VRIJDAG 15 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 13 RECHTZAKEN ACHT JAAR GEEISCHT WEGENS BRAND STICHTING. De Rechtbank te 's Hertogenbosch be handelde de strafzaken, welke verband houden met de brandstichting in een schoen fabriek te Kaatsheuvel in den nacht van 7 op 8 Juni 1933. Verdachten zijn de 51-jarige schoenfa brikant te Rotterdam, zijn 20-jarige zoon, kastenmaker te Rotterdam en een 33-jarige koopman uit Rotterdam. In November van het vorige jaar werden zij te Rotterdam ge arresteerd, toen de centrale recherche hun misdrijven op het spoor kwam naar aanleiding van een aanbieding van een «iroote partij leer, die bij een klokkasten- maker was opgeslagen. Men vernam, dat het leer afkomstig was van den koopman, die het uit een pakhuis aan de Maurits- straat had doen vervoeren. In dat pakhuis werd de boekhouding van de Kaatsheuvel- sche fabriek gevonden, die bij den brand verloren zou zijn gegaan. Ook trof men er correspondentie tusschen de verdach ten aan, die duidelijk in de richting van een verdachte affaire wees. Het bleek, dat de firma kort geleden gefailleerd was. Va der en zoon werden aangehouden en be kenden de brandstichting, waartoe de koop man zou hebben geadviseerd. De vader was voor den bewusten nacht naar Rotterdam vertrokken, om een alibi te verkrijgen, de beide andere overlegden te Kaatsheuvel waar het best brand kon worden gesticht. De zoon volvoerde de daad en de fabriek brande geheel af. De verzekeringssom werd uitgekeerd, maar deze was zelfs voor de crediteuren onvoldoende. Daarom maakte de fabrikant een valsche schuldbekentenis van 5000 op ten name van een Engelsche firma, die door een valsche acte van cessie aan den zaakwaariemer werd overgedra gen. Toen zijn faillissement werd uitge sproken, diende de koopman de vordering in, die door den fabrikant onder eede werd erkend. Intusschen had men de voorraden, die voor den brand uit de fabriek waren gevoerd, ook aan den faillieten boedel ont trokken. Na deze bekentenis werd ook de koopman gearresteerd. Aan den fabrikant is nu ten laste gelegd uitlokking van valschheid in geschrifte, omdat hij zijn schoonmoeder de schuldbe kentenis heeft doen teekenen, bedriegelijke bankbreuk, daar hij goederen aan het fail-* lissement had onttrokken, en medeplichtig heid aan valschheid in geschrifte. Zijn zoon is gedagvaard wegens brandstichting en de koopman wegens twee feiten van valsch heid in geschrifte: het indienen der schuld bekentenis en het opmaken van een valsche schuldbekentenis van 5070 die eveneens bij de curatrice in het faillissement werd ingediend; tenslotte wegens medeplichtig heid aan de brandstichting. De officier van Justitie, mr. Vermeulen, achtte de ten laste gelegde feiten buitenge woon zwaar en eischte tegen den zoon we gens brandstichting acht jaar gevangenis straf. Tegen den koopman werd een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. BRANDSTICHTING TE HILLEGERSBERG Het O.M. bij de Rotterdamsche Recht bank te Rotterdam, waargenomen door mr. H. A. J. Reumer heeft gisteren geëischt een gevangenisstraf van drie-jaren tegen de 32-jarige B. v. E. huisvrouw van G. L,, die terechtgestaan heeft wegens opzettelijke brandstichting. Op 6 Januari zou verdachte te Hille- gersberg met de bedoeling zich ten na- deele van den verzekeraar wederrechte lijk te bevoordeelen, brand gesticht hebben in een koestal aan den Parallelweg te Hil- legersberg, toebehoorende aan haar echt genoot, door een hoeveelheid hooi en stroo in dien stal met petroleum te overgieten en in brand te steken. ALWEER ROELOFSEN. Wegens smaad is 3 maanden gevangenisstraf tegen hem geëischt. Voor de Bredasche Rechtbank werd Donderdag behandeld een zaak tegen den 29-jarigen slager H. Th. R., uit Rotterdam, die zich te verantwoorden had dat hij op 7 Mei j.l. te Roosendaal opzettelijk de eer en den goeden naam heeft aangerand van L. E. W(illems) en P. A. W(illems), al thans van één hunner, door ten lasteleg- ging van de hieronder omschreven be paalde feiten, met het kennelijk doel daar aan ruchtbaarheid te geven, door opzette lijk als aangekondigd spreker in een op dien 7en Mei te Roosendaal in de bioscoop zaal van het aldaar aan de Willemstraat gelegen Bioscoopgebouw „Luxor" voor het publiek tegen betaling van 30 cent toe gankelijke openbare vergadering, alwaar een groot aantal bezoekers aanwezig was, te zeggen: „Er zijn nog andere zwendela- rijen, waar de familie W. oolj bij betrok ken is. Een zoon van W. mag Crisisvee uitvoeren, doch zijn vader moet die beestjes taxeeren, die krijgt 40 pet. reductie, maar ze gaan niet naar België, ze gaan naar Cuyk, naar Louike de W(ys) en worden daar geslacht"; althans woorden van ge lijke strekking en vervolgens: „Er zijn twee soorten van smokkelaars, de eerste smokkelen voor hun brood, de tweede, de stille smokkelaars, zooals stadgenoot W., die de smokkelarij financieren", althans woorden van gelijke strekking, su'osidair was verdachte nog Jen laste gelegd, dat hij door het voormelde te zeggen, voornoemde L. E._ W. en P. A. W. heeft beleedigd. Toen deze zaak werd afgeroepen, bleek verdachte niet verschenen te zijn, zoodat verstek tegen hem werd verleend. Als eerste getuige werd hierna ge- noord de inspecteur van politie H. uit Roo sendaal, die eenige verklaringen over de desbetreffende vergadering, waar groo- tendeels slagers en landbouwers aanwezig waren, aflegde. De veehandelaar P. A. W. uit Roosen daal, vervolgens gehoord, had een aam klaqht ingediend toen hij hoorde hoe ver dachte in de voormelde vergadering over hem gesproken had. Hij verklaarde hoe hij als commissionair voor de rundvee centrale vee opkocht dat naar België ging. Met genoemden L. de W. zeide hij niets te maken te hebben. Getuige kreeg slechts een commissieloon. De chef-kommies G. A. uit Roosendaal legde vervolgens als getuige eenige ver klaringen af over de vergadering in de Luxor-bioscoop te Roosendaal, waarna va der L. E. W. uit Roosendaal als vierde en laatste getuige een verklaring aflegde over zijn veehandel. De aankoop van vee voor den centrale staat al lang stil. De Off. v. Just. mr. F. Deelen, nam hier na zijn requisitoir in deze zaak. Spr. herinnerde er aan hoe verdachte in het geheele land was opgetreden als een dolleman, zich niet ontziende hoogge plaatste personen op de meest afkeurens waardige manier te belasteren. Van zekere zijde werd dit een zegetocht genoemd, maar aan de rechtbank staat het thans, aldus spr., hieraan een einde te maken, door R. in een rustige omgeving gelegen heid te geven na te denken, hoe gevaar lijk het is als ontwikkeld mensch zóó op te treden. Door de afgelegde getuigenverklaringen achtte de Off. v. Just, de primier ten laste gelegde smaad wettig en overtuigend be wezen en vorderde een gevangenisstraf vooï den tijd van drie maanden. De rechtbank bfepaalde hierna de uit spraak in deze zaak op 28 Juni e.k. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwvereeniging. Gisterenavond hield de Tuinb.ver. Katwijk en O, een le denvergadering in Hotel „de Roskam". Bij afwezigheid van den voorzitter leidde de vice-voorzitter, de heer Nic. Bos, de ver gadering. Na opening las de secr., de heer A. Korpelshoek, de notulen. Deze werden goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde besprekingen over de verschillende maat regelen betreffende het rooien, aanvoeren en veilen van vroege aardappelen. Nadat het bestuur de verschillende circulaires die hieromtrent waren verschenen, uitvoerig had toegelicht, was er voor de leden ge legenheid om vragen te stellen. En die wa ren er velen. Bij de beantwoording hier van werd er door het bestuur voorname lijk op gewezen, dat deze maatregelen noodmaatregelen zijn, die soms allesbehalve aangenaam zijn voor de betrokkenen, doch men gelieve er aan te denken, dat zonder deze maatregelen de toestand ongetwijfeld veel bedroevender zou zijn en de prijzen, en dan voornamelijk van vroege aardappe len, ver beneden productieprijs. Ieder is dus verplicht de voorschriften nauwkeurig op te volgen. Vervolgens kwamen nog ver schillende huishoudelijke aangelegenheden ter sprake. De wenschen, die hierbij ter sprake kwamen zal het bestuur zooveel mo gelijk ten uitvoer brengen. Besloten werd vanaf a.s. Maandag iederen dag te gaan veilen. Zulks zal in dit blad per adverten tie aan belanghebbenden worden bericht. Na rondvraag sluiting van deze voor de leden belangrijke vergadering. Tuinbouw. De maatregelen breiden zich nog steeds uit, de maatregelen die be oogen verbetering in den algemeenen toe stand van den tuinbouw te brengen. Voor al voor de vroege aardappelen zijn maatre gelen getroffen en regelingen voorgeschre ven, waarbij de voorschriften uit de oor logsjaren nog maar peulschilletjes waren. Toen was de opzet om zooveel mogelijk aardappelen en groenten in eigen land te houden, nu tracht men er zooveel mogelijk uit te krijgen, wat niet gelukt, waardoor dus een overproductie is en prijzen zouden worden, misschien nauwelijks voldoende om arbeidsloon te betalen, doch welke nu kunstmatig worden opgehouden op een peil die voor den tuinder redelijk is. Hiervoor is echter zulk een administratieve romp slomp noodig, dat alle veilingbesturen bij na geen raad weten er uit te komen. Doch vertrouwd wordt, dat met behulp van b.v. de politie die controle kan worden uitge- oèfend, die het ten slotte onmogelijk maakt aan de maatregelen te ontkomen. LISSE. Geboren: Johanna Anithonia, d. v. H. J. de Ree en A. van der Veek. Herman Frans, z. v. P. van Hartingsveldt en H. F. Engelberts. Petrus Johannes Petronella, z. v. C. M. Warmerdam en J. J. M. Wasse naar. Nicolaas, z. v. A. J. van Rooijen en K. Look. Ondertrouwd: Cornelis Steenks, 28 jaar, te Haarlemmermeer en Ibeltje den Buitter, 24 jaar, te Liase. Johannes van der Spruit, 28 jaar, te Amsterdam en Lena Schalk, 25 jaar, te Lisse. Getrouwd: J. H. Spruijt te Benne- broek en F. R. van der Geest te Lisse. E. Nieuwenhuis te Den Helder en B. G. Tromp te Lisse. J. M. van der Meij te Hillegom en H. Randsdorp te Lisse. H. P. van Derizen te Noord wij ker hout én A. C. Mooijekind te Lisse. Overleden: Joanas van Noort, 77 j., echtg. van A. van der Meer. Gevestigd: D. M. Rhijnsburger udt Sassenheim; W. van Velsen uit Apeldoorn; J. C. J. Janssen uit Rijswijk. Vertrokken: Wed. J. Meijer geb. Schagen naar Hillegom; D. Chr. Jansen en gezin naar Loenen; M.'G. van Steijn naar Voorhout; G. J. van Steijn naar Noordwijk; M. F. A. Beijsens naar Bergen; C. H. van der Lans naar Haarlem; J. J. M. van der Maat naar Haarlem; I. de Koöker en ge zin naar Benrnebroek. HOOGMADE. Collecte voor de Harmonie. De collecte welken gisteravond is gehouden bij de' mu zikale rondgang door het dorp heeft opge bracht de som van 26.16 Het- bestuur zegt hartelijk dank aan al diegenen, die hebben bijgedragen tot steun aan de vereeniging.. Volgende week Don derdagavond zal deze vereeniging een zelf de muzikale rondgang houden met collecte in het Noordeinde en te Of wegen, welke collecte door het bestuur eveneens drin gend wordt aanbevolen. HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond werd in Hotel Sistermams bij gunning ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier bij afslag ge veild: I. Een woon-winkelhuis aan de Weere- steinstraat no. 1, alhier. In hoogste bod ge bracht op 3800.niet gemijnd. II. Een idem, annex perceel I, gemerkt No. 3. In hoogste bod gebracht op 3500; niiet gemijnd. Combinatie, staande op 7300.werd gemijnd (te gelijk) op 1000.door de hoeren P. Elfrink en A. Leliveid, beiden alhier. De perceeien werden nu opnieuw „opgehangen" en gemijnd op 1200.door den heer A. Lelieveld, die dus kooper werd voor 8500. NOORDWIJKERHOUT. Autotocht ouden van dagen. Donderdagmiddag heeft de zoolang be sproken autotocht voor de ouden van da gen alhier plaats gehad. De aftocht had plaats om half één. De meeste 65-jarigen en ouderen van het dorp namen eraan deel. De tocht werd medegemaakt door den Edel- achtb. heer Burgemeester, den Zeereerw. heer Pastoor Quant, dr. Kerstens van het St. Bavo-Gesticht en een tweetal verpleeg sters. In 47 auto's vertrok men naar de Zilk waar 13 auto's zich aansloten. Van de Zilk reed men over de Centen Brug naar Ben- ne broek Hillegom en' zoo naar den Haag over den Rijksstraatweg. Doel was de Haagsche Dierentuin. De oudjes werden al daar in een keurige zaal ontvangen, waar 3 lange tafels klaar stonden en ieder naar verkiezing een consumptie kon gebruiken. Het woord werd gevoerd door den bur gemeester, die het comité dank bracht voor al de moeite, welke het heeft gedaan om de oudjes een gezellig dag te bezorgen. Ook werd dank gebracht aan de winkeliers, die versnaperingen hadden geschonken, de voetbalvereeniging voor den georganiseor- den wedstrijd ten bate van de autotocht, degenen die hun auto's beschikbaar stel den en den Directeur van den Haagschen Dierentuin voor de ontvangst. Ook de Zeereerw. heer Pastoor sprak een hartelijk woord en hoopte nog dikwijls mee te kunnen gaan. Hierna werd een aanvang gemaakt met het bezichtigen van den Dierentuin. Na af loop hiervan werd een boterham gebruikt en de terugtocht aanvaard. Om half 9 kwam de stoet in de Kerkstraat aan, waar 2 muziekkorpsen ter verwelkoming aanwe zig waren. Vele dorpelingen waren aldaar en in optocht ging het naar het plein der St. Jozefkerk, alwaar nog enkele korte toe spraken werden gehouden en de muziek verenigingen enkele nummertjes ten beste gaven. De tocht is zonder eenig incident afge- loopen en de oudjes waren allen enthou siast over den gezelligen middag en avond welke hun door het comité is gegeven. De organisatoren van den tocht hebben wederom een goed werk verricht! Tot het volgend jaar. NOOTDORP. Op voor den Middenstand. Burge meester en Wethouders hebben een uit voerig schrijven gericht tot de besturen der bijzondere scholen, waarbij zij te ken nen geven er prijs op te stelilen, dat bij het doen van bestellingen en de verzor ging van heft onderhoud der schoolgebou wen de plaatselijke middenstand en am bachtslieden niet zonder noodzaak voorbij zullen worden gegaan. Het college heeft dezen brief geschreven naar aanleiding van het nazien der clriejaarlijksche afrekening, waarbij hun gebleken was, dat aan den. Nootdorpschen middenstand niet de noo- dige aandacht was geschonken. Ouden van dagen. Onder voorzitter schap van den Burgemeester vergaderde het comité voor dezen autotocht op het Raadhuis en„We gaan naar Zand- voort! Wie gaat er mee?" is het resultaat dezer vergadering. De tocht is uitgeschreven op 12 Juli 1934. Een dezer dagen zullen in de winkels bil jetten met bijzonderheden te lezen zijn. Het comité zet weder zijn beste beentje voor om alle deeilgënooten een zoo aange naam mogelijken dag te bezorgen. Ouden van dagen en invaliden kunnen zich thans reeds bij een der comitéleden opgeven. Vischakten. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat binnenvisscherij is verboden, tenzij men voorzien is van een voor de visscherij, die wordt uitgeoefend, geldige akte. Deze akten zijn geldig van 1 Juli tot en met 30 Juni van het volgende jaar. Men vrage tijdig de akte ter secretarie aan. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het seizoen is ingezet. De nieuwe aardappelen, de eerstelingen, heb ben hun intrede gedaan en hierdoor is er tevens meer meerdere belangstelling ge komen aan de veiling. De prijzen zijn alge meen bekend, minimumprijzen zooals deze door de Regeeringscommissaris worden be paald. En waarin nogal schommeling is. Er is te voren nimmer op een eerst genoemde prijs te rekenen. Thans is deze f4.40 per 100 K.G. voor de groote, waarbij komt de heffing van f 1.40 per 100 K.G., zoodat de consument nog geen goedkoope aardappe len eet, en ze ook niet zal eten. Voor groen ten zijn de prijzen maar matig, sla f 0.50 .0.80, Radijs f 0.600.80, Spinazie f 3.10 5.20 p. 100 K.G. SASSENHEIM. Autotocht Ouden van Dagen. Begunstigd door fraai zomerweer, werd gister de jaarlijksche tocht van Ouden van Dagen gemaakt. Het weer kon niet beter, al dreigde de lucht af en toe met regen, met een enkel buitje liep het gelukkig af. Te 1 uur verzamelden zich op de Beu kenlaan onder groote belangstelling van het publiek de 50 auto's, waarmede de tocht gemaakt zou worden en te ruim kwart over één vertrok de stoet, hartelijk toegejuicht door de belangstellenden, allen een goede reis wenschende. Deze wensch is in vervul ling gegaan. De tocht ging naar Bergen en de route was met zorg uitgekozen. Wat een mooie, lommerrijke wegen zijn we doorgereden en wat is er genoten. De tocht ging via Teijlingerlaan, Noord wij kerhout, Vogelen zang, Aerdenhout, Velserpont, Beverwijk, Castricum, Egmond, Bergen, waar gerust werd in het hotel „Duinvermaak". Het eenige ongemak dat op deze tocht voor kwam was het oponthoud aan de Velser pont, doch dit werd nogal vroolijk opgeno men. Wie de tocht in elkaar gezet heeft, heeft eer van zijn werk. We waanden ons af en toe in een berglandschap en hadden af en toe mooie vergezichten, die door de hier en daar hangende lichte nevel niet geheel tot hun recht kwamen. Na een korte rust werd een wandeling door het duin gemaakt. Hier ging het langs gebaande wegen, heuvel op, heuvel af. Jam mer dat de tijd te kort was, om een flinke wandeling te maken. Als vergoeding hiervoor werd gebruik gemaakt van de verschillende attracties in den speeltuin. Ook de oudjes zaten te paard in de draaimolen, ook de glijbaan had af trek. Spoedig was het tijd om de inwen dige mensch te versterken en zoo was het oogenblik van de terugtocht weer aange broken. Alvoreru in te stappen, hield de voorzit ter van de Oranjevereeniging, de heer Bis- schops, een korte toespraak, waarin hy zijn voldoening uitsprak, dat ook dit jaar weer een tocht gehouden kon worden. Hij bracht hiervoor dank voor het afstaan van de auto's en aan de ingezetenen voor hun bij- dragen.alsmede de winkeliers voor hun gaven in natura. Hij betreurde het, dat er slechts een maal per jaar een tocht gehouden kon wor den, doch waar deze nu in den crisistijd zoo goed geslaagd is, vertrouwt hij, dat er voor de volgende tocht ook nog voldoende belangstelling zal zijn. Hierna sprak weth. Bader een kort woord naménshet gemeentebestuur. Hij dankte? de Oranjevereeniging voor het genomen initiatief en bracht een hoera uit op het bestuur der Oranjevereeniging. Vervolgens sprak de heer E. Franken namens de deelnemers een dankwoord. Nadat een foto genomen was, werd de terugtocht aanvaard en weder naar Sas senheim getrokken, waar men te ruim half tien onder de grootste belangstelling aan kwam. Hoogst voldaan werden de deelne mers thuisgebracht. Het bestuur der Oranjevereeniging mag met voldoening op dezen tocht terugzien en zij die hiertoe het hunne hebben bijge dragen, hebben medegewerkt de ouden van dagen een genoeglijke middag te verschaf fen. Voetbal. De wedstrijd door de V.V. Ter leede, tegen de Bakkersgezellen te Lei den, op Sporthoff gespeeld, eindigde met 3—3. WASSENAAR. Gevestigd: A. Stob, G.K. d.b. uit Kloosterburen, Schouwweg 58. A. M. M. Brans, R.-K. d.b. uit Hoensbroek, Laan van Koot 15. N. J. van der Vlis, G.K. d.b. uit Maassluis, van Heeckerenstraat 7. W. M. C. Rau, Ev., L. hulp in de huish., uit Den Haag, Rijksstraatweg 797. A. M. en J. H. Remeijsen, R.-K. fietsenmakers uit Rotterdam, Rijksstraatweg 249. G. J. E. Dominick, Ev. L., Dtsch d.b. uit Duitsch- land, Rijksstraatweg 777. A. P. van der Kleij, R.-K. uit Alphen aan den Rijn, Rijksstraatweg 169. S. Meijer, N.H., d.b. uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 4. K. A. van der Maas, N.H. d.b. uit Noordwelle L. Kerkdam 80. W. J. Frijlink, afd. chef N.V. Werkspoor uit Br. Indië, Barkersh.- laan 14. L. Sommer, R.-K. Oostenr. d.b. uit Brusel, Wittenb.weg 116. Wed. R. H. Driessen geb. M. H. de Haart, D.G. uit Den Haag, Prinsen weg 17. C. M. van Straa- ten N.H. uit Rotterdam ,van Z. v. Nijevelt- straat 148. E. Wallak, Oostenrijk d.b. uit Den Haag, Rijksstraatweg 462. W. J. van der Meij en gez., chauffeur uit Den Haag, v. Z. van N.str. 149. Z. G. Ph. Marcella en vr., R. uit Rotterdam, Ama zonelaan 5. L. E. Bauer, D.E. uit Rot terdam, Amazonelaan 5. Wed. B. L. de Ridder geb. J. Ilmer, uit België, Rijks straatweg 574. N. W. J. W. Idzerda, D., uit Oegstgeest, Schouwweg 33. E. L. E. P. Stiel, Ev. L. verpleegster uit Voorburg, Rijksstraatweg 344. A. J. Jansma en gez., N.H. leeraar lich. oef. uit Den Haag, Crocusstraat 51. D. J. Blommendaal en gez., N.H. houtagent uit Rijkswijk Z.-H., id. 37. J. C. P. Hofkes en vr., ingenieur uit Den Haag, Crocusstraat 41. G. D. Braam en gez., R.-K. kantoorbed. uit Voorburg, id. 47. Wed. F. J. A. J. M. IJzerman geb. Bredius en gez., R.-K. uit Vlaardingen, Pr. von Wierlaan 10. H. J. van de Geijw, R.-K. kinderjuffr. uit Vlaardingen, id. No. 10. A. A. Pitrek, R.-K. d.b. id. E. E. A. Balzer, R.-K. id. Dr. E. Kretschmer en gez., Isr. Dtsche chemiker uit Den Haag, van Wittenb.w. 64. H. Botermans en gez. N.H., kunstschilder uit Den Haag, van Z. van N. V.str. 192c. P. A. Bruigom en gez., N.-H., koopman uit Den Haag, Binnenweg 1. B. B. Borzykowski en vr., Pool, Chemiker uit Parijs, Park Oud- Wassenaar 1. R. van den Brink en gez., N.-H., voorwerker Ned. Heide Mij., uit Om-» men, Duindigt 1. F. J. Teixeira geb. Ligtvoet en dr., N.H., uit Batavia, laan v; Koot 29. L. Ensing en gez. N.H. pikeur uit Den Haag, Heerenweg 10. P. M. ISlobbe, R.-K. d.b. uit Noord wij kerhout, Vinkelaan 2. N. A. van Rijn en vr., R.-K. architect uit Den Haag, Burchtlaan 5. S. J. E. Roodenburg, N.H. d.b. uit Den Haag, Buurtweg 91. Vertrokken: J. M. Rhijnsburger naar Valkenburg Z.-H., Valkenb. weg bij ouders. E. M. Fedra naar Den Haag, R. J. Schimmelp. laan 32. J. J. du Pree en vr. naar Den Haag, P.Pzn. Coenstraat 30. Wed. P. A. Woest geb. van Poeteren naar Den Haag, H. v. Deventerstraat 80. Wed. E. M. Barendssen geb. Bakker naar Apeldoorn, Polhoutweg 3. C. Roepers geb. Souman naar Den Haag, Kornoelje straat 118. L. W. Gaiser naar Den Haag, Surinamestraat 18. J. Th. van Haas trecht naar Voorschoten, Papeweg 164. E. L. E. P. Stoel naar Katwijk, Louwers- straatè Z. Hoek naar Voorschoten, Wijn- gaardelr^n 54. J. Th. M. Nels naar Rhe- den, Rosendaalschelaan 43. A. M. E. Raats naar Den Haag, Prinsegracht 12. E. Jurreis naar Den Haag, Kon. gracht 82. J. C. van der Weijde naar Den Haag, Wassen, weg 26. T. J. van Hemert.naar Scherpenisse, Hoogemarkt 246. M. Wal- lenstein naar' Amsterdam, Breedeweg 21 Watergraafsmeer. A. Jonker en gez. naar Voorburg, Arembergelaan 36. M. M. van den Dool naar Weesperkarspel, Stammerdijk. E. C. van de Weg, geb. Schouten naar Den Haag, Roelofsstraat 63. C. A. Windeknecht en gez. naar Den Haag, Balistraat 67. Geboren: Jacoba Jacomina Johanna d v. A. H. Kramer en P. M. de Regt. Gijsbertus z. v. J. van Aken en J. van Kla veren. Ondertrouwd: W. T. Noordoven en R. Toonen. J. H. de Ruijter en B. J. Vandersande. GeTiuwd: E. Stutterheim en M. Rei- neke. J. J. Putker en J. C. Duivenvoor den. O. H. Decker en M. Malovic. J. P. Roepers en C. Souman. Overleden: Alida Hogenelst 58 j. wed. A. van Steen. Marrigje Kroeze 92 j. wed. K. Klarenberg. WARMOND. Keur. Door H.H. Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland is goedgekeurd de herziene keur of politieverordening van den Klinkenbergerpolder onder deze ge meente. Wegverbetering. Door de gemeente is overgegaan tot asphalteering van de ver lengde Dorpsstraat, terwijl ook de Bijle- veld laan en de Meerrustlaan geasphal- teerd zullen worden. Voorwaar een goede verbetering. Het werk wordt uitgevoerd door werkloozen uit deze gemeente. Gevonden voorwerpen. Ter gemeente secretarie alhier is aangifte gedaan van het vinden van een gouden heerenhorloge en een huissleutel. Autotocht ouden van dagen. Zoo was dan gistermiddag eindelijk het reeds lang verbeidde oogenblik aangebro ken, dat onze oudjes de reeds lang ver wachtte autotocht zouden maken, 's Mid dags om half één werden de oudjes van huis afgehaald en naar het kerkplein ge reden. Daarna werd den Z.eerw. heer Pas toor der Parochie, die ditmaal den tocht meemaakte, afgehaald en de stoet opge steld op den Regenvlietweg ten einde aan te sluiten bij de auto's komende van Noord wij kerhout. Te ruim half twee vertrokken de auto's in de richting Bloemendaal en werd vervol gens naar den Haag gereden, waar een be zoek werd gebracht aan den dierentuin. Onderweg werd volop genoten en het was precies 9 uur toen men in het dorp arri veerden, waarna direct werd doorgereden naar de Zilk., Het was voor de oudjes een genotvolle dag.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13