1934: DE ROMEINEN IN ONS LAND. MAANDAG 18 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 5 HAANDA6 Zij slaan het Ned. elftal met5-1 De Olympische dag brengt een nieuw Ned. Athletiek-record speelt, brengt uit de verdediging fraai op. passe'ert zuiver naar Bakhuys, die in eens door geeft naar van Nellen. De Delftenaar heeft een vrij veld voor zich hen, een voor zet volgt, Wels krijgt het leder vlak voor doel te pakken, een schuin hard schot, Masetti keert nog, maar Smit is er reeds bij en deponeert het leder in doel (12). Dit succes is van goeden invloed op de Hollandsche spelers. Zij komen terug, met open spel nu, van links naar rechts gaat het. Masetti is echter het groote struikel blok. Een kogel van Vente keihard, wordt door hem gestopt, even later treedt de Ita liaan uit een doelworsteling zegevierend te voorschijn. Wels wordt wat hardhandig van den bal gezet, de vrije schop wordt voorgezet, maar de kopbal gaat naast. Eenige Italiaansche aanvallen worden in buitenspel gesmoord. Het tempo verslapt in het laatste kwartier voor rust, hetgeen begrijpelijk is met deze hitte. Toch ontstaan nog eenige gevaarlijke momenten voor het Roma-doel. Een der „Romeinen" raakt den bal, even buiten het strafschopgebied met de hand aan. Van Heel plaatst tactisch met een boogschot over de haag van Italianen heen, maar Ven- te schiet naast. Eenige corners worden ons nog toegewezen, maar door treuzelen gaan de kansen te loor. Dan is het rusten. Om even voor half vier wordit weer be gonnen. Roma valt aan, maar het initiatief is spoedig weer aan de withemden. Zeer ge vaarlijke momenten ontstaan er dan voor het Romadoel, doch dank zij het meer dan kranig doelverdedigen van Masetti treft geen der kogels van Bakhuys en Smit doel. In die periode wordt vrij ruw gespeeld, waartegen Bauwems maar half op treedt. Bij een uitval ontstaat dan een doel punt voor Roma, waarmede het pleit vrij wel beslecht is. Door een fout in onze ver dediging waarin ook Halle wordt meege sleept, kan Constantino vrij voor doel ko men en gemakkelijk scoren (13). Er zijn dan tien minuten van de tweede helft ge speeld. Dit doel punt heeft een zeer on- gunstigen invloed op het moreel der Hol landsche ploeg en eenige minuten later loopt Guaita alleen door onze verdediging heen om onhoudbaar te scoren (14). Inmiddels hebben Bakhuys en Vente van plaats verwisseld. Nogmaals, dank zij het energiek spel van Van Heel komt het Bondselftal sterk in den aanval. Een kogel van Bakhuys vlak onder de lat houdt Ma setti opspringend er uit en even later grab belt hy een schuiver nog juist uit zijn doel. Een voorzet van van Nellen houdt de Italiaansche keeper maar half, omdat hij het leder niet heelemaal kan bereiken. Ma setti laat den bal uit handen vallen, maar geen Hollander is er bij om in te trappen. De tjjd verstrijkt en na een half uur spe- lcns zakt het tempo weer geheel in. Ne derland is verslagen. 12 minuten voor het einde maakit Roma nog een doelpunt, als Sopelli zich door de geheele Hollandsche verdediging heenwringt en tenslotte ook den uitloopenden Halle handig passeert (1—5). In den resteerenden tijd is de wedstrijd het aankijken niet meer waard en wint Roma tenslotte met 51. DE VOETBALWEDSTRIJD. Mid-Zomer. Misschien wel tijd voor een Olympischen Dag, maar dan zonder voet bal. Maar we weten nu eenmaal, dat voet bal de menschen naar het Stadion trekt, in veel grootere mate dan athletiek, wielren nen of paardensport ooit kunnen doen. Voetbal is het kasstuk en om de financiën is de Olympische dag in de eerste plaats uitgeschreven. Naar men weet houdt het Nederlandsch Olympisch Comité jaarlijks een Olympi- ■chen Dag om met de hiermee verkregen gelden een zoo sterk mogelijke uitzending naar de Olympische Spelen, welke in 1936 te Berlijn worden gehouden, mogelijk te maken. Het vorige jaar is deze Olympische Dag voor de eerste maal gehouden en met enorm succes. En ook dit jaar was de be langstelling voor dezen dag weer zoo groot, dat men met een uitverkocht Stadion reke ning mocht houden. Reeds vroeg vertrokken de duizenden naar het Stadion al was het beeld eenigszins anders dan bij de gewone internationale voetbalwedstrijden het geval is. Want wat er heen trok was in zomerstemming. Men zag het aan de gezichten der Stadion- gangers, men zag het aan de toiletjes, men zag het aan het verschroeide Stadionveld, ja men zag het eigenlijk overal aan. De tribune's boden een witten aanblik en het percentage vrouwelijke toeschouwers was aanzienlijk. Om precies half twee werd met de af wikkeling van het programma een aanvang gemaakt. En alles verliep even vlot. Trou wens dat was met mannen als K. J. J. Lot- sy, J. J. van den Berg, D. J. Couvée, G. A. Burger en B. Swaab de Beer in de Organi satiecommissie niet anders te verwachten. Zoowel organisatorisch als sportief is deze Olympische Dag dan ook zeker weer Bepalen wij ons hier eerst bij den voet balwedstrijd, die uit den aard der zaak de meeste belangstelling trok. Voor de resul taten der andere takken van sport verwij zen wij naar elders. Onder leiding van scheidsrechter Bau- wens werd om iets over kwart over twee aangevangen. Van Heel had den toss ge wonnen en de Romanen trappen af. De op stelling der ploegen was als volgt: Nederlandsch Bondselftal. L. Halle van Diepenbeek Van Run Pellikaan Anderiessen Van Heel Wels Vente Bakhuys Smit van Nellen Chini Constantino Scaramelli Guaita Scopelli Fusco Tomasi Frisoni Bodini Gataldi Masetti. Roma. Als het fuitje van Bauwens voor de eer ste maal klinkt en Guaita aftrapt is de eer ste kans voor de Hollanders, als van Nellen na mooi samenspel op links in vrije positie voor doel komt. Maar doelman Masetti staat op de juiste plaats en hij houdt het overigens goed gerichte schot volkomen safe. De eerste hoekschop is voor Roma. Con stantino zet goed voor, een warreling van spelers voor het Nederlandsche doel, totdat Guaita met een hoog schot Halle passeert (01). Nauwelijks vijf minuten zijn dan gespeeld. Holland is niet ontmoedigd en luide aangemoedigd door de toeschouwers, komt het Bondselftal, ditmaal in het wit gestoken, in de meerderheid. Een corner op het Roma-doel, van Nellen plaatst voor, maar de kopbal van Anderiessen belandt in de veilige handen van Masetti. De voorhoe de is er goed in, uitstekend speelt het vijftal samen, voortdurend dreigt er gevaar voor het Italiaansche doel. Een schot van Bak huys grabbelt Masetti, die zich enorm weert, uit zijn doel. Een doelpunt komt dan juist aan den anderen kant, wanneer onze verdediging aarzelt met ingrijpen en een schot van Guaita voor Halle er een hand naar kan uitsteken, reeds in de touwen ligt (02). Dat gebeurt allemaal binnen het kwartier. Holland, geprikkeld door dezen onver- wachten en zeker onverdienden achter stand, valt fel aan. Vente lost een kogel, buiten bereik van Masetti, maar nu is het de lat, die een doelpunt voorkomt. Even la ter is Vente er weer doorheen, maar nu gaat zijn schot ver naast. In den aanval wordt afwisselend open en kort gespeeld en de Italiaansche verdediging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten in deze pe riode te voorkomen. Na een twintig minuten is het gedaan met de veldmeerderheid van het Bondselftal. De partijen wegen thans goed tegen elkaar op en de aanvallen aan beide zijden zijn nooit van gevaar ontbloot. Eindelijk komt dan het verdiende tegenpunt. Van Heel, die een magnifieke partij Nabeschouwing. De cijfers drukken de verhouding niet heelemaal juist uit. In het veld was het Bondselftal geenszins de mindere van Ro ma, in tegendeel er waren perioden van ab soluut Hollandsch overwicht. Maar in de eerste plaats heeft de Roma-verdediging prima stand gehouden met keeper Masetti als uitblinker. Wat deze doelman er gis teren uitgehouden heeft, is ongelooflijk. Hij heeft veel en veel lastiger werk gekregen dan Halle en liet vier doelpunten minder door den de Deventenaar. En als men be denkt, dat Halle goed gekeept heeft, dan pleit dat toch wel voor de capaciteiten van den Italiaanschen doelman. Vanzelfsprekend was het uithoudingsver mogen in deze ontmoeting een factor niet alleen van zeer belangrijke be teekenis, maar wellicht wel een factor, die tenslotte den doorslag heeft gegeven. De Italianen, en zeker Roma, spelen met deze tempera tuur altijd, voor Holland is dat te warm. Een dergelijke physieke gesteldheid hebben onze jongens niet en vele, zoo niet bijna alle Hollandsche spelers waren aan het eind van den wedstrijd volkomen uitgespeeld. Terwijl dat bij de tlalianen in het geheel niet het geval was. Aan den anderen kant is de nederlaag wederom voor een deel te wijten aan onze verdediging, die nog steeds niet op inter nationaal peil staat. Eerst als het achtertrio op een hoogte van een trio Van der Meu- lenDenisVan Kol staat, zullen wij met een amateursploeg ook tegen profteams succes hebben. Maar spelen in alle temperaturen, een physieke training, zooals de Italianen dat lieten zien, kunnen alleen professionals, en daar zijn wij in Holland nu eenmaal op tegen. Maar Holland is niet tegen de voordeelige voetbalfinanciën der amateurs, want in ons land spelen wij tot in half Juli kampioens competitie en eind Augustus vangen we alweer met het seizoen aan. Het is een hinken op twee gedachten, waarvoor ein delijk maar eens een oplossing moet komen. Wat de prestaties der spelers betreft kun nen wij kort zijn. Bakhuys en van Heel waren de beste Hollanders, bij Roma waren Guaita de mid voor, spil Tomasi en doelman Masetti de sterren. Bepaald zwakke plek ken waren er in geen der beide teams. WIELRENNEN, ATHLETIEK EN PAARDENSPORT. De andere takken van sport, niet minder belangrijke plaats in op het programma. Om half 2 precies werd aan gevangen met het wielrennen, series 1 K.M. sprint. De resultaten hiervan waren: le serie: 1. Jazet (Almelo) tijd laatste 200 meter 13 1/5 sec. 2. Kremers (Tilburg) tijd van Kremers 1 min. 47 3/5 sec. 2e serie: 1. B. Leene Den Haag, tijd laat ste 200 Meter 13 1/5 sec. 2. Kamp (Breda) tijd van Kamp 1 min. 29 2/5 sec. 3e serie: 1. A. v. d. Linden, Amsterdam, tijd laatste 200 Meter 13 sec. 2. H. Ooms tijd van de laatste 1 min. 12 1/5 sec. De eerstaankomenden werden direct in de finale geplaatst, terwijl Ooms als snel ste derde eveneens voor den eindstrijd werd geklasseerd. De athletieknummers kwamen nu aan de beurt. De 100 Meter heer en bracht direct de spanning er in. Chr. Berger startte op de binnenbaan en nam dadelijk een kleinen voorsprong. Op de helft van den afstand kwam Ossendorp snel naar voren, liep sterk op Berger in, maar op de laatste meters moest de Hagenaar zich met een halven meter verschil geslagen kennen. De uitslag luidt: 1. Berger (AV 1923) tijd 10,7 sec. 2. Ossendorp (Trekvogels) halve Meter. 3. Jansen (V en L Den Haag). 4. Van Be veren (1923). 5. Boersma (AAC). 6. Houtman (1923). 7. Beef tink (V en L). De 100 Meter voor dames werd een on betwiste overwinning voor Tolline Schuur man met den goeden tijd van 12,1 sec. Al leen mej. Aalten wist den snellen loop eenigermate bij te houden. 1. Mej. T. Schuurman (KNAU Zwolle) tijd 12,1 sec. 2. Mej. C. Aalten (TOV Zeist). 3. Mej. J. Dal molen (Brunhilde Groningen). 4. Mej. Mar tin (Olympia Deventer). 5. Mej. A. Door geest (ADA Amsterdam). De 800 Meter had een min of meer sen sationeel verloop. Van der Booren van Haarlem leidde gedurende de eerste 400 Meter. Bij het ingaan van de tweede ronde lag Bouman op de tweede plaats. 300 Me ter voor de finish kwam Bouman, die fraai liep, naar voren, nam den kop, maar cp de laatste 100 Meter liep Dop hem op zij. Een spannend verloop hadden de laatste 20 Meter, daar Dop totaal bleek te zijn uit- geloopen en 1 Meter voor de finish nog gepasseerd werd door Bouman. 1. Bouman AAC tijd 1 min. 59 4/5 sec. 2. Dop V en L, Den Haag, zelfden tijd. 3. Heij- mans AAC. 4. A. Zeegers AVAC. 5. Scher pen huizen H/V.V Haarlem. Voordat de voetbalwedstrijd aanving, werd nog de finale sprintwedstrijd gereden. Aan den start Leene, Van der Linden, Ja- zet en Ooms. In de tweede ronde lag B. Leene leelijk ingesloten, Jazet snelde buiten om naar voren, maar Leene kwam binnen door en bij het ingaan van het laatste rechte einde waren Ooms en Jazet gesla gen. Met een magnifieke eindspurt wist Van der Linden met een half wiel B. Leene op de eindstreep te slaan. Uitslag finale sprint: 1. A. v. d. Linden (Amsterdam) tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. 2. B. Leene (Den Haag). 3. H. Jazet (Almelo). 4. H. Ooms (Haarlem). Na den voetbalwedstrijd kwamen de wielerwedstrijden weer aan de beurt. Een Olympische inhaalwedstrijd over maximum 4 K.M. stond op het programma, n.l. de ploeg uit het Noorden, uit het Westen, uit het Oosten en het Zuiden bestreden elkaar. In de eerste serie wipte het Westen het Noorden, doordat twee Noordelijke ren ners kwamen te vallen. In de tweede serie werd het Zuiden ge makkelijk winnaar, een voorsprong van ongeveer 20 Meter op het Oosten behalend. In de finale kwam het Zuiden tegen het Westen. De Westen ploeg met B. van Dijk Haar lem,Nolten, Den Haag, Giellet, Rotterdam en Homma Amsterdam won met 35 meter van het Zuiden na 4 K.M. Voor het Zuiden reden de renners van Reyen, Oosterhout, Willem, Sittard, Her man, Zuiddorpe en v. d. Vver, Breda. Daarna kreeg de athletiek weer gelegen heid tot demonstreer en. Het hordennummer is altijd attractief en ook nu sloeg het zeer in. Wim Kaan was onbetwist winnaar met flinken voorsprong op Mesman Schultz van de AV 1923. Het resultaat: 1. W. Kaan, Haarlem, tijd 15,1 sec. 2. Mesman Schultz AV 1923 16 sec. 3. Jansz V en L, Den Haag 16.2 sec. 4 Karman V en L. 5. Stakman TOV Zeist. In het estafettenummer dames liepen zes ploegen mee, waaronder de nationale ploeg met de dames Schuurman, Martin, Aalten en Dalmolen. Tollien Schuurman liep de eerste honderd meter, terwijl Jo Dalmolen aan het laatste wisselpunt stond. De nationale ploeg was zeer snel en de tijd van 48 sec. wijst dat ook wel uit. Een nieuw Nederlandsch record! Uitslag: 1. Nationale ploeg tijd 48,/2sec. 2. ADA Am sterdam tijd 57,7 sec. 3. Gemengde ploeg, tijd 52,6 sec. 4. UDA Utrecht. 5. Brunhilde Leiden. 6. A.W. Amsterdam. 4 x 100 Meter heeren. De eerste ploeg van 1923 Amsterdam met de loopers Hout man, van Deveren, Benz en Berger eindig de met een grooten voorsprong op een Haagsche ploeg in den tijd van 42 sec. De uitslag was: 1. AV 1923. Eerste ploeg met de loopers Houtman, v. Beveren, Benz en Berger, tijd 42 sec. 2. Haagsche ploeg met Geul, Beef tink, Ossedorp en Jansen. 3. AAC. 4. AV 1923 Tweede ploeg. 5. Haar lem. 6. Blauw Wit. Het slot van den dag werd gevormd met een dressuurdemonstratie en een springcon cours der ruiters. Na een dresuurdemonstratie, waaraan werd deelgenomen door den Majoor der Huzaren D. A. Camerling Helmont Amers foort, den kapitein der Veldartillerie G. W. Le Heux te Tilburg, den kapitein der Ko ninklijke Marechaussée P. M. R. Versteegh en W. Th. Carp, luitenant der Rijdende Ar tillerie, respectievelijk met de paarden „Wodan", „Zonnetje", „His Excellence II" en „Bobbie" werd het springconcours als slotnummers gegeven. De meeste deelne mers hebben allen meermalen met groot succes de Nederlandsche keuren hoog ge houden in het buitenland en we behoeven maar den naam te noemen van Luitenant Pahud de tweevoudige Olympisch kampioen om al een zeer markant voorbeeld te ge ven. Het sprinconcours werd geleid over 12 hindernissen tusschen 1.20 Meter en 1.40 Meter in een parcours van ongeveer 700 Meter. Luitenant Greter op „Picolo Amore" leg de het parcours zonder fouten af in den schitterenden tijd van 1 min. 14 1/5 sec. Luitenant Pahud de Mortanges op „Mo deste" maakte vier fouten, terwijl ook diens tijd hooger was. Het fraaie nummer werd telkenmale luide toegejuicht door het tal rijke publiek. De resultaten waren: 1. Luitenant J. J. Greter op „Picolo Amore" 0 fouten, tijd 1 min. 141/5 sec. 2. Luitenant Jhr. A. van Lennep op „Danseuse Rose" 3 fouten, tijd 1 min. 38 4/5 sec. 3. Luitenant Pahud de Mortanges op „Modeste" 4 fouten, tijd 1 min. 18 sec. 4. Ritmeester K. J. Schummel- ketel op „Ernica" 4 fouten, tijd 1 min. 22 sec. 5. Res. Luitenant dr. H. L. van Schaik op „Santa Bell" 4 fouten, tijd 1 min. 23 sec. 6. Majoor J. M. de Kruyff op „Gloria" 4 fouten, tijd 1 min. 30 sec. Om bij zes uur waren de wedstrijden af- geloopen. ROEIEN WEDSTRIJDEN VAN „DE AMSTEL". Njord wint de Oude Acht; een prachtige Jonge Acht-race Op den Amstel te Amsterdam werden Za terdagmiddag de jubileum wedstrijden van „De Amstel" voortgezet. Het eerste nummer was voor de over- naadsche scull. Het werd een spannende fi nish waarin Moscow met% lengte van de Ridder won. 1 Poseidon 5 min. 56 3/5 sec., 2. Het Spaarne. De jonge scull A heeft voor beide roeiers, n.l. H. ten Houten van Willem III en J. F. B. Bok van Njord ook zeer groote moeilijk heden bij het sturen onder de Amstelbrug door opgeleverd. Ten Houten was verre weg de beste, roeide onbedreigd en won met drie lengten, tijd 6 min. 1/5 sec. Willem III en Laga startten in het num mer jonge twee B. Willem III won onbe dreigd met vier lengten in den tijd van 8 min. 29 2/5 sec. De jonge vieren A hebben een strijd op geleverd tusschen Willem III en Aegir. Am stel won met 2 lengten voorsprong. Jntusschen leverden Aegir en Willem ni een fraaien strijd om de tweede plaats, Aegir bleek in den eindspurt de sterkste en won met miniem verschil. Zoowel Nereus als A.R.S.A. startten met een hoog tempo in het nummer jonge vier A. Nereus 7 min. 45 sec. Tot slot kwamen de jonge B. achten van Laga en Club Nautique de Gand aan den start. De Delftsche studenten deden 't met een tempo van 30 zeer kalmpjes aan. Be droeg op 1500 M. de voorsprong reeds 1 y, lengte, op 1800 M- was deze tot 2'/a ver groot, terwijl Laga na een flinke eindspurt met vier lengten voorsprong door de finish ging. De tijd was 6 min. 45 2/5 sec. De verdere uitslagen van den middag luiden: Stijlroeien dames overnaadsche sciff: 1. De Hoop (mej. E. Staal), 2 Dillem III (mej. A. van Houten), 3 Maastricht (mevr. Re- goutCoenegracht) Stijlroeien dames gladde sciff: 1 A.R.S.A. (mej. E. Fontaine), 2 de Maas (mej. E. v. h. Kaar). Stijlroeien dames gladde vier: 1. Spaarne, 2 De Hoop, 3 Willem III. Stijlroeien dames overnaadsche vier: 1 De Hoop, 2 Nereus, 3. Spaarne. In de voortgezette voorwedstrijden 's avonds won Willem III (H. ten Houten) het nummer jonge scull van Spaarne Steenhuysen) in den tijd van 6 min. 12 1/5 sec. met 2 lengten. Njord was dadelijk op Poseidon voor in de eerste heat overnaadsche twee en won met vele lengten. Tijd 9 min. 24 sec. De 2e heat werd door De Hoop met 5 lengten van Willem Hl gewonnen, tijd 9 min. 11 4/5 sec. In de finale kwamen dus: De Hoop, Njord en Willem III. De eerste heat der Jonge Acht A ging tusschen Njord en Club Nautique de Gand. Hoewel Njord steeds de leiding had bleef Gent volhouden en verloor tenslotte eer vol. 1. Njord 7 min. 2 sec. 2 Gent 7 min. 6 sec. In de tweede heat had een zeer span nende strijd plaats tusschen Nereus en de Maas. Tot op 500 M. had Nereus met ge ring verschil de leiding, doch toen nam Maas, dat prachtig roeide, de leiding over. Er ontstond tenslotte een hevige eindkamp, welke in het voordeel van Maas werd be slist. 1 Maas 5 min. 5 sec., 2 Nereus 6 min. 56 2/5 sec. In de finale kwamen dus Nereus, Maas en Njord. De laatste dag van de Jubileum wedstrij den van De Amstel was het wellicht iets te warm voor snelroeien. Jonge Skiff B: De finale van het nummer Ponge Skiff B tusschen De Hoop en Willem III werd gemakkelijk gewon nen door De Hoop (Herweyer) in 5 min. 33 sec. Overn. Twee: Aan de start: Willem III, Njord, De Hoop. Nadat Njord, dat het beste weg was, de halve baan meer dan een lengte had voorgelegen op De Hoop en Willem III kwam De Hoop naar voren. Bij de nieuwe Brug lagen de Hoop-men- schen gelijk met Njord, om vervolgens uit te loopen en met een lengte te winnen in 8 min. 31 4/5 sec. De uitslag is: 1. De Hoop in 8 min. 31 4/5 sec. De uitslag is: 1. De Hoop in 8 min. 31 4/5 sec., 2. Njord op een elngte. 3. Willem III. Jonge Twee A. Uitslag: 1. Laga in 8 min. 16 3/5 sec. 2. Triton op 1/2 lengte. 3. Aegir, ver. Jonge Vier B: Uitslag: 1. Laga in 7 min. 25 sec. 2. Aegir op 1/2 lengte. Veteranen-acht. Uitslag 1. De Hoop tijd 7 min. 6 sec., 2. Amstel op 3/4 lengte. Lichte Vieren: DTRV won na een spannenden strijd met Triton met 1/2 leng te, Nautilus was ver. 1. DTRV in 7 min. 49 sec., 2. Triton, 3. Nautilus. Jonge Acht A: Aan den start: Nereus Maas en Njord. Een overweldigende race. De drie ploegen hebben de geheele baan met een gering onderling verschil van een halve lengte gestreden. En hoe: Maas lag een ietsje voor, doch Nereus en Njord lie ten zich allerminst onbetuigd. Maas won met een halve lengte, Nereus lag enkele meters voor Njord. Een race om nimmer te vergeten. 1. Maas, tijd 6 min. 46 sec. 2. Nereus op halve lengte. 3. Njord enkele centimeters. Extra nummer. De Nederlandsche inschrijvers voor Henley, de skiffeur ir. de Vries en de Twee zonder/ stuurman van „De Hoop", bestaande uit de heeren Dek ker en Jens, kwamen als extra nummer tegen elkaar. De Spaarne-skiffeur won in den tijd van 5 min. 40 sec., le tijd van „De Hoop" was 5 min. 45 sec. Oude Acht. Aan den start: Nereus en Njord. Njord was reeds na de start voor en won na fraaien strijd dezen race, waar in het steeds met minder dan een halve lengte voor was geweest. Opmerkelijk was het hooge start-tempo van Nereus (12 sla gen in de eerste vierde minuut). 1. Njord, in 6 min. 34 sec. 2. Nereus op iets meer dan taflengte.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5