WILT U IETS WETEN? UIT DE OMGEVING DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL VRIJDAG 22 JUNI 1934 uE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 WATERPOLO DE COMPETITIE. Hedenavond te half acht speelt L. Z. C. I in het Kralingsche Zwembad tegen Maas I De gisterenavond voor de 3e klasse B ge speelde wedstrijd D. Z. V.Gouwe is in een 20 overwinning voor de Delftsche vereeniging geëindigd. Vcor de res. 3e klasse D. verloor de Zjjl II met 3—2 van H. P. C. IV. De Zijl n—H. P. C. IV 2—3. In een van beide zijden fanatiek ge speelden wedstrijd is het na een overrom- gelend begin, den gasten gelukt een kleine maar verdiende overwinning te behalen. Direct na het uitzwemmen gelukt het H. P. C. met een ver schot Kloots te passee- ren (01). Even later eenzelfde aanval, de bal wordt naar 'n achterspeler gespeeld totdat opnieuw een -ver schot Kloots te machtig is (02). Na dit begin raakt het spel meer verdeeld totdat even voor rust Blansjaar zich mooi vrij zwemt en onhoud baar inschiet (12). De tweede helft blijft gelijk opgaan totdat een aanval door twee Zijlspelers wordt onderbroken, een ervan het water uit moet en de strafworp in een doelpunt wordt omgezet (13). Fanatiek speelt de thuisclub verder en waarlijk lukt het H. van Weizen nogmaals den achter stand in te halen 23, waarmede het ein de komt. DUITSCHLAND—NEDERLAND. HET DUITSCHE zevental. De Duitsche waterpolo-ploeg die Zondag 1 Juli te Dusseldorf speelt tegen onze Ne- derlandsche ploeg, is als volgt samenge steld: Doel: Heinrich (Magdeburg '96). Achter: Aman (Hellas, Maagdenburg), Gunst (Wasserfreunde, Hannover), dr. Schurger (Bayern '07, Neurenberg), Schwarz (Poseidon, Keulen), Schulze (Magdeburg '96). Scheidsrechter is de heer Teuschen (Brus sel). Ditzelfde zevental speelt Zondag a. s. tegen Frankrijk. PAARDENSPORT INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE. Luitenant Greter op „Trixie" en „Piccolo Amore" winnaar van den Amstelprijs. Op het programma van den tweeden dag van het internationaal concours hippi que in het Olympisch Stadion stond een zeer bijzonder nummer en wel het spring concours om den Amstelprijs. Iedere ruiter moest twee parcoursen op twee verschillende paarden onmiddellijk na elkaar afleggen. De tijd werd berekend van het begin van het eerstq tot het einde van het tweede parcours, terwijl de fouten van de beide parcoursen werden opgeteld. Het verwisselen der paarden geschiedde binnen een aangewezen vierkant, waar het tweede paard, dat tegelijk door den oppas ser werd binnengeleid, zich bij het begin van het parcours opstelde. Hier verwissel de de ruiter van paard en mocht binnen dit vierkant door zijn oppasser geholpen wor den. Het parcours telde 16 hindernissen, dus in totaal moest de ruiter 32 hindernissen passeeren. Het parcours was voorts zeer moeilijk, doordat bij het nemen van enkele hindernissen achter elkaar korte bochten ruiter en paard op verschillende punten zwaar op de proef stelden. Het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat slechts twee ruiters met hun respectieve paarden er in slaagden de par coursen zonder fouten af te leggen. Vrij spoedig na den aanvang van dit sprincon- cours gelukte dit aan Majoor Bettoni met de paarden Riparia en Judex in den tijd van 3 min. 34.6 sec en voor deze fraaie prestatie ging de Italiaansche vlag aan de middelste mast omhoog. Vrijwel gedurende het geheele concours heeft deze daar ge wapperd en eerst vlak voor het einde slaag de onze landgenoot luitenant Greter met de paarden Trixie en Piccolo Amore er in eveneens de beide parcoursen zonder fou ten af te leggen en.in een snelleren tijd dan Majoor Bettoni nl, in 3 min. 20.6 sec. Waarop de Hollandsche driekleur omhoog ging. Intusschen kan deze bijzonder goede prestatie van luitenant Greter niet hoog, genoeg aangeslagen worden, immers het gezelschap deelnemers, waaronder de sterkste Italiaansche en Belgische ruiters, stelden er de hoogste eer in den wedstrijd zonder fouten te beëindigen. Dat dit zooals we reeds memoreerden, slechts aan twee ruiters gelukte, wijst er op, hoe zwaar deze wedstrijd was en bovendien, hoe fraai de prestatie van luitenant Greter en Majoor Bettoni mocht worden genoemd. Luitenant Greter heeft intusschen reeds twee eerste prijzen en een tweeden prijs in de wacht gesleept, en het is vooral aan hem te danken, dat Nederland tot nu toe in dit concours zoo'n uitstekend figuur slaat. Ritmeester Kecler, de bekende Italiaan sche ruiter, bracht het er minder goed af en maakte bij een der hindernissen een val, waarna hij later moest opgeven. Ook Mej. Pauptit op Feldblume als eerste paard ging na aanvankelijk verschillende hindernis sen uitstekend te hebben genomen, ten val, toen het paard bij een der hekken dwars door de hindernis heen liep. Zij nog vermeld, dat luitenant Greter door daille, uitgeloofd door Z. K. H. den Prins der Nederlanden, alsmede een zilveren me daille, beschikbaar gesteld door Z. E. Mi nister Deckers, wist te winnen. Het springconcours werd vandaag afge wisseld door de keuring der tuigpaarden, een- en tweespannen der open klasse, als mede een caroussel gereden door officieren van de Rijschool te Amersfoort. Aan het einde van den middag gaf het Korps Rijdende Artillerie evenals gisteren weer een demonstratie met vier stukken, we^ke uitstekend slaagde. De resultaten waren: Concours eenspannen open klasse: 1. „Quick Boys" van C. G. H. Otjens, Don gen; 2. A. v. d. Koppel Zeist met „Broom- park Gay Boy"; 3. H. F. Bultman Hzn., Heemstede met „Bingley Victor"; 4. D. Groenhart Dirkshorn (N.-H.) met „Sefton Courtier"; 5. P. C. C. van der Touw, Den Haag met „Nordelph Leonard". Concours tweespannen open klasse: 1. A. v. d. Koppel, Zeist met „Broompark Gay Boy" en „Broompark Merry Girl"; 2. H. F. Bultman Hzn., Heemstede met Bingley Vic tor en Capenor Victor. Amstelprijs Springconcours: 1. Luitenant Greter, Nederland, met de paarden „Tri xie" en „Piccolo Amore" met 0 fouten, to taal tijd 3 min. 20.6 sec. Tevens zilveren medailles van Z. K. H. Prins Hendrik en Z.E. Minister Deckers; 2. Majoor Bettoni, Italië, met de paarden „Riparia" en „Ju dex" met 0 fouten, totaal tijd 3 min. 34.6 sec.; 3. Luitenant Kolonel Forquet, Italië met „Rona" en „Baba", vier fouten, totaal S min. 24 sec.; 4. Ritmeester Schunck, Duitschland, met de paarden „Alva" en Nelke", 4 fouten, totaal tijd 3 min. 25.4 sec.; 5. Luitenant Delelienne, België, met de paarden „Djingo" en „Bagatelle", 4 fou ten, totaal tijd 3 min. 34.4 sec.; 6. Ritmees ter Schummelketel, Nederland m. de paar den „Ernica" en „Arkansas", 4 fouten tijd 3 min. 45.6 sec; 7. Ritmeester de Menten de Horne, België met de paarden „Musaphiki" en „Sueta", 7 fouten, totaal tijd 3 min. 28.6 sec.; 8. Ritmeester Kecler, Ietalië, op „Sue- lc" en „Rinaldo", totaaltyd 3 min. 38 sec., 7 fouten; 9. Luitenant van Lennep, Neder land, met de paarden „Lufitkus" en „Go- dard", 7 fouten, 4 min. 4 sec.; 10. Ritmeester v. d. Voort van Zijp, Nederland, met de paaiden „Allah" en „Sunday", 8 fouten, tijd 3 min. 14.2 sec. Eervolle vermeldingen: Dr. van Schaik, Nederland, met „Santa Bell" en „Denisse n", 8 fouten, 3 min. 20.2 sec.; Luitenant Gutierrez, Italië, met de paarden „Intre- pida" en „Norgilla" 8 fouten, totaal tijd 3 min. 24.2 sec.; Kapitein Lombardo, Italië met de paarden „Rocantino" en „Bufalina" 8 fouten, totaal tijd 3 min. 33.8 sec. RENNEN TE ASCOT. In de race voor den Gouden Beker van Ascot werd de outsider „Felicitation" van den Britsch Indischen vorst A ga Khan, en gereden door den bekenden Jockey Gor don R chard, winnaar met niet minder dan 10 'engten voorsprong op „Thor II". Derde werd „Hyperion" van Lord Derby, die als favoriet beschouwd werd. De race ging over 40l"J meter, terwijl in totaal tien paarden gestart werden. BOKSEN OM DEN WERELDTITEL ZWAARGEWICHT. Pierre Charles daagt Max Baer uit. De Belgische bokser Pierre Charles heeft Max Baer een uitdaging gezonden voor den wereldtitel. Zijn manager heeft een cautie van 5000 francs gestort. Charles weeg 212 pond en heeft dus onge veer hetzelfde gewicht als Baer. Vraag: le. Ik had in mijn kamer ge durende den afgeloopen winter een plant, z.g. moederplant. Den geheelen winter ging alles goed. De plant groeide goed en zag er flink en gezond uit. Tot opeens nu on geveer 14 dagen geleden, de plant van on der tot boven met luis zat, de bladeren wa ren verlept en een stukje er van heb ik nu opnieuw geplant en dat groeit nu weer goed. Kunt u mij ook zeggen wat daarvan de oorzaak is geweest? 2e. In mijn tuin heb ik 4 perenboomen staan. Twee er van zijn vroege (Clap fa vorite?), de andere zijn zeer late peren. De boomen heb ik alle 4, in den wintertijd flink bespoten met boomcarbolineum. Toen de bloeitijd aankwam, werd ik door 't weer verrast, zoodat zij plotseling in vollen bloei stonden en dus niet meer kon be spuiten met Bordeausche pap. Toen de vruchtjes gezet waren heb ik de boomen bespoten met Bordeausche pap. Nu zijn de peren van de vroege boomen, (2 stuks Clap favorite) bijna alle bezet met zwarte stip pels die ook op de bladeren voorkomen (schurft?), terwijl de late peren absoluut gaaf zijn. Wat is nu hiervan de reden, en wat kan ik er aan doen, om dit in 't ver volg te voorkomen? Antwoord: 1. De moederplant heet Saxifraga sarmentosa, heeft invloed van tocht of afkoeling ondervonden, en is ook misschien plotseling door te sterken zon beschenen. 2. Kan geen schurft zijn, daar dit eerst op de twijgen voorkomt. Vermoedelijk is emulsie te sterk geweest bij de zeer vroege ontwikkeling van blad en vrucht, of er is bespoten met zonneschijn. In het ver volg vroeger bespuiten met 11/2 pet. op lossing. Vraag: Kimt u ook mededeelèn, hoe men te werk moet gaan, wanneer een jong pruimenboompje vol onder de luis zit, zoo dat alle bloesems worden weggevreten? Antwoord: Herhaaldelijk bespuiten met een oplossing van groene zeep in wa ter met brandspiritus. 1 maatje op 2 liter zeepoplossing, spuiten bij donker weer. VROEGE AARDAPPELEN TE HILLEGOM LISSE EN SASSENHEIM. Zooals algemeen bekend mag worden geacht, moeten alle vroege aardappelen worden geveild op door de Ned. Groen ten en Fruitcentrale erkende veilingen. Het rooien en vervoeren is zonder rooiver- gunning, vervoerbon of veilingsverklaring niet toegestaan. Rooivergunningen, vervoerbonnen en veilingsverklaringen worden alleen afge geven door genoemde veilingen. Op plaatsen waar geen groentenveiling is, kan administratief worden geveild, d.w.z. dat de aardappelen niet aan de veiling be hoeven te worden aangevoerd, doch dat bij een door de Ned. Groenen- en Fruitcen trale aangesteld persoon aan de verschil lende voorschriften kan worden voldaan, waarna men in het bezit wordt gesteld van een rooivergunning, vervoerbewijs of vei lingsverklaring. Voor de telers van vroege aardappelen te Hillegom, Lisse en Sassenheim, is het van belang, dat voor hen een kantoor is opgericht, zoodat degenen die administra tief willen veilen hieraan zeer gemakkelijk kunnen voldoen. Dit kantoor, dat ressor teert onder de Katwijksche Groentenvei ling, is gevestigd bij den heer S. Bossen, Stationsweg 150, tel. 5229, Hillegom. Daar kan men zich vervoegen tusschen 89 uur vm. en 12 uur n.m. voor het vervullen van alle formaliteiten en het ver krijgen van alle gewenschte inlichtingen. Ter voorkoming van moeilijkheden, dus in ieders belang, diene men de bepalingen stipt na te komen. Op de uitvoering zal streng controle worden gehouden door con troleurs van de Ned. Groenten- en Fruit centrale. HILLEGOM. Concert. In de Ger. kerk werd onder groote belangstelling een concert gegeven, waaraan 150 zangeressen en zangers mede werkten. Dirigent was de heer C. J. de Ko ning J.C.z. Mej. Zr. D. W. Aardse uit Ben- nebroek declameerde, Mej. M. Oumer te Den Haag verzorgde de solozang, terwijl de dirigent de orgelpartijen voor zijn reke ning nam. Het was een subliem kunstgenot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Mishooren. Het zal niet ondienstig zijn de vele dagjesmenschen, die uit wijde om geving des Zondags naar het strand te Katwijk aan Zee gaan, er op attent te ma ken dat de Vroegmis in deze parochie is te half acht, de Hoogmis te half tien. Tuinbouw. Er is al heel wat te doen geweest over de verschillende maatregelen op tuinbouwgebied, ten doel hebbend het bedrijf te saneeren. Een dier voornaamste maatregelen was wel de teeltbeperking. Aanvankelijk werd hierover door sommi gen nogal gemakkelijk gedacht doch nu het op de uitvoering dezer maatregelen aan komt ziet men wel dat zulks een geheel andere afloop heeft. Zooals trouwens over al wel het geval zal zijn, hebben ook hier enkele tuinders, al is het, hun nog ter eere gezegd, in zeer beperkte mate zich een •ietsje de vrijheid veroorloofd doch de ge volgen bleven niet uit. Binnen enkele da gen zal het te veel geplante moeten zijn verwijderd anders wachten andere maatre gelen. Nog te veel zit het idee voor: be perking is noodig en een mooi iets, als het maar toegepast wordt bij mijn buurman. Crisismaatregelen zijn bijna allen onaan genaam doch noodig en wat zou er zonder maatregelen van terecht zijn gekomen. Nu werkt momenteel wat de beperking betreft Moeder Natuur geheel en al mee, vandaar ook dat b.v. alle vroege aardappelen boven den vastgestelden minimumprijs opbren gen. De handel is vlug, de controle op het vervoer zeer scherp. Niet uitgesloten is het dat van de heffing nog wel een duitje zal overschieten hetwelk later weer ponds- ponds gewijze aan de aanvoerders ten goe de komt. Het gaat heden nog bevredigend voor de tuinders. OUD-ADE. Een goede vangst. Deze week is 't de politie-agenten Jansen en Borst mogen gelukken proces-verbaal op te maken tegen een peurder, met gevolg dat de peur werd in beslag genomen. Wanneer men weet, dat te Oud-Ade bij elke boerderij wijken en slooten zijn met hout omgeven, zoodat 't du svoor de politie een moeilijke taak is hier een peurder op te sporen, mag dit zeker (al is de overtreding niet groot) toch een mooie prestatie genoemd worden. LISSE. Geboren: Agnes Johanna Theresia, dochter van J. P. Bruynen en van M. D. A. Versteege Johannes Antonius Jozef, zoon van H. J. van der Wiel en van A. M. van Zeist Elisabeth, dochter van V. M. J. Hilbrant en van A. M. van Meijgaarden Jacob, zoon van C. van Hemert en van T. Blok Heuddricus zoon van W. Zuider duin en van P. J. Roerade. Ondertrouwd: Huibertus de Vries, 38 jaar, te Haarlemmermeer met Johanna Wilhelmina Brak, 26 jaar te Lisse. Getrouwd: J. de Kooker te Lisse met M. C. van der Linde.i te Haarlem. Overleden: Teunis Kranenburg, 64 jaar, echtgen, van H. Wijnhout Anna Maria Veeren, 78 jaar wed. van J. E. Reinke. Gevestigd: J. Huizing uit Meppel A. M. van der Hulst uit Haarlem B. E. Buijck uit Roosendaal en Nispen C. de Vos uit Hillegom. Vertroken: K. Café en gezin naar Haarlemmermeer E. van den Berg naar Haarlem T. Eisenga naar 's Gravenhage B. Eisenga naar 's-Gravenhage B. G. Tromp naar I)en Helder F. R. van der Geest naar Wassenaar H. Randsdorp naar Hillegom A. M. J. van der Doef naar Sumatra M. Hoogkamer naar Bloe- mendaal L. den Boer naar 's Graven hage U. Balkenende naar Katwijk A. C. Mooijekind naar Noordwijkerhout. NOORDWIJKERHOUT. K.J.M.V. De K.J.M.V. St. Aloysius her dacht deze week de feestdag van haar pa troonheilige. Daarom sporen wij U allen aan om a.s. Zondag deel te nemen aan de algemeene H. Communie, welke om 7 uur in de St. Josephkerk en 7.30 uur in de St. Viotorkerk zal worden gehouden. Tevens noodigen wy U allen uit om de Hoogmis van 10 urn- in de St. Josephkerk bij te wonen, welke wordt opgedragen voor het welzijn van de levende en overleden leden der K.J.M.V. Jongemannen komt allen. Toont U „man van karakter en Katholiek van de daad". NOORDWIJK. Strand-agenten. Door den burgemees ter dezer gemeente zijn benoemd tot strand-agent de heeren G. P. Roet te Haar-, lem, J. Sosef te Katwijk en H. J. Neute boom te Nieuwer Amstel. Het gemeentebestuur is er in geslaagd verschillende strandgedeelten ten Noorden van de badplaats, speciaal in de omgeving van de eindpunten der duinslagen van den staat te pachten. Burgemeester en Wethou ders stellen aan den raad voor deze gedeel ten strand in huur te aanvaarden. Kampwachters. Door Burgemeester en Webhouders zijn benoemd tot kampwach ters voor de kampeerterreinen in het Lan ge veld de heeren A. de Jong te Noordwijk aan Zee en P. van der Put te Noordwijk- Binnen. Concours hippique. Naar wij vernemen zal dezen zomer in onze gemeente een con cours hippique worden georganiseerd op initiatief van de Vereeniging van Hinder- nisruiters te den Haag. Ter regeling van de organisatie is door den heer burgemees ter dezer gemeente reeds een commissie van voorbereiding gevormd. RIJNSBURG. Tuinbouw. Ook hier zit men weer in het zomerseizoen. De aanvoer van vroege aardappelen is de inzet. De beschotten die gerooid worden, zijn over het algemeen maar matig, doch de prijzen tamelijk goed, varieerend van 4.105.20 per 100 kg., drielingen brengen gemakkelijk van 2.30 —3.50 per kg. op. Voor de consument komt hierbij dan nog 1.40 per 100 kg voor z.g. heffing. Van goedkoope aardappelen eten zal dan ook dit seizoen geen sprake zyn. Het wachten is op de Eigenheimers die echter de eerste weken nog niet mogen worden gerooid. Ook sla brengt weer een redelijk prijsje op, van 0.90—1.40 per 100 stuks. STOMP WIJK. Geboren: Catharina Petroneila Mar- garetha, d. van C. Huysman en M. J. v. d. Meer Appolonia Wilhelmina Maria, d. van P. J. G. v. d. Zon en M. A. Lelieveld Gerardina Catharina Maria, d. van J. M. B. Ammerlaan en M. P. Tas. Gehuwd: C. Blokland en J. Th. v. d. Meer. Overleden: G. A. de Haan 65 j. Lena 't Hart 16 j. VOORHOUT. Een missiefeest. HaQiLo! Hallo! HierVoorbout, Radio Missiedag op Zondag 24 Juni a.s. Na af loop der beide H. Missen, neemt de propa ganda voor de radio-missie-uitzendingen in Voorhout een aanvang. Iedereen behoort zich te tooien met een Radio-Missie-insigne, speciaal voor de propaganda vervaardigd. Om 2 uur beginnen de feestelijkheden met een muzikale rondwandeling door het dorp, te beginnen vanaf het Parochiehuis, alwaar „St. Oaecilia" met Directeur Bol- derdijk staat opgesteld. Met een pittige marsch wordt gewandeld naar het Sportter rein van „Foraholte", alwaar de Edelacht'b. Heer Burgemeester dezer gemeente deze dag op meer feestelijke wijze zal openen. Onmiddellijk hierna zullen Foneholte I en R.A.V.A. I uit 's-Gravenhage elkander bin nen de omlijning van het groene veld el kander bekampen om beslag te leggen op een door een Hagenaar beschikbaar gestel den voetbai-trophee. De aftrap van dezen eersten wedstrijd zal worden verricht door 'n Eerw. Pater oud-Missionaris. Bovendien zijn voor dezen wedstrijd beschikbaar ge steld draagmedailles met inscriptie, ter ge dachtenis aan de Eerste Radio-Missiedag in Voorhout. Na afloop van deze wedstrijd zal onmid dellijk een gecostumeerde Veteranen-wed strijd worden gehouden tusschen Voorhout NoordVoorhout Zuid. De Directie der K.R.O. heeft voor dezen wedstrijd beschik baar gf-steld keurig uitgevoerde K.R.O.- insignes, terwijl bovendien 4 prijzen door de Voorhoutsche sigarenwinkeliers be schikbaar zijn gesteld. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat fietsen-, motor- en autostalling bij het terrein aanwezig is, tegen de geringe prijzen van respectieve lijk 10, 20 en 30 cent, welke gelden, even als de winst der geschonken dranken, ge heel ten bate zullen komen van de Radio- Missie-uitzending der K.R.O. Na afloop van beide wedstrijden zal de Eerw. Pater, oud-Missionaris, overgaan tot de uitreiicing van de toegekende prijzen. Het geheel belooft een succesvolle dag te worden, als men alleen maar beziet de actie welke door het plaatselijk comité ontwik keld wordt. Niemand mag dus Zondag a.s. op het Forehoite-terrein ontbreken. Laat eenieder getuigenis afleggen van zijn sym pathie, en medewerking verleenen aan het voorname werk dat de K.R.O. in Voorhout beter tot uitdrukking wil doen komen. Dat de K.R.O. die de ingezetenen van Voorhout in de gelegenheid stelt om mede te wer ken aan de vervulling van het Evangelie woord: „Gaat en onderwijst alle Volke ren", in hare poging toch niet teleurgesteld worden. Personalia. Met ingang van 1 Julii a.s. is de assistent dienstgeleider der Directe Belastingen enz., de heer R. Klosse, ver plaatst van Nieuwerkerk aan den IJssel naar de standplaats Voorhout, terwijl met ingang van gemelden datum de heer J. J. A. L. Haeren, van zijn functie als waarne mend dienstgeleider voor Voorhout, is ontheven. VEUR. Geboren: Leonardus Gerard us Jaco bus, z. van G. C. Weerdenburg en M. C. Hoogeveen. Ondertrouwd: A. Pronk en M. E. de Sterke Overleden: Johannes Maria v. d. Meule 3 dg. WOUBRUGGE. Wegverbetering WoubruggeLeiden. N.aar wij vernemen is door den betrokken eigenaar met de Provincie Zuid-Holland overeenstemming verkregen over het ge deelte weg nabij Ofwegen. Door deze over eenstemming wordt de mogelijkheid ge opend, dat het gedeelte weg, dat nog niet voor verbetering in aanmerking kon komen, in uitvoering genomen wordt. Het werk zal bestaan in de verbreeding van het wegdek, aansluitende op het inmiddels reeds in eer ste stadium voltooide weggedeelte, terwijl de tot groot ongerief aanleiding gevende brug in Ofwegen aanmerkelijk verbreed wordt. Indien het werk eenigszins spoedig wordt onder handen genomen, zal, naast een object van werkverschaffing, ook de verbinding LeidenWoubruggeTer Aar een groote verbetering ondergaan. Het wachten is dan echter nog op de verbete ring van den Heerenweg, waaraan, zijn de geruchten juist, met groeten spoed wordt gewerkt. 77. Na de maaltijd staken Piet en Drein een groote sigaar 78. Opeens kwam Piet tot de ontdekking dat hij zijn petje op en begonnen op hun eigen houtje parmantig door de I onder tafel had laten liggen, maar aangezien hij de tafel vertrekken te wandelen, tot groote verbazing van de boe- 1 niet meer kon terugvinden, begon hij overal de tafellakens ven, die hen langzamerhand als een paar spionnen begon- I op te lichten. Zie je wel, zeiden de roovers tot elkaar, dat is nen te beschouwen. 1 een geheime politieagent.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10