GEMENGDE BERICHTEN Zomer sproeten SPRUTOL RECHTZAKEN KERKNIEUWS UIT DE RADIOWERELD HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl HET GOUDEN WAAGSTUK WOENSDAG 4 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. t NOG EEN MOTORRIJDER TE LAREN GEVALLEN. De „Steilwand" op de kermis eischt een tweede slachtoffer. Ten aanschouwe van een groot aantal kinderen is de 28-jarige motorkunstryder W., toen hij op de kermis te Laren in snelle vaart tegen den „Steilwand" reed, met zijn machine naar beneden gestort. Hy kreeg een zware hersenschudding en werd met bloedende wonden en ernstige inwen dige kneuzingen, alsmede een gebroken pols naar het St. Jans Ziekenhuis vervoerd. Deze rijder is Maandag uit Zevenaar ge komen ter vervanging van den man, die, zooals wy reeds meldden, des middags was gevallen. De verontwaardiging onder de bevolking over het feit, dat de autori teiten na het ongeluk van Maandag de voorstelling weer hebben doen doorgaan, is algemeen. Een dergelijk weerzinwek kend vertoon past niet by kermispret. Geen enkele verzekeringsmaatschappij wil dan ook menschen, die dit beroep uitoefe nen verzekeren. De kans dat de motorrij der valt is zeker 80 pCt. De kermisondernemer zelf had des mid dags tegen de menschen op straat verteld, dat het ongeval van Maandag uit den journalistieken duim was gezogen. Kort daarop werd deze bewering gelogenstraft en moest de tweede motorrijder naar het ziekenhuis worden overgebracht. „TeL" DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Arbeider door den trein gegrepen. Gistermiddag is de arbeider Zwoferink, werkzaam bij de gemeentelijke werkver schaffing te Rijssen, toen hij van zijn werk kwam, op den onbewaakten overweg te Rijssen door een trein aangereden. Zijn linker been en linker arm werden hem afgereden, terwijl hij voorts aan het hoofd werd gewond. Na verbonden te zijn is hij per trein naar Almelo vervoerd, vanwaar hij per ziekenauto naar het ziekenhuis aldaar werd overgebracht. BRAND IN EEN BOERDERIJ. Gisteravond tegen half zes is te Veld hoven brand ontstaan in een schoorsteen. Het vuur sloeg weldra naar buiten en deelde zich aan een schuur, gelegen ach ter de boerderij van den heer Th. v. d. Hey- den, mede. De schuur stond weldra in vlammen gehuld, die weldra de boerderij zelf aantastten. De boerderij benevens de schuur brand den totaal af, terwijl drie varkens en twee kalveren in de vlammen omkwamen. Ook een partij hooi verbrandde. De heer v. d. Heyden is slechts laag ver zekerd. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist den brand in den schoorsteen te blusschen. Zij kon echter niet verhelpen, dat de boerderij met de schuur afbrand den. OPLICHTER EINDELIJK IN ARREST. Bijna anderhalf jaar ononderbroken recherchewerk in ons land en over den Oceaan. Na bijna anderhalf jaar ononderbroken recherchewerk heeft de politie te Rotter dam gistermorgen in de vroegte aan boord van het stoomschip „Veendam" van de Holland-Amerika-Lijn, den bekenden op lichter P. J. gearresteerd, die in Maart van het vorig jaar uit Nederland is gevlucht. Zooals men zich herinneren zal, deed op Zaterdag 3 Maart 1933 de hotelhouder A. R. by de politie aangifte, dat hij door ze keren B. P., die zich als vriend in zijn ge zin had ingedrongen, op brutale wijze was bestolen en opgelicht. In December 1932 stapte bij den hotelhouder een ongeveer 32-jarig heer af, die hem vertelde, dat hij voor vele jaren terug bij zyn vader als spoeljongen had gewerkt en dat hij nu, uit Amerika teruggekeerd, weer het restau rant wilde bezoeken waar hij als jongen gewerkt had. Hij was, zoo vertelde hij, journalist en bij de tiende Olympiade te Los Angeles was hij als correspondent van „Het Nieuws van den Dag" opgetreden. Hij bestelde kamers in het hotel van zyn vroe- geren patroon en wist zich door zijn be minnelijke wijze van optreden spoedig in den familiekring van den heer R. in te dringen. Van de vrouw des huizes leende hij eens 200 voor een reis naar Grieken land, waar hij, naar hij zeide, den Ameri- kaanschen bankier Insull wilde bezoeken. Toen hy van de reis terugkwam, nam hij weer zijn intrek bij de familie R. en we derom wist hij hun vertrouwen geheel te winnen. Zoo vertoonde hij o.a. kostbare, in leer gebonden albums met de handteeke- ningen van tal van staatslieden en voor aanstaande persoonlijkheden, waaronder er waren van Mussolini, Roosevelt, Lebrun en Herriot, van den staatssecretaris van het Vaticaan, en vele anderen. Voorts had hij een album, waarin de autografieën voor kwamen van vrijwel alle bekende film acteurs en regisseurs van Hollywood! Toen hij op een Zaterdagavond met de vrouw en schoonzuster van zijn gastheer een bioscoop bezocht, verdween hij tijdens de voorstelling even om te telefoneeren. Zijn gezelschap wachtte en wachtte.... B. P. kwam niet terug. Sinds heeft men hem niet meer gezien. Men merkte echter al spoedig, dat hij zijn vertrek goed voorbereid had. Niet al leen dat hij de vrouw van R. de geleende 200 nooit teruggaf, maar bovendien had hij behalve zijn eigen bagage, nog een draagbare schrijfmachine van een Duit- schen gast, die in het hotel verblyf hield, meegenomen, terwijl hij uit een kastje in de huiskamer van den heer R. een bedrag van 1000 had gestolen. Anderhalf jaar zou het duren voor de Rotterdamsche politie de hand op den avonturier zou leggen. De politie kreeg er reeds kort na de verdwijning van P. uit Holland, de lucht van, zoo vertelt „De Te legraaf", dat hij naar Frankrijk was uitge weken en vandaar weer naar Amerika. Men stelde zich nu van Holland uit in ver binding met de Amerikaansohe autoritei ten. De officier van justitie schreef een brief aan den Hollandschen consul-gene raal, den heer W. J. Montyn, die zich op zijn beurt in verbinding stelde met de re cherche van de Vereenigde Staten. In specteur Beekman inmiddels stelde zich in verbinding met een zijner persoonlijke re laties, den bekenden criminalist E. O. Hen- rich in San Francisco, die de Associated Press bewerkte om het portret en het sig nalement van den voortvluchtige in alle Amerikaansche bladen te doen opnemen. B. P. was nu dus in vrijwel geheel Ameri ka gesignaleerd en het viel hem niet ge makkelijk zich schuil te houden. Nadat hij nog eenigen tijd zijn praktij ken had uitgeoefend, werd hij op 25 April 1934 in New York gearresteerd. Men bracht hem over naar het Immigration Departe ment op het Ellis Island. Hij gaf aanvan kelijk weer op correspondent van een Ne- derlandsch dagblad te zijn, doch later gaf hij toe den laatsten tijd als kellner in ver schillende café's gewerkt te hebben. Hij werd door den Immigration-officier ge hoord en in bewaring gesteld. Na eenigen tijd kreeg P., naar hij beweerde, last van kiespyn. Eenige malen werd hij onder be waking naar een tandarts begeleid en de vierde maal slaagde hij er in den bewaker te ontkomen en onder het publiek te ver dwijnen. Na eenige dagen werd hy in New York in een misdadigersmillieu aangetrof fen en weer gearresteerd. Aan boord van het stoomschip „Veen- dam" begon hij de reis naar Nederland. Gistermorgen half vier is de „Veendam" voor het terrein van de HollandAmerika- Lijn aangekomen. Aan boord is P. door de politie gearresteerd. Hy zal ter beschik king van den officier van justitie worden gesteld. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. ZIJN MEISJE IN EEN SLOOT GEDUWD. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft arrest gewezen in de zaak van den 27-ja- rigen J. T. uit Stellendam, die door de Rotterdamsche rechtbank wegens poging tot doodslag is veroordeeld tot 1 1/2 jaar gevangenisstraf. T. had een 10-jarig meisje, waarmede hij vroeger omgang had gehad opzettelijk in een sloot geduwd en haar eenigen tijd onder water gehouden. Op het hulpgeroep van een zusje kwamen voorbijgangers toe snellen en is T. op de vlucht geslagen. Het Hof heeft gisteren het vonnis der rechtbank vernietigd en T. veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. KERKDIEVEN VEROORDEELD. In de R.-K. H. B. S. te Heerlen en in de Rectoraatskerk der Paters Conventueelen te Brunssum was ingebroken. Als verdacht hiervan hadden terecht gestaan H. J. v. d. L., H. J. Sch., en J. L. uit Heerlen. Maandag werden de twee eerstgenoem- den veroordeeld door de Maastrichtsche Rechtbank tot resp. 1 jaar gevangenisstraf en zes maanden gevangenisstraf, terwyl J. L. werd vrijgesproken. INBREUK OP EEN PHILIPS-OCTROOI. Op 19 Mei 1.1. had de president der recht bank te Maastricht in kort geding, dat de N.V. Philips aangevangen had tegen den handelaar D. S., te Maastricht, wegens in breuk op Philips' roosteroctrooi 13.405 door verkoop van Tungram radiolampen A. G. 495 en A. S. 4120, de vordering van Phi lips toegewezen en bepaald, dat het den gedaagde verboden is radiolampen, die in breuk maken op Philipsoctrooi te verkoo- pen of in voorraad te hebben, op straffe van een boete van 50.per radiolamp. De handelaar D. S. teekende verzet aan tegen dit vonnis, hetwelk echter thans door de Rechtbank bekrachtigd is. CONGREGATIE DER BROEDERS VAN LIEFDE. Een zelfstandige Nederlandsche provincie opgericht. Met goedkeuring van den H. Stoel is, naar wij vernemen, op 2 Juli in de Con gregatie der Broeders van Liefde, waarvan het Moederhuis gevestigd is te Gent, een zelfstandige Nederlandsche provincie op gericht. Als Provinciale Overste is benoemd de Eerw. Broeder Nathaniel, thans overste van het Juvenaat „Eikenburg" te Eindhoven. Tot de nieuwe Provincie behooren de hui zen te Eindhoven, Venray, Noordwijker- hout, Tilburg, Kaatsheuvel en het in aan bouw zijnde paedagogisch instituut te Nijmegen, benevens de Ned. O. Indische Missiehuizen te Poerworedjo en Poerwoker- to en het binnen enkele maanden te oper.en klooster te Tegal. Programma's van Donderdag 5 Juli. Huizen, 301 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.0011.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonplaten. 3.153.45 Christ. Lectuur. 4.00 Bijbellezing. M.m.v. bariton en orgel. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Fluit-reoital door W. Clemens. A. d. vleugel: Fr. Odyk. 6.30 Gramofoonplaten. 7.15 dito. 7.30 Jouxn. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Amsterd. Dubbelmannenkwartet „Arti" en Gramofoonplaten. 9.00 Drs. J. J. Raimond Jr.: Ons Panora ma van de Sterrenwereld. 9.30 Gramofoonplaten. 9.50 Vaz Dias. 10.00 Trio v. d. Pas-Brederode-Röntgcn (piano-viool-cello 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert door Mevr. F. Loopuit Roeper (iano) en H. Tibbe (viool). 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Concert door de Minstreels. 2.30 Adda Heynen zingt en speelt eigen composities. 3.003.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Kovacs Lajos en zijn orkest m.m.v. „The Hollandia Three" (Accordeon). 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Radio-tooneel voor de kinderen. 7.40 Gramofoonplaten. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte m.m.v. To v. d. Sluya (sopraan), A. Woud (alt). M. Plooyer (tenor) en L. Bogtman (bas-bariton). 9.00 Koos Koen in zijn repertoire. 9.20 Vervolg concert. 10.00 Gramofoonplaten. 10.20 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raai te. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zijn orkeet. (In verband met het overlijden van Z.K.H. den Prins worden waarschijnlijk groote ver anderingen aangebracht in bovenstaande programma's. Deze veranderingen zijn evenwel nog niet in ons bezit). Daventry. 10.35—10.50 Morgenwijding. 12.20 Commodore Grand-orkest. I.20 Gramofoonplaten. 2.20 Western Studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Concert. 4.35 Het Belfaster Omroeporkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Het Schotsche Studio-orkest. 7.35 Harry Gordon en zijn Cabaret-En semble. 8.20 Het Radio-Militair-orkest. 9.20 Berichten. Lezing. 9.55 BBC-orkest. 10.50 Korte Dienst. II.05—12.20 Het BBC-Dansorkest. „Radio-Paris" 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 10.35 Orkestconcert. *12.50 Pascal-orkest. 8.20 Zang o.l.v. G. Chepfer. 10.50 Dansmuziek. Kilundborg, 1261 II. 12 20—2.20 Concert uit het Bellcvue Strandhotel. 2.35 Gramofoonplaten. 3.055.05 Omroeporkest. 8.20 Mozart-Bach-Concert. 9.00 Zang en Piano. 9.202.20 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestooncert. 1.20 Gra>mofoonplaten. 2.20 Kwintetconcert. 4.20 Omroepkleinorkest. 7.20 Gramofoonplaten. 8.35 „Die Jobsiade", spel. 9.20 Sted. Orkest van Aken. Rome 421 M. 8,35 Gramofoonplaten. 9.05 St. Saëns-concert m.m.v. orkest en solisten. Hierna populair concert. Brussel 322 en 484 meter. 322 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Max Alexys' orkest. 6.50 Omroeporkest. 8.20 Salon-orkest. 9.20 Vervolg concert. 10.8011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30—2.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 en 9.35 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 „Jobeiade", spel. 9.20 Wagner-program ma. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20—12.20 Concert. Gemeentelijk Radlodlstrlbutlrbrdrljf en de R.O.V. Radio-centrale 3e Programma. 8.00—12.20 Keuilen. 12.2014.20 Luxemburg. 14.3517.20 Kalundborg of Luxemburg. 17.20—17.50 Brussel (VI.). 17.50—18.20 Keulen. 18.20—19.20 Brussel (Fr.). 19.2020.20 Luxemburg. 20.2021.10 Boedapest of Luxemburg. 21.10afloop Keulen. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 10.3511.50 Parijs Radio. 12.2014.20 Daventry. 14.2017.35 Londen Rcg. 17.3518.20 Een der Eng. „National"- zenders. 18.20—19.30 Brussel (VI.). 19.3020.00 Loc. uitz. Sportpraatje doof den heer J. G. A. Jansen, (journalist). 20.00afloop Daventry. (Wijzigingen voorbehouden). Dua een mlilioen heb Je gewonnen. Wat ga je nu doen? Veranderen ?an le vensinzicht. (J'Anuise) FEUILLETON. door J. S. FLETCHER. 34) Dickie vroeg zij op den man af, was jij in de werkplaats toen Bedford bin nen kwam? Dickie knikte met het hoofd. Ja? En heeft hij je gezien? Neen, ik hield me verborgen, eerst achter de deur en daarna onder het bed van mijnheer Workman. Wat heeft hij daar gedaan! Hij heeft een paar onderdeelen van het vliegtuig bekeken en maakt er einde lijk een paar foto's van. Was je daar heelemaal alleen? Ja. Hoe kwam dat dan? Waar was Groot? Die heeft een ongeluk gekregen en toen men mynheer Workman kwam waar schuwen is hij in het ziekenhuis gaan kij ken. Hij sloot mij in de werkplaats op. Dieckie heb je alles tegen mijnheer Workman gezegd, toen hij terug kwam. Neen. Waarom niet? Ik was zoo bang, Charity. Bang? Waarvoor? Als alles uitkomt en John Bedford hoort, dat ik alles verraden heb, zal hy er natuurlijk voor zorgen, dat jij ontslagen wordt. Charity sloeg haar armen om den hals van haar broer. Wat de gevolgen ook mogen zyn, Dickie, wij moeten het hem vertellen. Hij moet het weten. Bedford is een vreeselijk slecht mensch en hij probeert de uitvinding van mijnheer Workman te stelen. Wy moe ten het hem vanavond nog vertellen. Maar hoe moeten wij hem bereiken als hy den geheelen nacht in zijn werkplaats blyft. Wij krijgen natuurlyk geen toegang tot het terrein. Hij brengt den nacht niet in zyn werk plaats door, vertelde Dickie haar. Hij is erg terneergeslagen en vertelde me, dat hij een paar dagen niets zal kunnen doen. Hij moet eerst een anderen machaniciën ge vonden hebben en daar hij toch niets be langrijks kan doen blijft hij des nachts niet meer in de werkplaats slapen ook. Hij is naar huis gegaan, dan is hy tevens dich ter bij het ziekenhuis, als er iets met Groot gebeurt. De doktoren vreezen het ergste. Goed, Dickie, dan zullen we eerst even een kop thee drinken en gaan dan naar mijnheer Workman. Hij mag niet lan ger in onwetendheid verkeeren en moet weten, wat er tijdens zijn afwezigheid ge beurd is. Maar de beide menschen waren niet in staat, iets te gebruiken en al heel spoedig waren zy op weg naar de kamer van Lau rence. De hospita van Laurence bleek niet thuis te zijn. Het meisje, dat de deur opende en wie zij vroegen naar mijnheer Workman, wist geen ander antwoord te geven, dan met een smoezelig handje naar de trap te wyzen. Charity ging haar broer voor naar boven en in haar ongeduld klopte zy maar een maal op de deur, opende die en stond te genover juffrouw Delomosne. HOOFDSTUK XXII. Nadat John Bedford haar verlaten had, bevond Lilian Delomosne zich in een toe stand welke heel dikwijls voorkomt in het leven, en waarin men zich afvraagt: Wat moet ik nu doen? Er zyn menschen. die het antwoord op die vraag heel gemakkelijk kunnen vinden; anderen hebben er meer moeite mee. Lilian Delomosne bleek tot de laatste groep te behooren en daar zij eige,nlijk heelemaal geen antwoord kon vinden op haar vraag, deed zij, wat vele vrouwen in zoo'n geval gedaan zouden hebben: zij wendde zich tot iemand om raad. En daar zij een vrouw was, ging zy om dien raaa tot een man, en wonderlijk genoeg, juist den man, dien zy wilde waarschuwen tegel ae nem dreigende gevaren. Van het eerste oogenblik af, dat zij hem had leeren kennen aan boord van de „Prin ses Elisabeth" had zij veel belang gesteld in Laurence Workman. In hem had zij een man gezien, zooals er nog maar weinigen waren geweest in haar leven. Voor zoover zij had kunnen zien, waren er maar enkele fouten in zijn karakter, als men die ten minste als fouten wilde aanrekenen.... en dat was zyn al te groote openhartigheid en zijn wonderlijke onschuld. En juist die fouten schenen een groote bekoring voor Lilian Delomosne te hebben en wel om de eenvoudige reden, dat zij van haar prilste jeugd af geleefd had in een sfeer van be driegerij en verraad. En daarom had zij het besluit genomen, al het mogelijk te doen, om hem te beschermen tegen de sa menzweringen van Sir John Bedford en zijn bondgenooten. En bij vrouwen, als Lilian Delpmosne, laat de daad zich niet lang wachten, als het besluit eenmaal genomen is. Zij wist Laurence's adres en besloot on middellijk daarheen te gaan, in de hoop, hem dienzelfden avond nog te spreken te krijgen. Herbert Armadale die, als hij in Londen was, heel dikwijls naar zijn club ging en daar dan dineerde, zou dat ook dien dag weer doen en thans had zy haar plannen gemaakt. Tegen zes uur verliet zij haar woning en gehuld in een wijden mantel, haar gelaat bedekt door een dichten sluier, diep zij een taxi aan en liet zich ryden naar de wyk, waar de schoorsteenen van de firma Arma dale zich ten hemel verhieven. Aan den rivieroever passeerde zij den wagen van John Bedford. Zij bemerkte, dat de man in haar wagen keek, zonder haar evenwel te herkennen. Het wilde haar voorkomen, dat Bedford onrustig was en zij vroeg zich af, of zich dien middag mis schien dingen hadden afgespeeld, van be lang voor zijn complot. Laurence had zijn kamers bereikt, vóór dat Lilian Delomosne daar arriveerde en was ten prooi aan een groote neerslach tigheid. Dat ongeluk van Groot was 'n lee- lijke streep door zijn rekening. Hij wist nog wel een mecaniciën, dien hij uit Servië kon laten overkomen, maar in dien man kon hij niet dat volle vertrouwen stellen, dat hij Groot altijd geschonken had. En dan moest hij altijd nog denken aan dien zon derlingen anoniemen brief; hij had gepro beerd alle gedachten aan dat schrijven van zich af te zetten, maar had ondervonden, dat zoo iets heel moeilijk is. Hij had het gevoel, alsof hij door een dicht woud liep; hij voelde dan ook de gevaren, welke hem van alle kanten bedreigden, maar zien kon hij ze niet. Zijn hospita bracht hem versche thee en raadde hem aan deze op te drinken, voor ze koud geworden was. Hij seheen haar woorden zelfs niet te hooren en bleef lan gen tyd naar het theeblad staren, zonder er aan te denken een kop thee te schenken. Na tien minuten hoorde hij haar weer naar boven komen en aan zijn deur kloppen. Er is een dame, die u graag even zou willen spreken, mijnheer, vertelde zij hem. Laurence keek haar verwonderd aan. Een dame? Om my te spieken? Ja, een lange dame, mijnheer, met een sluier voor het gelaat. Laat haar maar boven komen. Zijn eerste gedachten gingen onmiddel lijk naar Charity Wraye. Er zou toch niets met Dickie gebeurd zijn? Maar dan werd de deur geopend en trad Lilian Delomosne het vertrek binnen. Lau rence paste zich onmiddellijk bij de situa tie aan en heette haar rustig wolkom, niet vergetend, dat zijn hospita nog in de ka mer was. U zult wel heel erg verwonderd zijn, mij hier te zien, zei het meisje, zoodra de andere vrouw weer uit de kamer vertrok ken was. Er gebeuren den laatsten tijd zooveel vreemde dingen, vertelde hij haar, dat ik me eigenlijk over niets meer verwonder. Ik ben blij u weer to zien en hoop, dat u een kop thee gebruiken zult. Ik vrees, dat ik u niet veel anders kan aanbieden, maar. O, neen, ik zal alleen maar een kop thee gebruiken, viel zy hem vlug in de rede. Mijnheer Workman, ging zy dan voort, ik ben u komen opzoeken, om dat ik me daartoe genoodzaakt gevoelde. Zoo? U heeft volkomen gel Ijk, als u zegt, dat er tegenwoordig allerlei vreemde din gen gebeuren, ging zij voort. En het spijt me erg, dat ik het zeggen moet, maar ik heb ook de hand gehad in één van die vreemde dingen. Ik ben namelijk de per soon, die u dien anoniemen brief geschre ven heeft. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9