23 §r- c- MAANDAG 18 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANt EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. ■Mir waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juni 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.6 te Weenen. Laagste barometerst.: 751.5 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 19 Juni: Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen, toene mende bewolking, waarschijnlijk nog droog, behoudens toe nemende kans op on weer, aanvankelijk nog warm. De hooge drukking die zich gisteren weer over de Britsche eilanden uitbreidde trekt zich nu naar Midden-Europa en Spanje te rug. De depressie in Scandinavië breidde zich over de Zuidelijke Oostzee uit, die op den Oceaan neemt bij Ierland toe, zoodat over enkele dagen een onderbreking van de droge periode waarschijnlijk wordt. In Frankrijk en Zuid-Duitschland, Zwitserland en Oostenrijk is het windstile, zonnig warm weer, in Ierland neemt de bewolking toe, in Noord-Schotland valt lichte regen, Scan dinavië had op den westkust zware regen en is behalve in het Zuid-Oosten sterk afge koeld, terwijl deze afkoeling ook daarheen zal doordringen om later Oost-Duitschland te bereiken. Na het passeeren van de hooge drukking die thans over Engeland ligt, neemt ook hier telande de kans op onweer en afkoeling toe. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 22.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.t. Van Maandagnamiddag 4.08 uur tot Dinsdagmorgen 9.53 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Dinsdag 19 J.uni voorm. 7.56 uur en nam. 8.21 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 24 gr. C. DIRECTEUR VAN ANETA IN ARREST? De heer Wijnkoop heeft aan den Minister van Koloniën de volgende schriftelijke vra gen gesteld: Wiil de Regeering mededeelen of het juist is dat de directeur van het Nederlandsch Telegraaf Agentschap Aneta, verblijf hou dende op Java, is gevangen genomen? Zoo ja, is dat dan geschied omdat hij ver dacht wordt van spionnage in dienst van een vreemde, mogendheid, met name Ja pan? Indien dit niet de reden is der arrestatie wil de Regeering dan meedeelen op welken anderen grond deze heeft plaats gevonden? R.K. Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden Zondag 24 Juni a.s. neemt bovenstaande organisatie deel aan den Katholiekendag te Den Bosch. In laatste instantie is thans nog beslist, dat, in tegenstelling met vorige besprekin gen, deze organisatie in groepsverband aan de demonstratie zal meewerken. Er zijn speciale maatregelen getroffen om te zorgen dat de diverse deelnemers tijdig op de voor hen bestemde plaatsen aanwezig zijn. Op iedere plaats van aan komst, dat wil zeggen, aan het station en het parkeerterrein voor autobussen en rij wielen, staat een speciale orde-commissa ris, die te herkennen is, doordat onder de witte vlag een kleinere H.K.W.-vlag (geel wit met de .bekende initiatlen H.K.W.) zal zijn bevestigd. De deelnemers worden verzocht zich naar de aanwijzingen dier commissarissen te voegen. Uiterlijk 10.10 uur vertrekt men dan van die verzamelpunten naar de plaats, waar de H. Mis zal worden opgedragen en waar de drie verschillende groepen H.K.W.-ers tot één groep zal worden vereenigd. Het bondsbestuur heeft nog een specia- len oproep aan alle afdeelingen gezonden om in groote getale met vaandel of vlag naar Den Bosch te komen. De leden zullen goed doen hun lunch mee te nemen, daar in de middaguren waarschijnlijk geen gelegenheid bestaat 'n restaurant te bezoeken. Zij, die zich nog niet hebben opgege ven, worden dringend verzocht zich direct met hun afdeelingsbestuur in verbinding te stellen. Minister van Economische Zaken. W.M.Steenberghe thans benoemd De Staatscourant van hedenavond bevat een koninklijk besluit, waarbij met ingang van 27 Juni de Minister van Staat, Z.Exc. H. Colijn is ontheven van het beheer van het Ministerie van Economische Zaken, terwijl met ingang van dien datum tot Mi nister van Economische Zaken is benoemd mr. M. P. L. Steenberghe. NED. OOST-INDIE DE JAPANSCHE INVOER. Rede van den G. G. wekt opzien In Tokio. De rede, welke Jhr. De Jonge, de gou verneur-generaal van Nederlandsch Oost- Indië op 14 Juni voor den Volksraad heeft gehouden, heeft hier in hooge mate belang stelling gehad. Vooral het gedeelte, waar in het invoeren van een ruil- en quota systeem werd aanbevolen, heeft opzien gebaard. Men wijst er op, dat de uitbreiding, wel ke de Japansche handel heeft ondergaan, niet moet worden toegeschreven aan on eerlijke concurrentie, doch aan de uitste kende kwaliteit en de lage prijzen der Ja pansche waren, van welker invoer het ge- heele publiek in Nederlandsch Oost-Indië profiteert. Voorts wordt er op gewezen, dat de invoer van goedkoope artikelen stimu- leerend werkt op de ontwikkeling der in- landsche nijverheid, terwijl tevens de wel vaart der betreffende bevolking er door wordt bevorderd. Zoo is bijv. de inlandsche bevolking van Oost-Afrika, welke te lijden had van paalworm, daarvan bevrijd door het gebruik van goedkoope Japansche schoenen. Het weren van Japansohe goederen zal den invoer uit andere landen niet doen toe nemen, doch slechts leiden tot een afsnoe- ring van Nederlandsch-Indische buitenland- schen handel, hetgeen niet in overeenstem ming zou zijn met de politiek van leven en laten leven, welke door Jhr. De Jonge is verdedigd. Voorts zou de toepassing van quota in laatste instantie neerkomen op het be lemmeren van den Japanschen handel ten bate van andere landen, hetgeen een on miskenbare schending geacht wordt van de meestbegunstigingsclausule van het Ne derlandsch-Japansche handelsverdrag. FINANClëN EN ECONOMIE DE NEDERLANDSCHE BANK. Handhaving gouden standaard gewenscht en mogelijk geacht. In het jaarversdag der Nederl. Bank, zegt de President mr. Trip, dat, los van overwegingen van politieken, socialen en moreelen aard, het voor hem vast staat, dat het welbegrepen belang van het Ne- derlandsche bedrijfsleven het vasthouden aan de tot dusver gevolgde politiek eischt." Uit het verslag spreekt deze overtuiging ook in zooverre, dat blijkbaar de president de beweringen van hen, die van een munt- manipulatie een aanzienlijke verbetering v. d. economischen toestand in Nederland verwachten, heeft willen weerleggen, door dit ongemotiveerde optimisme te neutra liseeren met eenige optimistische uitlatin gen, die betrekking hebben op hetgeen in Nederland op het gebied der aanpassing heeft plaats gehad en hoe een lichte verbe tering zich in onzen handelsomzet demon streert, alles ondanks den gouden standaard. Puntsgewijze kan men ze als volgt weergeven: le. De budgetaire saneering der openbare lichamen is kfachtig ter hand genomen. 2e. De lasten der publieke schuld zijn zoo wel vcor Nederland als voor Indië door conversies belangrijk verminderd. 3e. In het bedrijfsleven zijn de produc tiekosten belangrijk verlaagd en is even wicht verkregen of althans benaderd. 4e. De achteruitgang van den handel van Nederland bleef achter bij dien van de ge- heele wereld. De achteruitgang ten opzich te van 1929 bedroeg in 1933 resp. 59.2 pet. tegen 62.8 pet., naar de waarde en 22,1 pet. tegen 30 pet. naar den omvang. De president is geneigd tot de conclusie, dat de Nederlandsche conjunctuur zich con solideert op een niveau, dat eenigszins ligt boven het laagste peil van begin 1933. De opvatting van sommigen, dat Neder land op den duur toch niet in staat zou zijn den gouden standaard te handhaven, kan de President niet deelen. Te veel is z. i. daarbij uit het oog verloren de groote kracht, die uitgaat van een krachtige cir culatiebank-politiek gepaard aan gezonde verhoudingen in het particuliere bankwe zen, Een dergelijke situatie en verhoudin gen worden niet in enkele jaren opgebouwd zij zijn de vrucht van een over tientallen jaren loopende ontwikkeline waarin een in het algemeen sterk cohservatieve bank- politiek is gevolgd. De resultaten daarvan worden thans geoogst. Zonder dat hiervan op de geldmarkt eenigerlei invloed is uit gegaan heeft de bank ook in het afgeloo- pen jaar haar deflatiepolitiek in zooverre voortgezet, dat zij het terugloopen van den goudvoorraad gelijken tred kon doen hou den met het inkrimpen der direct opeisch- bare vorderingen. Het directe gevolg daar van is geweest, dat de dekking slechts re latief zeer geringe schommelingen vertoon de. Door de zeer belangrijke daling van den goudvoorraad in het tijdperk van begin April tot 29 Juni 1933, ln verband met de mislukking van de Londensche conferentie, welke vermindering rond 217 millioen beliep, daalde de dekking slechts van 80.1 pet. tot 71.5 pet., waarna op 9 Januari van dit jaar de dekking weer 81.2 pet. was. Thans bedraagt deze 79.4 pet. Bij een goud- verlies van 161 millioen over het geheele boekjaar gerekend, daalde het dekkings percentage slechts van 80.1 pet. tot 77.5 pet. De dikwijls herhaalde beweringen en voorspellingen, dat Nederland niet in staat zou zijn den gouden standaard te handha ven, zijn dan ook, naar de president zeer terecht opmerkt, door de feiten gelogen straft. Met waardeering wordt in dit ver band in het verslag melding gemaakt van de medewerking van het particulieren bank wezen, waardoor speculatieve acties tegen den gulden op psychologisch daarvoor gun stige tijdstippen onmogelijk konden worden gemaakt. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Tal van verkeersovertredingen J. v. E. te Rotterdam heeft als bestuur der van een auto onverautwoqrdelijk ge draaid op den Rijnsburgerweg te Leiden en daardoor het doorgaand verkeer belem merd. Ook de handrem was niet in orde. Eisch 15 subs. 10 dagen. Uitspr. con form. P. W. A. v. d. M., bloembollenkweeker te Noordwijkerhout, heeft met zijn auto het verkeer in gevaar gebracht door met een snelheid van 55 K.M. roekeloos te passeeren. Eisch ƒ10 subs. 10 dagen. Uitspr. con form. J. C. v. S. te Naaldwijk heeft met zijn auto een aanrijding veroorzaakt op de Hoo- gewoerd te Leiden, door niet goed uit te kijken. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspr. 10 subs 5 dagen. H. J. S. te Rotterdam stond terecht voor het feit, dat hij niet voldoende den weg had gehouden en met zijn autobus op den Gooweg te Noordwijkerhout een geparkeerde auto heeft aangereden en be schadigd, die op den berm van den weg stond. Eisch 15 subs. 10 dagen. Uitspr. 10 subs 10 dagen met toewijzing van een ci viele vordering ad 16. J. v. K. te Leiden, die verstek liet gaan, moet verschijnen voor het feit, dat hij geen voorrang had verleend en met zijn auto onverantwoordelijk heeft gereden. Eisch 6 sub. 6 dagen. Uitspr. 20 subs. 10 dagen. 1 Bij verstek werd geëischt tegen W. C. v. O., te Leiden, die op bevel geen rij bewijs kon vertoonen Eisch 6 sub. 3 dagen. Uitspr. 10 subs. 5 dagen. Verstek werd voorts verleend tegen G. J. K., die met zijn rijwiel onvoorzichtig is overgestoken op den Stationsweg te Lei den, en aldus gevaar opleverde voor het verkeer. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspr. con form. M. C. W., taxi-chauffeur te Leiden, die niet verschenen was, had op den Sta tionsweg twee passagiers opgenomen het welk in strijd is met het nieuwe snor- verbod. Eisch 2 x ƒ2 subs. 2x2 dagen. Uitspr. conform. J. v. K., te Oegstgeest, die ook al verstek liet gaan, had bij zijn stiefvader den boel vernield, omdat hij het huis uit gezet was. Eisch ƒ6 subs. 3 dagen. Uitspr. con form. STADSNIEUWS DE DERDE STOOTI Gisteren heeft in de Maria-Congregatie afd. Jongens van de St. Petrus-parochie, de plechtige installatie plaats gehad van de ruim vijftig leden van de pas opgerichte sectie tegen de openbare zedenverwilde ring. Naast Rector v. d. Ven, districtsleider van de jeugdbeweging, Pastoor Beukers, Direc teur van de Meisjes-Congregatie en Pater Smits, Directeur van het mannelijk Jeugd werk van de Hartebrug, waren bij deze plechtigheid tegenwoordig zeer vele Be stuursleden en afgevaardigden van de ver schillende jeugdorganisaties uit de stad, terwijl van meerderen betuigingen van in stemming mochten worden ontvangen. Ook vele ouders van de leden toonden hun be langstelling door hun tegenwoordigheid. De Directeur van de Congregatie hield een toespraak naar aanleiding van de tekst uit het Evangelie van den Zondag: „Op uw woord zal ik het net uitwerpen", en maakte een vergelijking tusschen de geringe ver wachtingen welke volgens menschelijke berekening de Apostelen van hun arbeid konden hebben, en die welke wij ons mis schien zouden vormen over de resultaten van deze uiterlijk zoo eenvoudige daad. In tegenstelling met dezen menschelijken ge- dachtengang, kan echter in geloovig ver trouwen juist véél bereikt worden; zelfs zoo, dat het resultaat even zegen-rijk wor de als bij de wonderbare vischvangst. Geknield voor het altaar, beloofden daar na de leden van de nieuwe sectie op hun eerewoord, om een jaar lang niet te bezoe ken het stille strand en alle plaatsen waar de goede zeden worden overtreden. De stooten, waarmee de openbare mee ning in deze wordt gerammeid, winnen in kracht en beginnen sneller op elkaar te vol gen. Er is groeiende belangstelling van de verschillende jeugdorganisaties. Wie geeft den vierden stoot? CONVERSIELEENING LEIDEN. Uitgifte van ƒ1.120.000 4 pCt. obligatiën a 99% pCt. De heeren Gebr. Teixeira de Mattos en Staal Co. berichten, dat zij de Inschrij ving op 1.120.000 nom. 4 pet. 20-jarige obligatiën (conversieleening) ten laste der gemeente Leiden in stukken van 1000 nom. te hunne kantoren te Amsterdam en 's-Gravenhage, zoomede ten kantore van den gemeen te-ontvanger van Leiden open stellen op Vrijdag 22 Juni 1934 van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 4 uur, tot den koers van 99 yK pet. De obligatiën zijn voorzien van halfjaar- lij ksche coupons, betaalbaar 2 Januari en 1 Juli waarvan de eerste vervalt op 2 Ja nuari 1935. De betaling der toegewezen obligatiën moet geschieden op Vrijdag 13 Juli 1934. De officieele noteering ter beurze van Amsterdam zal worden aangevraagd. De leening is aflosbaar a pari in 20 ge lijke jaarlij ksche termijnen, aanvangende met het jaar 1935, behoudens de bevoegd heid der Gemeente te allen tijde over te gaan tot versterkte of algeheele aflossing, met een opzeggingstermijn van ten minste één maand. De couponbelasting komt ten laste van de houders. De opbrengst der geldleening zal strek ken tot dekking van de algeheele aflossing van het restant der 4Jpet. obligatielee- ning van 2 April 1914, bedragende, na de aflossing per 1 Juli 1934, 1.100.000 en voor het overige deel tot dekking van buitenge wone uitgaven op hoofdstuk XVI van den kapdtaaldienst. De navolgende gegevens, betrekking heb bende op de financiën der gemeente Lei den, werden door B. en W. bij hun schrij ven d.d. 15 Juni 1934 aan de emittenten verstrekt: De totale schuld der gemeente bedraagt thans (den woningbouw met rijksvoor- schotten welke pl.m. 10.450.000 bedraagt buiten beschouwing gelaten) met inbegrip der thans te sluiten leening op 2 Juli 1934 18.593.250, waarvan voor productieve doel einden 13.078.056. Exploitatieresultaten van de gemeentebe drijven naar de thans bekende gegevens: de gasfabriek winst rekening 1932 368.940 begrooting 1933 ƒ469.865, vergoeding voor het hebben van hoofdleidingen (buizen) in gemeentegrond rekening 1932 70.035, be grooting 1933 ƒ73.500, de electriciteitsfa- briek winst rekening 1933 776.984 begroo ting ƒ652.282, vergoeding voor het hebben van hoofdkabels in gemeentegrond rekening 1932 173.570, begrooting 1933 203.750, de gestichten Endegeest, Voorgeest, Rhijngeest winst rekening 1932 89.646, begrooting 1933 40.000, het openbaar slachthuis winst rekening 1932 ƒ50.072, begrooting 1933 60.000. In verband met de overneming in 1930 voor plm. 1.300.000 van nagenoeg alle aandeel en der Leidsche Duinwater Mij. en van de concessionarisrechten werd in 1934 (over 1933) ontvangen: 16 pet. dividend 70a560, concessionarisrechten 35.827. Behalve de hierboven genoemde ontvang sten, terzake van de Leidsche Duinwater Mij. ontving de gemeente ingevolge de con cessievoorwaarden als aandeel in de over winst, over 1933 89.569. Over 1933 werd ontvangen aan: huur huizen, landerijen, rente effecten e.d., tol len- en jachtrecht, cijnzen enz. 77.964. De opbrengst van de opcenten der ge meentefondsbelasting bedroeg over de be lastingjaren 1931-1932 ƒ448.647, 1932-1933 392.444, terwijl deze voor het belastingjaar 1933-1934 (met inbegrip van classificatie- verschil) wordt geraamd op 494.000. De gewone dienst van de gemeentereke ning over de jaren 1930, 1931 en 1932 sloot met de navolgende batige saldi: 1930 ƒ275.119, 1931 ƒ275.387, 1932 162.463. Ook de gewone dienst over 1933 zal met een voordeelig saldo sluiten. De reserves van de navolgende gemeen tebedrijven bedragen: van de gasfabriek 685.850, van de electriciteitsfabriek 1.227.426, van het gemeentelijk grondbe drijf pijn. 383.000. De algemeene reserve van de gemeente, welke' uit gedeelten van batige saldi van vorige dienstjaren is samengesteld, be draagt thans 500.000. Het Stadhuisfonds bedraagt nl.m. 1.180.000. Het grondbezit der gemeente, dat bijna geheel in het gemeentelijk grond bedrijf is opgenomen, bedraagt ca. 155 H.A. De boekwaarde van de landerijen in het grondbedrijf is 2.026.910, de werkelijke waarde is echter aanzienlijk hooger. Het belastbaar inkomen bedroeg 1932- 1933 ƒ37.836.255. Het belastbaar vermogen bedroeg over 1932-1933 ƒ84.798.000. De gemeente is voor de heffing van op centen op de hoofdsom der gemeentefonds belasting ingedeeld in de tweede klasse. Niettegenstaande de ook in onze ge meente sterke stijging van de lasten van armenzorg en werkloozensteun, kon eene sluitende begrooting voor 1934 worden aan geboden. De uitgaven voor armenzorg en onder steuning van werkloozen worden uit de ge wone middelen bestreden. Een crisisdienst is in deze gemeente niet ingesteld. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2939 Mar. Brinks, Lei den, Steenstraat 59, handel in lederfour- nituren. Bijv. uitgeoef. bedrijf: verkoop van luxe- en sportartikelen; schrijfbehoef ten enz. 729. P. de Gruyter en Zoon, N.V. (f.), Leiden, hoofdz. 's H'ertogenbosch Orthen- straat 14, winkelbedrijf, grutterij, koffie branderij, enz. Vest. fil.: Alphen aan den Rijn, Julianastraat 32. Opheffing. 2336 K. H. Schmal, Voor schoten, Leidscheweg 142. boerenbedrijf en melkhandelaar. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Bijzondere Ontwikkelingsavond „De Hanze", café rest. „In den Ver gulden Turk", 8.30 uur. Vrijdag, Ned. R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, Tel. 136 en A. J. £)onk, Doeza- straat 31, tel. 1313. GOUDEN DOCTORAAT. Op 21 Juni zal het vijftig jaar geleden zijn, dat prof. dr. J. H. Muller Sr., oud- hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier en thans nog als privaat-docent daaraan verbonden, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte. HET REUVENSFONDS Dezer dagen vond in de gehoorzaal van het Rijksmuseum van Oudheden alhier de jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de Vereeniging „Het Reuvensfonds" plaats. Nadat de jaarstukken waren goed gekeurd, droeg de voorzitter jhr. dr. W. A. Beelaerts van Blokland den nieuwen aan koop van den Vereeniging, een Assyrisch Relief, aan den directeur van het Museum dr. J. H. Holwerda over, die met hartelijke woorden voor dit geschenk aan het Mu seum bedankte. HARMONIE „DE POST". De feestviering ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Leidsch Harmonie gezelschap „De Post" is gisteren voortgezet met een druk bezochte receptie, welke des middags van 24 uur in de receptiekamer der Stadsgehoorzaal werd gehouden. Onder de velen, die de jubileerende ver eeniging kwamen gelukwenschen, merkten we o.m. op afgevaardigden van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfarever- eenigingen, de N.Z.H., Sempre Crescendo, Warmond's Fanfare, het Politie Muziekge zelschap, Orpheus, Werkmans Wilskracht, de Muziek van het 6e Reg. Veld Artillerie, T. en D., de Christ. Hrmonievereeniging, P. C. en L., de Tamboers van de Post, voorts de heeren Geyp en Bakker. Bloemstukken waren gezonden door T. en D., P. C. en L., Werkmans Wilskracht, de Chr. Harmonievereeniging; van de tam boers van de Post ontving de jubileerende vereeniging een medaille, terwijl een mu ziekstuk naar keuze werd aangeboden door 6e Reg. Veld, Warmond's Fanfare, de Poli- tie-muziek en Semper Crescendo. De directeur van het P.T. en T.-kantoor, de heer A. v. d. Eelaart, beschermheer der vereeniging, had wegens uitstedigheid be richt van verhindering gezonden. Na afloop der receptie sprak de voorzit ter der vereeniging, de heer D. van der Schee, eenige welgekozen woorden van dank tot de velen, die hunne gelukwen schen hadden aangeboden. Hij sprak een woord van opwekking om op den ingesla gen weg voort te gaan en dat allen mogen meewerken tot den bloei van den Leidschen Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschap pen. WEEST ZUINIG MET WATER. Wegens de aanhoudende droogte heeft de Leidsche Duinwater Maatschappij de druk op de waterleiding moeten verminde ren, zoodat tal van ingezetenen, die hooger wonen dan de eerste verdieping, van water verstoken zijn. Misschien, dat in den loop van den mid dag de druk iets verbeterd kan worden. Eindexamen H.B.S. voor Meisjes. Geslaagd voor t eindexamen B 6-jarige cursus H.B.S. voor meisjes, de dames D. P. Damsté te Oegstgeest, N. A. J. van Eek, J. M. de Haas. E. Molt, H. A. C. R. Roesingh en A. M. Würtz, allen te Leiden. Afgewe zen 1. Examen akte L.O. Aan de gemeentelijke Kweekschool al hier zijn geslaagd voor de akte L.O. de dames E. S. Bochoven te Woubrugge, E. H. J. Hiuibregtse te Wassenaar, J. Koster te Leiden, A. Pepor te Leiden en S. A. de la Rie te Leiden. Afgeweizen geen. Te Den Haag slaagde voor hetzelfde exa men aan de R. K. Kweekschool Westeinde 99 de heer C. F. van Dieren, alhier. Examen nuttige handwerken. Aan de Christelijke Kweekschool alhier zijn geslaagd de dames M. Rlaassen te Lei den, J. Koning, Den Haag, J. F. Klein Leb bink te Wassenaar, N. Nachitegai te Oegst geest en J. v. d. Ree te Katwijk. Zaterdag slaagden voor het examen afge nomen door den Ned. R. K. Bond „St. Ge- nesius" voor machineschrijven de dames: J. M. J. T. van Kampenhout, T. M. van Weerden en W. J. M. Vlekke, leerlingen van de Mariaschool, Haarlemmerstraat, alhier. Zaterdagmiddag te kwart voor vier is door onbekende oorzaak brand ontstaan op een zolder van perceel Langegracht 33, in gebruik bij den graanhandelaar v. Nood. Op den zolder, die door een houten schot van de afdeeling graanbereidinj, is geschei den, is een partij zemelen verbrand. Het houten schot werd geschroeid. Met een slang op de motorspuit werd het vuur ge- bluscht. De geringe schade wordt door ver zekering gedekt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2