Uitslag van de Verkeerspuzz!e bij VROOM DREESMANN VRUDAG 15 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgeii van 15 Juni 1^ door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.6 te Skagen. Laagste barometerst.: 757.5 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 16 Juni: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noor delijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, aanvan kelijk weinig veran dering in tempera tuur, later iets war mer. De stijgingen van den luchtdruk over Scandinavië en de Britsche Eilanden gin gen gedurende het geheele laatste etmaal door. Hierbij verplaatste de Noordelijke kern zich naar het Kattegat, terwijl de Zui delijke stationnair bleef over de Golf van Biscaye. De as van het hooge drukgebied loopt thans Zuid West-Noord Oost van Scilly naar Skagen. Aan de Oost-zijde is het helder, zonnig weer, behoudens een kleine storing in Duitschland, die tot de Ardennen reikt; aan de Westzijde doet de Oceaan-depressie, waarvan de kern op 53 graden N.B. en 29 gr. W. L. ligt, haar in vloed gelden door betrokken weer en veel regen in Ierland. Ook op IJsland begint de barometer te dalen, terwijl in de Poolzee de depressie-stroom langs den weg door het hooge Noorden naar Noord-Scandinavië gestuit schijnt te zijn. Zooals de as van het gebied van hoogen druk ten Westen van ons bleef is de kans op een storing in het mooie zomerweer niet waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 18.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.t. Van Vrijdagnamidag 9.51 uur tot Zaterdagmorgen 4.09 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zaterdag 16 Juni voorm. 5.52 uur en nam. 6.12 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 21 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 22 gr. C. PRINSES JULIANA NAAR ENGELAND. Het bezoek aan Londen. De Daily Telegraph schrijft over het be zoek van Prinses Juliana aan Londen: „De Prinses komt een Londensch seizoen „doen". Zij zal gevolg geven aan een ouden wensch, haar eerste Royal Ascot te zien. Haar gastvrouw, Prinses Alice, zal haar op 21 Juni naar de renbaan brengen, dat is op den dag van de Gold Cup, opdat de erf gename van de kroon der Nederlanden zal leeren kennen hoe dit wereldberoemd modefeest er in werkelijkheid uitziet. De Prinses zal in de namiddagen en avonden deelnemen aan vele belangrijke partijen en haar ochtenden zullen zijn gewijd aan de bezienswaardigheden van Londen, in het bijzonder de musea. Bij aankomst op Vrij dag zal de Prinses afgehaald worden door haar familielid Prinses Alice die een nicht is van wijlen Koningin Emma en door Lord Athlone. Zij zullen rechtstreeks naar Ken sington Palace, het tehuis van de Athlones, gaan waar Prinses Juliana opnieuw de kamer in zonlicht-geel op de hoogste ver dieping zal hebben. Zaterdag vertrekt de Prinses naar Windsor Castle, waar zij de gast zal zijn van den Koning en de Konin gin. Op 26 Juni zal ter eere van de troon opvolgster een bal worden gehouden in de Nederlandsche Legatie, waar ook leden van de Britsche Koninklijke familie zullen komen. Een diner vooraf van vijftig, door den Nederlandschen gezant en mevrouw van Swinderen te geven, zal eveneens door de koninklijke gasten worden bijgewoond. De Prinses zal vele uren doorbrengen met Lady May AbelSmit, een oude vriendin van haar meisjesjaren. Kleine diners zullen worden gegeven in Kensington Palace voor Prinses Juliana. Ze zullen een informeel karakter dragen met het oog op het feit dat het bezoek een particulier karakter draagt". Prinses Juliana is gisteravond te 7 uur per stoomschip Batavier V naar Engeland vertrokken, in gezelschap van de hofdames jonkvr. van Tets en jonkvr. de Brauw en van Haar Kamerheer, baron Baud. Men meldt ons dd. gister nader uit Rot- terdab: Vanavond om zeven uur is Prinses Ju liana met Haar gevolg met de „Batavier V" van Rotterdam naar Londen vertrokken. De Prinses werd aanvankelijk om half zeven te Rotterdam verwacht. Min of meer tot verrassing van de autoriteiten, die de regeling van het vertrek op zich hadden genomen, arriveerden reeds om zes uur drie hofauto's uit Den Haag aan de kade, waar de Batavier V gelegen was, op het Müller-terrein bij de Jobshaven. In de eerste auto waren gezeten, H. M. de Koningin en de Prinses. Het gezelschap werd verwelkomd door Dr. A. G. Kröller, directeur van de N.V. Müller en den heer Kuyk, procuratiehouder van de N.V., die de reis naar Londen meemaakt. Tot het ge zelschap van de Prinses behooren Jonk- vrouwe Tets, Jonkvrouwe De Brauw en Baron Baud. Het gezelschap begaf zich direct aan boord en nadat de Prinses Haar hut be zichtigd had, verscheen Zij met de Konin gin op het sloependek. De Batavier V heeft reeds verscheidene malen Koninklijke passagiers aan boord gehad, o.a. hebben drie jaar geleden de Ko ningin en de Prinses met dit schip een reis naar Noorwegen gemaakt. Toen is ook de accomodatie van eenige hutten verbeterd, zoodat thans geen extra maatregelen voor de reis van de Prinses behoefden te worden getroffen. Om tien minuten voor half zeven verliet H. M. de Koningin en Haar gev^i het schip, na van de Prinses afscheid te hebben ge nomen. Zij reisde per auto naar Den Haag terug. Morgenochtend om half negen wordt de Batavier V te Gravesand verwacht. Per trein reist de Prinses dan via Londen naar Kensington, waar zij de gaste zal zijn van de Gravin van Bathlone. Na het vertrek van de Koningin is de Prinses nog even van boord gekomen om op de kade van eenige dames en heeren af scheid te nemen. De Prinses was gekleed in een beige man tel. Zij droeg een beige hoedje en een zil vervos. De Koningin was in rouwkleedij gesto ken. De waarnemend-Hoofdcommissaris van Rotterdam, dé heer C. v. d. Pol was bij het vertrek van de Prinses aanwezig. Toen de Batavier V de kade verliet werd het schip begeleid door een boot van de havep en een boot van de rivierpolitie. DE KONINGIN NAAR ZWITSERLAND. Op 23 Juni a.s. voor enkele weken. H.M. de Koningin kwam gistermiddag per Staatsspoortrein van 5.27 van het Loo in de Residentie voor een kort verblijf in het paleis Huis ten Bosch. H.M. de Koningin stelt zich voor op 23 Juni a.s. voor enkele weken naar Zwitser land te gaan. WETHOUDERS-PENSIOENEN IN HAARLEM. De gemeenteraad heeft gistermiddag na langdurige discussie besloten een wijziging te brengen in de pensioenregeling voor de oud-wethouders. Er bestonden tot dezen dag of feitelijk tot de goedkeuring van dit jongste besluit door Ged. Staten twee regelingen, één van vóór 1928 en een in dat jaar vastge steld. Deze laatste regeling bepaalt, dat het wethouderspensioen ingaat op 60-jarigen leeftijd van den oud-wethouder. Dit zou niet gelden voor de wethouders, die in 1928 zitting hadden of al gepensionneerd wa ren. Het gevolg van deze uitzonderingsbe paling is, dat er nu vijf oud-wethouders zijn, op vfrie de oude regeling van toepas sing is. Deze oude regeling bepaalde, dat het pensioen inging onmiddellijk na het aftreden. Zoodat nu ten laste van de gemeente, in volgorde van de pensionneering, komen de volgende pensioenbedragen: f 1438, f 1313, f2750, f3000 en f3000. Al deze oud-wet- houders op één na, die ook bij de nieuwe regeling al pensioengerechtigd zou zijn en het hoogst toegekende pensioen (f3000) ontvangt zijn nog betrekkelijk jonge menschen. Er was al meermalen in den raad een wensch geuit, dat de betrokkenen in dezen tijd, nu de gemeente tot vele bezuinigin gen gedwongen is, zouden meewerken tot een voor de gemeentekas verlichtende re geling; maar het bleef bij wenschen. Tot dat mr. Bijvoet zijn motie indiende en het aanbod van drie deV gepensionneerden kwam om 15 pet. van hun pensioen in de gemeentekas te laten „met behoud van alle rechten". De vierde, die al ruim tien jaar het pensioen geniet, wenschte deze korting niet toe te staan. Men was daarover in den raad niet aan genaam gestemd. Een voorst el-Bij voet om met 1 Januari 1935 voor allen de nieuwe regeling te doen gelden, viel dan ook zon der twijfel in goede aarde, maar velen durfden er blijkbaar niet aan. Daarom na men ze als middenweg het „overgangsvoor- stel"-Joosten aan. Over het aanbod van 15 pet. werd nu niet meer gerept. De regeling is dus nu zoo, dat voor alle oud-wethouders het pensioen op 60-jarigcn leeftijd ingaat. Maar de nu gepensionneer den, die nog niet 60 jaar zijn (dat geldt dus voor vier hunner) zullen tot 31 December him pensioen nog ontvangen; gedurende 1935 ontvangen zij 75 pet. van dat bedrag, in 1936 50 pet. en in 1937 25 pet. Daarna ontvangen zij tot hun 60ste jaar geen pen sioen. Volgens prof. mr. E. M. Meijers, wiens advies B. en W. hebben ingewonnen, be staat er geen wettig bezwaar tegen wijzi ging der verordening, zooals de raad nu be sloten heeft. Maar naar wij meenen te we ten, is dezelfde oud-wethouder (n.l. mr. Bomans, lid van Ged. Staten van Noord- Holland. Red. L.Crt.), die niet tot korting bereid was, voornemens op staatsrechtelij ke gronden de wettigheid van het raadsbe- I sluit te betwisten. „Hbld." GEEN NIEUWE HEFFING OP KOFFIE. Maar een invoerrecht op ruwe koffie? Naar de „N.R.Crt." verneemt, is het door de Standaard gepubliceerde bericht in zake een nieuwe heffing op koffie niet juist. Wel is het waarschijnlijk, dat met ingang van 1 Juli een invoerrecht op ruwe koffie zal komen. TEGEN OVERMATIGE EISCHEN VAN NATUURBESCHERMERS. De drie centrale landbouworganisaties, de Chr. Boeren en Tuindersbond in Neder land, de R. K. Ned. Boeren- en Tuinders- bond en het Kon. Ned. Landbouwcomité, hebben zich met een adres tot den minister raad gewend waarin dringend wordt ver zocht, in verband met de belangen van land- en tuinbouw, niet tegemoet te komen aan den drang, die blijkens uitlatingen in de pers in zoo krachtige mate op de regee ring wordt uitgeoefend tot behoud van het natuurschoon. Adressanten zeggen steeds bereid te zijn geweest voor overleg en samenwerking in alles wat het platteland betreft. Zij meenen, dat bij den opbouw en ontwikkeling aan wenschen van de stedelijke bevolking tege moet kan worden gekomen, doch dat zij stelling zouden moeten nemen tegen ver dere pogingen, om de ontwikkeling van en het leven op het platteland in nog verdere mate rechtstreeks onder invloed te brengen van de stedelijke levenseischen, waardoor het als het ware zou komen te staan als een verlengstuk van de stad. Wij zouden 't wel heel interessant vinden, te weten, wat voor soort pogen hier wordt bedoeld. SPORT BOKSEN PRIMO CARNERA VERLIEST DEN WERELDTITEL. Max Baer verslaat den reus in de elfde ronde. In Madison Square Garden te New York werd gisteravond de bokswedstrijd om het wereldkampioenschap zwaargewicht ge houden tusschen den titelhouder Primo Camera en zijn Amerikaanschen uitdager Max Baer. Meer dan vijftigduizend perso nen woonden den wedstrijd bij. Max Baer slaagde er in zijn Italiaanschen tegenstander Pj-imo Carnera in de elfde ronde door een technischen knock out te verslaan en den titel van wereldkampioen te veroveren. De menigte in het stadion was bijna ra zend van vreugde, toen de titel door den Amerikaan werd gewonnen. Nooit tevoren hebben zich bfj een bokswedstrijd zoo op gewonden tooneelen afgespeeld als ditmaal, toen de overwinning van Baer bekend werd gemaakt! Carnera, een verslagen, op vele plaatsen in zijn gelaat bloedende, bokser, verzocht den scheidsrechter Donovan in de elfde ronde den strijd te doen staken. In totaal werd Camera door Baer, die uitstekend bokste, elf maal gevloerd, drie maal in de eerste ronde, drie maal in de tweede ronde, twee maal in de tiende ronde en twee maal in de elfde ronde. Toen hij voor de elfde maal neer ging, werd de strijd gestaakt en werd Max Baer onder luid gejuich van zijn landgenooten als nieuwe wereldkampioen uitgeroepen. Carnera woog 263 K pond, Max Baer 210 pond. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Agranulocytose, Aleucia haemorrhagica en Leucaemie", de heer L. W. van Ouwerkerk, geboren te Sigli (Atjeh). Geslaagd: Doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharmacie mej. J. de Lange, Dordrecht; Doctoraal-examen Rechten de heer J. A. G. de Vos van Steenwijk, Diepenheim; artsexamen eerste gedeelte de heeren: D. L. Nulst, L e i d e n, V. A. C. L. Dingemans, Leiden, H. Esseveld, Voorburg, F. J. Muller, Rotterdam. Bevorderd tot arts, de heeren K. Kuiken, Oegstgeest, L Provó Kluit, W<a s s e- n a a r, O. G. L. de Roos, Voorburg, L. Beer, Rotterdam. STADSNIEUWS Verkeerstoestand bij de brug Haagsche Schouw. Aangezien is gebleken, dat het in het be lang van de veiligheid van het verkeer alle aanbeveling verdient, dat de stopstrepen aan weerszijden van de brug bij Haagsche Schouw in den Rijksweg 's-Gravenmage Oegstgeest verder van de brug worden ver wijderd en het lichtsingnaal aan de Noordzijde, dat waarschuwt voor het ope nen van de brug, voor laaggebouwde auto's onder bepaalde omstandigheden moeilijk zichtbaar is hebben de A. N. W. B. en de K. N. A. C. verzocht om het aan brengen van goed zichtbare stopstrepen op grooteren afstand van de brug te bevor deren, zoomede een goed en duidelijk licht signaal aan de Noordzijde van de brug waar geen hek is in tegenstelling met de Zuidzijde te doen aanbrengen. Dat veilig verkeer en Vroom en Drees- mann in ieders belangstelling staan, heeft de V. en D. verkeerspuzzie duidelijk bewe zen. Tijdens de geheele verkeersweek heeft de Leidsche jeugd van den morgen tot den avond in onze passage naar de oplossing van het vraagstuk gezocht: Hoe komen we veilig naar V. en D.? De oplossingen stroomden binnen, en door het lot zijn nu onder de beste inzenders de prijzen aldus verdeeld: le prijs een jongens of meisjesfiets: Susanna Kriek, Leliestraat 24. Q 2e prijs een complete kampeertent: Adriaan de Wit, Merelstraat 11. 3e prijs een armbandhorloge: Henny de Groot, Witte Singel 23. 4e prijs een groote gummiboot: 1 t Jannie de Geus, Nieuwe Rijn 57a. 5e prijs een groote rugzak: Corry v. d. Reijden, Sieboldstraat 49. 6e prijs een schooltasch: Jan van Dijk, Gerard Doustraat 29. 7e prijs twee jongensboeken: Paulus Bijlsma, Borneostraat 54. 8e prijs twee meisjesboeken: Maartje v. d. Meij, Anna Paulawnastr. 5. 9e prijs Kamerklokje: Jan Wijnbeek, Haarl mmerstraat 10. 10e prijs een groote gummibal: Cornelis Weeda, Kraaierstraat 18. Troostprijzen: Pclikaanpuzzle: Johannes Kriek, Leliestraat 24. Beb de Wit, Merelstraat 11. Carel de Groot, Witte Singel 23. Hans van Zoest, Munnikenstraat 47. Annie Goslinga, Breestraat 127. Troostprijzen: Verkeersspel: Theodoor Onstink, Korevaarstraat 5. Rietjes Hazenberg, Haarlemmerstraat 173. Leo van Tol, Haarlemmerweg 45A. Hubertus van Berg, Levendaal 81. Corrie v. d. Keur, Langegracht 173a. Adriana de Groot, Weeshuis St. Jac.gr. 1. Frans Mastenbroek, Hoogewoerd 60. Conny Bisschop, Langebrug 40. Dirk Wassenaar, Kooihof 21. Jan van Weeren, Vliet 39. Karei Hakkert, Lage Rijndijk 90c. Linie Feijnenbuik, Levendaal 106. Beppie Flanderkijn, Zandstraat 10. Jacoba Bekooij, Nic. Beetsstraat 25. Johannes Raaphorst, v. d. Werfstraat 25 D. Pieter van Hest, Da Costastraat 27. Gerard Zwierink, Driftstraat 43. Jacoba Weeda, Kraaienstraat 18. Aug. Rozier, Meidoornstraat 14. Adriaan v. d. Vlist, Rembrandtstraat 11. Iedereen kan de juiste oplossing van de V. en D. verkeerspuzzie vinden op onze gordijnstoffenaf deeling, Breestraat 1ste etage, waar ook de prijzen door de geluk kige winnaars kunnen worden afgehaald. Komt naar Voorn en Dreesmann! VEILIG NAAR V. EN D.! 2088 Waarschuwing. De secretaris van den Armenraad alhier geeft in overweging geen relaties aan te knoopen met de Onderlinge Spaarinstel- ling of de Spaar- en Credietverzekering „Eigen Hulp" te Schiedam, zonder eerst in lichtingen in te winnen op zijn bureau. Deze instellingen boeken vertegenwoordi gers voor het plaatsen van spaarcredieten tegen salaris en hooge provisie. De directie van deze instelling is in handen van een persoon tegen wien meermalen door de po litie is gewaarschuwd. Examen akte L. O. Voor het examen akte L. O. zyn aan de Chr. Kweekschool alhier geslaagd de hee ren R. Posthuma, Alphen aan den Rijn, N. Snel, J. Swaak en J. Vergunst, allen te Leiden en L. Ysma te Scheveningen. Af- gew. 1 cand. De examens zijn thans afge- loopen. Van de 31 candidaten zijn er 28 geslaagd. Aan de Kweekschool der Zusters van Liefde te Tilburg zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames M. C. A. van Valderen en A. D. W. J. Strot- mann, alhier. Arbeidsbeurs. Op den 14den Juni waren 3006 (v.j. 2752) werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 460. Stoomoliefabriek voorheen Sillevis en Rutten, Leiderdorp, Burg. v. d. Valk Boumanweg 36. Kantoor is verplaatst naar: Oegstgeest, Warmonder- weg 28. 5976. N.V. Hollandsche Bouwstoffenhan- del Habe. Leiden, Groenhazengracht 2. Uittr. adj. dir.-proc.: J. L. C. van der Pas, 's-Gravenhage d.d. 1 Juni 1934. Uittr. proc.: M. Spoon, Leiden, d.d. 1 Juni 1934. 6128. De Leidsche Textiel Centrale H. A. Braakman. Leiden, Cobetstraat 48. Com missie en groothandel in wol, manufacturen bedden enz. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens verkoop aan particulieren. Nieuwe inschrijvingen: 6414. D. J. Hoogerdijk. Hazerswoude D 292. Winkel in kruidenierswaren enz. E.: D. J. Hooger dijk, Hazerswoude. Aan de Raadsagenda van a.s. Maandag is nog het volgende punt toegevoegd: Voorstel in zake aanbieding van schade loosstellingen aan eigenaren van percee- len, begrepen in het onteigeningsplan ten behoeve van den bouw van een nieuw Raadhuis en de verbreeding van de Ko renbrugsteeg en inzake aankoop van die AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 11 tot en met Zondag 17 Juni a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, VAN ONZE ADVERTEERDERS HEROPENING BANKETBAKKERIJ J. H. S. JASPERS. Zooals uit een advertentie in dit num mer blijkt heeft de heer J. H. S. Jaspers noodgedwongen zijn banketbakkerij van de Haarlemmerstraat 197 verplaatst naar Oude Heerengracht 15. Morgenochtend zal de heropening in het nieuwe pand plaats hebben. De ruime winkel in het nieuwe pand is naar de eischen des tijds ingericht, 'n Rui me -stofvrije etalagekast, 'n winkelopstand en 'n toonbank bevatten 'n keur van lek kernijen in de eigen bakkerij vervaardigd. Deze is achter in het pand ingericht, waar voor 'n nieuwe oven moest worden opge trokken. Daar worden de groote voorra den die voor winkelverkoop en grossier- derij noodig zijn, vervaardigd en over de kwaliteit behoeven we eigenlijk niets te zeggen. Wie de banketbakkers Jaspers kennen weten wat zij maken. Wij wen schen hun dan ook veel succes. WIJNKELDER PRINCESSEKADE 5. Een nieuwe zaak verrees de laatste da gen op de Princessekade 5, waar werd ge opend een verkoopplaats van den beken den handel in wijnen, gedistilleerd en li monades „De Wijnkelder". De nieuwe win kel maakt een uitstekenden indruk. Hij is naar de eischen des tijds ingericht, mo dern en frisch, maar, geheel in overeen stemming met het karakter van „De Wijn kelder", is het interieur eenvoudig maar degelijk gehouden. De Wijnkelder daenkt immers zijn reputatie niet aan holle leuze en misleidend reclamegeschreeuw, maar aan de exquise, met vakbekwaamheid in- gekochte kwaliteitsartikelen, zoodat zijn goede naam berust op den deugdelijken grond van betrouwbaarheid en toegewijd trachten het beste te leveren, wat geof freerd kan worden. Het spreekt wel van zelf dat de Wijnkelder er naar zal streven om ook in Leiden zijn goede reputatie hoog te houden door alleen natuurwijnen te verkoopen, rechtstreeks geimporteerd uit de productielanden, op flesch gerijpt in de naar de eischen ingerichte kelders, met vakkennis verzorgd, uitsluitend in ge garandeerd maathoudende flesschen, en door verder in voorraad te houden de om hun voortreffelijkheid zoo bekende gedis- tilleerdproducten van Staffhorst, alsmede alle bekende buitenlandsche merken wij nen, likeuren en gedistilleerd. Deze zijn af komstig uit eigen distilleerderij der 1ste klasse „Holland", wat beteekent: superieu re kwaliteit tegen de laagst mogelijke prij zen. Niet voor niets is het devies van den Wijnkelder, Wijnkelder beteekent: Kwali teit uitstekend. LEIDEN'S PAPÏERHAL. Wij zijn gisteren in onze beschouwing omtrent de belangrijke uitbreiding, welke Leiden's Papierhal, Haarl.str. 223, heeft on dergaan, tot onze spijt wat erg onvolledig geweest. De uitbreiding van den voorraad artikelen door de vergrooting van den winkel ver kregen, betrof niet enkel den papier- en boekhandel. De annonce in ons nummer van gisteren deed zulks reeds duidelijk uit komen. De zaak werd ook uitgebreid met lederwaren en foto-artikelen, waarvan tal van artikelen voorradig zijn, zoodat men, alvorens inkoopen te doen, beslist eerst hier een kijkje moet nemen. Fabelachtige prijzen zullen tot koopen dwingen en wij wenschen den ondernemer hiermede het beste succes. v. d. PLUYM OUDE RIJN 130. Ten slotte verzoekt men ons de aan dacht te vestigen op de opening morgen ochtend van de zaak in 2de handsgoede ren van den heer v. d. Pluym, Oude Rijn 130, hoek Pelikaanstraat. perceelen voor de aangeboden bedragen, casu quo dagvaarding van de eigenaren, die het bod niet aanvaarden. Ten vervolge op ons voorstel in zake de onteigening van eenige perceelen, benoo- digd voor den bouw van het nieuwe stad huis, met welk voorstel uwe vergadering zich vereenigde in hare zitting van 4 Juni j.l., bieden wij u aldus B. en W. aan den Raad hierbij aan de inmiddels door den rechtsgeleerden raadsman der gemeente in gediende rapporten omtrent de gevoerde onderhandelingen betreffende nog enkele andere perceelen. Aangezien wjj ons, aldus vervolgen B. en W., kunnen vereenigen met de advie zen van dien raadsman, strekkende tot het doen van een aanbieding en bij het niet aanvaarden van die aanbieding, tot het doen dagvaarden tot onteigening, geven wij uwe vergadering, in overeenstemming met het advies va nde Commissie van Fa bricage, in overweging vast te stellen het in de Leeskamer ter visie liggend ontwerp besluit. De wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreekuur te houden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2