DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL VRIJDAG 8 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 LISSE. Bouwvergunning. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan het Bestuur van de Ned. Hervormde Schoolvereeniging, alhier, vergunning ver leend, onder intrekking van de goedkeu ring verleend aan een vorig plan, tot het bouwen van een kleuterschool op het per ceel kadastraal bekend gemeente Lisse in Sectie D. no. 3918, gelegen langs de Tulpenstraat en de Kanaalstraat. Geboren: Margaretha Alida d. van R. van der Poll en A. van der Voort Lodevika d. van P. van Rijssel en A. T. Kroon Wilhelmina Anna Jacoba d. van J. C. Preijde en M. M. van Hage Jo hannes z. van Th. A. Kleijhorst en J. C. Warmerdam Maria Cecilia d. van P. G. Vreeburg en M. A. C. Pouw. Ondertrouwd: Johannes de Kooker 25 j., te Lisse, en Marretje Cornelia van der Linden 25 j., te Haarlem Johannes van Diest 49 j., te Hillegom, en Adriana van der Laan 40 j. Willem Philippo 25 j. en Pietje van den Oever 20 j. Overleden: Wilhelm Beukers 87 j., wed. van T. Bruijn Wilhelmus xan Duin 69 j., echtg. van J. M. Bouwman. Gevestigd: J. M. Wildschut uit Haarlem M. J. Weimar uit Haarlem A. van Zoen geb. van der Raad uit Voor hout N. van Dooren uit Kampen W. J. L. van Buuren uit Velsen J. Stam uit Velsen B. van Gerven uit Noord- wijk J. van Woersem uit Noordwijk. Vertrokken: S. P. Droog naar Al kemade J. R. L. en A. van Roon naar Lichtenvoorde J. M. Bijleveld naar Noord wij kerhout C. M. van Balderen naar 's-Gravenhage P. den Hollander en gezin naar Haarlem C. Hoogkamer naar Alkemade C. M. Verdel naar Noordwijkerhout J. J. B. Haazevoet naar Rotterdam C. E. Sneekes naar Zijpe G. Klok naar Purmerend. TER AAR. Nogal schade. Gistermiddag trok over onze gemeente, vooral in de richting van Papeveer naar Aardam, een groote bui waaruit het ontzaggelijk heeft gehageld. Bij enkele tuinders werden de te veld staande gewassen zwaar beschadigd, ja zelfs vernield. Voor de getroffen tuinders beteekent dit ontegenzeggelijk groote fi- nancieele schade, en dit in een tijdperk waar het toch zoo beroerd slecht gaat. Ondertrouwd: A. v. Klaveren 25 j. en H. Verboom 27 j. Getrouwd: A. van *t Wout 25 j. en J. H. Meeuwis 20 j. W. M. v. d. Boogaard 23 j. en M. C. v. d. Pijl 23 j. Ingekomen: A. de Jong van Hasker- land. P. Poot, van Blieswijk. J. A. van Dam, van Leiden. A. J. Mank van Zoeterwoude. C. H. den Hertog, van Zegwaart. K. C. Kempenaar van Wou- brugge. G. v. Lammeren, van Vinke- veen. J. G. Gaderos, van St. Jansteen. Vertrokken: M. v. d. Meer naar Al kemade. A. Boer, naar Amsterdam. A. V. v. d. Hoorn, naar Leiden. J. G. Mesman naar Haarlemmerliede. J. Hij- man naar Alphen aan den Rijn. W. J. Kandelaar, naar Uithoorn. VOORSCHOTEN. De duizendste. Gisteren is alhier door het Gemeentebedrijf de 1000e aansluiting gemaakt op het electrische net en in be drijf gesteld. Het electriciteitsbedrijf be staat pas 8 jaar. WASSENAAR. Auto over den kop geslagen. Gister avond ongeveer kwart voor twaalf kwa men eenige wielrijders van de Lijsterbes- senlaan en op den Rijksstraatweg eenige auto's. Een der wielrijders wilde nog vlug den weg oversteken, maar werd aange reden door den auto bestuurd door B. uit Den Haag. Door het sterke remmen sloeg de auto over den kop. De bestuurder be kwam eenige schrammen terwijl de inzit tenden geen letsel ondervonden. De wiel- render G., ook uit Den Haag, bekwam won den aan hoofd en handen. Na door dr. Janse verbonden te zijn werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Aanrijding. Gistermorgen circa acht uur reed de vrachtauto van de firma Die ben uit Leiden in de richting Den Haag, toen ter hoogte van het Kerkehout op tien twaalf Meter voor den auto een visch- handelaar V. uit Scheveningen met zijn bakfiets den weg overstak. De bestuurder v. d. B. remde sterk maar kon een aan rijding niet voorkomen. De bakfiets werd totaal versplinterd en de visch over den weg verstrooid. Bovendien kwam v. d. B. nog in aanrijding met een daar stilstaande auto van H. uit Oegstgeest. Deze auto werd licht beschadigd. Daar de auto van v. d. B. slipte reed hij ten slotte nog in de daar staande publieke telefooncel, die ge heel vernield werd. De schade wordt ge schat op 350 gld. Autobusdienst. De Kroon heeft thans beschikt op het beroep, ingesteld door H. Bolhuis te Noordwijk aan Zee, tegen de beschikking van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 4 Juli 1933, waarbij hem vergunning is geweigerd tot het in wer king brengen van een autobusdienst van Wassenaar over Voorschoten naar Leiden en omgekeerd. De Kroon heeft met vernietiging van het bestreden besluit van Ged. Staten voor zoover daarbij aan den appellant vergun ning voor het na te noemen trajectsge deelte is geweigerd, alsnog aan H. Bol huis te Noordwijk aan Zee onder bepaal de voorwaarden vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobus dienst van Wassenaar (Wassenaarsche Slag) naar Voorschoten (begin Papelaan) en omgekeeerd. GEMEENTERAAD VAN WARMOND De Raad dezer gemeente hield gisteren een voltallige zitting. Na opening op de gebruikelijke wijze en na voorlezing van de notulen der vorige bijeenkomst die zon der eenige bemerking werden vastgesteld, werd overgegaan tot afwerking van de agenda. Allereerst werd voorlezing ge daan van diverse ingekomen stukken, hoofdzakelijk betrekking hebbende op door den Raad genomen en thans goedge keurde comptabiliteitsbesluiten. Geen de zer stukken gaf eenige aanleiding tot dis cussie. Hierna werd vastgesteld de vergoeding voor de bijzondere scholen over het jaar 1931, welke vergoeding werd bepaald op 23.47. Conform het praeadvies van B. en W. werd besloten de voorwaarden tot le vering van water door het Waterleiding bedrijf aan te vullen in dien zin, dat wan neer een kwitantie voor de levering van water tweemaal tevergeefs is aangeboden, den betrokkene schriftelijk zal worden verzocht het verschuldigde te voldoen en hem hiervoor in rekening te brengen 10 ct. administratiekosten. Volgt binnen den gestelden termijn geen betaling, wordt hem een tweede schrijven gezonden, waarvoor 25 ct. administratiekosten in rekening wordt gebracht. Goedgekeurd werd de re kening over 1933 en de begrooting voor 1934 van het Ned. Hervormd Armbestuur. Het verbranden van vuilnis. Van het bestuur van de Algemeene Ver. voor Bloembollencultuur af deeling War mond was een schrijven binnengekomen, waarbij verzocht werd het mogelijk te maken, dat zonder dat hiervoor toestem ming gevraagd wordt, vuil en afval kan worden verbrand op 100 meter afstand van de gebouwen. Door den hoofdbrand meester was te dezer zake een rapport overgelegd, waarbij hij adviseerde in arti kel 10 der Brandweerverordening een kleine wijziging aan te brengen, waarin werd opgenomen, dat elke aanvraag om vuilverbranding in zijn handen zou wor den gesteld om advies, terwijl hij boven dien voorstelde, zoo vuil verbrand wordt, bij gebouwen gedekt met riet de afstand te bepalen op 200 meter van gebouwen. In hun praeadvies zeggen B. en W., dat zij de bezwaren van den hoofdbrandmees ter ten volle onderschrijven, doch voor hands willen zij alsnog geen voorstellen doen zooals in het rapport neergelegd en de bestaande verordening handhaven. Zoo wel de heeren Zwetsloot als Weyers voer den over deze aangelegenheid nog even 't woord, doch, nadat de voorzitter deze kwestie nog even had toegelicht, werd con form het praeadvies besloten de bestaande verordening te handhaven. Strenge eischen voor het kampeeren. Een meer uitvoerige discussie had plaats bij het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op het kampeeren. Het wil ons voorkomen, aldus het praeadvies van B. en W., dat met betrekking tot het kampeeren in deze gemeente nadere eischen dienen te worden gesteld, wes halve wij Uwen Raad voorstellen de ver ordening, vastgesteld op 3 Juli 1928, in te trekken en een nieuwe verordening vast te stellen. In deze verordening is o.m. straf baar gesteld het doen kampeeren zonder vergunning, zoomede het verblijven in tenten van personen van beiderlei sexe, die niet tot een gezin behooren, of, tot een gezin behoorende, wenschen te kam peeren zonder toezicht van ouders. Ook wordt strafbaar gesteld het doen van po- liiteke uitingen, het houden van redevoe ringen of het voorzien van tenten van in signes, onderscheidingsteekens of vlaggen, andere dan nationale of oranjevlag. Met het oog op het rattengevaar wordt ook strafbaar gesteld het laten liggen van etens-resten, stroo en ander afval. De heer van Schie is van meening, dat door deze verordening veel te diep wordt ingegrepen in het eigendomsrecht van derden. Hij vraagt, of het niet mogelijk is dat aan padvinders vrijstelling van de be palingen dezer verordening wordt ver leend. Mede zou hij gaarne zien, dat ver gunningen werden afgegeven voor lange termijnen, zoonoodig voor een jaar althans voor een geheel seizoen. Zooals thans deze materie, ook geldelijk, is geregeld, aldus spreker, wordt het voor een zekere cate gorie van menschen ondoenlijk te kam peeren. De voorz. zegt, dat B. en W. met deze nieuwe verordening gekomen zijn, omdat de ervaring, die zij op dit gebied het afgeloopen seizoen hebben opgedaan, hun hiertoe dwong. Wilde men vorig jaar kampeeren, dan moest door den eigenaar of gebruiker van het land een verklaring worden afgegeven, dat de aanvrager om vergunning tot het kampeeren, hem be kend was. Nu heb ik meermalen onder vonden, aldus de voorz., dat deze verkla ring werd afgegeven, al was aanvrager ook heelemaal niet den eigenaar van het land (of huurder) bekend. Waar blijft nu op deze wijze de controle, De heer Zwetsloot zegt de verordening, zooals deze thans is voorgesteld, ongewij zigd te willen handhaven. Hij vindt het noodzakelijk, dat de vergunning acht da gen van te voren moet worden aange vraagd, opdat de burgemeester inlichtin gen over aanvrager kan inwinnen. Wet houder Oudshoorn is eveneens van meening, dat men moet weten wie men hier krijgt en dus moet de burgemeester in de gele genheid gesteld worden te informeeren. De voorz. zegt, dat hij gaarne bereid is zijn medewerking tot een vlugge afdoe ning van aanvragen te verleenen, maar de gestelde termijn van acht dagen heeft spr. genomen om voldoende gelegenheid te hebben de noodige informaties te nemen. Nadat de heer van Schie nogmaals zijn bezwaren tegen de nieuwe verordening uiteen heeft gezet, wordt deze zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Mede werd zonder hoofdelijke stemming UIT DE RIJNSTREEK aangenomen het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de hef fing van leges in verband met de aangeno men kampeerverordening. Voor kampeeren is in den vervolge verschuldigd voor een dag of minder ƒ0.50; voor eiken volgen den dag of gedeelte daarvan ƒ0.50; voor een week of minder, doch minder dan drie dagen ƒ2 voor meer dan een week, voor iedere week meer of gedeelte daar van ƒ1; een en ander berekend per tent, Verbreeding Heerenweg bij de Herv. Kerk. Door B. en W. was een uitvoerig prae advies uitgebracht met betrekking tot de verbreeding van den Heerenweg voor de buitenplaats „Klein Leerust", zoomede voor de Ned. Hervormde bewaarschool en Ned. Herv. Kerk. Wat betreft de verbree ding voor de buitenplaats Klein Leerust, door verbetering en verlegging van den vijver moet worden aangekocht 180 meter grond ad 4 per meter, terwijl voor de verbreeding voor de Ned. Herv. bewaar school en Ned. Herv. Kerk de gemeente slechts heeft zorg te dragen voor een be hoorlijke afrastering en voldoende water afvoer, terwijl de grond wordt afgestaan om niet. Het werk zal worden uitgevoerd als contra-prestatie. Wethouder Ondshoorn verklaarde zich een sterke voorstander van verbreeding van den Heerenweg daar ter plaatse, want zooals de toestand na de verbreeding van den overweg zal worden, aldus spreker, zal deze een wantoestand blijke te zijn. Met den meesten aandrang verzocht ver zocht hij den voorz. pogingen aan te wen den dat de verbreeding van den spoor wegovergang spoedig tot stand komt, waarna duidelijk zal blijken dat verbree ding van den weg ook dringend noodza kelijk is. Nadat de voorz. de besturen van de Ned. Herv. Kerk en Ned. Herv. bewaar school dank heeft gebracht voor hunne medewerking in deze, worden de discus sies over deze wegverbeteringen gesloten en de voorstellen van B. en W. aangeno men. Bouw van arbeiderswoningen Komt in behandeling een verzoek van de heeren de Greef en Leenen om te mo gen afwijken van de bestaande bouwver ordening in verband met hun plan tot het bouwen van 11 arbeiderswoningen nabij de woningstichting „Warmunda". Het is onze vaste overtuiging, aldus het praeadvies van B. en W., dat op het oogen- blik in deze gemeente geen tekort is aan woningen, zooals de aanvragers wen schen te bouwen. Waar echter de aanvra gers bereid zijn volgens de aanwijzigingen van het gemeentebestuur te bouwen en de bouw zal aansluiten bij de bestaande wo ningen van de stichting „Warmunda", en ook waar het hier gaat om particulier ini tiatief, stellen zij voor onder bepaalde voorwaarden afwijking van de bouwver ordening toe te staan. De heer Weyers zou gaarne in de voor waarden ook opgenomen willen zien een bepaling, dat bij den aanleg van de straat uitsluitend Warmonders te werk gesteld zouden worden. Na eenige discussie wordt besloten deze bepaling niet bindend voor te schrijven, doch de bouwer te verzoeken zooveel mo gelijk Warmonders te werk te stellen. Te dezer zake is den burgemeester reeds eenige toezegging gedaan. Ook aan den heer Walenkamp wordt toestemming verleend tot afwijking van de bouwverordening in verband met een door hem te bouwen woning aan de Leede op het terrein achter de thans 'door hem bewoonde woning. Achtereenvolgens gaan onder den hamer door een voorstel van B. en W. om aan het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland op te dragen het maken van een uitbreidingsplan voor den prijs van ƒ3, terwijl voor bijkomende werkwen wordt uitgetrokken een bedrag van ƒ200. Door den heer Weyers worden aan den voorz. te dezer zake eenige vragen gesteld, waar bij de voorz. voorstelde in geheime zitting hierop nader terug te komen. Het ver strekte kasgeld van ƒ10.000 aan de wo ningstichting „Warmunda" werd verhoogd met 3000. De gemeente-architect A. P. J. Bakkers werd als zood nig wederom voor een jaar benoemd. De gebruikelijke rondvraag bracht eeni ge zaken van ondergeschikt belang naar voren, waarna de bijeenkomst werd ge sloten en overgegaan werd in geheime zit ting ter behandeling van eenige reclames betreffende het vergunningsrecht. ALPHEN AAN DEN RIJN. MEISJE DOOR WIELRENNERS OMVER GEREDEN. Haar toestand is zorgwekkend. Gisteravond omstreeks 9 uur had weder om in onze gemeente een ernstig verkeers ongeval plaats, waarbij het 12-jarig doch tertje van den landbouwer Ver hage in wijk Hoorn levensgevaarlijk werd gewond. Op genoemd tijdstip kwam het meisje het erf afloopen. Toen zij op den Rijksstraatweg was gekomen, werd zij plotseling door een koppel wielrenners aangereden. Het kind bleef bewusteloos op straat liggen en be kwam een zeer ernstige schedelfractuur. Dr. Hiildernisse verleende haar de eerste hulp, waarna het slachtoffer in zorgwek kender toestand met de ziekenauto van garage Vreeswijk naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. Omtrent de schuld vraag stelt de politie een onderzoek in. Wie helpt een handje? Zal er weer een autorit voor ouden van dagen plaats vinden? Daaromtrent is nog niets met ze kerheid bekend. De commissie, met de or ganisatie dezer plannen belast, kwam gis teravond bijeen en zij is evenals vorige jaren vol vuur om de oudjes ook thans weer een genoegelijken dag te bereiden. Alles hangt evenwel af van de medewer king van de inwoners onzer gemeente, om het daarvoor benoodigde bedrag bijeen te brengen. Besloten werd tot het houden van een bloempjesdag. Als deze collecte vol doende resultaten oplevert, dan is de auto rit verzekerd en zullen verdere definitieve plannen worden uitgewerkt. Ieder helpe dus door een klein offertje mede. Dan komen we er wel. Proces-verbaal. Tegen een persoon uit Zoeterwoude is wegens het vervoer van aardappelen, zonder vervoerbewijs, door de politie proces-verbaal op gemaakt. Geboren: Martinus, z. v. M. de Ko en W. J. de Kok. Jan, z. v. H. van der Wel en W. Vis. Johannes Leendert, z. v. J. van der Zwam en Sijtje Schuurman. Willem Ernst, z. v. H. van Leeuwen en C. C. van Noort. Simon Cornells, z. v. S. C. Rijlaarsdam en C. Verhagen. Elizabeth, d. v. C. Offers en H. van der Zee. Adam Hendricus Nicoiaas, z. v. E. P. J. Beumer en P. Beens. Hiiligje, d. v. R. Bork en Geertje Oosting. Samuela Joacoba, d. v. J. van den Berg en W. Weener. Maartje, d. v. J. van Leeuwen en S. C. Bunggraaff. Gehuwd: Anthonius Klarenbeek, oud 24 jaren en Maria Anthonia Dorïgelmans, oud 22 jaren. Marinus Jansen, oud 27 jaren en Klazina Margaretha Roest, oud 26 jaren. Maarten Ketel, oud 26 jaren en Cornelia Molenaar, oud 25 jaren. Overleden: Dirkje Sohellinghouit, oud 48 jaren, echtgenoote van Daniël van Wieringen. Quirina Johanna van Beije- ren, oud 57 jaren, echtgenoote van Janua- riius Hendrikus Visser. Jacoba Schaper, oud 17 jaren (overleden te Leid). Ingekomen: Daniel Vergunst en echtgenoot, Ste^kterweg 17, van Bodegra ven; Gerrit van Leersum, Woubrugsche weg 19, van Woubrugge; Adriaan van Dam en gezin, Groene weg 36, van Barwouts- waarder; Geertje van Niedek, Bloemstroat 17, van Amersfoort; Eitje Hanzen, Prins Hendrikstraat 69, van Dordrecht; Rozalina van Rhijn, eohtgen. van Ph. N. van Dien, Stationsstraat 9, van Assen; Cornelia S. v. Leeuwen, echtgen. van H. M. Kasbergem, Pr. Hendrikstraat 124, van Gouda; Johanna F. G. M. Korver, echtgen. van G. C. Hille- brand, Oranjestraat 35, van Alkmade; Eli zabeth Dongelmans, Willemstraat 13, van 's-Gravenhage; Johannes P. Splinter en ge zin, Torenstraat 4, van Bodegraven; Pieter J. Hanselaar, Bloemhofstraat 28, van Lei den. Vertrokken: Jacob P. Noomen, naar Woubrugge; Trijntje Hoogeveen, eohtgen. van J. P. Noomen, naar Woubrugge; Jan H. de Gans en gezin, naar Ermelo; Leen dert Vos, naar Klaaswaal; Martinus G. Sampimon, naar Ba am; Helene Ori, naar Leiden; Hendrika H. W. Couwenbergh, naar Dordrecht; Wouter Nooteboom, naar Delft; Wesselina A. Foefcking, naar Leiden; Neeltje van Middelkoop, naar Driebergen- Rijsenburg; Nies je Griffioen, naar Amster dam; Marie D. Oh. Bokelmann, naar Zuid- Scharwoude; Henderikus G. Lammerts, naar Veendam; Maurits D. van Binsbergen, naar Haarlem; Glasina Wansinck, naar Waddinxveen. VAN ONZE ADVERTEERDERS. MAGGI BREIDT UIT! Er Is tegenwoordig heel wat moed en koopmanschap voor noodig om uitbreiding aan een fabrieksbedrijf te geven, in die mate, dat naast een bestaande fabriek een geheel nieuwe verrijst, die bovendien zoo spoedig mogelijk in bedrijf wordt geno men. Nog geen 100 M. verder dan het tegen woordige gebouw heeft de fa. Maggi vorig jaar van de gemeente Amsterdam een ter rein van 7300 M.2 gekocht, dat eveneens aan den Haarlemmerweg ligt, met de toe komstige nieuwe groentenhallen der ge meenten op den achtergrond. Op dit terrein is thans een nieuwe fa briek verrezen, die aan de hoogste eischen voldoet, welke aan een modern fabrieksbe drijf mogen worden gesteld. Ruime zalen, waar lucht en licht voldoende toegang heb ben, bevatten de ingenieuze machines, die voor de vervaardiging der Maggi's Pro ducten noodig zijn. In de zeer groote kelders krijgt men een goeden indruk van de grondoppervlakte, die het groote, hooge gebouw beslaat. Van hieruit voeren liften naar de bovenste étage. Op het platte dak heeft men een prachtig uitzicht op Amsterdam en het omringende polderland. Vurige letters zullen in de duisternis wijd eri zijd de aanwezigheid van Maggi daar ter plaatse verkondigen. Een groot ketel huis zorgt voor de verwarming van de fabriek, alsmede voor de bij de fabricatie benoodigde stroom. Beton en staal zijn wel de voornaamste bouwmaterialen geweest van de fabriek, waarvan de eerste paal op 17 Juni 1933 den grond in ging. Aan den Westelijken kant van het ge bouw wordt een spoorwegaansluiting ge maakt op het Nederlandsche net. Het over dekte perron doet typisch aan in deze om geving. Het fabrieksbedrijf is thans vol ledig in het nieuwe gebouw onderge bracht, terwijl het bestaande gebouw voor taan uitsluitend zal worden gebezigd voor kantoren, opslagplaats en het faconneeren der gefabriceerde producten. Op het nieuwe terrein is nog voldoende ruimte overgebleven voor andere gebou wen, indien een nieuwe uitbreiding van het bedrijf zulks zou vergen. Er is dus met de naaste toekomst voldoende reke ning gehouden. De officieele opening heeft hedenmiddag plaats gevonden door dr. I. H. J. Vos, Wet houder te Amsterdam, terwijl de symboli sche daad verricht werd met het door knippen van een lint in de nationale kleu ren. Gelijktijdig ging het rood, wit en blauw op de Fabriek in top. Er was zeer veel be langstelling uit handelskringen, waarmede de firma Maggi dagelijks contact heeft, zoo wel als van andere zijden. Het voltallig personeel was eveneens bij de plechtigheid tegenwoordig, waarbij be halve door dr. Vos, het woord werd ge voerd door den directeur, den heer Joh. Leyds. Hierna werd het nieuwe gebouw door de genoodigden bezichtigd, die eveneens het bedrijf in het oude gebouw in oogenschouw namen. Ten slotte vereenigden de genoodigden zich aan een lunch, welke door de directie werd aangeboden en waar menig welgeko zen woord de goede wenschen vertolkte voor het bloeiende Nederlandsche bedrijf. I i 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de l{Jst Trekking van Vrijdag 8 Juni 1934 Hooge Prijzen f 1000.— 14191 met premie van f 30.000. 18691 met premie van f 3000.—, f 100.— 7140 Prijzen van f 70. 259 842 1888 2538 3535 4536 4726 4833 6715 6982 8130 8422 9599 9611 10241 10547 10616 10966 12815 13173 13201 14000 14297 15539 15606 15750 16000 17470 17559 18876 Nieten 123 622 1408 1803 2092 2130 2455 2825 2879 3645 3667 3784 4407 4597 5371 5711 5805 6313 6794 6813 7207 7554 7971 8281 8948 9024 9278 9692 10094 10295 10398 10498 10654 10699 11180 11408 11678 11986 12071 12075 12355 13086 13309 13319 13902 14103 14908 15559 16478 16576 16624 16752 16947 16961 17015 18052 18412 18427 18603 19758 20079 20170 20233 20272 10713 20722 20944 Verbetering 5e kl. 16e lijst: 19559 optbreekt. 53. Het einde van het liedje was, dat Piet en Drein voor de rechtbank moesten komen. Hij heeft het gedaan, hij heeft het gedaan, gilde Drein aan een stuk door, toen hij op het beklaagdenbankje stond en naar Piet Prikkel wees. O, ga dan,maar weer op je plaats zitten, zei de rechter. 54. Nu was het de beurt van Piet Prikkel om verhoord te worden. Waarom zat je die meneer in zijn hals te blazen? vroeg de rechter, 't Was zoo warm in de zaal, antwoordde Piet en toen dacht ik dat die meneer et prettig zou vinden. Goed, zei de rechter, dan spreek ik jullie allebei vrij.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7