Bij het overlijden van Z. K. H. Hendrik Wladimir Alhrecht ErnstPrins der Nederlanden In gezelschap van H M de Koningin be geeft de Prins zich tijdens een bezoek aan Amsterdam naar de Nieuwe Kerk om daar den dienst bij te wonen Tijdens de. woelige dagen van 1918. De Prins slaat vanuit het rijtuig de hulde, welke aan H. M. de Koningin werd gebracht, gade Het vorstelijk echtpaar kort na de huwelijksvoltrekking welke in Februari 1901 plaats had Tijdens den grooten watersnood gaf Z. K. H. Prins Hendrik blijk van zijn mede leven door het overstroomde gebied In gezelschap van H. M de Koningin te bezoeken, waar de vorstelijke personen per roeiboot rondgeleid werden Z. K. H. als gelukkig echtgenoot en vader in een interessante familiegroep De dijkdoorbraak bij Dalfsen in Januari 1926 werd door Z K H Prins Hendrik in ge zelschap van H. M. de Koningin persoonlijk In oogenschouw genomen Als beschermheer der Nederv~J- landsche padvinderij woonde Z. K. H. Prins Hendrik dikwijls verschillende belangrijke evene menten in de pandvinderswereld bij Z. K. H. Prins Hendrik op de eere-trlbune In het stadion te Amsterdam tijdens de hul diging ven H. M. de Koningin bij heer 35-jarig regeeringsjubileum De martiale figuur van den Prins In militaire uniform zooals men deze bij officieele ge legenheden dikwijls zag Op het balcon van het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam. Z. K H Prins Hendrik neemt de toejuichingen van het talrijke publiek bij gelegenheid van een bezoek der Koninklijke familie aan de hoofdstad, In ontvangst

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5