DINSDAG 3 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 BUITENLAND VAN HET VATIC A AN. NEEF VAN DEN PAUS VERLOOFD. Met een dochter van senator Crespi. Graaf Franco Ratti, een neef van den Paus, heeft zijn verloving aangekondigd met Angela Maria Crespi, de dochter van Senator Crespi, een rijken zijdefabrikant uit Milaan en eigenaar van den bekendsten ren-stal in Italië. De Paus, die als kadinaal Ratti vele jaren in Milaan heeft gewoond, en wiens vader eveneens een zijdefabriek in deze stad bezat, kent de familie Crespi reeds van kindsbeen af. Hij was er zeer over voldaan, dat zijn neef zich met signorina Crespi had verloofd. Het huwelijk wordt in October gesloten. Graaf Franco Ratti is voorzitter van den centralen raad van Vaticaan-stad. Op zijn initiatief zijn de hydraulische en electri- sche werken uitgevoerd. FRANKRIJK. COMMUNISTEN VECHTEN MET DE POLITIE. burgemeester laat hen in het raadhuis toe. In de nabijheid van Lens hebben giste ren ernstige onlusten plaats gehad. Het communistische gemeentebestuur van het plaatsje Montigny-en-Gohelle had een demonstratie aangekondigd, die even wel door den prefect was verboden. On danks dit verbod verschenen toch 500 communisten op straat voor een poging om te demonstreeren. Zij werden door de politie en mobiele garde uiteengeslagen. De betoogers grepen de paarden van de mobiele garde bij de teugels en wierpen met allerlei projectielen. Bovendien poog den zij barricades op te werpen. In de hitte, van het gevecht heeft de communistische burgemeester kans gezien, het meerendeel van de betoogers binnen te laten in de groote zaal van het raadhuis, waar hij een propagandarede van een half uur tot hen hield, terwijl de niets vermoedende politie buiten de orde trachtte te herstellen. SPANJE. DE ONDERHANDELINGEN MET DE H. STOEL. In verband met het- verblijf van Sr. Pita Romero in Rome voor het voeren van on derhandelingen met den H. Stoel, schrijft het katholieke weekblad „Catalnya So cial": Het is evenwel niet waarschijnlijk, dat de H. Stoel een Concordaat zal sluiten met een staat, waar wetten gelden, die in strijd zijn met het Volkenrecht. Zoolang in Spanje de Wet op de Religieuse Congre gaties en de wet op de kerkelijke goederen niet worden herroepen, zal er hoogstens een „modus vivendi" bereikt worden, op welke basis de onderhandelingen dan kun nen worden voortgezet. Maar in ieder ge val heeft het katholieke Spanje dan een vertegenwoordiger bij de groote geestelij ke macht der wereld, evengoed als het Pro- testantsche Engeland, het Schismatieke Griekenland, het laïcistische Frankrijk en de neutrale Vereenigde Staten. De Spaan- sche katholieken hopen, dat de Voorzienig heid den dag moge verhaasten, dat de „mo dus vivendi" wordt vervangen door een Concordaat, in overeenkomst met het roemvolle Katholieke verleden van ons Vaderland. MEXICO. EEN NIEUWE PRESIDENT IN MEXICO. Geen wijziging in de houding tot de Kerk. Generaal Lazarro Cordenas is met een overweldigende meerderheid van stemmen tot president van Mexico benoemd, als op volger van generaal Rodriguez. Hij be haalde 1.093.854 stemmen. Villa Real 17.161 stemmen, de socialist Tejeda 9477 en de communist Laborde 6406 stemmen. De huidige president legt in November a.s. zijn functie neer. De ambtsperiode duurt zes jaar. Door den nieuwen president zal geen wijziging worden gebracht in de Mexicaansche politiek, zooals die tot dus ver is gevoerd. De verkiezingen zijn in het geheele land kalm verloopen. Alleen te Vera Cruz is een persoon vennoord. JAPAN. DE REGEERING AFGETREDEN. Het Kabinet Saito is afgetreden, nadat het rapport van den minister van Justitie Kokiama was ontvangen, waarin vermeld wordt het aandeel dat eenige vroegere le den van het Kabinet en een tegenwoordig Kabinetslid heeft gehad in de knoeierijen. DE AANSLAG OP DE EXPRESSTREIN MOEKDEN-PEKING. 18 arrestaties. Hoewel Zondag een aanslag is gepleegd op den expresstrein MoekdenPeking, heeft het verkeer op dat traject Maandag, zij het onder streng militair toezicht, door gang gevonden. Tot nu toe zijn in verband met den aan slag 18 personen gearresteerd. BUITENL. BERICHTEN. STUWDAM DOORGEBROKEN Negen dooden Reuter meldt uit Zamora (Spanje), dat er nabij het dorp Muelas de Pan een stuw dam van 100 meter hoogte is doorgebro ken. Met donkerend geweld stortte het water zich in het achter den dam gelegen dal, dat geheel overstroomd werd. Negen arbeiders zijn verdronken. Er worden er nog vermist. DROEVIG EINDE VAN EEN VERLOVINGSFEEST Vijf personen In de Seine verdronken Op wreede wijze is Zondag in de Partf- sche voorstad Colombes een verlovings feest verstoord. De feestvierenden maak ten in den middag een boottochtje op de Seine. Toen zij rondom een eilandje voe ren, werd hun bootje door een motorboot geramd, zoodat het geheele gezelschap, bestaande uit zes personen, in het water terecht kwam. Alleen de 25-jarige verloof de wist zich te redden. Alle anderen, zijn beide broertjes van 10 en 12 jaar, een 25- jarige nicht, zijn 19-jarige bruid en haar broertje zijn verdronken. AUTOBUS-ONGELUK KOST DRIE PERSONEN HET LEVEN In dennacht van Zaterdag op Zondag heeft tegen halftwee nabij de plaats Doe- brichau een ernstig ongeluk plaats gehad. De vereeniging van oudstrijders uit Ko- bershain had met een autobus een uit stapje gemaakt naar Postdam. Op den terugweg verloor de chauffeur, waarschijn lijk ten gevolge van al te groote vermoeid heid, de macht over zijn wagen, zoodat deze in groote vaart tegen een boom op reed. Een der inzittenden was op slag dood. Ongeveer tien gewonden zijn naar het Torgauer ziekenhuis overgebracht Hier zijn twee hunner aan de bekomen verwondingen bezweken. De autobus werd geheel vernield, terwijl de chauffeur slechts lichte kwetsuren kreeg. HITTE-SLACHTOFFERS TE NEW-YORK Twee personen krankzinnig geworden. Behalve een dozijn dooden ten gevolge van de tropische hitte, zijn vijf personen het slachtoffer geworden van twee men- schen die door de hitte krankzinnig zijn geworden. Te Elisabeth in New Jersey greep de zoon van den politieagent Moran de re volver van zijn vader, die juist bezoek had en doodde een hunner, terwijl drie per sonen werden gewond. Te Michigan is een man, die eenigszins cp leeftijd was en door de hitte niet kon slapen, geplaagd door het lawaai van zijn benedenburen in woede ontstoken. Hij doodde drie personen en daarna den she riff, die een onderzoek kwam instellen. De temperatuur bedraagt te New-York na bijna 13 dagen van vrijwel onafgebro ken hitte nog steeds meer dan 90 graden. De stad was vandaag zoo goed als geheel verlaten. Meer dan twee millioen men- schen brachten het week-einde aan het strand door en velen hebben besloten daar te blijven tot na Independence Day, Woens dag a.s. De uittocht naar Coney Island was zoo groot, dat de autoriteiten 55 extra- badlieden moesten aanstellen om toezicht op de baders te houden. (Daily Tel. Ser vice). OPZETTELIJK TOT ZINKEN GEBRACHT Ramp van de „Otranto" Te Rome zijn zes personen gearresteerd, die ervan beschuldigd worden het zinken van het Italiaansche vrachtschip „Otranto" (2.045 ton), toebehoorende aan de maat schappij Marinara te hebben veroorzaakt. Het schip is in Maart van dit jaar bij Ma nilla gezonken. De beschuldigden hebben getracht, de verzekeringssom van 6.500.000 lire los te krijgen van twee Londensche zeeverzekeringsmaatschappijen. Bij de gearresteerden bevinden zich de president van de maatschappij Marinara en de eerste machinist van de „Otranto", Katholieke Radio Omroep In Ierland Op het Congres van de „Vereeniging tot behoud en voortplanting des Geloofs" heeft Z. Exc. Mgr. Lyons de Borgheda medegedeeld, dat de stichting van een Katholiek Radio zendstation reeds in ver- gevorderden staat van voorbereiding ver keert. De President van den Ierschen Vrijstaat de Valera heeft aan het plan reeds zijn goedkeuring geschonken. LUCHTVAART De gebroeders Adamowicz te Warschau De Poolsche vliegers, de gebroeders Ben jamin en Joseph Adamowicz die met hun toestel „City of Warsaw" den Atlantischen Oceaan hebben overgevlogen, zijn te War schau aangekomen, waar zij door de auto riteiten zijn verwelkomd. Tot de aanwe zigen behoorde de ambassadeur der Ver eenigde Staten. ïi> het stadhuis heeft ter eere van de gebroeders Adamowicz een groote ontvangst plaats gevonden, waarbij ook familieleden uit de buurt van Wilna aanwezig waren. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maan dag 9 Juli 1934, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, worden voortgezet: op Maandag 9 Juli, des avonds te 8 uur; op Dinsdag 10 Juli des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Praeadvies op het verzoek van mej. A. N. Ingeneeger om ontslag uit hare be trekking van hoofd van de bewaarschool aan de Gortestraat. 2o. Rekening, dienst 1933, van de Ste delijke Werkinrichting. 3o. Voorstel tot verkoop van een ge deelte bouwterrein aan de Lucas van Ley- denstraat, kad. bekend Gemeente Leiden, Sectie K., No. 2695 (ged.), aan de N.V. De Leidsche Wasscherij, v.h. B. C. J. van Ommeren, te Leiden. 4o. Voorstel inzake aankoop van een tweetal strooken grond in den Rodenbur gerpolder ten behoeve van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Eleotriciteit. 3o. Voorstel inzake den aankoop van een gedeelte grond in den Rodenburger polder, kad. bekend Gemeente Leiden, Sectie M No. 4655 (ged.), van de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V., te Haarlem en de beschikbaarstel ling van de voor dien aankoop en voor het maken van een overweg over de trambaan tegenover de Koninginnelaan benoodigde gelden. 6o. Voorstel in zake de goedkeuring en uitvoering van het gewijzigde en uitge werkte Stadhuisplan van architect C. J. Blaauw. 7o. Voorstel: a. tot intrekking van het raadsbesluit van 19 December 1933 tot wijziging van de verordening, betreffende het verleenen van kostelooze genees- en heelkundige hulp aan onvermogenden en den werkkring en 'de bezoldiging van de Stadsgeneesheeren, te Leiden; b. tot vaststelling van een nieuwe ver ordening tot wijziging van de sub a ge noemde verordening. 8o. Voorstel in zake het opzeggen van het lidmaatschap van de vereeniging „Tuinbouwonderlinge" en het aansluiten van de gemeente bij de Rijksverzekerings bank voor de in de Land- en Tuinbouw- ongevallenwet 1922 bedoelde verzekering van in dienst der gemeente werkzaam zijn de personen. 9o. Voorstel tot vaststelling van een verordening, houdende regeling van den rechtstoestand van de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente Lei den. lOo. Praeadvies op het voorstel van den heer van Eek c.s. in zake inperking van de werkloosheid. OVERWEG TEGENOVER DE KONINGINNELAAN. Met de Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij is overeenstemming ver kregen ter zake van het maken van een overweg over de trambaan Leiden 's-Gravenhage tegenover de Koninginne laan. De overweg zal door de gemeente voor haar rekening moeten worden aangebracht. Voor den aanleg van een gedeelte van den ten Oosten van de trambaan geprojec- teerden weg, welke aanleg is begrepen in het voor rekening van de N.V. Gemeen schappelijk Eigendom te 's-Gravenhage in uitvoering zijnde stratenplan in den Roden burgerpolder, moet worden beschikt over een stukje grond, hetwelk eigendom is van genoemde Maatschappij. Die Maatschappij is bereid dat stukje grond, groot pl.m. 60 M2., aan de gemeente over te dragen tegen den aannemelijken prijs van 1.60 per M2., in totaal derhalve voor pl.m. /96. De kosten van het maken van den over weg en die van de door de Tramweg Maatschappij in verband met dien over weg te verrichten werkzaamheden, welke eveneens voor rekening van de gemeente komen, worden met die van de kosten van aankoop van vorenbedoelden grond begroot op 10.000.-^ Verkoop bouwterrein. Van de N.V. De Leidsche Wasscherij v/h. B. C. J. van Ommeren, alhier, is een verzoek ingekomen, om van de gemeente ten behoeve van de uitbreiding van haar bedrijf te mogen koopen een bouwterrein aan de Lucas van Leydenstraat, groot on geveer 380 M2. De Vennootschap is bereid den gevraagden prijs van 10.per M2. te betalen. Aankoop strookjes grond. In verband met den in uitvoering zijn- den straataanleg en bebouwing in den Ro denburgerpolder tusschen den Lammen- schansweg en de van de Brandelerkade is he noodig, dat in die omgeving twee trans formatorhuisjes worden gebouwd. Daartoe moet worden beschikt over twee strookjes grond, toebehoorende aan de N.V. Gemeenschappelijk Eigendom te 's Gra- venhage. De Naamlooze Vennootschap heeft het perceel A, met toegangspad, ter breedte van 1 M., te zamen groot plun. 44 M2., aan de gemeente aangeboden voor den prijs van ƒ250.in totaal. Voor het perceel B, ter oppervlakte van pl.m. 19 M2., bedraagt de koopprijs 166.50 in totaal. Bij dit perceel wordt geen strook grond als toegangspad gekocht, doch wordt ten behoeve van de gemeente de erfdienst baarheid van overpad naar de aan te leg gen straat No. 25 gevestigd. Bestrijding werkloosheid. In een onlangs ingediend voorstel geven de heer mr. D. A. van Eek en zijne frac- tiegenooten een drietal middelen aan de hand, om tot inperking van de werkloos heid te geraken. In de eerste plaats geven zij in overwe ging B. en W. uit te noodigen plannen met kostenberekening in te dienen ten behoeve van de uitvoering van verschillende wer ken. Het tweede onderdeel van het voorstel heeft ten doel te doen besluiten een pre mieregeling in het leven te roepen ten be hoeve van onderhoud en verbetering van woningen en andere gebouwen, terwijl ten slotte tot den Raad het verzoek wordt ge richt er bij B. en W. op aan te dringen ten spoedigste uitvoering te geven aan den in het gemeentelijk werkplan opgenomen woningbouw op een terrein ten noordon van den Maresingel. „Ons praeadvies over het voorstel kan kort zijn", aldus B. en W. „aangezien, zooals Uwe Vergadering bekend is, de daar in ontwikkelde denkbeelden eensdeels vooralsnog, zoowel om financieele, als om andere redenen, niet voor verwezenlijking vatbaar zijn, terwijl anderdeels reeds de noodige stappen door ons zijn ondernomen om tot uitvoering te geraken, al wil dit, gelijk een ieder kan begrijpen, nog vol strekt niet zeggen, dat nu ook maar dade lijk met de hier bedoelde werken een aan vang kan worden gemaakt. Met de volgende opmerkingen over de verschillende onderdeelen van het voorstel meenen wij te kunnen volstaan. Het eerste onderdeel heeft, gelijk gezegd, betrekking op de uitvoering van verschil lende werken ter inperking van de werk loosheid. De voorstellers noemen een dertiental werken op, die h.i. uit een geldleening zouden kunnen worden bestreden, terwijl ook een beroep zou mogen worden gedaan op de Regeering om steun daarvoor uit het z.g. 60 millioenfonds. Op de werken 1 (aanleg van sportvelden nabij den Leidschen Hout), 3 (doortrekking Wassenaarscheweg), 8 (bouw van een zui delijk rioolgemaal), 9 (voortzetting aanleg centrale rioleering), 12 (maken van een zuiveringsinrichting van het riool-water) en 13 (vernieuwen Rijnbrug) is bereids de aandacht van het Werkfonds 1934 ge vestigd, teneinde voor die werken steun uit het z.g. 60 millioenfonds te verkrijgen. Hetzelfde geldt ten aanzien van de op lossing van de moeilijkheden, geschapen door den overweg in den Rijnsburgerweg over de spoorbaan AmsterdamRotter dam. Die oplossing kan uit den aard der zaak op onderscheidene wijzen plaats heb ben. Verschillende plannen zijn reeds min of meer ontwikkeld en zoowel met de spoorwegautoriteiten als met het Departe ment van Waterstaat besproken. Met deze plannen houden min of meer verband de werken, genoemd sub 4 (verbreeding Ma- redijk), sub 5 (maken nieuwe tunnel Ma- redijk), sub 6 (bouwen brug over de Haar lemmertrekvaart van Maredijk naar Musschenbroekstraat), sub 7 (doortrek king Musschenbroekstraat naar Koning straat), sub 11 (aanleg van straten op het Schuttersveld). Deze werken komen dus thans niet voor incidenteele uitvoering in aanmerking. De werken 6 en 7 hebben bo vendien momenteel veel van hunne betee- kenis verloren, nu de veemarkt ingevolge het Raadsbesluit van 4 Juni j.l. in de eer ste jaren niet naar de terreinen ten noor den van den Maresingel en ten oosten van de Haarlemmertrekvaart zal worden ver plaatst (het sub 2 genoemde werk). Thans nog een enkel woord over werk 10 (het bouwrijp maken van een drietal terreinen Omtrent het bouwrijp maken van een gedeelte der gronden benoorden de Ti- morstraat is nog overleg met Gedeputeer de Staten gaande; zoo spoedig mogelijk hopen wij de desbetreffende voorstellen bij u in te dienen. Het bouwrijp maken van het door de voorstellers bedoelde terrein benoorden den Maresingel hangt ten nauwste samen met den woningbouw aldaar. Wij komen hierop bij de bespreking van het derde on derdeel van het voorstel terug. Het in de derde plaats bedoelde terrein ten zuiden van den Hoogen Rijndijk komt voor bouw rijp maken in aanmerking, zoodra de vraag naar bouwterrein aldaar meer vas ten vorm heeft aangenomen. Het in het leven roepen van een premie regeling als bedoeld onder B van het voor stel moeten wij U nog steeds ontraden. Al mogen, zooals de voorstellers schrijven, de loonen van de bouwvakarbeiders inmid dels zijn gedaald, de overige overwegin gen van het Koninklijk besluit van 14 Januari 1932 (S. 11), waarbij een desbetref fend besluit van de gemeente Amsterdam werd vernietigd, gelden ook thans nog on verzwakt. Tenslotte de uitvoering van het gemeen telijk woningbouwplan op een terrein ten noorden van den Maresingel. Het is reeds zeer de vraag, of het Ryk genegen zal blijken, behalve aan de in uitvoering zijnde plannen van de woning bouwverenigingen „de Eendracht" en „Eensgezindheid", ook nog zyne medewer king te verleenen aan de ingediende plan nen van de woningbouwverenigingen „De Tuinstad wijk", „Ons Doel" en „Werk manswoningen". Geen verwondering be hoeft het dus te baren, dat ons College het Raadzaam heeft geoordeeld, om, zoolang de Regeering haar standpunt met betrek king tot die plannen nog niet heeft be paald, het uitwerken van het gemeentelijk plan benoorden den Maresingel voorloo- pig op te schorten. In verband hiermede is ook het aanleggen van straten ten be hoeve van dit bouwplan nog niet ter hand genomen. Wij meenen, gelijk gezegd, met deze korte uiteenzetting van den stand van za ken met betrekking tot de in het voorstel aangegeven denkbeelden te mogen vol staan en geven Uwe Vergadering alsnu in overweging hét voorstel van den heer van Eek c.s. verder voor kennisgeving aan te nemen"#aldus B. en W. aan den Raad. Bedrijfsverzekering „de Tuinbouw onderlinge". Bü Raadsbesluit van 4 December 1924 werden B. en W. door den Raad gemach tigd ten behoeve van de in de Land- cn Tuinbouwongevallenwet 1922 bedoelde ver zekering van personen, in dienst der ge meente werkzaam, als lid toe te treden tot de bedrijfsvereeniging „de Tuinbouwonder linge" te Amsterdam. Hoewel het deelnemen aan een onder linge verzekerings-organisatie meerder ri sico met zich medebrengt, dan aansluiting bij de Rijksverzekeringsbank, omdat in het eerste geval de premie volgens het om slagstelsel wordt bepaald cn in het tweede geval een vaste premie is verschuldigd, was indertijd toetreding tot genoemde ver eeniging wel gerechtvaardigd; de premie was toen n.l. belangrijk lager, dan die bij de Rijksverzekeringsbank. De premie der „Onderlinge" is echter in de laatste jaren telkens verhoogd en over het boekjaar 1 November 19321 Novem ber 1933 gestegen tot 1.08 per 100. loon. De premie bij de Rijksverzekeringsbank daarentegen bedraagt slechts pl.m. 0.90 per 100.loon. Bij een loonbedrag van pl.m. ƒ55.000 zijn de premiekosten bij de „Onderlinge" dus 594.en bij de Rijksverzekerings bank 495.zoodat toetreding tot de Rijksverzekeringsbank een besparing van pl.m. 100.per jaar oplevert. Aangezien van deze mogelijkheid tot be zuiniging gebruik dient te worden gemaakt geven B. en W. de Raad in overweging hen te machtigen: lo. het lidmaatschap van de vereeniging „Tuinbouwonderlinge" op te zeggen; 2o. tot aansluiting van de gemeente bij de Rijksverzekeringsbank voor de in de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 be doelde verzekering van in dienst der ge meente werkzaam zijnde personen. Ontslag Hoofd Bewaarschool. B. en W. stellen voor, aan Mejuffrouw A. N. Ingeneeger op haar verzoek eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van hoofd van de bewaarschool aan de Gortestraat. UK. LANOBOUWWINIERSCHOOL VOORHOUT. VAKSCHOOL VOOR LANDBOUWERS en VEEHOUDERS nuiBVCHting by Eerw. Broeder, LAND- EN TUINBOUW Consumptiemelkregeling Onder voorzitterschap van den hc?r A. N. Vaandrager vergaderde het Centraal Bestuur der Prov. Bonden van Melkvee houders, o.a. ter bespreking van de resul taten die de geldende consumptie-mclk- regeling gedurende de laatst verloopen maanden had opgeleverd. Zoowel de beide Hollanden als Utrecht oordeelden het succes der regeling zeer teleurstellend, als gevolg van het vcr- waarloozen der practische voorstellen en wenschen, welke van veehouderszijde werden kenbaar gemaakt. Algemeen was men van meening, dat de consumptie melkregeling, welke bedoelde do belangen to bevorderen van de producenten dier melk, bevredigender resultaten had kun nen opleveren. Dat de bedrijfsomstandig heden der melkveehouders thans zoo on gekend treurig zijn, werd voor een be langrijk deel geweten aan het feit, dat de regeling in de periode der grootste pro ductie zoo onbevredigend werd uitgevoerd en meer bevorderlijk was aan anderer be langen. Men achtte hel onjuist, dat thans vanwege de teleurstellende ervaringen werd aangestuurd op intrekking der rege ling, die bij bevredigender uitvoering de gekoesterde verwachtingen geenszins be hoeft te beschamen. Men besloot tot voort zetting van een daartoe strekkend ernstig pogen, in de overtuiging, dat aan het wel slagen daarvan vooralsnog niet behoeft te worden gewanhoopt. De meening domineerde, dat de huidige situatie ook den Regeeringscommissaris geen voldoening kan geven, cn dat de re geeringscommissaris uiteindelijk wel be reid zou worden gevonden om de regeling te doen functioneeren op zoodanige wijze, dat er eenige verzachting van den onhoud- baren toestand mag worden verwacht. Besloten werd, dat het Centraal Be stuur zich te dier zake met een ernstig en dringend verzoek tot den Regeerings commissaris zou wenden. U moogt hier niet zitten; dit compartiment is gereserveerd, dat ziet U toch. Inderdaad. Maar ik dacht dat hebben de SDOorwcgen voor m(J gedaan. (Marius).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7