ZWANEN BERG'S WOENSDAG 13 JUNI 1934 DE LEÏDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 BUITENLAND BELGIE. HET NIEUWE KABINET. Ontnuchtering onder de liberalen. Aangaande het gisteren door de Broque- ville gevormde kabinet schrijft de Brus- selsche correspondent van het „Hbld." het volgende: Beschouwt men het nieuwe kabinet de Broqueville met critisch oog, dan begrijpt men de groote ontevredenheid, die gister avond in de liberale pers tot uiting komt en die men wellicht het treffendst kan qualificeeren als „Katzenjammer". Nadat de liberalen verleden week uit pure bal- oorigheid de regeering ten val hadden ge bracht, hebben zij in de achter ons liggen de dagen zoo ongelukkig gemanoeuvreerd, dat hun machtspositie aanzienlijk ver zwakt en het toch reeds groote overwicht der katholieken nog belangrijk versterkt is. De katholieken immers zijn met precies dezelfde ministers in het kabinet vertegen woordigd. Zij beschikken over de belang rijkste portefeuilles, en hebben den libe ralen nog bovendien Buitenlandsche Za ken afhandig weten te maken. Van de vijf liberale ministers echter, die in de vorige regeering zetelden, zijn er drie gewipt, die alle drie krachtige figuren waren, nl. de heer en Hymans, Lippens en Janson; deze ervaren staatslieden heeft men thans ver vangen door lieden, die zonder twijfel van goeden wil zijn, maar wien het gezag van hun voorgangers voorshands ontbreekt. De ambitieuze en naar een portefeuille ha kende liberalen, die de regeeringcrisis heb ben ontketend, hebben hun party inder daad een slechten dienst bewezen. En nu het kwaad eenmaal geschied is, komt er van ale kanten critiek los. DUITSCHLAND. LACHENDE ONDERWIJZERS. Twee vrije dagen met de schooljongens. Op een te Munchen gehouden bijeen komst van nazi-onderwijzers heeft de mi nister van onderwijs, Wilhelm Rust, ver klaard, dat onderwijzers, die niet meer lachen kunnen, gepensioneerd zullen wor den. De drie voornaamste deugden, die een onderwijzer volgens den minister moet hebben, zyn bekwaamheid, goedheid en opgewektheid. De minister deelde mede, dat binnenkort de schooljongens twee vrije dagen per week zullen hebben. De Zaterdag zal ge heel vrij worden gemaakt voor het deel nemen aan de oefeningen van de Hitler- jeugd en den Zondag zullen de jongens wederom in den familiekring kunnen door brengen. Op deze wijze wordt tegemoet gekomen aan de klachten der ouders, dat hun kin deren door het deelnemen aan de bijeen komsten van de Hitier-jeugd, bijna niet meer thuis waren. ITALIË. HITLER'S BEZOEK AAN DEN DUCE. Conferenties te Stra. Naar United Press verneemt is het of- ficieele program van het bezoek, dat Hitier Donderdag a.s. aan Venetië brengt en waarbij een bespreking met Mussolini op den voorgrond staat, als volgt samenge steld: Woensdagavond arirveert Mussolini in de koninklijke villa te Stra, waarna hij zich Donderdagmorgen per .auto naar Ve netië zal begeven. Hier ligt een motorboot gereed, welke hem via het Gran Canal naar het eiland Lido brengt, waarop' het vliegstation van Venetië is gelegen. Hitier zal Donderdagmorgen om 10 uur volgens de dienstregeling op dit vliegveld arrivee- ren en daar door Mussolini worden ver welkomd. Daarna zullen beide staatslie den zich naar Venetië begeven, waar de Duce zijn bezoeker naar het Grand Hotel zal brengen, in welk hotel Hitier zijn in trek zal nemen. Mussolini keert dan weer naar de villa te Stra terug en wacht daar op Hitier. In de villa te Stra biedt Mussolini zijn hoogen bezoeker een lunch aan, waaraan 25 personen zullen deelnemen, onder wie Von Neurath, de Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, Von Hassel, de Duitsche gezant te Rome, Suvich, Aloisi en Ceruti, de Italiaansche ambassadeur te Berlijn. Direct na de lunch zullen de beide dic tatoren van gedachten wisselen, waarmede waarschijnlijk den geheelen middag ge moeid zal zijn. Na afloop der besprekingen gaan zij met hun gezelschap weer naar Venetië terug, waar in den loop van den avond op het schitterend geillumineerde San Marco-plein een groote demonstratie zal plaats vinden ter eere van het bezoek van Hitier. Vanaf het koninklijke balcon zal het hooge gezelschap de demonstratie gade slaan en den fascistengroet in ontvangst nemen. De Vrijdag wordt besteed met het be zoeken van de verschillende historische pleinen in Venetië, terwijl Suvich, de Ita liaansche onderstaatssecretaris van Bui tenlandsche Zaken, om 1 uur 's middags in het clubgebouw van de golfclub van Lido aan Hitier een lunch zal aanbieden. Vrijdagavond vereenigt zich het gezel schap aan een officieel banket, dat door Mussolini ter eere van zijn gast wordt ge geven. Zaterdagmorgen vroeg zal Hitier weer de terugreis naar Duitschland aanvaarden. Vernomen wordt, dat het initiatief tot de bijeenkomst is uitgegaan van Duitsch land en dat Mussolini, die er aanvankelijk weinig voor gevoelde, in allerijl zijn toe stemming heeft gegeven toen het duidelijk werd, dat de besprekingen, welke verle den week te Genève werden gevoerd, hoogstwaarschijnlijk op een echec zouden uitloopen. Vermoedelijk zullen drie vraagstukken worden behandeld. In de eerste plaats de ontwapening: te dezer zake zal Mussolini Hitler waarschijnlijk vragen welke oplos sing hij zich voor dit vraagstuk voorstelt, hoewel de voornaamste moeilijkheid in dit opzicht is gelegen in de verhouding tus- schen Frankrijk en Duitschland; beide staatslieden zullen naar men verwacht, een bewapeningswedloop trachten te ver mijden. Ten tweede de terugkeer van Duitsch land tot den Volkenbond. Dit vraagstuk hangt samen met de ontwapening en Mus solini zal, naar men verwacht, aandringen op den terugkeer van Duitschland in den Volkenbond, wanneer deze op zoodanige wijze wordt gereorganiseerd, dat het ver schil tusschen overwinnaars en overwon nenen verdwijnt. Ten derde. De Oostenryksche kwestie. Dit is het neteligste vraagstuk der drie. Een bespreking hiervan wordt onvermij delijk geacht en het lijdt geen twijfel of Italië zal verlangen dat Duitschland er mede ophoudt steun te verleenen aan de nationaal-socialistische beweging in Oos tenrijk. ENGELAND. VIJFTIG NIEUWE BRITSCHE LUCHTESKADERS. Aankondiging van bouwplan spoedig verwacht Een speciale medewerker van de .Daily Telegraph" verneemt, dat binnenkort een aankondiging is te verwachten van het nieuwe programma der Engelsche regee ring tot uitbreiding van de luchtmacht. Er bestaat reden om aan te nemen, dat het program zal voorzien in de vorming, de uitrusting en de bemanning van niet min der dan vijftig nieuwe vliegtuigeskaders, welke binnen den tijd van drie tot vijf jaar in het leven zullen worden geroepen. In ministerieele kringen is men alge meen van oordeel, dat de verdaging van de ontwapeningsconferentie „sine die" geen ander alternatief laat, dan het ten uitvoer leggen van de toezegging, welke Baldwin de vorige maand heeft gedaan. Baldwin verklaarde toen, dat, in geval de conferentie niet in staat zou zijn tot over eenstemming te komen, vooral wat betreft de luchtvaart, Engeland zich niet met min der tevreden zou stellen, dein met pariteit in zake de luchtbewapening met de groot ste en sterkste luchtmacht binnen het be reik van de Engelsche kusten. BULGARIJE. ALLE POLITIEKE PARTIJEN ONTBONDEN. De Bulgaarsche regeering heeft met on- middellijken ingang alle politieke partijen ontbonden. Men zal zich herinneren, dat deze maat regel reeds dadelijk na het aan het bewind komen der dictatoriale regeering-Georgief werd aangekondigd. BUITENL. BERICHTEN. ORKAAN BEREIKT TAMPICO. De orkaan, die Midden-Ameirika heeft geteisterd, heeft thans ook Tampico, in den staat Tamadlipas, bereikt. Hij beweegt zich in Noord-Westelijke richting. Steden van eenigen omvamg liggen echter niet op zijn weg. Bovendien neemt zijn kracht af. De materieele schade Is dan ook niet meer groot. ELECTRICITEIT OP HET LAND. Het dorp Saulwitz bij Breslau is geheel electrisoh gemaakt door de Silezische Elec- triciteiitsmaatschappij, die wil onderzoeken, hoeveel of het kost, om een boerderij ge heel te eleotrificeeren. Iedere boerderij in dit dorp is voorzien van electrisch licht, electrische verwarming, kookinstallaties en warmwater-reservoirs. De kosten van aanleg zijn geheel door de electrioiteitsmaatsohappij betaald. De boe ren behoeven alleen den stroom te betalen. Dit experiment is een onderdeel van de pogingen der autoriteiten om de electrici- teit ook op het land ingang te doen vinden. HAAR EIGEN MOEDER VERRADEN. Het Centraal bestuur van de Konsonmol (de organisatie der communistische jeugd in Sovjet-Rusland) heeft naar aanleiding van de nadering van den oogsttijd een ma nifest uitgevaardigd, waarin alle leden worden uitgenoodigd om mede te werken aan het beveiligen van den graanoogst en aardappeloogst. „De medewerking", aldus luidt het rond schrijven, „kent geen grenzen". Allen, die een gedeelte van den oögst ten eigen bate willen verbergen, al waren het uw eigen ouders, moet gij zonder genade aangeven by den plaatselijken sovjet". De Russische bladen melden reeds een geval van „voorbeeldige discipline". Pro- nya Koliibin, een dertienjarig meisje, heeft AROMA \A Pikant en krachtig, voor de soep en vleeschgerechten. •X LL J Overtuig U door een proef van de superieure kwaliteit. het bestuur van den plaatselijken commu- nistischen bond in kennis gesteld vajn het feit, dat haar moeder graan had verborgen op den zolder van haar huis. De ongelukkige vrouw is op staanden voet veroordeeld tot drie jaren dwangar beid op een Kolchoze in Siberië. Haar dochter heeft een geldpreimie ont vangen en haar naam is bovendien eervol vermeld in het dagblad der Konsomols. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Vrijdag 15 dezer, des namiddags te 1.45 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vaststel ling notulen der beide vorige vergaderin gen. 2. Ingekomen stukken. 3. Reclame Hondenbelasting. 4. Comptabiliteitsbeslui- ten 1933. 5. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten (Kapitaaldienst). 6. Voorstel tot wijziging der begrooting 1934. 7. Wijziging salarisregeling voor Bur gemeesters, Secretarissen en Ontvangers. 8. Voorstel tot het houden van een referendum inzake het verzoek v^n de Harddraverij- vereeniging om volksspelen te houden. (Dit voorstel zal in de vergadering monde ling worden toegelicht). 9. Mededeelingen. Sluitingsuur Café's. Door het bestuur der afd. Sassenheim en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café's- en Restauranthouders en Slijters „St. Petrus" is een adres gericht tot den Raad, verzoe kende gedurende den Zomertijd op Zater dag- en Zondagavond te Hillegom de zaken tot 12 uur geopend te mogen houden. Het bestuur geeft als motieven aan: het tot 12 uur geopend mogen zijn gedurende de zo mermaanden der zaken te Bennebroek en Vogelenzang, het doortrekkend Vreemde lingenverkeer en den nood der tijden. Geslaagd. Voor het examen costu- mière slaagden de dames Rika Hoogervorst, Mien Hoogkamer, Els Kok en Mien van Saase; voor Lingerie: mej. Annie van der Huist te Bennebroek en Nel Janssen alhier. Allen ontvingen haar opleiding van de Eerw. Zuster Marie Florala van Huize „Ma- rio-Oord". Op reis. Het bestuur van den R. K. Volksbond alhier biedt zijn leden gelegen heid op goedkoope wijze een reisje te ma ken naar Apeldoorn en Arnhem met eerste klasse touringcar. De kosten bedragen slechts 2.50 per persoon. Gelegenheid wordt geboden, dit bedrag bij gedeelten te voldoen. „Moederzorg". De R. K. Kraamverzor- ging „Moederzorg" alhier bericht, dat vruchtbaar en verdienstelijk werk in het geëindigde boekjaar werd verricht. De re sultaten stemmen tot dankbaarheid. Dit is te danken aan den zegen van Boven op de eerste plaats, maar daarnaast ook aan de steunende leden, die op verscheiden wijze de uitzending onzer R. K. Kraamverzorg sters mogelijk maakten. Gelukkig ver schijnsel is het, dat velen die zelf van die hulp geen gebruik behoeven te maken, door hun offers aan de arme moeders in dezen benarden tijd de zorgen eener blijde gebeurtenis verlichten. Gaarne willen wij aansporen, dit werk van vrome naasten liefde te helpen groot maken. Wie zich in de gemeente vestigt, geven zich terstond als lid op, want er zijn 10 maanden lid maatschap noodig om van de uitnemende zorgen onzer R. K. Verpleegsters gebruik te kunpen maken. LISSE. Coöperatieve Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank hield gister avond in de Veilingzaal van de Veilingver- eeniging van het H.B.G. een algemeene vergadering, welke was belegd ter voor ziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den voorzitter-directeur, den heer C. van Leeuwen. De voorzitter, de heer J. W. A. Lefeber, opende de vergadering en heette allen welkom. Hij wees er op, dat bij het houden der laatste alg. vergadering op 9 Mei j.l. de toestand van den voorzit ter van dien aard was, dat op geen beter schap mocht worden gerekend en reeds enkele dagen later ging de heer v. Leeu wen naar betere gewesten. In goedgekozen woorden, welke door de vergadering staande werden aanhoord, bracht hij namens bestuur en leden een posthume hulde aan den overleden voor zitter en schetste hem als een ijverigen, nooit rustenden werker voor de Bank, waarvoor wij hem grooten dank schuldig zijn. Wat hij als voorzitter-directeur voor de Bank heeft gedaan is niet in een kort relaas onder woorden te brengen en hier bij zal het moeilijk zijn iemand te vinden, welke hem zal evenaren of overtreffen. De notulen werden gelezen en vastge steld. Aan de orde is hierna de verkiezing van een bestuurslid. Door het bestuur werd hiervoor voorgedragen de heer B. Berbée te Lisserbroek. Daar geen tegencandidaat was gesteld was de heer Berbée alzoo bij enkele candidaatstëlling gekozen en de voorzitter kon mededeelen, dat de heer Berbée met zijne eventueele benoeming ge noegen neemt. In de rondvraag bracht de heer P. War merdam, als voorzitter der Veilingvereenl- ging een woord van hulde aan den overle den voorzitter met wlen hij als voorzitter van zoo'n groote corporatie als de Veiling- vereeniging is en het finantieele gedeelte zoo menigmaal op den voorgrond treedt, zoo herhaaldelijk in nauwe relatie stond. Hij deed uitkomen, dat men in zoo'n een- voudigen man als de overledene was een zoo groote werkkracht zou hebben gezocht, want naast de functie van voorzitter-direc teur der Bank werden door hem nog vele andere functies in bestuursorganen bekleed en behartigd. Spreker sloot met den wensch, dat God hem reeds het loon voor zijn arbeidzaam leven in het algemeen be lang heeft geschonken. Niets meer aan de orde zijnde sloot de w.n. voorzitter met een woord van dank de vergadering. NOORD WIJKERHOUT. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Algemeene vergadering. In café „de Zwaan" hield de Coöpera tieve Boerenleenbank alhier een algemeene vergadering. Deze werd door den voorzitter, den heer J. v. d. Berg Wzn., geopend, die er op wees, dat ondanks den slechten ©oonomischen toestand de Bank over 1933 nog een mooie winst heeft gemaakt. Na er in zyn openings speech op gewezen te hebben, dat de toe stand in Amerika dank zij het verlaten al daar van den gouden standaard, er veel beter op geworden is en dat het verlaten van dien gouden standaard in Nederland, doch vooral voor de bollenstreek, een ver betering zou beteeken en, werd de vergade ring voor geopend verklaard en werden de notulen voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Hierna had de verkiezing plaats van een lid van den Raad van Toezicht, wegens pe riodieke aftreding van den heer N. Mens. Candidaat waren gesteld de heeren N. Mens, A. J. v. Ruiten en C. P. v. Steijn. Herkozen werd met algemeene stemmen (57) de heer N. Mens. Met algemeene stemmen werd tot lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer G. Bouwmeester, herkozen de heer G. Bouwmeester. Hierna werd de rekening en balans 1933 vastgesteld. Het saldo der spaargelden bedroeg op 1 Januari 1933 509.944.82. nl 1933 werd ingelegd 219.834.48. Totaal f 729.820.30. In 1933 werd terugbetaald 281.831.95. Het saldo op 31 December 1933 bedroeg dus 447.997.35. Uitstaande voorschotten op 1 Januari '33 240.727.93. Nieuwe voorschotten in 1933 12.429.93. Totaal 259.157.86. Afgelost in 1933 34.871.54. Uitstaande voorschotten op 31 Dec. 1933 224.286.32. De Boerenleenbank was op 1 Januari 1933 aan de Centrale Bank te Utrecht ver schuldigd 3.581.83. Gedeponeerd bij de Centrale Bank in 1933 176.536.30. Totaal 172.954.47. Ontvangen van de Centrale Bank in 1933 228.256.10. Verschuldigd op 31 December 1933 55.301.63. Op 1 Januari 1933 had de Boerenleen bank van leden in rekening-courant te vor deren 294.817.81. Schuldig wegens gede poneerde gelden 29.576.38. Totaal 265.241.43. Uitbetaling in rekening cou rant in 1933 164.995.55. Totaal 430.236.93. Gestort door leden gedurende 1933 150.329.93. Saldo 31 Dec. 1933 f 279.907.05. T. w. vorderingen aan leden 301.629.29. Schuld aan leden 21.722.24. Totaal 279.907.05. De verkorte balans op 31 Dec. 1933: Actief. a. Saldo der voorschotten f 224.286.32. b. Saldo der geilden aan leden in loopende rekening verstrekt f 301.629.29. c. Aandee- len v. d. Centrale Bank 170.d. Meu bilair 1.e. Nog te vorderen rente in provisie v. voorschotten 2.699.88. f. Kas geld 28.674.27. g. Aandeel Coöp. Grond- kapitaal Bank U_A. f 100.Totaal 557.560.76. Passief. a. Het saldo der spaargelden 447.997.35. b. Schuld aan rekeninghouders 21.722.24. c. Reservefonds 28.750.45. d. Sobuid Cen trale Bank f 55.301.63. e. Winst over 1933 (te voegen bij het reservefonds) 3.789.09. Totaal 557.560.76. Over 1933 bedroeg de rente geheele jaar van spaargelden 3van deposito's en loopende rekening 3»/s%. De rente die van voorschotten, zoowel van gewone voor schotten als van voorschotten im loopende rekening moet worden betaald bedroeg 4i/.%. Het nazien der boeken en bescheiden vond regelmatig plaats, terwijl door den voorzitter van Bestuur en Raad van Toe zicht gezamelijk 4 maal een onverwacht Kascöntrole verricht werd. In het afgeloopen jaar traden 4 leden tot de vereeniging toe en afgeschreven van het ledenregister 9 leden wegens overlijden en vertrek uit de gemeenten. Op 31 December 1933 bedroeg het aantal leden 325. Bij de rondvraag vroeg de heer C. v. Deuzen of de Boerenleenbank niet kon werken voor het verlaten van den gouden standaard. De voorzitter antwoordde, dat de Bank daar geen invloed op uitoefenen kan. Daar verder niets aan de orde was sloot de voorzitter de goedbezochte vergadering. RIJNZATERWOUDE. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. W. A. Bielefeld slaagde te Amsterdam voor onderwijzeres. Zij genoot haar opleiding aan de kweekschool „De Voorzieningheid" te Amsterdam. Kostelooze inenting. Burgemeester en Wethouders van Rijnzaterwoude geven op 19 Juni e.k. ten Raadhuize gelegenheid tot kostelooze inenting. Zij die hiervan gebruik wenschen te maken, moeten zich voor 14 Juni e.k. ter gemeente-secretarie aanmel den. NOOTDORP. TENTOONSTELLING MISSIE NAAIKRING. Afscheid van Zuster Tarcisia. Zondag te pl.m. 11.30 uur had de ope ning plaats van de aangekondigde tentoon stelling van de Missienaaikring. Dit ge schiedde door den Pastoor, door het door knippen van een linit, dat was gespannen over de brug, welke de toegang vormt tot het Vereenigingsgebouw, waar de tentoon stelling plaats vond. Na de verwijdering van het lint, werd den Pastoor door eenige in het wit gekleede bruidjes de zaal binnen geleid, om het welkomstlied, dat door de dames werd gezongen, aan te hooren. Hierna werd nog een meerstemmig lied gezongen door de zangclub der Jonge Man nen Vereeniging „St. Petrus Canisius", waarmede de tentoonstelling was geopend. Zoowel buiten als in de zaal, waren vlag gen en slingers aangebracht, welke aan de tentoonstelling een feestelijk cachet gaven. De werken, welke door de dames waren vervaardigd, lagen tentoon gesteld, in de diverse kleine zalen en lokalen van het ge bouw, terwijl de groote zaal was ingericht voor de noodige vermakelijkheden, waar onder touwtrekken, schijfwerpen, sjoelbak enz. De schiettent en vroolijke keuken wa ren opgeslagen achter het gebouw, en wer den daar verzorgd door eenige leden der Jonge Mannen Vereeniging. De fraaie werken hadden zeer veel be kijks, en het is een feit, dat nimmer werk was vervaardigd zoo keurig en fijn be werkt als op deze tentoonstelling viel te bezichtigen. Zondagmiddag werden door de Graal- meisjes zangnummers en reidansen uitge voerd, terwijl 's avonds voor afwisseling werd gezorgd door de leden der Missie naaikring en de zangclub der R. K. Jonge Mannen Vereeniging. De tentoonstelling werd den geheelen dag druk bezocht, en van de vermakelijkheden werd druk gebruik gemaakt; vooral het vroolijke rad, hetwelk door zeer actieve handen werd bediend. Maandag werd te 2.30 uur weer geopend; voor het bezichtigen der werken en het deelnemen aan de vermakelijkheden, waar voor evenals Zondag veel animo bestond. Een afscheid. 's Avonds werd onder zeer groote belang stelling de eerw. Zuster Tarcisia (in de we reld mej. Corn. Boonekamp), door een tien tal bruidjes, met palmen gesierd de zaal binnengeleid, gevolgd door haar vader, den heer Th. G. Boonekamp, haar moeder mevr. Boonekamp-v. d. Berg, haar vijf broeders, waarvan drie priester-studenten, haar zuster, Pastoor W. v. d. Berg van Ier- seke, Kapelaan A. v. d. Berg van den Haag, beide broeders van mevr. Boone kamp, en nog andere familieleden. Als bijzonderheid melden wij, dat haar religieuse zuster niet bij dit afscheid te genwoordig mocht zijn. Toen Zuster Tarcisia met haar familie had plaats genomen, werd onmiddellijk het Missielied gezongen door de leden van den Missienaaikring, waarna gelegenheid werd gegeven, persoonlijk afscheid te nemen van de scheidende Zuster. Hiervan werd door zeer velen gebruik gemaakt. Mej. A. van Veen sprak de Zuster toe, namens de Missienaaikring en wees er op, welk een zware en moeilijke taak Zuster Tarcisia gaat verrichten. Spr. dankte haar voor het vele werk dat door haar werd gedaan bij de oprichting en de arbeid van Nootdorps Missie-naaikring, alvorens zij de treden van het klooster betrad. Met den wensch, dat God haar bij haar moeilijke en zware taak zou helpen exr ster ken, besloot spr. en overhandigde haar een geestelijke ruiker. Door de dames werd nu een gevoelig af scheidslied gezongen, hetgeen een harte lijk applaus oogstte. Awisselend volgde nu, door de dames en door de leden der Jonge Mannen Vereeni ging meerstemmige liederen en tot slot eenige reidansen, waarna Pastoor A. G. Rhee het woord nam en allen dankte voor de groote medewerking, welke was gege ven om de tentoonstelling te doen slagen. De Pastoor sprak vervolgens eenige har telijke woorden tot de scheidende Zuster en verklaarde de tentoonstelling voor ge sloten. Onmiddellijk kwamen nu de actieve lei ders van het vroolijke rad te voorschijn en lieten nu de ratelende geluiden van het rad van avontuur klinken en door behulp van eenige ijverige lotenverkoopsters en verkoopers, was spoedig weer menig prijs je aan den man gebracht. Terwijl er een vroolijke en enthousiaste stemming heerschte, duurde dit nog geruimen tijd voordat de tijd van eindigen aanbrak, en deze welgeslaagde tentoonstelling defini tief gesloten werd. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is variatie genoeg op heden. Met den dag is het sortiment grooter. Ook de aanvoer is tamelijk groot. Wel wat groot in verhouding tot de vraag. De prijzen zijn maar zeer matig. Betaald werden de navolgende prijzen: Lathyrus 0.150.25; Eremurus 0.050.10; Bruids- anjens 0.100.15; Papavers f 0.400.50; Pioenen f 0.901.80; Ranonkels f 0.10 0.25; Anjers 0.200.35; Pyrethrums 0.20 0.40; Leeuwenbekken 0.300.50; Koren bloemen 0.100.20; Margrieten f 0.10 0.15; Centaurea f 0.100.20; Irissen 0.04 0.08; Campanula 0.701.30; Rozen per bos 0.20—0.45.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11