ZATERDAG 23 JUNI 1934 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen .te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieterskerkkoorsteeg 15, Leiden; Zr. I. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijger laan 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. JUNI-MAAND H. HART MAAND. Nadat we in Mei Maria, als Hemelkonin gin, hebben gevierd en haar beeltenis ver sierd met de pas ontloken lentebloemen, brengen we nu een bloemenhulde aan de beeltenis van het H. Hart. Minder teer dan de Meibloesems, zwaar der en voller staan de reine witte lelies en de vurig roode papavers. Niet meer de verwachting van de jonge Maagd, maar de volheid van Haar „fiat" Zijn Godelijk Hart met een bloedende wond. De laatste Meidag is het feest van Maria- Middelares en daarmede is de Juni maand ingeleid. Door Haar hebben wij Christus ontvangen. Uit Haar heeft Hij Zijn Lichaam aangenomen, dat voor ons is ge slachtofferd aan het Kruis en Zijn Godde lijk Hart, Dat voor allen met een oneindige liefde is vervuld. Door al de opeenvolgende menschen- geslachten is de gedachte Zijns Harten, om hun zielen te redden van den dood en hun honger te verzadigen. (Introïtus H. Mis van het H. Hart). Zijn Hart als symbool van Liefde ons voorbeeld van bovennatuurlijke en godde lijke liefde. Leert van Mij, dat Ik zachtmoedig en nederig van harte ben. Nederigheid en liefde gaan samen. Diep en eerlijk goed zijn voor anderen in alle omstandigheden, dat is wijsheid, dde Christus alleen ons leeren kan. In het Kerkelijk jaar is de tijd na Pink steren, weinig bedeeld met groote feesten, maar dan wijst de Kerk ons op eigen le vensstrijd. Alle epistels van de 4e Zondag na Pink steren tot de 24e toe zijn van Sint Paulus en ook de grondgedachten der oraties stem men steeds met de epistels over een. Her haaldelijk komt de liefde naar voren in Paulus' brieven. Oratie van den 5en Zondag na Pinkste ren: „God.... stort in onze harten uit de vurigheid Uwer liefde". En het epistel: „Wees eensgezind in het gebed, hebt mede lijden, broederlijke liefde, barmhartigheid, bescheidenheid, nederigheid. Vergeldt niet kwaad met kwaad, maar met zegening", enz. In het epistel van den 14en Zondag na Pinksteren staat de liefde, als eerste deugd genoemd in een reeks van christelijke deug den. Als begin van alle anderen, want van geloof, hoop en liefde is de grootste de liefde (I Cor 13, 13). „Doet over dit alles de liefde aan, die de gordel der volmaakt heid is". (Col. 3, 13). Moge zijn liefdevol Hart ons deze maand meer leeren begrijpen, wat Zijn liefde was voor ons en hoe onze liefde moet worden voor Hem en onze naasten, want: Waar liefde is, is God. OFFICIEEL NIEUWS. Excursie van 13 JunL Onder een stralende ton, in een mooie ruóme autocar, reden 13 Juni j.l. 19 leden af ter bezichtiging van het Zeiss-PÏaneta- rium in den Haag. We hadden ruim de tijd, en zijn over Wassenaar gereden, waar de nieuwe kerk, de Goede Herder, werd be zichtigd en bewonderd. Vooral het altaar en t Mariabeeld viel zeer in de smaak. Daarna naar Scheveningen gereden, over de boulevard naar den Oude Schevening- eohe weg waar de St. Antonius Abt-kerk, met het mozaiek van Molkenboer, 't groote doopfont van Brom en de beelden alge- meene bewondering vonden. Den Haag heeft op t oogenblik allerlei modem gebouwde kerken, die zeker een bezoek waard zijn, o.a. Pasohaliskerk aan den Wassenaarsche Weg; Martelaren v. Gorkum, Stadhouders- laan; Mania v. Lourdes te Scheveningen (om zijn schilderwerk); Sacramentskerk ean de Sportlaan. Om 4 uur waren we bij 't Zeiss planeta rium. In ruim een uur tijds werd ons, met de sterrenhemel boven ons, verteld, wat het verschil is tusschen ster en planeet, hoever verwijderd de verschillende sterren van ons afstaan, zoodat wij nu 's avonds ster ren bewonderen kunnen, die him licht voor "600 k 700 jaren geleden naar ons toe ge zonden hebben; hoe de maan en de pla neten om de zon loopen en hoe we eigen lijk lederen avond aanschouwen kunnen de Heerlijkheid God, die 't al heeft gemaakt. Tevreden reden we terug en kwamen 6 uur in Leiden aan. Waarom waren er zoo weinig deelneem sters? Mededeeling aan de Ondcrafdeelingen. Wilt U er voor zorgen, dat er regelmatig verslagen binnenkomen over het werk van en in de onderafdeelingen. Missie-Naaivereeniging „St. Franciscus Xaverius". De brieven die inkomen van de Missio narissen zijn vol dankbaarheid voor het hun toegezondene en steeds vergezeld van een lijstje waarop weer het hoognoodige vermeld staat. Pater Schuur van Zoeterwoude schrijft o.a.: Dezer dagen ben ik benoemd tot pas toor te Moeting en verschillende dorpen langs de Bian-rivier. Op zich beschou wd 'n heele mooie uitverkiezing, doch er is een groote „maar" aan verbonden en dat is dat die parochie pas sinds 3 jaar opgericht is dus: armoe troef op alle gebied. U begrijpt zelf wel wat er zooal noodig is voor een Statie met elf bijstaties. Op elke Statie moet een kazuifel en albe aanwezig zijn, maar op niet één is dat aanwezig. Ook mis- diienaaxtoogjes, een artikel waar bijna niet aan te komen is. Zoudt U hieraan niet kun nen en willen meewerken. Ik sluit hierbij een foto, het is maar om te laten zien dat er nog geen overvloed van kieeren is. „Een goed venstaander heeft maar een half woord noodig", zegt het spreekwoord. Het zijn kinderen uit een kampong in het stroomgebied van de Boven-Digoei; de ge- heele kampong is naar beneden gevlucht wegens herhaaldelijke aanvallen van kop pensnellers. In verband met de zedelijkheid is het kleerenvraagstuk hier zoo urgent dat som migen zeggen; met een gerust hart kan men alleen hen doopen die men steeds in de kieeren kan steken. En U begrijpt zelf wel hoeveel er noodig is voor een paar dor pen. (wjg.) Pater S. Schuur M.S.C. Van Pater B. Vlasveld: Hiermede heb ik de eer U eenige foto's te zenden van mij zelf temidden onzer catechisten-studenten, gekleed in het naai- sel van de Leidsche Missie-Naaikring. Nog maals hartelijk dank aan bestuur en leden voor deze prachtzending, enz. Father B. Vlasveld. Deze brief was vergezeld van een aar dige foto. Nog een 'brief van een Leidsche missio naris. Hij schrijft Gedurende de 5 jaren dde ik hier dn de missie van Midden -Afrika heb doorge bracht, heeft mijn motorfiets (de negers noemen zoo'n ding piki-pdki) mij groote diensten bewezen op mijn rondreizen door de verre missie-staties. Die verafgelegen staties zijn zeer moei lijk te bereiken want de wegen zijn er niet- zooals in Holland, mooie asphaltwegen, maar ze gelijken meer op bergen en dalen, Zoo'n reis duurt zoo ongeveer 3 k 4 weken en is zeer vermoeiend, want in die verre plaatsen heerscht meestal een heel voch tig klimaat en gewoonlijk komt een mis sionaris thuis met flinke koorts. Maar ge lukkig is er nog kinine. Doch wat nu erger is: mijn póki-piki heeft nu koorts en daar helpt geen kinine tegen, hij. wordt oud, de ingewanden gaan ram melen, ik geloof: hij moet op stal gezet worden voor er ongelukken gebeuren. Het begin voor een nieuwe is er al maar.... die laatste loodjes, de laatste 150. Als er soms missie vrienden in Leiden zijn die voor een arme missionaris in Midden- Afrika hiervoor iets over hebben, hier is hun kans. Bij voorbaat hartelijk dank. Voor dit doel staat een busje bij: B. v. Oerte-Spierenburg, secret ar esse, Zoeter- woudische Singel 90. VAN ALLES WAT. Anti-lawaal-campagne. Nu de wind zoo heerlijk om en door het huis blaast, is het het meest gunstige oogen blik om te spreken over een allereenvou digste uitvinding, die veel gemopper en er gernis zal voorkomen. Toen de keuken- en diverse kamerdeu ren zeker wel tien keer met de zoo op je zenuwen werkende smak waren dichtge slagen, 'belde er een mijnheer, die zonder commentaar een pakje afgaf, waarop met groote letters „Anti-lawaai campagne". Gunstiger oogenblik kon hij noodt geko zen hebben. Die kleine ronde plaatjes, waarin opgesloten een gummirolletje zit, waarvan het uitstekende gedeelte de schok van een dichtslaande deur opvangt het ei van Columbus zijn zoo eenvoudig aan te brengen en zoo billijk in prijs dat het voor niemand een bezwaar kan zijn ze te koopen. Ondanks de storm, na het aanbren gen van die dingetjes, een heerlijke rust in buis. Ik kan ze iedereen aanbevelen en aangezien ze nog niet in winkels verkrijg baar zijn, laat ik hier het aidres van het Hoofdkantoor te Oegstgeest volgen: H. P. Bumpers-Service, Emmalaan 48, Tel. 2092, opdat iedere geplaagde huisvrouw zich voor het kleine bedrag van 25 centreen reeks van lange rustige dagen kan koopen. I. v. d. A. De sfeer in huis. De sfeer in huis bepaalt vaak de gedrags lijn van de kinderen. Wanneer de kinderen als iets van zelfsprekends leeren te laten wat slecht en leelijk is, zal het slecht ook later niet meer dde aantrekkingskracht op IMTERPAROCHIEELE WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. (60) Merkten wij de vorige maal op, dat spa ren om eenig bezit te verwerven een be langrijke zaak is, dan dient ook aandacht geschonken te worden aan het loon- stelsel. Leo XIII acht dit stelsel in zich niet onrechtvaardig en in R. N. bespreekt Hij uitvoerig hoe met rechtvaardigheid dat alles geregeld moet worden. Daar is echter in den loop van 40 jaren veel veranderd en zoo komt het, dat Pius XI, gezien de nieuw georiënteerde verhou dingen in onze samenleving, meer wil aan sturen op een „maatschapscontract". De Paus beoogt hiermede een contract, waar door in eigendom of beheer of winst van de zaak gedeeld wordt. ZooaiLs in meerdere zaken het geval is, zoo moet men' ook in deze echter niet gaan den ken, dat een dergelijk vraagstuk (over het loon) ineens kan worden opgelost. Er zijn nu eenmaal meerdere factoren, -waarmee rekening dient gehouden. Van niet-christe- lijke zijde is b.v. de meening gelanceerd, dat de vruchten van den arbeid alle maal aan den arbeider toebehooren. Non sens natuurlijk, want kapitaal èn arbeid hebben rechten. Prent dit maar eens diep in uw hersens, want er wordt met dat loon- recht nogal eens gesold. Wat het geval is met den eigendom, is eveneens zoo met den arbeid. Ook de ar beid heeft een tweeledig karakter, persoon lijk en algemeen. Dit laatste, als sociaal karakter, verdient begrepen te worden als volgt: We zijn allen op elkaar aangewe zen en dus van elkaar afhankelijk; in de economische en sociale orde moet samen werking zijn tusschen intellect, kapitaal en arbeid; de arbeider in zijn afhankelijkheid moet zich kunnen beroepen op de sociale rechtsbescherming. In het kader van dit algemeéne van arbeid en arbeider, staat het persoonlijk karakter van den arbeid, zooalis Christus het leerde en een Kolping het tusschen de menschen bracht n.l.; arbeid is een persoonlijke roe ping met eeuwigheidsb estemming De Paus noemt dan drie punten, die de aandaoht verdienen, en voortvloeien uit het tweeledig karakter van den arbeid. Het eerste punt, dat bij de vaststelling van een loon zeer gewichtig is, handelt over het onderhoud van den arbei der en zijn gezin. Hoewel eenerzijds het goede verschijnsel bestaat, dat ook an dere leden van het gezin meehelpen om den kost te verdienen, hekelt de H. Vader het als „een verfoeilijk misbruik", om vrouwen en jonge kinderen uit te buiten. M.a.w. het loon dient berekent te worden naar het ge- zinsonderhoud. Waar derhalve meer kleine kinderen zijn, die niet tot werken in staat zijn, moet terdege worden berekend, dat een dergelijk gezin meer van den vader afhankelijk is dan b.v. daar, waar nog en kele kinderen iets weten te verdienen. Als een „sohandelijke wantoestand" wordt vervolgens besproken het werken buitenshuis van huismoeders. Die moeten zich kunnen wijden aan de zorgen voor hom gezin in het huiselijk verband; want wan neer het zoo is, dat moeders uitwerken moeten gaan (bjv. door een karig en ontoereikend loon van den vadier) dan komt er immers van de opvoeding der kinderen niets tereöht. Nu leven we in zeer moeilijke tijden en dat beseft ook de Paus volkomen. Het is daarom, dat de Paus vraagt en blijft vra gen, om er althans naar te streven. Er is heel gemakkelijk een beroep te doen op den slechten tijd enz., maar als nooit de consequentie aanvaard wordt van Pius' leer, dan ziet het er met de katholieke zaak be roerd uit. Van hoe groot belang dat is tee kent de H. Vader scherp uit met deze woor den: „Hier past een woord van verdiende hul de aan allen, die met inzicht en beleid ver schillende methoden beproefd hebben, om het arbeidsloon zóó in evenredigheid te brengen met het gezinsleven en de lasten, dat bij de vermeerdering der lasten het loon verhoogd wordt, en, als het geval zich hen uitoefenen en zal het voor hen gemak kelijker zijn om het goede te kiezen en te doen. Van ons vrouwen, als de geboren op voedsters van onze kinderen hangt grooten- deels ook de sfeer in het huis af en steeds moeten we er ons bewust van houden, dat het 'huisgezin de machtigste invloed op de ontwikkeling van de jonge menschen heeft. Onwillekeurig vraagt men zich af, of die sfeer nog zoo deugdelijk en christelijk as, wanneer we de vreugde moeten consta- teeren bij de aflegging van een belofte van een groep jongens in onze stad om iets te laten voor een jaar, wat eigenlijk vanzelf sprekend hoorde te zijn. Immers we zullen toch ook niet publiek beloven om een jaar bijv. niet te stelen. Toen ik klein was, en ik beloofde nooit meer stout te zullen zijn, zei ik er altijd als voorwaarde vlug bij: „met overmorgen te beginnen". Gelukkig is dit nu niet er bij verklaard. L. W. voordoet, zelfs voorzien wordt in buiten gewone behoeften". Ja, we juichen wel gauw om een Ency cliek, maar ware het niet beter een en an der in meer katholieken zin toe te passen? S. M. DE 6e NED. KATHOLIEKENDAG. Uit onze Leidsche Gez. Ver. ne men 30 leden deel aan den Katholiekendag te Den Bosch op as. Zondag. Deze deelne mers hebben programma met toegangs kaart ontvangen en zorgen goed op tijd aan het station te zijn, waar de ass.-Senior de spoorkaartjes zal uitreiken. Leest vooral ook de ordebepaiingen. De Senior en een der Commissarissen nemen deel aan den Zaterdag en den Zon dag. Alzoo van onze vereeniging een totale deelname van 32 personen. Uit het District nemén verder nog bijna 70 Gezellen deel, .waarvan met den trein vanuit Leiden zullen meereizen de deelnemers uit Zoeter woude, Noordwijk en Stomipwijk. Eenieder werke mee tot algeheel welsla gen en blijvend succes! 's Morgens om 6 uur is er in de Lode- wijkskerk een H. Mis. Wie van de deelne mers wil, kan. deze H. Mis bijwonen en tot de H. Tafel naderen. ONZE DISTRICTSDAG OP ZONDAG 22 JULI. In de jJ. Zondag gehouden vergadering van het Districts-Senioraat is besloten den Districtsdag der Gezellen te houden in Roe- lofarendsveen. Als de plannen nader zijn uitgewerkt, zal ieder Gezel gaarne mee doen. 't Wondt een diag van beteekenis voor het Kolpingswerk. DISTRICTS-SENIOR AAT. Tot plaatsvervangend-lid van het Cen- traal-Senioraat is in ons district gekozen de heer W. P. Augustinus, Senior van de afd. Noordwijk. KOLPINGS-BOYS. Vrijdag 15 Juni had de algemeene jaar vergadering van Kolpings-Boys plaats. Half acht waren een flink aantal junio ren present waaronder weer enkele nieu we gezichten. Na opening werden verschillende aange legenheden, zooals contributiebetaling, trai ning, wedstrijden besproken en het be stuur kan met voldoening constateeren, dat onze Boys-jun. steeds meer voor hun club voelen en behalve goede clubleden ook propaganda voor hun club maken. Na afloop der juniorenbijeenkomst open de de voorzitter, de wel eer w. V.-Praeses Kap. H. Sohrama, de seniorenbijeenkomst waarop de opkomst bevredigend was. Een belangrijke agenda was ter afdoe ning aanwezig. Notulen werden goedge keurd, mededeelingen over afgeloopen en komende wedstrijden gedaan, de keurig verzorgde jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Bij de reglementaire bestuursverkiezing werden gekozen: P. N. Brouwer als afd.- voorz., H. Uphoff, W. Varkevisser en C. Otten als bestuurselden. In de terreincommissie werden gekozen: J. Varkevisser en Berbée, terwijl in de elf talcommissie tevens de aanvoerders der elf tallen zullen zitting nemen. Zeer vele belangrijke en minder belang rijke aangelegenheden, zooals terrein en materiaal, correspondentie D.H.V.B., trai ning, werden vervolgens behandeld en toen de V.-Praeses deze vergadering te kwart voor elf sloot, onder dankzegging aan de aanwezigen, waaronder de eere-voorz. der club, den heer Braakman en den Senior, was men het er over eens, dat de verga dering wederom tot de groei der club had bijgedragen. En nu, Boys, met kracht in eensgezind heid, vooruit! Biljartclub „A.B.C." Op Vrijdag 29 Juni 1934 houdt bovenge noemde club haar 1ste Jaarvergadering. Alle leden dus present. Wanneer de biljartclub a.s. winter aan wedstrijden deel wil nemen, moeten de leden beter opkomen. Ook de contributies moeten beslist iedere week betaald worden. Zondag, Katholiekendag. Maandag, vergadering bibliothecarissen. Dinsdag, 8.30 uur Paladijnenraad; 8.45 Paladijnen bijeenkomst. Woensdag, jaarvergadering voor de leden van de tooneölvereeniiging. Vrijdag, jaarvergadering voor de leden van de biljartclub. Marie, nu heb je ▼ergeten de visch te wasschen. Gunst mefrau, die beessics bennen toch niet vuil, ze hebben d'r lev.cn lang in 't water gezwommen. (Je Suis Partout) KALENDER DER WEEK PETRUS EN PAULUS. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. In de kerken v. d. H. Joannes den Dooper dagelijks Credo. ZONDAG 24 Juni. Feestdag v. d. H. Joan nes den Dooper. 5e Zondag na Pinksteren. Mis: De venire. 2e gebed v. d. 5en Zondag na Pinksteren. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Laatste Evangelie v. d. 5en Zondag na Pinksteren. Kleur: Wit. Als algemeene regel viert de H. Kerk niet den geboortedag, maar den sterfdag van een heilige als zijn feestdag. Vandaag evenwel maakt zij hierop een liitzondering. Zij viert het geboortefeest v. d. H. Joannes den Dooper, omdat Joannes reeds vóór zij ne geboorte gezuiverd werd van de smet der erfzonde en dus bij zijne geboorte niet was in dien toestand van afgekeerd-zijn van God, waarin de mensch, komende in deze wereld, zich bevindt tengevolge van de zonde van Adam. „De andere Profeten hebben slechts den Verlosser voorspeld. Gij, echter, Joannes, wijst met den vinger aan het Lam Gods, dat wegneemt de zonde van de wereld. Wegbereider des Heeren, richt onze schre den op den weg naar het eeuwig heil". MAANDAG 25 Juni. Mis v. d. H. Adel- bertus, Belijder: Os JustL (Zie in het feest eigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. H. Gu- lielmus; 3e v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper. Kleur: Wit. De H. Adelbertus, door den H. Willibror- dus aan zijne gezellen toegevoegd, predik te het H. Evangelie in Kennemerland. Be kend is de St. Adelbertsput bij Egmond- binnen, welks water aan velen de gezond heid heeft teruggegeven en is ontdekt na de opgravingen en verheffing der heilige overblijfselen van Sint Adelbert. DINSDAG 26 Juni. Mis v. d. H.H. Joannes en Paulus, Martelaren: Multae tribulatio- nes. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper. Kleur: Rood. Joannes en Paulus, twee broers, zijn ont hoofd omdat zij weigerden te behooren tot de hofhouding van keizer Juliaan de af vallige. Zij wilden niet zijn bij hem, die Jesus Christus was afvallig geworden. WOENSDAG 27 Juni. Mis v. d. vorigen Zondag: Exaudi. Geen Gloria. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper; 3e Concede (ter eere van Maria). Kleur: Groen. Of de Mis v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper: De ventre (als op 24 Juni). Gloria. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e Concede. Credo (alleen in de kerken v. d. H. Joannes den Dooper). Kleur: Wit. DONDERDAG 28 Juni. Mis v. d. H. Ire naeus, Bisschop en Martelaar: Lex. 2e ge bed v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Doo per; 3e v. d. Vigilie v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Rood. Of de Mis v. d. Vigilie: Dominus. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Irenaeus; 3e v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper. Kleur: Paars. De H. Irenaeus, bisschop van Lyon, be streed door zijne talrijke, maar grooten- deels verloren geraakte geschriften de ket terijen van zijn tijd en bevestigde daar door de rust in de Kerk. Onder keizer Sep- timius Severus onderging de heilige den marteldood. VRIJDAG 29 Juni. Feestdag v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Mis: Nuno scio. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Simon, de eenvoudige, ongeletterde vis- scher, door Christus genoemd: Petrus, d.l. steenrots, bestuurde, bezield met den H. Geest, gedurende vier en dertig jaren, waar van vijf en twintig te Rome, als eerste Op perhoofd de H. Kerk Gods. Onder de chris tenvervolging van den wreeden keizer Nero gevangen genomen, werd Petrus na een verschrikkelijke gevangenschap van negen maanden wreedaardig gekruisigd. Uit eerbied voor zijn Meester vroeg en ver kreeg Petrus om met het hoofd omlaag ge kruisigd te worden. „Gelukzalige Herder, Petrus, verhoor goedgunstig onze smeekbede; verbreek door uw machtwoord onze zondeboeien. ZATERDAG 30 Juni. Gedachtenis v. <L H. Apostel Paulus. Mis: Scio. 2e gebed v. d. H. Petrus; 3e v. h. octaaf v. d. H. Joan nes den Dooper; 4e voor den Paus. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Gisteren wijdde de H. Kerk vooral haren aandacht aan den H. Petrus. Vandaag spreekt zij ons bijzonder van het „Vat van uitverkiezing", den H. Paulus, den grooten Apostel der Heidenen en Leeraar der vol ken. Volgens de traditie onderging de H. Pau lus op denzelfden dag van hetzelfde jaar (29 Juni 67) te Rome den marteldood door onthoofding. „Voortreffelijke Leeraar Paulus, richt onze levenswijze en trek onze harten met u omhoog naar den hemel. Bid voor ons tot God, Dei u heeft uitverkoren". IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. n. Gulielmus, Abt: Os Justi. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Benvenutus van Gubbio, Belijder: Justus. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper; 3e Con cede. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6