MAANDAG 18 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAU. GEMENGDE BERICHTEN Auto op onbewaakten over weg door trein gegrepen Eén doode, drie gewonden Gistermorgen te ongeveer kwart voor elf is op den onbewaakten spoorwegovergang in den Langen Amerikaweg te Apeldoorn, een auto, waarin zich vier personen bevon den, door den trein, die om 10.37 uur uit Apeldoorn naar Dieren was vertrokken, ge grepen. Het is bijna onmogelijk, dat de auto den trein niet heeft zien aankomen, daar het uitzicht ter plaatse uitstekend is. De auto werd eenige meters meegesleurd. De 24-jarige F. Peters werd op slag ge dood. De bestuurder, R. de Graaf, werd levensgevaarlijk gewond, terwijl de 19-ja- rige G. Peters, een broer van F. Peters, en de 16-jarige R. Kars slechts geringe ver wondingen aan het gelaat en aan de han den opliepen. Alle vier personwaren te Apeldoorn woonachtig. Zij hadden een auto gehuurd om een tochtje te gaan maken. De auto werd totaal versplinterd. Ook aan de locomotief werd eenige schade aangericht. Na een kort oponthoud kon de trein de reis vervolgen. Het lijk van Peters is in beslag genomen. De zwaargewonde is naar het ziekenhuis aan den Sprengen weg te Apeldoorn ver voerd. De twee lichtgewonden konden naar huis terugkeeren. Personenauto tegen onver lichte touringcar gebotst Eén doode,twee zwaargewonden Gisternacht tegen één uur heeft op den Rijksweg tusschen Den Bosch en Tilburg, ter hoogte van het Groot Seminarie, een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij één persoon het leven verloor en twee an dere personen zeer ernstig werden ge wond. Een personenauto, komende uit de rich ting Tilburg, botste tegen een touringcar, welke onverlicht langs den weg stond. lm de personenauto waren gezeten de Gebroeders K. Viguur en J. Viguur en hun neef V. Viguur, alle drie bekende veekoop lui uit Den Bosch. Zij hadden zich nog laat naar Tilburg begeven voor het rege len van zaken. Op het geluid van de botsing kwamen spoedig omwonenden toegesneld. Eén van de drie inzittenden, de heer G. Viguur overleed eenige oogenblikken na het ongeluk. De beide anderen werden in levensgevaarlijken toestand naar het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch vervoerd. Zij waren Zondagmiddag nog niet tot het bewustzijn teruggekeerd. De personenauto Is zwaar beschadigd. De touringcar, waarin niemand gezeten was, werd nauwelijks beschadigd. DOOR MOTOR AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks kwart over zes is de 70-jarige mej. J. A. L., van de Ge dempte Botersloot te Rotterdam, door een motorrijwiel aangereden. Zij liep een ern stige schedelbasisfractuur op en werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij kort ma aankomst is overleden. Het ongeluk is te wijten aan onvoor zichtigheid van mej. L. Zij stomd op den rand van het trottoir met nog een aantal voetgangers te wachten om over te steken, terwijl een file van circa zeventig motor fietsen, die van de rennen op Woudestein kwamen, passeerde. Ondanks de waarschu wingen van de andere wachtenden wilde mej. L. tusschen deze file door oversteken, met als gevolg, dat zij door den motor van- den heer P. J. H. van S. werd gegrepen en tegen de straat geslingerd. De motorrijder bleef ongedeerd. „De Crt"." POLITIE-MOTER OVER DEN KOP. Twee agenten ernstig gewond. Op dein Verheuilweg in de Schevening- sche Boschj es heeft Zaterdagmorgen om streeks elf uur een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij twee agenten van de motor- brigade der politie zoo ernstig zijn ge wond, dat him onmiddellijke opname ie het Ziekenhuis noodzakelijk was. Bij het nemen van' den bocht van den Creamer weg, naar den Verheul weg, in de richting van de Witte Brug, sloeg de motor over den kop, waarbij zoowel de berijder als de agent die in het zijspan zat, op den grond werden geslingerd. Een der politie mannen kwam onder den motor te liggen. Zwaar gewond zijn beide slachtoffers naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal overge bracht. Naar wij vernemen zyn de slachtoffers de 36-jarige J. v. R., wanende aan De la Reyweg 367 en de eveneens 36-jarige W. v. D., wonende Kaapsoheplein 14. Van R. brak een arm en bekwam een hersenschudding, benevens verwondin gen aan het gelaat; terwijl v. D. vermoe delijk een kaakfractuur Iheeft, benevens ernstige verwondingen aan het gezicht. Nog vernamen wij, dat de beide politie mannen in de Schevemingische Boschjes proefreden. Bij het nemen van een te korte bocht is het ongeval geschied. TWEE MOTOREN TEGEN ELKAAR GEBOTST. De aanrijder reed door. Gistermiddag heeft op het gevaarlijke kruispunt 's-HertogenboschGrave, Nistel- rodeOss, onder de gemeente Heesch een motorongeval plaats gehad, waarbij de der tigjarige de J. uit Berlicum (N.-B.) is ge wond. De J. wilde den weg naar Oss inrijden, toen hij plotseling door een hem achterop komenden motorrijder werd aangereden De J. werd van zijn motor-rij wiel geslin gerd en bleef gewond op den weg liggen. Met huid- er schaafwonden aan hoofd en handen werd het slachtoffer opgenomen en naar Oss vervoerd. Nadat ten huize van zijn zwager, den heer v. d. V., eerste hulp was verleend, is het slachtoffer per auto naar zijn woring vervoerd. De motorrijder, die de aanrijding had veroorzaakt, bekommerde zicb niet on. zijn slachtoffer en reed door zonder naar hem "om te zien. FELLE BOSCHBRAND. Veertig H.A. onder Bakel door het vuur vernield. Onder de gemeente Bakel nabij Grootel en Scheepstal is Zaterdagmiddag een felle boschbramd uitgebroken, waardoor 40 H.A. bosoh zijn vetrmield. Verschillende niet verzekerde boomgaar den werden een prooi van het vuur. Na twee uur was men het vuur meester, dat bestreden werd onder leiding van de veld wacht te Bakel. NOG EEN BOSCHBRAND. Gistermiddag brak brand uit in de bos- schen bij de buitenplaats van den Graaf Marnix van St. Aldegonde aan den weg van Princenhage naar Rijs. De brand kon vrij spoedig door personeel van het Staats- boschbeheer gebluscht worden. 1 H.A. eike hout is in de vlammen opgegaan. HEIDEBRAND TIJDIG GEBLUSCHT. Zondagochtend te ongeveer half elf brak een heidebrand uit op het landgoed Wans- born van de Vereeniging „Het Geldersche Landschap". Inwoners van Schaersbergen slaagden er onder leiding van den opzichter in, binnen een uur het vuur te stuiten. Juist op den rand van het bosch werd het vuur ge bluscht. Twee hectaren heide brandden af. Het water maakt tengevolge van de warmte vele slachtoffers BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is in de Waal bij Nij megen verdronken de 17-jarige H. A., die zich op de z.g. Plaat gewaagd had, op den kleibodem was terecht gekomen en ver moedelijk is uitgegleden. De jongeman ver dween onmiddellijk in de diepte. Te Ter Apel is de 12-jarige jongen K. in het nieuwe kanaal bij het baden verdron ken. Zaterdagmiddag is in de Maas nabij Grave het 12-jarig zoontje van Van T. bij het zwemmen verdronken. Gisteren is te Oisterwijk in een ven bij het zwemmen verdronken de 17-jarige M. Hendriks. Gisteravond is een 26-jarige Duitsch dienstmeisje, dat te Breda in een lunchroom werkzaam is, in de badinrichting „De Prin- cenplassen" te Princenhage verdronken. Het meisje was door den badmeester reeds enkele malen gewaarschuwd, het die pe gedeelte te verlaten, omdat ze niet vol doende zwemmen kon. Het meisje voldeed daaraan, doch ging op een onbewaakt oogenblik opnieuw in 't diepe. Ze gleed van een vlot af en verdween in de diepte. Her haaldelijk werd op aanwijzing gedoken, echter zonder resultaat. Tenslotte werd met een haak het meisje op het droge ge bracht. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Gistermiddag is te L^nge Ruige Wei de bij het zwemmen verdronken de 16-jari- ge A. P. de Wit. KANOVAARDER VERDRONKEN. Uit Bergen op Zoom wordt gemeld: -Gis termiddag omstreeks vijf uur is op de Oos- terschelde nabij het Toolsche Gat de 21-ja rige A. Landa, wonende te Bergen op Zoom, bij het kanovaren verdronken. De kano is omgeslagen, waardoor de heer L. te water is geraakt en in de diepte verdween. Toe- geschotenen trachtten door duiken den drenkeling nog te redden, doch tevergeefs. De heer L. kon niet zwemmen. Het lijk is nog niet gevonden. BIJ HET SPELEN TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag was de 10-jarige J. Lode- wijks uit Dordrecht met eenige vriendjes aan den oever van de Merwede aan het spelen. Hij waagde zich te ver in de rivier en werd, daar hij niet zwemmen kon, door den stroom meegesleurd en verdronk. Eeni ge uren later werd het lijk gevonden en naar de ouderlijke woning vervoerd. Gistermiddag in de 9-jarige H. van Wijk, terwijl hij in de Emmawijk uit de Willemsvaart te Zwolle een stokje wilde halen, te water geraakt en verdronken. Het lijkje is vrij spoedig opgehaald en naar Ue ouderlijke woning overgebracht. Zaterdagavond te ruim 9 uur viel een 9-jarige jongen van de brug bij het Mari niersplein te Amsterdam in het water. Toen de brandweer van de post Kattenburg hem op het droge bracht, waren de levensgees ten reeds geweken en kunstmatige adem haling mocht niet meer baten. De jongen woonde in de Groote Kattenburgerstraat. NOODLOTTIGE VERGISSING. Vrijdagmiddag wilde de oesterkweeker J. P. te Ierseke uit een flesch medicijn in nemen. Hij nam echter een verkeerde flesch waarin zich nicotine bevond, met het ge volg, dat hij na een kort, maar hevig lijden is overleden. VIJF AUTOBUSSEN OP DEN AFSLUIT DIJK IN BESLAG GENOMEN. De passagiers gedupeerd. Het was reeds langen tijd bekend, dat zich een groot autobusverkeer begon te ontwikkelen over den afsluitdijk tusschen Friesland en Amsterdam. Voorzoover dit toeristenverkeer betrof, was het niet in strijd met de aan de A.T.O. verleende autobusconcessie. Al spoedig bleek echter, dat niet alle ondernemers beoogden het toeristenverkeer te dienen, doch een wilden autobusdienst exploiteerden. Dit werd duidelijk, toen kwam vast te staan, dat overal onderweg passagiers werden opgenomen, terwijl ge wone trajectkaartjes, zelfs retourkaarten, werden afgegeven. Zaterdagochtend mi hadden zich enkele marechaussees op den afsluitdijk geplaatst en hielden alle autobussen aan, die dien morgen uit Friesland op weg waren naar Noord-Holland. Van de aoht autobussen, die werden ge controleerd, werden er vijf aangehouden. Deze mochten hun reis niet vervolgen, zoo dat alle passagiers gedwongen wanen om uit te stappen en te wachten op een ander verkeersmiddel, wat ze dan natuurlijk weer opnieuw zouden moeten betalen. De A.T.O. was spoedig met materiaal ter plaatse, terwijl ook enkele taxi's uit Alk maar de passagiers verder brachten. De autobussen werden in beslag genomen. COCAÏNE-COMPLOT ONTDEKT. Rechercheur kreeg offerte. De politie van het bureau Stadhouders kade te Amsterdam is er, naar de „Tel." meldt, in geslaagd een wijdvertakt cocaïne- complot te ontdekken. Reeds werd gister morgen daar ter stede een koopman uit Arnhem in arrest gesteld. Het onderzoek wordt te Arnhem voortgezet. Een rechercheur van het bureau Stad houderskade had eenigen tijd geleden van een tusschenpersoon een offerte gekregen voor de levering van verdoovende midde len. Deze zouden komen uit Arnhem. Zooals men weet zijn Arnhem en Nijmegen als het ware een centrum voor den handel in verdoovende middelen. De rechercheur ging op het aanbod in. Gistermorgen zou de koopman persoonlijk voor pl.m. ƒ2000 aan cocaïne leveren. Om halftwaalf had de ontmoeting aldaar plaats tusschen den re chercheur en den 30-jarigen koopman uit Arnhem. En toen deze de partij wilde over geven werd hij gearresteerd en is de cocaï ne in beslag genomen. Reeds geruimen tijd had men getracht den zetel van dezen handel in verdooven de middelen te ontdekken. Het is louter toe val, dat de rechercheur kennis maakte met den tusschenpersoon. Deze ontpopte zich naderhand pas als promotor voor het aan den man brengen van grootere en kleinere partijen verdoovende middelen. En, zooals te begrijpen is, ging de rechercheur gretig op het voorstel iin. De man zal wel niet ver moed hebben, dat hij in het hol van den leeuw terechtkwam! Nu men eenmaal den hoofdman heeft, wordt verder naar de medeplichtigen ge zocht. Men hoopt hiermee de hoofddaders in handen te krijgen van den vooral in Arnhem en omstreken welig tierenden handel in verdoovende middelen. Van daar uit zenden de hoofddaders hun tusschen- personen door het geheele land om gega digden te vinden en ondershands partijen met groote winsten van de hand te zetten. Reeds geruimen tijd had de politie haar aandacht op dit centrum gevestigd, zonder er in te slagen de werkelijke handelaren te vinden. De thans door een toeval gelukte arrestatie zal, naar men verwacht, weldra door meerdere gevolgd worden. VEETE UITGEVOCHTEN. Veekoopman door messteken ernstig gewond. In een café te Vinikenhoef nabij Amers foort onder de gemeente Hoogland, kregen Zaterdag twee kooplieden D. en v. S., die van een markt uit den omtrek kwamen, R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr.30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG-en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr.30 oneeoiiigheid. De twist liep zoo hoog, dat D. plotseling een mes te voorschijn haalde en hiermede v. S. zoodanig verwondde, dat hij in zeer ernstigen toestand naar het St. Eli sabeth-ziekenhuis te Amersfoort moest worden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Vermoedelijk bestond er tusschen de kooplieden een oude veete. De dader werd gearresteerd, terwijl de politie een nader onderzoek heeft ingesteld naar de toedracht van het gebeurde. WEGENS PASVERVALSCHING GEARRESTEERD. Zooals wij onlangs meldden is door de Centra/Ie recherche te Amsterdam proces verbaal opgemaakt tegen den heer P., thans woonachtig te Naarden, wegens het afge ven van valsche passen, diplomatieke pas sen en andere officieele papieren. Hij was vroeger consul van Costa Rica, doch werd in den tijd van de Veendaimmer strafzaak, waar hij ook bij betrokken was, ontslagen. Hij ging echter door met het afgeven van passen. Onlangs werd dit ontdektde man bevond zich Vrijdag als gijzelaar in het Huis van Bewaring. Zaterdag is hij voor den Officier van Justitie geleid en door d en rechter -commissar is verhoord. Deze heeft bevel tot aanhouding van P. gegeven, zoodat hij opnieuw in het Huis van Bewa ring is ingesloten en hij zich thans in voor arrest bevindt. UIT DE OMGEVING KATWIJK Werkloosheid. Aan het correspondent schap der arbeidsbemiddeling staan inge schreven 537 personen, terwijl 33 perso nen bij de werkverschaffing zijn geplaatst Gevestigd: A. Huisken, Drieplassen- weg 1 J. W. v. d. Horst en gezin, Ha ringstraat 19 P. Kuiper en gezin, Wil- helminastraat 5a D. Paauw en gezin, Achterweg 10 J. A. Eshuis, L. Buiten school J. G. Schoneveld, Kerkstraat 4 Vertrokken: Wilh. v. Beelen en kin deren naar Rotterdam - W. Scholder en gezin naar Curasao A. C. v. d. Does n. Noordwijk J. W. Mugge naar Noord- wijk, Voorstraat 64 Th. Zwanenburg naar Leiden G. Vlieland en gezin naar Velsen S. P. Hoogeboom van Zeehosp. naar Roelofarendsveen Geboren: Ageda d. van H. van der Plas en M. van Rijn Krijntje d. van A. van Duij ven voorde en T. Vlieland Ja cob z. van G. Krijgsman en E. van Rijn Grietje d. van A. C. Messemaker en M. de Bset Evert z. van P. de Vries en M. de Beet Cornelia d. van W. van der Boon en J. v. d. Wiel Cornelia d. van L. van Duijvenbode en C. Vlieland Leendert z. van G. C. Schaap en M. van der Plas Trijntje d. van H. Messema ker en T. de Jong Maria Sofia d. van K. H. van der Plas en M. L. Leeb Ina Geertruida d. van W. Kroon en J. van Eg- mond Marijtje en Dina dochters van H. Ouwehand en W. Ros. Ondertrouwd: A. Woensdregt en A. P. A. Huiskens L. van Duijn en M. C. Zuijderduijn J. van Duijn en M. van, der Plas B. Kuijt en C. van Rijn. Getrouwd: J. van Duijn en G. van Duij venvoorde A. van Dijk en M. van der Plas C. van Rijn en E. Harteveld L. van Beelen en A. Remmelzwaal. Overleden: Cornelis Guijt echtgen. van J. de Best M. van der Bent echt- genoote van A. Krijgsman Dirkje den Haas d. van B. den Haas en W. van der Plas Hendrik van der Meij weduwr. v. M. Zwaan. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 20) En vóór die poort arriveerden Laurence Workman en John Bedford op zekeren dag, nadat Sabatier zoo geheimzinnig vertrok ken was naar zijn klein kasteel bij Rouen. Dien morgen was het weer, dat al dien tijd helder en zonnig gebleven was, plot seling omgeslagen en Laurence zag Lon den voor het eerst in die eigenaardige trieste stemming, welke grijze wolken en een donkere hemel aan deze stad kunnen geven. Den geheelen weg van Hurstdene naar Londen was het blijven regenen. En die regen, gevoegd bij 't neerslachtige van die eentonige wijk met zijn ontelbare straten en gapende muilen van gordijn- looze vensters, maakte een vreeselijk som beren indruk op Laurence Workman. Maar dan bedacht hij, dat hij zijn geheele leven niet zou kunnen doorbrengen in landhui zen, zooals dat van Herbert Armadale; in dustriekwartieren zijn doorgaans niet erg aantrekkelijk. Eenmaal binnen de poort, heette John Bedford hem officieel welkom op het ter rein van Armadale en ging hem daarna na voor naar een groot gebolw in het hart je van het terrein, dat de kantoren bleek te bevatten. Dat gebouw was het middel punt van het geheele complex en van een groot balkon af, dat langs de geheele bo venste verdieping van het gebouw liep, kon men alle werkplaatsen overzien. Tijdens zijn omwandeling over het terrein sprak Laurence hier zijn groote bewondering over uit. Ja, alles is even modern en prac- tisch ingericht, zei Bedford niet zonder trots. Maar, mijnheer Workman, ik vind, dat wij nu maar eerst eens moeten uitzien naar een gelegenheid, welke voor uw doel geschikt is. Daar, in den zuid oosthoek van het terrein, hebben wij een werkplaats, welke op het oogenblik niet in gebruik is en de eerste maanden ook niet in gebruik genomen zal worden. Laten wij daar maar eens even gaan kijken, zou ik zeggen. Voordat hij het kantoor verliet, nam Bedford eenige sleutels uit een la en ging zijn gast dan voor naar het aangewezen punt. Zoodra zij binnekwamen, zag Laurence, dat dit juist de werkplaats was, welke hij noodig had. Ongeveer zestig voet in het vierkant en dertig voet hoog, ontving het vertrek licht uit een grooten glazen koepel, welke in het dak was aangebracht. De zaal had maar één ingang, welke afge sloten kon worden door twee stevige schuifdeuren, elk voorzien van een pa- tentslot, zooals Laurence kon opmerken. Aan het einde van de zaal sloot een hoog schot een gedeelte af, dat als kantoor was ingericht en eveneens licht ontving door een glazen koepel. Hoe bevalt u dit? vroeg Bedford. Het is juist iets, waarnaar ik al zoo lang gezocht heb, antwoordde Laurence enthousiast. Als ik zelf aan het zoeken was gegaan, zou ik niets beters hebben kunnen vinden. Ik dacht wel, dat het naar uw zin zou zyn, antwoordde Bedford. U ziet, dat er geen vensters in de zaal zijn, zoodat nie mand naar binnen kan kijken. De eenige ingang tot de zaal, die twee schuifdeuren daar, heeft een patentslot. Er zijn veel luchtpunten en dat kantoortje is een groot gemak. Denkt u heusch, dat u het er mee doen kunt? Ja, beslist, en ik ben u zeer verplicht. Het is heel vriendelijk van u om het me zoo gemakkelijk te maken. Hier zijn dan de sleutels, ging Bedford voort, hem de sleutels toestekend. Deze is van de schuifdeuren, die van de zijdeur en die van het kantoortje. En ga nu mee naar mijn kamer, dan zullen we daar nog een sigaar rooken en een glas champagne drinken. Onder het genot van een sigaar en een glas goede champagne bespraken de twee heeren de verdere bijzonderheden. En, mijnheer Workman, laten wij nu eens even zien. Aangezien uw contact pas tegen 1 Juli van kracht wordt, heeft u ongeveer veertien dagen voor u zelf. Die veertien dagen heeft u zeker wel noodig, om uw materialen hier te krijgen, is het niet? Ja, die veertien dagen heb ik zeker noodig en dan behoef ik nog geen tijd ver loren te laten gaan. Mooi, dacht Bedford. In die veer tien dagen zal Sabatier een heel eind ge vorderd zijnEn, zei hij hardop. Als er iets is, waarmee we u van dienst kunnen zijn, gereedschappen of zoo iets, laat het dan maar even weten. Ik zal den magazijnmeester order geven om u alles te verstrekken, wat u noodig mocht heb ben. Nogmaals drukte Laurence zijn harte- lijken dank uit. Hij begon te gelooven, dat John Bedford een ware weldoener was. Wat ik zeggen wil, ging Bedford voort. Heeft u niet iemand noodig, die u een handje helpt? Een mechanicus bij voorbeeld? Ja, dien heb ik inderdaad noodig, maar dat is al in orde, antwoordde Lau rence. Het is een zekere Herman Groot, een mechanicus, die mij in Servië altijd ge holpen heeft. Ik geloof, dat hij Duitscher of Hongaar van geboorte is. Ik zal hem onmiddellijk een telegram sturen, dan kunnen wij over een paar dagen aan het werk gaan. Herman Groot? herhaalde Bedford, alsof hij dien naam in zijn geheugen wilde prenten. Is hij op de hoogte van al uw plannen? O, neen, antwoordde Laurence glim lachend. Groot is alleen maar een heel handig mechanicus, die alle mogelijke din gen' in den kortst mogelijken tijd aan el kaar fabriceert. Hij zal me evenwel alleen maar bijstaan, totdat het groote, belangrijke oogenblik gekomen is. En dan? Dan zal ik de rest natuurlijk heele- maal alleen doen. Bedford knikte. Dat is te begrijpen. Alles is dus zoo'n beetje geregeld, niet waar? Maar er is nog iets. U. zult hier in Londen natuurlijk ka mers moeten hebben. En daar u heelemaal vreemd staat in deze stad, zou ik u aan raden, gebruik te maken van mijn chauf feur. Die weet een paar heel goede adres sen en zal er voor zorgen, dat u een paar aardige kamers krijgt. Het is erg vriendelyk van u. ant woordde Laurence, maar ik heb al over de zaak nagedacht en ben tot de conclu sie gekomen, dat ik dicht bij de fabriek op kamers moet gaan. Het mag hier maar een paar minuten vandaan zijn. Bedford staarde hem verwonderd aan. Hier? In dit gat? vroeg hij verwon derd: Een mensch zou "hier dood gaan. Ja, het is inderdaad een vreeselijk trieste omgeving, maar zoolang mijn werk nog niet voltooid is, zal ik hier toch beslist moeten blijven. Ik zal wel eens rondkij ken.... misschien dat ik hier of daar wel een paar zindelijke kamers kan vinden. Ik ben heusch niet veeleischend. Ja, als u het eenmaal met uzelf hebt uitgemaakt, dan valt er niet veel meer aan te doen. Maar wacht eens. Wij hebben een kassier, die hier ook ergens op kamers is. Misschien, dat hij wel een goed adres voor u weet. Stuur mijnheer Johnson even hier heen! riep hij even later in een spreek buis. Johnson luisterde naar hetgeen Lauren ce verlangde, en, terwijl een eigenaardige glimlach om zijn lippen speelde, streek hij met zijn hand langs zijn stoppelige kin. Ja, mijnheer, wat zal ik zeggen, het is een arbeiderswijk. Maar er zijn toch wel gedeelten, waar een heer als u een paar weken op kamers zou kunnen gaan. Het Madeiraplein bijvoorbeeld. Dat is een heel aardig plein. En daar woont een juffrouw Wickham, een weduwe, gepensionneerd door de fabriek, omdat haar man hier door een ongeval om het leven gekomen is. Zij verhuurt nu kamers en ik weet ze ker, dat zij blij zal zijn, iemand als u op kamers te krijgen. Het is beslist netjes en helder bij haar, mijnheer. Ik kan haar warm aanbevelen. Breng mijnheer Workman dan even naar dat adres, mijnheer Johnson, zei Bedford, dan kan mijnheer zien of het hem aanstaat. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9