VRIJDAG 22 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 11 ZILK. Schoolreisje. Gisteren was dan einde lijk de lang verwachtte dag aangebroken waarop de kinderen der hoogste klassen der school alhier, 135 in getal, een dagje uit zouden gaan. Een heel jaar hebben deze kinderen 3 cent per week opgespaard om de noodige financiën bij elkaar te kunnen krijgen. Dait ook zulks een geweldige ad ministratie met zich brengt, laat zich den ken. Een woord van dank aan het hoofd der school, den heer J. Remmerswaal, is hier zeker niet misplaatst, daar hij vooral in deze voor de kinderen de hoofd-orgami- sator is geweest en de verschillende werk zaamheden vrijwillig op zich heeft geno men. Na het bijwonen der H. Mis, vertrokken de kinderen te ongeveer half negen in drie autobussen met als doel Amsterdam. Een en ander geschiedde onder leiding van het Hoofd der school met zijn staf, ter wijl tevens de Z.E. Heer Pastoor der pa rochie de reis meemaakte. In Amsterdam is door de kinderen volop genoten en werd, behoudens een rondvaart over het IJ, een bezoek gebracht aan de dierentuin. Dat er door de kinderen en hun geleiders genoten is laat zich licht begrijpen en het was ruim 7 uur toen allen voldaan weder om in de Zilk arriveerden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Met pensioen. Met ingang van 1 Juli zal mej. Bauer, die gedurende 19 jaar on afgebroken als werkster ten postkantore alhier werkzaam was, haar dienst met 'pensioen verlaten. Gedurende al deze ja ren heeft de thans 65-jarige met de meeste nauwgezetheid hare arbeid ten postkan tore vervuld. Een lange welverdiende rust moge haar thans ten deel vallen. „Wie zal dat betalenTerwijl gis teren in hotel 's Molenaarsbrug een brui loft werd gevierd, hadden eenige gasten hun auto's in de 's Molenaarsbuurt ge plaatst. Dit feit werkte op een 17-jarige avonturier zoo aanstekelijk, dat hij de ver leiding niet kon weerstaan, een toertje met een der wagens te gaan maken. De vreugde bleek echter van korte duur. Nauwelijks was de auto in beweging gezet of de avontuurlijke bestuurder reed voor het perceel van den heer P. het hek oijiver, terwijl de auto belangrijk werd bescha digd. Het slot was, dat de politie zich in de zaak moeide. Wie zal dit nu betalen. Geboren: Annie Marie, dochter van Hendrik Maarten van Donk en Neeltje Bruijnes. Johannes z. van Jan Ooms en Gerrigje Johanna Stout. Willem z. van Arie van der Vaart en Elizabeth Arendje van der Beek. Pieter z: van Pieter Arie Boere en Helena van der Meij. Dirk z. van Cornelis Cerkerk en Catharina Anna Nieuwerf. Overleden: Dirkje van der Toorn 73 j. echtgenoote van Evert Idelenburg. Gehuwd: Leendert Dirk Schouten 23 j. en Willemijntje Smit, 20 j. Hendrikus Gerardus Jozef van Sark 30 j. en Elisa beth Johanna Maria van Leeuwen 25 j. Albertus Vonk 26 j. en Adriana Marie van Winkel, 25 j. Gerrit Sloof 27 j. en Trijntje Kok 20 j. Ingekomen: Johannes G. Boeglheim van 's-Gravenhage. Magdalena Noorden bos van Voorschoten. Wilhelmina C. Vlasman van Leimuiden. Leendert A. Pijpers van Waddinxveen. Jan H. van 't Wout van Leiden. Neeltje Ykema van Amsterdam. Hendrika C. Klop van Rotterdam. Hendrik Majoor van Rot terdam. Cornelis Nagtegaal van Den Haag. Leentje Nieuwland van Utingera- deel. Vertrokken: Adriaan J. Boer en echtgen. naar Leiden. Janna de Rooij echtgen. van P. Broer, naar Ter Aar. Johanna C. Booij naar Haarlemmermeer. Maria M. Verschuur naar Voorburg. Jo hannes N. Redegeld naar Rijpwetering Paul Grosse Lochtmann, naar Hazers- woude. Johanna G. Bezuiijen naar Den Haag. ZOETERWOCDE. Intocht van den Deken. Hedenavond halfacht zal de hoogeerw. heer C. M. Jonckbloedt, nieuw-benoemde Deken door een stoet van de leden van de jeugdbeweging en de St. Jansfanfare vanaf de Schoutenbrug naar de Zuidbuurt wor den ingehaald. Zondagmiddag 2 uur zal de installatie plaats hebben. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Den raad onzer ge meente vergadert Woensdanamiddag te 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling der Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Me- dedeeling en voorstel van B. en W. inzake de exploitatie van een bad- en zwemin richting. 5. Benoeming van een Commissis inzake het voorstel tot aanvulling van het Reglement van Orde (invoering dankge bed). 6. Vaststelling verordening tot ver deeling van de gemeente en stemdistricten. 7. Vaststelling verordening aanwijzing stem lokalen. 8. Benoeming leden Stembureaux. 9. Benoeming waarn. Gemeente-Ontvanger. 10. Wijziging Begrooting voor 1933. 11. Voorstel tot huurverlaging van de huizen der Woningstichting. 12. Voorstel tot ver koop van een stuk bouwterrein aan de Oranjestraat. Slachthuis. Gedurende de maand Mei zijn in het Gemeentelijk Slachthuis alhier geslacht: 67 koeien, 1 paard, 137 varkens, 5 vette kalveren, 13 graskalveren, 1770 nuchtere kalveren, 2 schapen, 1 geit en 737 nuchtere kalveren voor export. Gesnapt, -r- De politie werd gisteren avond opgebeld vanuit Woerden, dat een automobilist aldaar een aanrijding had veroorzaakt, en was doorgereden. Terstond begaf de politie alhier zich naar de hoek, alwaar na korten tijd de auto tot stilstand werd gebracht en nummer enz. werd door gegeven aan de politie te Woerden. Motor in brand. Op de Dammekant geraakte plotseling een motorfiets in brand. De berijders wisten er tijdig af te springen, en wierpen de motor in den langs den weg gelegen sloot, waardoor erger voorkomen werd. Hooiwagen in de sloot. Op de Zuidzijde geraakte een hooiwagen met paard be spannen, en waarop enkele personen ge zeten waren, te water, doordat het paard schrok. Toegeschoten hulp wist de perso nen te bevrijden. Geboren: Masje, dochter van C. Vree ken en L. van Oyen. Ondertrouwd: H. J. Prins, 33 jaar en C. Streef land 28 jaar. Getrouwd: L. F. van den Boogaard 28 jaar en H. Jacobi 22 jaar C. J. Kas- termans 32 jaar en A. van Beek, 26 jaar F. Boer 26 jaar en M. Bergshoeff, 25 j. Overleden: (te Leiden) E. Brouwer 50 jaar. Vertrokken: W. Vink en gezin, pro curatiehouder naar Alphen aan den Rijn D. Scheer, zeeman, naar Leiderdorp J. Hakkenberg, hulp in de huishouding, naar 's-Gravenhage N. de Jong, hulp in de huishouding, naar Zegwaart J. Krijnen, z. b. naar Amsterdam Th. E. van Rijn, dienstbode naar Zwammerdam T. Ha gen, z. b. naar Alkemade (Nieuwe Wete ring). NIEUWKOOP. Weggeloopen. Sedert eenigen tijd was bij den bloemist L. S. aan den Noordschen weg alhier werkzaam een 19-jarige jongen, staande onder Regeeringstoezicht. Dinsdagavond is hij heimelijk wegge gaan op een rijwiel van zijn patroon met medeneming van een portemonnaie inhou dende ƒ20.aan zilvergeld. De politie deed reeds al het mogelijke om eenig spoor van hem te vinden, wat tot heden echter nog niet gelukt is. Geboren: Cornelia Maria d. van J. Pietersen en C. J. W. Vroonhof. Ondertrouwd: G. W. Pauëlsen 37 j. en C. A. Winnubst 28 j. te Alkemade. J. den Beer 30 j. en C. M. Bakker 25 j. J. van Capel 22 j. en C. den Beer 27 j. WOERDEN. Vereeniging „Koninginnedag". De ver- eeniging „Koninginnedag" vergaderde he denavond in De Dubbele Sleutel. Van de 235 leden waren er slechts een 30-tal tegen woordig. Hierover betuigde de voorzitter zijn spijt in zijn openingswoord. Na de notulen werden de ingekomen stuk ken behandeld. Onder deze was een danktelegram van H. M. de Koningin naar aanleiding van het gezonden blijk van deelneming bij het overlijden van H. M. de Koningin Moeder. De controlecommissie bracht per brief verslag uit over de bescheiden van den penningmeester, die keurig in orde waren. Punt 5 bracht aan de orde bestuursver kiezing. De aftredenden, de heeren v. Rooijen en v. Beek werden herkozen. Door het bedanken van den huidigen voorzitter, den heer T. de Vries, moet ook in deze functie worden voorzien door stem ming. Gekozen wordt de heer T. van Nes. De heer v. Beek spreekt hierna eenige woorden van lof aa- he* adres van de af- getred n voorzitter, wa-rvoor ''-ze harte lijk d k bre-gf. Hierna wordt het concept-programma voor 31 Augustus voorgelezen. Des morgens zu en wederom de ïwone kinderspelen plaats vinden, terwijl des middags volks spelen en kinderoptocht zullen worden ge houden. Des avonds athletiek, openlucht-bios coop en vuu' erk. Door verschillende leden worden, in ver band met de bekende circulaire van de Commissaris der Koningin, tegen en voor dit conc pt-pro ;ramma gesproken. Een voorstel van een der leden om alleen de kinderspelen te latei doorgaan wordt niet gesteund. In plaats van de tocht der herauten des morgens zal Excelsior een marsch door de stad maken, indien dit mogelijk is. Betreffende de te houden gecostumeer- de kinderoptocl.t wordt nog medegedeeld, dat reeds hiervoceen comité van verleden jaar bestaat. Reeds wordt gehoopt, dat dit wederom een dergel"k succes zal worden als vorig jaar. Des avonds van kwart voor 7 tot half acht zal Dominé van Bos uit Den Haag spreken in het plantsoen. Wederom zal ook aan Volkszai g worden gedaan onder leiding van den heer Jan van Beek. Na stemming wordt besloten de entree des avonds te stellen op 35 cent en niet op 50 cent. De rondvraag levert niets op, waarna de vergadering wordt gesloten. Quaker DniJQ blijven HAVERMOUT DUIlJ GELDIG KERKNIEUWS DE PAUSELIJKE MISSIE GENOOTSCHAPPEN. Opbrengst bijna 7 ton. Uit de „Annalen van het Genootschap tot Voortplanting des Geloofs" namen we reeds over het bedrag, dat voor bedoeld Genootschap van 1933 werd bijeengebracht. Bedoelde som bedroeg 337.126.39. Het Juninummer brengt nu ook de cijfers betreffende het Pauselijk genootschap der H. Kindsheid en het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apostel Petrus. Deze werken brachten resp. op f 136.711.06 en 220.564.11. Bij elkaar brachten de drie genootschap pen derhalve bijna 700.000 op. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag geen audiëntie verleenen. Urr DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 23 Juni Huizen, 1875 M. KRO.-programma. 8.00 Morgenconcert. 9.45 Gramofoonpl. 10.30 Situatie-schets van de morgenraces te Assen, waarna gramofoonpl. 11.00 Opening van den Nederlandschen Katholiekendag. Toespraken van jhr. mr. P. van Meeuwen en mr. A. baron van Wijnbergen. 11.30 Gramofoonpl. 11.50 Reportage van de T.T.-Races (Fi nish morgenraces). 12.40 Gramofoonpl. Plm. 1.15 Berich ten van den Ned. Postduivenhoudersbond voor Zaterdagvliegers. I.45 Reportage van de T.T.-Races (start middagraces). 2.30 Kinderurtje. 3.30 Situatieschets van de middagraces te Assen. 4.15 De KRO.-boys. 4.45 Reportage van de T.T.-Races (Fi nish middagraces), waarna vervolg KRO.- boys. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waar na vervolg KR.O.-boys. 7.15 Dr. Alphons Mulders over „Radio in dienst van de Missie". 7.35 „Die lustige Weiber von Windsor", verkorte opera op gramofoonplaten. 8.15 Vaz Dias, waarna het KRO.-orkest. 9.00 Zangrecital door Moisy Godels, waarna gramofoonpl. 9.30 Tweegesprek over den a.s. Radio- Missiedag. 9.45 Vervolg Zangrecital. 10.00 Het KRO-orkest. te 10.30 Vaz Dias. 10.55 Gramofoonpl. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continu-bedr. 12.00 Klein VARA-ensemble en Gramo foonpl. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Voor de kinderen. 3.00 Causerie. 3.50 Pianorecital. 4.00 Causerie. 4.20 Gramofoonpl. 5.00 De Notenkrakers. 5.30 Literaire causerie. 5.50 Gramofoonpl. 6.00 Vervolg concert. 7.00 Groningsch uurtje m.m.v. „Het Gr. Tooneel". 8.03 Gramofoonpl. 8.15 Vaz Dias. 8.20 De Flierefluiters. 9.20 VARA-orkest 9.57 Propaganda-uitzending. en Gramo foonpl. 10.10 Blaasconcert. 10.25 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.30 „We gaan naar Birkhoven", spel. II.00 Strijkensemble met orgel. 11.20 Gramofoonmuziek. Diventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Northern Studio-orkest. 120 Commodore Grand-orkest. 2.20 Gramofoonpl. 2.50 Belfaster Omroeporkest. 3.50 E. Pini's Tango-orkest. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.45 Cricketreportage. 6.55 Sportpraatje. 7.10 Welsch intermezzo. 7.30 Reislezing. 7.50 Pianoduetten. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. Lezing. 9.55 „What the Fairies know", radio fantasie. 10.40 Voordracht. 10.45 Dansmuziek (gr. pl.). 10.5012.20 Ambrose en zyn Embassy Club Dans-orkest. „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.20 Goldy-orkest. 8.20 „L'étoile", operette van Chabrier. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.20 Reportage. 3.505.50 Omroeporkest. 8.20 Viool- en pianorecital. 9.05 Midzomerfeest m.m.v. Loor en or kest. 10.35 Deensche muziek. 11.2012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.20 Orkestconcert. 12.20 Blaasconcert SS-Standarte. 55 1.20 „Die fröhlichen Fünf". 2.20 Gramofoonpl. 3.053.50 Vroolijk programma. 4.20 Omroepkleinorkest uit Koningsber gen. 5.40 Vocaal en instrumentaal concert. 7.20 Concert m.m.v. solisten, Mandoline ensemble en Dorpskapel. 8.30 Zie Deutschlandsender. 10.401.20 Dansmuziek door Weragka- merorkest. en „Die fröhlichen Fünf". Rome 421 M. 9.05 „Lorelei", opera in drie actes van A. Catalani Brussel 322 en 484 meter. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.302.20 Salonorkest. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Kamermuziek. 8.20 Koorconcert. 9.20 Gramofoonpl. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Salonorkest. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Vervolg concert. 10.3012.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „In Werder steht ein Kirschebaum", hoorspel. 10.20 Berichten. 10.40 Reportage. II.05 Weerbericht. 11.2012.50 Populair concert uit Keulen Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale Derde programma 8.00—15.50 Keulen 16.20—17.20 Keulen. 17.20—19.20 Brussel (Fr.) 19.20—20.20 Keulen. 20.20—22.40 Brussel (Fr.) 22.40afl. Keulen. Vierde prograamma: 8.208.50 Parijs Radio. 12.2017.35 Daventry. 17.3518.00Een der Eng. „National" zenders. 18.00—19.20 Brussel (VI.). 19.202.20 Daventry. 21.2022.45 Luxemburg. 22.45afl. Daventry. Prof. zoekt naar sijn zakboekje. JU 420). FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 24) Ik weet niet, of die nieuwe stap van Bedford wel zoo goed is, als hij schrijft, mompelde hij. Ten slotte weten wij geen van allen, wat we aan Sabatier en aan dien Brémond hebben. In zoo'n zaak kan men eigenlijk niemand vertrouwen. En als het Groot gelukt, iets meer te weten te komen, zullen wij gelukkig niet meer zoo afhan kelijk zijn van die twee. Het is verdraaid jammer, dat het mij zoo is tegengeloopen. Ik was toch de eerste, die bemerkte, dat Workman iets uitgevonden had.. Had Groot zijn geheim toen maar kunnen vinden. Dan had ik die anderen niet noodig gehad. Maar jaeen half ei is beter dan een leege dop. Ik mag niet vergeten, Bedford morgen een brief te schrijven. Maar een ongelukkig toeval wilde, dat Armadale dien brief nooit schreef. De man versliep zich den volgenden morgen en toen hij opstond, was zijn stemming verre van rooskleurig. Zijn bediende, die hem niet had durven wekken, uit vrees voor een standje, moest het ontgelden en na het vlug naar binnen gewerkte ontbijt stapte Armadale in zijn wagen en reed met veel te groote snelheid naar zijn kantoor. Het gevolg was, dat hij op een druk punt in botsing kwam met een andere auto, uit zijn wagen werd geslingerd en acht-en-veertig uur lang buiten bewustzijn in het zieken huis lag. En zóó arriveerdj Groot in Londen, zon der dat iemand anders dan Laurence Workman hem verwachtte. Groot rustte een beetje uit, keek eens rond en trok tegen het vallen van den avond naar Queen Anne Mansions, waar hij de woning van John Berford al heel gauw gevonden had. Een bediende met een vreeselijk voorkomen, die John Bedford al jaren trouw was ge bleven, vertelde hem, dat mijnheer op dat oogenblik zat te dineeren en niet gestoord kon worden, waarop Groot den man vree selijk onschuldig aankeek en hem ver zocht, zijn heer en meester te willen zeg gen, dat een zekere Groot van de fabriek in Belgrado hem wilde spreken en dat hij een belangrijke boodschap voor hem had. O, dat zal ik hem dan even gaan ver tellen, antwoordde de bediende. Nu had John Bedford dienzelfden avond Laurence in de opwelling van het oogen blik verzocht, bij hem thuis te komen di neeren en daar Laurence begreep, dat hij toch niet aan het werk zou kunnen gaan, vóórdat Groot gearriveerd was, had hij dat voorstel in dank aanvaard. En op dat oogenblik, dat Groot zich liet aandienen, zaten de twee heeren juist over hem te spreken. Je verwacht dien mecanicien morgen dus, is het niet? vroeg Bedford. Ja, en ik zal blij zijn, als hij goed en wel hier is. Een goed werkman? Buitengewoon. Scherp van verstand en met een helderen kijk op het mechanis me van een machine. En te vertrouwen? Absoluut. Maar toch niet met dat groote ge heim van jou. Laurence begon te lachen. Neen, dat vertrouw is geen sterveling toe. Op hetzelfde moment trad de bediende de kamer binn n en fluisterde zijn heer en meester iets in het oor. Deze keek vlug op en riep dan uit: Wel heb ik van m'n leven! Als je het over den duivel hebt, dan rammelen zijn kettingenLaat dien man maar binnen komen. Een oogenblik later trad Herman Groot de kamer binnen, in stomme verbazing aangestaard door Laurence Workman, wiens geheim hij van plan was te verraden. HOOFDSTUK XVI. Dit was misschien de eerste maal in zijn leven, dat John Bedford zichzelf in stilte zat te verwenschen voor zijn verregaande stommiteit. Het gebeurde maar hoogst zel den, dat hij iets ondernam, zonder er eerst langen tijd over te hebben nagedacht. En toch was hij nu zoo dom geweest, Herman Groot de kamer te laten binnentreden, waar ook Laurence Workman zich be vond, terwijl hij heel goed had kunnen we ten, dat die kamer de laatste plaats op aarde was, waar die twee mannen elkaar zouden mogen ontmoeten. Een enkele blik op het gelaat van Workman vertelde hem, dat deze niet wist, wat hij er van denken moest; hij was half uit zijn stoel opge staan en staarde Groot aan, alsof hij zijn oogen niet kon gelooven. Daarna richtte hij zijn blik op Bedford, als zocht hU bij hem een verklaring voor dat raadselachti ge gevaL Wanneer Bedford op dat oogenblik ge noodzaakt was geweest een verklaring te geven, zou daardoor misschien tusschen die twee mannen een muur opgeworpen zijn, welke Laurence heel veel onaange naamheden had kunnen besparen Maar op dat oogenblik was er in die ka mer een man, die veel sluwer en scherper van verstand was, dan John Bedford. On danks zijn onbenullig, kinderlijk, onschul dig uiterlijk was Herman Groot zoo gesle pen als een vos. Hij had onder de hoede van Francis Armadale een goede leerschool doorloopen. Armadale had ontdekt, dat Groot een man was, die met een vreeselijk onbewogen gelaat en een onschuldige uit drukking in zijn oogen, zijn ooren wijd open zette en wien niets ontging. En toen hij, als directeur van Laurence Workman vernomen had, dat deze bezig was met het uitwerken van een uitvinding, waarmee een groot fortuin te verdienen zou zyn, had hij zijn jongen ingenieur aangeraden, Groot als helper te nemen met de zeker heid, dat Groot niets zou ontgaan en dat hij van alles getrouw verslag zou uitbren gen. En zóó had Groot geleerd, zijn ooren en oogen open te zetten en waakzaam te zijn als een Roodhuid. Groot was onmid dellijk op zijn hoede. Zoodra hij de kamer binnentrad, drong het tot hem door, dat John Bedford blijkbaar niet verwittigd was van zijn komst. In dat geval zou hij er wel voor gezorgd hebben, dat Laurence Workman niet bij hem was. Hij zag aan Bedford, dat deze niet in staat was, een aannemelijke verklaring te geven. Goed, dan zou Groot het zelf moeten doen. En daar hij zijn brein even den tijd moest ge ven, een plan te ontwerpen, bleef hij on verstoorbaar bij den ingang van de deur staan, na een diepe buiging gemaakt te hebben voor zijn patroon en John Bedford. Maar Groot! riep Laurence uit. Hoe kom jij hier? Groot keek heel onschuldig. Ik wilde mijnheer Bedford even spre ken, antwoordde hij. Ik ben John Bedford, antwoordde de ze. Ga zitten. Groot ging dicht bij de deur op een stoel zitten en draaide den hoed in zijn handen rond. Maar waarom ben je niet direct naar mij toegekomen? Ik heb je het adres toch opgegeven. Dat adres heb ik verloren, mijnheer Workman. In den trein haalde ik wat pa pieren uit mijn zak en toen vloog het tele gram het raampje tiit. Toen ik een uur ge leden in Londen aankwam, wist ik niet, hoe ik u zou moeten vinden. Toen viel het mij in, dat mijnheer Bedford het misschien wel zou weten. Mijnheer Bedford, u is een paar maal in Belgrado geweest en ik had uw naam onthouden. Ik zocht toen uw adres op in het adresboek en kwam hier heen. Dat was heel verstandig van je, ant woordde Bedford, die den man bewonderde om die heel aannemelijke leugen. Hier, drink een glas wijn. Je zult wel moe zijn van de reis. Groot nam het glas wijn met een buiging aan en zag John Bedford scherp in het ge laat. Die man wil me alleen spreken, dacht Bedford. Hij heeft natuurlijk een bood schap meegebracht van Armadale. En hardop zei hij: Heeft u al kamers besproken voor Groot, mijnheer Workman? Ja, antwoordde Laurence. Ik heb een paar kamers voor hem gehuurd, dicht bij de mijne. En nu groot gearriveerd is, wilt u mij wel excuseeren. Ik zou hem graag meenemen. Wij moeten morgen vroeg aan het werk, Groot. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11