ZATERDAG 16 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 11 BINNENLAND H.K.H. PRINSES JULIANA TE LONDEN. H.K.H. Prinses Juliana is, zooals gemeld, gisterochtend te Londen aangekomen. Nader wordt aan het „Vad." uit Londen gemeld: In de auto van Prinses Alice en lord Athlone gestegen, heeft de Prinses zich vervolgens met dezen naar hun woonplaats Kensington Palace begeven, waar Zij het grootste deel van haar Engelsch verblijf vertoeven zal, en dezelfde gele slaapkamer van den vorigen keer betrekken zal. He- «•n gaat Prinses Juliana met den heer en fflevr. de Marees v. Swinderen op Wind sor Castle logeeren, waar Zij de gast van den Koning en de Koningin zal zijn. Op 26 Juni zal het diner voor een uitgeko zen gezelschap van ongeveer 50 pérsonen plaats hebben op de Nederl. legatie, waar de heer en mevrouw de Marees van Swinde ren later voor een groot gezelschap een bal zullen geven. Op beide gelegenheden zal de Prinses uiteraard tegenwoordig zijn. Men verwacht, dat Zij veel samen zal zijn met prinses Alices dochter lady May Abel Smith, die daartoe meermalen van Windsor zal komen, waar zij woont. Zooals reeds gemeld, staat het bezoek aan de Royal Horse Show te Richmond op het program ma. Waarschijnlijk zal de Prinses ook voor den eersten keer de Royal Ascott-week bij wonen. WIE ZIJN ER VRIJGELOOT EN WIE NIET? Van „v. d. Berg" tot „Cats" vrij zeker Bij de op 12 Juni 1.1. gehouden loting is uitgemaakt, bij welken naam de aan wijzing tot gewoon dienstplichtige voor de lichting 1936 zal beginnen. Menigeen zal echter ook gaarne willen weten, bij wel ken naam of bij welke letter ongeveer deze aanwijzing zal eindigen. Uit goede bron vernemen wij hieromtrent het vol gende: Het getal vrijgelote personen bedroeg de laatste jaren 10 a 14 pet. van het getal ingeschrevenen, dat er na aftrek van vrij gestelden en afgekeurden overbleef. Hier van uitgaande, zijn enkele steekproeven genomen, beginnende met Bernardus Cats, geboren 31 Maart, welke naam als nummer één voor de lichting 1936 is aangewezen.- Deze steekproeven hebben de volgende uitkomsten gegeven. Als het getal vrijgelote personen tien procent beloopt, zal de eerste, die vrij is, onder de letter B gezocht moeten worden, ongeveer bij namen als Van den Berg en Berkhuijsen. Wordt dit getal 14 procent, dan zal de eerste vrij vermoedelijk iemand zijn, wiens naam met een A begint en on geveer Alsem of Augustijn luidt. Er is alzoo veel kans, dat van den naam Bernardus Cats af tot den laatste, die on der de Z wordt ingeschreven, en zelfs nog de eersten, die onder de A vermeld wor den, allen tot gewoon dienstplichtige be stemd zullen worden, voor zoover zij niet wegens vrijstelling, afkeuring of een der gelijke reden uitvallen. Van Alsem tot Van den Berg is de kans twijfelachtig en van Van den Berg tot Bernardus Cats, geboren 31 Maart is de kans op vrijloten vrij groot Nog onzekerheid. Toch houde men er rekening mede, dat de werkelijke uitkomsten afhankelijk zijn van verschillende gegevens, die eerst later bekend worden, in de eerste plaats het ge- heele getal ingeschrevenen, dan hoeveel er worden vrijgesteld en afgekeurd en natuur, lijk ook de sterkte van de lichting. Al de gemaakte schattingen kunnen zoowel mede- als tegenvallen. Ook vertoont de eene gemeente of gemeentegroep veelal eenig verschil met een andere. Het lijkt wellicht wat vreemd, dat wan neer er tien procent vrijloten, waarschijn lijk alleen een gedeelte van de C en een gedeelte van de B vrij zullen zijn. Dit komt doordat er veel personen zijn, wier naam met een B begint. „Vrij" is niet „vrij". Het van vroeger in zwang gebleven woord „vrijloten" versta men niet in de zen zin, dat hij, die vrij loot, van alles af zou zijn. Ieder, die niet tot gewoon dienst plichtige wordt bestemd en ook niet on geschikt is bevonden, wordt bestemd tot buitengewoon dienstplichtige, wat wil zeg gen, dat hij in geval van oorlog, oorlogs gevaar of andere buitengewone omstandig heden in werkelijken dienst kan worden opgeroepen. VERVOER VAN AARDAPPELEN. In verband met het feit, dat thans de nieuwe aardappelen in breeden kring in de consumptie komen, zijn door de aardap pelcentrale enkele nieuwe maatregelen ge troffen en tegelijkertijd bepalingen die op het vervoer van oude aardappelen betrek king hebben, tijdelijk buiten werking ge steld. Voor de nieuwe aardappelen wordt thans een veiligheidsverklaring afgegeven waar op de aardappelen vervoerd moeten worden tot het consumptiegebied, dat de hande laar aangeeft. In dit consumptiegebied is het vervoer vrij en indien de aardappelen daar om de een of andere reden niet ver kocht kunnen worden, kunnen zij met een re-expeditiebewijs naar een ander con sumptiegebied vervoerd worden. De heffingen op de nieuwe aardappelen zijn afhankelijk van den prijs en zullen iederen dag opnieuw worden vastgesteld. Voor de oude aardappelen blijven de be staande bepalingen van de Aardappel Cen trale van kracht. Aangenomen wordt, dat met van 1 Juli alleen nog maar nieuwe aardappelen zullen worden geconsumeerd en gedurende de maand Juli zullen dan ook alleen hierboven omschrèven bepalingen gelden. RUIM 150.000 WINKELS IN NEDERLAND Daaronder zijn 37.500 kruidenierswinkels, 12.300 manufacturenwinkels, 11.800 sigaren winkels, 11.300 slagerijen, 11.100 brood winkels Ditmaal zijn de voorloopige uitkomsten van de Bedrijf stelling van 31 December 1930, die het Centraal Bureau voor de Sta tistiek in het thans ter perse zijnde Maand schrift (afl. 5) publiceert wel heel belang rijk; zij hebben namelijk betrekkelijk op de winkelbedrijven, waaromtrent tot dus ver nog maar zéér weinig bekend was. De gegevens betreffen niet alleen de za ken die uitsluitend uit een winkel bestaan, maar ook de winkels, verbonden aan in- dustrieele of andere ondernemingen. De personeelcijfers hebben alleen betrek king op het eigenlijke winkelpersoneel (incl. de medewerkende echtgenooten van de bedrijfshoofden). Er kon niet zooals bij de andere bedrijfstakken een over zicht worden samengesteld van het admi nistratief, het technisch personeel in alge- meenen dienst, omdat deze categorieën in winkels gecombineerd met industrieele bedrijven in den regel voor beide bedrijfs soorten werkzaam zijn. In winkels vallen de onder de grootte-klasse „O personen" zijn uitsluitend de bedrijfshoofden werk zaam. In verband met de soort der artikelen, welke verkocht worden, is het winkelbe drijf verdeeld in 47 groepen. Worden arti kelen, behoorende tot twee of meer groe pen verkocht, dan is de winkel gebracht onder de groep waartoe de voornaamste artikelen behooren. Voor enkele veel naast elkaar voorkomende groepen van artike len, is evenals dat bij de industrieele bedrijven gedaan is een „gecombineer de" winkelgroep gevormd. Thans zijn de totaalcijfers voor geheel Nederland gepubliceerd. In de definitieve publicatie zullen nog een aantal andere gegevens betreffende de winkelbedrijven voor alle gemeenten boven 10.000 inwo ners afzonderlijk en voor de gemeenten van 5.000 inwoners per provincie worden gepubliceerd. In 73.086 winkels waren uitsluitend de bedrijfshoofden werkzaam. In 57.176 win kels was bovendien één persoon werkzaam waaronder in 49.067 gevallen één vrouw. Het aantal winkels met een personeel van 25 personen bedroeg 20.607, met een to taal personeel van 51.315, waaronder 30.673 vrouwen. Winkels met 610 man personeel waren er 1.132 (in totaal 8.137 personen, waaronder 4.677 vrouwen). Verder waren er 414 winkels met 1150 personen (7.951 personen, waaronder 5.217 vrouwen), 56 winkels met 51200 personen (5.240 per sonen, waaronder 4.188 vrouwen), en 6 winkels met meer dan 200 personen (2.406 personen, waaronder 1.967 vrouwen). Voor de indeeling van de verschillende soorten winkels naar grootte-groepen ver wijzen wij naar de publicatie zelve. DE NIEUWE STEUNREGELING. Op initiatief van de gezamenlijke Vak centrales te Almelo is Donderdagmiddag in het gebouw ,St. Joseph" aldaar een persconferentie gehouden. Deze conferentie stond onder leiding van den heer J. Olthof, voorzitter van den Al- meloschen Bestuurdersbond (N.V.V.) die in zyn openingswoord het doel van deze conferentie uiteenzette n.l. aan te toonen, dat de nieuwe steunregeling voor Twente, welke ook voor het heele land zal gelden, aan de groote gezinnen niet ten goede komt, maar integendeel zeer schadelijk daarvoor is, en oorzaak is dat deze gezin nen, doordat ze onvoldoende gesteund worden, tot de grootste ellende gedoemd en aan den rand van pauperisme gekomen zijn. Dit-klemt te meer, aldus de voorzitter, omdat algemeen de meening is verkon digd, dat genoemde steunregeling aan de groote gezinnen ten goede zou komen. Dat dit niet zoo is, toonde spr. aan de hand van enkele voorbeelden aan. Wij noemen er hiervan een paar die we hier laten volgen: Gezin 1 bestaande uit man, vrouw en 9 kinderen. Volgens de oude regeling kreeg dat gezin 13.25 steun, volgende de nieu we 9.05. Gezin II bestaande uit man, vrouw en 8 kinderen. Volgens de oude regeling kreeg dat gezin aan steun 18.20, volgens de nieuwe 17.90. Gezin III bestaande uit man, vrouw en 5 kinderen, oude regeling 13.75, nieuwe 14.20. Hier is een kleine vermeerdering van 45 cent per week te constateeren. Gezin IV bestaande uit man, vrouw en 2 kinderen, oude regeling 12.65, nieuwe 11.80. Van de genoemde inkomsten aan steun moet alles, ook de huishuur betaald wor den, zoodat in al die gezinnen wekelijks een schuld gemaakt wordt van 4 tot 5 gul den. De heer van Loevezyn (R. K. Werklie- denvereeniging) besprak het lot der kost gangers, voor wie de steun ook verlaagd is. Velen van deze, aldus spr., moeten hun heele bedrag als kostgeld afgeven en ko men daardoor zeer in 't gedrang. Daarbij komt nog dat steuntrekkende gezinnen, die vroeger kostgangers hielden, deze thans afschaffen, omdat van het kost geld wat er betaald wordt 2/9 van hun steun wordt afgetrokken. Vele kostgangers zijn dan ook genood zaakt zich met minder soort gelegenheden tevreden te stellen, met alle gevaren voor al op moreel gebied, daaraan verbonden. Nadat nog verschillende vragen waren gesteld bij de beantwoording waarvan bleek, dat het een niet te ontkennen feit is, dat de nieuwe steunregeling voor de groote gezinnen vooral, een verslechtering beteekent en oorzaak is van veel en groo te ellende, met als laatste gevolg een ver val tot pauperisme, werd de conferentie gesloten met de hoop dat ze zou bijdragen om ons nijvere volk voor verdere rampen en algeheele inzinking te behoeden. DE RIJKSMIDDELEN IN MEL Blijkens het Overzicht der Rijksmiddelen per ultimo Mei was voor de Directe Belas tingen op dien datum 41.224.026 (v. J. ƒ45.182.913) op kohier gebracht). De overige middelen brachten in Mei 30.297.287 (v.j. ƒ25.541.105) op, in de eerste 5 maanden van 1934 131.031.962 (V. J. 123.852.733). NEDERL. KATHOLIEKENDAG. Het programmaboek. Het programmaboek van den 8en Neder- landschen Katholiekendag te 's-Hertogen- bosch, 23 en 24 Juni, is heden verschenen. Wij vestigen er de aandacht op, dat het secretariaat gevestigd is Havensingel 8, Den Bosch, waar congreskaarten verkrijg baar zijn onder gelijktijdige overmaking van het verschuldigde bedrag ad 1.25 op de girorekening. PRIJS OVERMELK. De Crlsis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de hierna te noemen gemeenten de prijs der z.g. overmelk voor de week van 17 tot en met 23 Juni 1934 vastgesteld is op tenminste 3.3 (drie en drie tiende) cent per liter. De bedoelde gemeenten zijn: Rotterdam, Delft, Dordrecht, Leiden en Gouda. BOUWFONDS ten behoeve van de vestiging der E.E. Paters Benedictijnen te Egmond. Totaal vorige opgave ƒ24.488.80. Inge komen giften van 7 April16 Juni 1934. ƒ2.0.88.86. Totaal 26.577.66. Giften voor dit doel worden aangenomen bij de St. Paulus-Abdij te Oosterhout N.V. Gironummer 39167 en ten kantore van de firma Theodoor Gilissen, Nieuwe Doelen straat 1214 te Amsterdam, Gironummer 28485. Voor het doen van giften in natura, welke dankbaar zullen worden aanvaard, kan men zich wenden tot den heer J. J. M. Wiegman, secretaris van het comité tot in zameling van gelden voor den bouw van een Benedictijner Klooster te Egmond, te Wassenaar. Gedenkteeken voor wijlen Hare Majesteit de Koningin-Moeder als Ambachts- vrouwe van Baarn. Te Baarn, de Zomerresidentie van wijlen Hare Majesteit de Koning-Moeder, is het voornemen gerijpt de nagedachtenis van de Ambaohtsvrouwe blijvend te eeren, door het oprichten van een monumentaal ge denkteeken. Daartoe heeft zich een uitgebreide Com missie gevormd uit alle rangen en standen van de burgerij, waarvan de burgemeester Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen Eere-Voorzit- ter, en Jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsfeer- gen, Intendant van het Paleis Soestdijk, Eere-lid is. In het uitvoerend Comité hebben zitting: Dr. P. V. Astro, Voorzitter, Mej. W. Ger ritsen, J. B. Koëter, F. Strik, Jhr. Mr. J. W. D. H. Schorer, P. E. Tegelberg en H. M. van der Vegt. Het ligt in de bedoeling de gelden voor dit monument in hoofdzaak allereerst in de Gemeente Baarn te verkrijgen. Zooals men weet, ligt het Paleis Soestdijk in Baarn, van welke Gemeente Hare Majesteit de Hooge Ambachtsvrouwe was. Toch meende het Comité dat ieder, die tijdens korter of langer verblijf te Baarn de milde gastvrijheid genoten heeft door de open stelling van de bosschen van het Domein Soestdijk, ook in de gelegenheid gesteld moest worden, bij te kunnen dragen aan dit blijvend gedenkteeken. Ongetwijfeld zullen de zeer velen, die in den loop der jaren te Baarn hun vacan- tie hebben doorgebracht, uitdrukking wil len geven aan him dankbaarheid en mede werken aan de verweeznlijking van het plan van de Commissie. Iedere bijdrage, hoe klein ook, is van harte welkom. Dezer dagen heeft de Commissie mede- deeling ontvangen van Hare Majesteit de Koningin, dat Zij Hare hooge goedkeuring aan het plan heeft verleend. Baarn wil aan het nageslacht doen we ten, hoe groote liefde ons volk voor de diepbetreurde Ambachtsvrouwe heeft ge voeld. Daarom meent het ook met vrijmoedig heid een beroep te kunnen doen op allen in den lande, die genoten hebben van de open stelling der bosschen en parken, gelegen in deze Gemeente. Bijdragen kunnen worden gezonden aan den penningmeester Jhr. Mr. J. W. D. II. Schorer, Postrekening No. 183963 ten name van de N.V. Geldersche Credietver. kantoor Baarn. Dit denkbeeld is zeer sympathiek. De actie hier en daar, om in een willekeurige gemeente een dergelijk gedenkteeken te gaan oprichten, is ook goed bedoeld, maar schijnt ons wat heet van de naald en brengt het gevaar van een verbrokkeling, waar door er nergens iets waarlijks goeds komt. De Tweede Ned. Tentoonstellingstrein. Naar wij vernemen zal de tweede Ne- derlandsche tentoonstellingstrein bestaan uit 15 tentoonstellingswagens, een wagen met ontvangsalon en een restauratiewa gen. Thans staat vast, dat de trein 25 de zer van Bergen op Zoom naar Zeeuwsch- Vlaanderen zal vertrekken. Na terugkeer zal hij een tachtigtal Nederlandsche plaat sen bezoeken waaronder de volgende, in den omtrek van Leiden: Den Haag 18 t.m. 20 Juli, Scheveningen 21 en 22 Juli, Leiden 23 Juli, Hillegom 24 Juli en Alphen aan den Rijn S Augustus. LAND- EN TUINBOUW Bloemententoonstelling te Heemstede. H. M. de Koningin heeft het Bescherm vrouwschap aanvaard der in 1935 te Heem stede te houden bloemententoonstelling „Flora", uitgaande van de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur te Haar lem en samenvallende met haar 75-jarig bestaan. FINANCIëN EN ECONOMIE EMISSIE HOLL. IJZEREN SPOORWEG MIJ. Toewijzing slechts 15 pet. Naar wij vernemen, is by de inschrijving op de nieuwe uitgifte der 6 mill. 4 pet. obligatiën ten laste der Hollandsche IJze ren Spoorweg-Mij. voor een zoodanig be drag ingeschreven, dat de toewijzing slechts 15 pet. zal bedragen. „Hbld." LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJK! CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken van 6.30 tot 8 uur. Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Maandag Bestuursvergadering Metaalbe werkers 8 uur. Maandag Bestuursvergadering Houtbe werkers, 8 uur. Maandag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8.30 uur. Maandag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Donderdag Ledenvergadering Transport arbeiders 8 uur. Vrijdag Ledenvergadering Metaalbewer kers 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 urr. Ziekenkas 7 uur. Bondsleden bezoekt uw eigen gebouw. Voor de Volksbondleden wordt een bil jartwedstrijd georganiseerd, aanvangende 1 Juli, men geve zich hiervoor op bij den Concierge aan het Buffet Zij die zich opgaven voor den Katholie ken dag Den Bosch kunnen hun toegangs kaart afhalen aan het secretariaat de Ge nestetstraat 49. INTERPAROCHIEEL! ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapen borg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schoven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere Illen Maandag van de maand 's avonds om half 9, in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. Zondag te half 8 in de Kerk aan de Har- teebrug de H. Mis voor de zielerust van Vincent Dirksen lid van de Afd. Gezellen. Het is wel degelyk een plicht deze H. Mis by te wonen en te communiceeren. Zondag. Zaal geopend van 12.302.30 en van 7.0010.15, verpl'chte byeenkomst van 8.1a9.45, 10.15 wordt d* zaal gesloten. Van 12 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De spa,rkas wordt waargeno men door de heeren P. v. Bergen en Hene gouwen en J. Vreeburg. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.15 uur Prysbiljarten prachtige pryzen, Beurtrooster: Zondag: A. v. Remundt en G. Cambier. Maandag H. Nyhuis en G. Cambier. Dinsdag P. Oostdam en P. Berbee. Donderdag A. v. Remundt en H. Nyhuis. Zaterdag P. Oostdam en H. Friesema. Maandag by eenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Tevens 3de Maandag der maand 8.30 uur inschrijving nieuwe leden in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. Dinsdag. Byeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur jaarvergadering Studie en De- batingsclub St. Petrus Canisius. Woensdag geen Liedertafel. 8.30 uur jaarvergadering Wandelsport. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.30 uur jaarvergadering Personeel Drukkerij. Vrijdag 8.30 uur Jaarvergadering Muziek- gezlschap Frans Schweitzer. Zaterdag byeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en lede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Denkt er om, retraitanten, het geld voor de Retraite geeft de hoogste rente. Een Gezel die nooit aan de Kerstretraite kan deelnemen late die gebruik maken van de Gezellenretraite van 710 Juli a.s. te Noord wij kerhout. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag van 1 tot 2 uur bibliotheek. 2.00 uur J. W. Blauw Vendel en Adspi- ranten speurtocht. 2.30 J. W. Oranjevendel fietstocht. Dinsdag 7.15 uur Tarcisiusban. 7.30 Aspirantenban B. Woensdag 7.30 Missieclub. 8.30 Godfriedban. 8.20 Willibrordusban. Donderdag: Feest v. Aloysius Patroon der jeugd. 7 uur Franciscusban. "rtiF 7.00 Adspiranten A. 7.45 uur Repetitie spreekkoor Franciscus en Willibrordusban. 8.30 Aloysiusban Viering Patroonsfeest. Inwyding en toewijding aan Aloysius. Ieder J. W. van Aloysius zorge voor bloe men en is op tyd aanwezig. Zaterdag: 6.00—6.30 uur. Afrekenen by den Penningmeester en J. W. club. Van 89 uur bibliotheek. Aspiranten zorg dat deze week afgetee- kend wordt je eischenkaart, wil je by de komende installatie worden geinstaleerd. Voor Christus onze Koning vooruit. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Bibliotheek en spaarbank. Zondag 3.45 uur Byeenkomst van leden, die niet in een Jonge Wachtgroep zyn. 4.10 uur Contributie betalen voor de le den onder de 14 jaar, daarna naar het ter rein, slagbal, voetbal. 7.30 uur Contributie betalen in 't Club huis voor de leden boven de 14 jaar, daar na naar het terrein, voetbal. Maandag 6.30 uur Antonius, Franciscus-, Hubertus en Arnoldusgroep. Dinsdag, 8.15 uur Wandelclub „De Trek vogels". Woensdag: 6 uur Postzegelclub, Jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8.15 Tooneelclub. Donderdag 8 uur Esperantoles. Zaterdag 2.30 uur Byeenkomst van het Maria-Vendel. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen, bibliotheek en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek, 1010.15 Ontbijt; 10.15 11.30 uur ontspanning voor Afd. I. 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens gewoon te. Maandag 5.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. Zaterdag 67 uur Gymnastiek Jongste afdeeling. 78 uur idem hoogste afdeeling. 810 uur ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg IS. AvondbiJeenkomstej voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Zondag: Concours Noordwykerhout St. Bavo-terrein, vertrek per fiets 12 uur, Haarlemmertrekvaart hoek Maresingel, per tram 12.15 uur Stationsweg. Maanda: Tamboers Pieterskerkgracht 8 u. Woensdag: Harmonieleerlingen 7.30 uur 8.15 uur, harmonie 8.30 uur Pieterskerk- gracht. Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den. DE GRAAL' Zaterdag 3 uur Mulo-club. 4.30 uur kl. cadetten. 7 uur groote cadettenclub. 8.3010 uur contributiebetalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 36 uur leeszaal. 5 uur zang. 2 uur vertrek fietsclub. 3.30 uur, degenen die mee naar Den Bosch gaan moeten zorgen in de R. K H. B. S. te zyn. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89 uur turnclub Parcival. 8.159.15 uur tumclub „Spirit". 89.30 uur weven, missiehand werken, charitatieve club. Dinsdag 78.30 uur naaien en handwer ken. 9.15 uur Inwydingscursus voor de leden. 8.309.30 uur E.H.B.O. cursus. 8.3010.00 uur vioolclub. 89.30 uur Alg. Ontwikkel. Woensdag 15 uur Kruiskinderen. 23 uur gym. kleuters Ursulasteeg. 7.309.30 uur reidansen. 7.008.30 uur knipcursus. 9.15 uur verloofdenclub. Donderdag: 56 uur gym. kleuters Heerensingel- school. 68 uur Gym. „Jong Leven". 8.309.30 uur Turnclub „Actief". 78 uur trommelen. 8.009.30 uur houtzagen, mandoline, handwerken en reidansen. Vrijdag 89.30 uur naaien en knippen. 8.30 uur byeenkomst voor alle ingewyde leden. 8 uur costuumnaaien op de vakschool. 8.15 uur Korfballen op het sportpark „Haagweg". Excelsior Alleluja Vooruit! WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoever loopt de grens van Lei den aan den Hooge Ryndyk met Zoeter- woude en aan den Rynsburgerweg met Oegstgeest? Antwoord: De grens aan den Hooge Ryndijk loopt zeer grillig. Vanuit het hart van de sloot naby de villa Grenshoek over den weg om via de sloot weer in den polder te loopen. Het eigenaardige geval doet zich hierbij voor, dat drie huizen, die geheel in Zoeterwoude liggen de gemeente Leiden voor de deur hebben op den groo- ten weg. Aan den Rijnsburgerweg loopt de grens links geheel aan de buitenzyde der Nach tegaallaan en rechts tot ongeveer op de helft van den Warmonderweg.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11