VRIJDAG 22 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Juni 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. i Hoogste barometerst.: 786.7 te Toulouse. Laagste barometerst,.: 744.8 te Shields. Verwachting tot den avond van 23 Juni: Krachtige tot matige later afnemende Wes telijke tot Noordwes telijke wind, betrok ken tot zwaar be wolkt, later opkla rend, aanvankelijk nog regenbuien met kans op onweer, iets koeler, De depressie in het Westen trok in recht- Oostelijke richting over de Britsche Eilan den naar de Noordzee. In het Oosten daalt de luchtdruk nog. In het Westen is hij reeds sterk stijgende. De depressie over Scandi navië vult langzaam op en veroorzaakt langs haar Oostzijde een zeer warme lucht stroom naar de Poolzee, die o.a. op Spits bergen temperaturen van 12 graden Celsius geeft. De hoofdkern der noordelijke depres sie beweegt zich Westwaarts en doet de ba rometer dalen, in het Noorden van IJsland. Het gebied van hooge luchtdruk in het Zuid-Westen houdt stand, evenzoo dat ten Westen van IJsland. De Noordzeedepressie gaf langs haar baan zware regens, het meest in Ierland en Schotland en in het Noorden van ons land, echter ook in het Kanaal; de krachtige luchtstroom langs haar Zuidzij de, bracht veel warmere luchtmassa's over West-Europa. Het is te verwachten, dat de wind aanvankelijk nog krachtig zal blij ven en het weer buiig, doch dat de wind sterkte dan spoedig weer zal afnemen en het weer opklarend en iets koeler zal wor den. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 17.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 9.55 uur tot Zaterdagmorgen 4.38 uur. HOOG WATER Te Katwijk, op Zaterdag 23 Juni voorm. 11.47 en nam. 0.22 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 20 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20 gr. C. DE GRAAL. Op Zaterdag 30 Juni en Zondag 1 Juli as. zullen in den Haag en Alkmaar week-ends worden gehouden voor alle werkende leden en cadetten. Het week-end in Alkmaar is bedoeld voor de werkende leden en cadet ten van Amsterdam, Haarlem en Alkmaar. De deelneemsters moeten zich voor 25 Juni opgeven aan Mejuffrouw F. Rammers, Oude Gracht 283, Alkmaar. Het week-end in den Haag wordt gehou den voor Rotterdam, Leiden, Schiedam, Delft en den Haag, waarvoor de deelneem sters zich voor 25 Juni moeten opgeven bij Mejuffrouw P. Bremer, O. Scheveningsche weg 90, den Haag. De financieele verplichtingen zijn in de huizen bekend. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraalexamen indisch recht, de heer K. F. van Geuns, Den Haag; Artsexamen 1ste gedeelte: Mej. J. H. Posthuma, den Haag; H. J. Postel, Lei den; W. J. Hofman, Leiden; J. Collet, Leiden. ..Bevorderd: tot Arts: W. A. L. Dekker, den Haag; A. Schultz, den Haag; H. A. M. Ejjkman, den Haag; I. Hoogendam, Schiedam. SPORT ATHLETIEK A. V. „Alphia". Woensdag j.l. hebben de Alphia"-Hoo pers H. Megchelse en A. Sampion een mooi succes behaald op de avondwedstrijden van de R.V. en A.V. „Feijenoord" te Rotterdam. Beiden starte op de 400 M. H. Megchelse plaatsten zich 2e met een tijd van 54.2 sec. A. Sampion werd 3e op 10 Meter. Beiden werden geplaatst in de B-klasse. STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Dr. H. Boschma directeur Museum Nat. Historie. Bij Kon. besluit is aan dr. H. Boschma, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier, het onderwijs in de systematische zoölogie opgedragen en is hij tevens benoemd tot directeur van het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie. DE HANZE Een Interessante filmavond. Gisteravond had het bestuur van de R.K Middenstandsvereeniging „De Hanze" al hier een bijzondere ontwikkelingsavond georganiseerd in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk", waar door het Reis bureau „Rotala Neerlandica" eenige inte ressante rensfilms zouden worden ver toond. De voorz., de heer J. Meyers, opende circa kwart voor negen met een woord van welkom en zeide te hopen, uit de te weinige belangstelling niet te moeten con- cludeeren, dat de afwezigen al op reis zijn. Toch was met de dames nog een flink gezelschap bijeen, zoodat de heer Reuser een aandachtig gehoor vond. Deze zeide achtereenvolgens een viertal films te zullen vertoonen, waarvan de voor naamste is de Oberammergau-film. Spr. verhaalde uitvoerig de geschiedenis van de Oberammergauer Passiespelen, nu 300 jaar geleden begonnen, toen in Ober- ammergau de pest heerschte en de Raad van Twaalf de gelofte aflegde iedere 10 jaren het lijden van Christus ten tooneele te voeren. Na deze uiteenzetting las spr. nog eenige gedeelten uit den tekst van het voorspel, waarna de filmvertooning een aanvang nam. Begonnen werd met een film van Marken en Volendam, waarna een film volgde van Keulen, het buiten- landsch uitgangspunt van vele reizen, waarvan de mooiste bouwwerken en plek jes werden getoond. Hierop volgde de Oberammergau-film, hierom zoo interessant, omdat zij te zien gaf de passiespelers in hun gewone dage lij ksche arbeid als houtsnijder, hoefsmid, enz. Alles wat zich in het Beiersche dorp rond het Passiespel afspeelt, werd hier vertoond, alsmede opnamen van het Beier sche dorp zelve. Met belangstelling werd de interessan te film gevolgd. Na de pauze werd nog een interessante film vertoond van de Beiersche Alpen, die de pracht der bergen in volle glorie zien liet. Nadat de voorz. den heer Reuser en Ro tala had dankgebracht en daarbij een har telijke aanbeveling had gesproken on der de pauze was aan alle aanwezigen een interessant programma van een Oberam- mergau-reis overhandigd deelde hij mede, dat in de volgende vergadering een andere voorzitter zou moeten worden ge kozen, daar hij voornemens was als zoo danig af te treden. Spr. zeide te hopen, dat een nieuwe voorzitter beter de be langstelling der leden zou weten te trek ken. Vraagt men, aldus de heer Meyers, wat de Hanze doet, dan wijst spr. op de commissie van advies, die nu weer door het bestuur is ingesteld en waarvoor eeni ge vooraanstaande personen zich op ver zoek beschikbaar hebben gesteld. Een accountant zal aan deze commissie wor den toegevoegd en zoo noodig de leden mede van advies dienen. Spr. verwachtte, dat hetgeen de Hanze voor haar leden doet de belangstelling der leden nu eens wat zou vermeerderen. Hierna deelde de voorz. nog mede, dat wederom een winkelweek-commissie was samengesteld, waarvan de heer Beurze het voorzitterschap op zich heeft genomen. De winkelweek zal dit jaar waarschijnlijk worden gehouden in de week vóór de Sh Nicolaasweek. Tenslotte besprak de voorz. nog de Ka tholiekendag te Den Bosch, waarvoor men 2.25 kaarten kan bekomen bij den heer W. Kriek de Laat de Kanterstraat 20. Spr. animeerde de deelname hierar^ on der de R.K. middenstanders, waar reeds meer dan honderd Leidenaars zich heb ben aangemeld. Met een gezellig samenzijn werd de bij eenkomst beëindigd. COÖPERATIE „ONS DOEL" De Leidsche Coop. Bakkerij en Ver- bruiksvereeniging „Ons Doel" (U.A.) hield gisteravond haar jaarvergadering in ge bouw „Prediker". De voorzitter wees er in zijn inleidend woord op, dat de nieuwe richting, door het bestuur ingeslagen, de juiste schijnt te zijn geweest. Voorts deel de hij mede, dat de aansporing, tot de leden, om hun verbruik van de Coöperatie te vergrooten, niet tevergeefsch is geweest Het ledental gaat eveneens vooruit, het geen de omzet uiteraard nog meer doet vergrooten en het winstcijfer doet opvoe ren. Het dividend der bakkerij werd dit maal bepaald op 17 pet., dat der kruide nierszaak (netto) op 7 pet; dat der koek- bakkerjj op 10 pet. en dat der brandstof fen op 6 pet. Wat de samenstelling van het bestuur betreft, hierin kwam slechts een wijziging. De penningmeesters, de heer Peeters, heeft n.l. gemeend, na 28 jaar van het bestuur deel te hebben uitgemaakt, zijn plaats aan een ander te moeten afstaan. Hij werd opgevolgd door den heer Veere. De overige bestuursleden werden zij acclamatie her kozen. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat de heer Peeters, die zich zoo verdienste lijk voor de Coöperatie heeft gemaakt, op hartelijke wijze is toegesproken door den voorzitter. N. Z. H. T. M. Het jaarverslag. Aan het verslag over het dienstjaar 1933 der N.Z.H.T.M. is het volgende ontleend: De in het vorig jaarverslag geuite vrees, dat de aanvankelijk niet ongunstige be- drijfsuitkoimsten bij een verdere daling van het vervoer in 1933 spoedig wijziging zou den kunnen ondergaan is helaas bewaar heid. In steeds sterker mate nam het aantal vervoermiddelen toe, zoowel van particu liere als openbare. Daarnaast bleef de vraag naar vervoer zoowel door de werkloosheid als door een algemeene daling der inko mens verminderen. De invoering van de kleine taxi's in Haar lem en Leiden droeg er voorts toe bij, dat het vervoer op de stadslijnen in ernstiger mate dan op de interlocale lijnen terugliep. Om den teruggang van het vervoer te beperken, werd, mede in verband met de plaatsgevonden tariefsverlaging bij de Ne- derlandsche Spoorwegen, met ingang van 1 Juni een tariefsverlaging op al onze lij nen ingevoerd. Ofschoon deze verlaging zeker haar uit werking op het aantal vervoerde reizigers zal he/bben gehad, heeft zij niet kunnen ver hinderen, dat de ontvangsten aanzienlijk daalden. Het feit, dat deze in totaal niettemin ver meerderden met rond 250.000.is slechts in schijnbare tegenspraak met het voor gaande. Deze vermeerdering vindt haar oorzaak in de invoering van de electrische tractie op de lijn LeidenHaarlem op 30 December 1932 en in de omstandigheid, dat op 1 December 1932 de geëlectrificeerde lij nen der N.H.T. en 2e N.H.T. in ons net werden opgenomen. De genoemde wijziging en uitbreiding van ons net waren mede oorzaak, dat de exploitatiekosten met ongeveer ƒ263.000. stegen. Het exploitatiesaldo verminderde dien tengevolge met 13.000.en bedroeg rond 640.000.—. Aangezien dit saldo onvoldoende is, om de reeds in het vorig verslag aangekondig de toenemende lasten te dragen, werd het noodzakelijk aan het einde van het ver slagjaar ingrijpende maatregelen onder oogen te zien, ten einde te trachten het fi- nantieel evenwicht te herstellen. Deze maatregelen waren drieledig en be stonden in de eerste plaats in een beper king van de frequentie voor zoover die in verband met den aohteruitgamg van het vervoer aanvaardbaar werd geacht Aan personeel en stroomkosten zal hierdoor een belangrijke besparing verkregen worden. Ter verdere verlaging der uitgaven werd een tweede algemeene loonsverlaging door gevoerd, terwijl getracht is door een toe slag op de tarieven der grootere afstanden eenige verhooging der inkomsten te ver krijgen. Dezemaatregelen traden op 1 Ja nuari 1934 in werking. Ofschoon omtrent de uitkomsten van het jaar 1934 nog niets met zekerheid kan wor den voorspeld .maakt de omstandigheid, dat de daling van het aantal reizigers ook in de eerste maanden van dit jaar met on verminderde kracht aanhoudt het uiten van de verwachting, dat onze Maatschappij door de genomen maatregelen hare finan- tieele positie buiten gevaar zal hebben ge bracht, niet wel mogelijk. Op de balans per 31 Dec. 1933 komen o.a. de volgende posten voor. Activa: Onuitgeg. aand. 1.000.000 (als v. j.), electr. tramweg Heemstede—Leiden 1.442.814 1.135.927), id. LeidenKatwijkNoordwijk ƒ2.530.791 2.517.158, id. HaarlemHeemstede 1.000.197 (ƒ210.577), roll. mat. ƒ4.723.230 (ƒ4.836.901), automat, ƒ78.190 (ƒ45.222), drijv. mat. f 36.424 6285), invent, mach. en gereedsoh. ƒ653.790 (ƒ650.471), magaz.- goed en brandst. ƒ596.887 (ƒ653.494), kas en onmidd. opeischb. vorder, op bankiers, kassiers en giro-instell. 112.453 160.228), deeln. in ondern. ƒ349.897 (ƒ344.637), fond sen, opgen. in de prijsert. der Amsterd. Eff.-beurs 171.584 53.914), fondsen niet opgen. in de prijsert. der Amsterd. Eff.- beurs ƒ73.077 (ƒ71.081). Mij. tot verschaf fing van goede en gezonde arbeiderswonin gen ƒ18.147 (ƒ18.429). Mij. tot Expl. van Tramwegen N.V. ƒ1.507.285 (ƒ1.507.137), Mij. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen N.V. ƒ420.141 (ƒ429.670), Holl. IJz. Spoor weg Mij. N.V. 302.675 1.052.070), Noord- Holl. Tramweg Mij. N.V. 102.343 76.777), Diverse debiteuren ƒ67.493 (ƒ92.821), wer ken van wijziging en uitbreiding E.S.M. 949.157 (ƒ902.653), id. E.N.E.T. ƒ201.097 (ƒ200.008), id. M.E.T. 139.737 139.737), Electr. EdamVolendam ƒ32.763 (ƒ34.363), div. eigend. ƒ47.091 (ƒ56.907), kosten 4V, pet. leen. Rijkspostspaarbank 48.750 (ƒ50.000), expl.rek. ƒ6893 (ƒ11.514), ver lies ƒ480.775 (ƒ108.065), totaal ƒ17.093.742 17.477.499). Passiva o.a.: Kap. ƒ2.500.000 (als v. j.), 4 y, pet. obl.-leening 2.068.000 (ƒ3.148.000), rijksverz.bank ƒ3.250.000 (ƒ3.350.000), Rijkspostspaarbank ƒ2.437.500 (ƒ2.500.000), afschr. en vern.rek. N.Z.H. - E.S.M. - E.N. E.T. - M.E.T. - S.S. - N.H.T. ƒ2.398.381 2.287.612), afschr.rek. rollend mat. 1.097.386 1.010.533), i<L automat, 24.491 8593), id. drijv. mat. 2913 pen- sioenf. 1.158.236 (ƒ1.256.540), div. cred. ƒ344.923 437.834). Electr. Spoorweg Mij. N.V. ƒ1.702.141 1.686.303), Eerste Ned. Electr. Tram-Mij. N.V. 11.043 (ƒ35.578), 2e Noord-Holl. Tramweg Mij. N.V. ƒ59.265 (ƒ49.961), int. ƒ27.301 (ƒ30.547). Scheepvaartstremming Spanjaardsbrug. Zoo als reeds per annonce is bekend ge maakt, zal in verband met het leggen van een 3-tal zinkers in de Zijl nabij de Span jaardsbrug de scheepvaart ter plaatse, ook die onder de Spanjaardsbrug door kan, ge stremd zijn op Zondag 24 Jüni a.s. van des morgens 8 uur tot des namiddags 4 uur of zooveel langer of korter ais voor het leg gen van de zinkers noodig zal zijn. HARMONIE „DE POST". De viering van het zilveren bestaansfeest van het Harmonie Gezelschap „de Post" is gisteravond in de Stadsgehoorzaal besloten met een jubileumconcert, waaraan tevens medewerking werd verleend door het Leidsch a Capella Koor. Jammer, dat de groote zaal slechts zoo matig met belangstellenden was gevuld. Dit kwam aan hetgeen ten gehoore werd ge bracht niet alleen niet ten goede, maar het schaadde zelfs, wijl de résonnance veel te sterk was. Intusschen is er ander bekwame leiding van den heer M. Bolderdijk uitstekend ge musiceerd en „de Post" heeft door dit con cert bewezen op behoorlijk musicaal peil te staan. Begonnen werd met de Kroningsmarsch uit de opera „Der Prophet" van G. Meyer beer, welke een goede inzet van den avond vormde. Het programma voor de pauze viel overi gens voor de musici lang niet mee, want twee werken van Frans Schubert stonden hier vermeld. Het eerste was niets meer of minder dan de onvoltooide Symphonie in B Mineur met de deel en Allegro Moderato en Andante con moto. Behoudens enkele feilen, 'n even te vroeg inzetten b.v. van den een of ander, werd dit numimer uitstekend vertolkt. Dat directeur Bolderdijk zijn musici in de hand heeft bleek trouwens ook uit de Suite d'Orchestre sur Rosamunde van Schu bert. Reeds door de Introduction en het An dante kregen we den indruk, dat hier met veel toewijding was gestudeerd en deze in druk werd bevestigd en verstevigd door de uitvoering van de Entre Act en de Air de Ballet, 't Was een waardig besluit van het eerste deel. Onder eminente leiding van den heer W. J. Mizee zong daarna het Leidsch a Ca pella Koor twee nummers: „In dulci jubi- lo" van Thomas Kempis met muziek van Joh. S oh afsta 11 en „Carmen Saeculare" van Q. Horatius Flaccus op muziek gezet door Alphons Diepenbrock, Wat 'n fijn stemmen- materiaal bezit dit pracht-koortje; vooral onder de sopranen zijn er om te stelen! En zoo zuiver, zoo fijn gevoeld, zoo vol mee levende intentie, dat het aanhooren 'n ge not werd en de toehoorders waren dan ook door het gebodene ten zeerste voldaan, het geen in een hartelijk en langdurig applaus tot uitdrukking kwam. Ook het tweede optreden van het koor, na de pauze, had eenzelfde succes. Toen werden uitgevoerd „Fahr Wohl" en „Der Buchlichte Fiedler" van Johannes Brahms, „Den Uil" van Alphons Diepenbrock en „Viilanella alia Napolitana" van Baldas- sare Donati (1555), 'n tintelend Italiaansch slot, waarvan 'n strophe dankbaar als toe gift werd gegeven. Het slot van den avond werd gevormd door 'n drietal muzieknummer van de ju- bileerende „Post". 't Was 'n mooie avond, die lang bij de aanwezigen in de herinnering zal blijven. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VIII (leerares Ko ken en Voedingsleer) slaagden de dames: J. A. M. Alkemade, A. D. F. Brouwers, C. H. Dijksterhuis, G. M. C. Hoevenaars, A. E. M. van Horn, C. M. la House, S. A. M. Nijsten, M. C. A Verberne, M. L. D. v. Vlijmen E. H. B. O. Voor het eindexamen der Eerste Leidsche EHBO--brigade, groep Speeltuinivereeni - ging „Oosterkwartier" te Leiden, gehouden op Dinsdag en Donderdag in het gebouw 't Nut van 't Algemeen slaagden de dames M. Gorree, J. Koekebakker-Kulk, D. Krom hout-V. Nierop en de heeren P. C. die Haas, J. H. de Haas, D. Vylbrief, W. F. Smit, P. Kruit, J. v. Wijk, P. de Wolf, F. de Haas en W. P. Kaïpaan. Afgewezen werden twee dames en één heer. Het examen werd afgenomen door de Weled. Zeergel. Heeren Dr. H. J. M. Boon- acker en Dr. E. J. J. G. Renaud. Akte examen L.O. Voor het examen L.O., afgenomen door de Rijkscommissie te 's-Gravenhage, is ge slaagd mej. W. Dieben, alhier. Aan de Gemeentelijke Kweekschool alhier slaagden de heeren P. de Bruin, Noordwijk; A. Deijn, J. Gaafstra, F. F. He- denik, I. van Iterson en P. Th. Klinkhamer, allen alhier. Afgewezen geen. Aan de Leidsche Modevakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor Costu- mière: mejuffrouw M. Riebeek; voor Cou peuse: de dames A. v. Hensbergen, M. v. d. Linden en N. Ramp. De 3 October-optocht. Zooals eenige weken geleden gemeld, had het bestuur der 3 Octobervereeniging twee plannen in overweging voor den op 3 Oc tober te houden jaarlijkschen optocht. Het eerste plan bevatte de intocht van Keizer Maximiliaan van Oostenrijk binnen Lei den, het tweede een beeld uit de elf pro vinciën uit de laatste 350 jaar der vader- landsche geschiedenis. Naar wij vernemen besloot het bestuur thans het tweede plan te doen uitvoeren. Handelsregister K. v K. W ij z i g i n g. 6106. Café Restaurant „Royal", Leiden, Doezastraat 43. N. Ge- volm.: P. J. B. die Haas, Leiden. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreek uur te houden. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, Ned. R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doeza straat 31, tel. 1313. Arbeidsbeurs. Op den 21sten Jumd waren 2996 (v.j. 2710) werkzoekenden ingeschreven. Het spreekuur van directeur en de in specteurs van het Gemeentelijk Bouw- en Woningtoezicht is morgenochtend van 910 uur inplaats van 1112 uur. Door de politie is over de grens gezet de Duiitsohe T. L. Zij was reeds vroeger hier geweest en uitgeleid. Bij de politie is een heerenrijwiel te be vragen. LAATSTE BERICHTEN JUBILEUMWEDSTRIJD VAN DE KON. NED POLITIEHOND VEREENIGING. Twee jaren geleden herdacht de Kon. Ned. Politiehond Vereeniging haar 25-ja rig bestaan door het houden van wedstrij den in haar provinciale afdeelingen met tot slot een wedstrijd tusschen alle eerste prijswinnaars ter afdeelingen, te Hilver sum. De afdeeling Zuid-Holland organiseerde haar wedstrijd bij die gelegenheid op 13 Augustus 1932 op het landgoed Raaphorst aan den Leidscheweg onder de gemeente Wassenaar, een wedstrijd, waaraan velen met voldoening zullen terugdenken. Intusschen is thans de afdeeling Zuid- Holland zelf'aan de beurt om haar zilve ren feest te vieren. De Zuid-Hollandsche afdeeling werd n.L in 1909 opgericht de juist datum is 2 April en zij gaat nu op Zaterdag 28 en Zondag 29 Juli a.s. jubi- leeren met het houden van een wedstrijd voor gediplomeerde politiehonden, toebe- hoorende aan leden van de jubileerende afdeeling. Voor dezen wedstrijd is het landgoed „Oosterbeek", gelegen aan den Benoorden- houtscheweg in Den Haag, beschikbaar ge steld. Wij vernemen, dat reeds een aantal fraaie prijzen voor dezen Zuid-Holland- schen jubüeumwedstrijd zijn geschonken. De voorzitter van de afd. Zuid-Hol land, de heer Ch. J. Herfkens, inspecteur van politie b.d. te Den Haag, is tevens voorzitter van het wedstrijdcomité, waar van de heer J. van 't Hof, chef gemeente politie te Schiebroek, secretaris is. Ge noemde heeren zijn gaarne bereid aan al len, die in deze aangelegenheid belang stellen, nadere inlichtingen te verstrek ken. Hoezeer in het algemeen de belangstel ling voor de politiehonden is toegenomen in den loop van ruim een kwart eeuw mo ge blijken uit het feit, dat de landelijke vereeniging gevestigd te 's-Gravenhage bij haar oprichting, 25 October 1907 slechts drie leden telde en dat het aan tal thans omstreeks 2000 bedraagt. INBRAAK TE SLIEDRECHT. In den afgeloopen nacht heeft een bru tale inbraak plaats gehad in de woning van e en weduwe te Sliedreoht. Tusschen 1 en 2 uur werd de 84-jarige weduwe Bons-van Rees wakker door ge stommel en geruk aan de achterdeur. Zij stapte uit bed en ging naar beneden om te zien wat er aan de hand was. Toen zij de deur wiilde openen, werd zij omver geloo- pen door een persoon die een masker droeg, waardoor zij kwam te vallen. De indringer gelastte de vrouw de sleutels van de brand kast over te geven. De oude vrouw, hevig ontdaan, gaf deze, waarna 't individu haar met een gordijnkoord vastbond. De dader heeft daarna de brandkast geopend en is met 700 gulden door de achterdeur verdwe nen. Op last van den officier van justitie van Dordrecht is de poliitie-deskundige Tas ge waarschuwd, die heden een onderzoek in stelt. Als verdacht van deze inbraak is reeds een inwoner van Sliedreoht gearres teerd. Verkeer op den Rijksweg Leiden Woerden. Aangezien bij herhaling is gebleken, dat op den Rijksweg LeidenWoerden, inzon- derlijk op Zon- en Feestdagen, groepen wielrijders op racefietsen trainingsritten houden en door de wijze van rijden van deze wielrijders, gelet op de geringe breedte van den weg en het drukke ver keer daarop juist gedurende die dagen, de veiligheid van het wegverkeer herhaal delijk in gevaar wordt gebracht verzoch ten de A. N. W. B. en de K. N. A. C. aan den Districtscommandant der Rijksveld- wacht aan dit euvel paal en perk te stel len. Voornoemde verkeersvereenigingen ontvingen hierop bericht, dat reeds meer malen tegenover bedoelde wegmisbrui kers is opgetreden, hetgeen echter met eigenaardige moeilijkheden gepaard ging. Intusschen is opdracht gegeven het toe zicht zooveel mogelijk te verscherpen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2