DONDERDAG 28 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR EEN AUTOBUS GEGREPEN. Oude man bezweken. Gistermiddag is de 72-jarige J. v. d. Veeken, wonende te Ryen, terwijl hij den Ryenschestraatweg wilde oversteken en daarbij slechts op een der twee elkaar pas- seerende A.T.O.-autobussen lette, door een der wagens gegrepen en doodelijk gewond. Enkele oogenblikken na het ongeluk is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Den chauffeur treft geen schuld. AUTOBUS GESLIPT NABIJ ZALTBOMMEL. Inzittenden licht gewond. Een ernstig verkeersongeluk is gister avond op de nieuwe verkeersbrug te Zalt- bommel gebeurd. Een uit de richting Den Bosch komende autobus van de Noord- Zuid-Hollandsche Tramwegmaatschappij kwam midden op de brug te slippen. De chauffeur verloor de macht over zijn stuur en reed tegen een der ijzeren brug- steunen aan. De auto sloeg om. Glasscher ven vlogen in het rond en de motor raak te in brand. Van de zes inzittenden ble ven de chauffeur en de heer De Leeuw uit Buiksloot ongedeerd. Dadelijk begonnen zij met op de brug liggend zand den motor- brand te blusschen. In de bus waren ge zeten de heer en mevrouw Jansen, even eens uit Buiksloot, met hun tienjarig zoon tje. Dezen hadden allen snij- en schaaf wonden aan het hoofd bekomen. Ook de schoonzoon van den heer De Leeuw en zijn dochter hadden door de glasscherven ern stige verwondingen aan hoofd en handen opgeloopen. Dr. Kielstra uit Waarden burg was spoedig met een auto aanwezig en vervoerde de gewonden naar Waarden burg, alwaar zij verder werden geholpen. Het verkeer ondervond op de 12 Meter breede brug slechts weinig vertraging. Na geruimen tijd slaagde men er in de auto bus v/eer overeind te takelen, waardoor de weg geheel vrij kwam. Nader verneemt de „TeL", dat de toestand van de slacht offers zoodanig was, dat zij nog gister avond de reis per spoor konden vervol gen. MOTORRIJDER BOTST TEGEN ÊES MUUR. Twee gewonden. In de Amsterdamsche buurt te Haarlem is gistermorgen een ernstig ongeluk ge beur, tengevolge waarvan een echtpaar in het ziekenhuis ter vérpleging moest wor den opgenomen. De motorrijder P., die juist van zijn wo ning was vertrokken, bemerkte te laat, dat op den hoek van de Merovigen- en Slachthuisstraat een auto van rechts na derde, welken hij dus den voorrang had behooren te geven. Bij zijn poging om nog voor den auto te passeeren, reed hij het trottoir op en botste met groote kracht te gen den muur van een school op. De mo torrijder en zijn vrouw, die op de duo was gezeten, bleven met oogenschijnlijk ern stige verwondingen liggen. Nadat dr. De Voogd hen voorloopig had verbinden, zijn beiden per ziekenauto naar het St. Elisa- bethsgasthuis vervoerd. Zij konden gisteren nog niet gehoord worden, daar hun absolute rust is voorge schreven. Toch schijnt hun toestand naar omstandigheden bevredigend te zijn; de heer P. heeft een rechterarmfractuur en zijn vrouw een rechterbeenbreuk. Tegen P. zal procesverbaal worden opgemaakt, we gens het niet voorrang verleenen aan het van rechts komend verkeer waardoor hij de veiligheid in gevaar heeft gebracht. „Tel." IN REGENTON VERDRONKEN. Terwijl de moeder op eenigen afstand haar werk verrichtte, is gisteren het twee jarig kind van den heer M. B. te Breughel in een regenton gevallen en verdronken. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 29) Dat zal heel moeilijk gaan. Zij heeft mijn dienst verlaten. Je dienst verlaten? Zoo plotseling? Ja, heel plotseling. Dan wil ik wedden, dat zjj met Shepheard meegegaan is! riep hij uit. Die is spoorloos verdwenen. Het is me een raadsel. Ik vermis niets. Zijn rekeningen zijn volmaakt in orde. Ik heb dien man nu al 'n paar jaar in mijn dienst gehad en vertrouwde hem volkomen. Dan zal hij wel op de hoogte geweest zijn van een aantal minder aangename geheimen, antwoordde zij smalend. Dat is best mogelijk. Maar van het geheim, dat tusschen ons beiden bestaat, wist hij toch niets. Nu, ik ga. Denk, aan wat ik gezegd heb. Ik zal er aan denken. John Bedford liet Workman den volgen den dag bij zich roepen en dwong hem bij na de uitnoodiging voor het dinertje in Carlton aan te nemen. Het zal een goede afleiding voor je zijn, Workman. Als je zoo doorgaat, ben je drie-kwart dood tegen den tijd, dat je ma chine af is. Goed, dien éénen avond zal ik dan vrij nemen. Maar dat is dan ook alles, wat ik mezelf kan toestaan. Ik heb een uit noodiging van mijnheer Herbert ontvan gen, welke ik graag zou hebben aangeno- VERDRONKEN. Te Vlijmen is de 60-jarige H. v. d. G. bij het baden in een Wiel verdronken. Het lijk is later opgehaald. VIJF MENSCHEN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Een doode. Tijdens een hevig onweer, dat gisteren om ongeveer 12 uur naar de „N. R. Ct." meldt, boven de gemeente Sprang-Capelle woedde, werden vijf menschen, die bezig waren een huis te bouwen, door den blik sem getroffen. De 30-jarige van Beek uit Capelle was aanstonds dood. De overige werklieden kregen ernstige brandwonden aan handen en voeten. Van Beek laat een vrouw en vier kinderen onverzorgd ach ter. MAN VAN EEN DAK GEVALLEN. In de Hofmeyerstraat te Amsterdam is Dinsdag een ernstig ongeluk geschied. Een 19-jarige jongeman was op het dak bezig met het plaatsen van een radio-antenne. Waarschijnlijk is hij gestruikeld, in ieder geval viel hij van een groote hoogte op straat. Hij zakte door al zijn gewrichten en kreeg verscheidene fracturen. In hoogst ernstigen toestand heeft de G. G. en G. D. hem naar het Wilhekninagasthuis overge bracht. BRAND OP EEN BEGRAAFPLAATS. Dinsdag omstreeks vier uur werd de brandweer gewaarschuwd, dat er vlammen zichtbaar waren op de R. K. Begraafplaats St. Barbara aan den Spaarndammerdijk te Amsterdam. Het bleek, dat in het hout van een aantal doodkisten, die opgegraven waren, brand was ontstaan. Met 1 straal op een motorspuit heeft de brand \^r tot water gegeven. De motorspuit is vervolgens afgelost door een babyspuit, die het bius- schingswerk heeft overgenomen tot 's mid dags 5 uur. De laatste resten vuur waren toen gedoofd. BOERDERIJBRAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag omstreeks twee uur heeft een hevige brand gewoed in de kapitale boerderij van den landbouwer F. L. te Dreumel. De bewoners werden door het vuur verrast, en moesten zich in nachtgewaad iin veiligheid brengen. Het vuur greep snel om zich heen. Men slaagde er niet meer in iets te redden. De brandweer was spoedig aanwezig, doch kon, wegens gebrek aan blusohwater, niets uitrichten. Men kon niet verhinderen, dat ook nog twee groote voorraadschuren van L. door het vuur werden aangetast, zoodat weldra het geheele complex in lichte laaie stond. Er bestond echter gevaar, dat de vlammen zich ook zouden mededeelen aan de andere naburige boerderijen. Hier wa ren de brandweerlieden op het rieten dak geklommen. Door het nat houden met em mers water, en slaan met zakken, heeft men het vuur kunnen afweren. De boerde rij met stalling en twee schuren van den heer L. zijn tot den grond afgebrand. De geheele inboedel en de landbouwwerktui gen gingen verloren benevens de voorra den en 10.000 kilo hooi. Vier varkens, een kalf en een aantal kippen zijn in de vlam men omgekomen. De oorzaak is onbekend. De schade wondt door verzekering gedekt. VREESELIJK DRAMA TE ENSCHEDE. Sinds geruimen tijd woonde te Enschede een dame met haar dochtertje van eenige jaren bij haar gehuwde zuster in. Haar man vertoefde in Engeland. Toen 't naar de meening van de gast vrouw Dinsdagmorgen wat lang stil bleef op de logeerkamer, poogde zij de kamer binnen te dringen, hetgeen haar echter niet gelukte. Met behulp van een ladder ver schafte haar man zich later toegang, waar bij hij tot de vreeselijke ontdekking kwam, dat het dochtertje was gewurgd en de moe der vervolgens de hand aan zich zelve had geslagen. men, maar het is me ten eenenmale onmo gelijk. Wanneer denk je klaar te zijn met je werk? Over acht of tien dagen. Het is bijna niet te gelooven, zei Bed ford. Wij zijn natuurlijk allemaal erg nieuwsgierig naar je uitvinding. Maar het is zeker nog steeds een geheim, is het niet? Laurence lachte. Ja, is het nog steeds een geheim, ant woordde hij. HOOFDSTUK XIX. In den ochtend van den dag, waarop hij met John Bedford in Carlton zou gaan dineeren, ontving Laurence een schrijven van juffrouw Delomosne. Wanneer Bed ford dien brief had kunnen lezen, zou hij niet weinig verwonderd geweest zijn, want Lilian Delomosne, die het raadzaam had geacht, het bevel van John Bedford uit te voeren, was evenwel niet verder gegaan dan een strikt officieel briefje. Geachte heer Workman, luidde het, mijn voogd deelde mij zooeven mede, dat hij u 'n invitatie heeft gezonden voor den pic nic van aanstaanden Vrijdag. Wij zouden het allen bijzonder op prijs stel len, indien het u mogelijk zou zijn, u voor die dagen vrij te maken, Hoogachtend, Lilian Delomosne. Laurence, die nog nooit haar handschrift had gezien, keek aandachtig naar de sier lijk gevormde letters, en stopte den brief vervolgens in zijn portefeuille. Het is me onmogelijk! mompelde hij. KETEL IN DE LUCHT GEVLOGEN. Goed afgeloopen. Gistermiddag omstreeks 2 uur is in de Kockstraat te Utrecht een carbitketel, welke geplaatst was in de smederij van A. de Wit door tot nu toe onbekende oorzaak ontploft. Door de kracht der explosie vloog de ketel door het plafond, om ver volgens aan de achterzijde der werkplaats door het dak een uitweg te zoeken. Ook de voorzijde van het dak der naast gele gen woning werd door het gevaarte ern stig beschadigd. De ketel is in de Kock straat terecht gekomen en het mag een geluk heeten, dat niemand is geraakt, daar vooral met den vrijen Woensdagmiddag vele kinderen in dit nauwe straatje ple gen te spelen. De broer van den eigenaar, die alleen in de smederij aanwezig was, kwam met den schrik vrij. Onder de omwonende heerschte de eer ste momenten een panische schrik, doch toen bleek, dat niemand was gewond, kwa men de zenuwen langzaam tot bedaren. De politie stelt een onderzoek naar de oor zaak in. „Msbd." WAPENSMOKKEL. Politie te Utrecht heeft een goede vangst gedaan Gisterennacht omstreeks twaalf mor, wend op den Peimolenweg te Utrecht door twee inspecteurs van politie en eenige re- cherceurs een luxe auto aangehouden, wel ke werd bestuurd door een Duitscher, ter wijl ook nog een andere Duitscher en een Nederlander, afkomstig uit Hilversum, zich in den auto bevonden. In den auto werden vijftig brownings en twaalf honderd vijftig scherpe patronen-, welke ons land waren binnengesmokkeld, aangetroffen. Bij een nauwkeurig onderzoek, waaraan de inhoud van den wagen door de politie werd onderworpen, kwamen er voorts on geveer honderd doozen gevuld met ge smokkeld cigarettenpapier te voorschijn. Een van de Duitschers was in het bezit van een valsche pas. Door de politiemannen werden auto en lading in beslag genomen en tevens wer den de drie inzittenden, de twee Duitschers en de Nederlander, gearresteerd. De auto was een vierpersoons Studeba- ker, licht van kleur en voorzien van het nummer GZ 12254. Het schijnt, dat de Utrechtsche politie hier de hand heeft weten te leggen op een paar beruchte smokkelaars. Wellicht zal, na onderzoek, nog wel meer aan het licht komen. UIT EEN KRANKZINNIGENGESTICHT ONTSNAPT. Bij de politie te Monster werd aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwiel. Bij het onmiddellijk ingesteld onderzoek kon de dader in de omgeving van Sam- mersbrug (gemeente Wateringen) worden gearresteerd. Hij werd naar het bureau van politie te Poeldijk overgebracht, waar kwam vast te staan, dat de man onder in vloed van sterken drank verkeerde. Bij het verhoor bleek, dat de man een vluchteling uit het krankzinnigengesticht Bloemendaal te Loosduinen was. De patiënt is na zijn avonturen met een auto van de stichting afgehaald. GEBOEIDE OP DE VLUCHT. Woensdagmiddag omstreeks twaalf uur arriveerde op het station te Arnhem een Rijksveldwachter in burger met een ge boeiden arrestant, op doorreis van Rot terdam naar Zutphen. De veldwachter moest zich even verwijderen, en verkeer de blijkbaar in het goede vertrouwen, dat een geboeide man er toch niet vandoor zou gaan. Hij commandeerde den arrestant „op de plaats rust" en ging heen. De arrestant hield zich echter niet aan zijn consigne en verdween in een tot nu toe onbekende richting. Toen de politieman terugkwam, was de vogel gevlogen. Het ge heele station, 't emplacement incluis, werd doorzocht. Men heeft den man niet meer gevonden. Ik kan er toch niet drie dagen tusschen uitbreken.geen dag zelfs. Hij had dien morgen heel wat brieven te lezen. De volgende brief, welken hij open de, was gestoken in een witte enveloppe en droeg geen datum, aanhef of ondertee- kening. Laurence, die meende, dat het een circulaire was, wilde het schrijven reeds ter zijde leggen, toen zijn aandacht opeens door enkele woorden werd getrokken. Met een lichten kreet van ontsteltenis liep hij naar het venster en las den brief nog eens rustig over. Schrijver dezes, luidde de met de schrijfmachine geschreven brief, weet, dat ge bezig zijt aan het voltooien van uw uitvinding en daar hij u niets anders dan succes toewenscht, wil hij u hiermede even waarschuwen tegen verschillende perso nen, die alle mogelijk pogingen in het werk stellen, u het bereiken van uw doel te ver hinderen. Wanneer ge er aan denkt, dat uw teekeningen reeds tweemaal gestolen werden, zult ge moeten inzien, dat ge te doen hebt met vijanden, die voor niets te rugdeinzen en tot alles in staat zijn. Die vijanden bevinden zich misschien wel dich terbij dan u vermoedt. Ge kunt er van ver zekerd zijn, dat zij voortdurend op de hoog te blijven van uw vorderingen en vast be sloten zijn, uw geheim te stelen. Sta schrij ver dezes toe, u een goeden raad te geven: verzwak geen oogenblik uw waarzaamheid en als het critieke oogenblik gekomen is, wees dan even waakzaam en op uw hoe de, als wannéér uw werkplaats omringd zou zijn door een heel leger spionnen. Het is mij niet mogelijk u in dit schrijven de namen te noemen van hen, wier voorne men het is, u te berooven van uw uitvin ding. Diezelfde personen is het reeds twee maal gelukt uw teekeningen te stelen; voor UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 29 Juni Huizen, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de K. R. O. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gevar. concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Zangvoordracht, pianoduetten en gramofoonplaten. 3.45 Voordracht en Gramofoonmuziek. 5.00 Lezing over bouquetten maken. 5.20 Gramofoonplaten. 6.00 Schlagermuziek. 6.45 Gramofoonplaten. 7.15 Folkloristische lezing. 7.35 Gramofoonplaten. 7.40 Piano-recital. 8.00 Orkestconcert m. m. v. pianosollst. Om 8.30 uur Vaz Dias en om 9.15 Gramo foonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Schlagermuziek. In de pauze om 10.30 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonplaten. kom, dat zij u den derden keer iets ont nemen, wat voor u van veel meer waarde zal zijn. Nogmaals, wees waakzaam en verdenk iedereen, zelfs uw zoogenaamde beste vrienden. Laurence stak het sdhrijven in zijn zak met gevoelens van toorn, angst en onge rustheid. Hoewel hij een vreeselijken he kel had aan anonieme brieven en dus geen acht had moeten slaan op den inhoud van dat schrijven, kon hij niet anders doen, dan zichzelf bekennen, dat de schrijver van dien brief heel goed op de hoogte was van den toestand. En wie zou die persoon kunnen zijn? En (dat was een ge dachte, welke hem nog meer zorgen dreig de te geven) wie waren die vijanden, die als mollen in het donker werkten? In Laurence's gemoed was nog nooit de wensch geboren, iemand leed te doen. Hij was eenvoudig niet in staat zichzelf te be schouwen als vijand van een ander men- schelijk wezen. Hij kon zich daarom niet goed voorstellen, hoe anderen menschen er toe zouden kunnen komen, een complot te smeden, met de bedoeling hem te beroo ven van zijn uitvinding. En toch waren het feitenin het afgeloopen jaar had men hem reeds tweemaal zijn teekeningen ont stolen. Die teekeningen waren natuurlijk gestolen door iemand of door meerdere personen, die ze in hun bezit wilden heb ben. En wie zou dat kunnen zijn? Met gejaagde stappen liep Laurence In zijn kamer heen en weer; dien morgen liet hij zijn ontbijt onaangeroerd staan. Er zijn natuurlijk menschen geweest, die wisten, dat ik altijd aan de een of andere uitvinding bezig was. Mijn vader wist dat en mijn moeder ook.... Francis Armadale wist het en nog een paar van de hoofdingenieurs. Ik weet heel goed, dat „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8,20 Gramofoonplaten. 10.35 Orkestconcert. 12.50 Krettly-orkest. 9.05 „Boccaccio", operette van Suppé. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.305.50 M. Hansen's orkest. 8.50 Omroepstrijkorkest o. 1. van Ree- sen. 9.15 Hoorspel. 9.50 Openingstoespraak op het Jaarcon gres van het Leger des Heils door Gen. E. J. Higgins. 10.35 St. Saëns-Concert o. 1. v. Reesen. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.40 en T.20 Gramofoonplaten. 12.20 Militair concert o. 1. v. Schroeder. I.20 Sted. orkest Solingen o. 1. v. Saam. 4.20 Orkestconcert o. 1. v. Wallenborn. 5.40 Vocaal concert. 7.50 Gramofoonplaten. 9.20 Volksmuziek m. m. v. Boerenkapel en solisten o. 1, v. Kneip. II.2012.20 Keulsch strijkkwartet, Keul- sche Violen Vereeniging en H. Haas piano. het hun bekend was, dat ik de laatste twee jaar aan iets bijzonders bezig was, maar wie van die menschen zou mijn tee keningen nu willen stelen? Al die men schen zijn Immers vrienden van mij? Hij dacht aan die ééne zinsnede in den brief, dat zijn vijanden veel dichterbij ge zocht moesten worden, dan hij wel ver moedde. Wie zouden dan zijn vijanden kun nen zijn? Het was hem niet mogelijk in Groot 'n verrader te zien, die arme, beste, lankmoedige Groot, die nooit buiten zijn boekje ging en met wien hij nu al zooveel jaren samenwerkte. Neen, Groot was geen vijand van hem. Een brillante geest was Groot nooit geweest, maar wel 'n werk man, wien men maar éénmaal iets be hoefde te vertellen. Hij was een goed werk man, maar initiatief bezat hij heelemaal niet. Hij kon zich dan ook niet voorstellen, dat een man als Groot het initiatief zou ne men, om hem van zijn teekeningen te be rooven, met de bedoeling, zich zelf daar mee te verrijken. Bovendien, wat zou Groot met die teekeningen moeten doen? Hij trachtte al die gedachten maar weer van zich af te zetten en spoedde zich naar zijn werkplaats om daar, in gezelschap van Groot, het werk te hervatten. Groot stond daar al op hem te wachten, rustig leunend tegen een van de deuren, een pijp in den mond. Laurence keek den man iets scherper aan dan gewoonlijk, maar zag in hem niets an ders dan een argeloos mensch. Dat groote open gelaat met die onschul dige blauwe oogen was zoo openhartig als van een kind. (Wordt vervolgd). Hilversum, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 V9RA 8.00 VPRO en AVRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 10.45 Declamatie J. Lemaire. 11.00 Vervolg orkestconcert. 11.20 W. H. Vliegen: Democratie en Dic tatuur. 11.40 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest o. L v. N. Treep. 2.30 Knipcursus. 3.00 Uit Atlanta", Rotterdam: Rita Dal- vano met hoor Hollandsche dameskapeL 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Strijkensemble met orgel o. 1. v. H. de Groot. 5.30 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst m. m. v. A. de Booy, zang. 6.30 Blaasensemble met orgel o. 1. van P. Renes. 6.45 Toespraak H. Bouma. 6.55 Gramofoonplaten. 7.00 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot m. m. v. Mia Dorel (zang). 7.30 F. van Meurs: Democratie en dicta tuur. 7.50 Gramofoonplaten. 8.00 Lezing Ds. C. J. v. d. Burgh. 8.30 Uit Scheveningen: Residentie-orkest 0. 1. v. C. Cchuricht. 9.45 Prof. R. Casimir: De ziel reist door het aardsch bestaan. 10.15 Vrijz, Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.30 Ds. F. Dijkema: Het herdenkings jaar van het Nederl. Bijbelgenootschap. 11.00 Orgelspel Cor Steyn. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert E. W. Maynard. 12.50 BBC-Dansorkest o. 1. v. Hall. I.35 Schotsch Studio-orkest o. 1. v. Dai- nes. 2.20 Solistenconcert. 3.20 Gramofoonplaten. 3.50 Birmingham Hippodrome orkest o. 1. v. H. Peil. 4.50 E. Colombo's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Handel's Triosonate op. 2 nr. 8 in g kl. t. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkest o. 1. v. Hely-Hutchin- son. 9.20 Berichten. 9.30 Verslag open Golfkampioenschap. 9.40 Radio-Militair-orkest o. 1. v. B. W. O'Donnell. M. m. v. G. Ferrari (tenor). 10.50 Voordracht. II.1012.20 Harry Roy en zijn Band. Rome, 421 M. 9.05 „La poupée de Nuremberg", operette van Adam. Hierna Causerie en vervolgens „Die schone Galathea", operette van Suppé. Lei ding: Falk. Brussel ,322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Salon-orkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Concert door Mannenkoor en De clamatie 10.3011 20 Gramofoonplaten. *84 rneter. 12.20 Gramcfoonplaten. I.302.20 Salon-orkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.55 Hoorspel. 7.20 Zangvoordracht. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 9.35 Vervolgconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 „Seelenhandel an der Saar", hoor spel. 9.20 S.A.-Concert o. 1. v. Tugendheim. 10.20 Politiek overzicht. 10.30 Berichten. 10.50 Sportpraatje. II.05 Weerbericht. 11.2012.05 Solistenconcert Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3 e Programma. 8.0017.20 Deutschl.sender. 17.20—18.20 Brussel Fr. 18.2019.20 Deutschl.sender. 19.2023.00 Luxemburg. 23.00afloop Deutsohl.sender. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 10.3511.50 Parijs Radio. 12.2017.35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. „National'' zen ders. 18.20—19.50 Brussel VI. 19.50afloop Londen Reg. MET DE KJt.O. MICROFOON NAAR VLIEGVELD SOESTERBERG. Zaterdagavond, 7 Juli om 8.35 uur be zoekt de K.R.O. het Vliegkamp Soesterberg, onder den titel: „Het Militaire Vliegkamp Soesterberg". Onze reporter Paul de Waart zal per microfoon een rondgang maken over het vliegveld, welke zeer interessant belooft te worden en ongetwijfeld de belangstelling van luisterend Nederland zal hebben.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9