UITVERKOOP WAALS DE DUITSCHE ZUIVERINGSACTIE Eenige van de honderden werkelijke koopjes. WOENSDAG 4 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. De Levendaal-bewoners hebben nog geen zekerheid. Of liever: zij hebben die al lang. Het voorstel van B. en W. wordt z e- k e r aangenomen, al moet er eerst nog wat over gepraat worden,want er is nu pasdrie en half uur over gediscus sieerd. De gisteren afgebroken besprekin gen worden a.s. Maandag voortgezet. En dan wordt het voorstel van B. en W. ze- ker aangenomen, waarschijnlijk alléén met de verandering, dat B. en W. wordt opgedragen de Utrechtsche brug zeker niet in werkverschaffing te doen uitvoeren. (B. cn W. stellen voor, hun in deze de vrije keuze te laten). Wat de werkverschaffing betreft wij betreuren het, dat het werk niet anders geschieden kan. Of B. en W. alles hebben gedaan, wat zij maar kónden doen, om het werk op normale wijze te doen uitvoe ren, wij weten het niet Maar zeker is het, dat momenteel geen ander besluit door den Raad genomen worden kan, dan om het werk in werkverschaffing te doen uitvoe ren, als men tenminste iets wil bereiken. Een andere kwestie, die aan de Leven daal-demping vastzit, is dat voor de invoe ring van een baatbelasting. B. en W. wil len een baatbelasting invoeren (15 cent voor iedere M.2, tot op 15 Meter afstand van de rooilijn aan het Levendaal, gedu rende dertig achtereenvolgende jaren) ook al staat vast, dat die perceelen geen enkele bate bij de demping hebben. Zooals bijvoorbeeld de fabrieken. Deze heb ben waarschijnlijk schade, en zeker geen voordeel van de demping, zoolang zij niet van bestemming veranderen. En dat laat ste zal waarschijnlijk niet zoo licht en zoo spoedig gebeuren! Eerst dan, als zij van bestemming veranderen, zou de baatbelas ting op deze en dergelijke instellingen van toepassing mogen zijn. Bij de ruwe toepas sing, als voorgesteld, ontbreekt de rechts grond voor deze belasting. De sociaal-de mocraten zijn er heel erg voor! Deze krijgt wethouder Goslinga met zich mee; zij hebben warm voor deze belasting ge pleit, want zij zien hierkapitalisten getroffen! Van andere zyde is geen enkel geluid gehoord, om deze belasting inden voorgestelden vorm te verdedigen. De Levendaal-demping komt er.lang verwacht en eindelijk verkregen! De be sproken en bepleitte vervolmaking van het geheele plan zal de Raad nog wel niet aannemen maar daartoe kan altijd nog worden besloten. Het andere plan voor werkverschaffing, de doortrekking van de Oegstgeesterlaan, zal ook worden aangenomen, al dan niet gewijzigd door het denkbeeld van den heer Manders, om deze straat op dezelfde breedte door tc trekken; B. en W. stellen de verlengde Oegstgeesterlaan op een smaller breedte voor, dan de bestaande. Met de hier vermelde voorstellen, is de avond vol gepraat, zonder dat er, zooals gezegd, nog één besluit is genomen. In de middagzitting is eerst lang gedis cussieerd over de vraag: (arbeiders) wo- ninbouw door particulieren of door wo- ningbouwvereenigingen, naar aanleiding van ingekomen verzoeken van bouwonder nemers tot grondaankoop. Waar de overtuiging werd gewekt, dat voor woningbouw in de gegeven omstan digheden door het Rijk geen medewer king zou worden verleend aan een wo- ningbouwvereeniging, daar was voor de Raadsmeerderheid het pleit eigenlijk al beslecht, voordat er over gesproken werd. Er waren echter Raadsleden, die deze overtuiging niet deelden. Er is gesproken pro en contra vereeni- gingsbouw. Particulieren moeten, vanzelf sprekend zoo werd er gezegd winst maken: dus zyn de arbeiderswoningen, gebouwd door particulieren, duurder, dan die van woningbouwvereenigingen. Een ,.dus", die o.i. niet klopt. Uitgesloten is toch niet, dat juist particulieren, omdat zij winst willen maken, goedkooper bouwen, zonder dat daardoor de kwaliteit der te bouwen woningen schade lijdt! Daartegen over beweerden anderen: de feiten bewij zen, dat particulieren goedkoopere wonin gen kunnen afleveren, dan woningbouw vereenigingen; dus zijn de arbeiderswo ningen, gebouwd door particulieren, goed kooper, dan die van woningbouwvereeni gingen. Ook deze „dus" is o.i. niet logisch. Om deze conclusie te kunnen trekken zou men woningen van beiden met elkaar moeten vergelijken, wat haar gebruiks waarde enz. betreft. Wij willen alleen con- stateeren, dat men in deze kwestie veel naast elkaar heen heeft gepraat Onze meening is, dat men het een ver eenig in gsbouw) moet doen en het ander (particulieren-bouw) niet moet nalaten! Dan is er in de middagvergadering nog een taaie discussie gevoerd over de voor gestelde wijzigingen in het reglement van orde, welke óók niet beëindigd is. De sociaal-democraat de heer Groeneveld sprak hier maar liefst drie keer over een door hem ingediend amendement, dat..., zijn eigen stem alleen verkreeg! Ten slotte releveeren we nog de aanne ming van de bekende voorstellen inzake drie hoofdambtenaren van de Lichtfabrie ken. De S. D. A. P. heeft hierbij de, oi. door geen enkele redelijke verklaring te motiveeren, houding aangenomen, dat zij verklaarde voor het geheele voorstel te zijn, terwijl zij of in groote meerderheid of in haar geheel tegen de drie afzonder lijke voorstellen had gestemd! Na deze verklaring werd er geen hoofdelijke stem ming gevraagd en is dus het geheele voor stel zonder hoofdelijke stemming aangeno- men! Het onslag van von Papen HITLER BRENGT VERSLAG UIT AAN HINDENBURG. Rijkskanselier Adolf Hitler bracht gis teren den rijkspresident von Hindenburg te Neudeck verslag uit over de Zaterdag avond geëindigde actie tegen de hoog- en landverraders. Rijkspresident von Hindenburg maakte van de gelegenheid gebruik om ook per soonlijk den rijkskanselier zijn dank te brengen voor het vastbesloten optreden, waardoor het Duitsche volk veel bloed vergieten en het vaderland ernstige schok ken bespaard zijn. ZITTING VAN HET RIJKSKABINET. In de gisteren gehouden zitting van het rijkskabinet gaf Hitier een uitvoerige be schrijving van den hoogverraderlijken aan slag en de onderdrukking van het com plot. Hij betoogde, dat een bliksemsnel op treden noodzakelijk was, daar er anders gevaar bestond, dat duizenden menschen- levens zouden zijn vernietigd. Rijksweerminister v. Blomberg dankte den Führer in den naam van het rijkska binet en de weermacht voor zijn vastbe raden en moedig optreden, waardoor hij het Duitsche volk voor den burgeroorlog had gespaard. De leider had als staatsman en soldaat een grootheid getoond, die bij de leden van het kabinet en het heele Duit sche volk dankbaarheid had gewekt voor zijn prestaties en trouw. Het rijkskabinet keerde daarna een wet goed inzake maatregelen van noodweer, waarvan het eenig artikel luidt: „De voor het afslaan der hoog- en landverraderlijke aanvallen op 30 Juni, 1 en 2 Juli genomen maatregelen zijn als noodweer van den staat rechtmatig." De rijksminister van justitie dr. Gürtner verklaarde, dat de onmiddellijk vóór het uitbreken van een landverraderlijke actie genomen noodweermaatregelen niet alleen als een recht, maar ook als de plicht van den staatsman moesten worden beschouwd. Het rijkskabinet besloot verder tot wij ziging der wet ter verzekering der een heid van partij en staat, volgens welke de chef van den staf der S.A. niet meer lid der regeering zal zijn. VON PAPEN VRAAGT ONTSLAG. Verzoek niet onmiddellijk toegestaan. Naar het Reuter-bureau uit Berlijn ver neemt, heeft vice-kanselier von Papen gisteren den Duitschen kabinetsraad zijn ontslagaanvraag doen toekomen: dit ver zoek is echter tot dusver niet aanvaard. Ten aanzien van de vraag of von Papen de zitting van het Rijkskabinet heeft bij gewoond, geeft de Reuter-correspondent de volgende lezing: Von Papen ontving de uitnoodiging om in den kabinetsraad te verschijnen, nadat deze reeds bijna twee uur bijeen was geweest. Hij wees de uit noodiging beleefd, maar met klem van de hand. Hitier trachtte tevergeefs van Pa pen op dit besluit te doen terugkomen, en na een gesprek, dat een kwartier duurde, vertrok de vice-kanselier weer. Omtrent de ontslag-aanvrage van den vice-kanselier von Papen verluidt nog, dat deze niet onmiddellijk is aanvaard aangezien rijkskanselier Hitier daarover eerst overleg heeft willen plegen met rijks president von Hindenburg tijdens zijn be zoek aan Neudeck van gisteren. Naar verluidt zal generaal Göring tot vice-kanselier worden benoemd. Göring zou tegelijkertijd Pruisisch eerste-minister en Rijksminister van Luchtvaart blijven. In sommige kringen verluidt, dat von Papen wellicht tot regeeringscommissaris voor het Saargebied zal worden benoemd en dezen post niet zou weigeren. GEEN EIGENMACHTIG OPTREDEN! Proclamatie van Hitier. Uit Berlijn: Rijkskanselier Hitier heeft de volgende proclamatie uitgevaardigd: De maatregelen ter onderukking van den Roehm-opstand, zijn op den eersten Juli 1934 des nachts geëindigd. Wie op eigen initiatief met welke bedoeling ook zich, in voortzetting van deze actie, schuldig maakt aan een gewelddaad, zal ter ver oordeeling in handen worden gesteld van de normale justitie. NIEUWE SLACHTOFFERS. Met zekerheid is thans bekend, dat onder de terechtgestelden zich nog de volgende drie bekende persoonlijkheden bevinden: Gustav von Kahn, de katholieke leider uit Munchen, von Bredow, een medewerker van von Schleicher, en de. secretaris van von Papen Edgar Jung. Vaticaan verontwaardigd over Klauraers dood. Vlogens een telegram uit Rome aan de „Daily Telegraph" is men in het Vaticaan zeer ontsteld over de executie van Klaus- ner. Klausner stond aan het hoofd van de Katholieke Actie te Berlijn. Met klem wordt tegengesproken, dat hy zelfmoord heeft gepleegd. Vroeger was Klausner chef der politie, en zou in die functie te streng tegen de nat. socialistische partij zyn opgetreden. Men meent te Rome, dat hij het slacht offer is geworden van een vijand, die van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt, om hem te dooden. De Rijksdag in Augustus bijeen? Het Wiener Tageblatt verneemt dat Hit- Ier in Augustus den Rijksdag zal bijeen roepen ten einde een betuiging van ver trouwen te krijgen. Alle buitenlandsche bladen worden te Berlyn in beslag genomen. Had v. Schleicher contact met Poncet? De Wiener Neueste Nachrichten, die na- tionaal-socialistische sympathieën heeft, beweert, dat von Schleioher in nauwe be trekking stond tot Frangois Poncet, den Franschen ambassadeur te Berlijn. Deze vertoeft op het oogenblik niet te Berlijn en zal daarheen ook niet terugkeeren. Fransohe kringen aldus het blad wil den door bemiddeling van von Schleicher de reactie in Duitschland tegen Hitier steunen om een chaos te provoceeren. GERUCHTEN OVER HITLERS TOEKOMSTPLANNEN. Het Zwitsersche blad Der Bund heeft van gewoonlijk zeer goed ingelichte bron ver nomen, dat in gezaghebbende kringen te Berlijn drieërlei ernstig wordt overwogen: le. Hitier wordt rijkspresident naar Amerikaansch stelsel: staatshoofd en lei der der regeering; 2e. Hitier wordt de opvolger van Hin denburg en Goering wordt rijkskanselier. 3e. Er komt een militaire dictatuur. Omtrent de laatste mogelijkheid merkte de zegsman van het Zwitsersche blad op, dat deze dictatuur dan vermoedelijk buiten Hitier ca. zou omgaan en een „monarchis tische spits" zou hebben. Er is ook reeds een candidaat genoemd en wel prins Louis Ferdinand, een zoon van den kroonprins (die zelf niet in aanmerking komt). Het blad teekent hierbij aan, dat het deze inlichtingen heeft ontvangen, vóór v. Pa pen zijn rede te Marburg hield en dat de derde variant zou bewijzen, dat de rijles- weerbaarheid losser staat van het nat.-so- cialisme dan men gewoonlijk in het bui tenland aanneemt. EX-KROONPRINS VERBANNEN. Prins August Wilhelm eveneens. Naar de correspondent van het „Han delsblad" verneemt schijnt het vast te staan, dat de Duitsche regeering tot ver banning van den ex-kroonprins en prins August Wilhelm besloten heeft. In politie ke kringen verluidt althans, dat beide prin sen zich hebben moeten verplichten, hun domicilie voorgoed in Nederland te vestigen. De correspondent van Reuter te Berlyn heeft van den adjudant van den ex-kroon prins vernomen, dat laatstgenoemde nog steeds verblyf houdt in zijn woning te Pots- t dam en dat de geruchten omtrent zyn J vlucht naar Doorn en zijn uitwijzing uit Duitschland onjuist zijn. I In weerwil hiervan houdt de Berlijnsche correspondent zyn mededeeling staande, I dat de rijksregeering tot de verbanning I van den ex-kroonprins zou hebben beslo ten. BELGIE. SPECIALE BEVOEGHEDEN GEVRAAGD Voor België's kabinet De Belgische regeering heeft besloten, heden. Woensdag, bij de Kamer het wets ontwerp in te dienen, waarin speciale be voegdheden worden gevraagd met betrek king tot financieele, economische en belas ting-aangelegenheden. Wij meenen te weten, dat het voorstel de volmachten vraagt voor den duur van acht maanden. De Kamer zou direct na de aanneming van het voorstel op reces gaan. Krachtens de grondwet moet zij dan wel op den tweeden Dinsdag van November in elk geval weer bijeenkomen, maar zij zou de maatregelen, door de regoering getrof fen krachtens haar speciale volmachten niet voor Februari kunn enbespreken. ZUID-AMERIKA. COMMUNISTISCHE OPSTAND IN CHILI In het zuiden van Chili is een commu nistische opstand uitgebroken. Duizenden opstandelingen hebben gedurende drie uren slag geleverd met de karabiniers. De insurgenten konden niet verslagen worden en zetten hun aanvallen op de verschil lende bestuurscentra voort. In den vroegen morgen vertrokken speciale treinen met militairen, onder bevel van den comman dant der karabiniers, uit Santiago, als ge- Volg van een dringenden oproep om hulp. De opstandelingen hebben zes landgoede ren geplunderd en elf personen gedood. Voor het overgroote deel bestaan zij uit boeren en boerenarbeiders, die sterk te lij den hebben van de crisis en door honger en kou verdreven zijn van hun niet meer rendeerende farms. Voor het tot de botsing met de politie kwam, hadden de boeren andere landbouwers aangevallen, die ge weigerd hadden zich bij de beweging aan te sluiten; een aantal van deze laatsten werd gedood en door de opstandelingen in een rivier geworpen. Bij het gevecht met de gendarmerie wer den omstreeks 50 rebellen gedood en drie politiemannen. Een speciale troepentrein onder commando van den chef der gendar merie is gisterochtend naar de provincie Cautin, het centrum van den opstand, ver trokken. Congolinnenlakens 2 pers. Damesjasschorten Matrozenpakjes 59 69 89 Matzijden Dameskousen 48 Heerenoverhemden8- Interlock Shirts en Pantalons (Heeren) 55 HAARLEMMERSTR 130-136 - LEIDEN MADAME CURIE OVERLEDEN Bekende vrouwelijke geleerde Te Valencia is heden Madame Curie in den ouderdom van 67 jaar overleden. Tezamen met haar echtgenoot Pierre Cu rie heeft zij in 1898 de radio-actieve ele menten radium en polonium ontdekt Haar bekende onderzoekingen omtrent de eigenschappen van het radium deden haar in 1903 den Nobelprys verwerven. In dat zelfde jaar promoveerde zy te Pary's tot doctor in de natuurwetenschappen. Ma dame Curie was professor aan de Parij- sche Sorbonne. Zij was een der bekend ste vrouwelijke geleerden en natuur onderzoekers. BUITENL. BERICHTEN. NOODWEER IN NOORD-BULGARIJE Boven het Noord-Bulgaarsche district Nicopol heeft een hevig noodweer ge woed. Verscheidene dorpen zijn daarby overstroomd. In het dorp Musseliewo wer den verscheidene huizen en stalgebouwen door het water meegesleurd, waarbij ze ven personen om het leven zijn gekomen. Ook uit andere dorpen komt verontrus tend nieuws. Volgens de tot dusver ont vangen berichten bedraagt het aantal dooden twaalf, van wie zes kinderen. Er is heel veel vee om het leven gekomen, terwijl ook de materieele schade aan zienlijk is. POOLSCH DORP DOOR BRAND VERWOEST 63 woonhuizen in asch gelegd Een groote brand heeft binnen twee uren het geheele dorpje Rakutany in Oost Polen is asch gelegd. Drie en zestig woonhuizen en 157 schu ren en stallen werden een prooi der vlam men. Ook een deel van het vee kon niet meer gered worden. O.a. zyn 300 varkens verbrand. 340 bewoners van het dorp zijn dakloos geworden. BRAND IN HET STADHUIS TE WEENEN In houten loods op binnenplaats Te Weenen liep gistermorgen het ge rucht dat het stadhuis in brand stond. Het gerucht bleek gelukkig overdreven te zijn. Volgens de telegraafagentschappen was er door onbekende oorzaak brand ontstaan in een groote houten loods op een binnen plaats, vlak onder het raam van den bur gemeester. Op deze plaats waren kost bare tapijten opgeslagen. De brand, die aan kwaadwilligheid van politieke tegen standers der regeering wordt toegeschre ven, was na een uur door de brandweer gebluscht. Het D.N.B. meldt, dat de brand door onbekende oorzaak ontstond in een groo- ten houten loods op een der binnenplaat sen van het stadhuis, vlak onder het raam van den burgemeester. De brand kon vol gens het D.N.B. door de brandweer in kor ten tijd gebluscht worden. In Weenen had zich reeds het gerucht verspreid dat het stadhuis in brand stond EEN „BLEEKGEZICHT" GESCALPEERD Drie Indianen ter dood veroordeeld. Drie Indianen, broers, die er van ver dacht worden den Canadeeschen politie beambte Frank Gilsborne met een stuk hout in het Indiaansche reservaat te Mer- ritt te hebben doodgeslagen, zijn veroor deeld tot den dood door ophanging. Nicola-rivier, maar van Carr ontbreekt De drie veroordeelden zyn Richardson, Alexander en Eenas George. De vierde broer, die ook in verband met deze moord was beschuldigd, is sedert stokdoof ge worden en daar hij ook niet kan lezen, was het onmogelijk, hem aan het verstand te brengen dat hij beschuldigd werd. Het is nog niet zeker, wat men met hem zal aanvangen. In West-Canada heeft de behandeling de zer zaak veel sensatie veroorzaakt. Door andere Indianen zijn duizenden dollars voor de verdediging bijeengebracht. De vrouwen hebben manden gevlochten, de mannen hebben wol en vee verkocht, alles om het benoodigde geld voor de verdedi ging bijeen te brengen. Tegelijkertijd met Gisborne is indertijd ook de politiebeambte Perey Carr naar het Indianen reservaat gegaan in verband met een onderzoek, dat zij moesten instellen naar een sluipmoord, waarbij de doove In diaan Joseph George een rol zou hebben gespeeld. Ook Carr is, naar men aanneemt, door de Indianen vermoord. Bij den ingang van het reservaat waren haren en een deel van een schalp met bloedspatten gevonden, terwijl de auto, waarmede de beambten ware verlaten werd gevonden. Gisborne's lijk werd een paar dagen later gevonden in de Nicola-rivier, maar van Caar ontbreekt nog steeds elk spoor. BOMAANSLAG RADIOSTATION WEENEN Schade niet groot, uitzending ging door Het tot ontploffing brengen van een bom in het Weensche radio-station is een van de brutaalste aanslagen, die tegen de Oostenrijksche regeering zijn gepleegd. De aangerichte schade was evenwel niet groot en de uitzending van het program- Prins Hendrik en de blinde meisjes Wij halen hier uit hetgeen jhr. A. W. G. van Riemsdijk geschreven heeft in het Gedenkboek „Het Zilveren Gety", het vol gende aan van een beschrijving, welke hij geeft van een bergtocht met den Prins in Zwitserland ondernomen. Deze beschrij ving werpt een zacht licht op de edele inborst van den overleden Prins-gemaal. „Stel u voor, lezer, een zich naar de hoogte kronkelend pad. De Prins liep met een gids vooruit; ik volgde met de ande ren. Voor ons uit een gezelschap jongens en meisjes met een paaronderwijze ressen leken het wel. De kinderen, zij waren van 1218 schatte ik, strompelden op zoo vreemde wijze naar boven. Ze had den allen stokken en prikten daarmede op zoo'n eigenaardige wijze in den grond, alvorens een stap te verzetten. Ik zeg te gen Biner den gids: „Wie zijn dat?" Hij antwoordde: „Blinden". Wat, zegt de Prins, zyn al die kinderen blind? Ja, zei Biner, behalve die twee juffrouwen. Maar dat is toch gevaarlijk op zoo'n smal berg pad, vroeg de Prins. De gids antwoordde laconiek: „Die Kinder sind das gewöhnt, Hochheit". In minder dan geen tijd had den wij het gezelschap ingehaald. Het was wel heel vreeselijk om al die verminkte oogen te zien. De Prins bleef met de ko lonie opwandelen en had binnen een oogenblik een meisje aan de hand, dat geen oogen meer had. Dat meisje heette Marie. By de eerste de beste pleisterplaats werd er halt gehouden. Ik moest een groote tafel laten inrichten. En daar zaten we. De Prins naast het blinde meisje en een van de geleidsters. Ik met de gidsen verspreid onder de andere blinden. Pan nekoeken wilden ze hebben, de kinderen. De Prins zegt tot mij: „Bestel 20 panne koeken". En limonade wilden ze hebben. In groote kannen kwam het roode vocht op tafel. Zij genoten, maar wij groote menschen waren allemaal een beetje stil. Het is zoo wel eens meer in de wereld, dat men heel stil zit en niets zegtHet adres van 't blindeninstituut werd nauw keurig genoteerd en geen reis naar Zwit serland is er geweest, of de Prins heeft deze blinden in hun huis bezocht". Ook met de Zwitsersche gidsen stond Prins Hendrik op zeer vertrouwelijken voet, voornamelijk met Aloys Biner, die met Augustin Gentinette ook op het Loo is geweest om deel te nemen aan de her tenjacht. Z.K.H. Prins Hendrik betoonde bij zijn bergtochten groote sportiviteit en wist ondanks zijn zwaar gewicht, dikwijls van geen eindigen, ook wanneer zyn ge zelschap zeer duidelijk de voorkeur gaf aan een rustpooze. Prins Hendrik en de krokodil In de Mecklenburgsche Zeitung van 29 October 1900 heeft kapitein von Alt een vermakelijke jachtherinnering opgehaald, waaruit blijkt welk een moedig man en hartstochtelijk Nimrod de Prins was: Een eenvoudige expeditie, voorzien van pro viand en bagage voor eenige weken, trok naar de moerassige omgeving van 't dorp Belligatta, waar op krokodillen gejaagd zou worden. (De Prins maakte in dat jaar een reis door Afrika). Door een onvoorzich tigheid van de drijvers werden de dieren verjaagd vóór de jachtgenooten een schot konden lossen. Hertog Hendrik die brand de van jachtkoorts, zond de Singaleezen terug en sloop alleen door het moeras. Met de buks in de hand wachte hij in spanning tot een der dikhuidige monsters opnieuw het moerassige slijk zou verlaten. Eindelijk dook een afschuwelijke muil omhoog en het groenachtig lichaam van een grooten krokodil kroop traag het zand op. Een schot klonk. De krokodil richtte zich doodelijk getroffen omhoog en wist met een laatste krachtsinspanning het wa ter weer te bereiken. Maar Hertog Hen drik, in plotselinge angst dat de moeilijk verkregen buit hem op het laatste oogen blik nog zou ontsnappen, wierp zich op den krokodil, pakte diens woest heen en weer zwaaiende staart en trok met ver- bazingwekende kracht het dier uit de poel terug. Verstomd van ontsteltenis zagen de Singaleezen toe. Toen spoedden zij zich met lange lansen naar de plaats waar Her tog Hendrik in groot gevaar verkeerde. Maar toen zy daar aankwamen lag het dier reeds dood aan zijn voeten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6