MAANDAG 11 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 12 UIT DE OMGEVING WASSENAAR. DE REDDINGSBRIGADE IN HAAR EIGEN HUIS. Een reuzen-verrassing: twee drenkelingen in zee! Zaterdagmiddag had aan het Noorder- strand te Wassenaar de officieele ingebruik neming plaats van een nieuw opgerichte brigadetent gebouwd door den aannemer v. d. Wel te Wassenaar waarvoor de be- noodigde gelden waren verkregen middels een gehouden collecte en voorts door vele royale schenkingen van in het reddings werk belangstellenden. Voor deze officieele ingebruikneming was een buitengewone belangstelling. Naast burgemeester Wiegman, die de officieele opening zou verrichten waren behalve een groote belangstelling uit de gemeente, aan wezig o.a. de voorzitter van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, de heer Bierlee uit Amsterdam, vele vertegenwoor digers van de Brigades te Rotterdam, Noord wijk, Katwijk, Zandvoort, Schiedam enz., voorts de heer Jhr. van der Does de Bije, namens de afd. Wassenaar van het Ned. Roode Kruis, de raadsleden Rooyak kers en dr. Idenburg, de doctoren Baart de la Faille, Bergsma en Jansse en het mu ziekgezelschap „Excelsior" dat geheel be langloos voor de muzikale opluistering zorgde. Door den voorzitter der Brigade, den heer van Barneveld, werden de aanwezigen op dezen zoo bij uitstek schitterende zonnige Junidag hartelijk welkom geheeten. Hierop verleent hij het woord aan bur gemeester Wiegman. Spreker memoreerde dat hij door het bestuur was uitgenoodigd als hoofd der gemeente en als stootgever van de oprichting van de Brigade, om ddt clubhuis te openen. Spreker wil dit echter doen aLs stootgever, doch kan en wil die huilde niet alleen aanvaarden. Eerlijkheids halve moet hij opmerken dat er nog een tweeden stootgever geweest is, n.l. Jhr. W. K. von Weiler, en spreker spijt het en be treurt het dat deze bij dezen daad niet tegenwoordig is. Wij beiden hebben den eersten stoot gegeven, nJ. toen er op 12 Juni 1931 op één Zondag drie slachtoffers van de zee waren te betreuren. 3 jonge menschenlevens waren het slachtoffer der zee geworden, toen er door Wassenaar een schok ging. Op 28 Juni d.a.v. had de op richtingsvergadering plaats waar werd be sloten de zee te gaan bekampen. Op die vergadering waren niet velen tegenwoor dig, doch het doet spreker groot genoegen dat de heeren die daar tegenwoordig wa ren, n.l. Bierlee en Meijeringh, nu ook aan wezig zijn. Zij hebben toen geholpen een brigade in beweging te zetten. Als spreker toen echter een verwachting had mogen uitspreken, zou dat evenwel niet erg hoop gevend zijn geweest. Er waren geen men- schen, geen materialen en allies was nog zeer vaag. Nu zijn we 3 jaren latèr en de brigade is uitgegroeid tot een volledig uit geruste brigade. 90 werkende leden, een vlet, uitkijkpost, alle mogelijk reddings middelen en nu tenslotte een brigadehuis dat er wezen mag. Toah schuilt er in een dergelijke groote groeit en bloei volgens spr. een groot gevaar. Spreker vraagt zioh af, is dit aantal het voornaamste, moeten we voorts aan het uiterlijk van de tent groote waarde hechten en dat het materiaal in goede orde is? Volgens spreker is hierop het antwoord neen. Het getal is bijzaak, het uiterlijk niet het voornaamste, doch het komt aan op het innerlijke, de gesteldheid der werkende leden, zij moeten goed doorvoelen en be grijpen en zich inleven in het doel der bri gade, het doel, hoewel simpel omschreven in de statuten, n.l. het bevorderen van het redden van drenkelingen. Moet een dren keling een Wassenaarder zijn, een Zuid- Hollander, een Nederlander, een rijke of een arme, een voorzichtige of een roeke- looze, neen het moet steeds zijn een mede- mensch. Spreker wil daarmede zeggen dat as de taak en het doel, de Brigade moet im de hoogste en beste zin dienen. Men zal zich hebben achter te stellen bij eigenbelang, bij dat van Uw medemen- schen, het leven moet hoog worden geschat hooger dan van u zelf en bij het redden van een drenkeling moet men zichzelf ach terstellen en het eigen leven wagen om dat van uw medemensch trachten te redden. Hiermede verklaarde burgemeester Wieg man na het doorknippen van het in de Wassenaarsche kleuren aangebracht lint, de tent voor geopend. Hierop werd door „Excelsior" het Wil helmus gespeeld. Na deze woorden van den burgemeester werd een warm applaus ge bracht. Door den voorzitter der Brigade werd den burgemeester hartelijk dank gebracht voor zijn mooie woorden en namens de brigade belooft hij dat het ideëele en waar achtig Christelijk werk der Brigade zeker nimmer uit het oog zal worden verloren. Als tweede spreker verkreeg vervolgens het woord de heer Bierlee. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Heijeringh, propagandist van het Hoofdbestuur. Spreker zal kort zijn, we verlangen niet naar woorden doch naar daden. Spreker gaat na hoe per jaar 30 menschen aan .de Ned. kust omkomen, hoe voor 25 jaren enkele brigades werden opge richt waaruit tenslotte de Bond is voortge komen. Namens het Roode Kruis, afd. Wassenaar voert vervolgens Jhr. van der Does de Beije het woord. Namens de afdeeling Wassenaar wenscht hij de Brigade hartelijk dank en hem is opgedragen de toezegging te doen, dat wanneer samenwerking wordt verzocht deze spontaan door de afdeeling van het Ned. Roode Kruis zal worden toegezegd en verleend. Immers beider taak is preven tief en beiden streven hetzelfde doel na, de brigades in en op het water het Roode Kruis op de wegen, daar tracht zij ver keersongevallen eerstens te voorkomen, maar wanneer toch plaats gehad, tracht zij door spoedige hulp en snel vervoer zoo veel mogelijk behulpzaam te zijn. Dr. Hermanides uit Noord wijk, voorzit ter aldaar van de brigade, brengt namens die afdeeling de hartelijke gelukwenschen over. Hier bestaat de brigade 3 jaren, in Noordwijk 13 en reeds bij aankomst dacht hij, ik wou dat die tent maar van ons was. Er moet evenwel een verband bestaan tus- schen de brigades onderling, tusschen Kat wijkScheveningen Noordwijk Zand voort enz. Spreker bepleit daarom een seinploeg, zoodat men dagelijks middels seinen contact heeft, waardoor men elkaar kan bereiken. Hierop werd door de dames-leden der brigade thee rondgediend en werd men in staat gesteld het mooie en ruime clubhuis te bezichtigen. Door twee trapjes bereikt men een bor des. Hierop komen twee deuren uit die voeren tot een flinke conversatiezaal. Hier hangen de leden-presentielijsten. Ieder lid dat komt of gaat moet zijn etiket verschui ven hetzij naar de rubriek aan- of afwe zig. Rondom zijn banken aangebracht. Ver volgens bereikt men via een deur ter Lin kerzijde de kleedkamer voor de heeren, idem rechts die voor de dames. Naast dit feitelijke kerngebouw is tegen elke zijde een bootenihuis aangebracht waar de vletten en de reddingsmiddelen worden geborgen. Het dak bestaat uit plaatijzer, terwijl voorts voor in den nok een sirene is aangebracht, die in werking wordt ge steld vanuit de uitkijktoren, waar steeds een wacht aanwezig is. Vervolgens wordt door den heer Morree een korte beschouwing gegeven hoe men tewerk gaat. Wordt de sirene in beweging gesteld dan begeven zich direct 3 voor- zwemmers in zee, voorts aan de lijn met een voorzwemmer, en tot derde reserve de vlet met een bemanning. De lijn wordt af- geloopen van een haspel van eigen vinding, waarvan de slinger niet meedraait en dus den bedienaar niet kan verwonden. Voorts brengt men bij muien waarschuwingsbor den aan zooals er nu reeds eenige staan. Tot aller verrassing loeit hierop plots de sirene en hierop begeeft een ieder zooals zijn taak was, in zee. Er bleken zelfs twee drenkelingen te zijn en zoowel de vlet als de lijnzwemmers kwamen ieder met een slachtoffer aan land. De kunstmatige adem haling met het zuurstofapparaat werd voorts op hen gedemonstreerd. Ten slotte werd nog een demonstratie gehouden met de z.g. kettimgploeg, b.v. naar het zoeken van een drenkeling die reeds of waarschijn lijk verdronken zou zijn. Ook deze be staande uit een groote pop werd gevonden en op het drooge gebracht. Hiermede was het officieele gedeelte be ëindigd. SASSENHEIM. Geboren: Margaretha d. van Ch. Ver- degaal en C. L. Alkemade. Wilhelmus Cornelis b. van C. J. de Bruijn en M. G. Kortekaas. Johannes Theodorus z. van H. J. Bader en A. M. S. van Ruiten. Ondertrouwd: J. J. Hoogervorst 22 j. en A. C. Hoogkamer 21 j. Gevestigd: A. A. ten Bosch, Kastan jelaan 12, van Haarlem. Vertrokken: M. W. van de Lang, Hoofdstraat 82, naar Wassenaar. H. G. Kaak, Hoofdstraat 82, naar Gendt. K. P. Kes, Hoofdstraat 253, naar Wageningen. J. van Pijnen, Teylingerlaan 1, naar Kat wijk. G. van Pijpen, Teylingerlaan 1, naar Lisse. A. van der Wal en gezin, Jac. v. Beierenlaan 21, nakr Haarlem. STOMP WIJK. Geboren: Leonardus Petrus z. van C. J. v. d. Krogt en Zwetsloot. Bernardus Wilhelmus z. van J. C. v. d. Bosch en van Vliet. Dorothea Elisabeth d. van H. Spijker en Göken. Ondertrouwd: Johannes Cornelis v. d. Helm en Johanna Geertruida de Ko- nink. Gehuwd: Gerardus Adrian us Jacobus Scholtes en Antonia Geertruida Maria Haagen. Overleden: Adriana Johanna van Loon. TER AAR. Zilveren professiefeest. Zondag was het de laatste dag der feestelijkheden van het zilveren professiefeest van de eerw. Zuster Xaveriana. De afgeloopen week heeft met niet aan belangstelling ontbro ken. Van verschillende zijden kwamen ge lukwenschen binnen, en vele bloemstukken werden als bewijs hunner erkentelijkheid aangeboden. De kinderen van de bewaar school hebben één der dagen volop feest gehad, deden aardige spelletjes, kortom het was voor hen een grootsch feest. Verschenen Zondag was het feest voor de familie en tevens hebben een massa parochianen nogmaals blijk gegeven van him waardeering voor het vele goede werk wat de Jubilaresse in het afgeloopen tijd vak heeft verricht. Want zoodra bekend was, dat onze R.-K. Muziekvereeniging een serenade zou gaan brengen om half vijf, togen velen naar het kerkplein. Ook het mooie weer werkte mee, vele moeders, om singeld door haar kroost, kwamen aange wandeld. Even over half vijf kwam de Eerw. Zus ter met haar familie naar buiten, vooraf gegaan door een groep bruidjes, om de hulde van „Arti" in ontvangst te nemen. Drie feestnummers met als slot „lang zal zij leven" speelde het corps. Namens de fa milie sprak de weleerw. heer Nieuwstad, broer van de Zuster, een hartelijk dank woord voor de gebrachte hulde. De waarn. voorz. van „Arti" bood zijn gelukwen schen namens „Arti" en de gansche paro chie aan, sprak den wensch uit, dat de Eerw. Zuster nog vele jaren in onze Pa rochie moge werkzaam zijn. Hierna werd aan de leden van „Arti" een verversching geoffreerd en de menigte trok uiteen. HILLEGOM. Geboren: Anneke Euphemle, d. v. J. M. Martens en M. J. van der Meij. Ondertrouwd: P. J. G. Damen en M. S. B. Slaats. A. van der Wereld en B. G. A. van Leeuwen. E. A. Scheep maker en A. G. Kuyper. Vertrokken: J. de Haas en gezin, naar Alkemade; M. N. van Rooden, naar De Bilt; Ir. H. de Noo en gezin, naar Haar lem; J. A. Stevens, naar Haarlem. KATWIJK. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kring van burgemeesters. In de trouw zaal van het Huis der Gemeente werd deze week een vergadering gehouden, on der presidium van den heer P. A. Colijn, van burgemeesters uit de omliggende ge meenten, waarin werd besloten een kring te vormen van burgemeesters, secretaris sen in den Rijnstreek. Doel hiervan is de bevordering van het contact der verschil lende gemeentebesturen, teneinde aldus gemeenschappelijke belangen beter te kun nen behartigen. Ter bijeenkomst traden behalve de bur gemeester van ALphen, nog 12 burgemees ters uit de omgeving tot den kring toe. Als voorzitter werd gekozen burgemees ter Colijn, als secretaris de burgemeester van Woubrugge, de heer J. E. Boddens Ho- sang. Personalia. Onze plaatsgenoot J. v. d. Leek slaagde Zaterdag 1.1. voor het exa men lich. oefeningen O.M. BODEGRAVEN. E.S.T.O. Dinsdagavond te 8 uur vindt vindt de groote algemeene jaarvergadering plaats van de R. K. Sportvereeniging „Es to". Het bestuur vertrouwt, dat alle leden zooveel mogelijk op tijd aanwezig zijn, ten einde de tamelijk uitgebreide agenda vlot af te kunnen werken. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 10.30 uur (zomertijd). Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot goedkeuring van de balans en Verlies- en Winstrekening van de Bouwvereeniging „Volksbelang"; 3. Voorstel tot goedkeuring van ontvangsten en uitgaven van de Ver- eeniging „Werkverschaffing"; 4. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling inzake de Koudekerksohe brug; 5. Voorstel tot wijziging van de vergun ning inzake radiodistributie; 6. Voorstel tot aanwijzing van grond voor toestel!enlokaal enz. voor gas en electriciteit; 7. Voorstel tot wijziging der gemeenschappelijke rege ling inzake de toelating van kinderen op de openbare scholen te Boskoop; 8. Ver zoek van de Chr. H.B.S. te Leiden om een bijdrage in de exploitatiekosten der school; 9. Voorstel tot wijziging van de begrootin gen dienst 1933 en 1934. R. K. Sportver. „St Bernardus". Giste ren speelde het eerste elftal een vriend- schappelijken wedstrijd op eigen terrein tegen St. Matthias I uit Warmond. Het was een mooie gelijk opgaande match. De bezoekers moesten, hoewel zij toch ook een goed spel vertoonden, het onderspit delven met 31. De junioren, die te 12.30 uur een vriendschappelijken wedstrijd speelden te gen het dito elftal der naburige sportveT. Meerburg, moesten zioh tevreden stellen met een nederlaag van 02. WOERDEN. Arme kerken. De collecte, gehouden na een liefdadigheidspredikatie voor de arme kerken, bracht ruim 200.op. ZWAMMERDAM Geboren: Geertruida Adriana d. van P. Jansen en W. de Wit Helena Catha- rina Maria d .van J. Streng en L. A. Kemp Getrouwd: J. van der Smit jm. 28 j. en H. Slappendel jd. 26 j. J. V., schoenmaker te Den Haag, heeft op den H .Rijndijk te Leiden, een bakfiets aangereden, welk feit te wij ten was aan het niet-functioneeren der remmen van zijn auto. Na verhoor van een deskundige, die de mogelijkheid aan wezig achtte, dat door het plotselinge remmen de rem is gebroken, vroeg het O.M. 30 subs. 15 dagen. Uitspr. 20 subs. 10 dagen. H. H. v. d. K. te O e g s tg e e s t heeft op de Kanaalbrug te Oegstgeest zijn auto de brug opgestuurd, terwijl alreeds een andere auto halverwege was. Aangezien op de brug twee auto's el kaar niet goed kunnen passeeren was een aanrijding het gevolg. Eisch 25 subs. 15 dagen. Uitspr. con form. S. P. v. L. te W a s s e n e n a a r heeft op het rijwielpad op den Haagweg on verwacht met zijn rijwiel gestopt, zoodat een achter hem komende wielrijder is gevallen en verwond. Eisch 25 subs. 15 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. C. J. J. v. L., filiaalhouder te Leiden, heeft op een wagen doen vervoeren fles- schen melk, waarvoor geen vergunning aanwezig was, verplicht gesteld bij de Crisis- en Zuivelwet. Verdachte, die door verschillende aan neembare omstandigheden niet in de ge legenheid was geweest een vergunning aan te vragen, kón nu een verkregen be wijs toonen. Het O.M. rekening houden de met de feiten, vroeg 10 subs 5 dagen Uitspraak over 8 dagen. DE DOODELIJKE AANRIJDING MET DE BLAUWE TRAM Naar wij vernemen heeft de 30-jarige bestuurder der N.Z.H.T.M., C. B., cassatie aangeteekend, tegen het vonnis van het Haagsch Gerechtshof, waarbij hij ver oordeeld is tot 3 maanden hechtenis we gens overtreding van art. 307 en 308 W. v. S. Het betreft het ongeval op 19 Oct. van het vorige jaar nabij den Waalsdor- perweg, waarbij de dienstplichtige Egas uit Hardinxveld werd gedood en een an dere militair lichamelijk letsel bekwam. FINANCIëN EN ECONOMIE N.V. R'DAMSCHE VERZEKERINGS- SOCIETEITEN Verschenen is het jaarverslag van de R. V.S. in 1933, waaraan wij 't volgende ont- leenen: Het verslag begint met de mededeeling, dat de cijfers omtrent de ontwikkeling van het bedrijf een gunstiger beeld doen zien dan vorig jaar. Weliswaar was de productie van nieuwe verzekeringen its geringer dan in 1932, doch de royementen waren belangrijk lager. De ervaring met de hypotheken is ook dit jaar weder uiterst gunstig geweest; rente en aflossing werden behoorlijk vol daan. Ondanks de voorschrijdende waar dedaling der onroerende goederen blijken de leeningen bij hertaxatie goed gedekt te zijn. De koersen der effecten, obligatiën zoo wel als aandeel en, zijn in den loop van 1933 in het algemeen gedaald. Dientenge volge moest op 't effectenbezit 1.070.521.53 worden afgeschreven, welk bedrag ten las te van de Extra Reserve werd gebracht. Het financieele resultaat van het bedrijf is in 1933 wederom zeer gunstig geweest. De bedrijfswinst bedroeg 1.956.722.62, waarvan 1.371.353.03 aan de Extra Re serve werd toegevoegd. De waargenomen sterfte was gering. Volgens de basis, waarop de premie reserve is berekend, werd aan uitkeering bij overlijden verwacht een bedrag van 3.388.023. In werkelijkheid behoefde slechts 1.485.875 te worden uitgekeerd. Bij de loopende lijfrenten werd verwach* dat door overlijden een rentebedrag va** 7.963 zou vervallen; het werkelijk verval bedroeg 9.188 rente. Voor de uitgestelde lijfrenten waren deze cijfers resp. 10.984 en ƒ6.393. Van de kapitaalverzekeringen bij leven verviel door overlijden een bedrag van 20.182, terwijl 18.981 verwacht werd. De berekening dèr premiereserve is ge schied in de veronderstelling, dat van de beleggingen een rente van 4 pet. zou wor den gemaakt. Inderdaad werd in 1933 een gemiddelde interest gekweekt van 4.85 pet. Het totaal der kosten van beheer der be leggingen bedroeg 0.26 pet. van het gemid deld uitstaand bedrag der beleggingen. Na aftrek dezer kosten resteert dus een netto rente van 4.59 pet. In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders, te houden 13 Juni 1934 te Rotterdam zal door Commissarissen worden voorgesteld in overeenstemming met 't bepaalde in art. 33 der Statuten de verdeeling van het saldo ad 1.956.722.62 als volgt te doen geschieden: Extra reserve 1.340.067.59, reserve voor bijzondere doel einden 298.308.38, reserve voor afschrij ving 14.765.24, aandeelhouders 5 pet. over 572.200: 28.610, winstgratificatie perso neel 115.000, tantièmes directie en com missarissen ƒ41.592.56, houders van winst bewijzen 19.997.50, tot. ƒ1.858.341.27, res tant 98.381.35, en van dit restant: aan aandeelhouders uit te keeren ƒ54.042, te reserveeren voor dividend- en tantième belasting 13.053.91, aan de extra reserve toe te voegen ƒ31.285.44, tot. ƒ98.381.35. Het dividend zal bedragen 20 pet. op de verplichte en 8 pet. op de onverplicht ge storte bedragen. LUCHTVAART DOODELIJK VLIEGONGEVAL TE VINCENNES. Bij internationale vliegdemonstraties, die Zondag te Vincennes werden gehouden, heeft een doodelijk ongeval plaats gehad. De Portugeesche kunstvlieger d'Abru stortte met zijn machine neer en was op slag dood. In overleg met de andere vlie gers werd besloten de demonstratie voort te zetten. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 11 Juni 1934. Een dringend verzoek om hudp. Zooals men weet, worden dagelijks door de stichting „Jeruel", Middelstegracht 3, tientallen der behoeftigste ingezetenen, waaronder met gezinnen van 8 a 10 kinde ren, van onze stad geholpen aan wat het allernoodigste is, voedsel. lederen avond om 6 uur wordt dit door de menschen gehaald. Ze toonen zich erg dankbaar. Het warme eten is afkomstig uit de kazernes hier ter stede, die hun overgeschoten voedsel daarvoor afstaan. Doch zie, nu gaan de troepen voor vier weken de stad uit, voor de manoeuvres. Het gevolg is, dat er nog slechts één ka zerne het voedsel zal leveren. Dat brengt onvermijdelijk met zich mee, dat er onder de menschen een selectie zal moeten wor den toegepast, zoodat er velen zullen zijn, die vier weken lang dit voedsel zullen moeten missen. En het ongelukkige is, dat er eigenlijk geen menschen kunnen uitvallen, omdat dit juist degene zijn, die deze ondersteuning het allermeest noodig hebben en er niet buiten kunnen. Elke se lectie zou onrechtvaardig zijn. Ten einde raad doen wij daarom een beroep op de burgerij. We vragen niet om geld. Maar leveranciers van levensmidde len verzoeken wij, iets af te willen staan voor dit doel. Er zijn toch zoo dikwijls wel waren die heel goed voor consumptie ge schikt zijn en toch door een of andere oor zaak niet gemakkelijk verkocht kunnen worden. Brengt ze bij ons, of laat ze bij ons bezorgen. Ten allen tijd willen wij die gaven aannemen. Het adres is bekend, Middelstegracht 3. En ook zullen er al licht particulieren zijn, die met het lot van deze menschen begaan zijn. U kunt dan uw leverancier opdracht geven, om 't een of ander te laten bezorgen. Bedenk wel, alle beetjes helpen. Wan neer 50 ingezetenen één kilo aardappelen of wat groente of andere levensmiddelen laten bezorgen, zijn we al weer geholpen. Het is maar voor vier weken, en het gaat om gaven in natura. Wellicht kunnen ook hotels, restaurants en inrichtingen ons helpen met de restan ten van hun keukens. Wij vertrouwen, dat dit beroep op u niet vergeefsch is. Wanneer ge zelf aan uw, zij 't dan ook met moeite verkregen, maaltijd zit en bedenkt, dat er menschen zij die dit allernoodigste moeten ontberen, kan het niet anders, of u zult willen doen wat in uw vermogen is, om te helpen wat u kunt. J. VERKERK, Middelstegrach' Geboren: Helena Cornelia, d. v. J. Hoeik en L. van Rijn. Arie, z. v. H. Jon ker en H. Plokker. Dirk, z. v. D. Guijt en L. van der Plas. Petronella Cornelia, d. v. C. Vooijs en D. van Rijn. Jannetje, d. v. N. van der Bent en C. Wassenaar. Franciscus, z. v. F. W. A. Elkerihout en W. H. J. Bolland. Ondertrouwd: L. van Beelen en A. Remmelswaal. A. A. Ippel en S. de Roode. R. Remmelswaal en H. van Ton geren. P. Verburg en B. Mulder. Getrouwd: J. Haasnoot en C. van der Plas. Overleden: Gijsbert Haasnoot, oud 61 jaren, wed. van R, van der Luijt. Bastiaan van Delft, oud 72 jaren, echtge noot van M. Biesot. Cornelia de Best, oud 61 jaren, eohtgenoote van J. van Rijn. Huig den Haas, oud 16 maanden, z. v. B. den Haas en W. van der Plas. VOORSCHOTEN. „St. Laurens". De St. Laureas Har monie behaalde gisteren op het Bondscon- cours te Noordwijkerhout in den concert wedstrijd een 2en prijs met 294 punten (dus op 6 punten na een eerste prijs) en in den marschwedstrijd een len prijs. Het vo rige jaar werd behaald in de concert wed strijd een 3e prijs met 239 punten en in den marschwedstrijd een 2e prijs, zoodat onze harmonie flink is vooruitgegaan. Proficiat! VEUR. Geboren: Johannes Maria z. van M. C. v. d. Meule en Koot. Gehuwd: Johannes Maria v. d. Salm en Sophia Cornelia Hendriks. WARMOND. „St. Matthias". Tot directeur van de afd. zang van de R. K. Harmonie-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Matthias" is be noemd de heer A. Martijn, directeur-orga nist van de St. Josephkerk te Leiden. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Overtreding uniformverbod Terecht stond mej. A. E. A., geboren W. te Leiden, die in de Stadsgehoor zaal als lid der Internationaal Socialisti sche Anti-Oorlogs Liga, kortaf Liga ge noemd, een blauwe blouse met roode das had gedragen. Het was een openbare ver gadering, waarbij aanwezig een aantal vrouwen en mannen, lid der vereeniging. Er werd een rede gehouden tegen oor log en fascisme. De echtgenoot als getuige gehoord, ver klaarde, dat het een gewone blouse was met een roode das. De getuige kon niet bestrijden, dat het een herkenningsteeken was voor de le den onderling, maar ontkende, dat het een overtreding der uniformwet was. Het O.M. zeide, dat het een uiting is, bedoeld als propaganda voor de Liga en vroeg een boete van 4 subs. 2 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Voor hetzelfde feit stond terecht W. T. H., te L e i d e n, die hetzelfde betoog de en er aan toevoegde, dat het zelfs de Kleur der Liga niet is, daar deze kleur is rood met drie witte pijlen. Eisch 4 subs. 2 dagen. Uitspr. over 8 dagen. H. D., koopman te Leiden, heeft op een hondenkar 6 kalveren vervoerd, waartoe de ruimte niet beschikbaar was, zoodat de beesten boven elkaar lagen. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspr. 6 sub. 3 dagen. Verstek liet gaan S. V. te Hazers- w o u d e, die een auto bestuurd had, voorzien van een hoorn, die een twee- tonig geluid gaf, hetgeen is verboden. Eisch ƒ5, subs. 3 dagen. Uitspr. conform.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12