•£- SAMENVOEGING DER CRISIS-ORGANEN - MAANDAG 25 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Juni 1934, medegdeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.1 te Wisby. Laagste barometerst.: 749.9 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 26 Juni: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, betrok ken tot zwaar of half bewolkt, kans op re gen of onweer, waar schijnlijk koeler. Sinds Zaterdag is de depressie over de Oostzee opgevuld en verder Oostwaarts getrokken. De hooge drukking, die Zater dag op den Oceaan ten Westen van Schot land lag, heeft zich aanvankelijk over de Noordzee uitgebreid en bevindt zich thans over Zuid-Scandinavië en de Zuidelijke Oostzee. Op IJsland blijft de depressietoe stand aanhouden. Een secondaire uitlooper van dit lage drukgebied strekt zich via Ier land en Engeland tot over West Frankrijk en ons land uit. Deze uitlooper beteekent voor ons land een betrekkelijk groote on weerskans, reeds thans zijn ten Zuiden van ons land hier en daar zware neerslaghoe veelheden gevallen (Calais 28 m.m.). Ten gevolge van den inval van de koelere Wes telijke winden, zijn in Frankrijk over het algemeen sinds gisteren de temperaturen gedaald; over ons land, Zuid-Scandinavië en Zuid-Duitschland zijn zij gestegen, ter wijl zij in het overige gebied onveranderd bleven. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 21.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Va® Maandagnamiddag 9.55 uur *ot Dinsdagmorgen 4.38 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Dinsdag 26 Juni voorm. 2.10 Mur en nam. 2.32 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De ZylH„ 7 uur 22 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 22 gr. C. Zoo ging het naar het Kardinaal van Rossum-plein, waar het beeld van den grooten overledene omhuld stond. Spoe dig kwam Mgr. Schioppa, de Pauselijke In ternuntius, om het beeld te onthullen. Moge het standbeeld van Kardinaal van Rossum lange eeuwen getuige zijn van wat de groote kardinaal voor Nederland en de geheele wereld gedaan heeft. Na het défilé voor het Nederlandsche Episcopaat, een waardig, demonstratief grootsch slot van de Zesde Nederlandsche Katholiekendag. De aftocht ging op dezelfde ordelijke wijze. Twaalf extra-treinen stonden ge reed om de menschenmassa's naar hun haardsteden terug te voeren. Velen bleven zich nog in de stad verpoozen, lang klonk nog de muziek, totdat de rust weerkeerde over deze aloude stad, wier historie heden weer met een belangrijk feit vermeer derd is. Mgr. Schioppa was van het station ge haald door den burgemeester van 's-Her- togenbosch, mr. van Lanschot. Trompet geschal kondigde de komst aan van Z. H. Exc., die werd voorafgegaan door den bo den van het stadhuis en gevolgd door den hoogeerw. pater A. v. Gent, provinciaal der Redemptoristen, de oud-secretarissen van Kardinaal v. Rossum, de paters Dreh- manns en dr. Lydsman, de paters Re demptoristen uit den Bosch' Klooster. Na een korte toespraak door den burgemees ter van 's-Bosch, verrichtte Z. H. Exc. de onthullingsplechtigheid. Voorlezing werd gedaan van een telegram aan Z. H. den Paus, waarin Z. H. den wensch uitspreekt, dat de herinnering aan Kardinaal van Rossum voor de Katholieken van Neder land zal zijn een krachtige aanmoediging om een onvermoeide werkzaamheid in dienst te stellen van het Geloof en ter al gemeen herstel van den Christelijken geest. Bij deze plechtigheid was aanwezig het voltallig Episcopaat, een zuster van Kardinaal van Rossum, religieuse bij de Zusters van Liefde uit Tilburg, de ontwer per van het standbeeld, de beeldhouwer A. Falise. DE BESTUURSMACHT DER KERKELIJKE OVERHEID WENSCHEN, DIE GEEN BEVELEN ZIJN In aansluiting met ons verslag volgt hier de letterlijke tekst van eenige be langrijke passages uit de op den Neder- landschen Katholiekendag gehouden rede van mgr. dr. G. C. van Noort. Over de uitoefening van het bestuurs- gezag door de kerkelijke overheid zeide mgr. van Noort: „Wie geen vreemdeling is in Jerusalem kan beseffen, dat het somwijlen voor den Bisschop of voor de Bisschoppen een eisch van voorzichtigheid wezen kan een eisch van voorzichtigheid in het belang der geheele katholieke gemeenschap slechts bij uiterste noodzaak in strikt- ge biedenden of verbiedenden vorm op te tre den. Het is immers prijzenswaardige voor zichtigheid, zoo lang mogelijk rekening te houden met de gevoeligheden van anders denkende landgenooten, die al te spoedig van aanmatiging of van ongepaste inmen ging spreken en het is ook voorzichtig Katholieken, die min of meer te goeder trouw verkeerde paden zijn ingeslagen, door mildheid van optreden de terecht- wijziging minder pijnlijk te maken. Waar de ernstige katholiek beseft of vermoedt, dat om andere of dergelijke overwegingen aan den vorm van raad of vermaan de voorkeur is gegeven, zal hij dubbel reden hebben om den wensch der overheid te aanvaarden, ofschoon het ook dan nog waar blijft, waar geen echt gebod is, mag van ongehoorzaamheid in den strikten zin niet worden besproken. Daarnaast dient echter met nadruk ge zegd te worden wat geloof ik ieder Ka tholiek zal aanvoelen dat het alle gren- gen van voegzaamheid te buiten gaa een openlijke actie te voeren, die lijnrecht te gen een duidelijken wensch der kerkelijke overheid indruischt". Over de politieke eenheid zeide mgr. v. Noort: „Indien in een land twee of meer staat kundige partijen zijn, alle bereid om de rechten van godsdienst en Kerk zoo noo- dig te verdedigen, heeft de Kerk niet het recht te vorderen dat haar kinderen zich bij een bepaalde partij zullen aansluiten. Maar indien de omstandigheden in eenig land van dien aard zijn, dat staatkundige eenheid noodig is om de onbelemmerde werkzaamheid in dat land duurzaam te waarborgen, heeft zij wel het recht om de Katholieken zeer ernstig aan te sporen en ook te verplichten, die eenheid te bewa ren. Ik zeg: „ook te verplichten", want ik zie geen enkelen grond, waarom het recht der Kerk hier enkel tot vermaan of leiding zou beperkt worden. Het recht der Kerk: want vooral bij dergelijke dingen zal de overheid altijd te overwegen hebben niet enkel hoe ver zij krachtens haar recht kan gaan, maar ook wat in de concrete omstandigheden voor de belangen, die zij te behartigen heeft, het meest vruchtbaar belooft te wezen. Zij is immers gehouden evenals alle overheid om haar macht te gebruiken tot nut en voordeel der gemeen schap, die zij beschermt". BINNENLAND VIER NIEUWE AUTOMATISCHE TELEFOONCENTRALES. In de provincie Utrecht. Woensdag a.s. worden nieuwe, automa tische telefooncentrales in dienst gesteld te Zeist, Driebergen, Huis ter Heide en Auster- litz. In verband daarmede is dien dag van 12 uur af de telefoongemeenschap met de aangeslotenen aldaar gedurende korten tijd niet steeds mogelijk. Indien ten ge volge van de overzetting, de afwikkeling van een aangevraagd gesprek niet kan ge schieden, wordt de aanvraag als vervallen beschouwd. SUBSIDIE-VERLAGING DOOR DE PROV. ZUID-HOLLAND. Voor 1935 op 80.000 geraamd. Ged. Staten van Zuid-Holland deelen in een memorie van antwoord inzake de voorgestelde subsudieverlagingen o.a. het volgende mede: De besparing van de herziening der pro vinciale subsidieregelingen wordt voor 1935 op rond 80.000 geraamd. Tegenover de vermindering van het totale subsidie bedrag met 10 pet. in vergelijking kan compensatie worden gezocht in een over eenkomstige verruiming der uitgaven. Met de meest vooraanstaande vereenigingen op het gebied van de volksgezondheid is voor af overleg gepleegd. Overigens wordt opgemerkt, dat de her ziening eerst 1 Januari 1935 ingaat, zoo dat de gesubsidieerde instellingen ruim schoots gelegenheid hebben om zich aan de door Prov. Staten te nemen besluiten aan te passen. EEN VERTEGENWOORDIGER DER O.S.P. IN DEN HAARLEMSCHEN RAAD Door opvolging van Soc. Dem. raadslid Door een samenloop van omstandighe den zal de Onafhankelijke Socialistische Partij een vertegenwoordiger in den Ge meenteraad van Haarlem krijgen. Het raadslid der S.D.A.P., de heer Koppen, heeft namelijk besloten, in verband met zijn gezondsheidstoestand, voor zijn raads lidmaatschap te bedanken. .Opvolger op de lijst der S.D.A.P. is de heer J. de Kadt, die ten tijde van de ge meenteraadsverkiezing van 1931 nog lid der S.D.A.P. was en als zoodanig op de candidatenlijst dezer partij voorkwam. Na het S.D.A.P.-congres te Haarlem in 1932 behoorde de heer De Kadt tot de oprich ters der O.S.P., van welke partij hij thans secretaris is. Naar men verneemt, heeft de heer De Kadt definitief besloten zijn benoeming te aanvaarden, zoodat de O.S.P. daardoor een vertegenwoordiger in den Haarlemschen Raad krijgt. BETEELDE OPPERVLAKTE LAND BOUWGEWASSEN. Bouwland met ruim 11.000 H.A. vermeerderd. Stct. no. 119 bevat een overzicht van de oppervlakten, met verschillende gewassen beteeld. In een tabel zijn, naast de voorloopige cij fers voor het jaar 1934, vermeld de defini tieve cijfers, aangevend de oppervlakten, in 1933 met de onderscheidene gewassen be teeld, terwijl ter vergelijking zijn opgeno men de overeenkomstige gemiddelden in het tijdvak 1923—1932. De wijzigingen, welke dit jaar in het bouwplan zijn opgetreden, kunnen, betrek kelijk gering worden genoemd. De opper vlakte, met tarwe beteeld, in vergelijking met dit in 1933, met 6 pet. toegenomen. De uitbreiding van de roggeteelt bedraagt nauwelijks meer dan 10 pet. De met gerst bezette oppervlakte is naar verhouding sterker toegenomen dan die van de rogge, doch in totaal was de oppervlakte, met eerstgenoemd gewas bezet, slechts ruim 14000 H.A. grooter dan in het vorige jaar. De teelt van haver is nog eenigszins ach teruitgegaan. In totaal is de oppervlakte, met granen beteeld, 7 pet. grooter dan in 1933 en 12 pet. grooter dan gemiddeld in het tien j aar lijksche tijdvak 19231932. Laatstgenoemd verschil komt voornamelijk voor rekening van de tarwe, daar de teelt der overige granen óf slechts weinig uit gebreider óf zelfs geringer in omvang was dan gemiddeld in deze tienjaarlijksche pe riode. De teelt van peulvruchten ging met 5 pet. achteruit; slechts bij de stamboonen viel een geringe uitbreiding te constatee- ren Bij de teelt der verschillende handels gewassen kwamen weder betrekkelijk be langrijke verschuivingen voor. In totaal ne men deze gewassen echter niet meer dan 4 pet. van het bouwland in, zoodat deze ver schuivingen voor het bouwland in zijn ge heel niet van groote beteekenis zijn. De oppervlakte koolzaad is met ruim 70 pet. vermeerderd, het karwijzaad met 53 pet. De teelt van geel mosterdzaad en die van blauwmaanzaad zijn ingekrompen tot on geveer 1/3 van de oppervlakte in 1933. Het vlas breidde zich uit tot de oppervlak te, welker bereiking met de steunverlee- ning wordt beoogd. De andere handelsgewassen, voorname lijk groenten, welke in landbouwbedrijven geteeld worden, zijn met ongeveer 20 pet. ingekrompen. De oppervlakte, met con sumptie-aardappelen beteeld, bedraagt 91 pet. van die in het vorig jaar; die met fa brieksaardappelen 98 pet. van de opper vlakte in 1933 en 66 pet. van die in 1929. De suikerbietenteelt is met 12 pet. inge krompen. De totale oppervlakte bouwland is met ruim 11.000 H.A. vermeerderd en thans we der ongeveer gelijk aan de gemiddelde op pervlakte in het tijdvak 19231932. Erkenning kleinhandelaren groenten en fruit. Namens de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale wordt medegedeeld, dat voor die kleinhandelaren in groenten en fruit, uit Den Haag en de navolgende omliggen de plaatsen, Scheveningen, Voorburg, Was senaar, Leidschendam, Stomp- w ij k Poeldijk, Honselersdijk, de Lier, Naaldwijk, 's-Gravenzande, Monster en Loosduinen,, welke nog geen erkenning hebben aangevraagd, nog gelegenheid is Inschrijving, n.l. voor hen, wier naam be gint met de letter A, B. C. D. E. F. G. H. op 25 Juni en Vervolgens met de letters I, J, K, L, M, N. O. P, Q, R, op 26 Juni en S, T. U. V. W, X, Y, Z, op 27 Juni van 6—9 uur 's namiddags in gebouw Amicitia, Westeinde, Den Haag. Iedere aanvrager moet meebrengen 2 pasfoto's en een gulden en voor zijn per soneel voor ieder personeelslid eveneens 2 pasfoto's en 25 cents. De Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale maakt de handelaren er nog wel opmerkzaam op, dat binnenkort de erken ningen zullen worden uitgereikt. Personen, die dan niet in het bezit zijn van een er- kenningskaart, zullen dan niet het recht hebben hun handel uit te oefenen. De be trokkenen zullen dus goed doen van deze laatste gelegenheid gebruik te maken. HJ\1. de Koningin naar Zwitserland vertrokken Met D-trein 108, die te 19.48 van het station Utrecht naar Basel vertrekt, is Vrijdagavond H.M. de Koningin, die per auto van het Loo naar Utrecht was geko- ihen, naar Zwitserland afgereisd. H.M. was slechts vergezeld van haar hofdame freule Schimmelpenninck en den adjudant van dienst, kapitein Phaff. H.M. reist incogni to als Gravin van Buren. Prins Hendrik De Prins is gisteren naar het buitenland vertrokken en stelt zich voor 25 dezer in de Residentie terug te keeren. Bij Philips weer 15.000 arbeiders Vermoedelijk heden, maar toch in elk geval in het begin van de week, zal bij de N.V. Philips' te Eindhoven de 15.000e Iedere critiek wordt met nauwgezetheid onderzocht ONTSLAG VAN EEN AANTAL CONTROLEURS Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer in zake het wetsontwerp tot nadere wijziging van de Landbouw- Crisiswet, de Crisis-Zuivel wet en de Crisis- Varkenswet, wordt het volgende ontleend: Verdere toepassing van de Landbouw- Crisiswet op zuivelproducten is dringend noodzakelijk en wacht slechts óp de afdoe ning van het onderhavige wetsontwerp, waardoor het mogelijk wordt alle regelin gen in enkele besluiten tot stand te bren gen. Dat de voorgestelde meerdere concentra tie tot stroefheid in de uitvoering zal lei den, vermag de regeering geenszins in te zien. Het tegendeel zal eerder het geval zijn. Dat de centralisatie in uitvoering be langrijke besparing mede zal brengen, acht de regeering zoo duidelijk, dat cijfers daar omtrent niet noodig zijn. Inderdaad zal in de toekomst een zeer groote feitelijke bevoegdheid worden ge legd in handen van een klein college van Regeeringsccmmissarissen, waaronder een beperkt aantal centralen werken, waarop het mogelijk is nauwkeurig toe te zien. Mis bruik maken door de lagere organen van him onafhankelijke positie bij de uitvoe ring der crisiswetten zal, zoo dit al moge hebben plaats gehad, in de toekomst veel minder gemakkelijk mogelijk zijn. Dat de vrees gewettigd zou zijn, dat de genen, voor wie en over wie de te nemen maatregelen genomen moeten worden, steeds verder af zouden komen te staan van hen, die de beslissende macht in handen hebben, kan zonder meer niet worden er kend. Tegen samenwerking met en inscha keling van de belanghebbenden bij de uit voering bestaat geen bezwaar; de beslissing zal echter bij de regeering en de organen der regeering moeten blijven. Samenstelling besturen. Intusschen zal bij de komende centrali satie, naar de meening van de regeering, de invloed der belanghebbenden kunnen wor den vergroot. Reeds thans worden de be sturen van de Provinciale Landbouw-Cri- sisorganisaties samengesteld uit personen, die worden voorgedragen door de drie Centrale Landbouworganisaties en van den tuinbouw, terwijl nog overwogen wordt of in die besturen ook nog vertegenwoordigers van den handel moeten worden opgeno men. Het ligt in de bedoeling de besturen van de nieuwe Hoof deen tr alen te kiezen uit de bestuursleden van de Provinciale Organisaties en waar noodig eveneens per sonen uit den handel en wellicht uit de in dustrie daarin te betrekken. De regeering is geenszins doof voor de critiek, welke op de crisismaatregelen wordt uitgeoefend. Zij hecht aan critiek mits in behoorlijken vorm geuit waarde; iedere critiek, hetzij op groote, hetzij op kleine punten, wordt steeds met groote nauwgezetheid onderzocht en, waar noodig, wordt ingegrepen. Hieraan moge evenwel worden toegevoegd, dat bij onderzoek, in wel een zeer groot percentage der gevallen blijkt, dat de geleverde critiek onjuist of althans schromelijk overdreven is. De snel opkomende behoefte over een groot aantal controleurs te beschikken, heeft er in den aanvang toe geleid, dat niet altijd die selectie is toegepast, welke wen- schelijk ware geweest. Reeds eenigen tijd geleden zijn maatregelen te dien aanzien genomen. Onder leiding van het hoofd van den Crisis-Opsporingsdienst is een uitvoe rig onderzoek ingesteld naar de anteceden ten van allen, die op eenigerlei gebied by de Crisis-Controle betrokken zijn. Dit onderzoek, dat zich over meerdere honderden personen moest uitstrekken en van uitvoerigen aard is geweest, heeft eeni ge maanden in beslag genomen, doch is thans zoo goed als geëindigd. Als gevolg daarvan zal een zeker aantal controleurs, arbeider wederom in dienst worden ge steld. Het hoogste aantal arbeiders bedroeg 23.000. Dit getal was in Mei 1932 to* 9400 gedaald. Sinds vorig jaar viel een gelei delijke stijging waar te nemen, de 14.000 was eerst kort geleden bereikt. Buziau hersteld. Naar wij vernemen is de heer Buziau hersteld en zal hij weer in de revue „Voor uit maar weer" in „Scala" optreden. Het verkeer over de Waal hersteld Nadat de baggerwerkzaamheden in de Waal de laatste dagen zoowel overdag als des nachts werden voortgezet, is men er Zaterdagmiddag met het werk gereed ge komen en kan de groote pont weer in de vaart worden gebracht. Het verkeer over Nijmegen is dus weer volkomen normaal. Bij Kon. Besluit is met ingang rn 1 Juli tot Commissaris van politie te Maastricht benoemd de heer J. J. A. van 't Hof, inspecteur te Hilversum. De nieuwbenoemde commissaris werd in Fe bruari 1897 te Tilburg geboren en is dus 37 jaar oud. Van begin Februari 1918 tot einde September 1918 was hij werkzaam als adjunct-inspecteur te Wormerveer, waarna hij benoemd werd tot inspecteur te Hilversum met ingang van 1 Oct. 1918 In den ouderdom van 72 jaren is over leden G. C. D. d'Aumale baron van Hardenbroek, oud-lid der Eerste Ka mer en van de Prov. Staten van Utrecht en oud-burgemeester van Driebergen hetzij op grond van hun antecedenten, het zij op grond van ongeschiktheid uit ande ren hoofde, ontslag worden verleend. Binnen enkele weken hoopt de regeering een algeheele centralisatie van alle con trolediensten onder een eenhoofdige lei ding, met daaronder een technische en een opsporingscontrole, te kunnen verwezenlij ken. Door dit alles zal, naar vertrouwd wordt, het inderdaad mogelijk zijn afdoende toe zicht te houden op de naleving van de uit gebreide voorschriften op crisisgebied. Bedoeling der regeering. De regeering deelt niet het standpunt van hen, die van meening zijn, dat de toestand in den landbouw steeds slechter wordt. D» maatregelen der regeering kunnen de door de internationale toestanden veroorzaakte ernstige economische omstandigheden niet wegnemen. Deze kunnen niet meer tot stand brengen dan dat althans het landbou wende deel der bevolking het meest nood zakelijke levensonderhoud niet ontbreekt. Verder gaan is haar onmogelijk, daar hier voor maatregelen genomen zouden moeten worden, die tegenover de andere bevol kingsgroepen niet te verdedigen zouden zijn. De „saneeringspogingen" van de re geering mogen dan ook niet beschouwd worden als' pogingen om de bedrijven weer volledig rendabel te maken. Deze po gingen moeten worden bezien in het licht van de hiervoren vermelde omstandighe den. Een van deze pogingen is inderdaad aanpassing van de productie zoo mogelijk aan de binnenlandsche consumptie, ver meerderd met mogelijken uitvoer en op de vervulling van deze mogelijkheid zal de regeering haar streven gericht houden. Zij verwerpt het denkbeeld van een regeling der prijzen op zoodanige wijze, dat he» eigenbelang medebrengt de gewenschte richting in te slaan, hetgeen zou beteeke- nen prijzen, waarbij de landbouw te gron de gaat.Inderdaad zou bij het stopzetten der bedrijven de productie afnemen, maar dit zou beteekenen een directe débacle voor bijna de helft der Nederlandsche bevol king. De centralisatie zal, althans direct, wei nig invloed hebben op de positie der var kenshouders, met welke het ontwerp van wet en de centralisatie in een nogal verwij derd verband staat. Onze varkenspositie is moeilijk, daar de uitvoer veel meer is teruggegaan dan was te voorzien. De Cen trale heeft gedaan wat haar mogelijk was en van een „in gebreke blijven" der Var kenscentrale is dan ook geen sprake. Omzetting van grasland in bouwland. Ten aanzien van de veeafslachting en de omzetting van grasland in bouwland kun nen op dit oogenblik moeilijk definitieve besluiten worden genomen. Juist op deze punten zijn wij te veel afhankelijk van do toekomstige internationale verhoudinge» en de eventueele mogelijkheden handels verdragen af te sluiten. Een tegemoetkomende houding van de regeering ten aanzien van de overneming van kalveren is niet te verwachten, temeer niet nu er reeds veel varkensvleesch is in gevroren en nog een aanzienlijk aantal blikken rundvleesch aanwezig is. Afgezien hiervan verzetten zich niet minder finan- cieele bezwaren hiertegen. De rundveeposi tie is zorgelijk en het is ernstig de vraag of niet nog krachtiger maatregelen, in het be lang van de veehouders zelf, noodzakelijk zijn. Ook de Regeering acht omzetting van grasland in bouwland gewenscht, maar kan nog geen vrijheid vinden deze dwingend voor te schrijven. De maatregelen, die straks onder de wer king der Landbouw-Crisis wet 1933 gebracht zullen worden, zullen in denzelfden geest als onder de oude wetten worden uitge voerd, voorzoover die „geest" althans goed is, wat in het algemeen gezegd kan wor den het geval te zijn. Prijsverhouding boter en mar garine. Het systeem van de prijsverhouding tus- schen boter en margarine is momenteel in onderzoek. Een beslissing is door de Re geering nog niet genomen kunnen worden. Zooals de omstandigheden zioh op het oogenblik laten aanzien, bestaat er voor de Regeering geen aanleiding het maximum percentage van tarwe tot boven 40 te ver- hoogen. De memorie gaat vergezeld van een nota van wijziging, alsmede van een vergelij kend overzicht tusschen den bestaanden en den voorgestelden tekst van de wet. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Vergadering Slagerspatroonsver- eenigingen, Den Burcht, 8.15 uur. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers St. Christoffel", Bondsgebouw Steenscbuur, 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Ju- ni tot en met Zondag 1 Juli a.s. waar genomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2