WOENSDAG 4 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 BINNENLAND R.-K. STAATSPARTIJ. De Partijvergadering: van 20 en 21 Juli te Breda. De veertiende vergadering van den Par tijraad der R.-K. Staatspartij zal Vrijdag 20 Juli in „Concordia" te Breda en Zater dag d.a.v. in de aula van het Seminarie Liesbosch te Princenhage worden gehou den. Het ligt in de bedoeling, de eerste acht punten der agenda op den Vrydag af te handelen. Contributie-afdracht 10 in plaats van 5 cent. »aartoe behoort een voorstel om den Partijraad te doen besluiten de contributie afdracht aan de centrale partijkas te bren gen van 5 op 10 cent per lid. De begrooting 1934, samengesteld op de basis van een contributie-afdracht van 5 ct. per lid, wees een ongedekte tekort aan van circa 2500. Voor den Centralen Pro- pagandadienst, verbonden aan het Partij bureau, welke over het loopende jaar wordt gefinancierd uit een vrijwillig door particulieren bijeengebracht overbrug gingsfonds, mag voor -935 veilig een be drag van 7500 worden uitgetrokken. Herziening van het reglement. Verder is er een voorstel van het Partij bestuur tot algeheele herziening een aan vulling van het reglement der R.-K. Staatspartij. Het overleg tusschen een commissie van voorbereiding en het Partijbestuur heeft tot een eenstemmig resultaat bereikt. Amendementen op de ontwerpen moe ten door de kringbest uren uiterlijk 7 Juli worden ingezonden. Het vraagstuk van het gezinsloon. In de Zaterdag 21 Juli voortgezette ver gadering zal het verslag der commissie- Romme ter bestudeering van het vraag stuk van het gezinsloon verder worden be handeld. Aan de Partijraad worden de volgende conclusies voorgelegd: I. Ten aanzien van loonarbeiders in het particuliere bedrijf: De wet opene de mogelijkheid, dat de Overheid de deelneming aan fondsen, op initiatief van werkgevers en werknemers in een complex van ondernemingen tot stand gekomen, met het doel om aan de werknemers in de aangesloten onderne mingen op eenigerlei wijze uitbetaling van kindertoeslag te verzekeren, en waarbij zich een overwegend deel der bedrijfsgenooten heeft aangesloten verplicht stelt ook voor bedrijfsgenooten die zich niet bij het fonds hebben aangesloten; II. Ten aanzien van personeel in Over heidsdienst: Als onderwerp, waaromtrent het Rijk en de lagere publiekrechtelijke organen po sitieve voorschriften zullen moeten ge ven met betrekking tot de rechtspositie van ambtenaren, worden in de wet (Ambtena renwet, artikel 125) ook opgenomen „kin dertoeslag." Het pachtvraagstuk. De commissie „over de ethische grond slagen van het pachtwezen in Nederland" heeft, nadat de Partijraad in zijn vorige vergadering (25 November 1933) van het eerste deel van het rapport kennis had genomen, haar studie voortgezet en dit eerste deel aangevuld met een tweede, be treffende de richtlijnen van practische toe passing van de in het eerste deel opge stelde ethische grondslagen. Volgens het bovenstaande moeten amen dementen op de voorgestelde reglements herziening uiterlijk 7 Juli door de Kringbesturen worden ingediend. De Kieskring Leiden heeft heden een vergadering uitgeschreven voor Zater dag 14 Juli. Kunnen de locale kiesvereenigingen nu nog een vergadering houden vóór 14 Juli? Maar het indienen van amendementen op het reglement heeft geen zin meer; daar voor is het te laat. Deze gang van eaken is wel héél erg vreemd! R. K. KAMER CENTRALE LEIDEN. De R. K. Kamercentrale Leiden komt in algemeene vergadering bijeen op Zaterdag 14 Juli, des middags 1.30 uur in Hotel „Den Burcht" te Leiden. De agenda luidt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4.Jaarverslag secretaris; 5. Jaar verslag penningmeester; 6. Verslag Com missie van Verificatie over het boekjaar 1933; 7. Benoeming van een Commissie van Verificatie voor het boekjaar 1934; 8. Bepa ling van de plaats der volgende algemeene vergadering; 9. Verslag der laatst gehouden Partijraadvergadering; 10. Behandeling agenda Partijraad, 20 en 21 Juli te houden te Breda; 11. Vaststelling der jaar lij ksche contributie; 12. Rondvraag en sluiting. HET VERVOER PER SPOOR VAN RIJWIELEN. Tijdelijke beperking op de electrische treinen. De Ned. spoorwegen hebben de volgende kennisgeving uitgevaardigd: In het belang van het regelmatig verkeer van reizigers worden, ter vermijding van hinderlijke vertragingen, op het traject Am sterdamRotterdam DPDordrecht v.v. van Vrijdag 6 Juli t/m Maandag 3 Septem ber voor zoover laadruimte beschikbaar de hieronder genoemde treinen aange wezen voor het vervoer van rijwielen met rijwielkaar ten ad f 0.60 0.50): a. AmsterdamRotterdam DPDord recht, de electr. trno. 1007, 1015, 1019, 1155, 1161, 1165, 1175, 1181 en 1189. b. In omgekeerde richting: trno. 1008, 1014, 1018, 1020, 1178, 1184, 1188 en 1190. c. De electrische treinen, die niet het ge- heele traject AmsterdamCS—Rotterdam DP of omgekeerd afleggen. d. Alle electrische treinen voor rijwielen verder dan Leiden van en naar de richting Woerden. e. Alle reizigerstreinen op het traject Rotterdam DPDordrecht en omgekeerde de electrisch tr. (niet genoemd onder a. b. en c.) van (Dordrecht mogen alleen rijwie len vervoeren voor de stations t/m Rotter dam DP en voor de richting Hoek van Hol land. f. Den snelgoederentreinen vertrekkende van Amsterdam CS te 12.33 (Dinsdags 12.58) en 18.17, van Rotterdam DP (rich ting Amsterdam) te 13.04, van Rotterdam DP (richting Dordrecht) te 3.48 (niet in den nacht van Zondag op Maandag), 11.44 en 15.42 en van Dordrecht te 12.14 en 23.13. g. de extra rijwieltreinen vertrekkende van Amsterdam CS te 10.20, 16.17 en 21.06 en van Rotterdam DP (richting Amster dam) te 10.14, 16.14 en 21.14. Ir. Mussert buiten vervolging gesteld wegens een artikel. De Arrondissements Rechtbank te Utrecht heeft beschikt op het bezwaar schrift, dat door den raadsman van ir. Mussert, pir. A. J. van Vessem te Utrecht, was ingediend tegen de naar aanleiding van de klacht van het Kamerlid Duymaer van Twist uitgebrachte dagvaarding. De heer Duymaer van Twist had in No vember 1933 vervolging verzocht wegens smaadschrift, laster en beleediging, welke hem zouden zijn aangedaan in een arti kel van ir. Mussert over het parlementaire partij-systeem in „Volk en Vaderland" van 25 November 1933. In Februari 1934 werd ir. Mussert gedag vaard, echter uitsluitend ter zake van be leediging. Door mr. van Vessem werd een uitvoerig bezwaarschrift tegen deze dagvaarding in- Thans heeft de Rechtbank, overwegende o.a. dat het artikel van ir. Mussert in het algemeen de strekking heeft om te wijzen op wat volgens den schrijver mistoestan den zijn en dat het in den politieken strijd niet ongewoon is, om aan zijn meening op scherpe wijze uiting te geven en dan niet in de eerste plaats moet worden gedacht aan het oogmerk om den politieken tegen stander in zijn eer of goeden naam te kwetsen, ir. Mussert buiten vervolging ge steld. Wat er in Juli in de Graalwacht te doen is. I. Centrum vergadering. Haarlem 9 Juli, 7 uur; 30 Juli 7 uur. Rotterdam 10 Juli, 7 uur; 31 Juli, 7 uur. Den Haag 7 Juli, 2 uur; 18 Juli, 2 uur. Leiden 5 Juli, 5.30 uur; 16 Juli, 5.30 uur. Alkmaar 14 Juli, 4 uur; 25 Juli 4 uur. Hoorn 17 Juli, 6.30 uur. Spanbroek 18 Juli, 2.15 uur. Amsterdam 21 Juli, 4 uur. II. Graalzangdagen. Rotterdam 1 Juli; Amsterdam 15 Juli; Haarlem 29 Juli. III. Cursussen. Alkmaar 11 Juli 5.30 uur. Beverwijk 11 Juli 8 uur; 1 Augustus 8 uur Lutjebroek 7 Juli 8.30 uur (nieuwe tijd) 28 Juli 8.30 uur (n.t.). IV. Ons Zomerprogram in Juli. 15 Juli is er een week-end voor Graal- wachtleidsters in Scheveningen op het Na tionale Graalhuis, Scheveningscheweg 90. Ook beginnen we in de 2e helft van Juli al met onze vacantieplannen. Het vacantiehuis „Groenenwoude" in Bunnik is open van 15 Juli tot en met de eerste week in September. De kosten be dragen 1.50 per dag en per persoon. Op geven bij het Reisbureau van de Graal, Scheveningscheweg 90, Scheveningen. Beta lingen uitsluitend vooruit op giro 203789 Reisbureau de Graal. Lakens, kussensloop, handdoek, theedoek, vork, lepel, mes, drink beker en bord meebrengen. We raden alle Graalwachtleden aan, zich zoo spoedig mogelijk op te geven. Het huis is wel groot, maar toch, nu al komen de aanvragen binnen, zorgt dus, er vlug bij te zijn. Wie zich het eerst opgeeft, heeft de meeste kans op de mooiste weken. Bij voldoende deelname houden we van 2128 Juli in het vacantiehuis een week speciaal voor onze sportleden. Onze boot staat 2330 Juli ter beschik king van de Graalwachtleidsters. Kosten 12.50 per persoon voor de heele week. Plaats voor 30 leidsters. Zoo spoedig moge lijk opgeven bij het Dept. Graalwacht. De leidsters en de oudste werkende leden mogen mee. Fietsen meebrengen, en verder alles, wat de gezelligheid kan ver- hoogen, zooals muziekinstrumenten e.d. Denken alle Graal wachten er aan: hun Trompetnieuws in te zenden vóór 9 Juli aan het Dept. Graalwacht? Goede zaken den laataten tijd ge maakt? Enorm! Twee doch ters uitgehuwelijkt. (Der GotzL UIT DE OMGEVING HILLEGOM Personalia. Voor het examen- handen arbeid aan de Bisschoppelijke Kweek school is geslaagd de heer A. Hulkenberg. KATWIJK. Vertrokken: G. C. v. Os naar Ame- rongen; D. V. v. Duyn naar Wassenaar; T. v. d. Bent naar Oegstgeest; E. Verloop naar Hardenberg; W. Haasnoot naar Zwijn- drecht; J. P. Philippo naar Wassenaar; S. Swarz naar Heerlen. Gevestigd: C. Elkehbout, Zee hospi tium; J. W. Hanze, Zeehospitium; J. de Tombe, Zeehospitium; M. Malovis, N. Com mandeurslaan 24; A. F. Zweekhorst, Voor straat 62; C. S. Kleinman, Wilhelminastraat 14; C. v. Dijk, Sluisweg 89; J. v. Pijpen, J. Tooropstraat 57; H. J. Zijlstra, Missie-Col lege; A. Klinkenberg en gezin, Comman deurslaan 3; M. J. A. de Wald, Voorstraat; I. D. Blonk, Baljuwstraat 46; A. P. Noort Voorstraat 65; A. de Rooy, Boorsmastraat. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. De groentenhandelaar Joh. v. d. Zw. alhier, reed met paard en kar langs den Zeeweg. Bij de R. K. kerk schrok het paard van een naderende auto en stop te onverwachts. Door den Schok viel de meer dan 70-jarige v. d. Zw. van de kar, doch de hit liep door. v. d. Zwan geraakte met zijn beenen onder den wagen en werd hierdoor zoodanig gekneusd ,dat hij niet meer kon opstaan en per auto naar het Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Daar bleek, dat hij een bloeduitstorting had in zijn been. Na behandeling aldaar kan hij weer naar huis worden vervoerd, waar hij verder behandeld zal kunnen worden. Botsing. Hedenmorgen kwam een groote zandauto van de firma v. d. Luyt te Oegstgeest in de Voorstraat in botsing met de tram. De bestuurder meende n <g juist bij een op den weg staanden handwa gen te kunnen passeeren. Botsing was on vermijdelijk. De auto was erg beschadigd, doch de motor was nog intact. Met een motorwagen der tram, komende uit richting Katwijk-Zee werd de tram van de vracht auto afgetrokken. De dienst was eenigen tijd gestaakt. Procesverbaal werd opge maakt. LISSE. Coöp. Veilingver. H. B. G. Gister avond had de ledenvergadering plaats van de Coöp. Veilingvereeniging H.B.G. in de veilingzaal. Deze vergadering stond on der leiding van den voorzitter, den heer P. Warmerdam Czn. De be langstelling viel erg tegen. In zijn openingswoord bracht de voorz. woorden van welkom aan de commissarissen en leden. Deze vergadering is in hoofdzaak bedoeld om rekening en verantwoording te doen over het afgeloo- pen boekjaar, om hierna een commissie te benoemen tot het nazien der boeken. Spr. meende, dat de toekomst voor den bloeuri- bollenhandel er beter voor staat dan in 1933. De notulen werden na voorlezing door den voorz. goedgekeurd. Hierna werd door den boekhouder, den heer R. W. Doeksen, het financieel ver slag voorgelezen. Aan het einde van dit verslag werd'dank gebracht aan directie en personeel voor de aangename samen werking. Aan de orde is verkiezing wegens pe riodiek aftreden van het bestuurslid J. Kortekaas en Commissaris J. W. A. Lefe- ber. Beiden werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. Dank werd gebracht aan mej. Raap horst, die ruim negen jaren het buffet verzorgde, doch door andere plannen ge noodzaakt is te scheiden van deze zaak. In haar plaats is voor een jaar benoemd mej. Jo v. d. Reep. De commissie voor het nazien der boe ken, bestaaat dit jaar uit de heeren B. Berbee, P. Romeyn, Jac. Th. de Vroomen en als reserve G. Zandbergen uit Sassen- heim. Bij de rondvraag informeerde de heer v. d. Laan naar het veilingspercentage voor de ajs. veiling. De voorz. zegt, dat wy de meening toegedaan zijn, dat deze naar be neden moet. Het bestuur en commissarissen zullen gaarne 20 pet. van haar honorarium laten vallen om hierdoor het veilingspercentage te kunnen verlagen. Een nieuw systeem van werken is door ons uitgedacht, om op gezette tijdstippen in overleg met het commissariaat, te controleeren hoe het staat met de koopers,, betreffende het fi- nancieele gedeelte. Wij zullen ook trachten de onkosten zoo miniem mogelijk te ma ken, dit ten gerieve der principalen. De heer Schoneveld geeft namens de kweekerscentrale eenige inlichtingen be treffende de uitbetalingen. Dit wil spr. zeggen, dat de personen die zooveel oppo sitie hebben gesticht bij deze uitbetaling, oorzaak zijn van deze strubbeling. Hier door is deze zaak in handen gegeven van den Rijksaccountant. De 3e Juli is de laat ste uitbetaling gedaan doch alleen aan hen, die getrouw hunne verplichtingen door de Kweekerscentrale opgelegd, zijn nageko men. Dus die geen uitbetaling krijgen, is zelf schuld. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM Aanrijding. Hedenmorgen had op den hoek DamlaanVeurschen Straatweg wederom een aanrijding plaats. Vanaf de richting Damlaan kwam een auto, bestuurd door v. d. P. uit Stomp- wyk, terwijl van de richting Den Haag een motorfiets naderde. Laatstgenoemde had de signalen van den auto niet ge hoord en reed recht tegen de auto op. Dank zij de matige vaart, waarmede bei den reden, bleef het ongeval beperkt tot eenige materieele schade aan de motor fiets en hadden geen persoonlijke onge lukken plaats. VEURLEIDSCHENDAM KRO.vloot. Het comité van actie voor den KRO. alhier maakt bekend, dat het Dinsdag 10 Juli a s., des avonds van 7.309 uur in het R.K.Vereenigingsgebouw aan de Damlaan zitting houdt voor het verstrekken van inlichtingen en voor in schrijving tot deelname aan den KRO.- vloottocht op Zondag 22 Juli. Wy achten het overbodig, gezien het meer dan uitgebreide en schitterende pro gramma, een ieder aan te sporen aan de zen tocht deel te nemen. NOORD WIJK-BINNEN. Personalia. Voor het examen in Boek houden, afgenomen door de Ver. v. Leera ren te Amsterdam, slaagde de heer J. Ma- rijt, alhier, leerling van de Pontschool, Steenschuur 14, Leiden. NOORDWIJKERHOUT. Kerkmeester. Door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem is tot Kerkmeester van de St. Jozefparochie benoemd de heer G. Hensbergen, Geslaagd. In de St. Jozefschool slaag den voor het diploma costumière van de Vereeniging „St. Anna" de dames: Toos v. Iersel, Corrie v. d. Klugt, P. Warmerdam Qd., Jeanette van Denzen, Mina Heemskerk, Marie v. d. Slot en Nelly v. d. Meer. Voor het diploma lingerie: Toos van Ier sel, Annie van Eeden, Coba Hogervorst, Ma rie Schouten en Cathrien van den Burg. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een tamelyk grooten aanvoer waren de prijzen als volgt: Margrieten 10—15 ct., Centaurea 2030 ct., Convili ƒ0.601.15, Bruidsanjers 35 ct., Delphiniums 4075 ct., Eremurus ƒ2.10 —3.20. Zinnia 1.30—1.75, Scabiosa 20—30 ct., Pioenen ƒ0.601.50, Anjers 2035 ct., Lathyrus 1525 ct., Ixia 4—7 ct., Irissen 1018 ct., Campanula 1525 ct., Gladio lussen ƒ1.102.30, Dahlia's 1.30—2.20, Korenbloemen 57 ct., Rozen 1525 ct., Galardia 1015 ct. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. Te Den Haag is als leera- res Akte N a geslaagd onze plaatsgenoote mej. C. Th. M. Wagenaar. Haar opleiding heeft zij genoten bij de Zusters van J. M. J. te 's-Hertogenbosch. VOORHOUT Personalia. Voor het examen handen arbeid is aan de Bisschoppelijke Nijver heidsschool geslaagd de heer L. Jansen. WOUBRUGGE. Voor de ouden van dagen. In samen werking met het bestuur der Wilhelmina- vereeniging te Hoogmade heeft de feest commissie 1928 alhier op 11 Juli a.s. een tocht voor ouden van dagen georganiseerd. De tocht gaat via de sluizen te IJmuiden, waarna in café Witteman te Hoogmade een gezellig samenzijn is. Ingekomen: J P. Noomen en gezin van Alphen. H. W. Verdoes van Zoo- termeer. I. den Brave van Leiden. G. Anker van Alphen. D. S. van 't Wout van Alphen. G. J. Turk van Alkemade. A. Meijering van Alkemade. S. Hoek- strat van Het Bilt. N. van Dijk van Al- pren H. B. de Vlieger van Schiedam. E. A. van der Eist van Stompwjjk. J. W. van Wieringen van Ter Aar. Vertrokken: E. Noordman naar Rijnzaterwoude. C. C. Borst naar Alke made. M. van Rijn naar Hazerswoude. A. A. M. Dobbe naar Alkemade. C. A. Rijkelijkhuizen naar Bodegraven. J. Th. Borst naar Alkemade. J. F. Huigsloot naar Leiden. A. J. van Goozen naar Voorschoten. M. van Iperen naar Al pen. C. Vrolijk naar Leiden. J. van Egmond naar Rijnzaterwoude. G. B. v. Wija naar Katwijk aan Zee. Geboren: Apolonia Petronella d. v. J. A. de Vette en J. van der Lubbe. Gys- bertus Johannes z. v. J. B. Hoogenboom en A. v. Lammeren. Wilhelmus Petrus z. v. B. C. Disseldorp en E. M. Schulte. Overleden: Willem Hogervegt 78 J. wedr. v. A. Ossevoort. Ondertrouwd: Hermanus Cornelis Wolvers 24 j. en Adriana Nederhoff 22 j. Marie Slootweg 27 j. en Anna Maria van der Bijl 26 j. ZOETERMEER. Benoeming stationschef. Naar wjj vernemen is ingaande 16 Juli a.s. benoemd lot stationschef derde klasse der N. S. te ZoetermeerZegwaard, de heer H. Bek kering thans chef-commies te Zevenaar. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Mij. Ziekenfonds „Alphen en Omstr." De Mij. Ziekenfonds „Alphen en Omstre ken" van de Ned. My. tot bevordering der Geneeskunst, omvattende de gemeenten: Alphen, Zwammerdam, Boskoop, Hazers woude, Koudekerk, Alkemade, Woubrugge, Rij nsa ter woud e en Leimuiden, is bij be stuursbesluit in overleg met de aldaar ge vestigde artsen tegen Augustus as. ook opengesteld voor de gemeenten: Nieuw- veen. Ter Aar, Zevenhoven en dorp Aar- landerveen (gem. Alphen), tegen welken datum dit over 19 dorpen verspreid zieken fonds ongeveer 25000 verzekerden telt. BOSKOOP. Personalia. Bij het op 30 Juni gehou den eindexamen van de Handelsavond school alhier, slaagden de dames G. Horten sius, W. v. d. Berg te Boskoop, B. Boer er KANTOREN TE: ALPHEN a d. RIJN - Stationsstraat 34-36 BODEGRAVEN, lederen Dinsdag 10-12 uur, Hotel .van Haatten' LEIDEN, iederen Vrijdag 10—12 uur, Hotel „Bellevue" G. Wijnbeek te Waddinxveen en de heeren J. Schouten, Y. Kerkhoven, P. v. d. Dool. J. Streng, A. Pannebakker en H. Wijsman te Boskoop; Th. de Boer en G. Timmermans te Hazerswoude. Voorwaar een mooi succes waarmee de Handelsavondschool haar cursusjaar 1933— 1934 eindigt. Voor het te Rotterdam gehouden exa men Engelsche Handelscorrespondentie slaagde de heer C. Trlmp, leerling van den heer Chr. J. A. van Koppen te Boskoop. BODEGRAVEN, Vreemdelingenverkeer. In Hotel van Haaf ten werd Dinsdagavond de aangekon digde vergadering gehouden om ev. te komen tot oprichting eener at reek vereend- ging. De voorzitter, de heer J. Beyen, open de deze vergadering. Er was zeer geringe belangstelling. Spr. herdacht in enkele welgekozen woorden het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik. Ailereest werd door den voorzitter de eerste geschiedenis verteld, hoe men er toe gekomen was, te trachten, een 8 treekver- eeniging op te richten. Daar van de vier uitgenoodigde vereen i- gingen er slechts één op de ledenvergade ring in beginsel had besloten er mede ac- eoond te gaan, konden tot nog toe geen definitieve besluiten worden genomen, het geen echter niet weg nam, dat in een opti mistische sfeer deze vergadering verliep. Aangenomen, dat ook de overige drie ver- eenigingen op de te houden ledenvergade ringen zullen besluit met de voorop gestel de oprichting accoord te gaan, werd het volgende bealot met algemeene stemmen: De Streek vereeniging is opgericht met als voorloopig bestuur dezelfde hoeren, welke reeds zitting hadden, n.l. de heeren (alpha- betiech) Beyen, Boer, v. d. Heijden, Hurks- horn en Lohmann. Deze heeren zullen ook de op 21 Juli te houden vergadering der Streekvereeniging op „Elfhoeven" te Reeu- wijk aanwezig zijn voor de afdeeling Bode graven. Ouden van Dagen. Evenals vorig jaar is ook thans de heer. Piet Stoppelenburg wederom druk bezig om giften in te zame len voor een autotocht voor de ouden van dagen. Veel aucces! Vlagvertoon. De Chr. muziek vereeni ging „Sali Deo Gloria" maakte met haar nieuwe vaandel voorop enkele marschen door onze plaats, om het publiek de voor uitgang van deze organisatie eens te laten zien. Uitverkoop! Door den R. K. Vrouwen bond zou Zondag en Maandag een bazar worden gehouden, waarbij tevens de door de dame»s vervaardigde missicgoederen wer den tentoongesteld. Daar de voorraad Zon dagavond al reeds zoo goed als uitverkocht was, werd besloten de tentoonstelling Maandag er niet meer voor open te stellen. Niettegenstaande het op de scholen was be kend gemaakt, kwamen toch nog enkelen voor een gesloten deur. NIEUWKOOP Personalia. Voor het examen handen arbeid aan de Bisschoppelijke Kweek school is geslaagd de heer C. Ham. KERKNIEUWS Bisschoppelijk Rctraitenhuis De Thabor 912 Juli: Meisjes, ƒ6.50, P. Domini caan. 1620 Juli: Dames (4 dagen Dom Schutte), 15, P. Benedictijn. 2225 Juli: Meisjes, 6.50, P. Capucijn. 291 Aug.: Meisjes, ƒ6.50, P. Franciscaan. 14 Aug.: Jeugd-Tertiarisaen c.a. deeln., ƒ6.50, P. Franciscaan. 1114 Aug.: Meisjes Congre- ganisten, ƒ6.50, P. Dominicaan. 1518 Aug.: Meisjes Congreganisten, ƒ6.50, P. Dominicaan. 19—22 Aug.: Graalledcn. 22 --25 Aug.: Dames onderw. en Jonge Da ms, 10., P. Jezuiet. 2730 Aug.: Meisjes, 6.50, P. Jezuiet. 25 Sept.: Meisjes, 6.50, P. Dominicaan. 58 Sept.: Meisjes M.U.L.O., 6.50, P. Franciscaan; 1013 Sept., Gehuwden, ƒ6.50, P. Capucijn, 16— 19 Sept.: Jonge Dames, middenst., ƒ8.50; 1922 Sept.: Graalledcn. 2427 Sept.- Le den H. Familie, ƒ6.50, P. Carmcliet. 1—4 Oct.: Meisjes, ƒ6.50'. 15—19 Oct.: Dames (4 dagen), 12.50, P. Jeziuet, 20—23 Oct.: Meisjes, ƒ6.50. 23—26 Oct,: Gehuwden, 6.50, P. Dominicaan. 2831 Oct.: Jeugd- Tertiarissen e. a. dccln. ƒ6.50. P. Fran ciscaan. 36 Nov.: Jonge Dames ƒ8.50, 6 9 Nov.: Gehuwde Dames middenst. ƒ3.50 1215 Nov.: Verloofde Meisjes, ƒ6.50. Om aan deze Retraiten deel te nemen is de leeftijd van 17 jaar vereischt. De vergoeding kan vooruiL doch ook tijdens de Retraite voldaan worden. Op de toegangskaart, welke op aanvraag wordt toegezonden, staan vele inlichtingen vermeld, die van nut kunnen zijn. De Besturen van Congregaties, Graal, Rctraiten-Clubs, Verecnigingen enz. kun nen zelf er-n Gr-cvk-I. Im'iri a.irr.«.i|/.pn bij aanvraag van geheele of gedeeltelij! c Re traiten van plm. 15 personen. Groote bergplaats voor fietsen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11