BJs% J. P0S Het Tandheelkundig Instituut BREESTRAAT 65 LEIDEN ZATERDAG 16 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Juni 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 771.4 te Berlijn. Laagste barometerst.: 754.5 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 17 Juni: Meest zwakke wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen Aanvankelijk nog licht tot half bewolkt Later wellicht toe nemende bewolking. Waarschijnlijk nog droog weer. Warm. De Noord-Oostelijke kern van het gebied van hoogen luchtdruk verplaatste zich naar het Zuid-Oosten en ligt thans over Oost- Duitschland. De as van het langgerekte ge bied is nog meer gedraaid en reikt van de Azoren OVer Brittannië en Normandië tot aan de Oostzee-staten. Noordelijk van deze strook doet over Ierland en Schotland tot aan het Zuidelijk deel der Noorsche kust de depressie haar invloed gelden met be trokken weer en zware regen. Langs de Noordelijke rand van het Alpengebied, waar de laatste resten van den inval van polaire lucht, over Scandinavië en Oost- Europa toegevoerd, bezig zijn te verdwij nen, vallen hier en daar onweersregens. Ten Noorden van IJsland stijgt de lucht druk weer, evenzoo bij de Azoren. In Frank rijk en onze omgeving is het mooi zomer weer. Het is niet waarschijnlijk, dat de de pressie in het Noord-Westen het mooie war me weer ernstig zal verstoren en dat de regenzone tot over de Noordzee zal komen te liggen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 21.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.». Van Zaterdagnamiddag 9.51 uur tot Zondagmorgen 4.09 uur;_van Zondagnamid dag 9.52 uur tot Maandagmorgen 4.08 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zondag 17 Juni voorm. 6.30 uur en nam. 6.50 uur; op Maandag 18 Juni voorm. 7.12 uur en nam. 7.33 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl"„ 7 uur 21.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 23 gr. C. STADSNIEUWS PROF. DR. H. BOSCHMA. Benoeming te verwachten als directeur van het Rijksmuseum voor Natuurlijke historie. Naar wij vernemen zal prof. dr. H. Boschma, hoogleeraar in de systematische zoölogie aan de Leidsche uinversiteit, wor den benoemd tot directeur van het Rijks Museum voor Natuurlijke Historie te Lei den als opvolger van wijlen prof. dr. E. D. van Oordt. Sinds diens overlijden neemt prof. Boschma het directoraat waar. DR. C. J. VAN DER KLAAUW. Binnenkort hoogleeraar der Leidsche Universiteit. Naar wij vernemen zal dr. C. J. van der Klaauw, thans lector in de dierkunde aan de Leidsche Universiteit, binnenkort wor den benoemd tot hoogleeraar. Cornelis Jacob van den Klaauw is gebo ren te Leiden 16 November 1893. Hij be zocht de gemeentelijke H.B.S. aldaar en studeerde na aanvullend staatsexamen tot toelating aan de universiteit in 1914 te Lei den in de plant- en dierkunde, waar de hoogleeraren Vosmaer en Van Kampen zijn leermeesters in de paleontologie waren. Hij promoveerde in 1922 op de ontwikkelings geschiedenis van de trommelholte van foe tale en pasgeboren zoogdieren, op welk ter rein ook later eenige artikelen van zijn hand verschenen naar aanleiding van een studie-reis naar Berlijn en Breslau in 1922 en naar Amerika in 1923, waar hij werkte te New-York, Washington, Cambridge en Newhaven. Deze reizen hadden mede ten gevolge, dat het onderzoek uitgebreid werd tot de gehoor beentjes en tot de vergelij kende anatomie van de gehoorstreek der uitgestorven zoogdieren. Laatstgenoemd palaeontologisch onderzoek werd aange vuld door een studiereis naar Engeland in 1927 en naar het museum te Parijs in 1930. Artikelen over dit onderwerp verschenen in Nederlandsche, Duitsche, Engelsche en Amerikaansche tijdschriften. Verder ver- ran TELEFOON 3532 Nederlandsch T j i ïïïUu-aMarls berekent voor een GEHEEL ONDER EN BOVENGEBIT tezamen met ga rantie Pijnloos treaken inbegrepen. Een geheel Onder of Boven- gebitf24 50 Plaatje met t Kunsttand t 4.00 Iedere Tand meer f 1.75 Cementvullingt 2.00 Porcelein ot Zilvervulling f 3.00 Goudvulling vanaf f 9.00) 22 Kar Goud Goudkronen f15.00) Volstrekl Pijnlooze Trekkingen f 1.50 Halfjaarlüksche Controle en Mond- onderzoek kosteloos. SPREEKUREN: lederen werkdag van 9—12 en 1—4 uur. j Avondspreekuur: Dinsdag en Donder-1 van 7—9 uur. 2155 I schenen van zijn haind in 1926 een boekje over de geschiedenis van het zoölogisch on derwijs te Leiden, hetwelk gevolgd is door een aantal artikelen over de -historie van de opleiding der studenten, het aantal stu denten en oud-zoölogogische collecties. Het laatste in verband met de biologische afdee- ling van het Nederlandsch historisch na tuurwetenschappelijk museum te Leiden, van welke stichting dr. Van der Klaauw een der oprichters en adjunct-directeur is. Dr. Van der Klaauw is een bekend per soon in den Vrijzinnig-Christelijken Stu- dentenbond. Hij is oud-voorzitter van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Leiden, penningmeester van de Nederland sche Dierkundige Vereeniging en lid van de commissie van advies van het Neder landsch Historisch Natuurwetenschappelijk museum. Hij werd in 1919 aangesteld als assistent, in 1922 als hoofd-assistent, kort daarop als conservator aan het Zoölogisch laboratorium en bij Koninklijk besluit van 10 Juni 1931 benoemd tot lector in de dier kunde, welk' laatste ambt hij aanvaardde op 10 Nov. van dat jaar met het geven van een openbare les over „Plaats, omvang en beteekenis der morphologie". Sinds 1926 is hij belast met een onder wijsopdracht in de zoölogie aan de Leidsche universiteit en sinds 1923 toegelaten tot privaat-docent. Hem werd opgedragen 't onderwijs in de propaedeutische vergelij kende ontleedkunde, in de vergelijkende weerselleer en in het dierkundige gedeelte van de plantenziektekunde. DEMPING SLOOT BIJ DE DACOSTA- STRAAT. Aan de agende van de a.s. Raadsverga dering van Maandag is nog het volgend punt toegevoegd: Voorstel aan de eigenaren van het sloot- gedeelte, gelegen ten Noorden van de Ten Katestraat en tusschen de de Genestetstraat en de Da Costastraat, te gelasten dat sloot- gedeelte te dempen. In verband met het bouwrijp maken van het terrein der gemeente bezuiden den Haag weg, waartoe 6 November j.l. werd besloten, zal de sloot in het verlengde van de Tollenstraat, voor zooveel betreft het gedeelte gelegen ten Zuiden van de Noord zijde van de Ten Katestraat, worden ge dempt. Het overblijvende gedeelte van die sloot, gelegen ten Noorden van de Ten Katestraat is in hooge mate vervuild, zoodanig zelfs, dat B. en W. aanleiding aanwezig achtten om daaromtrent het oordeel in te winnen van een Commissie, bedoeld bij art. 12 van de verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en slooten. Op grond van het advies dier Commissie zijn B. en W. van gevoelen, dat bedoeld slootgedeelte schadelijk voor de openbare gezondheid moet worden geacht. De eigenaren van dat slootgedeelte zijn, op een paar uitzonderingen na, bereid tot demping daarvan over te gaan. Ten einde te geraken tot de demping ook van de slootgedeelten, welke toebehooren aan de eigenaren die niet, of op niet-aan- nemlijke voorwaarden aap de demping wil len medewerken, zal de weg, aangegeven in art. 12 van voornoemde verordening, dienen te worden bewandeld. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging om den eigenaren van het slootgedeelte, gelegen ten Noorden van de Ten Katestraat en tusschen de de Gene stetstraat en de Da Costastraat, krachtens art. 12 van de verordening op wegen, la nen, straten, enz. en wateringen en sloo ten, te gelasten dat slootgedeelte te dem pen. Voor zooveel noodig zal dan aan de eige naren door ons worden aangezegd aan dien last te voldoen op een door B. en W. te bepalen wijze en binnen een door B. en W. te bepalen termijn. Examens Nuttige handwerken. Aain de Christelijke Kweekschool zijn ge slaagd voor het examen Nuttige handwer ken de dames H. A. Aldershoff, A. van der Baan, M. v. d. Blij en M. v. d. Bosch, allen hier ter steden. Afgewezen 1 candidate. Voor het examen gemeenite-adimiinistra'tde, afgenomen doocr de Ned, Ver. voor Gemeen tebelangen zijn te Den Haag geslaagd de heeren J. G. H. Tonnis en H. v. d. Top, al hier. Geveilde perceelen. Ten overstaan van. Mr. H. M. A. Coe- bengh, Notaris alhier. Huis en erf te Oagstgeesit aan de Gevers straat 22 hoek Deutzstraat, in bod 9000. kooper de heer M. Meijer q.q. te Oegstgeest voor 10.100. Huis en erf te Leiden aan de Pieterskerk- straat 20 in bod 3.000.kooper de heer F. H. Gaastra te'Leidien voor 3.225. Huis en erf aan de Geeregracht 38 al hier in 'bod op 1.850.kooper de heer Th. L. J. Zitman q.q. alhier voor 1.850. Huis en erf aan de Bakkersteeg 3 alhier, in bod 8.00.kooper die heer J. Buijsen q.q. alhier voor 825. Huis en erf aan de Lange Diefsteeg 10, alhier, in bod 860.kooper de heer H. de Mooij alhier voor 1.010. De perceelen te Oegstgeest aan de Ge versstraat 40 en 42 en te Leidien aan de Lan/ge Diefsteeg 11 zijn niet gegund. Ten overstaan van B. J. J .N. Troost, no taris alhier: huis en erf met tuin aan de Haven 46 alhier, in bod ƒ6200, kooper de heer K. L. van Duuren q.q. alhier voor 6200. Huis en erf aan den Oude Singel 50 alhier, in bod ƒ2600, kooper de heer H. Bol q.q. alhier voor ƒ2700. Huis en erf aan de 5e Binnenvestgracht 1 alhier in bod ƒ1950, kooper de heer C. Vonk qq.. alhier voor 1950. Pakhuis en erf aan de Doelengracht 5 alhier in bod 750, kooper de heer H. van Nood alhier voor 1050. Pakhuis en erf aan de Duizendraadsteeg 5 alhier in bod 130, kooper de heer Th. L. J. Zitman q.q. alhier voor 140. Huis en erf met tuin aan den Hooge Morschweg 48 alhier is uit de hand verkocht. Handelsregister K. v. EL W ij z i g i n g e n: 2931. A. A. Matze, Ha- zerswoude, Dorp D. 292, kruidenierswaren en aanverw. artikelen. Uittr. E.: A. A. Matze, Hazerswoude d.d. 28 Mei 1934. Wijz. handelsn. in: D. J. Hoogerdijk. 6136. Nic. van Weesel's Loodgietersbe- drijf, Leiden, Mare 84. Wijz. handelsn. in: Nic. van Weesel's Lpodgietersbedrijf v/h. Frankhuizen. Bijv. uitgeoef. bedr.: winkel in gas- en sanitaire artikelen. Gistermorgen omstreeks kwart voor elf is de 36-jarige schipper M. S. uit Aarlan- derveen bij het inladen van een stier in zijn schuit aan den Oude Singel door het dier aangevallen. Hij liep een wonde op in het gelaat en klaagde over pijn in de borst. Door den E.H.D. is hij naar heit Acad. Zie kenhuis vervoerd. Hedenmorgen te half tien is de 72-jarlge A. de V. uit Warmond op de Blauwpoorts- brug aangereden door een motor, bestuurd door K. K. alhier. De man liep een hoofd wonde op en bleef bewusteloos liggen. Door den E.H.D. is hij naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Omstreeks 11 uur hedenmorgen is een begin van brand ontstaan in een der in aan bouw zijnde woningen aan de Kortenaer- straat, gelegen achter de Van Speykstraat. De brand is ontstaan doordat met een vuur pot op het dak gewerkt werd. Met de slang van het werk werd het vuur door een brandweerman gebluscht, zoodat politie noch moforspuit dienst behoefden te doen. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende openbare kennisgeving van den Burgemeester, betreffende wenschen met betrekking tot de inlijving bij de Land- en Zeemacht van ingeschrevenen voor den dienstplicht, behoorende tot de lichting 1935. BIOSCOPEN, Casino. Een reuzenfilm brengt Casino deze week, een film, die zoowat den heelen avond vult en, hoewel lang, toch de ver dienste heeft, dat ze al dien tijd den toe schouwer weet te boeien en in spanning te houden, omdat ze hem verplaatst naar Afrika om hem daar „De geheimen van het Oerwoud" te ontsluieren. Daar in dat Oerwoud vindt hij ontdekkingsreizigers en slavenhandelaars, alsmede twee blanke vrouwen, die allen moeten leven te mid den van negerstammen en wilde, vraat zuchtige dieren zooals leeuwen, tijgers, sJangen, olifanten en nijlpaarden, die het leven van den mejisch voortdurend bela gen. De menschen, die in deze film optre den, zijn op een paar uitzonderingen na, evenmin lieve jongens en bestrijden el kaar menig keer zeer heftig. Een mooie rol in deze film vervult de ontdekkingsreizi ger Bedford en zoo ook Kimbo, een kleine knaap, het zoontje van een vrouw, die door een negerstam gevangen wordt gehouden. Den inhoud van dit interessant filmwerk kunnen we niet beschrijven. Voor liefheb bers van mooie natuuropnamen en vooral voor hen, die van sensatie houden, is het ontegenzeggelijk zeer aanlokkelijk. De gebruikelijke journaals gaan vooraf, die weer allerlei nieuws bevatten. Volwassenen bevelen we deze vertooning aan. Trianon. „De vrouw uit de Nachtclub" en „In den maalstroom der wereldstad". Twee groote films, die of de een of de ander, maar waarschijnlijk beiden de bezoekers tevre den zullen stellen. De eerste film behandelt het tragische geval van twee zusters, waarvan de een als kloosterzuster verbonden is aan een vrouwengevangenis en de andere veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf in die zelfde gevangenis wordt opgesloten. Thans ontrolt zich de geschiedenis van de ontvluchting der gevangene in de non- nenkleeren van haar zuster, die precies op haar gelijkt en haar plaats inneemt. Voor één dag maar. Maar er gebeurt van alles. Zij blijft weg en de kloosterzuster zit de straf voor haar zuster uit, tot zij begena digd wordt. Zij gaat in de wereld terug en.wat er verder gebeurt kan men be ter op de film zien. Feit is, dat Suzanne Marville beide rol len prachtig speelt en dat men zopdoende van een pakkende verfilming van een boeiend verhaal kan genieten. „In den maalstroom der wereldstad" zou doen denken aan een hevig verhaal, een erge geschiedenis van een jeugdig onschul dig meisje in de wereldstad. Welnu het onschuldige meisje is er wel, maar het verhaal is'zoo dol en zoo dwaas, als alleen Franschen kunnen maken. Ware dit niet zoo,, de film zou waar schijnlijk een mislukking zijn geworden. Nu echter is het een aaneenschakeling van hevige avonturen, dolle situaties en dwaze gebeurtenissen. Zeer goed in deze film zijn de telkens terugkeerende opna men der zingende krantenverkoopers en ook de muziek valt te loven. Het is een echt luchtige Fransche film, waarvan men veel genoegen zal beleven. Met een goed journaal, een grappige Betty Boop-teekenfilm een programma voor volwassenen. Luxor. Liane Haid, de bekoorlijke filmster, geeft in „Keine Angst var Liebe" een charmante partij weer, al is zij door haar overigens gullen lach soms wat onduidelijk. Jessie Virogh doet evenwel weinig voor haar on der en als men dan Ralph Arthur Roberts nog hieraan toevoegt, dan heeft men drie uitstekende krachten om 'n film te schra gen. Het verhaal hiervan komt hierop neer. Liane Haid en Jessie Virogh zijn vriendin nen. De eerste is in een piano-magazijn, waar geluierd wordt en waar zij orde en regelmaat brengt, de ander op 'n bureau, waarvan de directeur als maar regenver zekeringen sluit en waarvoor de typiste als maar moet werken, zoo veel en zoo lang tot het haar gaat vervelen. Beide vriendin nen zeggen haar patroons waar het op staat en in het kosthuis, waar zij 'n gezellig le ven hebben, wordt haar aangeraden de rollen om te draaien en van plaats te ver wisselen, zoodat de een het wat gemakkelij ker, de ander wat meer werk krijgt Zoo althans zou het geloopen zijn, indien de patroons niet toevalligerwijs tot het in zicht waren gekomen, dat zij hun tactiek dienden te veranderen. Gevolg: de eene vriendin kan blijven luieren en de ander moet opnieuw hard werken. Maar, aan al les komt 'n eind en als zoo dikwijls ook hier 'n happy end. In „Heldenlevens te koop" ziet men in schrille kleuren uitgebeeld de tragiek van den arbeid, waarbij degene, die zijn werk doet, niet altijd de juiste belooning ontvangt en waar de arbeider door het machine systeem tot werkloosheid wordt gedoemd. Voor volwassenen. Roxy. Deze week is er voor elk wat wils in Roxy-Theater. De voetbalkampioen is n.l. een aardige amusementsfilm met Ramon Novarro als hoofdpersoon. Het „Vergaan van de Maradoe", welke als tweede hoofd film draait, is een echte sensatiefilm. Volwassenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerd heid, op proefschrift getiteld: „De recht vaardigingsgronden in het Indische straf recht", de heer W. H. Overbeek, geboren te 's Gravenhage. Geslaagd: doctoraalexamen rechten, de heeren C. F. G. de Menthon Bake, Arnhem; L. J. den Hollander, Den Haag; J. C. Zilleson, Den Haag; Lie Beng Tiok, Leiden; J. van der Hoeven, Leiden. candidaatsexamen rechten, de heeren J. Bruining, Delft; H. Camper, Leiden; economisch doctoraal examen indologie, de heer J. G. Wegner, Den Haag; doctoraal examen Indisch recht: mej. C. M. van Schreven, Groningen. UIT DE OMGEVING TER AAR. Graalwacht. A.s. Zondag na de Hoog mis club voor de meisjes van 1315 jaar. Om 2 uur inwijdingscursus. Om 3 uur bij eenkomst voor alle groote leden, boven 17 jaar. Na de Congregatie club voor de meisjes van 1517 jaar. Na afloop korf ballen. Excelsior. VEUR Inschrijving. Tot 22 Juni a.s. bestaat er gelegenheid tot inschrijving van los sing van steenkolen ten behoeve der ge meente lichtbedrijven, tijdvak 1 Juli 1934- 30 Juni 1935. Nadere inlichtingen aan de gem. licht bedrijven. Ruiling grond. In verband met den verwarden toestand aan het Sluisplein en omgeving stellen B. en W. alhier den Raad voor ruiling van grond aan te gaan met de provincie. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. DIENSTPLICHT Wenschen met betrekking tot de inlijving bij de Land- en Zeemacht De Burgemeester van Leiden brengt bij dezen ter kennis van de ingeschrevenen voor den dienstplicht van de lichting van het volgende jaar, die hun wenschen met betrekking tot de, inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven of die iets anders wenschen dan zij toen hebben me degedeeld, tot 15 Juli a.s. de gelegenheid hebben hun voorkeur op te geven aan den Commandant van het Indeelingsdistrict ,,'s Gravenhage" te 's Gravenhage. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de indeeling bij de Zeemacht of bij een be paald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Waar voor sommige gevallen bij de keu ring bijzondere aanwijzingen zijn verstrekt omtrent Wijze van aanmelding moeten die aanwijzingen stipt opgevolgd worden, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde bij zondere aanwijzingen hebben voornamelijk betrekking op vervroegde inlijving, indee ling by den motordierist en opleiding tot reserve-officier-vlieger of reserve-officier- waarnemer bij de Luchtvaartafdeeling. Het verdient in het algemeen aanbeve ling de opgaven aan den Indeelings-dis- trictscommandant schriftelijk te doen on der overlegging, zoo mogelijk, van een be wijs van genoten onderwijs, werkkring of bekwaamheid. Belanghebbende behooren er evenwel re kening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 16 Juni 1934. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Ledden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. L. J. van Leeuwen, en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een brood- en koekbak- kerij in het perceel Groenhazengracht No. 10; b. A. W. v. d. Poel en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een rookerij en een inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Oude Rijn no. 64. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, Ned. R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dok toren: v. Alphen, Bruins Slot, Kors, Renaud en Simons. De Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waai-genomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 11 tot en met Zondag 17 Juni a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Gevonden voorwerpen. 1 fototoestel, 1 zilveren armband, 1 rugzak met visch- gerei, 1 belastingmerk. Verloren: 1 damestasch met inhoud. In lichtingen aan het bureau van Politie. In beslag genomen. De aardappel controleurs hebben wegens ongedekt ver voer van den handelaar R. aan den Vliet- weg 10 kilo aardappelen in beslag geno men. WASSENAAR Pro Ecclesia et Pontifice De heer A. L. Rooyakkers alhier is be giftigd met het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" wegens zijn 25-jarig lidmaat schap van het R.K. Armbestuur alhier. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. R. K. Volksbond. In het Parochiehuis hield de R. K. Volksbond haar tweemaan- delijksche ledenvergadering op Vrijdag avond 8 uur. De voorzitter, de heer S. Steenbergen, opende de vergadering met den christelij- ken groet en heette de aanwezigen harte lijk welkom, in 't bijzonder den geest, ad viseur, kapelaan J. J. Suyker. De notulen, welke verzorgd waren dor den secretaris, den heer C. v. Dijk, wor den onveranderd onder dank vastgesteld. Ingekomen zijn: 'n schrijven van de Volkskrant, hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. In September zal de heer Suijkerman uit Gouda op de ledenvergadering aanwe zig zijn teneinde te trachten een comité op te richten, ter verspreiding der Volks krant. Vervolgens een schrijven over den te houden Ned. Katholiekendag te Den Bosch; een schrijven van het Werklieden verbond Utrecht; schrijven over de gei- tenfokvereeniging, de drankbestrijding, de Inkoopcentrale te Haarlem. De voorzitter deelt mede, dat 10 werk- looze leden zijn medegegaan ter bedevaart naar Brielle; bij monde van den heer K. Walraven, bedanken de werkloozen den zeereerw. pastoor en het bestuur van den Volksbond voor den heerlijken dag, welke zij hebben mogen meemaken door hunne bemoeiingen. Door den geest, adviseur worden enkele uittreksels behandeld van de encycliek „Casti Connubii" over het christelijk hu welijk.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2