VRIJDAG 15 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 ZOETERMEER. Ge bore n: Coméhs, z. v. M. BolHe- boom en C. Heemskerk. Ondertrouwd: Louis Oudshoorn, oud 22 jaar en Engelina Rij na Bongers, oud 25 jaar te Moordrecht. ZEGWAART. Geboren: CorneLis, z. v. C. van Dijk en G. M. van Muijden. Amolda Wilhel- mina Maria, d. v. A. C. Arkensteijn en M. A. Rademaker. Dirk Jelle, z. v. J. Kok en W. Verheul. Ondertrouwd: D. Troost, 24 j. te Bengsohenhoak en P. van der Vorm, 21 j. te Zegwaart. ZOETERMEER-ZEGWAART. Voor de oudjes. De collecte ten be hoeve van den tocht voor ouden van dagen is geslaagd en de tocht daardoor ver zekerd. Er is ruim 300.opgehaald. De autotocht, bepaald op Donderdag 28 Juni a.s., gaat naar Amsterdam, ailwaar een be zoek aan „Artis" zal worden gebracht. Hoewel de commissie overtuigd is van de medewerking van alle autobezitters, zag zij toch gaarne dat die autobezitters zich zoo spoedig mogelijk opgaven bij den heer B. C. Groenheijde te Zegwaart. Na 32 jaar. De alhier gestationneerde rijksveldwachter, brigadier titulair, C. M. van der Graaf, verlaat op 1 Juli a.s., met recht op pensioen, den politiedienst. Van zijn aanstelling bij het korps rijksveldwacht 1 Februari 1907, was hij in deze gemeente geplaatst. Vóór zijn komst alhier was hij ongeveer 5 jaar jachtopziener. De hear Van der Graaf heeft alzoo een staat van dienst van ruim 32 jaar bij de politie. Het is nog niet bekend, wie hem op deze standplaats zal opvolgen. Reclame aller belang. In de gister avond gehouden vergadering van de Mid- denstandsvereeniging „Aller Belang" al hier is besproken het organiseer en eener neclame-coapagne. Besloten werd, tot uit voering van dit plan een commissie te be noemen, die contact zal zoeken met de R. K. Middenstandsvereeniging „De Han ze" alhier, ten einde gezamelijk dit plan uit te voeren. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN De Gouwe. Omtrent de plannen der verbreeding van de Gouwe, en het bouwen eener nieuwe brug, kunnen we thans mel den, dat volgens de stukken het werk om vat de verruiming van de uitmonding van de Gouwe in den Rijn onder deze gemeen te. Nadat ten Zuiden van de bestaande bruggen over de Gouwe een nieuwe brug zal zijn gebouwd in den om te leggen rijksweg LeidenUtrecht, zullen de be staande bruggen, de schutsluis, de keer sluis, het tusschen de bruggen gelegen eiland en een gedeelte van den Oostelij ken oever worden opgeruimd. Ter verbe tering van de invaart van den Rijn bewes ten de Gouwe naar de Gouwe zal van den Zuidelijken oever van den Rijn een strook worden afgesneden en bij den Rijn worden getrokken. Onder een vrachtauto gekropen. Gis termiddag is het één-jarig kindje van de familie Boer in de Rozenstraat, door een bestelauto van Hille overreden. Het kind bevond zich in nabijheid van de moeder op het trottoir, toen het plotseling tus schen de wielen kroop van de auto, wel ke juist wegreed. Hoewel het achterwiel het kind raakte en het een hoofdwonde bekwam, bleken de verwondingen niet levensgevaarlijk. Dr. v. W. verleende de eerste hulp. Den chauffeur treft geen schuld. Fruit op straat. Op den hoek Brugge- straat werd gisterenmiddag door 'n vracht auto een bakfiets, beladen met groenten en fruit van den handelaar T. aangereden. Een en ander veroorzaakte vrij wat schade. Behalve de beschadigde fiets ging ook een gedeelte van het fruit enz. ver loren. De schade zal onderling worden ge regeld. Gevestigd: van Opsterland: W. de Vries, veehoudersknecht, Kerkvaartsweg 2 Sassenheim: J. A. Bekebrede, echtgen. van D. Hoogendoorn, Raadhuisstraat 149 Noordwijk: J. M. Guldemond, Rijnkade 7 Bloemendaal: T. A. de Jong, dienst bode, Machine weg 16 Leiden: D. van Tongeren en gezin, koekbakker, Van Gen- derenstraat 1 Gorssel: H. de Man, Raad huisstraat 44 Rotterdam: kinderen Grauss, Raadhuisstraat 44 Gouderak: P. v. d. Graaf en gezin, veehouder, Nieuwe Sloot 1 's Gravenhage: C. H. Hoogen doorn, boomkweeker, Groeneweg 46 Gouda: M. C. Tietz, Raadhuisstraat 44 DuisburgHamborn Duitschland): A. Brücker, Rozenstraat 14 Koudekerk (Z.H.): G. L. Morsink en gezin, muzikant, Hoorn 166 Nijkerk: J. Altona, Hoorn 184 DriebergenRijsenburg: A. Ver beek, echtgen. van H. G. van Brummen, Toussaintstraat 27 Ter Aar: A. de Jong -sleepboot-kapitein, Zeilmakerstraat 8 Gorssel: Egb. M. L. ten Broeke, echtgen. van T. H. Beishuizen, Hofzichtstraat 31 Boskoop: Q. J. Kroesmeijer, veehouders knecht, Otweg 15 Assen: H. Kok, Rid- derbuurt 4. Vertrokken: naar Woubrugge: G. Anker 's Gravenhage, Bennekomstraat 65: WD. van Brugge 's Gravenhage, Bennekomstraat 65: L. Jongejan 's Gra venhage, Newtonstraat 45: M. Ketel en echtgen. Hoogwoud, De Gouw: M. Th. Bakker Woubrugge, p.a. wed. M. Kroes D. S. van 't Wout 's Gravenhage: J. C. de Bruin en gezin Apeldoorn, Kalver- straat 2: R. Cusveller. Geboren: Margaretha d. van A. A. van der Spek en S. M. den Ouden Jan na d. van N. Westerhout en M. C. Su An- kerna Marinus Johannes z. van M. M. HET WEER OP ZONDAG. NOG WEINIG VERANDERING EN WEINIG REGEN TE VERWACHTEN. Tot aan het midden der week bleef het weer hier te lande en in de omgeving vrij standvastig en droog. Over het grootste gedeelte vain Europa was de liuchtdiruk- kiing zeer gelijkmatig verdeeld waardoor de wind overal zwajk was. Deze gelijkmatige 1/uchtdrukverdeeliing werkt het ontstaan van storingisgebieden in den vorm van kleine, vlakke depressies zeer in de hand en onder den invloed van vrij groote tem- peratuurtegenstellingen slaat de rustige wearstoestand soms over tot een zeer actieve, waarbij gedurende de overgangs periode in den zomer onweders kunnen op treden, die weer gevolgd worden door een afkoeling. Donderdag li. ontwikkelden zich inder daad kleine storingsgebieden over het Zui delijk gedeelte van de Noordzee, ons land en N.W.-Duitschland. Overigens steeg over geheel Noordwest- en West-Europa de luohtdrulk, waarbij een veraf over den Oceaan liggende depressie verhinderd werd naar ons werelddeel door te dringen. Tege lijkertijd trok de diepe depressie, die ver af in het Noordoosten lag, verder weg, zoo dat de invloeden, welke daarvan op het weer over de Noordzee uitgingen, gaande weg verminderden. In het algemeen had deze verandering de beteekenis van een versterking van den weerstoestand over West-Europa, zij het dan ook, dat daar mede de kans op een voorloopige afkoe ling weer toenam. Onder deze omstandigheden is de stabi liteit van den weerstoestand niet meer zoo groot als zij eanige dagen achtereen is ge weest. Over het algemeen kan men tegen en aan het einde der week ongeveer den volgenden weerstoestand verwachten: de hoogste kiohtdruikkong over West-Europa, de lagere over N.O.-Europa en nog een Noordelijke, koele luchtstrooming over Skandinavië terwijl in het Westen en Zuid westen boven den Oceaan nog een depres sie zal bevonden. Waarschijnlijk zal de temperatuur hier te lande eerder no rmaal of nog eenigszins koel dan belangrijk hooger dan de normale zijn. De wind zal over het algemeen matig van kracht en onvast van richting zijn, de regenval nog zeer gering behalve op plaatsen waar mogelijk locale onweders kunnen voorkomen, vooral in het Zuiden van het land. De algemeene weers toestand met de mogelij khedd van ontwik keling van een storende onweersdepressie, die vooral in het Zuiden, Midden en Oos ten van ons land locale on weders kan brengen, ingeleid door warm weer en lichte daling van den barometer. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK de Jongh en D. W. H. van Bekkum Hendrika Gerarda Maria d. van H. G. Bos en E. Huijsman. Getrouwd: P. Broer 26 j. en J. de Rooy 23 j. A. A. Jansen 26 j. en J. M. van Winkel 21 j. A. J. Boer 29 j. en A. W. den Hertog 24 j. Overleden: Carl Heins van Leeuwen 8 j. Henriëtte Louise Elisabeth Bertram 17 j. (overleden te Leiden). BODEGRAVEN Aanrijdingen, Gistermiddag reed een splinternieuwe auto tegen de brug op, waardoor de wagen aanzienlijk bescha digd werd. Later werd deze per kraanwa gen naar Leiden getransporteerd. Op den hoek TolstraatOud-Bode graven reden twee auto's tegen elkander op. De dienstdoende agent maakte proces verbaal op. Collecte. De gehouden straatcollecte van „Crescendo" heeft opgebracht ƒ74.39. Rijkelijk diner. Door 'n hond werden in de Meye ten nadeele van den heer B. een 40-tal jonge hanen doodgebeten. Door den eigenaar van den hond werd de schade vergoed. Halleluja. Op 12 Juli a.s. zal „Halle luja", dir. de heer J. M. Kouwenhoven, een concert geven op de Nieuwe Markt. Wij twijfelen er niet aan of voor dit concert zal veel belangstelling aanwezig zijn. Polder Reeuwijk. Bij de gehouden herstemming der Ingelanden van den Pol der Reeuwijk werd gekozen de heer J. G. Koot met 202 stemmen. In totaal werden 299 geldige stemmen uitgebracht. NIEUWKOOP Geboren: Maria Johanne Theresia d. van H. Eijs en M. Poelwijk Cornelia Catharina d. van P. Koperdraad en C. C. Bos. Ondertrouwd: M. Pieterse 24 j. en G. Pietersen 32 j. W. Klein 26 j. wo nende te oWerden en M. J. Molenaar 20 j. H. P. Koolmees 29 j. wonende te Reeu wijk en G. E. Wansinck 19 j. D. van der Ent 31 j. wonende te Leiden en A. L. Bodegraven 40 j. Overleden: R. Knaap 66 j. echtgen. van E. de Rijk. NOORDEN Tuinfeest van het Groene Kruis. De vereeniging „Het Groene Kruis" is voor nemens bij genoegzame medewerking om op Woensdag en Donderdag 25 en 26 Juli a.s. in het lokaal van de voormalige open bare lagere school en op de speelplaats een avond-tuinfeest te organiseeren ten bate van de kas. ZOETERWOUDE Personalia. Voor het examen gemeen te-administratie slaagde te Den Haag onze plaatsgenoot de heer A. H. Omzigt. Kalveren schatten. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad waarin bekend wordt gemaakt de gelegenheid om kalve ren ter schatting aan te bieden. De raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester J. W. Wol- dringh v. d. Hoop. Afwezig met kennisge ving de heeren B. v. d. Bent en D. F. E. Meerburg. De notulen der drie laatst gehouden ver gaderingen worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een mede- deeling van Ged. Staten, dat het gedeelte van den Zeeweg buiten de bebouwde kom voor fietsen (ook bakfietsen) wordt geslo ten. Op voorstel van den heer P. Guijt wordt met 105 st. besloten bij de Kroon in hooger beroep te. gaan. Ook is ingekomen een voorstel van den heer C. v. Tongeren om de verordening op de Zeebaden en het Strand zoodanig te wij zigen, dat het verbod van rijwielen op het strand zal worden opgeheven. Dit voorstel, en enkele andere adressen gaan terug naar B. en W. ter fine van advies. Hierna volgt de benoeming der commis sies, belast met het nazien der verschillen de rekeningen. Voor het nazien der gemeenterekening worden, volgens voordracht van B. en W., benoemd de heeren H. Parlevliet, J. v. d. Perk en D. van Riessen; Electriciteit en gas: C. v. Tongeren, L. v. d. Zwan en B. v. d. Bent; Grondbedrijf, Vleeschkeuringsdienst en schoolartsendienst: C. v. Tongeren, L. v. d. Zwan, en B. v. d. Bent. Tot Directeur van de Arbeidsbeurs wordt, op voordracht van B. en W. en in aanslui ting met het gesprokene en beslotene in vorige vergadering benoemd de heer Nic. Taat, sinds vorig jaar aan de arbeidsbemid deling werkzaam, op een salaris van 900 met 4 jaarlijksche verhoogingen van 75. Punt 5 is: voorstellen tot verkoop van grond aan H. C. de Jong te Leiden, totaal 427 M2. in Nieuw Zuid, a 4.50 per M2. Verder wordt door de N.V. Bouw- en ex ploitatiemij. te Oegstgeest te koop gevraagd twee perceelen, I in Nieuw Zuid groot 427 M2. a 4.50 p. M2., een perceel aan de Duinstr. 498 M2. a 5.per M2. J. N. v. Duyvenbode een perceel aan de Duinstr. groot 549 M2. 5.p. M2. Deze transacties worden door den raad goedge keurd. De gemeente als geldschieter. Punt 6 is het voorstel om aan de ge meente Lekkerkerk een kasgeldleening te verstrekken van 50.000 tegen een rente vergoeding van 3 y2 pet. Na toelichting door den voorzitter, waaruit blijkt, dat de ge meente de centjes tot flien tijd zal kunnen missen, besluit de raad volgens voorstel van B. en W. Punt 7. Voorstel tot het beleggen van overtolligé kasgelden. De gemeente heeft een loopende rekening bij de Bank van Ned. Gemeenten, doch om in spoedgevallen vlug klaar te kunnen zijn is het gewenscht een loopende rekening bij een plaatselijke Bank te hebben. B. en W. stellen mitsdien voor een rekening te openen bij de Rotter - damsche Bank en het creditsaldo te stellen op hoogstens 5000.De Rotterdamsche Bank zal als zekerheid aan de gemeente in onderpand geven effecten tot een waarde van 600. De raad kan zich hiermede volkomen vereenigen en aldus wordt besloten. Verder is aan de orde het voorstel tot converteeren van een geldleening, oor spronkelijk 27.000.thans nog 22.500.—. Bij de Bank van Ned. Gemeenten loopt een leening waarvoor te hooge rente wordt be taald. Genoemde Bank stelt voor een nieuwe leening te sluiten ad. 4 y2 pet. Extra vroege aflossing zal 1 pet. extra kosten. De aflossingen kunnen gelijk blijven als in de af te lossen leening is bepaald. Besloten wordt volgens genoemd voorstel. Punt 9, een voorstel om een armlastige te doen opnemen in een inrichting voor alleenstaande personen wat de gemeente per jaar kan kosten 179.20, wordt na korte bespreking aangenomen. De Christelijke Katwijksche naaischool zit met haar financiën in de put en het be stuur gaat met een benauwd hart het nieu we jaar in. Het vraagt derhalve eenige steun bij de gemeente en aangezien B. en W. meenen, dat een dergelijke nuttige in stelling in stand moet worden gehouden, stellen B. en W. voor onder zekere voor waarden voor 1934 een toezegging te doen van 75.of zooveel minder als voor 1934 noodig zal blijken. Na korte bespre king conform besloten. De Christ. H.B.S. te Leiden vraagt, zoo- als te doen gebruikelijk is, een bijdrage in de exploitatiekosten ad 58.12 per leerling. Het gemiddeld aantal leerlingen bedraagt over 1931 111/12. Wordt dus ttoaal 644.16. Evenals vorige jaren, wordt ook thans be sloten aan het verzoek te voldoen. W egverbetering. Punt 12 is: voorstellen in verband met de verbetering van het Overrijn en de Zwarte weg. Voor de verbetering van den ZwarteWeg bij de sluizen zal een bedrag van 6950.noodig zijn. Doch waar dit werk in werkverschaffing zal worden uit gevoerd komt van genoemd bedrag een niet onaanzienlijk deel van het Rijk terug. Rijnland zal aan de gemeente in de onder houdskosten tevens 2000.bijdragen. De bestrating in het Overrijn en aan de Sandtlaan verkeert in desolaten toestand. De ontworpen plannen bestaan in hoofd zaak in het vernieuwen, verbreeden en rioleeren van den rijbaan, het voor zooveel mogelijk aanbrengen ter weerszijden van den weg van een trottoir voor rijwiel- en voetpad en ten slotte van een laag hekje van ijzeren buizen op een gegoten beton- band. Wat de verbetering van de Bandt- laan betreft, meenen B. en W., dat met herstrating van het wegdek kan worden volstaan. Voor het Overrijn zullen zooveel mogelijk de oude straatsteenen weer ge bruikt worden. De kosten van dit werk worden geschat op ƒ3650. De heer H. W. Grimbergen vraagt of voor het genoemde bedrag de werken aan het Overrijn en de Sandtlaan wel uitgevoerd kunnen worden. Het lijkt spr. zuinig ge raamd. De heer J. v. d. Perk vraagt of het Over rijn afgesloten zal worden. Dat zou groote bezwaren opleveren voor de veiling „K. en O.". De heer J. Heuting vraagt of voldoende rekening is gehouden met de bezwaren, die de bewoners van de Sandtlaan per ver zoekschrift hebben ingediend. De voorzitter beantwoordt de verschil lende sprekers. Het Overrijn zal niet geheel afgesloten worden, doch per gedeelte wor den bewerkt. Z. h. st. wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. Punt 13. Na een desbetreffende voorstel van B. en W. besluit de raad tot aankoop van het pand Louwestraat 73, eigenaar M. van Duyn, voor den prijs van ƒ1100. Vermoedelijk zal dit pand later noodig zijn voor uitbreiding van schoolruimte. Aange nomen. De voormalige gezondheidscommissie heeft de rekening over 1933 ingezonden; in ontvangsten 1911.16, in uitgaven ƒ1677.43, batig saldo ƒ233.73. Dit batig saldo is in de gemeentekas gestort en zal volgens voorschrift worden verdeeld onder de tot het ambtsgebied behoord hebbende gemeenten. Katwijk ontvangt dan ƒ44.59. De voorzitter brengt een woord van dank voor het v -Je en uitstekende werk door de commissie verricht en betreurt de ophef fing. Bij „Waterlust" staan drie oude wilgen- boomen die fokplaatsen zijn van ongedierte en de omwonenden geen genoegen ver schaffen. De N.V. Leidsche Duinwatermij. verzoekt de gemeente die boomen te rooien. Goedgekeurd. De bloemkweeker Egb. v. d. Gugten zegt veel last te ondervinden van de vuilnisbelt der gemeente. Groote hinder van stof, vuil en rook, heeft hij op zijn bloemen die ge- teelt worden op het land naast de b'elt. B. en W. zijn hiervan ten volle overtuigd en adviseeren v. d. Gugten hierin tegemoet te komen door een vermindering op de landpacht toe te staan van 25 pet. en dan over dat gedeelte waar de last en schade wordt ondervonden. Ook hierin is de raad het met B. en W. eens. Bloemen in plaats van visch. Punt 19 is het geven van namen aan straten in „Nieuw Zuid". B. en W. willen de namen van straten in deze wijk ontlee- nen aan die van bloemen, behoudens een uitzondering voor een gedeelte dat bestemd is voor plantsoenen en daarvoor de naam te kiezen „Parkstraat" en de Tarbotstraat voortaan te noemen „Tijmstraat", de Ha ringstraat te noemen ..Ligusterstraat", ver volgens namen te bezigen als Kamperfoe liestraat, Kamperfoelieplein, Meidoorn straat, Vlierstraat. De heer P Guijt acht de keuze niet gelukkig. Bestaande namen moet men niet dan hoogst noodzakelijk, veranderen. Ook de heer J. Hueting en anderen sluiten zich hierbij aan. Na verde diging door den voorzitter wordt het voor stel met 86 st. aangenomen. Het voorstel tot het voeren van een rechts geding is meer een formaliteit. In vorige zitting kregen B. en W. de bevoegd heid om te beslissen of een rechtsvordering zal worden ingevoerd. Ged. St. meenen, dat ook aan den raad mededeeling moet worden gedaan als B. en W. zouden beslissen dat geen rechtsvordering zal worden inge steld. Ook de raad is van meening, dat zulks een goede maatregel is. Besloten. Het laatste punt, behalve de rondvraag is, een voorstel van B. en W. om het per ceeltje grond, gekocht van G. H. Moll van Charante "in te brengen in het grondbedrijf en wel met ingang van 11 Juni 1934, zijn de de datum waarop de grond aan de ge meente werd overgedragen. Ook hiertegen bestaan bij den raad geen bezwaren. Rondvraag. De heer P. Guijt heeft aan B. en W. ge vraagd mededeeling te doen omtrent de aanbesteding van het rasterwerk bij het Zeehospitium. De voorzitter antwoordt, dat niet ge vraagd is om mededeeling te doen in den raad (de heer Guijt ontkent dit) maar wil toch wel antwoord geven. Er heeft geen aanbesteding plaats gehad. Er is alleen prijsopgaaf gevraagd. Ook de heer C. v. Tongeren stelt over deze materie nog een drietal vragen, die in de volgende vergadering beantwoord zullen worden. Met het oog op het naderende badseizoen vraagt de heer Van Tongeren nog oprui ming van vuil bij den toegang tot de dui nen bij het Zeehospitium; toezicht op de toegangen naar het strand, dat deze vrij gehouden worden van zand; en verminde ring van den prijs van de grot van 10 ct. op 5 ct., zooals deze vroeger was. De heer J. Hueting klaagt over het ont vangen van poststukken via Katwijk aan Zee, ja zelfs via Oegstgeest, terwijl toch duidelijk als postadres Katwijk a. d. Rijn was vermeld. Spr. brengt de bewijzen ter tafel, waaronder een briefkaart uit Duitsch land, met een heel belangrijke mededeeling, die 14 uur eerder in zijn bezit had kunnen zijn! De voorzitter kan de vraag om bij de be trokken autoriteiten maatregelen te vra gen, ten volle begrijpen en doet toezegging, dat op deze hoogst onaangename toestan den ter bevoegder plaatse zal worden gewe zen. Hierna sluiting met dankgebed. HERSTEL VAN DE ABDIJ VAN EGMOND. Een uitnoodiging aan de vrienden /an Egmond. Door de Bisschoppelijke Commissie van den St. Adalbertus-akker worden alle vrienden van Egmond uitgenoodigd om op den feestdag van St. Adalbert te ko men zien, hoever de herleving van de Egmonder traditie gevorderd is: op den Akker, op het Abdij-terrein, aan den Hoef. Programma St. Adalbertusdag, 25 Juni 1934, Egmond-Binnen. 10 uur: Plechtige Hoogmis, opgedragen door Mgr. dr. P. J. M. van Gils in de nieuwgebouwde kapel op den St. Adalber- tus-Akker, waaronder predicatie door Pastoor J. H. Hooijman, uit Amersfoort en gelegenheid tot communiceeren. Men kan zich daarna ontnuchteren bij de familie Schut. Na de H. Mis rondgang op den Akker met historische toelichting onder leiding van Pastoor W. Nolet uit Amsterdam. Wandeling naar het Abdij-terrein. Aan wijzingen ter plaatse betreffende de bouwplannen der Abdij door Dom. A. Beekman en Dom. J. Caron van de St. Paulus-Abdij te Oosterhout. Daarna bij de Kloosterhoeve toespraak door mr. dr. L. G. Kortenhorst. 1.30 Koffietafel. 2.30 Bezoek aan de ruine en de opgra vingen van het Slot aan den Hoef. Toe sprak en verklaringen door den weled. Heer N. J. M. Dresch, gemeente-archivaris te Alkmaar. Slotwoord door pastoor J. J. C. M. Looijaard van Rinnegom. Autobussen van Van Geelen en v. d. Berkhof rijden om 9.30 van het station Castricum naar Egmond-Binnen; om 2.15 van Egmond-Binnen naar den Hoef en om 3.30 van Egmond aan den Hoef naar het station Castricum. Prijs dezer 3 ritten tezamen 50 cent. Bezoekers, die aan de koffietafel kos ten 75 cent wenschen deel te nemen wordt beleefd verzocht hun naamkaartje te zenden aan J. Verheggen te Egmond- Binnen. De Bisschoppelijke Commissie van den St. AdalbertusAkker. W. NOLET, Voorzitter. J. VERHEGGEN, Secretaris. Egmond-giften in natura. Het R.-K. Comité voor den bouw van een Benedictijnerklooster te Egmond is verblijd met giften in natura, welke de herinnering wakker roepen aan de wijze, waarop in de middeleeuwen zoovele groot- sche monumenten van katholiek leven tot stand kwamen ..en die het comité alweer nader hebben gebracht tot den aanvang met den dringend noodigen bouw van de prio rij, die de voorloopige vestiging zal zijn van een aantal kloosterlingen uit de Benedictijnerabdij van Oosterhout. En der grootste pannenfabrieken van ons land schonk de pannen voor het prio rijdak; en een tweetal steenfabrikanten de den toezegging van 60.000 steenen (van de ruim 500.000 die noodig zijn!). 't Spreekt vanzelf, dat deze belangrijke giften dankbaar zijn aanvaard en als prachtige voorbeelden ter navolging wor den beschouwd, o.a. door den secretaris van het comité, burgemeester L. J. M. Wiegman, te MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 14 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1015 cent, Hadley 4070 cent, Clau dius Pernet 1525 cent, Columbia 1016 cent, Butterfly 1218 cent, Mac Keiler 8 15 cent, Mme. Jules Bouché 20 cent, Ro- salandia 1028 cent, Florex 1725 cent, Phoebe 1018 cent, Wendland 15s25 cent, Chas. F. Kilham 1631 cent, Edith Helen 4055 cent, Aug. Noack 1325 cent, Else Poulsen 5081 cent, Gloria Mundi 4065 cent, Orange Perfection 2038 cent, Paul Grampel 2035 cent, Briarcliff 1522 cent, Ingar Olson 4060 cent, Ellen Poul sen 2035 cent, Violieren 1525 cent, As paragus 1526 cent, Pioenen 1530 cent, Lelies regale 20 cent, Lelies umbellatum 20 cent, Iris 410 cent, Clematis Prins Hendrik 60120 cent, Clematis The Presi dent 60 cent, Jasmijn 1020 cent, Bonte Legustrum 1015 cent, Campanula 48 cent, Hortensia per stuk 2540 cent. UITHOORN, 14 Juni. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 325 stuks. Prijs Goudsche kaas le soort R.M. f 2022, prijs Goudsche kaas 2e soort f 1820. Handel matig. NOODORP, 14 Juni. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippeneieren f 2.302.85 (aanvoer 9559 stuks); eenden eieren f 2.402.60 en ganzeneieren f 10 per 100 stuks; hanen 960 cent per stuk en kaas 1822 cent per pond. ROELOFARENDSVEEN, 14 Juni. Groen- tenveiling. Sla f 0.50—0.60 per 100 krop, aardbeien 1722 cent per kg., snijboonen f 2.703.60, idem stek f 1.802.30, peulen 3070 cent, koppers 9095 cent, capuc. 5055 cent, tuinboonen 5580 cent per 10 kg. Augurken: Grof f 3.60, Bommen f 2.40 per 25 kg. NIEUWKOOP, 14 Juni. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden aange voerd 5113 stuks. De prijzen bedroegen: kippeneieren f 2.352.90 en eendeneieren f 2.00.250 per 100 stuks, kaas 1718 cent per pond.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14