R. H. W. 5SSLÜIH FRUITSODA ZEGT NIETS HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl WOENSDAG 20 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Het brandt overal en er is gebrek aan water IN MAASBOMMEL VROEGER KASTEEL PLATGEBRAND In die gemeente Maasbommel heeft gis termiddag ciiroa 3 uur een hevige brand ge woed, waardoor de kapitale boerderij met iandbouwsohuren van den landbouwer F. Weasels iin de asch zijn gelegd. Door tot nu toe onbekende oorzaak is de brand ontstaan in de boerderij, die voor heen een kasteel was en geheel omringd is door grachten en reeds dateert van het jaar 1200. Het vuur vond direct gretig voed sel in de met riet bedekte daken en deelde zich weldra mede aan de achter de boerde rij geleden landbouwschuren en kippen hokken, zoodat het geheete complex weldra een vuruzee was. De brandweer, die slechts over zeer primitieve middelen beschikt, stond machteloos tegenover deze vuurzee, aangezien zij geen water uit de Maas kon puitten, daar men niet over voldoende elan- genmateriaal beschikte. Het geheele complex met inboedels en Jiandbouwgereedsch'aippen is door het vuur vernield. Gelukkig liep ai het vee in den achter de boerderij gelegen boomgaard, zoodat dat gespaard bleef. Naar wij vernemen, is alles verzekerd bij den N.C.B. VIJF HUIZEN TE VLIJMEN IN DE ASCH GELEGD Kind bijtijds gered Gisteravond omstreeks half negen ont stond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in de boerenbehuizing van G. Boon, in de kom van het dorp te Vlijmen. Mede door den straffen Zuid-Wester stond het huis in een ommezien in lichter laaie. Zoo snel verbreidde zich het vuur, dat de bewoners, die in het voorhuis zaten, volkomen verrast werden. Zij vluchtten in panischen schrik naar buiten en vergaten daarbij een zuigeling. Een voorbijganger, die het huis binnensnelde, wist het kind te redden. In ongetooMijk korten tijd sloeg het vuur over de de naastgelegen huizen van T. G. van der Griendt, C. Nooten, U. van Herf en en het aan de overzijde van den weg ge legen huis van L. Cox. Al deze huizen wa ren met riet gedekt. De Vlijmensche brand weer, die zeer spoedig water gaf, kon de andere in de nabijheid gelegen huizen, die met pannen gedekt waren, behouden. Het vee was grootendeels op de weide. De wei nige dieren in de stallen konden tijdig in veiligheid worden gebracht. Alle huizen zijn verzekerd. Te kwart over negen arri veerde een motorspuit uit Den Bosoh, doch het gevaar was toen reeds geweken. Eeniige telefoonlijnen langs den Provincialen Weg brandden door, waardoor verschillende ver bindingen werden gestoord. GROOTE BOERDERIJ TE ELST VERNIELD Schade aan de frultboomen Gistermorgen brak door onbekende oor zaak brand uit in de groote boerderij van den heer H. v. B. gelegen in de buurt schap Rijkerswoerd, (gemeente Eist). De bewoners, die allen in de boomgaarden wa ren om kersen te plukken, werden door een zieken huisgenoot van het onheil op de hoogte gesteld. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat bijna niets kon worden gered. Al leen kon de landbouwer nog een aanzien lijk geldbedrag, dat hij 's.avonds te voren in ontvangst had genomen, in veiligheid brengen. Verder gingen nog verloren een igroote partij kersen, die voor de 'veiling LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN 2184 gereed 'stond. De plukkers werden gedu peerd door het verlies van hun rijwielen. Groote schade werd door de verzengen de hitte ook toegebracht aan de frultboo men, waarvan de vruchten waardeloos zijn geworden. Het vuur Sloeg over naar een 250 M. verder gelegen schuur, gevuld met hood. Ook deze ging geheel verloren. Een partij varkens heeft men nog kunnen red den. Wegens gebrek aan water moest de brandweer werkloos blijven. De inboedel is verzekerd. FIETSER OVERREDEN. Aan gevolgen overleden. Maandagavond is de 64-jarige W. La ming uit Dongen terwijl hij met zijn fiets den weg OosterhoutRijen overstak, ter hoogte van den boschwachterswoning van v. Dommelen, waar het uitzicht ter plaat se zeer slecht is, door een auto gegrepen. Geneeskundige en geestelijke hulp was spoedig ter plaatse. L., die hevig bloedde, werd naar het ziekenhuis te Oosterhout ver voerd, waar hij Dinsdagmorgen aan de be- kotfnen verwondingen is overleden. Doordat de beïstuurder van de auto, om een aanrijding te voorkomen, zeer krach tig geremd had, kantelde de wagen en kwam ondersteboven in een sloot terecht. De inzittenden, employé's van de water leidingmaatschappij kwamen er zonder let sel af. VAN RIJDENDE TRAM GESPRONGEN. Gisteravond ging de 24-jarige G. Mege- sen uit Purmerend naar zijn verloofde te Watergang en maakte daarbij gebruik van de eteotrische tram. Te Watergang wilde hij van den nog rijdenden wagen springen, kwam te vallen met het gevolg, dat hij on der den wagen terecht kwam. Ernstig ge wond is het slachtoffer naar het Gemeente ziekenhuis te Purmerend overgebracht, waar hij in den afgeloopen nacht aan de bekomen verwondingen is overleden. IN GASHOUDER GEVALLEN. Slachtoffer gedood. Gistermiddag is bij den bouw van een nieuwen gashouder te Steen wijk een ernstig ongeval gebeurd. De 26-jarige klin ker H. de Haas, woonachtig te Rotterdam, is in den gashouder van een hoogte van 10 Meter gevallen. De ongelukkige was vrij wel op slag dood. HOOFDCONDUCTEUR ONDER DEN TREIN. Beide beenen afgereden. Gisbenmiddag geraakte de hoofdconduc teur Davidse te Ierseke onder een der wie len van den trein, die te 14.59 uur uit Roo sendaal aldaar aankomt. Beide beenen wer den den man afgereden. VERDRONKEN. Toen de 22-jarige R. Bakker te Vries, geen geoefend zwemmer, zich Maandag avond in het zwembad te Tinaarlo in diep water begaf, is hij verdronken. Te Roermond werd gisterenmorgen uit de Maas opgehaald het lijk van de 66- jarige Wed. R. Zij had Maandagavond hare woning verlaten, om eenige boodschappen te doen. VALSCHE MUNTERS OP DE VENLOSCHE KERMIS Zaven arrestaties Te Venlo heeft men tijdens de kermis dagen een aantal valsche bankbilj ebben van 100.in omloop gebracht. Een uitgebreid onderzoek heeft er toe ge leid, dat men gisteravond tot de arrestatie van een zevental valsche munters kon over gaan. Het waren Kotz en Giesberts uit Eindhoven, van Tuiden uit Tilburg en een 4-tal Belgen. Zij zullen ter beschikking van de justitie gesteld worden. De „Maasbode" meldt hieromtrent na der: Maandagavond kwamen twee personen bij den banketbakker Cool, aan de Lom straat te Venlo binnen en kochten daar chocolade, welke zij met een bankbiljet van honderd gulden betaalden. Later, bij het opmaken van de kas, kwam de heer Cool tot de ontdekking, dat het ont vangen biljet eenige afwijkingen vertoonde met een ander biljet van honderd gulden, dat hij in zijn bezit had. De kleur van het des middags ontvangen exemplaar van het oude blauwe model was veel lichter en ook de figuren waren veel vager van lijn, terwijl het lettertype op den achter kant geheel versohiilend was van dat op het biljet, dat hij reeds had. De hèer Cool waarschuwde de politie en stelde aan deze het bankbiljet ter hand, ter wijl hij verder het signalement opgaf van de beide personen, die' hem met het biljet hadden betaald. Even later werd de politie door den café houder V. er van in kennis gesteld, dat een gezelschap, bestaande udt drie personen, dat in zijn café enkele glazen bier hadden gedronken, met een bankbiljet van honderd gulden had betaald, dat bij nadere beschou wing valsöh bleek te zijn. Weldra kwam vast te staan, dat dit het werk moest zijn van dezelfde personen en de Venlosdhe po litie, onder leiding van den commissaris, stelde terstond een uitgebreid onderzoek in. Arrestatie op de kermis. Aan de hand van de signalementen, wel ke door den banketbakker en den caféhou der waren opgegeven, gelukte het de politie het verdachte drietal op de kermis te Ven lo aan te treffen. Twee hunner werden onmiddellijk gear resteerd, doch do derde zag in de drukte kans om te verdwijnen. De beide aangehoudenen, zekere C. uit Eindhoven en Van T„ uit Tilburg, werden naar het politiebureau overgebracht. On danks vurige nasporingen slaagde men er voorloopig niet in den voortvluchtigen der de te vatten. Onmiddellijk stelde de Venlosche politie zich in verbinding met het Centraal Bu reau voor falsificaties te Amsterdam en met de politie te Eindhoven en Tilburg. Ten huize van de beide arrestanten, die in verband met het onderzoek Dinsdagmor gen naar Eindhoven werden overgebracht, werden huiszoekingen gedaan, evenwel zonder directe resultaten. De grens over. Het energiek voortgezette onderzoek bracht echter weldra aan het licht, dat de voortvluchtige zich in het bezit van een huurauto moest bevinden, waarvan het nummer bekend was.' Een spoor van den vluchteling leidde van Eindhoven in de richting van de Belgische grens. De Venlosche en Eindhovensohe po litie vergezeld van den substituut officier van justitie te 's-Hertogenbosch, mr. J. Du bois, volgden dit spoor tot over de Belgi sche grens, alwaar de hulp van de Belgi sche politie werd ingeroepen. Op den boschweg. Op een boschweg op slechts enkele kilo meters van de grens werd de gezochte auto gevonden, waarin behalve de vluchteling, die zekere G. uit Eindhoven bleek te zijn, nog een viertal andere personen slapend werd gevonden. De mannen werden gear resteerd en naar de Belgische grensplaats- jes Lommei en Moll overgebracht. Bij fouil leering werden op G. nog twaalf valsche bankbiljetten van 100 gevonden, terwijl hij voor een bedrag van ongeveer 500 aan goed geld in kleinere coupures bij zich had. Heden worden de gearrasteeaden deels naar de gevangenis te Hasselt, deels naar die te Turnhout overgebracht. Van G, zal langs officieelen weg de uitlevering worden aangevraagd. De vier andere gearresteerden waren van Belgische nationaliteit. In den loop van den dag zijn gisteren nog drie bankbiljetten bij de politie te Ven lo gedeponeerd, terwijl één briefje van 100 op straat werd gevonden. Behalve bij den banketbakker C. en den caféhouder V. werden bij de caféhouders G. aan de Parade en P. aan de Geldersche straat, alsook bij den kermisexploitant V. valsche biljetten in betaling aangenomen. Voor zoover men tot dusver heeft kunnen nagaan, zijn alleen deze vijf personen in Venlo de dupe van de valschmunters. De bankbiljetten zijn alle door de politie in beslag genomen. Tegen den avond zijn de gearresteerden C. en v. T. uit Eindhoven weer naar het politiebureau te Venlo overgebracht. De geheele bende gevat. Wat het verder pblitie-onderzoek betreft, vernemen wij nog, dat met de arrestatie van G. in België en van de zich in zijn ge zelschap bevindende personen, de hoofd daders dezer valschmuntexisbenide zijn ge snapt. Dank zij het krachtig doortastend optre den van de Venlosche politie in samenwer king niet de Eindhovensche collega's en met de Belgische politie-autoriteiten, is men er in geslaagd binnen een tijdsverloop van nog geen 24 uur de geheele bende onscha delijk te maken. Een spoor naar Antwerpen. Naar wij vernemen, heeft de politie, bij het onderzoek naar de te Venlio gesnapte vals oh munters, een spoor ontdekt, dat naar Antwerpen leidde. Zijn wij goed ingelicht, dan zou zij daar de werkplaats der bende hebben ontdekt. Een bevestiging hiervan konden wij echter hedennacht niet krijgen. ARBEIDER IN ZEE GEVALLEN. Door de reddingsboot gered. Gisteravond te ongeveer kwart voor acht is door de Scheveningsche reddingboot uit zee opgeviscbt een werkman van den in aanbouw zijnden rioleeringssteiger, die in zee was gevallen, en daarbij op een balk terecht was gekomen, waarop hij zich ge- ruimen tijd drijvende had weten te houden. Nader verneemt het „Vad." over het ge beurde het volgende: Te omstreeks 7 uur gisteravond was de 38-jarige werkman T. Sprint, heiar van be roep en wonende te Rotterdam, bezig met het opruimen van baddings, nadat het werk aan den steiger gereed was gekomen. Door een dezer zware balken werd de man meegesleurd en in zee geworpen, waarbij hij echter het geluk had, dat de balk met hem mee viel, zoodat hij dezen kon grij pen om zich daarop drijvende te houden. Balk en passagier werden door den stroom zeewaarts gesleurd, zoodat er van den stei ger af niet aan redden te denken viel. Di rect werd dan ook de Scheveningsche reddingboot gewaarschuwd, welke onmid dellijk zee koos en het genoegen mocht smaken den man, nadat hij circa vijf kwar tier had rondgedreven, uit het water op te visschen. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, doch kon al spoedig huis waarts keeren, daar hem geen letsel was overkomen. KINDERVERLAMMING TE GENDRINGEN. Vijf gevallen zijn geconstateerd. Te Gendringen doet zich op het oogenblik een aantal gevallen van kinderverlamming voor. In het laatst van Mei werd een kind ziek en een behandelend medicus consta teerde, dat het aan kinderverlamming leed. Onmiddellijk zijn de noodige maatregelen genomen. Het kind is ingespoten met een seirum van herstellenden en is opgenomen in het ziekenhuis van Zevenaar. Kort daar na werd een zestal andere kinderen ziek. Van vier dezer staat het vast, dat men met kinderverlamming te doen moet hebben, waarmede dus in het geheel vijf gevallen geconstateerd zijn. In het begin heerschte er, naar de „Tel." meldt, eenige onrust onder de bevolking, hetgeen ook wel te begrijpen is, doch de krachtige maatregelen van de overheid, die onder leiding van dr. Veeger optrad, heb ben er veel toe bijgedragen de rust te her stellen. De patiënten worden op het oogen blik in het ziekenhuis te Zevenaar ver pleegd en maken het allen redelijk wel. Kans op volledig herstel wordt niet on waarschijnlijk geacht. Ter voorkoming van uitbreiding der ziek te zijn de bewaarscholen gesloten en zijn deze week ook de scholen gesloten gehou den. Den ouderen, die mogelijkerwijze dra gers van de virus kunnen zijn, is aangera den, zich zoo weinig mogelijk met de kin deren te bemoeien. Door deze uitgebreide voorzorgsmaatre gelen is de rust in het dorp weergekeerd. Men hoopt de ziekte meester te zijn, hoewel het natuurlijk niet uitgesloten kan worden geacht, dat zich in den loop van deze maand nog een of meer gevallen zullen voordoen. KOSTBAAS MET EEN ZAKMES GESTOKEN. Te Rotterdam is aangehouden de 53-jari ge bouwkundige L. v. R., die in de Lijn baanstraat den 47-jarigen kellner A. A. K. wonende aan de Van Oldebarneveltstraat met een zakmes in de linker zijde en in den rug heeft gestoken. Het slachtoffer is te voet naar het ziekenhuis aan den Cool- singel geloopen, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Zijn toestand is vrij ern stig. Omtrent het gebeurde vernam de „Msb." nog het navolgende: De bouwkundige L. van R. is in den kost bij den kellner A. A. K. wanende aan de Van Oldebairnevltstraat. Te ongeveer elf uur Maandagavond ontmoette de kostgan ger zijn kostbaas in de Lijnbaanstraat. Hij somemerde hem naar huis te gaan, waarop ruzie ontstond. Van R., die driftig werd, greep zijn zakmes en gaf daarmede den kellner twee stelten, t.w. één in de linker zijde en één in den rug. Waarschijnlijk is een der longen geraakt, waardoor de toestand gevaarlijk is. Op aanwijzing van omstanders is de da der denzelfden avond nog aangehouden. GEHEIME JENEVERSTOKERIJ IN ONDERAARDSCHE GANG. Wat een eenzame boerderij verborg. Gisterwach/t is door de politie van Uit geest, bijgestaan door Rijkspolitie een in val gedaan in een eenzame boerderij in het gehucht Dorregeest, op vermoeden dat er margarine gefabriceerd werd. De politie kon echter niets van dien aard ontdekken, doch ontdekte bij haar onder zoek in de woning in een kast de ingang van een onderaardsche gang, welke naar een geheime bergplaats leidde. In deze bergplaats werd een volledige distilleerderij aangetroffen. Het bedrijf was in voile werking. Op een tafel werd een aantal recepten gevonden. Ben tweetal per sonen, dait ziöh met het disrtiileeren bezig hield, werd gearresteerd, terwijl alles wat in die bergplaats aanwezig was in beslag werd genomen. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 22) Ja, wij wel. Maar dat is heel iets an ders. Het is hier een arbeiderswijk en daar behooren wij thuis. Ik zou heel graag kennis maken met uw broer! Mag ik niet even met u meegaan om een kop thee te drinken? Nu, goed dan, antwoordde Charity lachend, en behalve die thee zal ik u laten proeven van wat mijn oom Waple, meegegeven heeft. Aha, mijnheer Waple! Dat is de gast vrijheid zelf. Alleen al door naar hem te kijken, schijnt men honger te krijgen. Charity lachte opgeweld; en ging hem dan voor door een smalle straat. U moet niet veel van onze kamers verwachten, waarschuwde zij hem. Wij hebben een paar kamers in een groote huurkazerne, waar veel arbeidersgezinnen zijn ondergebracht. Maar het is er netjes en alle kamers zijn voorzien van moderne gemakken. Na eenigen tijd bereikten zij een groot uit gele steenen opgetrokken gebouw, dat hoogboven de omgeving uitstak. In den voorgevel van het gebouw was een poort, waardoor men een binnenplaats bereikte, geasfalteerd, behalve in het midden, waar een grasperk was aangebracht en een paar verdorde struiken een kwijnend bestaan leidden. Aan alle vier de zijden van die binnenplaats rezen de muren zóó hoog op, dat men van den hemel er boven niets an ders kon zien dan een heel klein vierkant stukje. Op regelmatige afstanden waren balkons met hooge ijzeren hekken, zoodat de kinderen, die daar woonden, er niet overheen konden slaan en op een gegeven oogenblik bemerkte Laurence, dat de lan ge wenteltrap, waarlangs men naar z'n ka mer moest gaan, op iedere verdieping over dat balkon liep. Het geheel deed hem sterk denken aan de huurkazernes, zooais hij die in Berlijn gezien had, alleen was alles hier iets luchtiger, gezonder en vroo- lijker, vooral door de bloemen, welke in groene en roode bloembakken in de meeste vensters stonden. Daar het regende, waren er op de binnenplaats betrekkelijk weinig kinderen aan het spelen, maar de trap pen waren overbevolkt van het jonge goedje. Hoog en schel klonk hun kinder lach in den nauwen hoogen trapkoker. Charity liep door een breede hal naar een trap, waar het minder druk en rumoe rig was dan in het andere deel van het ge bouw. Dit is één van de rustigste gedeelten, vertelde zij. Maar wij moeten heele- maal naar de bovenste verdieping klim men. Daar is het veel kalmer en gezonder wonen dan beneden. Zeven lange trappen liepen zij op en hij bemerkte, dat de stappen van het meisje steeds even veerkrachtig bleven en dat zij blijkbaar geen last had van een moeilijke ademhaling. Op de zevende verdieping bleef zij eindelijk voor een deur staan, wel ke zij met een sleutel opende. Na een kleine hal te zijn overgestoken, wierp zij de deur open van een zitkamer, waar een jongen geknield lag voor het vuur, blijkbaar druk bezig brood te roosteren. De jongen wend de een smal, bleek gelaat naar de geopen de deur en staarde Laurence aan met een paar groote, donkere oogen. Dickie, zei Charity, dit is die mijn heer, die bij oom Waple gelogeerd heeft, toen ik daar was. De kleine figuur verhief zich van den grond en stak Laurence een bleeke, bijna doorschijnende hand toe, terwijl hij een paar hoffelijke woorden uitbracht op zon derlingen, hollen toon. En toen bemerkte Laurence pas, dat wat hij gehouden had voor een jongen van een jaar of zestien, inderdaad een jongeman van negentien of twintig jaar moest zijnmaar vreese- lijk mismaakt. De jongen had een bochel en een kippenborst; het eene been was veel korter dan het andere en aan dien voet droeg hij een schoen met een dikke zool. Laurence bemerkte, dat, als de jongen liep, hij met zijn eene hand steunde op zijn ge zonde knie. Maar in dat bleek, van smart doorploeg de gelaat straalden een paar groote, intel ligente oogen. Hij keek Laurence lang en onderzoekend aan, voordat hij zich weer over het vuur boog, om zijn brood verder te gaan roosteren. Alles is klaar, Charity, zei hij. Het brood is geroosterd en ik heb al thee gezet ook. Dickie, zei Charity, na zich van haar hoed en mantel te hebben ontdaan. Dickie neemt ons huishouden waar en hij doet het wat handig ook! Het is het eenige, wat ik kan doen, zei de jongen. Laurence aankijkend. En men moet toch iets doen. Maar dat is heusch geen kleinigheid, antwoordde Laurence. Ik ben bang, dat ik van honger zou omkomen, als ik voor mijn eigen eten zou moeten zorgen en mijn kamer zou altijd vreeselijk wanordelijk zijn als iemand die niet voor mij in orde hield. Hij keek eens om zich heen, terwijl de jongen thee schonk. De haard glom gezel lig en 't heldere knappende houtvuur zond rood-gele lichtsprankels over het gepoet ste metaal. In het midden van de kamer stond een met een vlekkeloos kleed gedek te tafel, waarop alle mogelijke lekkernijen prijkten, hoogstwaarschijnlijk afkomstig van oom Waple. Koude kip, een paar dikke plakken ham en 'n schaaltje met aard beien, heerlijk-gele boter en brood met een zacht-bruine korst. De wanden waren bekleed met een neutrale kleur, zacht en rustig voor de oogen; de enkele schilde rijen welke aan den wand hingen, waren oud en buitengewoon goed, de stoelen ge makkelijk en de boekenkast was gevuld met een groot aantal keurig gebonden boekwerken. In de vensterbank stonden planten en bloemen, daarboven hing een kanarievogel in een sierlijk houten kooitje. Nu krijg ik eigenlijk pas het gevoel, dat ik in Engeland ben, zei Laurence eeni ge oogenbliker later, toen zij aan tafel wa ren gegaan. Het is zoo echt Engelsch. Meer Engelsch dan in „De drie reizi gers"? vroeg het meisje. Ja, want dit is een tehuis. Wij doen tenminste erg ons best er dat van te maken, niet, Dickie? Ik ben er tevreden mee, zei de jon gen met een blik in de richting van zijn zuster, wat ook Laurence niet ontging. En meer dan tevreden ook. Als ik Charity niet had gehad, mijnheer, zou ik niet ge weten hebben, wat het beteekent een eigen huis te hebben. Zij heeft voor alles ge zorgd. Neen, dat is niet waar, Dickie. Oom Waple heeft ons die kast gegeven. Dat is ten slotte nog maar een kleinig heid. Neen, mijnheer, Charity heeft voor alles gezorgd. U heeft er geen flauw idee van, hoe hard zij moet werken. Soms werkt zij wel eens te hard en dan voel ik me zoo vreeselijk minderwaardig, omdat ik niet werken kan. Maar jij werkt toch ook, Dickie. Jij houdt toch het heele huis in orde? zei zijn zuster. Ja, maar daarvoor heb ik maar twee uur van den dag noodig. Dat is niets, ver geleken bij wat jij moet doen. Misschien zou u mij wel kunnen hel pen in mijn werkplaats, meende Laurence. Er is daar genoeg licht werk te verrich ten. U zou den mecanicien kunnen helpen en al die dingen meer. En mijn correspon dentie zou u bijvoorbeeld kunnen behan delen. Hij was zeer verwonderd over de uit drukking van groote gretigheid, welke over het gelaat van den jongen gleed en over de manier, waarop hij zijn zuster smeekte, hem die kans te willen geven. Maar de re den van dat alles vernam Laurence pas, toen Charity hen even alleen had gelaten en de jongen zich met schitterende oogen tot hem wendde. Ik zou zoo graag wat geld verdienen! riep hij uit. U mag er niets van zeggen, maar ik wil zoo dolgraag een piano koo- pen voor Charity. Vroeger zong zij zoo veel en nu doet zij het heelemaal niet meer. Misschien als zij een piano heeft.st daar komt ze aan! Laurence keek hem eens diep in de oogen en knikte geruststellend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9