De Wedstrijden om het nationaal 12 Voetsjollen Kampioenschap MAANDAG 11 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 NA ZES WEDSTRIJDEN NOG VIJF GEGADIGDEN VOOR DEN TITEL Van drijfpartij tot mooien wedstrijd DE OLYMPISCHE DAG. Roma, de tegenpartij van het Nederland- sche Bondselftal op 17 Juni. Roma, de leidende voetbalclub in de Italiaansche hoofdstad telt c.a. 2000 wer kende leden en beschikt over een prach tige terreininrichting met clubgebouw etc. Deze club bestaat eerst sedert 1927. .Zij ontstond toen door fusie van enkele be staande clubs, een fusie waar destijds de overheid den stoot toe gaf, omdat men zorgen wilde, dat er in Rome tenminste een zeer sterke club zou zijn. Die opzet is volkomen geslaagd want reeds in 1927—'28 bezette Roma de tweede plaats en sedert dien was zij steeds in den strijd om het kampioenschap betrokken en behoorde altijd tot het leidende peleton der hoofdklasse. In dit seizoen is de 5e plaats voor Roma en bleek de ploeg v-an gelijke sterkte als Juventus, Ambrosiana, Bologna en Napoli. In het elftal spelen verschillende inter nationals o.a. Constantino die 25 maal voor de Azuri speelde, voorts Banchero, de doelman en Captain Masetti en de links back Bodini. De vermoelijke opstel ling luidt: doel: Masetti; achter: Gadaldi en Bodini; midden: Pasolini, Fusco en Carpi; voor: Constantino, Dugoni, Tomasi, Banchero en Ensebio. AJAX—WILLEM H 5—0 Dat Willem II verloren heeft van Ajax en dan nog wel met flinke cijfers, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de Tilburg- sche voorhoede niet in staat is gebleken van de geboden kansen te profiteeren, terwijl Ajax deze kunst veel en veel beter verstond. Willem II was gedurende den geheelen wedstrijd geen oogenblik de mindere. In tegendeel, er waren vele perioden, waar in Tilburg een sterken druk uitoefende op het Ajax-doel, maar op vaak onbe grijpelijke wijze werden de gemakkelijk ste kansen gemist door slecht schieten. De eerste minuten zijn voor Willem II, en met snelle rennen, goed combineerend wordt het Ajax-doel in gevaar gebracht. Schoten worden echter niet gelost en keeper Keizer krijgt vooralsnog geen moeilijk werk te verrichten. Bij een der weinige aanvallen van de Ajax-voorhoede beoordeelde Smulders een voorzet van Mulders verkeerd. Ten Have krijgt het leder te pakken, geeft aan van Reenen, die den uitgeloopen van der Aa zonder moeite passeert (10). Er zijn dan 7 mi nuten gespeeld. Bij een der aanvallen van Ajax weet van Ham binnen het strafschopgebied den bal met de hand weg te werken, doch de scheidsrechter laat doorspelen en ondanks protesten van Ajax kent hij gen penalty toe. Na enkele tegenbezoeken aan Keizer rent Mulders, die bijzonder actief is, langs le lijn, een onberispelijke voorzet volgt en even onberispelijk kopt van Reenen het leder langs van der Aa (2—0). In dé tweede helft speelt Van Ierland midvoor en en Hermans op de binnen plaats, doch spoedig blijkt, dat deze ver andering geen gunstige is en neemt men de oude plaatsen weer in. Van een, overwicht van een der par tijen is geen sprake, maar niettemin heeft de Tilburgsche voorhoede nog tal rijke kansen gehad, die door schotloos heid verloren gingen. Mulders is evenals voor de rust bijzon der actief en hij sticht met zijn snelle rennen langs de lijn herhaaldelijk ver warring in de Tilburgsche achterhoede. Eenmaal zet hij stevig door, weet uit een scrimmage den bal te bemachtigen, zwenkt naar buiten, zet goed voor, maar de bal passeert vlak langs doel naar den rechterkant. Ten Have retonneert echter en Volkers heeft in buitenspel positie geen moeite in te schieten (3—0). Er zijn dan 22 minuten van de tweede helft gespeeld en de wedstrijd mag wel als beslist beschouwd worden. Koning van Ajax krijgt goede kansen de score te verhoogen, maar ook hij is niet gelukkig in zijn schot. Het laatsle kwartier van den wedstrijd is voor Ajax en van der Aa's doei wordt onder schot genomen. Tien minuten voor het einde scoort van Reenen onhoudbaar in uit een voorzet van Mulders (40). Spijkers is geblesseerd en wordt vervangen door van Hooff. De laatste gaat linksbinnen spelen, terwijl van Ierland in de achter hoede verhuist. Vlak voor het einde maakt van Reenen uit een voorzet van Ten Have een vijfde doelpunt, met welken stand het einde komt. Selectiewedstrijd Alphensch Elftal. In een Zaterdag j.l. gehouden vergade ring van de elftalcommissie voor het Al phensch elftal werden de beide proefelf- tallen voor de selectiewedstrijd samenge steld. Deze wedstrijd zal worden, gespeeld op Zaterdag 7 Juli a.s. op het Alphenter- rein, dus niet zooals aanvankelijk het plan was op Zaterdag 30 Juni a.s. De beide elf tallen zien er als volgt uit: Wit: Woel: Tuinenburg (Alphen). Achter: v. Zanten (Alphia), Hesseling (Alphen). Midden: P. Bouthoorn (Alphia), A. Bergshoeff (ARC), W. Reumerman (Al phia). Voor: Vellekoop (ARC), Windhorst (Al phen), A. v. Dam (ARC), Ram (Alphen), W. Bergshoeff (ARC). Voor: Bezemer (Alphen), v. Wilgen (A RC), v. Leeuwen (Alphen), Haag (Alphia), Sampiemon (Alphia). Midden: v. d. Leek (Alphen), Dijkman (Alphen), Broer (Alphen). Achter: L. de Jong (Aphia), Binnekamp (Alphen). Oranje: Doel: v. Heusden (ARC). Reserves zijn: Vet (Aphia), Domburg (Alphia), de Knijf (ARC), P. v. Heusen (ARC), Oosterman (Alphen), Vrisekoop (Alphen). Zaterdagmiddag zijn op de Kagerplas- sen de wedstrijden begonnen om het kam pioenschap der 12 Voetsjollen-klasse, geor ganiseerd door de Kon. Ned. Verbonden Wa te rspo rtv er een igin.g e n - Voor deze wedstrijden hadden zich ook dit jaar slechts weinig deelnemers laten inschrijven, nd. Jacq. Barzilay Jr. (Rdam- sche Zeilvereeniging), P. H. R. Borgerhoff Mulder (de Kaag), J. H. H. J. de Jong (Wa tersportver. „Aegir"), D. M. J. KagoheUand (R'damsche Zeilver.), B. Maas en J. Maas (Loosdrecht) en E. G. v. d. Stadt (Zaan- landsohe Zeilver.). Van deze zeven zeilers was Barzilay niet opgekomen, zoodat er slechts zes deelne mers startten. Het was prachtig zeilweer. Veel zon en 'n flinke wind, die uit het Noord-Oosten blies, waardoor de gedeelten start-Zweiland en Norremeer-Dieperpoel in den wind lagen en kruisen dus noodzakelijk maakte. Even voor het vallen van het start schot sloeg er voor de startlijn een met twee personen bemande kano om, doch de Noord-Ooster deed hem gelukkig spoedig afdrijven, zoodat de zeilers er geen hin der meer van ondervonden. Het werd 'n prachtige start, waarbij met slechts heel gering onderling verschil werd vertrokken, de gebroeders Maas voorop. Wijl reeds spoedig gekruist werd, viel het niet gemakkelijk te zien hoe de volgorde was, doch Bob Maas had al gauw 'n mooien voorsprong gekregen terwijl algemeen ge dacht werd, dat Jan Maas, hoewel met 'n flink verschil tweede zou liggen. Doch plots kwam van ver over stuurboord de Rotter dammer de Jong aan, die met heel lange slagen flink opgeschoten was. Als heel goede tweede rondde hij den boei op het Zweiland, terwijl de overigen daar als volgt aankwamen: Jan Maas, Kagchelland, v. d. Stadt en Borgerhoff Mulder. Deze was ook heel goed gestart, maar bleef nu leelijk achter. Later hoorden we, dat hij het tuig, 'n oud zeil, hiervan de schuld gaf, waarom zelfs werd overwogen den wedstrijd ongel dig te verklaren. Waar echter de booten telkens bij 'n nieuwe race van zeiler ver wisselen en ieder dus op z'n beurt 'n an deren jol heeft, werd van ongeldig-verkla- ring afgezien. Intussoben, aan den kop was de noodige spanning, want de Jong maakte het Bob Maas danig lastig, zoodat hij hem, bij het opkruisen van Norremeer naar Dieperpoel, niet los mocht laten. Hiervan profiteerde tenslotte Jan Maas, want terwijl zijn broer en de Jong over bakboord doorlegden, ging hij over stuurboord den anderen kant uit en even later had hij de tweede plaats reeds veroverd. Daarna bond hij den strijd om de leiding met zijn broer Bob aan en ook hier werd hij winnaar, zoodat de volg orde bij den boei op Dieperpoel was: Jan Maas, Bob Maas, de Jong, Kagchelland, v. d. Stadt en Borgerhoff Mulder. Voor den wind ging het daarna terug naar de finish en in de volgorde kwam slechts in zooverre wijziging, dat Bob Maas op de derde plaats kwam achter de Jongh, zoodat de uitslag werd: 1. Jan Maas, 2. J. H. H. J. de Jong, 3. Bob Maas, 4. D. Kagohelland, 5. E. J. v. d. Stadt, 6. P. H. R. Borgehoff Mulder. Voor de tweede race werd te kwart over zes gestart. Jan Maas had nu het oude tuig van Borgerhoff Mulder, doch hij was er het eerst mede weg. Dan volgden over bak boord Borgerhoff Mulder en v. d. Stadt en over stuurboord de Jong, terwijl Bob Maas en Kagchelland weer over bakboord volg den. De Jong bleek goed gezien te hebben door over stuurboord te startten, want zijn jol liep veel vlugger dan de andere, zoo- dait hij spoedig de leiding had. Op het Zweiland volgden dan achter hem: Jan Maas, Borgerhoff Mulder, Bob Maas, Kag chelland en v. d. Stadt. Op het Norremeer was deze volgdorde nog ongewijzigd, doch het onderling verschil was veel kleiner geworden, zoodat de strijd met 'n kruis- vak voor den boeg nog lang niet beslecht was. Intussahen minderde de wind, en na het opkruisen lag Jan Maas weer aan den kop, gevolgd door zijn broer Bob en op de derde plaats Kagchelland. De Jong zakte hoe lan- I. V. C. B. Valkenburg kampioen. Door 'n gelukkige overwinning op Volen- dam, heeft Valkenburg gisteren beslag gelegd op den kampioenstitel van den I. V. C. B. Het eenige doelpunt werd even voor de rust gescoord. De twee nog res- teerende wedstrijden hebben nu geen zin meer, men moest het er maar bij laten! De stand is: Valkenburg 3 3 72 6 Volendam 3 1 2 87 2 S.D.O.U.C. 2 2 3—9 0 R. K. SPORTVER. „TEYLINGEN". De viering van het tweede lustrum. Een schitterend geslaagde dag; welke ons nog lang zal heugen, 's Morgens gingen bij na alle leden ter H. Tafel in de H. Mis van 7 uur, welke werd opgedragen door den G. A. Kapelaan K. Westerkamp, Na de H. Mis gingen allen naar het K.S.A.-gebouw om deel te nemen aan het gezamenlijk ont bijt. Ruim honderd dertig personen zaten daar aan. Er werden vriendelijke woorden gesproken en door de vaandelcommissie ger hoe meer af. Voor den wind werd het een aardig loef partijtje, waardoor Bob Maas weer aan den kop kwam. Vol- belang stelling volgden velen den afloop van de zen wedstrijd. Bob Maas bleef aan den kop tot enkele minuten voor de finish. Daar liep zijn broer hem weer voorbij, doch weer profiteerde Bob van 'n windvlaagje en met 'n bootlengte verschil passeerde hij tenslotte toch als eerste de finish. De uit slag werd: 1. Bob Maas, 2. Jan Maas, 3. Kagchelland, 4. Borgerhoff Mulder, 5. v. d. Stadt en 6. de Jong. DE TWEEDE DAG. De ongetwijfeld prachtige watersport- Zondag beteekende nog allerminst een goe den wedstrijddag, want wel scheen de zon en verkwikte met haar gouden stralen lucht en water en alles wat daartusschen zich bevond, maar van wedstrijden kwam er bij gebrek aan wind heel weinig terecht. Er stond slechts een flauw windje over de Kagerplassen, toen te kwart over tien het startschot viel ter voortzetting van de Zaterdagmiddag begonnen wedstrijden. Zooals uit voorgaande blijkt, hadden de gebroeders Maas elk een wedstrijd gewon nen, dus moesten er op den tweeden dag minstens twee wedstrijd gehouden worden. De derde wedstrijd. Toen het startschot viel was Borgerhoff Mulder reeds over de lijn van afvaart, zoo dat hij terug moest. Jan Maas ging het eerst weg, gevolgd door Bob Maas, de Jong, Kagohellaind en van de Stadt. Dadelijk na den start splitste de groep zich in twee partijen, over bakboord ging Jan en Bob Maas en Kagchelland, waarbij laatstge noemde spoedig aan den kop kwam. Over stuurboord ging de Jong, Borgerhoff Mul- dre en v. d. Stadt. 't Was echter al heel spoedig te zien, dat de eerste groep voorsprong kreeg o<p de anderen, maar van een wedstrijd kon toen al nauwelijks gesproken worden, want het werd een profiteeren van de vlaagjes wind die hier en daar opstaken. Het duim de een half uur alvorens het Zweiland was bereikt, over welken afstand men bij nor malen wind bijna tien minuten zeilt. Met mooien voorsprong ging Kagchelland het eerst rond den boei, dan volgde Jan Maas, Bob Maas, Borgerhoff Mulder, v. d. Stadt en die Jong, die echter heel ver achter was. Toen begon de drijfpartij eerst voorgoed, want men moest zoeken naar den wind. Bob Maas was nog de gelukkigste. Ook zijn broer liep een flink stuk op Kagohelland in en hij slaagde er in ei' tusschen uit te gaan, zoodat hij op het Norremeer een voorsprong van een halven minuut op Bob had, terwijl Kagchelland als derde volgde. Deze ging echter onmiddellijk over stag, terwijl de gebr. Maas doorlegden. Bob liep ech,ter een stuk hooger dan Jan, de drie overige deelnemers waren ver bij de ande ren achter. De Jong echter wel het meest. Ook het kruisen naar den Dieperpoel met telkens wisselenden windvlagen deden de situatie nogal eens veranderen. Kagchel land was daarbij het meest fortuinlijk en slaagde er opnieuw in de leiding te ver overen. Jan Maas bleef hem nog het meest bij, maar Kagchelland kreeg bij het ron den van den boei nog een prachtig wind vlaagje, waardoor hij zijn voorsprong nog wist te vergrooten, temeer nog wijl Jan Maas den boei niet ineens kon aanleggen en nog een slag moest maken. Terwijl Bob Maas hoe langer hoe meer was achterge bleven kwam Borgerhoff Mulder meer en meer opzetten en hij werd hier goede derde. Bob Maas gaf den strijd tenslotte op en keerde naar huis terug, welk voorbeeld door de Jong werd gevolgd. Voor den wind, voor zoover er tenminste wind was, werd de terugreis begonnen en ook dat duurde zoolang, dat er gesproken werd over de mogelijkheid om den wed strijd ongeldig te verklaren. Dit moest ge schieden indien de eerst aankomende lan ger dan 2>/s uur over de baan zeilde. Zoo ver kwam het echter niet, want de tijd was slechts 2 uur 21.5 minuut. De uitslag werd: 1. D. Kagohelland, 2. Jan Maas, 3. Eorger- hoff Mulder, 4. v. d. Stadt. een vaandel aangeboden, dat door den geest. adv. werd gewijd. Om 1 uur speelden onder leiding van den heer E. v. Haasteren Teylingen I SJC I voor de verliezersronde. Ondanks het warme weer wordt al dadelijk een flink tempo ingezet, waarbij Teylingen al spoe dig een doelpunt weet te maken (1 Het spel golft op en neer, waarbij Teylin gen 't gevaarlijkst is, doch doelpunten blij ven uit. Het is een hopelooze strijd, waar in SJC na een half uur spelen gelijk weet te maken. Na ettelijke aanvallen van beide zijden, komt de rust met gelijken stand (1—1). Na de thee is het al niet veel beter met Teylingen gesteld en SJC valt ook tegen. Het spel dat vertoond wordt is ver bene den peil. Na geruimen tijd breekt SJC door en weet nog een doelpunt te fabriceeren (21). In het laatste kwartier zet Teylin gen flink op, doch het lukt niet. Het is een vechten van Teylingen voorhoede tegen SJC achterhoede, maar ten slotte wordt geen resultaat bereikt. Zoo heeft Teylingen in deze bekerwedstrijden den 4den prijs be haald en SJC den 3d en. Onder dezelfde leiding spelen dan Onze De vierde wedstrijd. Nadat aanvankelijk gewacht was, totdat er wind opkwam anders zou de wedstrijd dag beëindigd zijn werd te 2 uur op nieuw gestart. De volgorde was: v. d. Stadt, Borgerhoff Mulder, de Jong, Jan Maas, Bob Maas en Kagchelland. Wijl de wind nu uit het Noorden woei, was de baan bijna geheel bezeild. Alleen het rak Zweiland Norremeer moest gekruist worden. Op het Zweiland was Jan Maas aan den kop, dan volgden Kagchelland, Bob Maas, v. d. Stadt Borgerhoff Mulder en de Jong. De vijf eersten gingen na het ronden van den boei dadelijk overstag. De Jong legde ech ter door. Borgerhoff Mulder gaf de gebr. Maas goed partij, maar hij was erg onfor tuinlijk, toen hij bij den boei op het Norre meer niet voldoende rekening hield met den wind, die op den boei dreef, zoodat de Leidenaar uit den strijd was. Naar den Dieperpoel bond Bob Maas den strijd aan met zijn broer, waarbij hij aanvankelijk ettelijke meters achter liggend, tenslotte evenwel voor hem wist te komen. Zoo nu en dan vergrootte of verkleinde die af stand noig wel eenige zins, maar Bob Maas behield toch de leiding tot het einde toe. De geheele wedstrijdbaan werd nu in een goed uur afgelegd, d.i. 1 uur 20 minuten korter dan 's morgens. De uitslag werd: 1. Bob Maas, 2. Jan Maas, 3. v. d. Stadt, 4. Kagohelland, 5. De Jong. De vijfde wedstrijd. Vol goeden moed werd nu aan den vijf den wedstrijd begonnen, waarvoor te kwart voor vier het startschot viel. Won Bob Maas deze race, dan beteekende dit het einde van de wedstrijden en een her nieuwd kampioenschap voor den Loos- dreoht-zeiler. De start beloofde inderdaad veel in dien geest, want hij was weer het eerste weg, maar de overige volgden met miniem verschil. Met het oog op den wind, die uit het Noorden kwam, werd een gewijzigde baan gevaren. Het rak NorremeerDieperpoel viel uit, terwijl het gedeelte Zweiland Norremeer tweemaal moest worden geva ren. Op het Zweiland had Borgerhoff Mul der echter de leiding. Bob Maas lag tweede Kagchelland derde, Jan Maas kwam hier heelemaa! achteraan, 't Werd nu in tegen stelling met des morgens, een harde strijd tegen den wind en de zwaarste man bad nu de beste kans. Dat was Borgerhoff Mul der. Even leek het of Bob Maas hem te pakken zou krijgen, maar de Leidenaar hield stevig vast en slaagde er in de lei ding te behouden en te winnen. Jan Maas, die geruimen tijd achter had gelegengen, was op de terugbaan hoe langer hoe meer ingeloopen en verdrong bijna zijn broer nog van de tweede plaats. De uitslag werd nu: 1. Borgerhoff Mulder, 2. Bob Maas, 2. Jan Maas, 4. de Jong, 5. v. d. Stadt. Kagchelland had den boei op het Norre meer geraakt en opgegeven. De zesde wedstrijd. Te 6 uur viel het startschot voor den zes den wedstrijd, den vierde van den Zondag. Zou de beslissing nu vallen. Weer was de vraag of Bob Maas zou wannen. In ieder geval stond dit vast: wie na dezen wed strijd nog geen enkelen maal eerste was ge weest, zou uitvallen voor de volgende wed strijden. De hoop, dat Bob Maas de beslis sing zou brengen, werd al dadelijk na den start tot een minimum gereduceerd, wijl hij te vroeg startte en terug moest waar door hij al dadelijk 'n stuk aoher de overi gen lag. De volgorde na den start was: de Jong, Kagohelland, Jan Maas, Borgerhoff Mulder en v. d. Stadt. Op het Zweiland had Borferhoff Mulder de leiding en hij werd gevolgd door de Jong en Jan Maas. Bob Maas lag 'n straat achter en hij gaf spoe dig op, zoodat deze race in geen geval de beslissing zou brengen. Op het Norremeer was Jan Maas danig op Borgerhoff Mulder ingeloopen en na het ronden van den boei bond hij den strijd met Borgerhoff aan. Deze loefde echter danig en het gevolg was, dat dit hun beiden noodlottig werd 'en zoodanig uit den koers raakten, dat zij de eerste en tweede plaats verloren en de drie overigen aan den kop kwamen te lig gen. De Jong had nu de leiding en stond deze niet meer af, zoodat de uitslag was: 1. de Jong, 2. v. d. Stadt, 3. Kagchelland, 4. Borgerhoff Muilder, 5. Jan Maas. Het re sultaat was nu, dat v. d. Stadt, die geen enkele maal in de zes wedstrijden als eer ste was aangekomen, voor de overige wed strijden werd uitgesloten. Wanneer deze wedstrijden worden vervolgd, is nog niet bekend. De datum wordt nader bekend ge maakt. Gezellen ILisse I. Een vurig en vlug spel ontwikkelt zich, met gevaarlijke momen ten van beide kanten. De Haarlemmers spelen iets beter, doch enthousiast spelen de Lissenaren, waardoor beide doelen worden schoon gehouden. Bij een keurige aanval van O.G. moet keeper MeriS zwichten (1 0). Lisse, niet onmoedigd, pakt flink aan en enkele malen moeten Heesakker en keeper de Reus krachtig ingrijpen. Enkele corners leveren niets op. Als Lisse ten aan val trekt gaat het combineerend op de Haarlemsche veste af en een formidabel schot vliegt in de touwen (11). De stand is gelijk. De Gezellen gooien er een schep je op, zoodat Lisse terug wordt gedrongen op eigen helft, maar zij weten haar doel schoon te houden. Kort voor de rust weten de Haarlemmers een mooi doelpunt te sco ren (21). Na de thee hetzelfde vlugge spel. Als er tien minuten is gespeeld moet Mens voor de 3de maal zwichten (31). Als een ieder denkt dat Lisse de moed zal opgeven wor den zij juist gevaarlijker en zij maken er 23 van. Beide partijen zetten er alles op, maar O.G. zegeviert door er 42 van te maken. Nu wordt Lisse iets minder en O.G. sterker. Het slot is, dat de Haarlem mers de stand opvoeren tot 62, en dus in 't bezit komen van den beker. Na afloop, had de prijsuitreiking plaats in 't K.S.A.-gebouw. De voorzitter dankte de vereeniging Lisse en Onze Gezellen voor haar medewerking en! hoopte dat het elkaar nog meerdere malen zouden ontmoeten. S.J.C. had de 3de prijs in ontvangst geno men. O.G. dankte voor de prettige wedstrij den en zegde haar medewerking toe. Lisse feliciteerde Teylingen met deze mooie dag en bracht nog een bloemenhulde. 15-jarig bestaansfeest R.K. V.V. Gisteren heeft V.E.P. haar 15-jarig be staansfeest gevierd. Het is 'n verheugend feit, dat V.E.P. juist nu, nu alle omstandigheden gunstig en de vooruitzichten op 'n mooie toe komst prachtig zijn, haar 15-jarig be staan onbezorgd kan herdenken. De vie ring werd gisteren op waardige wijze ingezet met een algemeene H. Communie onder de H. Mis van 8 uur. Ruim hon derd 'leden, senioren en junioren, nader den ter H. Tafel. Na de H. Mis kwamen allen in het pa tronaat bijeen voor ^ïet algemeen ontbijt. Opwekkende woorden werden hier ge sproken door den geestel. adviseur, pater Vissers, en door het bestuur. Om 12 uur begon het groote en met alle zorg voorbereide junioren-tournooi, waaraan niet minder dan 16 elftallen deel namen. Bij 't schitterende zomerweer, voor voetbal niet al t warm door een koel briesje, op 'n prachtig effen terrein en met 'n in alle opzichten voortreffe lijke regeling, kon dit tournooi niet mis lukken. 't Is dan ook 'n uitgesproken suc ces geworden en 'n prachtige propagan da voor de R.K .sport. Verschillende anti-voetbal-ouders zouden wellicht be keerd zijn als zij gezien hadden, hoe de jongens onder krachtig leiding de voet balsport kunnen beoefenen. Niet één wan klank is in dit tournooi vernomen. Alles verliep vlot en ordelijk, zoodat men aan 't eind van het tournooi geen kwartier buiten 't oorspronkelijke tijd-schema was geraakt. Het eene elftal was nog niet van 't veld of 't andere stond al weer aange treden. 'n Woord van hulde is hier zeker op z'n plaats aan den heer G. Ruys, alg. leider van het tournooi, en zijn staf van jeugdleiders. Hun moeite is gelukkig ruim schoots beloond. Daar de toegangsprijs zeer laag was gehouden (10 cent), was de belangstelling ook flink. Naar schat ting waren er ruim 500 toeschouwers aanwezig. Voeg daar nog bij de 176 spe lertjes en ge begrijpt de levendige drukte rond de lijnen. De geest onder de junio ren was uitstekend en werd er verloren dan zorgden de uitgereikte versnaperin gen wel weer voor 'n vrooli.ik gezicht. Wat het voetbalgehalte betreft, er werd in alle drie de afd. gespeeld, zoo als men 't niet zou verwachten van ju nioren. Dat de meerendeels jonge ver- eenigingen nu reeds over zulke junioren- ploegen beschikken is 'n verblijdend tee- ken en veelbelovend voor de toekomst. De toeschouwers hebben kunnen genieten van menig spannend partijtje, dat zij niet gaarne voor 'n senioren-wedstrijd had den willen ruilen, 't Eenigste bezwaar, dat ^ij hadden, was, dat er soms twee ploegen in 't veld verschenen, waar het verschil in grootte te sterk was. De klei nen werden geintimideerd door hun grooter tegenstanders en waren gedoemd te verliezen. Zoo kon 't gebeuren, dat V. V.J. b dat 'n keurig samenspelletje ver tolkte, verloor met 10 van Alph. Boys b, dat lang zoo mooi niet speelde. De oor zaak hiervan was o.i. het te laag inschrij ven van 'n paar vereenigingen. De wedstrijden voor. de afd. b en afd. c duurden 20 min., die voor afd. a eën half uur. Langer was 't werkelijk ook niet noodig. De mooiste partijen waren wel: V.E. P. a—Esto a: 0—1; V.V.J, a—U.N.I.O. a: 1—2; D.O.N.K. a—U.N.I.O. a: 1—3 en V. E.P. c—D.O.N.K c; 2—1; V.E.P. c—P.V. C. b: 2—0. V.E.P. a speelde 'n prachtige wedstrijd tegen Esto a en verloor onverdiend met 1—0. V.E.P. b verloor de eerste wedstrijd te gen P.V.C.a met 30. De keeper ging bij alle doelpunten niet vrijuit. Het spel van V.E.P. c kon ons veel meer bekoren. Zij speelden twee sublieme wedstrijden en behaalden de eerste prijs. V.E.P. a was veel te licht en had nog veel te weinig gespeeld om tegen P.V.C. b succes te be halen. Hieronder volgen de uitslagen: Afd. A: le prijs (beker)) Esto a. 2e. (medaille) Unio a. 3e (medaille) Donk a Afd. B: le prijs P.V.C. a, 2e Donk b., 3e Alph. Boys a. Afd. C:: le pr. V.E.P. c, 2e P.V.C. b, 3e Donk c. De prijsuitreiking had onder groot en thousiasme plaats in de V.E.P. kleedlo kalen door den heer G. Ruys. Volgende week begint het senioren- tournooi. Wij wenschen dat dit 'n even éclatant succes wordt als het jeugd- tournooi.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6