DINSDAG 3 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 4 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIGE AUTOBOTSING. Alle inzittenden, onder wie oud-burgemeester 's Jacob, gewond. Gistermorgen heeft te Nieuw-Millingen een ernstige autobotsing plaats gehad. De 84-jarige heer 's Jacob, oud-burgemeester van Rotterdam en eigenaar van het land goed „Staverden" bij Elspeet, kwam uit de richting Elspeet en wilde zich naar Apel doorn begeven. Uit de richting Apeldoorn kwam een auto, waarin zich vijf personen bevonden. Met een hevigen slag botsten de auto's tegen elkaar op. Alle inzittenden van den personenauto werden gewond en naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De heer 's Ja cob bekwam eenige hoofdwonden, die echter in den auto zelf, waarin zich een verbandtrommel bevond, gestelpt konden worden. De heer 's Jacob heeft met den auto van zijn zoon de reis naar Apeldoorn voortgezet. Zijn auto is totaal vernield. Omtrent het auto-ongeval vernemen wij nader, dat de botsing geschiedde op het kruispunt van den weg van het Uddeler- meer en den Rijksstraatweg. De heer 's Jacob werd per particuliere auto naar Apeldoorn overgebracht, waar hij in een zienhuis ter verpleging is opgenomen- Zijn toestand geeft geen reden tot onge rustheid. In den anderen auto zaten vijf leden van de familie Rubens te Apeldoorn, die op weg waren naar Amersfoort. Allen werden min of meer ernstig gewond. Zij zijn per ziekenauto eveneens naar het zie kenhuis inApeldoorn overgebracht. BIJ EEN BOTSING UIT EEN VRACHT AUTO GESLINGERD. Gistermiddag heeft op den Rijksstraat weg nabij de Krom te Nieuwerbrug een ernstige autobotsing plaats gehad. Een per sonenauto, welke een vrachtauto wilde passeeren, haalde daarbij te veel naar links uit met het gevolg, dat een botsing ontstond en de vrachtauto over den kop sloeg. De drie inzittenden werden uit den wa gen geslingerd. Twee van hen kwamen met den schrik vrij, doch de derde kreeg een ernstige armfractuur. Per auto werd de man naar het Algemeen Ziekenhuis te Woerden vervoerd. De vrachtauto ..werd zwaar beschadigd. De personenauto reed na het ongeval door en is tot 'dusver on bekend gebleven. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN WIELRIJDER. Gistermiddag omstreeks half drie heeft op den Rijksstraatweg te Vianen een aan rijding plaats gehad tusschen een vracht auto, beladen met' hooi, en een wielrijder, ds. A. Oskam, uit Lexmond. Ds. Oskam werd hierbij zoodanig ge wond, dat hij naar een der ziekenhuizen te Utrecht moest worden vervoerd. Staande op de treeplank van de vracht auto, reed een persoon mee, zekere Lad die. Bij de botsing viel deze door den schok tegen den grond. Ernstig gewond is hij naar een Utrechtsche ziekenhuis overge bracht. TUSSCHEN TWEE KOLENWAGENS DOODGEDRUKT. Op het rangeerterrein van de mijn „Oranje Nassau III" is de ongehuwde 25-ja- rige mijnwerker V. uit Houthem tusschen twee kolenwagens doodgedrukt. MOTORACROBAAT NEERGESTORT. Op de Larensche Kermis is gistermid dag omstreeks half 4 een ernstig ongeluk gebeurd. De motor-acrobaat Capt. Wal ker kwam in den nok van de „Steilwand", een kermistent, met een vaart van onge veer 80 K.M. te vallen doordat een band sprong. Motor en berijder stortte omlaag. W. kwam op het hoofd terecht en werd zwaar gewond opgenomen. Hij is in het St. Jansziekenhuis te Laren opgenomen. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 33) En daar er op dat oogenblik juist eenige bijzonderheden waren voorgevallen met een contract dat was afgesloten met een groote buitenlandsche firma, moest John Bedfort zijn aandacht schenken aan din gen welke niet onmiddellijk in verband stonden met Workman en eenige oogen- blikkën later verliet hij zijn kantoor. De twee waschafdrukken liet hij op tafel liggen. Hij bracht een bezoek aan de ver schillende kantoorlokalen en kwam ook in de afdeeling waar de secretaris van Her- bert Armandale en Charity aan het werk waren. Is mijnheer Herbert nog niet hier? vroeg hij. Neen, mijnheer Bedford en hij komt vandaag ook niet. Juffrouw Delomosne heeft ons zooeven opgebeld. Mijnheer Her- bert schijnt zich vandaag niet erg goed te gevoelen en bleef maar liever thuis. Het zal die oude hartkwaad wel weer zijn. Enfin, we hebben hem nu niet zoo hard noodig. Ik blijf den geheelen dag op het kantoor dus als u me noodig heeft, weet u waar u me kimt vinden. De secretaris nam vlug een aantal pa pieren van zijn lessenaar en stak die Bed ford toe. Nu u toch hier is, zoudt u die papie ren dan willen doorlezen en mij vertellen wat daarop te antwoorden. Hot zijn wel geen belangrijke kwesties, maar ik zou AANVARING VAN DE „BATAVIER Vin" IN HET KANAAL. Het motorschip zet zijn reis voort. Het 780 ton metende Nederlandsche stoomschip „Batavier VIII, uit Rotterdam is gistermiddag bij het verlaten van de ha ven van St. Holier op het Kanaal-eiland Jersey in aanvaring gekomen met het stoomschip „Hantonia" van de Southern Railway, dat door de aanvaring eenige averij opliep. De „Batavia VIII" kon na een kort onderzoek haar reis voortzetten. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vrouw ernstig verwond. Gistermorgen omstreeks vier uur is te Drachten het boerderijtje, eigendom van en bewoond door den W. de Jong, tot den grond toe afgebrand. Het gezin, dat uit zeven personen bestaat, kon met moeite gered worden. De vrouw van den eigenaar werd bij het reddingswerk ernstig gewond. Bankbiljetten, die zich in een ijzeren kistje bevonden, vond men geheel ver schroeid terug. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. BRAND IN EEN MATRASSENFABRIEK. Gistermiddag is te Zutphen brand ont staan in een nieuw pakhuis van den heer E. Zwiers, staande aan den Badhuisweg, waarin gevestigd is een matrassenfabriek van den heer Eyerkamp, aan de achter zijde waren' enkele boxen voor het stallen van auto's. Een groot deel van de matrassenfabriek een gedeelte van den inventaris, een mo torrijwiel, eenige rijwielen, en een aantal autobanden werden een prooi der vlam men. De oorzaak van den brand is onbe kend. Het pakhuis was niet, de inventaris van de matrassenfabriek, was wel verzekerd. MOORDAANSLAG TE VRIEZENVEEN. Slachtoffer in het gelaat getroffen. De 21-jarige G. Entjes te Vriezenveen heeft na een woordenwiseling over het weiden van een koe, met een revolver een schot gelost op zijn ongeveer 60-jarigen buurman, den landbouwer R. Jansen. J. werd onder het oog getroffen en moest on middellijk naar het ziekenhuis te Almelo worden overgebracht. Operatief ingrij pen was noodzakelijk. De toestand na de operatie was naar omstandigheden be trekkelijk goed. De dader heeft een bekentenis afgelegd en is ter beschikking van de justitie ge steld. Hij is in het Huis van Bewaring in gesloten. ZOMERHUISJE TE LOOSDRECHT MET DEN GROND GELIJKGEMAAKT. De burgemeester van Loosdrecht de heer K. van Swinderen is gistermiddag op een der eilandjes in de Plassen met gemeente werklieden en politie verschenen om het zomerhuisje (van 21/2 bij 21/2 Meter) te doen afbreken, dat eigendom is van den heer De Tourton Bruins, inspecteur der re gistratie en domeinen te Amsterdam. Deze heeft het huisje zonder bouwver gunning doen bouwen en heeft niet geant woord op een brief van een maand gele den, waarin het gemeentebestuur bericht te, dat het perceel in gevolge de Woning wet zou worden afgebroken, indien hij hiertoe zelf niet binnen een maand zou zijn overgegaan. Nadat het huisje was afgebroken, wer den de serviezen en het huisraad op het gras gelegd en met een tentzeil overdekt dat tot de eigendommen van den heer Oe Tourton Bruins behoort. De burgemees ter nam een beurs met geld mede, die op de tafel had gelegen en deze wordt op het raadhuis ter beschikking van den eigenaar, die afwezig was, gehouden. „Tel." toch graag willen dat u uw goedkeuring hechtte aan hetgeen ik daarop wilde ant woorden. Bedford zette zich voor een der lesse naars en las de brieven door. Op een ge geven oogenblik keek hij op en zich tot Charity wenden, zei hij: Och, juffrouw Wraye, ik meen dat ik over deze zaak op mijn bureau nog een brief heb liggen. Zoudt u dien even voor mij willen halen. Ik geloof, dat de brief onder een koperen presse-papier ligt. Kijkt u anders maar eens rond of u hem niet ziet. Charity begaf zich naar het kantoor van John Bedford en' daar deze zeer ordelijk was, vond zij onmiddellijk wat zij zocht. Toen zij zich over den lessenaar heenboog zag zij de wasafdrukken en zich afvra gend wat dat nu wel voor dingen konden zijn, boog zij ?h er over heen om ze eens wat nader te bekijken. Doch verder sloeg zij er geen acht meer op. Toen Bedford zich den volgenden mor gen naar zijn kantoor begaf overhandigde de portier hem een pakje met de twee ge vraagde sleutels en de wasafdrukken. De laatste wierp hij in het vuur, maar borg de sleutels met zorg in zijn safe op. Laurence verorberde dien middag in zijn primitief ingericht kantoor met smaak een cotelet. Onder het eten door dicteerde hij eenige brieven aan Dickie Wraye, die, voor zijn hoogen lessenaar gezeten zich de be langrijkheid van zijn ambt bijzonder be wust scheen. Het_was thans stil in de werkplaats, tij dens de afwezigheid van Groot, die was heengegaan om den inwendigen mensch te versterken en zijn traditioneele pijp te roo- ken, werden de zware hamerslagen niet meer gehoord. SPORT VOETBAL DIOC. HAARLVVOETBALBOND. R. K. S. V. „LEIDEN". De hedenavond te houden training van het 3e elftal en overige leden gaat wegens verhindering van den heer S. Brakel niet door. De training van de Junioren op Woens dagavond te 8 uur zal wederom door den heer A. C. Goddijn worden gehouden. Een ding is echter hierbij niet van belang ont bloot. Het bestuur heeft gemeend dezen avond in het belang van de Junioren te moeten houden. Eisch is dus dat allen ook aanwezig zijn! Dit laat nog al eens te wen- schen over. Werkt allen nu eens mede. Hedenavond 8 uur Spelen de Leiden-vete- ranen tegen de dito's van A.S.C. te Zoeter - woude. Vertrek per fiets vanaf Doezastraat 7.15 uur. Vele supporters worden verwacht. R. K. V. V. „Trekvogels". Het le elftal was Zondag de gast van S.J.C. II voor de 2e ronde van de Leidsche Courant-beker. Voor de rust ging het spel gelijk op, hoewel S.J.C. technisch verre de meerdere was. Rust. 1—0. Na de rust hadden de Trekvogels niets meer in te brengen en werd de uitslag 60 voor S.J.C. Het tweede elftal der Trekvogels was bij R.V.C. op bezoek, ter gelegenheid van de heropening van het R.V.C.-terrein dat nu een keurig verzorgden indruk maakt. Ook hier een strijd tusschen twee gelijkwaar dige ploegen en juist bij een periode van R.V.C. overwicht wist de Trekv. midvoor met een ver doch overigens houdbaar 6chot te scoren (01) met welke stand de rust aanbrak. Na de rust hetzelfde spelbeeld, dan krijgt R.V.C. om onbegrijpelijke redenen een py- naltie toegewezen welke zij zeer sportief niet benutten. Als is uitgetrapt belandt de bal bij den midvoor, die even oploopt en dan met een zacht rollertje den uitgeloopen keeper het nakijken geeft (02) met wel ken stand het einde komt. Het was een prettige wedstrijd en de Trekvogels zijn een fraaie medaille rijker geworden. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De wedstrijd K.F.C.Willem II. Het bestuur van K.F.C. heeft van den Nederlandschen Voetbalbond de mededee- ling ontvangen, dat de wedstrijd op a.s. Zondag niet in het Stadion te Amsterdam mag warden gespeeld, doch te Koog aan de Zaan op het eigen veld. „N.R.Crt." LugdunumNcptunus. Zondag as. 8 Juli 's middags te 5 uur speelt Lugdunum I op het terrein achter „Pomona" een vriendschappelijken wed strijd tegen de 2e klasser „Neptunus" uit Rotterdam. In dit elftal speelt de bekende internationaal L. .Vente mede. WANDELSPORT Leidsche Sport Club. Naar wij vernemen hebben 12 leden der L.S.C. aan een marsch, welke Zondag 1 Juli j.l. georganiseerd was door de Huis- sensche Tippelaars te Huissen (bij Arnhem) onder apspiciën der N.U.W., met succes deelgenomen. Voor de goede prestatie en het goede marcheeren ontvingen zij een groote zilveren tak, bovendien nog een groepsprijs (plaquette). Ter verduidelijking dient nog gemeld, dat zij hieraan met niet minder dan zeven vereenigingen meedon gen. Plotseling trof hun oor een luid kloppen op de kelinste der twee deuren welke toe gang gaven tot de werkplaats; een kloppen dat zich blijkbaar met steeds grooter wor dende haast herhaalde. Dickie verschrok, terwijl Laurence zyn maal een oogenblik vergat. Wat kan dat beteekenen? zei hij, want tot heden was hem hier nog door niemand een bezoek gebracht, terwijl ook buiten de werkplaats een kennisgeving was aange bracht dat niemand onder geen enkele voorwendsel kon worden toegelaten. Toen het kloppen voor de derde maal herhaald werd, stond Laurence langzaam op haalde den sleutel voor den dag en opende behoedzaam de deur. Een agent die naar het scheen zich in groote haast hierheen begevne had, stond voor hèm. Mijnheer Workman? vroeg hij, terwijl hij aandachtig een klein stukje papier be keek. Ja, antwoordde Laurence. In de Atlasstreet is een man zooeven een ernstig ongeluk overkomen. Naar het uiterlijk te oordeelen schijnt hij een vreem deling, flink van postuur en met blonden snor. Wij vonden op hem uw adres. Dat klopt antwoordde Laurence. Dat moet Herman Groot zijn. Is zijn toe stand ernstig. De agent kuchte even. Hy is er nog al ernstig aan toe, vrees ik mijnheer. Bij het oversteken van de straat wilde hij voor een tramwagen uit wijken, maar werd daarbij door een an deren wagen gegrepen. Hij is geheel bui ten kennis, mijnheer. Waar is hij nu? Wij hebben hem naar het ziekenhuis UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag Huizen, 301 M. NCRV.-uitzending 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. ds. D. Tom. 11.00 Chr. Gem. Zangvereeniging „Soll Deo Gloria" o.l.v. J. Coljee. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orgelspel S. P Visser. I.30 Kinderkoor „Melodia" o.l.v. H. W. de Wolff 2.45 Gramofoonpl. 4.00 Concert d .h Delftsch Trio. 500 Kinderuur. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Afgestaan 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15. Ds. P. G. Petersen: „Uw Konink rijk kome". 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Zangclub „Con Amore" en H.E.M.O orkest ol.v. J. D. v. Ramshorst, m.mv. A. Goedman (piano). In de pauze om 8.25: Causerie W. Santema, en om 9.00 Causerie L. J. de Hoog. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Klein VARA-ensemble en Gramo- foonplaten. 12.00 De Notenkrakers en Gramofoonpl. 2.00 Gramofoonpl. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters. 6.30 RVU. C. Denig: Trekken en kam peeren 7.00 J. v. d. Berg: Waarheen met het Ned. elftal? 7.20 Cellorecital P. Lentz. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Orgelspel C. Steyn. 8.20 Voordracht Rolien Numan. 830 VARA-orkest 9.00 Lezing. 920 Vervolg orkestconcert. 10.00 Vaz Dias. VARA-Varia. 10.15 Vervolg orkestconcert. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel Q. Maclean. I.05 Western Studio-orkest. 2.20 Trocadero-Cinema-orkest. 3.20 Pianorecital E. Lush. 3.50 Sted. Orkest Bournemouth. 4.50 Gramofoonpl. 5.35 Kinderuur.. 6.20 Berichten. 6.50 B. Crook's Kwintet. 7.50 Lezing. 8.20 Fred. Hartley's Nivelty-kwintet. 9.20 Berichten. 9.45 Het Londensch Symphonieorkest. II.05 Voordracht. 11-1012.20 Jack Jackson en zijn band. „Radio-Paris", 1648 M. 720 en 8.20 Gramofoonpl. 10.35 Orkestconcert. 1235 Goldy-orkest. laten brengen, mijnheer, antwoordde de man. Laurence verzocht den agent even te wil len wachten en keerde naar Dickie terug. Er is een ongeluk met Groot gebeurd Dickie ,zei hij. Een vrij ernstig ongeluk vrees ik. Vind je het erg, dat ik je eenigen tijd hier opsluit. Ik kom zoo spoedig mo gelijk en laat je er dan weer uit, hoor. Och neen, gaat u maar gerust, mijn heer Workman. Ik heb werk genoeg. Ik hoop maar, dat het niet ernstig is, myn heer. Ik ben bang van wel, Dickie, zei Lau rence, die vluk een jas aanschoot. Hij is in elk geval bewusteloos. Ik kom zoo spoe dig mogelijk terug hoor! Hij liep naar buiten en deed de deur aan den buitenkant op slot. Met den agent spoedde hij zich over het terrein, maar bij den uitgang ontmoette hij John Bedford, die hem staande hield. Er is toch niets gebeurd, Workman. Groot heeft een ongeluk gekregen, antwoordde Laurence. Ik moest even ko men kijken. Hij is buiten kennis. Lieve hemel! mompelde Bedford Vertel me even hoe het er mee is als je te rugkomt. Ligt hij in het ziekenhuis? Ja, in het Malach-ziekenhuis, mijn heer, antwoordde de agent. Hier neem mijn wagen dan maar, bood Bedford aan. Dan kan je binnen een paar minuten bij hem zijn. Laurence bedankte hem en stapte met den agent in de auto. Bedford keek hem eenigen tijd na, haast te zich naar zijn privé-kantoor, nam uit zijn brandkast de sleutels, welke hij dien morgen had ontvangen en liep dan met een grooten omweg naar de werkplaats van Laurence Workman. 9.05 Nationaal orkest o.l.v. Inghelbrecht. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20 Concert uit rest. „Wivex-. 4.205.50 Omroeporkest. 8.20 Schubertconcert mm..v. soliste, koor en orkest. 9.40 Zang en piano. 10.35 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.20 Gramofoonpl. 7.20 Kwintetconcert. 12.20 Omroepkleinorkest. 2.20 Gramofoonpl. 4.20 Nedersaks. Symphonieorkest. 5.30 Omroeporkest. 7.20 Militair concert. 8.50 Omroepdansorkest. 10.50 Gramofoonpl. 11.2012.20 Kwartetconcert Rome, 421 M. 8.35 Gramofoonpl. 9.05 „Basine botto", spel van Boito, met muziek van Pick-Mangiagalli. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 1.30—2.20 Gramofoonpl. 5.20 Max Alexys' orkest. 620 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Zangvoordracht. 8.50 Hoorspel. 9.15 Gramofoonpl, 9.20 Koorconcert. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Max Alexys' orkest. 1.40 Reportage v. d. Aflossing v. d. Wacht. I.552.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Zangvoordracht. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Kamermuziek door Trio. 9.05 Hoorspel. 9.30 Omroeporkest. 10.3011.20 Dansmuziek. Dcutschlindaender, 1571 il. 8.30 Causerie over de Saar. 8.50 Militair concert. In de pauze: Sportpraatje. 10.20 Berichten. 10.50 Radio-kwartiertje II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radlo-DIstrlbatiehedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. Derde programma: 8 00—12.20 Keulen. 12.2015.20 Londen Reg. 15.2017.20 Kalundborg of Luxemburg. 17.2019.20 Brüssel (VI.). 19.2020.50 Luxemburg. 20.50afl. Keulen. Vierde programma 8.208.50 Parijs Radio. 10.3511.50 Parijs Radio. 12.2017.20 Daventry. 17.20—19.25 Brussel (Fr.). 19.2521.05 EJaventry. 21.0523.00 Parijs Radio. 23.00afl. Daventry. Nu wilde het toeval, dat het eenige ven ster van waaruit men de deur van de werk plaats zien kon, het venster van de garde robe der typisten van de firma Armadale was. En juist op het oogenblik dat Bed ford voor die deur bleef staan kwam Cha rity Wraye de garderobe binnen en keek door het venster naar buiten. Toen Charity zag dat Bedford een sleu tel in het slot stak, voelde zij een grooten angst over zich komen, want zij wist hoe bang Laurence was, dat iemand tijdens zijn afwezigheid zijn werkplaats zou binnen gaan. Zij kon zich niet voorstellen, wat John Bedford daar in die werkplaats te doen kon hebben.... en zij bleef geduldig staan wachten. Na verloop van vijftien mi nuten kwam hij weer naar buiten en ver dween even later achter een schuur uit het gezicht. Daarna keerde Charity Wraye naar haar eigen kantoor terug. Onder haar werk scheen zij plotseling te begrijpen wat de beteekenis was geweest van die wasafdruk ken, welke zij den vorigen dag op den les senaar van John Bedford had zien liggen en haar ongerustheid werd grooter dan ooit. Zij zelf was al lang overtuigd dat haar gevoelens voor Laurence WorRman meer waren dan vriendschap alleen en zij bevond zich nu in een positie van iemand die een medemensch dolgraag zou willen helpen, maar aan handen en voeten gebon den is. Vroeger dan gewoonlijk ging zy dien avond naar huis en vond Dickie geheel terneer geslagen in een hoekje van de ka mer zitten met zijn hoofd in zijn handen. Hij had het eten niet klaar en toen zij hem in het gelaat keek, begreep zij, dat er dien middag iets gebeurd moest zijn. (Wordt vervolgd). i

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9