VRIJDAG 15 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK ONGEVAL. Gistermiddag omstreeks vijf uur is te Apeldoorn op den Arnhemscben weg ter (hoogte van de Eendnachtstraat een wielrij der, de 70-jarige H. Dekker, bij het over steken van den weg door een hean achter opkomende auto, bestuurd door den heer S. uit Apeldoorn aangereden. Met een ernstige schedelbreuk werd de man opge nomen, hij was vrijwel op slag dood. De auto is door de politie, die een onderzoek naar de schuldvraag instelt, in beslag ge nomen. DRIE WONINGEN IN HENGELO DOOR BRAND VERNIELD. Gisternacht is brand ontstaan in een schuur aan den Emmaweg te Hengelo, vermoedelijk door het in brand raken van een kunstmoeder meldt de „Tel." Het vuur breidde zich zeer snel uit en deelde zich spoedig mede aan de woning en ver volgens aan de twee naastgelegen woninij gen. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, gelukte het niet ondanks alle moeite het complex woningen te behou den. De op ongeveer zestig meter afstand staande schuur van de fabriek der N.V. Hazemeyer werd door eigen materiaal der fabriek natgehouden en kon zoodoende, zij het dan ook met groote moeite, behouden blijven. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. Een onderzoek wordt door de politie ingesteld. VERDACHTE BRAND. Landbouwer gearresteerd. Woensdag is brand uitgebroken in de boerderij vain den heer H. R. te Metala- wier. Omwonenden wisten het vuur echter spoedig te bedwingen. Als verdacht vain brandstichting is Donderdagmorgen iin ver boor genomen de landbouwer H. R. Bij on derzoek naar de oorzaak van den brand heeft men onder het rieten dak stukken jut en papier, gedrenkt met petroleum, gevon den. De man blijft ontkennen. ZWAAR WEER BOVEN ARNHEM. Bliksem sloeg tweemaal in. Tijdens een hevig onweer, dat gistermid dag boven Arnhem losbarstte, is de bliksem tot tweemaal toe ingeslagen. In de eerste plaats sloeg de bliksem op een schoor steen van een huis aan de Spijkerlaan. De schoorsteen werd geheel gespleten. In de Bosohstraat sloeg de bliksem Op een an tenne van een bovenwoning. De bewoonster werd vermoedelijk-van den schrik bewus teloos. Schade van beteetoenis werd niet aangelicht. Door den hevigen regenval ontstond veel waterschade. Vele straten in de binnenstad overstroomden. De Velperweg, waar men met de verbreeding bezig is, stond blank. De planken, die voor overgang bij zijstra ten dienden, dreven in den stroom. Het tramverkeer ondervond alleen bij Velp vertraging, doordat de rails door de afstrooming van zand versperd raakten. „Hbld." POSTWISSEL VERVALSCHT. Vorige week Vrijdag werd door den In specteur van het postkantoor te Zandvoort bij de politie aangifte gedaan, dat door middel van vervalsching van een postwis sel en bedrag van 191.15 was geïnd. Bij het onderzoek bleek, dat deze post wissel te Bennebroek ten bedrage van 1.15 was gestort. Hij was geadresseerd aan een ebwoner van de Zeestraat, waar de man, die de postwissel inde, zich te voren had vervoegd, voorgevende, dat de postwissel abusievelijk aan dit adres was gezonden. TEVREDEN ZIJN IS GELUKKIG ZIJN. Wilt gij volkomen tevreden zijn over Uwen schoonmaak, vergeet dan niet OSA- LON Stijfsel ook voor Uwe gordijnen te gebruiken. (2085) Het onderzoek der politie leidde naar H i 11 e g o m, waar de inspecteur meende het handschrift van den postwissel te her kennen. Weldra bleek, dat hij goed gezien had, want reeds den daarop volgenden nacht kon de dader, toen hij des nachts te half twee thuis kwam, door een agent worden aangehouden. Het bleek een 29- jaaüge bloemibollenkoopman uit Hillegom te zijn. Hij is ter beschikking van den Com missaris van politie te Zandvoort gesteld, wien hij het feit bekende. Hij is daarna overgebracht naar Haarlem. SPORT VOETBAL L.P.S.V.R.I.S. 2—2. Gisterenavond speelden voor een record aantal toeschouwers de Leidsche Politie Sportvereeniging en het R'damsch Inspec teurs-elftal een wedstrijd op het N.B.L.O.- terrein aan den Zoeterwoudsche Singèl. De Leidsche politie was versterkt met eenige UVS-spelers, wat een groote ver sterking beteekende. Kramp, de UVS-kee- per, heeft een aantal zeker schijnende doel punten uit zijn heiligdom getrommeld. De groote attractie voor het publiek was Lagendaal, die aan het verlangen van het publiek voldeed door beide doelpunten voor de Rotterdammers te maken: een on houdbaar schot en een juweel van een kop bal, beide gemaakt uit uiterst moeilijke po sitie. Over den wedstrijd het volgende. Als er is afgetrapt, is er dadelijk een overwicht van 'de Leidenaren. De Rotter - damsche achterhoede staat raar te schut teren maar door slecht richten blijven doel punten voorloopig uit. In de voorhoede der Rotterdammers moet het van Lagendaal komen, die het voorloopig kalm aandoet. L.P.S.V. weet eindelijk uit een algemee- nen aanval te scoren (10). Nadat aan weerszijden verschillende kansen gemist zijn, breekt onveranderd de rust aan. Na de thee hetzelfde spelletje: een aan vallend L.P.S.V. en een stug verdedigend Rotterdam. Toch weet Leiden den voor sprong te vergrooten als de Rotterdamsche doelman mist (20). Dat werd de tegenpartij te bar. Ze ver zetten eenige spelers in het elftal en van dat oogenblik speelde er slechts één elf tal, het Rotterdamsche. Doelpunten konden niet meer uitblijven en het was Lagendaal, die de partijen met de twee bovengenoem de doelpunten op gelijken voet-bracht (2 2). Dat zij ook het winnende doelpunt niet maakten kwam door het goede keepen van Kramp en door hulp van den scheidsrech ter, die de onmogelijkste beslissingen nam, dat hem een dankbaar gefluit en geloei op leverde. De gedeeltelijke opbrengst is bestemd voor een liefdadig doel t. w. voor de nabe staanden (weduwe en kinderen) van den politie-scheidsrechter Pelser te Haarlem. PAARDENSPORT DUINDIGT. Na een rustperiode van enkele weken gaat de renbaan Duindigt Zondag a.s. weer haar hekken openen. Het uitgebreide pro gramma zal bestaan uit een vierde klasse draverij, twee draverijen, te rijden door heerrijders, onderscheidenlijk voor le, 2e en 3e klasse paarden, een heatprijzendrave rij le klasse en twee rennen op de vlakke baan, waarvan er een gereden zal worden door dames. De courses zullen te 2.15 uur beginnen. ATHLETIEK DE Z. H. A. B.-WEDSTRIJDEN. De deelname van „Donar". Donar zal bij de a.s. Z. H. A. B.-wedstrij- den op 't S. V. V.-terrein uitkomen op de volgende nummers: 1. 100 M. C.-klasse. 2. 1000 M. 3. Vèrspringen. (C.-klasse). 4. 800 M. B-klasse. 5. 800 M. A-klasse. 6. Estafette 3 maal 1000 M. 7. Dwars door Schiedam (51/2 K.M.), (Personeel). Hierbij zullen Visser en Meskers voor 't eerst op personeele wedstrijden de Do- nar-kleuren verdedigen. Moge hun dat ge lukken! R.-K. S. V. „Wilskracht". Naar men ons mededeelt, is de R.-K. S. V. „Wilskracht" uitgenoodigd om op 17 Juni een dualmeet te houden met de ath- letiekver. „Teijlingen" te Sassenheim op de volgende nummers 100 M„ 400 M., 1500 M„ 4 maal 100 M. estafette en een Olympische estafette 800, 400, 800, 100 M„ vèrspringen, hoogspringen, kogelstooten en speerwer pen. Ook is „Wilskracht" uitgenoodigd een propaganda uitvoering te geven op 24 Juni te Langeraar, waaraan door de heeren- en adspiranten-afdeelingen zal worden deelgenomen. Het geheel staat onder leiding van den heer P. Zuidam, dir. der vereeniging „Wilskracht". Het vertrek naar Sassenheim is be paald op 11 uur van^f het Visserpark te Alphen aan den Rijn. WATERPOLO HET IJ—A. Z. 5—0. Het IJ begon met vijf spelers tegen een voltallig A. Z.-team. Weldra kwam de zes de IJ-man opdagen en tegen dc rust was het IJ voltallig. Ondanks de numerieke meerderheid in het begin kon de A. Z. niet tot scoren ko men. En toen een A.Z.-speler het water werd uitgestuurd wegens wegzwemmen vóór fluiten, was het reeds sterker. Even later werd nogmaals een A.Z.-speler ver wijderd. Toen de zevende IJ-speler het water inkwam, telde A. Z. dus nog maar vijf spelers. Geen wonder, dat Het IJ nu weldra leidde (10). Met volledige ploe gen werd vervolgd en nog voor rust stond het 2—0. Na de hervatting bleef Het IJ voort durend sterker, zooals te verwachten was, en scoorde nog driemaal, zoodat Het IJ met 50 won. De Zijl H—D. W. R. II 2—1. Gisteravond speelden in de Zweminrich ting de Zijl bovengenoemde vereeniging. Voor de rust weet Geeve door snel op zwemmen met een hard schot de score voor de Zijl te openen. (10). Na de rust blijkt D. W. R. over meer ausdauer te beschikken dan de Zijl, doch Geeve weet .nietterpir voor de tweede maal te doelpunten (20). Bij het uitzwemmen plaatst de D. W. R.- midvoor den bal terug naar den midach- ter, die met een ver schot den keeper het nazien geeft. Kort hierop is het einde (21). WANDELSPORT The Wanderers (Bodegraven). Woensdagavond 1.1. werd de 3de trai- ningsmarsch van „The Wanderers" te Bo degraven gehoiiden. Hoewel, zulks vermoedelijk in verband met den grooteren afstand, eenige vorige deelnemers niet aan den start verschenen, startte toch nog een dertigtal personen. De marsch, die zich uitstrekte over een afstand van 21 K.M., werd door alle per sonen in 3 uur en tien minuten volbracht. De 4e marsch wordt a.s. Donderdagavond 21 Juni gehouden. Route: rond Alphen. Start 7 uur 15 min. Deelnemers en deelneemsters worden verzocht om 7 uur bij het Beursgebouw aanwezig te zijn. ÜïT DE RADIOWERELD Programma's van Zaterdag 16 Juni. Huizen, 1875 M. KRO -uitzending. 8.00 Mcxnge n concert 10.00 Gramofoonplaiben 11.30 Ooggetuige-verslag van de tewa terlating en doop van de „Bloemfontein". 12.45 Lunchconcert door het K.R.O.- orkest. Te 1.15 Bericht van den Ned. Postduivenbond van Zaterdagvliegers. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 3.30 Onthulling van het Mgr. dr. Ariëns- moniument te Enschedé. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Zwemcursus. 5.20 Liedjes door Hein Staal. 5.30 Esperanto-ndeuws. 5.45 De KRO-Boys, afgewisseld te 6.00 uur door liedjes van Hein Staal, te 6.20 door het Journalistiek Weekoverzicht. 7.15 Dr. M. H. v. Halff over tubeloulose van beenderen en gewichten, waarna gra mofoonplaten. 7.45 R.K.F.-kwartiertje en Gramofoon platen. 8.10 Vaz Dias, waarna Volkszang- en mu- ziekdemjonistratie in het Vondelpark te Am sterdam. 9.30 Concert op Cinema-ongel door Al- phons Drieseen, afgewisseld te 9.50 door voordracht van Leon v. d. Hulst. 10.30 Vaz Dias en de KRO-boys. 11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continubedr. 12.30 Klein VARA-Ensemble. I.45 Causerie. 2.00 Klein VARA-Ensemble. 2.30 Het avontuur van het zonderlinge testament, naar Conan Doyle. 3.00 Orgelspel. 3.30 Causerie. 3.50 Muzikale causerie. 4.30 Filmpraatje. 4.45 De Flierefluiters. 5.15 Gramofoonplaten. 5.40 Literaire causerie. 6.03 De Wielewaal. 6.30 Terschellingsche uitzending. 7.00 GramofoompLaten-reportage van de Tewaterlating en doop van het m.s. Bloem fontein. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Gramofoonplaten. 8.17 Causerie. 8.32 VARA-orkest. 9.00 Vaz Dias. 9.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.15 Vervolg concert. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Vervolg orkestconcert. II.0012.00 Gramofoonpliaten. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05. Lezing. 12.20 Northern Studio-orkest. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Gramofoonplaten. 2.50 B elf aster Omroeporkest. 3.50 Percy Bush en zijn orkest. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.25 Reislezing. 7.50 Orgelspel. SCHAKEN ALJECHIN WERELDKAMPIOEN Gisteravond werd het tournooi tusschen dr. Aljechin en Bogoljubow om het we reldkampioenschap schaken, dat nu reeds 11 weken aan den gang is, beëindigd. De stand was zoodanig, dat Aljechin nog maar een halve punt noodig had om den titel van wereldkampioen te behalen. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. Causerie. 9.55 Fred Hartley's Novelty kwintet. 10.50 Reportage v. d. Taptoe te Alders- hot. 11.20 Het BBC-Dansorkest. 11.5012.20 Vervolg der reportage. „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Goldy-orkest. 8.20 Orkestconcert. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.50 Gramofoonplaten. 3.205.20 Omroeporkest. 8.20 Concert door Arbeiders-Zangver. uit Fuimen. 9.20 Hoorspel. 9.35 Piano-recital. 9.50 Hoorspel. 10.25 Omroeporkest. 11.2012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.25 en 7.50 Gramofoonplaten. 12.20 Pihilh. orkest. 1.20 Orkestconcert. 3.05 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestconcert. 7.20 Gevar. programma m.m.v. boeren- kapel, koor en solisten. 8.35 Gevarieerd programma. 10.40 Gevar. programma m.m.v. het We- rag-Kamer-orkest, solisten en Gramofoon platen. Rome 421 M. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 „Bacco in Toscano" van Castelnuovo- Tedesco. Hierna „La monacella de la fon- tana", van Mulè. Brussel 322 en 484 meter. 332 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Salonorkest. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest m.m.v. zangsol is tc. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.30 Cabaret-programma. 1.30 Gramofoonplaten. 1.40 Reportage. I.552.20 Revue-programma. 5.20 Zamgvoordracht. 6.20 Operettemuziek. 7.05 Radio-tooneel. 3.20 Gevar. concert num.v. symphonie- orkest en solisten. 10.3012.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Blaasconcert (Gramofoonplaten). 8.05 Toespraak. 8.20 Kernspreuk. Berichten. 8.30 „Glückliche Reise mit Eduard Kün- neke", gevar. programma. 10.40 en 11,05 Berichten. II.2012.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistribiitiebedrijf en dc R.O.V. Radio-centralc 3e Programma. 8.00—12.20 Keulen. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—15.50 Keulen. 15.50—17.02 Kalundborg. 17.20—20.30 BÏussel (VI.). 20.3022.40 Deutschl. sender. 22.40afloop Budapest of Parijs Radio. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 12.2017.35 Daventry. 17.35-^19.50 Brussel (Fr.). 19.50afloop Daventry. Wijzigingen voorbehouden. Dit is thans in de 26e partij geschied. Dr. Aljechin bood na 28 zetten remise aan, die door Bogoljubow geaccepteerd werd. Deze eindstrijd, die in de Kroll Opera te Berlijn plaats vond, werd o.a. bijgewoond door den Rijkscommissaris van Justitie, dr. Frank, die dr. Aljechin geluk wensch- te met het behaalde succes en zich gerui- men tijd met hem en Bogoljubow onder hield. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 18) Ja, voorzoover ik zien kan, heeft u den boel heel netjes aan kant zei Bedford. Maar u heeft geen licht hier? Praat hem een beetje naar den mond, fluisterde Brémond Bedford toe, terwijl Sabatier aan het zoeken was naar zijn lamp. En hardop ging hij voort: Ik feliciteer u van harte, Paul Saba tier. Maar ik had het eigenlijk wel van u gedacht. Ik weet, wat voor talenten la gen te sluimeren in dat schrandere brein van u! Ik heb altijd gezegd, voegde Bedford hieraant toe, dat Paul Sabatier de eerste man ter wereld is geweest, die de chemie in verband heeft gebracht met de motor constructie. En ik ben er van overtuigd, dat geen tweede man ter wereld zóó veel be reikt heeft in die richting als Paul Saba tier. Laten wij drinken op de gezondheid van Paul Sabatier! stelde Brémond voor. Nadat Sabatier voor ieder van hen een glas had volgeschonken, dronken zij plech tig op de gezondheid en het welzijn van Sabatier, die zich dit graag liet aanleunen. En wat is nu het groote geheim? vroeg John Bedford, toen hij met een sigaar in den mond plaats had genomen in een ge makelijken stoel. De geleerde stak zijn armen ver voor zich uit en schudde langzaam het hoofd. Och, mijnheer, het is zoo jammer, dat u geen chemist is. En mijnheer Brémond is dat jammer genoeg ook niet. Dat is te zeg gen, u zou niet begrijpen, welke rol de chemische stoffen kunnen spelen in de drijkracht van een motor.... alleen mis schien in een ze^r algeiroane zin. Daarom kan ik u niet met enkele woorden vertel len; wat het groote geheim is. Laat het u voldoende zijn als ik zeg, dat het hier gaat om het in toepassing brengen van een ze kere chemische kracht, te verwekken door een speciaal te ontwerpen machine. En als dat gebeurd is? Sabatier zwaaide opnieuw met zijn ar men. Dan, mijne heeren, dan zijn de moge lijkheden maar met een enkel woord te be schrijven: ze zijn onbegrensd. Bedford en Brémond keken elkaar aan en toen zij hun glas weer naar de lippen brachten, zag Sabatier, dat de mannen beefden van opwinding. En zou onder uw leiding zoo'n ma chine kunnen worden samengesteld? Zou u in staat zijn, die machine met die eigen aardige chemische kracht, drijfkracht bij te brengen? Sabatier had den brand gestoken in zijn groote pijp, en, ';erwijl hij een reusachtige rookwolk naar de zoldering buies, knikte hij langzaam met het groote hoofd. Ja, dat kan ik. Als wij eens even aannemen, dat u on middellijk aan het werk zou gaan, hoeveel tijd zou u dan noodig hebben om uw werk te voltooien? Een maand na den dag, waarop ik een aanvang maak met het werk, kan alles klaar zijn, vooropgesteld, (dat u voor de grondstoffen zorgt. Bedford wendde zich tot Brémond. Laten wij dan nu eerst maar eens be spreken, wat er te doen valt. Sabatier, u doet natuurlijk met ons mee.... Ja, tegen een derde deel van de netto opbrengst. Natuurlijk. U krijgt een derde deel van de netto opbrengst. Daarom wil ik u ook vertellen wat ik van plan ben. Die jonge man, die Workman Een genie, mijnheer! Een genie! riep Sabatier in bewondering uit. Wiens uitvinding wij nu in ons bezit hebben, voegde Bedford daar sarcastisch aan toe. Workman heeft vanavond een contract geteekend, zich verbindend, voor geruimen tijd in dienst te treden van de firma Armadale, tegen een heel behoorlijk salaris. Hij stond er alleen op, dat wij voor hem een klein laboratorium zouden inrich ten. waar hij zijn uitvinding zou kunnen voltooien. Begrijpen jullie me? Ja, ik begrijp er zooveel van, ant woordde Sabatier, dat het uw taak zal zijn, om te voorkomen, dat Workman zijn uit vinding voltooit, vóórdat wij geheel klaar zijn. Ik zal er voor zorgen, dat die uitvin ding van hem nimmer voltooid wordt, zei hij dreigend. Mocht dat wel het geval zijn, dan zal ik er voor zorgen, dat zij zijn laboratorium nimmer verlaat. Uitstekend, antwoordde Sabatier. Het beste is, om zoo openhartig mogelijk te zijn. Wij mogen dus aannemen, dat wij met dien jongenman geen rekening meer behoeven te houden. De eerste" vraag, welke beantwoord dient te worden, is deze, zei Bedford. Waar zult u werken? Het zal me heel moei lijk vallen om u hier in Engeland de grond stoffen te verschaffen. En wij dienen ook rekening te hou den met de bestemming van de uitvinding, als zij eenmaal zoover gevorderd is, dat zij verkoopbaar is geworden. Sabatier blies nog een paar groote rook wolken omhoog en keek de heeren dan scherp in het gelaat. Mijn vrienden, laat die zaak maar ge heel aan mij over. Dicht bij Rouen ben ik in het bezit van een klein kasteel. Het ligt aan den landweg naar Parijs.een ideale rustige plek, waar ik even veilig en on gestoord kan werken, als wanneer ik mijn werkplaats liet overplaatsen naar de Noordpool. Daar heb ik bovendien een la boratorium, dat groot genoeg is voor dit werk. Ik heb daar tevens een betrouwbaar mecanicien, met wiens hulp ik het geheele werk kan voltooien. Ik, Sabatier, zal de man zijn, die het eerste.... maar stil we mogen den naam van de machine zelf nog niet noemen. De twee andere samenzweerders keken elkaar aan en Sabatier rookte rustig ver der. Ik was van plan geweest u het gebruik aan te bieden van mijn eigen laboratorium, zei Brémond. Maar.... Ik geloof, dat het voorstel van Saba tier inderdaad beter is, meende Bedford. Wij beiden zijn dan ieder even ver van zijn werkplaats verwijderd en kunnen er om beurten eens gaan kijken. En ik hoop heel dikwijls de eer te hebben, de heeren op bezoek te krijgen, zei Sabatier hoffelijk. Goed, dat is dus afgesproken. Verder behoeven wij op het oogenblik geloof ik, niets te bespreken, is het wel? Brémond, die tot op dat oogenblik wei nig had gezegd, schraapte zijn keel en sprak: Wij dienen toch de inleidende onder handelingen te voeren voor den verkoop van de uitvinding. Inderdaad, antwoordde Bedford. Vrienden, zei Sabatier, ik zou u wil len aanraden, geen onderhandelingen tot verkoop van de uitvinding te willen aan- knoopen, vóórdat het toestel geheel vol tooid is. Een oogenblikje practijk en een proefondervindelijk bewijs is meer waard dan een heele maand van onderhandelen en besprekingen. Tegen den tijd, dat het toestel klaar is, stelt u zich in verbinding met de regeering van het land, aan wie u de uitvinding meent te moeten verkoopen. Deze regeering stuurt dan een betrouw baar afgevaardigde en die persoon zal de eerste, zijn die met ongekende snelheid door het luchtruim zal zweven in het toe stel van Paul Sabatier! Bedford en Brémond zagen in, dat dit zoo dom nog niet was en besloten, op zijn voorstel in te gaan. Dat kunnen wij dan bij onze volgende ontmoeting nog wel even bespreken, merk te Bedford op. De hoofdzaak is nu, dat Sa batier aan het werk gaat. Dan dien ik zoo spoedig mogelijk le vertrekken, zei Sabatier, die opsprong en zijn pijp leegkloptc. Hij nam een oud, versleten valies uit een hoek van het vertrek, gooide daarin een paar toiletartikelen, welke in alle moge lijke hoeken van de kamer slingerden.... knipte zijn valies dicht en wierp het op zijn schouder. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9