HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. ZATERDAG 23 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMENGDE BERICHTEN KNAAP OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 14-jarige knaap P. Arts, woonachtig te Venray, op den weg Venray Denrne met zijn fiets onder een passee- rende personenauto gekomen en vrijwel op slag gedood. Het stoffelijk overschot van den knaap werd naar het St. Josephgestioht te Venray overgebracht. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is in de Oldenzaalschestraat te Hengelo een 4-jarig kind van den heer Steffens door een auto aangereden en ge dood. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt, terwijl de auto in beslag werd genomen. AUTO TEGEN BOOM GEVLOGEN. Gisteravond omstreeks half acht is op den Tienhovenscheweg onder de gemeente Via- nen een personenauto tegen een boom ge vlogen. Doordat een wielrijder, een oude man, die op ouderwetsche wijze van zijn fiets stapte, kwam te vallen, geraakte de bestuurder van een hem achterourijdende personenauto, die om een aanrijding" te voorkomen naar rechts uitweek, de macht over het stuur kwijt en sloog tegen een boom. De wagen werd zwaar beschadigd. Een der inzittenden, de veekoopman Hoek uit Utrecht werd uiit den wagen geslingerd en ernstig aan het hoofd gewond. Na voor- loopig verbonden te zijn, werd hij naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. De bestuurder en twee andere inzittenden kwamen er zonder letsel af. De politie heeft de auto in beslag genomen en een uitge breid onderzoek ingesteld. MEUBEL-OPSLAGPLAATS UITGEBRAND. Twintig inboedels verloren. Een brand van ongewonnen omvang heeft hedennacht te Bloemendaal gewoed in een opslagplaats van ameublementen aan de dr. Dirk Bakkerlaan tegenover het oude café ,,'t Hemeltje". Een twintigtal in boedels is totaal vernield door het vuur, dat met groote hevigheid heeft gewoed en dat ook een verhuisauto in vlammen heeft doen opgaan. De eigenaar van de opslag plaats was etegen brand verzekerd, ech ter niet voor de bij hem opgeslagen inboe dels. Om half twaalf gisteravond werd naar de „Vooruit" meldt, brand ontdekt in de opslagplaats van de firma Houtgraaf Bolsenbroek. Aanvankelijk dacht men niet, dat deze brand een grooten omvang zou krijgen, doch weldra, toen men het geheel kon overzien, werd direct alarm gemaakt voor „groote brand". De vrijwillige brand weer, onder leiding van den heer Meeuwig, stond voor een buitengewoon moeilijke taak, daar de brand het hevigst aan de achterzijde van het perceel woedde. Met zoeklichten op de daken der belendende perceelen toog men aan het werk, waarbij men zeer bemoeilijkt werd door den ster ken wind, die de vlammen hoog opjoeg en aanwakkerde. De brandweer zag zich dan ook genoodzaakt ten einde erger te voor komen, de aangrenzende gebouwen voort durend nat te houden. Hiervoor werd een groot aantal slangen uitgelegd door de aangrenzende huizen heen, ten einde de brandende opslagplaats van alle zijden te kunnen bestrijken. Beneden stonden eenige groote verhuis- auto's die men met groote moeite uit de vlammen kon redden. De wagen, die het meest achteraan stond, moest men echter aan het vuur prijsgeven. Ook eenige vaten olie kon men nog in veiligheid brengen. Inmiddels konden de groote watermassa's, die in het vuur gespoten werden, niet be letten, dat twintig inboedels, die boven de garage opgeslagen woren, door het vuur totaal vernietigd worden. De brandweer had zelfs moeite genoeg, om uitbreiding van den brand, die op een gegeven mo ment dreigde, te voorkomen. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 25) Groot nam een slok wyn en knikte. Die hem niet kende, zou gedacht hebben, dat hij heel erg zuinig op zijn woorden was. Hij vulde zijn glas nog eens op aandrin gen van Bedford en keek met zijn groote, onschuldige, blauwe oogen naar de schilde rijen aan den wand. Handige kerel! dacht Bedford. Ver duiveld handig! En toen kreeg hy een idee. Hij had ge zien, dat Laurence niets liever wilde, dan vertrekken, terwijl Groot verlangend scheen hem, Bedford, iets te vertellen. Zeg, Workman, zei hij, als je me canicien zoo even pas gearriveerd is, zal hij wel honger hebben. Je hebt zeker nog niet gegeten, hè? Groot begreep hem. Nèen, mijnheer. Dan zal ik je wat laten brengen, ant woordde Bedford en drukte op een bel. En terwijl Groot wat gebruikt, zal ik u die diagrammen laten zien, waar ik u over ge sproken heb. Ga maar even mee naar mijn werkkamer, mijnheer Workman. Hoe ongeduldig Laurence ook was om Groot mee te nemen naar zijn kamers en daar met hem te bespreken wat er den volgenden dag gedaan zou moeten worden, stelde hij toch machtig veel belang in al les, wat met zijn beroep in verband stond. Hij volgde Bedford naar diens werkkamer De heer Bolsenbroek, die er naast woon de, en die gewekt was, toen de boel reeds in lichterlaaie stond, wist zich niet te her inneren, voor welk bedrag de opslagplaats verzekerd was, doch wel wist hij dat de inboedels niet door hem verzekerd waren. Of echter de eigenaars een verzekering hadden afgesloten, kon hij ons niet mede- deelen. De ameublementen hoorden toe aan per sonen, die of naar Indië of naar het bui tenland met vacantie waren. Voor hen is deze brand wel een bijzonder groote scha depost. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond ontstond door onbekende oorzaak brand in de kapitale boerderij van den heer Veenhuis te Steenderen. Aange wakkerd door den feilen wind sloeg het 'vuur over naar den schuur van de naast- bijgelegen boerderij van den landbouwer Hulshof, terwijl voorts nog vlam vatte de 200 M. verder gelegen boerderij van den heer Giesen. Deze boerderij kon echter be houden blijven, evenals het woonhuis van den heer Hulshof. De boerderij van den heer Veenhuis alsmede de schuur van den landbouwer Hulshof brandden tot den grond toe af. De brandweer die ter plaatse aanwezig was, kon wegens gebrek aan bluschwater niets uitrichten. Een aantal varkens kwam in de vlammen om. De scha de, die ongeveer 15.000.bedraagt, wordt door verzekering gedekt. IN EEN KLUIS OPGESLOTEN. Hachelijk avontuur van een kantoor bediende. Gisteravond is de 19-jarige kantoorbe diende G. de Jonge in een kantoorlokaal in het Witte Huis te Rotterdam in een kluis opgesloten geraakt. Bij het stoeien met an dere bedienden was hij de kluis binnenge- loopen en had hij daarop de deur dicht ge trokken. Het bleek daarna niet meer moge lijk de deur te openen, zoodat de jongen opgesloten was en deze in een benarde po sitie begon te verkeeren. Toen men de kluis niet meer op normale wijze kon openen heeft men daarop getracht deze met een snij apparaat te openen. Hierbij ontstond in de kluis brand in een party mappen met brieven, die op houten rekken stonden. De positie van den opgeslotene was toen uiterst precair. De brandweer moest er aan te pas komen en deze kon toen door een gaatje heen het vuur blusschen nog juist voordat de vlammen den jongen hadden bereikt. Deze dreigde echter daarna door den rook te stikken. Met een zuurstofapparaat en een gummislang werd hem lucht toege voerd, waardoor hij gered is. Nog gerui- men tijd is men daarop doende geweest om de kluisdeur te forceeren, waardoor de ge vangene bevrijd kon worden. Deze was door de doorstane emotie zeer overstuur geraakt. Nadat hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld was, kon hij naar huis worden gebracht. Lichamelijk letsel had hij niet bekomen, doch het waren eeni ge benauwde uren voor hem geweest en hij zal dit avontuur dan ook niet licht ver geten. DE VALSCHE MUNTERSBENDE. Nog meer slachtoffers gemaakt. Naar thans bekend wordt, zijn ook eeni ge personen uit de omgeving van Eindho ven de dupe geworden van de valsche muntersbende waarvan in den loop dezer week vele leden zijn gearresteerd. De caféhouder L., te Mierlo, kreeg dezer dagen een klant, die 100 liet wisselen, ter wijl ook te Mierlo-Hout zich hetzelfde geval heeft voorgedaan bij den caféhou der M. Toen zij in de kranten van de val sche muntersbende lazen, zijn zij de biljet ten gaan onderzoeken, welke inderdaad valsch bleken te zijn. Ook de drogist P. te Gemert is het slacht offer van de bende geworden. Van een en ander is aangifte gedaan bij de marechaus see. en was weldra geheel verdiept in de be schouwing van een portefeuille met won derlijke teekeningen en diagrammen. John Bedford bleef eenigen tijd gedul dig naast hem staan, hem wijzend op al lerlei bijzonderheden, maar op een gege ven oogenblik zei hij: Ik zal eens even naar Groot gaan kij ken. De arme kerel zal wel honger hebben en voelt zich natuurlijk vreeselijk verlegen in zoo'n vreemde omgeving. Dat is zeer vriendelijk van u, ant woordde Laurence, die het bestaan van Groot op dat oogenblik geheel vergeten was. Bedford vond zijn vreemden gast aan ta fel, waar hij even smakelijk de kostbare ge rechten verwerkte, welke hem waren voor gezet, als hij dat eenigen dagen geleden dat gedaan had met zijn brood en worst. Hij sloot de deur voorzichtig achter zich af en kwam dicht vóór Groot staan. Heb je een boodschap voor me, van Francis Armadale? vroeg hij fluisterend. Groot knikte, omdat hij zijn mond vol had. Ja, ik moest hierheen komen, zoodra ik in Londen was gearriveerd en voortaan aan u verslag uitbrengen. Goed, houd je oogen open, maar kom hier nooit weer heen. Men mag je hier niet zien. Begrepen? Groot knikte. Uitstekend. Ik houd van mannen, die weinig zeggen en veel denken. Hij liep naar een kastje en haalde daar een kaartje uit, waar hij met inkt iets op schreef. Hier. Café Victorine, Soho. Daar moet je Zondagavond om zeven uur op me wach ten. Groot stond van zijn stoel op, bestudeer POLOTE-INVAL IN EEN SPEELHUIS. De verdachten waren echter te snel. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie van het bureau Warmoes straat te Amsterdam een inval gedaan In het perceel MolenSteeg 10, waar, volgens bij haar ingekomen klachten, gelegenheid zou worden gegeven tot hazardspel. De Molensteeg is een obscuur steegje tus- schen de Zeedijk en de O.Z. Achterburgwal, en de politie koesterde reeds lang het ver moeden, dat in genoemd perceel hazard spel beoefend werd. Een aantal politieman nen in burger, gevolgd door eenige agen ten in uniform, onder leiding van een in specteur van het bureau Warmoesstraat, toog er vannacht op uit, in de hoop de spe lers op heeterdaad te betrappen. Deze toe leg is echter mislukt. Een politieman in burger ging het per ceel binnen, doch stuitte reeds op den trap op een uitkijkpost, die weliswaar kon wor den „op zij gezet", doch dit veroorzaakte voldoende rumoer oan de personen, die zich in het verdachte huis ophielden, te waar schuwen. Toen de politie binnenkwam, za ten twaalf personen rondom een tafel, oogenschijnlijk met gemoedelijken kout, want geld noch kaarten of andere sporen van spel waren niet meer in de kamer te vinden. Niettemin werden alle twaalf aan wezige personen ingerekend en naar het bureau Warmoesstraat overgebracht, waar zij allen gefouilleerd werden. Weliswaar werd bij verschillenden hunner stellen speelkaarten gevonden waardoor de politie in haar verdenking gesterkt werd, doch vol doende bewijs om de aangehoudenen vast te houden leverde dat niet op. Aangezien onder de aangehoudenen eenige oude be kenden van de politie waren, werden de zen naar het Hoofdbureau overgebracht, waar men gemakkelijker gelegenheid heeft om te onderzoeken of deze personen mis schien nog andere oude „zaken" op hun kerfstok hebben. Is dat niet het geval, dan zullen zij, evenals de anderen, op vrije voe ten gesteld worden. UIT DE OMGEVING LISSE. Concert. De Harmonie „Trou moet Blyöken", directeur de heer M. Bolderdijk te Leiden, zal bij gunstig weer op Dinsdag 26 Juni, des avonds te hailf negen een con cert geven in de muziektent aan de Veld- houitstraat. Het programma bevat een acht tal nummers! NOORD WIJKERHOUT Naar de missie vertrokken. De Eerw. Zuster Beata uit het Dominicanessenkloos- ter alhier is vertrokken naar de Missie op Java. Zij bevindt zich reeds op het mail- motorschop „Dempo" welke de reis naar Batavia heeft aanvaard. Personalia. Voor het examen lingerie zijn geslaagd de jongedames Pietje Romijn, Marie Immerzeel, Dora v. d. Burg, Lies v. Dijk, Quirina Warmerdam, Keetje Wij- nands, Jo de Groot, Marie Dud venman; voor het examen costumière Mies Kemper, allen leerlingen van Zr. Emerentia, in de „Voorzienigheid". Aardappelen-Centrale. Het kantoor der Ned. Aardappelencentrale, dat tot he den gehouden werd in het verkiezingslo kaal in het gemeentehuis alhier, wordt op geheven. De organisatie van het vervoer oogst 1934 is overgegaan in handen van de Ned. Groenten en Fruitcentrale. Voor het vervoer van aardappelen oogst 1933 wende men zich tot het kantoor der Ned. Aardappelencentrale te Hoofddorp, tele foon 6. de het kaartje geruimen tijd, scheurde het dan in stukken en wierp het in het haard vuur. Waarom doe je dat? vroeg John. Uw handschrift stond er op. Ik draag nooit handschriften bij me. Dat is te ge vaarlijk. Het adres zal ik onthouden. Bedford knikte bewonderend. Groot scheen inderdaad een heel bruikbaar werk tuig. Hij keerde nu weldra naar Laurence te rug. Die Groot schijnt een handige kerel te zijn, zei hij tot Laurence, die juist de tee keningen had terzijde gelegd. Groot is een man van weinig woorden en langzaam in zijn denken, maar overi gens buitengewoon betrouwbaar. Hij heeft me altijd uitstekend geholpen. En nu zal ik hem maar meenemen, mijnheer Bed ford, als u er niets op tegen heeft. Ik ben erg verlangend, om morgen aan het werk te gaan. Je schijnt heel veel werklust te heb ben. Ik heb eigenlijk al veel te veel tijd verlaren laten gaan. Vijf minuten later waren Groot en Lau rence vertrokken en bleef Bedford alleen in zijn kamer. Na eenigen tijd in gepeins voor zich te hebben gestaard, bediende hij zich van een whiskey soda en belde zijn bediende. Ik ga nog even uit, Shepheard, ver telde hij hem. - Misschien kom ik wel laat thuis en misschien heelemaal niet. Je laat alles maar, zooals het is, tot ik thuis kom. Shepheard haalde jas en hoed en liet zijn meester even later uit. Daarna keerde hij naar de kamer terug en deed hetzelfde, wat zijn heer zooeven gedaan had: schonk zich een glas whiskey in, nam plaats vóór VOORSCHOTEN. WETHOUDER C. EGGING Sr. t Een man van vaste overtuiging en breede kijk op de gemeentebelangen. Gisteravond is in het Diaooneeeebuis te Leiden overleden de heer C. Eggink Sr., wethouder dezer Gemeente, in den leef tijd van 77 jaren. De overledene was een algemeen bekend en geacht ingezetene on zer Gemeente. Op 25-jarigen leeftijd ves tigde hij zich in deze gemeente als bloemist. Door zijn energie en verstandig beleid heeft hij zijn bedrijf zien groeien tot één in de bloemenwereld algemeen bekende firma, waarin thans ook drie zijner zonen zijn ge vestigd. Bij de uiitbreldiLnig van den Raad in 1911, toen het ledental van 7 tot elf werd ge bracht, werd de overledene door de A.-R. Kiesvereeniginig gecandideerd en tot lid van den Raad dezer gemeente gekozen. Sinds dien tijd is hij onafgembroken lid van den Gemeenteraad geweest, waarvan de laatste negen jaren als wethouder. In den Raad dezer gemeente heeft hij zich steeds getoond te zijn een principieel man, een man die zijn overtuiging niet weg doezelde. Hij heeft zich door zijn optreden een grooten invloed weten te verzekeren op de zaken, de gemeente betreffende en getoond een breeden kijk te hebben op de diverse gemeentelijke problemen. Op verschillende terrein, zoowel op ker kelijk als maatschappelijk gebied, is de overledene in den loop der jaren werkzaam geweest. Hij was voorheen bij de afschei ding der Ned. Herv. kerk de stuwende kracht en stichter der Gereformeerde Ge meente alhier. Jarenlang heeft de over ledene zitting gehad in het hoofdbestuur van de Vereemigiing voor Bloembollencul tuur en was tot op heden nog voorzitter van de afdeeling Voorschoten van boven genoemde vereeniging. Bij de viering van het veertigjarig be staan der afideeling alhier, waarvan de overledene tevens 40 jaar lang de voorzat ter was geweest, heeft H. M. Koningin Wil- hdLmioa zijne verdiensten beloond door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Met hem is heengegaan een man van vaste overtuiging, een man die gewoekerd heeft met zijn capaciteiten, een man die recht op zijn doel afging en trachtte iedere hinderpaal uit den weg te ruimen om het einddoel, wat naar zijn meening bereikt moest worden, te 'bereiken. Hij ruste in vrede. Auto-tocht ouden van dagen. De voet balwedstrijd die Dinsdag gespeeld zou wor den ten bate van de autotocht Ouden van Dagen is wegens het overlijden van wet houder Eggink uitgesteld. Ook de autotocht der Ouden van dagen zelf is daardoor 14 dagen uitgesteld. Ter beschikking der Justitie gesteld. De gearresteerde G. als de vermoedelijke dader van den gepleegden roofoverval bij den heer v. d. V. alhier, is hedenmorgen van alhier vervoerd geworden naar den Haag en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. De oudste inwoner. De heer A. van der Post hoopt a.s. Maandag 25 Juni zijn 90ste verjaardag te herdenken. Deze krasse grijsaard, die de oudste inwoner is dezer gemeente, geniet nog een goede gezond heid. Het zal dan ook zeker op dezen dag aan belangstelling niet ontbreken. VOORHOUT Veiling D.V.V. De veiling van deze week 'overtrof nog weer de anderen. Men kan hieruit afleiden, dat deze veiling wel opneemt. 69 konijnen werden er geveild. Jonge dieren gingen van 2060 cent en slachtkonijnen van 0.801.50. Jonge ha nen werden verkocht voor 25 ct. Verder waren er nog duiven en eenden. Ook voor de vendu waren er vele nummers. Donderdag 28 Juni zal er weer om half negen geveild worden in café „Boerhave" den haard en dronk langzaam zyn glas leeg. Daarna nam hij een sigaar uit het kistje en stak die aan. Met een sigaar in den mond en een vol glas whiskey op den schoorsteenmantel begon hij de tafel af te ruimen. Het witte kleed werd verwisseld voor een donker, waarop hij een vaas met roode bloemen plaatste. Daarna keerde Shepheard weer naar den haard terug om zijn rug te verwarmen. Die zomermaanden zijn toch maar kil, Thomas, vertelde hij zichzelf. En niets is beter, om je een beetje te verwarmen dan een goed glas whiskey. Als om zijn eigen woorden te bewijzen, schonk hij zich nogmaals een glas vol. Vandaag niet veel bijzonders ge beurd, Thomas, ging hij voort. Geen merkwaardige bezoekers, of het zou die Groot geweest moeten zijn. Ik zou wel eens willen weten, welke rol die man nu weer speelt. Wat zou ik doen? Nog een paar uur naar de club gaan of naar een dancing? Daar de man geen besluit 6cheen te kun nen nemen, liep hij met groote stappen heen en weer. Op een gegeven oogenblik viel zijn oog op het vloeiblok op den les senaar. Het vloeipapier was wit, er er stonden in spiegelschrift maar drie woor den op. Dat heb je nu, als je er voor zorgt, dat er altijd een nieuw vloeiblad op den lessenaar ligt, mompelde hij, en wipte met een behendigheid, welke aantoonde, dat hij zulke dingen al eerder gedaan had, het vloeiblad uit het bloc en hield het tegen het licht. De drie woorden, welke daar in spie- gelschx-ift waren afgedrukt, werden nu dui delijk leesbaar en hij las: Café Victorine, Zondagavond 7 uur. Café Victorine? mompelde Shepheard. Zondagavond om 7 uux. Zoo, zool Ze WARMOND. Kampeeren. Naar wij vernemen, ie de nieuwe kaïmpeer-verordeninig door Ged. Staten goedgekeurd en treedt deze van heden af in werking. RIJNSBURG Bloemenhandel. Met een vrij grooten aanyoer waren de prijzen maar matig. Met het koele weer was er echter goede koop lust. Betaald werden de volgende prijzen: Lathyrus 1530 ct., Anemanen 1020 ct., Pyrethrums 1020, Ixia 5070 ct., Mar- Margrieten 1015 ct., Centaurea 1525, Bruidsanjers 58, Galardia 2535, Ko renbloemen 1015 ct., Anjers 2030, Ere- mirus 1014 ct., Leeuwenbekken 1.20— 2.10, Delphiniums 3570 ct., Pioenen 1.2(7 2.30, Rozen 1530. TER-AAR. Een grootsche Sportmiddag. Het is wel een zeer goede gedachte geweest van het Bestuur van Adolf Kotpinig", am in de zomermaanden propaganda te maken voor een andere tak van sport, h.l. athietiek. Voor dit doel is de medewerking toegezegd van de R. K. Sportvereeniging „Wilskracht" dir. Zuidaim, van Alphen aan den Rijn. Zondagmiddag zal dan dot grootsdh ge beuren plaats hebben op het sportterrein van Ad. Kolping. Velen zullen de presta- taies van Wilskracht nog niet kennen. Wij verzekeren U dat dit gezelsohap groote de monstraties zal geven en waarvan we volop bunnen genieten. Tijdens de pauze zal het eerste elftal van Kolping een voetbalmatch spelen tegen een zeer sterke S.M.C.-combinatie (Warmond). Ook dit zal de noodige aandacht beslist hebben. Onze Muziekvereeniging „Arti" die jl. Zondag zoo'n mooi succes behaald heeft zal den geheelen middag op het tearein aanwezig zijn en de spelen opluis teren met vroolijke nummers. Alles bij el kaar belooft het een schitterende mooie sportdag te worden, die zich in een groote belangstelling hoopt te verheugen. Alle Gemeentenaren, en zelfs uit de omliggende gemeenten vele personen, verwachten wij Zondagmiddag. Ongetwijfeld zal het dan mooie propaganda zijn voor de R. K. Sport, in het bizonder voor Adolf Kolping. Het is op het terrein zoo gemakkelijk mogelijk ge maakt. Voor een luttel bedrag kunt gij 4 uur genieten, ja rustig zitten. Het Bestuur verwacht veel belangstelling. ZOETERMEER—ZEGWAART Een voordeelige voetbalwedstrijd. De voetbalwedstrijd tusschen een elftal vete ranen en een D.S.O.-combinatie, ten be hoeve van den tocht voor de ouden van dagen, heeft nogal belangstellenden ge trokken, die optraden als supporters voor de veteranen. De wedstrijd had een pret tig verloop. Voor de rust was de stand 60 voor D.S.O. Na half-time kwamen de veteranen er beter in en wonnen ten slotte den wedstrijd met 76. De op brengst was 62.53. Ter versterking van de kas van de voetbalvereeniging D.S.O. alhier, spelen op Woensdag 27 Juni a.s., des avonds 7.30 uur, twee veteranen-elftallen tegen elkaar op het terrein gelegen achter café „De Jonge Prins" te Zegwaart. Al staat zoo'n wedstrijd uit sportief oogpunt bezien niet hoog, het is wel de moeite waard de vele komische momenten te zien. ZEGWAART Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 25 Jur.i a.s. des avonds half acht ten Raadhuize. Pun ten van behandeling: 1. Mededeelingen. 2. Vaststelling vergoeding art. 101 L. O.-wet oevr 1931. 3. Herziening jaarwedderegeling burgemeester, secretaris en ontvanger. 4. Verzoek ontheffing hondenbelasting. 5. Wijziging begrooting, dienst 1933 en 1934. ker weer een zaakje, waar een luchtje aan zit. Nu, we zullen zien. Na nogmaals een glas whiskey te heb ben gedronken, besloot Shepheard maar thuis te blijven en schoof één van de ge makkelijke stoelen voor den haard. Hij nam een krant van de tafel en begon te lezen. Wanneer iemand in staat geweest zou zijn, over zijn schouder mee te lezen, zou hij bemerkt hebben, dat Shepheard maar heel weinig belang stelde in de groote we reldschokkende gebeurtenissen. Hij las al leen de spprtrubriek en zpcht dan naar een of ander artikel, dat voor hem nog eenig belang zou kunnen hebben. Er staat weer niets in de heele krant, mompelde hij na eenigen tijd. Geef mij maar Verder kwam hij niet, want zijn oog viel op een kort bericht op een van de onderste kolommen; hij slaakte een lichten kreet van schrik. Langzaam, met geroote angstoogen las hij hardop: De gedetineerde Edward Penrose, die veroordeeld was tot langdurige ge vangenisstraf, heeft gisteren kans ge zien uit de Dartmoor-gevangenis te ontvluchten en is nog op vrije voeten. Langen tijd bleef Shepheard voor zich uit staren. Maar dan stond hij met een vlugge beweging uit zijn stoel op, greep zijn glas en goot den inhoud daarvan in een bloempot, wierp zijn sigaar in het vuur, ging naar zijn eigen kamer, schoot zijn jas aan, zette een hoed op en verliet even later het huis. (Wordt vervolgd). i

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15