HOE LAAT HET IS l ZATERDAG 23 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TEDE BLAD. PAG. f GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM ZEG- ZE MAAR GERUST - IEDER KATHOLIEK behoort abonné te zijn op een Katholiek Dagblad, en dit Is voor LEIDEN en OMGEVING „De Leidsche Courant". Een ieder die ons een abonné (voor minstens drie maanden) aanbrengt, zullen wij gelegenheid geven te kunnen zien hoe laat het is. Wij zenden hem (haar) onderstaand klokje. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de bur gemeester, de heer P. Hoogenboom. Aan wezig alle leden. Na opening worden de notulen onver anderd vastgesteld. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Vaststelling vergoeding voor de bijz. scholen, ingevolge art. 101 der Lager-On- derwijswet, over het jaar 1931. De kosten van de O.L. scholen over genoemd dienst jaar hebben bedragen 14.06 per leerling. Volgens deze maatstaf zal de vergoeding bedragen: voor de Chr. Nat. School 1349.76; voor de Ned. Herv. School ƒ1198.61; voor de R. K. Meisjesschool 2397.23 en voor de R.K. Jongensschool 2073.85. Totaal 7019.45. Conform vastge steld. Het salaris van den ontvanger. Ged. Staten vragen voor 1 Juli het oor deel van den Raad over een ontwerp besluit tot vermindering der jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvan ger. B. en W. stellen voor met de nieuwe regeling accoord te gaan. De heer Koning achtte de voorgestelde verlaagde jaarwedde ad 1300 van den Gemeente-Ontvanger nog te hoog. Spr. herinnerde aan het voorstel der Begroo- tings-commissie om dit salaris op 1000 terug te brengen, waarmede spr. deze be trekking, die in de avonduren wordt waar genomen, toch nog ruim bezoldigd acht. De voorzitter achtte een dergelijke ver laging niet gemotiveerd. Er is veel meer werk aan verbonden, dan de heeren wel meenen. De heer Edelman steunde het voorstel van den heer Koning. Weth. v. Muiswinkel wees er op, dat het Ontvangerschap ook een post van vertrou wen is. De ontvanger verricht zijn werk zoodanig, dat alles steeds prompt in orde is en dat is ook wat waard. De heer Kinschoten denkt, dat het voor stel van den heer Koning bij Ged. Staten geen succes zal hebben, omdat dit College een uniforme regeling voor de geheele provincie maakt. Bij een eventueele vaca ture zou spr. door den ontvanger meer werk ter secretarie willen zien gedaan. Nu is er Ontvangerswerk, dat op de secretarie wordt verricht. Besloten werd met de nieuwe regeling accoord te gaan wat betreft de jaarwedde van Burgemeester en Secretaris. Het voor stel van den heer Koning om Ged. Staten te verzoeken de jaarwedde van den Ont vanger terug te brengen op ƒ1000 werd aangenomen met 4 tegen 3 st., die der wethouders en de heer Linsohoten. Voorstel tot wijziging Concessie Water leiding, overeenkomstig het advies van Ged. Staten. De N.V. Bodegraafsche Waterleiding, die destijds voor de geheele gemeente concessie voor waterlevering heeft gekregen, heeft geen bezwaar, dat de buurtschap De Tem pel door de gemeente Reeuwijk van drink water zal worden voorzien, doch wil in ruil voor deze tegemoetkoming, de loopende concessie-akte op een ander punt gewij zigd zien, n.l. wat betreft het recht tot overname door de gemeente van de ge goten ijzeren buizen, na afloop van de concessie-termijn, in verband met een gelijk recht, dat volgens de huidige con cessie met de gemeente Bodegraven, ook aan die gemeente is toegekend. Aan twee is alzoo het recht van koop van hetzelfde voorwerp gegeven. De voorgestelde wijzi ging bedoelt nu aan Zwammerdam dit reoht toe te kennen, voor zoover de ge meente Bodegraven van dit recht geen ge bruik maakt. B. en W. hebben omtrent Openbare vergadering van den Raad der gemeente Leimuidien op Donderdagavond mom. 8.30 uur (n.t.). Aanwezig aille leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeen te. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het R. K. Armbestuur, waar in medegedeeld wordt dat het R. K. Arm bestuur zich wegens de slechte tijdsom standigheden genoodzaakt ziet om de ver goeding ad 100.in de verpleegkosten van de arme krankzinnige M. Poeltuin in te trekken. De voorzitter zegt dat hij met twee leden van het armbestuur een onderhoud heeft gehad omtrent deze zaak. Spreker heeft nog weten gedaan te krijgen, dat het be drag over 1934 nog zal blijven gehandhaafd. Bovendien is aan het voornemen van het R. K. Armbestuur niets te doen, aangezien de wet de verplichting tot het betalen der verpleegkosten ligt op den weg der ge meente. De provincie betaalt alleen in deze kosten een derde gedeelte. De voorzitter deelt mede, dat ingaande 1 Juni 1930 het jachtrecht voor den tijd van 5 jaren werd verpacht aan Th. v. d. Voort voor 100.per jaar. Gezien echter de weinige waarde van het wild en het zeer schaarsch voorkomen van wild op de West- plas door de steeds toenemende zeilsport, stellen B. en W. voor om aan v. d. Voort, te beginnen met 1 Januari 1934, een vermin dering toe te staan van 60.alleen voor- loopig voor het jaar 1934. De heer de Rijk vindt het wel wat al te erg, om de contracten zoo maar op zij te schuiven. Hij zou het oude bedrag willen handhaven. De heer Rietdijk vindt het ook wel erg. Hij is echter niet tegen. De heer Heenk zegt, we hebben den heer van Poelgeest een vermindering toegestaan, we kunnen het derhalve aan Th- v. d. Voort weigeren. de voorgestelde wijziging het advies inge wonnen van Ged. Staten, welk College geen bezwaar heeft. Over dit punt werd breedvoerig van ge dachten gewisseld, waarbij onder het oog werd gezien, dat de Raad geheel vrij wil blijven om als de concessie over een paar jaar eindigt, op een andere wijze water te betrekken, of eventueel nieuwe concessie voorwaarden vast te stellen. Daarom be vredigde het advies van Ged. Staten niet en werd ten slotte op voorstel van den heer Koning besloten nog geen beslissing te nemen, doch een ander rechtskundig advies in te winnen. Verzoek om machtiging tot plaatsing hekwerk en bouw van garage met schuur bjj de ambtswoning van den Burgemeester. Na bespreking werd besloten de wijze van uitvoering van het hekwerk verder aan B. en W. over te laten en voor een en ander een orediet tot een maximum van 2500.beschikbaar te stellen. Voorstel tot verhuur van weiland bü de boerderij „Altijd Wat". Bij gehouden in schrijving bleek hoogste bieder te zyn de heer W. Hoogendoorn Jr. te Alphen a. d. Rijn voor ƒ90.Goedgekeurd. Afbraak van een boerderij. Voorstel tot slooping der boerderij „Altijd Wat" met hooiberg, doch met uit zondering van een steenen schuur. De heer Koning zou deze slooping door werkloozen willen doen geschieden. Weth. van Muiswinkel zegt, dat bedon gen zal worden, dat het werk met werk loozen uit deze gemeente zal geschieden. 2 Sloopers hebben zich reeds daartoe be reid verklaard. Wethouder Hoogendijk ziet er voor de gemeente financieel nadeel ln, wanneer de werkloozen het zouden uitvoeren. De voorz. gelooft ook, dat het beter door particulieren kan worden gedaan, de ge meente ontvangt dan ten minste de in schrijvingssom en heeft verder geen risico of moeilijkheden met verkoop van hetgeen er af komt. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Benoeming Gemeente-werkman. De zoon van den vorigen gemeente-werkman, G. Hansbeek Jr., die gedurende de geheele vacaturetijd reeds met waarneming der werkzaamheden is belast, werd met 4 te gen 2 st. benoemd. Voorstel tot huur der Nutsbewaarschool voor O.L. school voor 6.p. w. Na dis cussie stelde de heer Koning voor B. en W. te machtigen een huurovereenkomst tot hoogstens ƒ4.per week aan te gaan. Het voorstel werd met alg. st. aangeno men. Voorstel van Ged. Staten tot opheffing van de O.L. School no. 2 in den Tempel. Ged. Staten geven in overweging om uit een bezuinigingsoogpunt en met het oog op het steeds dalend aantal leerlingen, bedoelde school, die vanaf 1 Januari j.l. een éénmansschool is geworden, met in gang van 1 Sept. a.s. op te heffen. Met de gemeente Reeuwijk kan dan een overeen komst worden gesloten tot toelating der leerlingen op de O.L. School aldaar. B. en W. achten opheffing der school wel een besparing voor de Rijksuitgaven doch niet direct voor de gemeente-financiën, zooals onder overlegging van cijfers en gegevens kan worden gestaafd. De voor eenige jaren nieuw gebouwde school met onderwijzerswoning waarvoor een kapitaal van ƒ23000.— is uitgegeven komen dan leeg en de tijdsomstandigheden zijn zeer ongunstig zoowel voor verkoop als voor verhuur dezer gebouwen. B. en W. willen dan ook bij Ged. Staten bezwaren tegen de voorgestelde opheffing inbrengen, Waarmede de Raad zich eenparig kan ver eenigen. Hierna sluiting. Tenslotte wordt met algemeene stemmen besloten aan Th. v. d. Voort het jachtrecht voor 1934 weder te geven voor f 40.per jaar. Ondiepten in de Drecht. Schrijven van het Hoofdbestuur der Schippers ver een iging „Schuttevaer" waar-, in er op wordt gewezen dat door de schip pers geklaagd wordt over den hinder welke zij bij de uitoefening van hun bedrijf op de Drecht ondervonden, tusschen Oude-Wete ring en het huis ter Drecht, van ondiepten, die zich hebben gevormd ten Westen van de bruggen te Bilderdam en te Leimuiden. Voor geringe kosten zou naar het oor deel van „Schuttevaer", hierin voorzien kunnen worden, vooral waar eventueele baggering wellicht als werkverschaffing zou kunnen worden uitgevoerd. De voorzitter deelt mede, dat inderdaad op deze plaatsen de Drecht zeer ondiep is. Eenige jaren geleden is reeds getracht om deze ondiepten weg te baggeren. De gron den zijn voor een gewone baggerbeugel te hard. B. en W. hebben de zaak nog eens bezien en opgaaf van de kosten gevraagd. Het werk moet met behulp van een bagger machine uitgevoerd worden. De heer G. A. de Koning heeft bericht dat hij het wel voor 780.zou uitvoeren. De N.V. Aanneming Mij. vii. J. M. Strjj- land te Uithoorn, heeft medegedeeld aan de gemeente Leimuiden een baggermolen met volledige bediening en brands tor en 2 of 3 baggerschuiten voor den prijs van 145.per week te willen verhuren. B. en W. lijkt het aanbod van de firma Strijland het beste. De heer Koot vindt het heeiemaal niet noodig. Hij wil maar afwachten tot het ge meentebestuur gedwongen wordt om tot baggeren over te gaan. Bovendien zal het toch niet mee vallen. Te Bilderdam zijn nog steeds de oude muren van de vroegere sluis in den bodem aanwezig. De heer Rietdijk zegt dat hij dikwijls gezien heeft dat sche pen bij bruggen vast bleven zitten. De heer Koot blijft het veel te duur vin den. De voorzitter zegt dat dit geen opvat ting van een bestuurstaak is. Het gemeente bestuur zal voor goede vaarwegen moeten zorgen. De heer Koot, wiil het Schuttevaer zelf maar laten opknappen. Tenslotte besluit de Raad de ondiepten te laten weghalen. De voorzitter zegt dat voor- loopig nog wel even gewacht zal worden. Momenteel zijn er geen werkloozen die ge plaatst kunnen worden, terwijl de finan ciën ook in slechte toestand varkeeren. Schrijven van Ged. Staten dd. 1 Juni 1934 waarbij wortd medegedeeld dat op de jaarwedde van Burgemeester, Secretaris, Ontvanger en Wethouders voor 1934 een zelfde korting zal worden toegepast, als over 1933. Aan de orde komt dan Punt 3 der agen da. Benoeming 2 leden in het Bestuur van de Bouwvereeniging Gemeentebelang. Voorzien moet worden in 2 vacaturen n.l. in de vacature J. A. Bernard en H. C. de Rijk. B. en W. hebben voor de vaoature H. C. de Rijk de volgende voordracht: 1. J. A. Bakhuizen en 2. J. de Rijk Lzn. In de vacature J. A. Bernard luidt de voordracht: I. W. Koot Nzn. en 2. H. J. Visser. Na gehouden stemming blijkt dat de heeren J. A. Bakhuizen en W. Koot Nzn. zyn benoemd. De heer Koot wil zijn be noeming niiet aannemen. In zijn plaats wordt benoemd de heer H. J. Visser. De heeren J. A. Bakhuizen en H. J. Vis ser verklaren hunne benoeming aan te nemen. De salarissen van burgemeester en secretaris. 4. Jaarwedderegeling van burgemeester, secretaris en ontvanger. De voorzitter zegt dat van Ged. Staten is ingekomen een ontwerp salarisregeling voor burgemeester, secretaris en ontvan ger. De voorzitter deelt mede dat de sala rissen thans zijn voor burgemeester van 2700—3300, dit wordt 2600—3200; voor secretaris 26003200, dit wordt 23502850; voor ontvanger 11001350 dit. wordt 11001300. De voorzitter deelt nog mede dat in ver band met de cumulatie van betrekking het hoogste salarispeil 4500 is en het eind- salaris 5500 niet overschrijdt. (De Burgemeester is n.l. tevens Burge meester en Secretaris der gemeenten Lei muiden en Rijnzaiterwoude). Vroeger wa ren deze bedragen 5500 en 6000. De Raad kan zich met de ontwerp-regeling ge heel vereenigen. De Raad besluit in verband met de ge wijzigde bepalingen inzake de cxedietver- leening aan bloemkweekers10% voor haar rekening te nemen van het nadeeiig saldo, van de in de gemeente Leimuiden ter leen verstrekte credieten. Niets meer aan de orde zijnde en nie- mond meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag. Volksbondgebouw geopend vanaf 7 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken van 6.30 tot 8 uur. Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Maandag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8.30 uur. Maandag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Dinsdag Bestuursvergadering Teeken- school 8 uur. Donderdag Ledenvergadering Bouwvak arbeiders, 8 uur. Vrijdag Ledenvergadering St. Christof- fel, 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 urr. Ziekenkas 7 uur. Zondag 1 Juli Encycliek meeting te Roe- lofarendsveen. Groote Motorboot met muziek 12 uur, vanaf Lage Rijndijk, tevens rondvaart, 30 cent. Bootkaarten en pro gramma's in het Bondsgebouw. Bondsleden, Zondag 1 Juli beginnen de Biljart-wedstrijden in het Bondsgebouw. Aanmelden bij den heer Hermans aan het bvuffet. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN - VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere HIen Maandag van de maand 's avonds om half 9. in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. Zondag Katholiekendag Den Bosch. Te 6 uur de H. Mis voor de deelnemers in de St. Lodewijkskerk. Te 7.20 uur vertrek naar Den Bosch. Ieder zorge op tijd aan het station te zijn. Zondag. Zaal geopend van 12.302.30 en van 7.00—10.15, verplichte bijeenkomst van 8.159.45, 10.15 wordt dj zaal gesloten. Van 12 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren O. Bik en C. de Goede. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. Alleen boeken inleveren. 8.15 uur Prijsbiljart,en prachtige prijzen, (Sigaretten). Beurtrooster: Zondag: A. v. Remundt en G. Cambier. Maandag H. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag P. Oostdam en P. Berbee. Donderdag A. Remundt en N. Breede- veld. Zaterdag P. Oostdam en H. Friesema. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.30 uur jaarvergadering Bibliotheek. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur byeenkomst Paladijnen. Woensdag geen Liedertafel. 8.45 uur jaarvergadering Tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Vrijdag 8.15 uur Muziek-Gezelschap „Frans Schweitzer". 8.30 Jaarvergadering biljartclub. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. Van 89 uur zitting van den penning meester voor belanghebbenden. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en lede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor da leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: De eerstvolgen de recollectie-oefening wordt gehouden op Donderdag 5 Juli a.s. te 8.45 uur. Dezen avond vrijhouden. Gezellen, denkt aan de Gezellen retraite van 710 uur as. te Noord wijkerhout. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag 11.1512.00 Gelegenheid om Eischenkaarten te laten afteekenen. 2.uud Wandeltocht naar de duinen. Maanda 8.00 uur Don Boscoban. 8.309.00 Bijeenkomst Oranjevendel. 9.009.30 Aloysius en Godfriedban. Dinsdag 7.15 uur Tarcisiusban. Woensdag 7.30 Missieclub. 7.30 uur Repetitie spreekkoor. Donderdag: 7.45 Franciscusban. 7.45 Lodewijksban. 8.309.00 Bijeenkomst Blauwe Vendel. 9.009.30 Willibrordusban. Zaterdag: 6.006.30 uur. Afrekenen bij den Penningmeester en J. W. club. Zondag 1 Juli 12.30 uur. Installatie Jonge Wachters in de Kapel der Voorzienigheid. 4.30 uur. Onderling Tornier, waarbij op de belangstelling van alle ouders wordt gerekend. Iedere adspirant zorgt dat de Eischenkaart wordt afgeteekend. Voor Christus onze Koning vooruit. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Bibliotheek en spaarbank. Zondag. Parochieele K. J. C.-dag. 7.30 uur H. Mis waaronder Algemeene H. Communie van alle leden desr Par. K. J. C. en de Maria Congregatie. 2.30 Voetbalwedstrijd op het R. K. Sport terrein aan den Haagweg door een gecom bineerd elftal uit Rood Wit, Leiden en Kol ping Boys tegen „De Trekvogels". 7 uur In de kerk Lof, waarby alle leden der Par. K. J. C. tegenwoordig moeten zijn, daarna in het Clubhuis een gezamenlijke bijeenkomst. Maandag 6.30 uur Antonius, Franciscus-, Hubertus en Arnoldusgroep. 8.15 uur Wandelclub „De Trekvogels". Dinsdag 7 uur Aspirantengroep. Woensdag: 6 uur Postzegelclub, Jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8.15 Tooneelclub. Donderdag 8 uur Esperantoles. 8.15 uur Wandelclub „De Trekvogels". Zaterdag 2.30 uur Bijeenkomst van het Maria-Vendel. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen, bibliotheek en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LEEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek, 1010.15 Ontbijt; 10.15 11.30 uur ontspanning voor Afd. I. 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens gewoon te. Maandag 5.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. Zaterdag 67 uur Gymnastiek Jongste afdeeling. 78 uur idem hoogste afdeeling. 810 uur ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg lf. Ayondbljeenkomstea voor Hollandscha meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. A vond bijeen komsten voor Duitsche mela- jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Voor de werkloozen bestaat er lederen werkdag gelegen om te studeeren. Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den. DE GRAAL Zaterdag 3 uur Mulo-club. 4.30 uur kl. cadetten. 7 uur groote cadettenclub. 8.3010 uur contributiebetalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 36 uur leeszaal. 4.30 uur zang. Desgenen, die mee naar Den Bosch gaan moeten om 7 uur aan het station zyn. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89 uur turnclub ParcivaL 8.159.15 uur tunnclub „Spirit". 89.30 uur weven, missiehand werken, charitatieve club. 9.15 uur, moeten alle leden van „Parci- val" op het clubhuis zijn voor een praat avond. Niemand ontbreekt. 9.30 Leidstersvergadering. Dinsdag 78.30 uur naaien en handwer ken. 9.15 uur Inkleed in gscursus. 8.3010.00 uur vioolclub. 89.30 uur Alg. Ontwikkel. Woensdag 15 uur Kruiskinderen. 23 uur gym. kleuters Ursulasteeg. 7.309.30 uur reidansen. 7.008.30 uur knipcursus. 9.15 uur verloofdenclub. Donderdag: 56 uur gym. kleuters Heerensingel- school. 68 uur Gym. „Jong Leven". 8.309.30 uur Turnclub „Actief'. 78 uur trommelen. 8.009.30 uur houtzagen, mandoline, handwerken en reidansen. Vrijdag 89.30 uur naaien en knippen. 8.30 uur bijeenkomst voor alle ingewijde leden. 8 uur costuumnaaien op de vakschool. 8.15 uur Korfballen op het sportpark „Haagweg". Excelsior Alleluja Vooruit! GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11