond, Hoofdstraat 178, van Alkemade; G. W, van der Helm, Hoofdstraat 82, van Voorschoten; H. Lemmers, Hoofdstraat 259, van Voorhout; A. Kxiens en gezin, Hoofd straat 350, van Lisse. Vertrokken: N. Heijna, naar Hillegom; Th. P. Bader, naar Heemstede; A. H. W. Tij sen, naar Warmond. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 36) Luister, dan zal iku alles vertellen, Myn vader was de beste vriend, dien Her bert Armadale ooit gehad heeft en toen hij stierf, liet hij mij achter in de hoede van Herbert Armadale, die mijn wettige voogd is en van wien ik veel ben gaan houden. Toen ik achttien jaar geworden was, wilde John Bedford met me trouwen en hij trachtte op alle mogelijke manieren mij daartoe te dwingen. Ik hield evenwel niet van hem en wees zijn aanzoeken van de hand. Ik hield toen van een anderen manmaar ben nu gaan inzien, dat het een dwaze jeugdliefde was.... een man, die Edward Penrose heette en als aange nomen kind bij Herbert Armadale in huis was. Het was een buitengewoon knappe fascineerende man en zooals ik al zei, ik was toen nog maar achttien jaar en erg romantisch Die man had een geweldigen invloed op mij en te laat bemerkte ik, dat hij een dubbel leven had geleid en al lan gen tijd getrouwd was met een vrouw, die ver beneden onzen stand stond. Hij wist mij te bewegen, met hem te vluchten naar Zuid-Amerika en ik stemde toe. Juist op den dag, dat wij scheep zouden gaan, werd hij evenwel gearresteerd wegens valsch- heid in geschrifte en voor langen tijd naar de gevangenis gestuurd. Die ontdekking beteekende bijna den dood voor Herbert Armadale en voor mij beteekende het den dood van een dwaas gevoel, dat ik voor liefde had gehouden. Maar de man had brieven van mij in handen en deze kwa men op de een of andere manier in het bezit van John Bedford. Met die brieven heeft hij me altijd in zijn macl# gehouden, mij bedreigend, dat hij bekendheid zou ge ven aan mijn vroegere verhouding met Ed ward Penrose. En daar ik wist, dat dit Herman Armadale ontzaglijk veel ver driet zou doen, deed ik alles, wat hij van mij verlangde. Maar sinds enkele dagen zijn die brieven in mijn bezit gekomen en ik ben niet langer in de macht van Bed ford. En begrijpt u nu, mijnheer Workman, waarom ik niet eerder heb kunnen spreken en wilt u mij nu gelooven, als ik zeg, dat de man, met wie u te doen hebt, een schurk is? Laurence, die stom van verbazing naar haar verhaal had geluisterd, sprong over eind en stak zijn armen hoog boven zijn hoofd, als wilde hij onderduiken in diep water. Ja, hij is een 6chavuit, zei hij, en ik ben u zeer dankbaar, dat u me is ko men waarschuwen. Ik heb nog een kans, om hen vóór te zijn, als Sabatier het geheim ten minste nog niet ontdekt heeft. Saba tier! Dat is het nu juist! Maar wacht.... daar krijg ik een idee! Wilt u hier even op me wachten, terwijl ik een telegram ga verzenden? Bel nog maar om wat thee. Maak het u zoo gemakkelijk mogelijk. Ik kom dadelijk terug; het is niet ver weg. Met die woorden rende Laurence de ka mer uit en de trap af, Lilian Delomosne in een verwarden gemoedstoestand achterla tend. En niet lang daarna klopte Charity aan de deur en vond haar alleen in die ka mer. HOOFDSTUK XXII. Wanneer menschen die elkaar niet ken nen elkaar ontmoeten in de kamer van een wederzijdschen vriend die op dat oogenblik niet daar is om hen aan elkaar voor te stellen, zullen zulke menschen zich veelal overgeven aan alle mogelijke ver onderstellingen betreffende de verhouding tusschen dien anderen persoon en den we derzijdschen vriend. En dat proces begon onmiddellijk toen Charity de deur geopend had. Lilian had er geen flauw begrip van wie die twee menschen waren .Dat zij in tieme vrienden van Laurence moesten zijn meende zij te moeten afleiden uit het feit, dat zij zich niet hadden laten aandienen. Met een enkelen blik nam zij de vrouwe lijke charme van Charity in zich op en diep in haar hart voelde zij een steek van pijn, dien zij niet nader definieerde, maar wat de geboorte was van zuivere jaloezie. Wie was die aantrekkelijk jonge vrouw, die zon der aangediend te worden de kamer van Laurence Workman binnentrad? Plotse ling kreeg zij een ingeving. Zou dit mis schien het meisje kunnen zijn, dat hij ginds in Canterbury had leeren kennen? Er was iets dat haar scheen te vertellen, dat zij goed geraden had en dat gevoel van nieuwsgierigheid en jaloezie werd duide lijker merkbaar. Charity had Lilian Delomosne onmiddel lijk herkendwel niet als Lilian Delo mosne maar als de dame met wie zij Lau rence in Canterbury had gezien. En even als Lilian Delomosne zich afvroeg, wat dat meisje daar kwam doen, zou Charity graag willen weten welk recht die vrouw had, om zich op de kamer van Laurence te be vinden. Zij zag twee theekopjes op tafel staan, zij schenen dus gezellig thee ge dronken te hebben. En waarom ook eigen lijk niet? Maar ondanks den moed welken Charity anders altijd ten toon spreidde, voelde zij diep in haar hart een pijn, welke zij voor geen geld ter wereld een naam zou hebben willen geven. Dickie staarde Lilian Delomosne met groote oogen aan. Charity, die gezien had, dat Workman niet in de kamer was, scheen op het punt te staan, de wijk te nemen naar een veili ger oord, maar Dickie scheen er anders over te denken. Hij is hier niet, Charity, zei hij. Hij is zeker even uitgegaan. Lilian Delomosne richtte haar oogen van Charity op Dickie en zei: Ja, mijnheer Workman is even naar het postkantoor gegaan en heeft me ver zocht, hier even op hem te willen wach ten. Wilt u niet even gaan zitten? Het wilde Charity voorkomen, dat die vrouw met die eenvoudige uitnoodiging te kennen wilde geven, dat zij eenige rech ten meende te hebben in die kamer. Zij durfde daar nauwelljka te gaan zitten,... die vrouw bezat een paar oogen, die iemand tot de ziel doorgrondden. Dank u antwoordde zij maar mijn broer en ik hebben mijnheer Workman iets te vertellen, dat van het grootste belang is. Ik weet waar het postkantoor is en zal hem daar wel even opzoeken. Zij neeg even het hoofd en trok Dickie met zich mee naar buiten. Wie was dat, Charity? vroeg Dickie toen zij de trap afliepen. Ik weet het niet, Dickie, maar ik ge loof dat het de pupil is van Herbert Arma dale, juffrouw Delomosne. Ze komt zeker hooren, hoe het met Groot is, meende Dickie. Maar kijk, daar komt mijnheer Workman! Laurence kwum op dat oogenblik juist de deur in. Op den hoek van de straat was hij van gedachten veranderd en was naar zijn kamer teruggekeerd, met de bedoeling zijn idee even te bespreken met Lilian Delomosne. Bij het zien van Charity en Dickie vloog hij met groote stappen de trap op en Charity bemerkte dat hij haar heel verwonderd aanzag. Waren jullie van plan mij een bezoek te brengen? vroeg hij. Ja? en hebben jullie belangrijk nieuws voor me! Mooi ga dan maar even mee. Het spijt me dat ik juist even weg was. Ik zie nan Je ge zicht Dickie, dat je me iets bijzonders te vertellen hebt. Ja dat hebben wij ook, antwoordde Charity maar er zit een dame op uw ka mer te wachten. Ja« Ja, dat weet ik. Het is juffrouw Delomosne. maar. Kom maar gerust mee. U kunt me olies vertellen, waar zij bij is, dat geeft niets. Ook dat was, volgens Charity een be wijs van intieme verhouding. En daar om besloot zij niet met hem mee naar bin nen te gaan. U weet niet wat wij u te vertellen hebben, zei ze. Het gaat over John Bedford. Ja, ja, natuurlijk. Het kan niet andera Over denzelfden man kwam juffrouw De lomosne me ook iets vertellen. Ga maar gauw mee. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11