Transpireerende Voeten, ZATERDAG 16 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM GEMENGDE BERICHTEN JONGEN ONDER VRACHTAUTO. Onmiddellijk gedood. Gistermiddag om twee uur kwam in de nabijheid van de Christelijke Nationale School op den hoek van de Leanderstraat en Linderweg te Eindhoven een groep kinderen achter een wagen, waarop mu zikanten speelden, geloopen. Juist passeer de daar langzaam rijdende een vracht auto van Packx' bouwbedrijven, die uit de nabijzijnde heide zand had gehaald. Een der knaapjes, de achtjarige W. Hey- koop uit Wilgenrooslaan, kwam onver wachts van achter de muziewagen te voor schijn en kwam onder de voorwielen van den zwaar geladen vrachtauto. De chauf feur remde nog, doch het knaapje werd met een verbrijzeld hoofd en gebroken le dematen onder den auto vandaan gehaald, en gaf na enkele oogenblikken den geest. Het lijkje is naar het politiebureau over bracht. Bij het onderzoek is gebleken, dat de remmen van den auto niet goed werk ten. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Melkauto _door trein gegrepen. Gistermorgen werd op den onbewaakten overweg op de lijn Den HelderAmster dam te Tolke nabij Schagen een melk auto door den trein, die om 9.15 uur te Schagen moet arriveeren, gegrepen. De auto, bestuurd door den 42-jarigen A. K. uit Oude Niedorp, werd door de lo comotief tegen een telefoonpaal ter zijde van de spoorbaan gesmakt. De bestuurder vloog door den schok door de voorruit en kwam vijf meter verder in een sloot te recht. Personen, die onmiddellijk kwamen toegesneld, wisten''den drenkeling op het droge te brengen. Een dokter, die de eerste hulp verleen de, constateerde, dat de man slechts lichte verwondingen aan het hoofd had opge- loopen. V De chauffeur, die over pijn in de borst klaagde, is per auto naar zijn woning ver voerd. De melkauto is totaal vernield. De trein onedrvond twintig minuten ver traging. WIELRIJDER DOOR DIESELTREIN GEGREPEN. De zeventienjarige W. de J. uit Neerijen, is Donderdagavond, terwijl hij per rijwiel den onbewaakten overweg te Waardenburg overstak, door een Dieseltrein gegrepen. Deze Dieseltrein maakte een proefrit en reed met groote snelheid. Het rijwiel is totaal vernield. De berijder werd er af ge slingerd en bekwam geen letsel. Na ver traging van tien minuten kon de trein den rit voortzetten. „Tel." NOODLOTTIGE ONVOORZICHTIGHEID. Veldwachter doodt zichzelf. Gisteren was de gemeenteveldwachter uit Geesteren M. Sloot, bezig met het schoonmaken van een geladen revolver. Het wapen ging plotseling af en S. werd doodelijk getroffen. Kort daarna overleed de ongelukkige, een vrouw en drie kinde ren achterlatend. GEVOLGEN VAN DE DROOGTE. Gebrek aan drinkwater. Te Empel en Gewande heerscht door de langdurige droogte een nijpend gebrek aan drinkwater. Daar de slooten in de polders geheel zijn verdroogd, moeten de veehouders hun vee met emmers water drenken. De bewo ners zijn vaak genoodzaakt hun drinkwater op verren afstand te halen, aangezien vele waterputten droog zijn. HET REVOLVERDRAMA TE BERGEN OP ZOOM. Het slachtoffer goed vooruitgaande. Naar wij vernemen is in den toestand van de 17-jarige mej. N. B., te Bergen op Zoom, die ongeveer twee maanden gele den door haar vroegere verloofde in het hoofd werd geschoten en sedert dien in het Alg. Burger Gasthuis aldaar werd ver pleegd, thans zoover verbeterd, dat zij bin nen enkele dagen het ziekenhuis zal kun nen verlaten om verder thuis te worden verpleegd. Het meisje was eerst ongeveer drie weken lang volkomen bewusteloos ge bleven, zoodat steeds voor haar leven moest worden gevreesd. Sedert enkele we ken is een verbetering in haar zorgwek- kenden toestand ingetreden, welke geluk kig heeft aangehouden, zoodat op een vol ledig herstel mag worden vertrouwd. EEN OUD SMOKKELDRAMA Dader door marechaussee met revolver aangeschoten Gistermorgen heeft de marechaussee te Nijmegen den chauffeur v. d. C. aanege- houden, die indertijd betrokken was in het grensdrama bij Ottersum, waarbij een kommies werd doorgereden door een smok kelauto. Er was tegen hem een bevel tot arrestatie uitgevaardigd, wijl hij nog zes maanden te goed had wegens verzet tegen de politie. Bij zijn overbrenging naar het station trachtte v. d. C. aan de twee hem begelei dende marechaussees te ontkomen en zette Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meeBt afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. 2116 het op een loopen. Toen hij aan het halt geroep geen gehoor gaf, doch voortsnelde, trok een der marechaussees zfjn revolver en loste eenige schoten op den vluchteling Een daarvan trof hem in den schouder. Hij is toen weer gegrepen. De man, die bloed opgaf, is eerst naar de marechaussee-kazerne overgebracht. Een uur later is hij echter per politie-auto naar het Canisiusziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat de kogel was doorgezakt door de long en de lever tot in den buik. Ope ratief ingrijpen was noodzakelijk. Gister middag was zijn toestand levensgevaarlijk COCAÏNESMOKKELAAR AANGEHOUDEN. In een café aan den Minderbroedersin gel te Roermond werd door de marechaus see een Duitscher, w. genaamd, betrapt bij het van de hand doen van een partij ge smokkelde cocaine voor 400. W. werd aangehouden en de cocaine in beslag ge nomen. TWEE NEDERLANDERS TE KOPENHAGEN GEARRESTEERD. Men meldt uit Stockholm aan het „Vad.": De Kopenhaagsche politie is er in ge slaagd de hand te leggen op twee Neder landers, den 50-jarigen H. C. H. en den circa 35-jarigen H. P., die per vliegtuig naar Kopenhagen waren gekomen en daar kans hadden gezien vier banken op te lichten voor een bedrag van 2000 kronen, terwijl in een stuk of acht andere bank kantoren hun pogingen mislukt waren. Zij hebben voorgegeven buitenlandsch geld te willen koopen en leidden door gesprekken over koersen de aandacht van de bedien den af, zoodat zij niet alleen het vreemde geld, maar ook het bankpapier waarmee zij „betaalden" mee konden nemen. Aan de hand van het signalement, dat de bladen k. publiceerden, heeft de portier van een ho tel de politie gewaarschuwd, dat de beide mannen in de eetzaal van het hotel zaten en daar heeft de recherche hen aangehou den, juist op het oogenblik dat bericht kwam, dat biljetten voor het vliegtuig naar Amsterdam gereed waren. Hoewel de be dienden van de twaalf bankkantoren, die met de beide Hollanders te makken had den gehad, hen pertinent herkenden, ont kenden de mannen alle schuld. In him hotelkamer vond de politie een bedrag van eenige duizenden francs en juweelen ter waarde van ongeveer 12.000 Deensche kro nen. GEEN „TRAGISCH BEELD DES TIJDS" De vorige week pubiceerden wij een be richt, dat op een minderjarige jongen uit den Haag, die op weg was om dienst te nemen in het Fransche Vreemdelingen legioen, onder Nispen was aangehouden en dat na informatie in den Haag zou, zijn gebleken, dat de jongen toestemming zou hebben van zijn ouders. De vader van den knaap deelt ons thans echter mede, dat dit niet geheel juist is. De jongen had werk tegen behoorlijk weekloon.- Tegen den wil zijner ouders heeft hij echter zijn betrekking opgezegd om uit zucht naar avontuur dienst te gaan nemen .in het Vreemdelingenlegioen. Reeds eerder is hij meermalen uit de ouderlijke woning weggeloopen en moest hij op verzoek der ouders door de politie worden opgespoord. Ook nu was hij zon der verlof of voorkennis zijner ouders op stap gegaan. We hebben hier geenzins te doen met een tragisch beeld des tijds, als zou een vader uit gebrek een zijner jongens naar het Vreemdelingenlegioen hebben laten gaan. Het gaat hier slechts om een avontuur lijk aangelegden jongen die de ouderlijke woning te eng vond voor zfjn zwervers- natuur. „Msbd." a sssa UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Tafelkeuring. Op Zaterdag 23 Juni zal door „Streven tot Verbetering" in Ho tel „Flora" een tafelkeuring worden ge houden; ook niet-leden kunnen daaraan deelnemen. Dit belooft voor de Konijnen fokkers een leerzame middag te worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De heer A. Kuilman, rijksveldwachter alhier, is als zoodanig overgeplaatst naar Boskoop. Veiling. Zooals een advertentie in dit blad meldt, zal voortaan weer iederen dag veiling worden gehouden vanwege de Tuin- bouwvereeniging. Men zit nu weer direct in het volle seizoen. Wel zou bij wat regen de aanvoer van alle producten toenemen doch of zulks in het belang der tuinders zou zijn, is nog een groote vraag. Het is nu eenmaal een feit, dat hij een weirrig te groote aan voer het product direct onverkoopbaar is. De middenprijs der gisteren verkochte aardappelen was nog even boven den mini mumprijs. Dit dank zij de goede kwaliteit van de bekende Katwijksohe zandaardap- pelen. NOORD WIJK. Bloementcntoonsteling. De Jaarlijk- »che expositie van Lathyrussen, gekweekt door de leden der afd. Noordwij k van de Ned. Maatschappij van Tuinbouw- en Plantkunde, zal dit jaar gehouden worden op 13 Juli a.s. in Hotel Royal. Naast deze onderlinge tentoonsteling van Lathyrussen en andere bloemen en planten worden geij houden in de groote zaal van het Casino te Noordwijk aan Zee op 16, 17, 18 Juli a.a. Geslaagd. Voor machineschrijven en Handelscorrespondentie slaagde mej. C. Blok alhier, leerlinge van het Instituut Pont te Leiden. Carnegie-fonds. Door het Carnegie- fonds is aan den heer D. v. 't Woud alhier een belooning van ƒ45.uitgereikt voor het redden van een kind op 13 April 1933, toen hij zonder te aarzelen zich geheel ge kleed hiervoor te water begaf. OEGSTGEEST. St. Josephgezellenver. De deelnemers van den Ned. Katholiekendag worden dringend verzocht Zondag a.s. te bijeen komst bij te wonen, teneinde het reisplan definitief te bespreken en zoo mogelijk de reiskosten te bepalen, RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een voor dezen tijd redelijken aanvoer waren de prijzen als volgt: Campanula f 0.601.35, Ranonkels f 0.150.25, Margrieten f 0.100.20, Bruids anjers f 0.100.15, Korenbloemen f 0.10 0.20, Anjers f 0.20-0.30, Lathyrus f 0.15 0.25, Cenfcaurea f0.180.20, Anemonen f 0.200.35, Leeuwenbekken f 0.300.50, Pioenen f0.902.10, Pyrethrums f0.20 0.35, Irissen f 0.200.40, Kleine papavers f 0.100.20, Pyrethrums extra soorten f 0.80 1.20. Rozen per bos f0.200.35. SASSENHEEVL Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Dinsdag 19 Juni om 19.30 uur ter behandeling der volgende agenda: 1. On derzoek geloofsbrieven van den tot lid van den Raad benoemden heer A. Vogelaar. 2. Beëediging van den heer A. Vogelaal", die bij besluit van den voorzitter van het Cen traal Stembureau d.d. 2 Juni 1934 tot lid van den Gemeenteraad is benoemd. 3. No tulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Bepaling maximum-kosten per leerling der openba re lagere school over 1933. 6. Wijziging be grooting 1933. 7. Behandeling ontwerp-be- sluit van Gedeputeerde Staten tot regeling der salarissen van Burgemeesters, Secreta rissen en Ontvangers. R. K. Sportdag. Aanstaande Zondag te 2 uur wordt op Sporthoff de belangstelling gevraagd voor een athletiek-middag. Al daar zullen optreden R.K.S.V. „Teylingen", „Sparta" (Lisse) en „Wilskracht". Op het program staat o.a. hardloopen, estafette, gymnastiek, vervolgens rek, brug, paard- springen en vrije oefeningen enz. Het zal, gezien het programma, een mooie demon stratiemiddag zijn. Een ooievaar in huis. Deze week be merkte men, dat een van de jonge ooievaars in het Park Rusthoff door een der oudere uit het nest werd geworpen. Het beestje werd op den grond door de oude ooievaar ernstig mishandeld. De parkwachter, de heer D. Zon, kon echter het beestje nog bijtijds redden en heeft het diertje thuis ter verpleging opgenomen. Het eet vischjes en kikvorschen en het begint zich reeds in de nieuwe verblijfplaats thuis te ge- voeeln. VOORHOUT Geslaagd. Bij het gisteren te 'sGra- venhage gehouden examen gemeente-fi- nanciën, slaagde onze plaatsgenoot, de heer G. A. Thien, ambtenaar ter Secre tarie dezer gemeente. Herwonnen Levenskracht. Niettegen staande er achtereenvolgens 3 Zondagen was gecollecteerd, was het een verheugend teeken te constateeren, dat de gehouden bloempjesdag van Herwonnen Levens kracht had opgebracht 50.39 H. Veiling D.V.V. Evenals de vorige vei lingen ontbrak 't ook nu niet aan koopers. Er waren 52 konijnen ingezonden, welke voor een goede prijs van den hand gingen. Jonge dieren gingen van 2045 cent en slachtkonijnen van 801.50. Volgende week zal er een extra veiling gehouden worden en wel op Donderdag 21 Juni 's avonds half negen in een zaal van café „Boerhave". WARMOND. Hanze. Maandag a.s. houdt de Midden- standisvereeniiigiinig „de Hamize" alhier een algemeene vergadering in Hotel „de Stad Rome" waarin o.m. een verkiezing van een •bestuurslid zal plaats hebben door het be danken van den heer J. Leenen, tevens penningmeester der vereeniging. Steunregeling. Door Burgermeester en Wethouders dezer gemeente is aan den heer Minister van Sociale Zaken verzocht de steunregeling die voor onze gemeente tot 7 Juli as. geldig is, te willen verlengen. Concours. Zondag a.s. zal de R. K. Mu- ziekvereeniging „St. Matthias", alhier deel nemen aan het groot nationaal concours voor muziekgezelschappen te Noordwij ker- hout en uitkomen in de Eere-afdeeling Har- mnie. Wij wenschen onze Harmonie goed succes. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente omvat momenteel 56 per sonen, t.w. 8 bouwvakarbeiders, 5 arbeiders der timmerfabriek Padox en 43 land- en tuin/bouwarbeiders. Concert. Heden zal op de gemeente lijke muziektent een generale repetitie plaats vinden voor de harmonie van het verplichte nummer en het eigen gekozen nummer, waarmede deze vereeniging Zon dag a.s. op het concours zal uitkomen. De Raad dezer Gemeente hield Vrijdag middag te 3 uur een openbare vergadering. Voorzitter: Mr. D. F. Pont, Burgemees ter; tegenwoordig 13 leden; afwezig met kennisgeving de heer Fijma; nog afwezig de heer Loerakker. Na opening met gebed wordt tot voor stemmer aangewezen Weth. Klaver. De heer Spilfcer acht de notulen niet ge heel juist. De voorzitter noodigt hem uit, te willen formuleeren wat hij veranderd wil zien. Ze worden ander voorbehoud vast gesteld. De ingekomen stuktoen worden voor ken nisgeving aangenomen. De reclames Hondenbelasting evenzeer. De oamptabiiLiteiitsbesluiten worden ge nomen. Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een rekening-courant met de Bank voor Ned. Gemeenten wordt met al gemeene stemmen aangenomen. Evenzeer dat tot wijziging der Begrooting 1934. Bij de wijziging der salarisregeling voor Burgemeesters, Secretarissen en Ontvan gers geeft de voorzitter eenige toelichting; hij toont de schaduwzijde aan van deze nieuwe regeling voor de beide laatste cate- goriën, de oplossing van dit vraagstuk acht spr. niet bijzonder gelukkig en waar er en kele onbillijkheden in voorkomen, stellen B. en W. den Raad voor, Ged. Staten hier op te wijzen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Geen referendum, geen feesten. Punt 8. Voorstel tot het houden van een referendum inzake het verzoek van de Harddraverij -vereeniging om Volksspelen te houden. De voorzitter zegt, dat hij naar aanlei ding van het door den heer Van Lderop ge sprokene in de vorige raadsvergadering deze uitspraak aan den Raad vraagt. De mogelijkheid, dat spr. zich bij het weigeren van het feest zou hebben vergist, is moge lijk, vandaar dat de meerderheid van B. en W. (weth. Vermeer vormt de minderheid) met dit voorstel karnen. Het woord referendum is een groot woord. Of het een anti-democratische uiting is? Daarover verschillen de meeningen. Of het in strijd is met de Wet? Dit hangt af van de wijze van opstellen. Spr. zal zich by de uitspraak neerleggen en wijst op Naai den en Almelo bij een desbetreffend geval. Spr. toont aan, dat het niet strijdig is met de Wet. Weth. Vermeer wijst op de kosten die de voorzitter niet groot acht. Weth. Vermeer acht het een beleediging van den Raad en het bevreemde hem, dat de voorzitter er mee komt. Spr. ziet er wel ruggespraak in. Waar de burgerij in deze kwesties minder ingewijd is dan wij, acht hij haar uitspraak ook van minder belang. In de door den voorzitter genoemde geval len gaat het over jaarmarkten, hier over iets, wat des voorzitters is. De raad is zelfs niet bevoegd en spr. hoopt, dat deze zich niet uitspreekt over wat haar niet regar deert. Gezien hoe men over Hiliegam spreekt, waar men praat over excessen zij het sterk overdreven daar acht spr. zuilk een referendum ook schadelijk voor het prestige van den Raad. Spr. stelt voor, dat die Raad zich niet over het referendum zal uitspreken, als liggende buiten zijn be voegdheid. De heer Jansen beschouwt het als een sensatie, hecht er geen waarde aan, zal wethouder Vermeer steunen. De heer Van Lierop zegt, dat het succes zal zijn aan de zijde van de meerderheid van den Raad, gekozen door het volk, de massa zal juist nu voorstemmen, waar het 'besluit van den Burgemeester is geweest het megeeren de Raadsleden. De heer Paase wil het feest niet laten doorgaan, doch de 2 dagen doen gebruiken alls biddagen tot God, om verlost te worden van de dictatuur. De heer De Wreede spreekt over een muis en een olifant, brengt hulde aan de Harddraverij-ver. voor haar kinderfeesten UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto-botsing. Hedenmorgen omstreeks 5 uur had op den Steekterweg nabij de Vinkebuurt een ernstige aanrijding plaats. Een auto van den bloemenhandelaar Vianen uit Rijns burg is aldaar op een wagen van Wilson uit den Haag gereden. De botsing was zóó hevig, dat de bloemenauto bijna geheel werd vernield. Ook de andere wagen werd belangrijk beschadigd. Beide wagens wer den met een kraanwagen van den heer Boot weggesleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad op Maandag 18 Juni 1934, des namiddags 7 uur: 11. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling eener regeling voor het verleenen van genees-, heel- en verloskundige hulp ten behoeve van z.g. „crisis-werkloozen". Bloempjesdag. Dinsdag 19 Juni a.s. wordt alhier een bloempjesdag gehouden waarvan de opbrengst zal worden bestemd voor het organiseeren voor een autotocht voor de ouden van dagen. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdag 23 Juni a.s. zal in het Huis der Gemeente op de Trouwzaal de prijsuitreiking plaats vin den van de door de Bijz. Vrijw. Landstorm alhier gehouden interprovinciale schiet wedstrijden. Serenade. Ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum als predikant zal ds. A. W. en zou het mooi vinden als weth. Vermeer en de heer Jansen voorstemden als hij, het is geen verschrikkelijke zaak. De heer Spiilker acht een referendum niet moodag: de Raad heeft zich uitgesproken. De heer Mathot acht een eventueeile stemming over een referendum geen zui vere uitspraak, spr. is een tegenstander van het feest. De heer Van Deursen vindt het referen dum een afbreken van den Raad. Wat ge beurt er, als er geen referendum wordt ge houden? De voorzitter: dan gaat het niet door. De voorzitter beantwoordt de sprekers. Hij wijst er op, dat zijn besluit geen be leediging is voor den Raad, ook het refe rendum is dat niet. We vragen alleen aan den Raad: wilt u dat doen? Met de bid dagen van den heer Paase kan spr. niet aocoord gaan: een dictator matigt zich rechten aan, die hij niet heeft De raad nam in een hoogst onvoltallige vergadering een beslissing, die niet met mijn zienswijze overeenkwam en waar ik niet in wil gaan tegen een uitgesproken wensch der bevol king, komen we met deze vraag. Dit is dus zeer democratisch en mij treft dus geen enkel verwijt. Tot den heer Van Lierop zegt spr., dat geen negeering van den Raad heeft plaats gehad, daar deze over een feest ndet te beslissen heeft. Het is niet mijn wensch een referendum te houden en als Hiliegam over de tong gaat, dan betreur ik dat in hooge mate; mijn bedoeling is ndet geweest, iets bijzonders te vragen. Na nog ampele discussies wordt een motie Vermeer, waarin de Raad besluit geen be slissing te nemen inzake referendum, ge steund door de heeren Jansen en Kerkhof in stemming gebracht en aangenomen met 93 stemmen. Tegen weth. Klaver en de heeren De Wreede en Spüker. De feesten gaan dus niet door. Mededeelingen. Het verzoek van „Stre ven tot Verbetering" om de belasting op de waakhonden te verlagen, wordt voor ken nisgeving aangenomen, nadat de heer Paase het advies gegeven heeft, om een paar ganzen te nemen, die waken best, geven nog eieren en zijn vrij van belasting! Besloten wordt, een kleine wijziging in de redactie van de Algemeene Pol it ie-ver ordening te brengen. De café's. Het verzoek om de café's op Zaterdag- en Zondagavond tot 12 uur geopend te mogen hebben, wordt voorgelezen. Het rapport van den Inspecteur van politie is niet aan moedigend. Een motie om B. en W. uit te noodigen voor langeren tijd opening der café's toe te staan (dan behoeft geen politie verordening te worden gewijzigd) wordt voor Zaterdag en Zondag verworpen met 75, voor den Zaterdagavond alleen (en in den Zomertijd) aangenomen met alleen tegen de weth. Vermeer en den heeren Jan een en Camlier. Met algemeene stemmen wordt besloten tot het aanbrengen van een wijziging in de verordening van het Waterleidingbedrijf. Een verzoek is ingekomen van Higo oen overschrijving 2e Hypotheek, waarvoor de gemeente borg is op een ander complex. Opgemerkt wordt: niiet doen, dan zijn we er af. Dit wordt aangehouden tot comité- generaal na de zitting. Hierna wordt aan de orde gesteld wijzi ging in het Uitbreidingsplan der Gemeente. De kaart wordt bezien en toelichtingen ge geven. Het gevraagde is een voorberei- dingsbesluit. Dit betreft: Doortrekken Bur gemeester PontstraatMeerstraat; Bak- kum; Van den Endelaan. Tegen de heeren Van Lierop en Van Deursen. Vervolgens nieuwe weg achter de Wil- helminailaan vanaf het Woonhuis van den heer C. Joh. Bakker Jzn. door den tuin van den heer A. Goemans naar de Van den Endelaan. Aangenomen; tegen weth. Kla ver en de heer Paase. Deze zaken waren reeds in een 'besloten vergadering bespro ken. Hierna rondvraag en sluiting. Voors, predikant-directeur der Martha- Stichting Maandagavond om 8 uur een se renade worden gebracht in den tuin voor de pastorie op „Rijnstroom". „De Rijnstreek". Zondag a.s. wordt door de wielersclub „De Rijnstreek" de laatste trainingsrit gehouden voor de mee ting van den 24sten dezer tegen Swift en Excelsior. Het bestuur heeft voor deze rit een afstand vastgesteld van 2 x Woerden en terug dus 73 K.M. De B-klassers rijden voor de competitie eenmaal naar Woerden. Start 10 uur vanaf café „Sportrust". E. H. B .O. De vorig jaar door de E. H.B.O. opgerichte hulpposten op verschil lende plaatsen in deze gemeente hebben reeds in dit eerste jaar hun nut bewezen. Gedurende dit tijdstip werd reeds 90 maal van de verschillende posten gebruik ge maakt. Gevonden voorwerpen. 1 gummipop, 1 brug v. veeauto, 1 portemonnaie met in houd, 1 damesportemonnaie, 1 ledig olie vat en 1 taschje inh. eenig geld. NOORDEN. Polderverkiezing. De heer G. Blok Jr. alhier werd met zoo goed als algemee ne stemmen herbenoemd als lid van het bestuur van het waterschap „Westveen". Openbare begraafplaats. Blijkens een raadsverslag van de gemeente Zevenho ven worden onderhandelingen gevoerd om de alhier aanwezig openbare begraaf plaats, welke toebehoort aan de gemeen ten Nieuwkoop, Zevenhoven en Wilnis in eigendom over te doen aan de Ned. Her vormde Gemeente alhier.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15