HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOch. WOENSDAG 13 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN JONGETJE DOOR VRACHTWAGEN OVERREDEN. Het hoofd verpletterd. Gisteravond reed de 8-jarige W. S. op den Biesterweg te Eindhoven met zijn fiets, een zeer zwaar geladen, door een paard getrokken, vrachtwagen tegemoet. De Jongen fietste met een been tusschen het frame. Precies voor den vrachtwagen kwam de Jongen te vallen, zoodat een voorwiel van den wagen over zijn hoofd ging. Het hoofd werd geheel verpletterd. Het lijkje werd naar het politiebureau overge bracht. Den voerman, den 18-jarigen T. v. O. treft geen schuld. „Msb." RANGEERDER DOODELIJK VERONGELUKT. De 48-jarige spoorwegarbeider J. van de Riet is Dinsdagavond op het stations emplacement te Venlo bij het rangeeren tusschen een ijzeren laadbrug en een spoorwagen bekneld geraakt. Hij werd zoodanig gewond, dat hij reeds enkele minuten later overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. KNAAP VERDRONKEN. Maandag is het 11-jarige zoontje van de familie Hartog te Standaardbuiten, toen het een paar emmers water zou halen voor zijn moeder, in de haven verdronken. Hoe het ventje te water is geraakt, is niet met zekerheid te zeggen. Zekere A. K., die toe vallig passeerde, zag een paar emmers drijven en bedacht zich geen oogenblik om reddingspogingen te ondernemen. De man sprong te water en mocht er in sla gen den knaap op het droge te brengen, doch helaas, de pogingen om de levens geesten op te wekken hadden geen succes. Dokter H., die inmiddels ontboden was, kon slechts den dood constateeren. ERNSTIG ONGELUK IN EEN ZINKFABRIEK. Arbeider moet zijn beide oogen missen. De gehuwde arbeider v. d. P., te Budel (N.-Br.), vader van een groot gezin, had bij zijn werkzaamheden in de zinkfabrie- ken aldaar het ongeluk een hoeveelheid kokend zink over zich heen te krijgen, waardoor hij zeer ernstig werd gewond. Door het spatten kreeg hij tevens het gloeiende zink in zijn oogen, die hij daar door beide zal moeten missen. BOERDERIJEN AFGEBRAND. Twee oude menschen met moeite gered. Door onbekende oorzaak is de boerderij met geheelen inventaris, bewoond door J. Oude Hinken in de buurtschap Mander- veer tot den grond toe afgebrand. Met groote moeite zijn een tweetal oude men schen in nachtgewaad kunnen worden ge red. Een drietal kalveren konden nog op het laatste moment met moeite in veilig heid worden gebracht. Alles was laag ver zekerd. Overhaaste vlucht uit brandend boerenhuis. Gistermorgen, omstreeks 11 uur is een felle brand uitgebroken in de boerderij van den heer A. Peters in de buurtschap Flieren te Gendt (Over-Betuwe). Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat de be woners overhaast moesten vluchten, zon der iets te kunnen redden. Behalve de in boedel en de landbouwinventaris, ging een bedrag van 400 in de vlammen verloren. Het vee kon nog tijdig in veiligheid wor den gebracht. De oorzaak is onbekend. De inboedel was niet verzekerd. De zware brand te Kerkdriel De paniekstemming vroeg bijna slachtoffers Omtrent den hevlgen brand te Kerk- driel, waarbij meer dan tien woningen in de asch werden gelegd, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden. De brand woedde in het gehucht „De Poel" gelegen langs den weg naar Kerk driel en bestaande uit een 25-tal arbei derswoningen, waarin groote landbouwers gezinnen woonden. De brand is omstreeks 12 uur ontstaan, vermoedelijk in een hooimijt gelegen ach ter het huis van J. Merks. Het vuur ver spreidde zich met groote snelheid over de met riet gedekte huizen. De vlammen werden aangewakkerd door den krachtigen wind, terwijl een gewel dige vonkenregen neerviel. Daar in de onmiddellijke omgeving van de brandende perceelen twaalf landbou werswoningen met rieten daken waren ge legen, begon de brand thans een zeer ge vaarlijk karakter aan te nemen, temeer daar het gevaar voor uitbreiding niet denkbeeldig kon worden genoemd. De vonkenregen kwam neer op de wo ningen van Th. van Beurden en H. Per- doel. Door de groote droogte der rieten daken, vatten ook deze perceelen vlam. Nauwelijks een kwartier na het ontstaan van den brand stonden vier woonhuizen in lichterlaaie. De mannen waren op het land aan het werk, veel kinderen waren naar school, zoodat alleen de vrouwen met de kleinste kinderen thuis waren. Onder de vrouwen ontstond een groote verwarring, niet wetend, wat ze moesten doen liepen ze huilend en gillend rond. Een passeerende automobilist reed onmid dellijk naar Kerkdriel, waar hij de brand weer waarschuwde, die met de politie een kwartier later op het terrein aanwezig was. Het blusschingswerk werd aangevangen onder leiding van burgemeester van Hee- reveld. Het vuur had toen inmiddels elf huizen aangetast. Het laatste, dat van G. van Hoesel, waarvan het dak reeds brandde, kon behouden blijven. Tijdens den brand hebben zich aangrij pende tooneelen afgespeeld. De echtgenoote van K. Verhoeven greep haar beide kinderen, die in de keuken speelden, bij de hand en vluchtte naar buiten. De vrouw was echter door het ge beurde zoo overstuur, dat zij het jongste kind, een zuigeling van vijf maanden, die in de wieg lag te slapen, vergat mede te nemen. Eensklaps bemerkte zij tot haar ontzetting, dat het kleintje zich nog in het brandende huis bevond. Een der buurvrou wen bedacht zich geen oogenblik en snel de de brandende woning binnen. Het mocht haar gelukken, het kindje uit de reeds brandende wieg te nemen en van den vuurdood te redden. In de andere huizen was men evenzeer van streek. Een der moeders had de groot ste moeite om haar vierjarig zoontje uit de brandende woning te houden. Tot twee maal toe liep het ventje het huis binnen en verstopte zich onder de dekens van de bedstede. Het mag een wonder worden genoemd, dat zich bij dezen brand geen ongelukken hebben voorgedaan, temeer, daar de gedupeerden allen groote gezinnen hebben. Vrijwel al het huisraad is verloren ge gaan. De woningen werden bewoond door de gezinnen J. Merks, H. Pardoel, Th. van Buurden, F. Verhoeven, (S. de Cortue, W. van Hoessel, A. v. Heezik, C. Verhoeven, A. en G. v. d. Loo, G. Bok. Deze gezinnen tellen in totaal ruim 70 personen, die thans allen dakloos zijn. Eenige gezinnen werden reeds bij families en kennissen ondergebracht. In samenwerking met lief dadige instellingen zullen de overige ge zinnen worden ondergebracht in leegstaan de woningen, die in verband met den aan leg van een nieuwen verkeersweg zijn onteigend. De brandweer kon omstreeks vijf uur inrukken. Een deel der brandweermannen bleef achter voor nablusschen. Nader meldt men ons nog, dat drie kal veren en twee varkens zijn omgekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan door dat kinderen met vuur hebben gespeeld. DRONKEN MAN SCHIET MET EEN REVOLVER. Zonder zijn tegenstander te treffen. In het woonwagenkamp te Blerik kwam Maandagavond T. V. in beschonken toe stand thuis. Voor hij zich naar zijn woon wagen begaf vernielde hij eerst de water pomp van zijn mede-woonwagenbewoner S. Deze was hierover zeer ontstemd en maakte V. heftige verwijten. Deze haalde toen plotseling een revolver voor den dag en loste drie schoten op S. evenwel zon der hem te raken. S. vluchtte weg en waarschuwde de politie, die V. in den loop van den nacht arresteerde en naar het po litiebureau te Blerik overbracht. Dinsdag morgen is de dader naar de strafgevange nis te Roermond overgebracht. SERIE VAN TWINTIG INBRAKEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben ongewenschte elementen bezoeken gebracht aan een groot aantal perceelen te Hilversum, alle gelegen in dezelfde wijk over het spoor. Het juiste aantal panden waar men heeft ingebroken of waar men pogingen hiertoe heeft aangewend is nog niet bekend, doch zeker bedraagt dit meer dan twintig. In verschillende woningen hadden de inbrekers deuren en ramen geforceerd, in andere perceelen was men binnengedron gen en had men een en ander overhoop gehaald. In eenige woningen werden be dragen van 10, 11 en 50 ontvreemd, in andere een gouden horloge, een gouden ketting en een dameshorloge enz. De po litie heeft met politiehonden een uitge breid onderzoek ingesteld. Arrestaties zijn echter nog niet verricht. EEN MILITAIR ALS SMOKKELAAR. Nabij de grens, onder Nispen, werd Maandag door een rijksambtenaar uit Roo sendaal een militair uit Bergen op Zoom aangehouden, die een doos Belgische mar garine en 15 K.G. suiker aan smokkelwaar vervoerde. Onder borgstelling mocht hij het rijwiel, waarop het vrachtje werd vervoerd, in gebruik houden doch de smokkelwaar werd in beslag genomen en hij zelf kreeg een procesverbaal. De oitvinder van de nieuwe precisie- wekker inrichting heeft kolossaal ver trouwen in ztfn gees teskind. w. (Gute Laune) urr DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 14 Juni. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Grammofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Lunchconcert. 2.00 Handiwerkoursus. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.303.45 Grammofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 Vioolrecital. 6.45 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Chr. Fanfarecorps „Soli Deo Gloria" 8.30 Causerie. 9.00 Vervolg concert. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Concert (fluit, altfluit, blokfluit, gamba, viola d'amore, viool en altviool). 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. A VRO-uitzendin g. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Pianorecital. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg pianorecital. 12.00 Ensemble Rentmeester en Gramo foonplaten. 2.15 Kook- en banikpraatje. 2.45 Gramofoonplaten. 3.003.45 Knipcursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Voor grootere kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Orgelconcert P. Palla m.m.v. J. Wolf, tenor en B. Lenski, viool. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest mm.v. M. de Valma- lete, piano. 9.00 Onbekend. 9.30 Omroeporkest,m.m.v. T. Gerson, mezzo-sopraan. 10.25 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.1912.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Mocrgenwydkiig. 11.05 Lezing. 12.20 Het Rutland Square en New Vic- toria-orkest. I.20 Gramofoonplaten. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Duitsche les. 4.25 Schotsch Studio Orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Purcell's cembaJomuziek. 7.10 Spaansche lezing. 7.50 Causerie. 8.20 „Quartet", hoorspel. 9.20 Berichten. 9.30 Causerie over tuberculose-bestriiding 9.40 Lezing. 9.55 Concert. 10.50 Korte Dienst. II.0512.20 Het Casani Club Orkest. „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Pascal-orkest. 5.20 „Polyeucte", spel van Corneille. 8.20 Nat. Orkest. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.055.05 L. Preii's orkest. 8.20 Omroeporkest. 10.10 Gramofooruplaten. 10.4011.20 Omroeporkest. Keulen, 456 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.20 Blaasconcert. 12.20 Orkestconcert. 2.20 Kwintetconcert. 4.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 5.40 Concert. 8.35 Omroeporkest, -koor en solisten. 9.05 Kwintetconcert. 10.4012.20 W er agkam er orkest. Rome 421 M. 8.35 Gramofoonplaten. 9.05 Orkestconoert. 10.20 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 meter. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. •$- I.30—2.20 dito. 5.20 Symphonieoomoert 8.20 Omroeporkest m.m.v. solisten. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 5.50 en 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Volksliederen van Siegfried Wag ner, m.m.v. solisten, koor en orkest. 9.05 Duitsch-Fransch UitwisselingBcon- cert uit Parijs. In de pauze: Berichten. 10.50 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Concert uit Hamburg. Gemeentelijk Radiodistrlbutiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale 3e Programma. 8.0015.20 Deutschl. sender. 15.2017.20 Kalundborg. 17.20—19.20 Brussel (Fr.). 19.2020.20 Luxemburg. 20.2023.00 Parijs Radio. 23.00afloop Keulen. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 12.2014.20 Daventry. 14.2017.35 Londen Reg. 17.3518.20 Een der Eng. „National"- zenders. 18.2019.20 Miinchen. 19.2020.20 Luxemburg. 20.20—21.55 Brussel (Fr.). 21.20—21.55 Brussel (Fr.). 21.55afloop Daventry. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Om de Leidsche Courant-bekers. De uitslagen van Zondag 10 Juni luiden: Hoofdbeker. Eerste ronde: K.R.V. I—V.V.L. I 2—6. Kleine Beker. Eerste ronde: O.D.I. IForeholte II 73; Meerburg IKolp. Boys I 34; S.N.A. I—A.S.C. I 3—3; Trekvogels II— N.V.C. II 5—3; K.R.V. II—Foreholte I 1—3. St. Hooger I heeft zich teruggetrokken voor den L. C. Beker zoodat Teijlingen II is geplaatst naar de tweede ronde. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt: Hoofdbeker. Halve beslissing: S.J.C. II—V.V.L. I, 12.30 uur C. v. d. Geer. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Sportpark Haagweg te Leiden. Kleine Beker. Eerste ronde: Trekvogels ITel lingen III, 2.30 uur G. Blijleven. Tweede ronde: D.O.S. II—Kolp. Boys I, 12.30 uur M. Henzen; Trekvogels IITeijlingen II, 12.30 uur G. E. Bakker; O.D.I. IV.V.L. II, 2.30 uur J. Graafmans. C. J. v. LEEUWEN, secr.-penn. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 16) Het is een heerlijke dag geweest, merkte Laurence op, toen zij thee zaten te drinken uit de oude porceleinen kopjes. Een feestdag! Ondanks het feit, dat ge uw dame van „De drie reizigers" niet hebt kunnen bewegen, aan te zitten aan onze lunch? Dat speet me natuurlijk wel een beetje, zei Laurence openhartig. Ik weet zeker, dat zij in uw smaak gevallen zou zijn. Waarom? Omdat Omdat zij in uw smaak gevallen is? Ja, dat is zoo! vertelde hij haar onbe vangen. En u was van plan, haar in Londen een bezoek te brengen, nietwaar? Ja, dat heb ik haar beloofd. Heeft zij het u dan gevraagd? Wel neen. Ik heb haar toestemming gevraagd. Lilian Delomosne keek hem zonderling aan. Hoorde ik u niet zeggen, dat zij ty piste is of zooiets? Ja, typiste bij den secretaris van man heer Armadale. En haar oom is hotelhouder, eigenaar van „De drie reizigers"? Ja, een heel orgineel type. Maar u moet zich toch niet inlaten met dat soort menschen, zei ze nu en haar lippen krulden zich een beetje verachtelijk. U met uw grootsche plannen. Laurence voelde,-dat hij een kleur kreeg en bij wist heusch niet waarom. Er was iets in Lilian's stem, dat hem tegelijk warm en koud maakte. Het zijn goede, eerlijke, eenvoudige menschen, verdedigde hij zijn standpunt. Ja, dat zullen de menschen van deze herberg ook wel zijn, antwoordde zij, maar dat houdt nog niet in, dat u vriendschap met hen moet sluiten. U is toch iemand met een doel voor oogen? Ja, natuurlijk! Dan moet u uw vrienden zoeken on der de menschen, die in staat zijn u te helpen. Menschen met geld en menschen, van invloed, die u de behulpzame hand kunnen bieden. Menschen, die u kunnen bijstaan bij het voltooien van uw werk. Laurence staarde droomerig voor zich uit over den rozentuin. Mijn werk! mompelde hij, alsof dat de eenige woorden waren, die tot hem waren doorgedrongen. Ja, ik moet aan het werk gaan. Mijn vacantie heeft al veel te lang geduurd. Morgen moet er een eind komen aan mijn verblijf op Hurstdene en ga ik naar Londen. Lilian Delomosne schonk nog wat thee voor zichzelf in en - keek aandachtig in haar kopje. En wat gaat u daar dan doen? vroeg zij. Mijn uitvinding voltooien, totdat er niets meer aan te verbeteren is. Is die uitvinding dan nog niet vol tooid? Ja, zy is reeds voor alle doeleinden geschikt. Maar aan zulke dingen is altijd nog veel te verbeteren. En die verbeteringen eischen zeker tijd en geld? Ik heb tijd in overvloed en zonder geld ben ik ook niet. Lilian speelde nu met haar lepeltje. En stel nu eens voor, dat de man, die uw teekeningen gestolen heeft, daaruit zooveel belangrijks is te weten gekomen, dat hij de heele uitvinding kan recon- strueeren en eerder dan u met de uitvin ding komt? Laurence streek zijn snor op en zag peinzend voor zich uit. Ik zal u zeggen, zei hij eindelijk, dat ik met iederen dag welke verstrijkt, meer zekerheid krijg, dat de dief van mijn teekeningen 't geheim niet zal vinden. Uit mijn teekeningen kan hij natuurlijk wel opmaken, in welke richting ik wil, maar 't vitale van het heele geval, den adem, 't hart van mijn uitvinding, zal hij nimmer vinden. Daarvan ben ik vrijwel overtuigd en daarom maak ik me ook niet ongerust. Maar er zijn zeer knappe mannen in de wereld, meende Lilian hem in herinne ring te moeten brengen. Sel u eens voor, dat zij het wel zouden vinden en dat zij eerder met de uitvinding naar de Engel- sche regeering gaan dan u. Wat dan? Niet zonder bedoeling had zij die woor den gesproken en aan het verbleeken van zijn gelaat zag zij, dat zij doel trof. In dat geval Ja? drong zij bemoedigend aan. In dat geval, ging hij voort, zou het mij heel moeilijk vallen, om aan te too- nen, dat die uitvinding mijn eigendom is. Mijn woord zou niet meer waarde hebben dan het woord van den dief. Hij keek nu zóó ontsteld en was zóó bleek geworden, dat Lilian de opwelling voelde, hem alles te vertellen, zonder te denken aan de mogelijke gevolgen. Maar toen dacht zij aan de harde oogen van John Bedford en die opwelling, werd in de kiem gesmoord. Dat gevaar is inderdaad niet denk beeldig, ging zij voort, en daarom zou u er, geloof ik, goed aan doen, als u het voorstel aannam, dat John Bedford u gis teren uit naam van de firma gedaan heeft. Want den vorigen dag had Bedford hem, in tegenwoordigheid van Armadale, een voorstel gedaan, dat inderdaad schitterend te noemen was. Het was een voorstel, dat iedere ingenieur van Laurence's leeftijd met groote dankbaarheid aanvaard zou hebben. En Laurence had om bedenktijd gevraagd. Hij keek Lilian scherp aan, toen ze hem dien raad gaf, maar zij hield haar oogen op haar kopje gericht. Waarom? vroeg hij eindelijk. Waarom? Omdat u dan een heel mooie positie zou bekleeden. Maar ik wil mijn uitvinding voltooien. U zou toch genoeg vrijen tijd lebben? Ik was van plan een laboratorium in te richten, om daar op mijn gemak te gaan werken. Ik zou zoo zeggen, dat de firma Arma dale de aangewezen menschen heeft, om u daarbij behulpzaam te zijn. Ja, dat is waar. Daar zou ik eens over kunnen denken. Hij staarde, in gedachten verzonken, voor zich uit en het meisje speelde met haar lepeltje. Waarom, vroeg hij eindelijk, raadt u mij aan, dat voorstel aan te nemen? Ze keek hem kalm aan, maar in haar oogen lag een uitdrukking, welke zijn hart sneller deed kloppen. Omdat het in 't belang zou zijn van uw toekomst. Heeft mijn toekomst voor u dan eenige beteekenis? Lilian sloeg haar oogen neer en begon weer te spelen met haar lepeltje. Ik stel heel veel belang in u, ant woordde zij. Ik zou graag willen, dat u carrière maakte. Men wenscht zijn vrien den immers altijd het beste. Beschouwt u mij dan als een vriend? Ja, dat zou ik tenminste gaarne doen. Ik heb niet veel vrienden. Laurence bleef haar eenigen tijd aankij ken, zonder iets te zeggen. Maar plotseling gooide hij zijn schouders naar achteren en in zyn oogen kwam een zonderling licht. Met een vlugge beweging stond hij uit zijn stoel op. Kom, ze? hij bruusk. We gaan naar huis. Vanavond zal ik dat voorstel aanne men en morgen ga ik aan het werk. Zij volgde hem naar den wagen, niet zeker van haar eigen gevoelens. Maar toch had zij die eerste ronde gewonnen. Voor de rest van den tocht was Lauren ce, voor zijn doen, buitengewoon stil en in zichzelf gekeerd en Lilian deed geen moei te het gesprek gaande te houden. Zij zelf had genoeg dingen om over na te denken. Dienzellden avond, een half uur voor het diner, trof John Bedford haar alleen. Kom mee naar de serre, zei hij. Ik moet je spreken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9